آیا این کار خودارضائی بود؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا این کار خودارضائی بود؟

با نام و یاد دوست

با سلام و عرض ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

که جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

امروز در اینترنت شخصی برام پیامی فرستاد (این شخص خارجی بود)
این فرد زنی بود و به من گفت بیا به این سایت مستهجن و من اونجا هستم و غیره
به لطف خدا من نرفتم به این سایت و به او گفتم که من شیعه ام و مسلمانم و از این هم خوشحالم و دین من اجازه به این کار نمی دهد و من هم این کار را نمیکنم
بعد از اسلام و شیعیان برایش نوشتم
این خانم اصلا توجه نمیکرد و هر چی من درباره اسلام و اینا میگفتم دوباره حرف خودشو میزد و من برایش نوشتم که شما فکر میکنی داری لذت میبری ولی من اون دنیا لذت خواهم برد و براش نوشتم که اون دنیا عذاب آتش را خواهی چشید
و فکر نکن که هر آدمی رو میتونه شیطان گول بزنه و بعضی جاها وسوسه هایش شکست میخوره
یکم هم از جهنم براش نوشتم و دیگه جواب نداد
به نظر شما حرف زدن من با این زن خارجی عیبی داشته ؟

بعد از مدتی وقتی به دستشویی رفتم دیدم مایعی از من بیرون آمده که چسبنده است ولی من اصلا حس نکردم این مایع بیرون آمده و یعنی شرط جستن نبود و سست شدن هم نبود
الان من استمناع کرده ام ؟ من اصلا قصدم این نبوده من قبلا ترک کردم و الان بیش از 40 روز است که این کار را نکرده ام
اگر بعد از 40 روز این کار را انجام ندهیم دیگر تکرار نمیشود پس اگر این کار من استمناع است پس چرا اینطوری است ؟
کمک کنید زود جواب بدید

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

طاهر;558718 نوشت:
امروز در اینترنت شخصی برام پیامی فرستاد (این شخص خارجی بود)
این فرد زنی بود و به من گفت بیا به این سایت مستهجن و من اونجا هستم و غیره
به لطف خدا من نرفتم به این سایت و به او گفتم که من شیعه ام و مسلمانم و از این هم خوشحالم و دین من اجازه به این کار نمی دهد و من هم این کار را نمیکنم
بعد از اسلام و شیعیان برایش نوشتم
این خانم اصلا توجه نمیکرد و هر چی من درباره اسلام و اینا میگفتم دوباره حرف خودشو میزد و من برایش نوشتم که شما فکر میکنی داری لذت میبری ولی من اون دنیا لذت خواهم برد و براش نوشتم که اون دنیا عذاب آتش را خواهی چشید
و فکر نکن که هر آدمی رو میتونه شیطان گول بزنه و بعضی جاها وسوسه هایش شکست میخوره
یکم هم از جهنم براش نوشتم و دیگه جواب نداد
به نظر شما حرف زدن من با این زن خارجی عیبی داشته ؟

بعد از مدتی وقتی به دستشویی رفتم دیدم مایعی از من بیرون آمده که چسبنده است ولی من اصلا حس نکردم این مایع بیرون آمده و یعنی شرط جستن نبود و سست شدن هم نبود
الان من استمناع کرده ام ؟ من اصلا قصدم این نبوده من قبلا ترک کردم و الان بیش از 40 روز است که این کار را نکرده ام
اگر بعد از 40 روز این کار را انجام ندهیم دیگر تکرار نمیشود پس اگر این کار من استمناع است پس چرا اینطوری است ؟
کمک کنید زود جواب بدید

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت خدمت شما دوست گرامی
ارزش هر کاری به نیت و قصد فرد بستگی دارد، بنابراین در صورتی که قصد شما ارشاد و راهنمایی این فرد بوده است نه تنها مذمتی متوجه شما نیست که قابل تحسین است. در عین حال توجه داشته باشید اینگونه روابط هرچند به قصد خیر باشد اما امکان لغزش در آن وجود دارد لذا احتیاط لازم یا قطع ارتباط را نباید فراموش کرد.

در رابطه استمناء هم لازم است پاسخ دقیقتر از بخش احکام پیگیری شود اما به صورت اجمالی می توان گفت؛
استمناء آنجایی است که در آن علاوه بر تعمد و اختیار، شهوت نیز وجود داشته باشد. از اینرو اگر این رفتار همراه با تحریک جنسی نبوده است نمی توان ان را استمناء دانست. رطوبتی هم که خارج می شود در صورتی منی است که شرایط سه گانه شهوت، سست شدن بدن و جستن را داشته باشد، در غیر اینصورت اگر در منی بودن رطوبتی شک شود ان رطوبت در حکم منی نیست و نیاز به غسل نیست.

[="Tahoma"][="Black"]سلام
اینجور پیغامها به طور خودکار و به اصطلاح از طرف "ربات" ها میاد. زیاد جدی نگیریدش!
[/]

علی ;560724 نوشت:
سلام
اینجور پیغامها به طور خودکار و به اصطلاح از طرف "ربات" ها میاد. زیاد جدی نگیریدش!

منظورتون چیه ؟؟

[="Tahoma"][="Black"]

شهید نیری;560806 نوشت:
منظورتون چیه ؟؟

یه سری برنامه های خودکار توی یاهومسنجر هستند که مثل یه ربات طرف رو پیدا میکنن و براش هی پیام میفرستند و هوش مصنوعی کمی هم دارند که بتونن جوابهای منحصر به فرد بدن. در کل میخواستم بگم که اینها شخصی واقعی نیستند و زیاد جدی نگیریدشون.[/]

علی ;560935 نوشت:
در کل میخواستم بگم که اینها شخصی واقعی نیستند و زیاد جدی نگیریدشون.

بله منم میخاستم همینو بگم....اصلا بازشون نکنید یهو دیدی ی ویروس بود اصلا...:khandeh!:

علی ;560935 نوشت:

یه سری برنامه های خودکار توی یاهومسنجر هستند که مثل یه ربات طرف رو پیدا میکنن و براش هی پیام میفرستند و هوش مصنوعی کمی هم دارند که بتونن جوابهای منحصر به فرد بدن. در کل میخواستم بگم که اینها شخصی واقعی نیستند و زیاد جدی نگیریدشون.

چرا بدون علم حرف میزنید من این سوال رو پرسیدم
لطفا از چیزی که اطمینان به اون ندارید حرف نزنید
روبات هم شدیم
دیگه چی ؟؟؟

یک سوالگر;561397 نوشت:
روبات هم شدیم
دیگه چی ؟؟؟

برادر خوبم شما از حرف دوستمون اشتباه برداشت کردی. متن رو دوباره بخونی حل میشه.
البته حتی بنا را بر این بگذاریم که شما با یک شخص واقعی صحبت کرده باشید که در ان صورت هم جواب کارشناس محترم جای بحث نمی گذارد. موفق باشید

سلام.
منظور این بود که طرف شما ربات بوده
نه اینکه شما ربات هستید!

درست می گویند، احتمال زیاد طرف شما ربات بوده، که از قبل برنامه ریزی شده.
یک سری سئوال و جواب برای آن تعریف شده و ...

در کل وقت تلف کردن برای اینجور چیزها، همانطور که گفته، یعنی چه رباط باشد چه انسان واقعی، خوب نیست، وقت هدر دادنه.

در خصوص سئوال فقهی هم، اینگونه است:
در کل حکم منی را ندارد، چون با شهوت و جهش همراه نبوده. بنابراین حکم منی ندارد و نیاز به غسل نیست
اما اگر آخرین بار که ادرار کردید، بعد از ادرار استبراء هم کردید، آن آب پاک است، و الا نجس است (دقت کنید که اگر استبراء نکرده باشید آن آب نجس است ولی نیازی به غسل نیست، یعنی مثلا شستن آن کافیست)

موفق باشید.

موضوع قفل شده است