چطوری مرجع تقلید انتخاب کنم؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چطوری مرجع تقلید انتخاب کنم؟

با نام و یاد دوست

با سلام و عرض ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که با توجه به اهمیت موضوع،

و درخواست ایشان، سوال شان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام.

دختری هستم 23 ساله. خانواده ی من از لحاظ مذهبی در حد متوسط هستن. ولی هیچوقت بهم نگفته بودن که آدم باید مرجع تقلید داشته باشه و اصلا مرجع تقلید داشتن یعنی چی؟
تو کتابای دوران مدرسه همیشه راجع به این مسائل توضیحاتی مینوشتن اما من چون هیچ پیش زمینه ای نداشتم زیاد تو بهرش نمیرفتم.
البته ما یه رساله داشتیم تو خونه که مال امام خمینیه. ولی وقتی مرجعی از دنیا میره, باید از مرجعی تقلید کرد که در قید حیاته.

اینم اضافه کنم که خانواده ی من به مسائل مذهبی اهمیت میدن. به حلال و حرام خیلی حساسن و سایر مسائل رو در نظر دارن ولی زیاد مذهبی نیستن.

منم الان چند وقته که فهمیدم باید از یه مرجع تقلید کنم. ولی نمیدونم باید چطوری انتخاب کنم. بین دو تا از مراجع شک دارم و نمیدونم کدوم شون رو انتخاب کنم.

یه چیزی میگم خواهشا نخندین. من چون نمیدونستم چطوری باید انتخاب کنم, تو یه سری مسائل میرفتم نظرات این دو تا مرجعو از نت سرچ میکردم و هر کدوم که جوابش بیشتر باب میلم بود رو به عنوان مرجع انتخاب میکردم. اما متاسفانه تو یه سری مسائل دیگه به مشکل برمیخوردم. چون شاید همون مرجع تو مسائل دیگه سخت گیری زیادی داشت.

میخواستم شما راهنماییم کنین که :

1. چطوری و بر چه اساسی باید مرجع مو انتخاب کنم؟ لطفا مفصل توضیح بدین.

2. در مورد آیت الله خامنه ای و آیت الله مکارم توضیحاتی رو عنایت بفرمایین. در مورد خودشون. چون یه بار خوندم که انگار یکی از این بزرگواران نظراتشون بر اساس عرفانه. ولی اون یکی علاوه بر عرفان چند تا ویژگی دیگه هم داشتن.
تو نظرات همین سایت خونده بودم که یکی از کاربرا اینو نوشته بود. متاسفانه عین حرفشون یادم نیست و عین مطلبو نقل قول نکردم.

البته ناگفته نماند که من خودم قبلنا هم به مسائل مذهبی اهمیت میدادم. اما جدیدا خیلی بیشتر از قبل شده. ولی در مورد مسئله ی انتخاب مرجع, صفر کیلومترم. چون تا حالا کسی منو تو این مورد روشن نکرده بود.

با تشکر از کارشناس محترم

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

توضیح مفصل در مورد انتخاب مرجع تقلید را می توانید در تاپیک های زیر مطالعه فرموده و هر جا ابهامی دارید در همان تاپیک ها مطرح فرمایید:

http://www.askdin.com/thread21802.html

http://www.askdin.com/thread4252.html

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

موضوع قفل شده است