صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هیچ چیزی حال نمیده

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

هیچ چیزی حال نمیده

نمیدونم چرا اینجوری شدم. دیگه واقعا چیزی نیست که بهم حال بده و از انجامش لذت ببرم.
    بچه بودم، بازی کامپیوتری میکردم و چه حالی میداد.
    فوتبال بازی کردن توی کوچه که عالی بود!
    کم کم بزرگتر شدم و الان ۱۷ سالمه. به نظرم هم چیزی وجود نداره که ادم باهاش حال کنه. یعنی توی اون مدت حال میده اا، ولی تاثیرش خیلی زود بعد از پایان اون کار از بین میره. نمیدونم باید چیکار کنم که از زندگیم و بودنم لذت ببرم.

سن هفده. سوم دبیرستان. وضعیت مالی : متوسط. احتمالا مذهبی.
    + شادمانی همه جا پشت در است / در گشودن هنر است!

* اگر اولش به آخرش فکر نکنی, مجبور میشین آخرش به اولش فکر کنی. :)

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

هیچ چیزی حال نمیده

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 4

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

پرسشگر محترم
    ضمن تشکر فراوان از ارتباط شما با اين مرکز، در پاسخ بايد عرض کنم که اصلا نبايديادمان برود که در چه دنيايي زندگي ميکنيم. دنيايي که همانطور که از اسم آن پيداستفرومايه و بي ارزش است. لذت هاي آن زود از بين مي رود و طبق اين آيه شريفه آخرتباقي مي ماند«وَ الْآخِرَةُ خَيْرٌ وَ أَبْقى‏».
    اما مطلب ديگري نيز هست و آن اينکه در بعضي از برهه هاي زندگي انسان بدليل پاره اياز مسائل ممکن است احساس افسردگي موقتي کند. اين احساس زماني به سراغ انسان مي آيدکه :
    الف)هدفي از زندگي نداشته و يا هدف را اشتباه فرض کند.مانند فردي که در انتخابرشته بدون داشتن علاقه و استعداد رشته اي ر ا انتخاب کند در حالي که واقعا علاقهبه رشته ديگر دارد.
    ب)دست کم گرفتن خود: جواني که با ما در ارتباط است قطعا توانمندي هاي خوبي داردولي آنها را ناديده گرفته و به خودش ارزش نمي دهد.
    ج)از دست دادن توکل و توسل: از اول زندگي اين رمز را نبايد هيچگاه فراموش کرد.توکلبر خداوند و توسل بر اهل بيت(عليهم السلام) راز موفقيت انسان هاي بزرگ است.
    د)تنوع طلبي انسان: شکي نيست که انسان ذاتا تنوع طلب است و يکسره بودن رنگ زندگيرا نمي پسندد. دوست دارد دائما در حال تغيير و دستيابي به چيزهاي نو و جديدي باشد.
    بنابراين به شما توصيه مي کنيم علاوه بر حفظ روحيه خود به عواملي که عرض کرديممراجعه و عامل بي حوصلگي تان را حذف کنيد.
    يکنواختي زندگي شما با ورود به مقطع تحصيلي جديد، برنامه ريزي و هدف گذاري برايزندگي، استفاده از ورزش هاي نشاط آور، روابط صميمانه با دوستان خوب و سالم، فکرنکردن افراطي در مورد گذشته و آنچه در گذشته اتفاق افتاده است قابل حل و رفع است.
    موفق باشيد

7. صلوات ها 5

نوشته
    274
    حضور
    6 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    385

نقل قول نوشته اصلی توسط Hmaid نمایش پست ها
    نمیدونم چرا اینجوری شدم. دیگه واقعا چیزی نیست که بهم حال بده و از انجامش لذت ببرم.
    بچه بودم، بازی کامپیوتری میکردم و چه حالی میداد.
    فوتبال بازی کردن توی کوچه که عالی بود!
    کم کم بزرگتر شدم و الان ۱۷ سالمه. به نظرم هم چیزی وجود نداره که ادم باهاش حال کنه. یعنی توی اون مدت حال میده اا، ولی تاثیرش خیلی زود بعد از پایان اون کار از بین میره. نمیدونم باید چیکار کنم که از زندگیم و بودنم لذت ببرم.

سن هفده. سوم دبیرستان. وضعیت مالی : متوسط. احتمالا مذهبی.

الان تو سن بحرانی هستی
    به مرور زمان درک و فهم بیشتری پیدا می کنی و بهتر می تونی تصمیم بگیری
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱ در ساعت ۲۰:۵۱ دلیل: ویرایش برخی از کلمات نامناسب
    یه نکته ای لازمه بگم نظرات من فقط فقط نظرات شخصی من هست و رفتار و یا لحن گفتار من فقط فقط به شخص بنده مربوط میشه و بسیار شخصی هست !
    و نظرات و اصول دینی و رفتار و گفتار دین شاید با من تفاوت های زیادی داشته باشه !
    پس بهتره اینجور بگم که من نماینده ی دین نیستم ! و فقط نظرات و گفتار خودم رو توی نظرات و یا مشاوره ها می گم
    و در آخر هم بگم من قصد اذیت ندارم و فقط دوس دارم خیلی رک حرفمو بزنم

علاقه
    هیچی
    نوشته
    261
    حضور
    8 روز 13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    786

با سلام - حمید جان بزرگ شدی علاقه به چیز های دوران کودکی کم میشه یعنی رشد شدی و الان دیگه مثل بچه های کوچک رفتار نمیکنی نشانه رشد شدن است بعضی ها با سن دور مثل 23 ساله بچه بازی میکنه یعنی رشد نشده اینجور شبیه به خوراک است هرچه خوراک بدین رشد میشه

10. صلوات ها 2

نوشته
    681
    حضور
    10 روز 21 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    15
    صلوات
    1830

رسیدن به این سن یعنی بیرون رفتن از دوران کودکی وبه فکر زندگی و کار واجتماع بودن است لذت هرچه قدر هم بزرگ باشد در این سن خیلی زود ازبین میرود

12. صلوات

علاقه
    پژوهش در راه دین
    نوشته
    218
    حضور
    11 روز 21 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1351

سلام علیکم و رحمة الله.
    دوست عزیز نمیدونم تا چه حدی اهل مطالعه هستید اما یه راهنمایی به شما میکنم که اگر عمل کنید(خصوصا در این سن) در باقی عمر از افراد موفق خواهید بود.

برنامه ریزی(مدیریت زمان):
    الان و در این زمان بهترین کاری که یک نوجوان میتونه انجام بده این هست که مدیریت و برنامه ریزی برای خودش داشته باشه.!شاید انجام مداوم کار ها شما رو خسته میکنه و دیگه میلی به انجام کاری نداشته باشید و به قول شما حال نده.اما اگر برنامه ریزی برای انجام کار داشه باشید شک نکنید بهترین لذت رو خواهید برد.
    در برنامه ریزی خودتون عبادت و مطالعه و تفریح رو قرار بدید و از اونها به بهترین شکل استفاده کنید.

مطالعه (پژوهش):
    در این سن کاری که میشه بسیار راحت انجام داد بالا بردن مطالعات و پژوهش در زمینه های مختلفه (به خصوص دینی) که باعث میشه هم لذت علوم رو بچشید و هم به معلومات خود بیفزایید.این کار رو بسیار توصیه میکنم.

موید و در پناه حق باشید ان شا الله
    دانلود مجموعه پادکست های مذهبی ظهور
    آقایم مرا ببخش که هربار عهد بستم نتوانستم به آن پایبند باشم.به خودت سوگند اگر این بیت:
    گر صد بار توبه شکستی باز آی
    نبود،تابحال مرده بودم.
    «الهم عجل لولیک الفرج»

14. صلوات ها 3

نوشته
    106
    حضور
    4 روز 1 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    279

منم شرایطی مشابه شما داشتم.ولی با مراجعه به روانپزشک الحمدالله خیلی با نشاط شدم.واقعیتش اینه که یکم تو جامعه ما مخصوصا تو شهرهای کوچیک فرهنگسازی نشده و رفتن به روانپزشک،بمعنای دیوانه بودن تلقی میشه! با این حال
    حتما به روان پزشک مراجعه کنید.

16. صلوات

نوشته
    810
    حضور
    33 روز 5 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    55
    صلوات
    3874

به نام خدا
    سلام
    دیگه واقعا چیزی نیست که بهم حال بده و از انجامش لذت ببرم.
    كارايي رو انجام بده كه تا حالا انجام ندادي و تجربه جديديه برات البته كارهاي مفيدي باشه نه مضر.

احتمالا مذهبی
    بحران هويت،مسئله اين است.
    ومن الله توفيق

شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

18. صلوات ها 2

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام دوست عزیز. شما الان 17 سالته و هیچ حالی نداری؟؟؟ شما الان باید یه برنامه ریزی قوی واسه آینده ات درست و زندگیت داشته باشی.ب خودت انرژی منفی نده.اگه مذهبی هستی ک هستی خاطرات شهدا 17 ساله رو بخون فکر کنم خیلی بهت انرژی بده.البته هرکسی با چیزی انرژی میگیره ولی شما میتونی یه برنامه درست و قوی واسه این سن ات بریزی و کمال استفاده رو ازش بکنی.موفق باشی.
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

20. صلوات ها 3

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری