صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وسواس به نجاسات( كاربران اصفهاني شما خبر داريد؟)

علاقه
    به کتاب خواندن
    نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

وسواس به نجاسات( كاربران اصفهاني شما خبر داريد؟)

عرض سلام وخسته نباشید 5ساله که به بیماری وسواس به نجاسات مبتلا شدم متاسفانه هم وسواس فکری دارم هم عملی به روانپزشک ومشاور رفتم تحت درمان باد دارو وتمرین شدم مشاورم به من گفت باید به نجاسات دست بزنی وبه بدنت بزنی ونشوری منم همه این کارها روکردم ولی از سایت تبیان که پرسیدم می گن نجس نجسه الا حالم خیلی بده فکرمی کنم نجاساتی که به خودم زدم براثر عرق کردن چون ما توی شهر گرمسیری زندگی می کنیم نجاسات به هر جایی مثلا صندلی ماشین رفته والان حس بدی دارم که به صندلی تکیه بدم حالم خیلی بده لطفا راهنمایی کنید در ضمن توی غسل کردن هم وسواس دارم مرجع تقلیدم هم مکارم شیرازیه باتشکر

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸ در ساعت ۰۵:۳۴

5. صلوات ها 5

علاقه
    گل ، صدای رود خونه ، آبی فیروزه ای، صدای اذان مرحوم مؤذن زاده اردبیلی
    نوشته
    754
    حضور
    31 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    53
    گالری
    116
    صلوات
    5874

سلام بر شما دوست گرامی

به اسک دین خیلی خوش آمدید

از شرایط پیش آمده متاسفم

اما ازتون میخوام که با صبر و حوصله دوره درمان خودتون رو طی کنید

عجالتا تا زمانی که کارشناس محترم پاسخ گویی میکنند شما تاپیک زیر رو مطالعه بفرمایید

حتما براتون مفید خواهد بود

http://www.askdin.com/thread40376.html

7. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام بر شما
    ممنون از حسن اعتمادتون
    بنده به عنوان روان شناس باليني و طلبه در خدمت شما هستم بحمدالله درباره احكام افراد وسواسي مفصل مطالعه كرده ام و نظر همه بزرگان فقها را تحقيق و بررسي كرده ام
    چند نكته راه نجات شما است:
    1- درباره وسواس تان ديگر با هيچ كارشناس مذهبي صحبت نكنيد مگر اين كه متوجه شويد ايشان درباره وسواس اطلاعات روان شناختي هم دارد.
    2- اگر ناچار شديد از كارشناسان مذهبي سؤال كنيد حتما بگوييد كه من مبتلا به وسواس هستم تا حكم خاص خودتان را بگويد همان گونه كه زن حائض يا مسافر احكام شرعي خاص دارد بيمار و بيمار وسواسي هم حكم خاص دارد.
    3- بزرگان دين و اخلاق و عرفان مانند آيت الله مكارم شيرازي و آيت الله فاطمي نيا و آيت الله مظاهري و مي گويند ما به گردن مي گيريم كه شما به وسواس خود اعتنا نكنيد
    4- اين سخنراني را در گوشي همراه يا....داشته باشيد و چندين بار گوش كنيد
    بشنويد

5- آن كه گفته دست به نجاست بزنيد براي اين بوده كه حساسيت شما نسبت به اين امر از بين برود مثل زماني كه مجبوريد بچه اي را لباس نجسش را عوض كنيد و يا طهارت بگيريد بعد از دستشويي رفتن.
    بعد از آب كشيدن هم پاك مي شويد تمام ديگر نبايد به گذشته فكر كنيد.
    6- به يقين خودتان توجه نداشته باشيد همين طور كه وقتي چشممان بينايي اش خيلي ضعيف مي شود بايد از ديگري كمك بگيريم شما هم به قطع و يقين خودتان عمل كنيد ببينيد يكي از افراد مذهبي خانواده كه وسواس ندارد چگونه عمل مي كند يا چه مي گويد همان طور عمل كنيد.
    7- درمان دارويي و مشاوره روان شناختي خود را ادامه دهيد
    سخنراني را گوش كنيد و نكاتش را ياد داشت كنيد

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۰:۳۲
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

وسواس در وضو و غسل و طهارت و قرائت نماز

سؤال:متأسّفانه دچار وسواس شده، وضو و غسل و طهارت و قرائت نماز و به خصوص «و لا الضّالين» را زياد تكرار مى كنم. به طورى كه خودم هم خسته مى شوم، بلكه به خاطر اين كار من، ديگران نيز خسته و ناراحت مى شوند. اگر (مثلا) چيزى از دستم به زمين بيافتد، حتماً بايد آن را آب بكشم. و يا خيلى وقتها، روى زمين نمى نشينم، چون زمين را نجس مى دانم. اگر امكان دارد حكم بنده را بيان فرماييد، و مرا از وسواس نجات دهيد.

آيت‌الله مكارم شيرازي:نماز و وضوى شما به ترتيبى كه نوشته ايد، اشكال دارد، و اگر ادامه دهيد شرعاً مسؤول خواهيد بود. تنها وظيفه شما اين است كه به همان مقدار كه افراد معمولى متديّن عمل مى كنند، همان طور عمل كنيد. و اگر شيطان وسوسه كرد كه عملتان باطل است گوش نكنيد. و ما مسؤوليّت صحّت اعمال شما را بر عهده مى گيريم.[1]

[1].آيت‌الله مكارم شيرازي، استفتائات، ج3، س115.

11. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

13. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    آيت الله فاطمي نيا

15. صلوات ها 7

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

استاد حامی عزیز

استادنا الشیخ فاطمی نیا سخنان دیگری هم دارد

حقیر یادمه آیت الله العظمی مکارم شیرازی هم فرمودند در شبکه ولایت در مورد وسواس اگر پیدا کردم حتما صوتشو می ذارم

در مورد سخنان دیگر استاد که حقیر آماده کردم :

یک وقت خدمت یکی از اولیای بزرگ پروردگار بودم ایشون فرمودند : خوشبختانه طوری است که اگر مخالفتش بکنی بدش می آد .البته سمجم هست دو سه دور دیگه می آد آدم وسواسی دو سه بار اگر اعتنا نکنه وسواسش زائل میشه اعتنا بکنه زیاد میشه
    به صورت خلاصه تکس کردم
    سخن ایشون به صورت صوت:
    http://s5.picofile.com/file/8138064476/vasvas.mp3.html
    منظور شیطان است ها !

منبع:سیری در قرآن در شب 3ماه رمضان برابر با 5 اسفند ماه 1371 هجری شمسی در مهدیه تهران نوار شماره 2

سخنان دیگر ایشون که فکر کنم در سخنانی که در سایت راسخون وجود دارد نباشد از یکی از بزرگان ::

ما یه استادی داشتیم از اولیاء خدا ایشون می گفت:صاحبان این گونه بیماری ها اگر اندکی بخواند رو این بیماری مکث بکنند مطلب تمامه و یک مثال بسیار لطیفی داشت که این مثال رو من می گم می گفت که :شیطان به کسی می ماند که یک مقدار زیادی نخ آورده با خودش(آی جوون ها دقت کنید خدا می دونه اینایی که نقل می کنم براتون از راه رفته ها و دل سوخته ها و متخصصین دارم نقل می کنم متخصص در امر نفوذ های شیطانی متخصص در معالجه ی این بیماران ) سر نخ رو می گیره روبروی آدم اگر نخ را بگیری بکشی تا قیامت ادامه داره مگر اعتنا نکنی ایشون فرمود: افکار شیطانی مثل اون نخه که میگیره جلوی آدم اگر افکار شیطانی آمد به مغزت عوض کن فکرتو

به صورت خلاصه تکس کردم
    صوت ایشون :
    http://s5.picofile.com/file/8138067434/vasvas2.mp3.html

منبع :سیری در قرآن در شب 4ماه رمضان برابر با 6 اسفند ماه 1371 هجری شمسی در مهدیه تهران نوار شماره 3

البته استاد فاطمی نیا سخنان دیگر هم دارد اگر بخواید ارائه بدم در همین شب 4 ماه رمضان به طور کلی تقریبا 13 دقیقه فشرده در مورد هجمه ها و وساوس صحبت کردند ! هم تکس هم صوت !
    قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

17. صلوات ها 6

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

کتابی است در سایت ایشون به اسم مفاهیم تحریف شده مشخصات کتاب :
    مبلغين و علماى اسلام به‌خصوص مراجع شيعه كه با دقّت وظرافت درپى جداسازى حقيقت از انحرافات احتمالى بوده وهستند،نگذاشته‌اند خللى در مفاهيم والاى اسلامى ايجاد شود؛ از اين رو مرجع تقليد شيعيان «حضرت آيت الله العظمى مكارم شيرازى» (مدّظله العالى) مباحثى را تحت عنوان «مفاهيم تحريف شده» از رسانه ملّى بيان فرمودند که توسط ارادتمندان ایشان به صورت کتاب در آمده است.
    تهیه و تنظیم : مهدی دربانی
    زبان : فارسی
    در تتمه سخنان ایشون و حقیر نتونستم درس اخلاقیشون رو پیدا کنم مطلب زیر هم خوب است
    در این کتاب وجود دارد در قسمت احتیاط :

تحريف در احتياط
    دو گروه احتياط را تحريف كرده‌اند :
    گروه اوّل : كسانى كه احتياط را پوششى براى فرار از زير بار مسئوليت‌ها قرار داده‌اند. مثلاً مى‌پرسيم: چرا اجازه شركت فرزندت را در جنگ تحميلى ندادى؟ مى‌گويد: احتياط كردم، آن‌طرف عراقى و مسلمان و اين‌طرف ايرانى و مسلمان، احتياط اين بود كه فرزندم نرود. غافل از اين‌كه آن‌ها مهاجم هستند و ما در مقام دفاع؛ اگر دزدِ مسلمانى به خانه تو حمله كند دفاع نمى‌كنى؟
    و يا اين‌كه مى‌پرسيم: چرا در انتخابات شركت نكردى؟ مى‌گويد: من نمى‌دانستم فرد مورد نظر، صالح است يا نه و احتياط كردم. آيا فكر نمى‌كند كه اگر همه مردم احتياط كنند انتخابات لَنگ مى‌شود و آبروى نظام به خطر مى‌افتد؟ اين گروه احتياط را پوششى براى فرار از مسئوليت‌ها قرار داده‌اند.
    گروه دوم : كسانى كه از سويى ديگر منحرف شده‌اند، وسواس دارند و هر احتمالى به ذهنشان برسد انجام مى‌دهند. وسواس واقعاً خطرناك است و نامه‌هايى كه به ما مى‌رسد نشان مى‌دهد چقدر مسئله بااهميّت است.
    در اين‌جا مناسب است به عزيزانى كه وسواس دارند توصيه‌اى كنيم :
    گاهى وسواس به جايى مى‌رسد كه افراد براى استحمام، 3 الى 9 ساعت در حمام مى‌مانند و گاهى دو قالب صابون براى برطرف شدن آلودگى بدن استفاده مى‌كنند. آن‌ها براى درمان از داروها و روش‌هاى مختلف استفاده مى‌كنند، ولى ما مى‌گوييم كه نياز به مصرف دارو و مراجعه به روان‌كاو و غيره نداريد. كافى است مسائل شرعى را ياد بگيريد و به وسواس خود اعتنا نكنيد. بايد بدانيد يقين و شكّ وسواسى هيچ اعتبارى ندارد و مانند افراد عادى عمل كنيد. اگر اين‌ها را بدانيد و عمل كنيد نجات پيدا مى‌كنيد. وحتّى ما مسئوليت اعمال شما را برعهده مى‌گيريم.

http://makarem.ir/compilation/Reader.aspx?lid=0&mid=102725&catid=6505&pid=316965
    قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

19. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام
    ممنونم از اين كه سخنان ايشان را اينجا اورديد
    بله ممنون ميشم اگر بحث ديگري وجود دارد در اينجا بياوريد
    يكي از طلاب روان شناس مي گفتند ظاهرا آيت الله فاطمي نيا ظاهرا دهه فاطميه چند سال قبل چندين جلسه درباره وسواس در اصفهان سخنراني كرده و فرمودند بيش از 15 سال در اين زمينه كار كرده ام و روان پزشكان زيادي از اين مباحث استفاده مي كنند
    من اصفهان خيلي جاها پرسيديم ولي متأسفانه نيافتم اگر كسي يافت در سايت آپلود كند يا ادرس بدهد

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری