فراموش کردن دروغ و بازگشت میل جنسی

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فراموش کردن دروغ و بازگشت میل جنسی

سلام؛
من یه پسر 18 ساله ام و قرار شده با دختر مورد علاقه ام نامزد کنیم تا سال دیگه و خونواده ها در جریان هستن، حدود 5 ماه هست که تلفنی ارتباط داریم و گه گاهی هم همدیگر رو میبینم، بیشتر اوقات همراه با خانواده ..
از ابتدای دوستیمون دوستی های قبلیم رو توضیح دادم و ایشون هم توضیح دادن.
تمام دوستی های قبلی من مجازه بوده ..
اون موقع ایشون بهم گفت که با پسری قبل از من حدود 3 سال دوست بوده و و فقط یکبار اون طرف ناخودآگاه دستش رو گرفته ..
تازگیا طی یه جریان متوجه شدم تمام چیز هایی که به من قبلاً گفته دروغه و قضیه جدی تره و 4 سال بوده دوستیشون و همچنین خونوادش نمیدونستن و با هم، هم رابطه نزدیکی داشتن، من این دختر رو خیلی دوست دارم و واقعا میخوامش، از نظر شرعی و عرفی سالم هستش.
یک سال از من کوچیکتر هست.
خواستم بدونم چطوری با این مسئله کنار بیام و فراموشش کنم ؟
با توجه به اینکه من تا قبل از ایشون حتی دستمم به یه نفر نخورده و ضمن اینکه موقعی که ما بحث خواستگاری و نشون کردن رو پیش آوردیم ایشون با اون پسر رابطه داشته و ازش خواسته که باهاش بمونه.
چطور دروغ ها و کارایی رو که کرده فراموش کنم ؟
الان هم من امتحانش کردم چند بار و تغییر کرده و اون دختر سابق نیست.
در ضمن از وقتی رابطه گذشتش رو فهمیدم میل جنسیم رو نسبت بهش از دست دادم و هیچ حسی جنسی بهش ندارم.
کمکم کنید لطفاً.
ممنون.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار
از حسن اعتمادتون متشكرم
دوست منسؤال شما از دو جهت قابل بررسي است
يكي از جهت رابطه اين دختر با خداي خود
دوم از جهت رابطه شما با ايشان

الف: رابطه او با خداوند:
براساس آيات متعددي از قرآن و روايات مختلف وقتي فردي توبه مي كند مانند روزي كه از مادر زاييده شده است بخشيده مي شود و خداوند از اين بازگشت بنده اش بي نهايت خوشحال مي شود و عاشق بنده اش مي شود و به زمين، فرشتگان و اعضا و جوارح او دستور مي دهد كه ديگر عليه او شهادت ندهند و حتي به موضوع را از ياد آنها مي برد. و كارهاي بد او را تبديل به خوبي مي كند. براساس فرموده قران شريف توبه بنده با دو لطف خداوند( قبل و بعد توبه او) همراه است يعني ابتدا خداوند به او توفيق بازگشت مي دهد به دلائل امتييازات و خوبي هايي كه دارد بعد آن فرد از گناهانش توبه مي كند و سپس خداوند او را مي بخشد.
چنين فردي بي شك پاك است و شايسته ازدواج با مردان پاك را دارد
خدواند نيز به مؤمنان دستور داده كه وقتي من بخشيدم شما هم گذشته او را ناديده بگيريد.

توبه (تبديل بدي ها به خوبي)
إِلَّا مَن تَابَ وَآمَنَ وَعَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُوْلَئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا(فرقان، 70)

مگر كسانى كه (از آنچه در آن بودند) توبه كنند و ايمان آورند و عمل شايسته نمايند، پس آنهايند كه خداوند گناهانشان را تبديل به نيكى‏ها مى‏ كند (توفيق مى‏دهد در آينده به جاى آن گناهان عمل‏هاى نيك كنند، يا نسبت به گذشته گناهانشان را محو و به جايش حسنات مى ‏نويسد) و همواره خداوند بسيار آمرزنده و مهربان است

Except him who repents and believes and does a good deed; so these are they of whom Allah changes the evil deeds to good ones; and Allah is Forgiving, Merciful.

خداي توبه پذير

فَمَن تَابَ مِن بَعْدِ ظُلْمِهِ وَأَصْلَحَ فَإِنَّ اللّهَ يَتُوبُ عَلَيْهِ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ؛
و هر كه پس از ظلمش توبه كند و به اصلاح (عقيده و عمل) پردازد بى‏ترديد خداوند بر او عطف توجه مى‏كند و توبه ‏اش را مى ‏پذيرد، كه حقّا خداوند بسيار آمرزنده و مهربان است.(مائده؛ 39.)

But whoever repents after his iniquity and reforms (himself), then surely Allah will turn to him (mercifully); surely Allah is Forgiving, Merciful.

بخشش بي كران الهي
قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ

بگو: اى بندگان من كه در جنايت به خويش (به واسطه گناه) از حد گذشتيد، از رحمت خدا نوميد مگرديد، بى‏ترديد خداوند همه گناهان را (به وسيله توبه هر چند شرك باشد) مى ‏آمرزد، زيرا اوست آمرزنده و مهربان(زمر؛ 53 )

Say: O my servants! who have acted extravagantly against their own souls, do not despair of the mercy of Allah; surely Allah forgives the faults altogether; surely He is the Forgiving the Merciful

ب: رابطه شما با نامزدتان
ارتباط با خداوند و باورهاي قلبي مراتب دارد 1- اسلام، 2- ايمان، 3- تقوا.
ما نيز در يكي از اين مداراج قرار مي گيريم. خانمي كه نمي تواند حجاب برتر را بپذيرد و با حجاب مانتويي دارد اگرچه گناه نكرده و عفيف است ولي امتيازش نسبت به خانم چادري باتقوا كمتر است مثلا اگر حجاب با مانتو 18 باشد چادر 20 است.
يا خانمي كه مي داند ازدواج موقت حكم خداوند است و مشكلي دارد كه نمي تواند تمكين كند ولي اين ازدواج را نمي تواند بپذيرد، از نظر ايمان درحد كمال نيست.
آقا يا خانمي كه مي داند خدواند توبه پذير است و نمي تواند با همسرش كه اهل گناه بوده كنار بياييد و او را بپذيرد در واقع ايمانش در حد كمال نيست.
ايمان هم زور بردار نيست باور قلبي است كه بعد از باور عقلي به كمك مستحبات، تدبر در نشانه هاي آفرينيش، دعا و ذكر و...به وجود مي آيد. بنابراين ممكن است فردي چيزي را عقلي قبول كند ولي قبلا نتواند قبول كند.

غيرت
غيرت هم مراتبي دارد ولي فرد غيرتي از خداوند غيورتر نيست يعني جايي كه خداوند مي پذيرد او هم بايد بپذيرد.

موانع پذيرش
موانعي وجود دارد كه ممكن است اجازه ندهد همسري با همسر توبه كارش كنار بياييدمانند ضعف ايمان، نگرش هاي فردي، فرهنگ و رسم و رسومات ريشه دار قومي و محلي

اگر عقد نكرده ايد
اگر هنوز عقد نكرده ايد دست نگه داريد بايد تلاش كنيد ابتدا با خودتان كنار بياييد تا واقعا بتوانيد گذشته او را ناديده بگيريد و [HL]تصميمي احساسي و ترحمي براي ازدواج نگيريد چون دوامي ندارد[/HL]
[HL]اگر واقعا فكر مي كنيم به همديگر علاقه داريد پيشنهاد مي كنم مدتي با اطلاع خانواده ها عقد موقت كنيد اگر اين ايام مشكلي نداشتيد عقد دائم بخوانيد[/HL]

اگر عقد كرده ايد
اين دختر چه بايد بكند؟
زمينه رشد معنوي خود و همسر (با زيارت، شركت در جلسات مذهبي، پالايش روحي از صفات بد، توبه واقعي، دعا، نذر و توسل)
خروج از موضع تهمت
جلوگيري از عواملي كه محرك بدبيني و شك همسر است
رفع و دفع و دفن نشانه هايي كه يادآور روابط گذشته است.
فرصت دادن به شوهر و (اصرار نكردن بايد با رفتار تغيير منش و روش را بيان كنيد)

مرد چه بايد بكند؟
در درجه اول بايد اخلاق خدايي را در خود پرورش دهد خدا بخشيده است او هم ببخشد
تمركز بر صفات مثبت همسر
يادآوري مستمر آيات توبه
معامله با خداوند
هجرت از محلي كه يادآور روابط گذشته است.

تذكر:
1- احتمال اين كه همسرتان نتواند ارتباط جنسي موفق و رضايت بخشي براي كوتاه مدت يا بلند مدت داشته باشد طبيعي است.
2-زن و شوهر بايد مدت از بچه دار شدن جلوگيري كنند كه اگر احيانا اين رابطه به شكست منجر شد مشكلي ديگر به بار نيايد.
3- شما به هيچ وجه گذشته او را براي ديگران بيان نكنيد. زن در صورت عدم ازدواج به هيچ وجه از گذشته خود حتي از روي صداقت و ....از روابط گذشته چيزي نگويد.
دعا مي كنيم خداوند كه مقلب القلوب و الاحوال است قلب همسرتان را نرم كند كه بتواند با اين امر كنار بياييند.

سلام خدمت اساتید گرامی؛
پست اولم رو که خوندین، من با این قضیه کنار اومدم تقریباً و چندتا مشکل دارم ..

1.موقعی که ایشون با فرد قبلی رابطه داشته و دوست بودن، من واسه ایشون کادو میبردم ( همراه خانواده )، و ایشون هم قبول میکردن، یا مواقعی که من تو فکر ایشون بودم و داشتم واسه آیندم با ایشون برنامه میچیدم، ایشون اصلا به فکر من نبوده و تو یه رابطه دیگه غرق بوده، چطور با این مسئله کنار بیام ؟

2.نمیدونم این حرفم درسته یا نه، ولی حس میکنم طرف من خوشی ها و خوشگذرونی هاش رو قبلاً کرده و الآن من واسش تازگی ندارم. چه کنم ؟

3.تقریباً 2-3 نفر هستن که باعث شدن رابطه ی ما اینطوری بشه، قبول دارم خود ایشون نباید گول میخورد، ولی این 2-3 نفر از ایشون سوء استفاده کردم و میخوام ازشون به نحوی انتقام بگیرم، نامزدم با این کار مخالفه، لطفاً راهنماییم کنید. من تا انتقام نگیرم یا اون 2-3 نفر رو توی وضعیت خودم نبینم آروم نمیگیرم. ( با توجه به اینکه من تو زندگیم آزارم حتی به مورچه هم نرسیده Fool )

من بهت یه توصیه می کنم با اون دختر ازدواج نکن مگر اینکه یا ایمانت بالا باشه که متاسفانه نیست یا سیب زمینی باشی که بازم متاسفانه نیستی و انسان هستی
نمی تونی با 10 هزار سال تکامل مبارزه کنی اوناییم که می گن دین قوی ببین همسر کدوم امام یا پیامبر دوست پنهانی داشته
یا حق

MMD98;566372 نوشت:
ولی حس میکنم طرف من خوشی ها و خوشگذرونی هاش رو قبلاً کرده و الآن من واسش تازگی ندارم. چه کنم ؟

با سلام خدمت شما

دوستی های قبل ازدواج اگر چه خیلی رویایی به نظر می رسه ولی اصلا به پای عشق ورزی های بعد از ازدواج ( ویا قبل از ازدواج ولی به قصد ازدواج ) نمیرسه. ضمن اینکه خدا را شکر طرف مقابل شما با دوستان سابقش رابطه جنسی نداشته. اگه این اتفاق افتاده بود به جکم قرآن در آیه 3 سوره نور شما به عنوان یک فرد مومن نباید باهاش ازدواج میکردید. ولی دوستی ها در آن حد نزدیک نبوده است پس می توان نیمه ی پری برای لیوان در نظر گرفت.
اینکه نامزد شما قبلا با پسرهای دیگر دوست بوده است اگه چه امری نکوهیده و ناپسند است اما مسائلی مثبت هم در آن به چشم میخورد. از جمله اینکه نامزدتان وابستگی عاطفی به جنس مخالف دارد و چون ازدواج برایش مقدور نبوده به این مسیر کشیده شده است. چه معلوم که با برقراری روابط نزدیک بین شما و ایشان قبل و بعد از ازدواج به کلی مسائل به فراموشی سپرده شود.

به نظر من شما باید باهاش حرف بزنی و ازش خیلی رو راست بپرسی که چرا با اونا دوست بوده و چرا الان به شما بله گفته. برنامه اش برای ازدواج چیه. چه چیزی در شما هست که در اون پسرا نبوده و آیا هنوز هم بهشون فکر میکنه؟
البته بسته به شخصیت نامزدتون ( که آیا فرد با صداقتی باشه یا نه ) ممکنه بعضی از این سوالات رو به دروغ جواب بده ( البته ان شاء الله این گونه نیست) ولی اگه خوب به حرفاش دقت کنی خواهی فهمید که از روابط گذشته پشیمون هست یا نه. میتونی بفهمی آیا از ته دل به تو بله گفته یا همین جوری مثل بقیه دوستای گذشته اش به شما به دید یک دوست پسر نگاه میکند. از روی برنامه هاش برای زندگی آینده میتونی بفهمی اهل زندگی کردنه یا به قول امروزی ها اهل حال هست.

می تونید به مشاور هم ( به صورت تک تک و/یا با هم ) مراجعه کنید تا راهنماییتون کنه.

rank;568343 نوشت:
ببین همسر کدوم امام یا پیامبر دوست پنهانی داشته

با سلام

خب ایشون امام معصوم نیستن پس کار ساده تر میشه. باید نیمه پر لیوان را دید و احساسی تصمیم نگرفت. بلکه عقل را به کار بست و با درایت به این نتیجه رسید که به درد ازدواج میخوره یا نه....

MMD98;566372 نوشت:
تقریباً 2-3 نفر هستن که باعث شدن رابطه ی ما اینطوری بشه، قبول دارم خود ایشون نباید گول میخورد، ولی این 2-3 نفر از ایشون سوء استفاده کردم و میخوام ازشون به نحوی انتقام بگیرم، نامزدم با این کار مخالفه، لطفاً راهنماییم کنید. من تا انتقام نگیرم یا اون 2-3 نفر رو توی وضعیت خودم نبینم آروم نمیگیرم. ( با توجه به اینکه من تو زندگیم آزارم حتی به مورچه هم نرسیده Fool )

بدترین راه ممکن رو داری انتخاب میکنی. البته سن شما 18 ساله و خب این جور رفتارها برای سن شما عجیب غریب نیست. ولی برادر عزیزم از من میشنوی باید کاری بکنی که گذشته فراموش بشه نه اینکه بپری وسط گذشته....

[="Tahoma"]

MMD98;557103 نوشت:
سلام؛
من یه پسر 18 ساله ام و قرار شده با دختر مورد علاقه ام نامزد کنیم تا سال دیگه و خونواده ها در جریان هستن، حدود 5 ماه هست که تلفنی ارتباط داریم و گه گاهی هم همدیگر رو میبینم، بیشتر اوقات همراه با خانواده ..
از ابتدای دوستیمون دوستی های قبلیم رو توضیح دادم و ایشون هم توضیح دادن.
تمام دوستی های قبلی من مجازه بوده ..
اون موقع ایشون بهم گفت که با پسری قبل از من حدود 3 سال دوست بوده و و فقط یکبار اون طرف ناخودآگاه دستش رو گرفته ..
تازگیا طی یه جریان متوجه شدم تمام چیز هایی که به من قبلاً گفته دروغه و قضیه جدی تره و 4 سال بوده دوستیشون و همچنین خونوادش نمیدونستن و با هم، هم رابطه نزدیکی داشتن، من این دختر رو خیلی دوست دارم و واقعا میخوامش، از نظر شرعی و عرفی سالم هستش.
یک سال از من کوچیکتر هست.
خواستم بدونم چطوری با این مسئله کنار بیام و فراموشش کنم ؟
با توجه به اینکه من تا قبل از ایشون حتی دستمم به یه نفر نخورده و ضمن اینکه موقعی که ما بحث خواستگاری و نشون کردن رو پیش آوردیم ایشون با اون پسر رابطه داشته و ازش خواسته که باهاش بمونه.
چطور دروغ ها و کارایی رو که کرده فراموش کنم ؟
الان هم من امتحانش کردم چند بار و تغییر کرده و اون دختر سابق نیست.
در ضمن از وقتی رابطه گذشتش رو فهمیدم میل جنسیم رو نسبت بهش از دست دادم و هیچ حسی جنسی بهش ندارم.
کمکم کنید لطفاً.
ممنون.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم اجمعین

در کنار نظر کارشناسان محترم بنده نکته هایی بهتون گوشزد میکنم برادر:

اول.اطمینان داری که رابطه اون دختر خانم با اون پسر ها کاملا تموم شده؟

دوم.چرا با اونا نمونده(ضرورتی نداره اینجا بگی ولی از ایشون بپرس)،و چرا شمارو قبول کرده؟
و چرا حین بودن شما بازهم رابطشو ادامه داده؟
و از کی و چرا و به چه صورتی تموم کرده(خودش تموم کرده یا...)

سوم.شما میگید رابطه نامناسب و صمیمی داشتند و خانوادشون هم اطلاع نداشتند پس چطور از نظر شما ایشون شرعا و عرفا و... سالم هستند؟بهتره واضح تر بگید منظور از نزدیک چیه؟

چهارم.انتقام لازم نیست و بهتره رو این بحث فکر نکنید.

پنجم.اطمینان دارید که از کرده هاشون پشیمون هستند؟

ششم.دین و حیا و ایمان ایشون چطوره؟

هفتم.چه ملاک های خوبی دارند و چرا بازهم ایشون رو میپسندید؟

و در نهایت،در بحث انتخاب همسر خوب دقت کن مبادا فرداروزی...

حضرت علي عليه السلام:
9281- الزَّوْجَةُ الصَّالِحَةُ أَحَدُ الْكَسْبَيْنِ
----------
همسر شايسته يكي از دو دست آورد زندگي است

غررالحکم

1162 - رسول اعظم صلوات الله علیه و آله می فرمایند:
تعوّذوا باللَّه من ثلاث فواقر: جار سوء إن رأى خيرا كتمه و إن رأى شرّا أذاعه و زوجة سوء إن دخلت عليها لسنتك و إن غبت عنها خانتك و إمام سوء إن أحسنت لم يقبل و إن أسأت لم يغفر.
از سه چيز بخدا پناه ببريد كه كمر شكن است: همسايه بد كه اگر خيرى ببيند مستور دارد و اگر بدى ببيند منتشر سازد و همسر بدى كه اگر پيش وى باشى بد زبانى كند و اگر پيش وى نباشى بتو خيانت كند و پيشواى بدى كه اگر نيكى كنى نپذيرد و اگر بدى كنى نبخشد.

نهج الفصاحه

و من الله التوفیق

موضوع قفل شده است