احساس تنفر از زنان

تب‌های اولیه

49 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احساس تنفر از زنان

با سلام.من تازه با اینجا اشنا شدم.راستش مدتی است که مشکلی برام پیش امده حدود 6 ماهی میشه . تنفر عجیبی نسبت به خانم ها پیدا کردم.انگار اونها حقمو خوردن.هرچقدر هم سعی میکنم بهشون فکر نکنم بازهم یک جایی سر و کلشون پیدا میشه و اذیتم میکنه .حتی بعضی موقع که توی خیابون رانندگی میکنم میگم بذار یکیشو زیر ماشین کنم .اما نمیخوام گناهکار باشم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

مهراب حسینی;557079 نوشت:
با سلام.من تازه با اینجا اشنا شدم.راستش مدتی است که مشکلی برام پیش امده حدود 6 ماهی میشه . تنفر عجیبی نسبت به خانم ها پیدا کردم.انگار اونها حقمو خوردن.هرچقدر هم سعی میکنم بهشون فکر نکنم بازهم یک جایی سر و کلشون پیدا میشه و اذیتم میکنه .حتی بعضی موقع که توی خیابون رانندگی میکنم میگم بذار یکیشو زیر ماشین کنم .اما نمیخوام گناهکار باشم.

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضز جنابعالی
سوال شما برادر گرامی خیلی دیر به بنده ارجاع داده شده است، لذا جا دارد بابت این تاخیر ناخواسته از شما عذرخواهی کنم

متاسفانه مطالبی که بیان فرمودید، به صورت دقیق منظور شما را روشن نمی کند. اگر مقصود شما این است که ناخواسته فکر و ذهن شما به چنین موضوعی مشغول می شود بدون اینکه واقعا تنفری در کار باشد، بیانگر ابتلاء شما به وسواس فکری است که برطرف کردن ان مستلزم فراگیری فنون کاهش اضطراب و نیز حفظ خونسردی و بی اعتنایی و در نهایت مصرف دارو است.

اما اگر مقصود شما این است که به صورت واقعی چنین تنفری را تجربه می کنید، طبعا چنین احساسی ناشی از وقوع رخداد و یا سلسله رخدادهایی از طرف برخی بانوان است که منجر به زیان و آسیب به شما شده و کام شما را تلخ نموده است. به دنبال چنین رخدادی باوری در ذهن شما شکل گرفته است مبنی بر اینکه اگر زن یا زنانی بد باشند بیانگر بد بودن همه زنان خواهد بود چرا که همه زنان ویژگی یکسان دارند و قابل تفکیک نیستند! و این یعنی اینکه شما در قضاوت خود گرفتار تحریفی شناختی به نام "تعمیم مبالغه آمیز" شده اید.
روشن است مادامی که به این فکر و یا افکار مشابه آن معتقد باشید، احساس مثبتی را به زن تجربه نمی کنید!
بنابراین لازم است عقبه این احساس یعنی فکر مذکور را به چالش بکشانید و به دنبال شواهدی باشید که اثبات می کند همیشه میان افراد تفاوت وجود دارد و نمی توان نسبت به همه یک حکم واحد صادر نمود.
به هر حال با توجه به وضعیت مذکور و قصد آسیب رسانی به دیگران ضرورت دارد تا با یک روانشناس به صورت حضوری موضوع را درمیان بگذارید
در پناه خدای متعال موفق باشید.

حق دارید، بغیر از طرح مشکل شما تقریبا هیچ توضیح دیگری ندادید ولی یک احتمال ضعیف، آیا وضعیت شما شبیه وضعیت الیوت راجر است؟

من اين حسو نه با این شدت اما نسبت به بعضی معاونان زن و کارشناسای تلویزیون پیدا کردم
وقتی فکر میکنم اینده من چی میخواد بشه وقتی که باید دو سال برم سربازی و این خانم راست راست با کمال غرور و پر رویی داره تو ادارات میچرخه و پزشو میده حسودیم میشه !
وقتی من بدبخت باید ( تو این وضعیت داغون) چشمامو درویش کنم که خدای نکرده گناه نکرده باشم اما اون خانم ازاده نگاه کنه به هر جنس و قیافه ای با هر نوعی حسودیم میشه !
وقتی تو تلویزیون مدام تبعیض جنسیتی میشه حسودیم میشه
وقتی جوک بیشتر فیلم و سریالای تلویزیون زن ذلیلی مردان هست ( خیلی زشت ) و شعارش روایت مرسل بهشت زیر پای مادران است حسودیم میشه
دلم میسوزه واسه خودم که چرا کسی نیست بیاد از حقوق مردان دفاع کنه ؟ بعد یادم میوفته بعضی مردا هم سرشون جای دیگه گرمه ....
کلا با این موج فمینیستی که راه افتاده تو کشور به شدت ناراحتم
باید بسوزیم و بسازیم ............

چه جالب منم همچین حسی به مردا دارم

اخه خانم ها چه گناهی کردن ؟
همشون که بد نیستن .یکیش مامان خودتون. بده؟

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;668232 نوشت:

خيلي خوب جواب دادي :khaneh:

نه جواب خوبی نبود.
هر چیز ر برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند.البته باید یه معروف یا یه منکر باشه نه چیزایی که این روزا بهش می گن عرف(عرف غلط)
همه رو هم نمیشه با یه چوب روند.تنفر از بعضی کارها یا عقاید درسته اما نوع زن و مرد مخلوق خدا هستن.

ان شاء الله یه ازدواج موفق داشته باشین این حس تنفر برطرف میشه:ok:

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

M3hrdad;668316 نوشت:
نه جواب خوبی نبود.
هر چیز ر برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند.البته باید یه معروف یا یه منکر باشه نه چیزایی که این روزا بهش می گن عرف(عرف غلط)
همه رو هم نمیشه با یه چوب روند.تنفر از بعضی کارها یا عقاید درسته اما نوع زن و مرد مخلوق خدا هستن.

کلا در زمینه اینگونه سوال ها همه چی نسبیه.
مادام که مشکل استارتر بیشتر باز نشه و ریشه مشکلش در نیاد نمیشه گفت جواب خوبی بود یا نه

گاها بعضیا جوابشون فقط همینه از در استدلال و اینها باهاشون بحث کنی وقت تلف کردنه ولی با یه مقابله به مثل ضربه فنی میشن!

اما بعد...
خدمت استارتر عرض شود که این حس رو حداقل خیلیا که من میشناسمشون تو برهه ای از زندگیشون تجربه میکنن
حس نفرت به چیزی که شاید قبلاً حس بهتری نسبت بهش داشتن
حالا به چه دلایلی بماند مورد به مورد فرق داره
و راه حل رفع شدنش هم به نظر من فقط و فقط ریشه یابیه.

این حس از کی با چه جرقه ای شروع شد
چی شد که اون جرقه پدید اومد
علت اون جرقه در اثر چه واقعه ای ایجاد شد
و همینطوری علت شناسی بشه بره تا برسه به سرمنشأ
که بیشتر وقتا خود فرد نقش پررنگی در ایجاد سرمنشأ داره(حتی ناخودآگاه)

بعد تلاش بشه برای رفع این بار برعکس
یعنی اول سرمنشأ رفع میشه بعد میاد همینطوری مراحل پایین تر تا در نهایت اون جرقه و نفرت از بین میره.

بعضی وقتا این راه ، نفس گیر میشه و اگه واقعاً دغدغه شو دارید مشکلتون حل بشه سراغش برید چون فایده نداره وسطش جا بزنید

در غیر اینصورت راه های دیگه ای هست
خود من در کنار این راه تا حدی با توسل و توکل این مشکل رو حل کردم و الان که عقد کردم دیگه تقریباً همه اون احساس منفی ام رفته یعنی اصلاً غریبه شدم با اون تفکرات انگار

ان شاء الله که شما هم با ازدواج یا یه راه حل بهتر، مشکلتون حل بشه

(ضمناً زن موجود ظریفی است! تنفر ندارد که:offlow:)[/]

چند سال پیش ها نسبت به یکی از مجری های پرکار اونموقع شبکه ی خبر، خیلی آلرژی داشتم راستش
وقتی میدیدمش یجورایی ازش خوشم نمیومد اما بعد از مدتی ورقم برگشت حالا هرموقع میدیدمش خیلی هم ازش خوشم می اومد دلیلشو خودمم نفهمیدم!

* مدت زیادیه که دیگه هیچ جور تلویزیونی نمی بینم.

به نظر منم این احساس بعد از ازدواج از بین میره .

منم یک همچین حسی نسبت به زنان دارم.شاید به خاطر این که مادرم از کودکی خیلی به من بی محبتی می کرد.

[="Indigo"]

msarvdelir1373;668426 نوشت:
به نظر منم این احساس بعد از ازدواج از بین میره .

سلام

به نظر من تا این حس از بین نره که نمیتونه ازدواج کنه!!!![/]

سلام.
اول ریشه ی مشکلتون رو پیدا کنید تا بتونید باهاش مقابله کنید
حتما خانم هایی بودند در زندگیتون که شما قبولشون داشتید مقل مادرتون. میتونید خصوصیات مثبت اونها رو برجسته تر کنید.
به هر حال باید با احساس و افکار منفی مقابله کرد و میشه اینکار رو با منطق و حتی تلقین انجام داد
ولی اول از همه ریشه یابی لازمه

ما از وجود خدا بودیم و هممون یکجور اما خدا یکیرو گذاشت در کالبد دختر و یکی رو گذاشت در کالبد پسر. من یکی که از کالبد خودم خیلی راضیم :Gol:
بین خودمون بمونه:خانم ها رو هم به جای اینکه با ماشین زیرشون کنی بهشون محل نذار . از خدا می خوان ای کاش با ماشینت زیرشون کنی. به جون خودم اگه غیر از این باشه.

مهراب حسینی;557079 نوشت:

احتمالا شما تو زندگیتان از خانمی ضربه خوردید که چنین احساسی پیدا کردید مثلا مادرتون، معلمتون ، یا خواهرتون یه جوری شما رو اذیت کردند
کتکی زدند در حقتون ظلمی کردند وگرنه آدم چرا باید از همنوع خودش متنفر باشه ببینید تو زندگیتون چه اتفاقی افتاده که چنین حسی دارید:ok:
در ضمن به زنان بعنوان جنس ضعیف و حقیر نگاه کردن هم که متاسفانه از برخی عقاید جاهلیت نشأت گرفته در این میان بی تاثیر نیست
یا خود را برتر دانستن و به جنس خودتون افتخار کردن/ در این وسط هم ممکنه نتونسته باشید از حداکثر توان و تلاش خودتون برای رسیدن به جایگاهی که خواستید استفاده کنید
و الان که زنان رو در آن جایگاه می بینید حرص میخورید چرا یک زن میتونه ولی منی که یه مردم نمی تونم و حس میکنید برتر از جنس زنان هستید و این حق توئه برسی غافل از اینکه هر کس نون تلاش و بازوی خودش رو میخوره
بهتره به خانمها به چشم انسان نگاه کنید نه فقط جنسیتشون در نظرتون هویدا بشه اینم یادتون باشه یه زمانی قراره ازدواج کنید طرفتون هم خانمه چنین حسی باعث میشه نتونید هیچ وقت همدمی پیدا کنید چون دل به دل راه داره وقتی با نفرت به زنها نگاه کنی نباید انتظار نگاه دیگه ایی از سوی اونا داشته باشی

انسان موجودي است كه حقيقت او را، روح ملكوتي و خداگراي او تشكيل مي دهد. روح ملكوتي "مجرد" است و موجود مجرد نه زن است و نه مرد. آيت الله جوادي آملي مي فرمايد: آن روح مجرد و ملكوتي كه بر محور "و نفحت فيه من روحي" آفريده شده، نه زن است و نه مرد

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;668232 نوشت:

الان این کجاش جالبه؟؟؟:moteajeb:

كياناا;668282 نوشت:
خيلي خوب جواب دادي

جنگه مگه؟؟؟
بنده خدا یه مشکلی داره میخواد حلش کنه،خوب جواب دادی!!!؟؟؟؟:ajab:

yaHosseinDS;668468 نوشت:
ما از وجود خدا بودیم و هممون یکجور اما خدا یکیرو گذاشت در کالبد دختر و یکی رو گذاشت در کالبد پسر. من یکی که از کالبد خودم خیلی راضیم
بین خودمون بمونه:خانم ها رو هم به جای اینکه با ماشین زیرشون کنی بهشون محل نذار . از خدا می خوان ای کاش با ماشینت زیرشون کنی. به جون خودم اگه غیر از این باشه.

:ajab!:
یه کم بیشتر توضیح میدی؟؟؟

دیوانه;668607 نوشت:
الان این کجاش جالبه؟؟؟

من میخواستم از نگرانی در بیاد و بفهمه که تنها نیست همیننننننن
:d

دیوانه;668607 نوشت:
الان این کجاش جالبه؟؟؟:moteajeb:

جنگه مگه؟؟؟
بنده خدا یه مشکلی داره میخواد حلش کنه،خوب جواب دادی!!!؟؟؟؟:ajab:

:ajab!:
یه کم بیشتر توضیح میدی؟؟؟

چه ربطي به جنگ داشت الان

كياناا;668638 نوشت:
چه ربطي به جنگ داشت الان

واقعا ربطشو باید توضیح بدم؟؟؟:ghati:
آخه میگید که خوب جوابشو دادی انگار اون بنده خدا اومده این پست رو گذاشته که حرص دخترا رو درباره
خب مشکل داره مطرح کرده که حلش کنه

raha2020;668444 نوشت:
سلام

به نظر من تا این حس از بین نره که نمیتونه ازدواج کنه!!!!

چرا تونستن میتونه اما با یک شرایطی
کسی که به خودش حق میده این حسش درسته یا اصلاً این رو مشکلی نمیدونه و فقط میخواد مدیریتش کنه تا تو جامعه از این تنفرش آسیب نبینه، بله همچین کسی اصلاً مناسب ازدواج نیست چون پختگی لازم رونداره و مسلماً بعد ازدواجشم حسش تغییر خاصی نمیکنه

اما کسی که بهردلیلی مقطعی این حس براش پیش اومده و اعتراف میکنه این حسش مشکل داره، با یه کم مدیریت و تحمل سختی اولیه میتونه ازدواج کنه(خوبه من خودم رو مثال زدما!! خواستیم و خدا خواست و تونستیم و شد... همین) و مسلما بعد ازدواج(اگه انتخابش عاقلانه بوده باشه) بخش زیادی از مشکلش حل میشه همینطوری یهویی[/]

مهراب حسینی;557079 نوشت:

یه وقت کار دست خودت ندی باز یکی رو زیر بگیری با ماشین!!!!

مهراب حسینی;557079 نوشت:
حتی بعضی موقع که توی خیابون رانندگی میکنم میگم بذار یکیشو زیر ماشین کنم .اما نمیخوام گناهکار باشم.

چی میگی تازه باید بری خدا رو شکر کنی که تا حالا زنا با این دست فرمونشون خودتو زیر نگرفتن :khaneh:

سلام

مهراب حسینی;557079 نوشت:
با سلام.من تازه با اینجا اشنا شدم.راستش مدتی است که مشکلی برام پیش امده حدود 6 ماهی میشه . تنفر عجیبی نسبت به خانم ها پیدا کردم.انگار اونها حقمو خوردن.هرچقدر هم سعی میکنم بهشون فکر نکنم بازهم یک جایی سر و کلشون پیدا میشه و اذیتم میکنه .حتی بعضی موقع که توی خیابون رانندگی میکنم میگم بذار یکیشو زیر ماشین کنم .اما نمیخوام گناهکار باشم

کامنتهای بعضی خانمها رو که میخونی ، یه لحظه به استارتر تاپیک حق میدی....
اما دوباره کامنتهای یک سری دیگه از خانمها رو که میخونی.... میگی نه.... همه مثل هم نیستن

دوست عزیزم آقای حسینی ، من از شما بدتر بودم. اما یه کار کردم که خیلی حسم بهتر شد. اومدم و از چشم خانمها نگاه کردم نه از چشم یک مرد. اون موقع بود که فهمیدم مردها چه بدی ها که در حق خانمها نمیکردن و من (بخاطر مرد بودنم) بی اطلاع بودم. الان با قاطعیت میگم که اگر بین خانمها از هر 10 نفر ، 5 خانم پیدا کنی که به مردها ظلم کرده باشن ، بین مردها از هر 10 نفر 8 آقا پیدا میکنی که به خانمها ظلم و بدی کردن

البته ما اینجا دنبال جمع آوری آمار نیستیم ، بدی آقایون و خانمها هم طبق شرایط زمانی ، مکانی و موقعیتی ، کاملاً متفاوت خواهد بود. اینها رو گفتم که بدونید اون چیزی که بده ، خود بدی هست ، نه زن یا مرد. اگر مردی بدی کنه بده ، زنی هم بدی کنه بده

درمورد ازدواج هم دوستان درست میگن که ازدواج موفق میتونه دید شما رو اصلاح کنه. اما ازدواج موفق ، نه هر ازدواجی!
پس بهتره قبل از ازدواج ، ابتدا دید خودتون رو تعدیل کنید. وگرنه ممکنه بعد از ازدواج نه تنها دید شما مثبت نشه ، بلکه از این هم منفی تر بشه

گذر موقت;668752 نوشت:
زنا با این دست فرمونشون خودتو زیر نگرفتن

عزیزی می گفت اگه میخواین حرفتون مصداق تهمت و ایذاء نباشه، تو جوک و شوخی نگین زن ها مرد ها اهل فلان ده یا فلان قومیت
اینطوری حتی یک نفر هم پیدا بشه و این نسبت بهش نچسبه و اون دنیا شاکی بشه حق الناسی به گردنتون می افته الکی الکی

بگین یه نفر از این قومیت
به نفر از اون ده
بعضی خانوما یا...

عمومیت دادن مشکل داره. شاید یکی از دلایلی که موج نفرت نسبت به جنس مخالف داره همه گیر میشه رو باید تو روانشناسی این کل کل ها پیدا کرد(یه رابطه دوطرفه ای بینشون هست)

بعدش هم این مثال نقض شما:
همه پارک دوبل خانوما رو به سخره میگیرن اما خود من موقع امتحان رانندگی(برخلاف برخی آقایون بار اول قبول هم شدم) آنچنان پارک دوبلی زدم که افسره مونده بود حیرون(بماند که خودمم مونده بودم حیرون:khandeh!:) اما بهرحال ازم براومد و انصاف نیس که بخاطر چیزی که ماهرانه انجامش دادم مسخره بشم:offlow:[/]

mkhahande313;669890 نوشت:
همه پارک دوبل خانوما رو به سخره میگیرن
اصلاً خیلی از مواردی که برای زن و مرد با قاطعیت گفته میشه (و معمولاً برای متهم کردن استفاده میشه) در عمل عکسش صادقه. یا بطور کلی یا موردی

مثلاً میگن خانمها اهل غیبت هستن ، ولی من این کار رو تو مردها کم که ندیدم هیچ ، گاهی حتی بیشتر از خانمها دیدم
از اون طرف میگن مرد جنس خشنه و زن جنس لطیف. ولی نمونهء نقضش رو در هر دو گروه کم ندیدم

لذا حرف خواهرمون رو شدیداً تایید میکنم و به نظرم برای شناخت انسان هایی که نیاز به شناختنشون داریم ، هر فردی باید بطور جدا بررسی بشه. جدای از حنسیت ، سن و سال ، قومیت ، حتی جدای از دین و مذهب

*آبی بیکران*;669898 نوشت:
جالبه منم همچین حسی دقیقا به مردا دارم :Gig:
حس بدیه. من تجربه ش کردم. آدم رو از خدا دور میکنه

اما یه مثال میزنم:

دیدید غذایی(مثلاً برنج) کپک میزنه؟! خوب اون غذا مراقبت نشده و کپک زده ، حالا اگر مدام برنج کپک زده ببینیم ، فکر میکنیم کلاً برنج خاصیتش اینه که کپک داره!

اما اینطور نیست و اصل برنج مشکلی نداره. بجای دوری از خوردن برنج ، باید برنج سالم پیدا کنیم

(ببخشید مثالم خیلی ساده بود)

*آبی بیکران*;669917 نوشت:
واقعا باید همشون بد دید خوب پیدا نمیشه
عباس(ع) - مقداد - ابوذر - سلمان - بهجت - امام خمینی - امام خامنه ای و........

از اون طرف:
بی بی زهرا(س) - زینب(س) - ام وهب - ذلفا - آمنه(س) - خدیجه(س) و........

*آبی بیکران*;669922 نوشت:
شما چطور عباس (ع) وابوذر ومقداد وامام رو با پسرا و مردای امروزی مقایسه میکنید که از همه نه ولی 99درصدشون یه درصد قابل اعتماد نیستن؟
یا بی بی فاطمه(س) رو با زنا ودخترای این روزگار خراب! اصلا قیاس درستی نیست!
من قیاس نکردم خواهر. نمونه آوردم
ضمناً نمونه هایی مثل آیت الله بهجت و امام خامنه ای کاملاً امروزی هستنا :ok:

برای اینکه نگن بحث دو نفره ست و پست رو پاک کنن! حرفم رو خطاب به استارتر تاپیک و شما هر دو میگم

خوبی و بدی آدما ، ربطی به گذشته و حال نداره
ما در روزگار امروزی سردار سلیمانی رو داریم ، ابوبکر بغدادی رو هم داریم
در گذشته هم عباس(ع) داشتیم ، شمر هم داشتیم

به دلایل مختلفی که موضوع بحث ما نیست ، این روزها گناه و خطا بیشتر از گذشته شده. این درست
اما معناش این نیست که کلاً خوبی مرده باشه

در کنار این واقعیتی که عرض کردم (زیاد شدن گناه) باید این رو هم در نظر بگیریم که اطلاع رسانی در روزگار ما بسیار سریع شده و نسبت به گذشته که اخبار اینقدر در جهان پخش نمیشد ، امروزه تا یه اتفاقی میفته بیشتر جهان بلافاصله با خبر میشن. از طرفی هم رسانه ها ، هم برای بالا بردن بیننده و هم بخاطر یک سری اهداف پشت پرده ، سعی در بزرگنمایی رویدادها دارن

نکتهء دوم بحث سرگرم کردن مردمه. اونهایی که در راس دامن زدن به اختلافات جنسیتی ، قومی ، مذهبی و.... هستن ، معمولاً خودشون هیچ مشکلی با این موضوعات ندارن. خدا میدونه که چقدر از خانم های فمنیست ، بزرگترین سرگرمیشون معاشرت با مردهاست (و بالعکس). خب پس چرا اینقدر روی شعارهای خودشون تاکید دارن؟
برای سرگرم کردن مردم به این امور تا خودشون به راحتی به چپاول و فریب مردم برسن

نکتهء دیگه اینکه امروزه موج تقابل با دین و خداوند بسیار گسترده شده. حتماً این شعار بسیار زشت رو شنیدید که:

تفرقه بنداز ، حکومت کن
پس برای در هم شکستن اتحاد مسلمان ها ، چه راهکاری بهتر از ایجاد تفریقه؟
مرد در نقابل زن
شیعه در مقابل سنی
و.......

خلاصه اینکه با شما موافقم که برطرف کردن این حس راحت نیست ، اما باور کنید اونقدرها هم که به نظر میرسه سخت نیست

*آبی بیکران*;669922 نوشت:
اقا رضا واقعا دارین چه برگزیدگان خدایی رو با چه موجوداتی مقایسه میکنید؟!!!!!!
شما چطور عباس (ع) وابوذر ومقداد وامام رو با پسرا و مردای امروزی مقایسه میکنید که از همه نه ولی 99درصدشون یه درصد قابل اعتماد نیستن؟
یا بی بی فاطمه(س) رو با زنا ودخترای این روزگار خراب! اصلا قیاس درستی نیست!
من کاری به زنان ومردان گذشته ندارم من از حال دارم حرف میزنم درد من از مردا وزنان امروزی که ادم وقتی پاشو از خونه بیرون میزاره
با دیدن صحنه ها ورفتارها واتفاقات و ناهنجاریها وفساد وناپاکی وهرزگی وووووووو..... دوست داره یا کور وکر بشه که نبینه ونشنوه یا کلا تارک دنیا بشه وبزن به بر و بیابون که این همه عذاب نکشه!

شهید علی خلیلی شهید آمر به معروف و نهی از منکر که در فروردین پارسال به شهادت رسید هم از همین "پسرای امروزی" بود که از دید شما همشون بدن

سلام.خیلی کم توضیح دادین.سن تونم بگین شاید اقتضای سن تون باشه ... فعلا آدم نمیتونه کمک تون کنه ... موفق باشین ...

زمونه امروزه که فرهنگ غربی رو وارد کشور کردن تقصیر اوناس و مرد و زن جامعه ما به اشتباه به راه کج کشیده میشن و بعضی زن ها مرد به گمراهی می کشن و برعکس
ولی همه مردم مثله هم نیستن

تسنیـم;668215 نوشت:
حق دارید، بغیر از طرح مشکل شما تقریبا هیچ توضیح دیگری ندادید ولی یک احتمال ضعیف، آیا وضعیت شما شبیه وضعیت الیوت راجر است؟

پرسشگر محترم کجایید؟

تسنیـم;670918 نوشت:
آیا وضعیت شما شبیه وضعیت الیوت راجر است؟
کی هستن ایشون؟:Moteajeb!:

mehrant;670929 نوشت:
کی هستن ایشون؟

تو اون پست لینک دادم برید بخونید.

نقل قول:
احساس تنفر از زنان

مهراب حسینی;557079 نوشت:
تنفر عجیبی نسبت به خانم ها پیدا کردم

من دوستشون دارم

سلام
منم قبلا خیلی از خانم ها خوشم نمی اومد راست میگم

بعد یه مدت فقط صلوات میفرستادم مثلا شاید روزی 500 تا 550 تا میفرستادم !
چند ماه همینطوری صلوات که میدادم یواش یواش باعث شد من از خانم ها خوشم بیاد !

نمی دونم این قانون هست یا نه ...ولی بنظرم این تجربه من نشون داد هرکسی از خانم ها خوشش نمیاد صلوات نمیفرسته

عزرائیل;670964 نوشت:
سلام
منم قبلا خیلی از خانم ها خوشم نمی اومد راست میگم

بعد یه مدت فقط صلوات میفرستادم مثلا شاید روزی 500 تا ...چند ماه بعد همینطوری این صلوات که میدادم باعث شد من یهویی از خانم ها خوشم بیاد

.نمی دونم این کار میکنه یا نه ،ولی بنظرم این تجربه من نشون داد هرکسی از خانم ها خوشش نمیاد اَن یحتمل صلوات نمیفرسته اصلا..!

میشه یکم واضحتر بگی عزرائیل جان، صلوات اسک دینی یا واقعی؟ چجوری صلوات باعث شد از خانم ها خوشت بیاد؟!

تسنیـم;670969 نوشت:
میشه یکم واضحتر بگی عزرائیل جان، صلوات اسک دینی یا واقعی؟ چجوری صلوات باعث شد از خانم ها خوشت بیاد؟!

سلام تسنیم خوبی چه خبر!

گمونم چون پیغمبر (ص) خیلی زن دوست بود هرکس صلوات زیاد بفرسته اونطوری میشه

بازم من خوب نمی دونم ولی گمون کنم روی من اینطوری کار کرد...گمونم!

عزرائیل;670982 نوشت:
سلام تسنیم خوبی چه خبر!

گمونم چون پیغمبر (ص) خیلی زن دوست بود هرکس صلوات زیاد بفرسته اونطوری میشه

بازم من خوب نمی دونم ولی گمون کنم روی من اینطوری کار کرد...گمونم!

سلام علیکم
شما یحتمل فیلسوفی، متفکری چیزی هستی عزرائیل جان

تسنیـم;671005 نوشت:
سلام علیکم
شما یحتمل فیلسوفی، متفکری چیزی هستی عزرائیل جان

کی من!؟!

اصلا در حد این حرف ها نیستم اصلا نمی دونم چی هست به چه دردی می خوره!

ولی فقط می دونم کسی که صلوات زیاد میفرسته حالا من کم میفررستادم مثلا اگه روزی هزار تا بفرسته کسی یک ترجمه جدیدی از حیات در اعماق درون دلش شکل میگیره

حالا من که هیچی نیستم ولی این ور و اونو خوندم می تونم این مثال و بزنم کسی که صلوات نمیفرسته نسبت به کسی که هزارتا صلوات در روز میفرسته (همینطوری معمولی حتی) مثل نسبت یک موحود آبزی کوچک کوچک در ته یک دریای بزرگ بزرگ هست به عقابی که بالای ابرها و قله ها پرواز میکنه!...اینقد یعنی

این جمله ان الانسان لفی خسر هم خدا منظورش همین هست

یعنی ما این همه جملات و ایات و دعا های پیچیده که بوسیله ان ترجمه کردیم صور درونی خلقت را که تو بخونی و از دروازه عوالم ماورای تصور جهان های چند هزار گانه عبور کنه! ...اون وقت این انسان بی فکر همش تو خونه نشسته داره اتوری بازی میکنه!!...ههه!

مهراب حسینی;557079 نوشت:
تنفر عجیبی نسبت به خانم ها پیدا کردم.انگار اونها حقمو خوردن

امام علی (ع) میگه یکی از نشانه های آخرالزمان اینه که مردها به زن ها و زن ها به مرد ها شبیه می شن.

برخی و شاید بیشتر
زنان امروزی عموما توقعات بالایی دارند چون خیلی زیاد به سبک زندگی و میزان رفاه بقیه و اطرافیانشون وابسته ان.
فکر کار کردن و پول درآوردنن،
از پوشش و دیده نشدن فراری اند و دیده شدن رو در بی جابی می بینن نه در استفاده از استعدادهای ذاتی مثل هوش.
دوست دارن خودشون تصمیم گیرنده برای زندگیشون باشن و عموما در مقابل تجربیات دیگران مقاومت می کنن
هیچ کس منکر این نیست که یه مرد دوست داره در زندگیش حرف آخر رو بزنه اما با چیزایی که من دیدم دخترهای امروزی این گزینه رو از مردها گرفتن و یا براشون قابل قبول نیست که مردشون همچین اختیاری داشته باشه
جدیدا مد شده حق طلاق رو هم از مردا می گیرن
خلاصه ی کلام اینکه نسل امروزی زن خواستار مردانه برخورد کردنه ولی چون نمیتونه و یا نمی دونه که اینطور می خواد، تحت لقای سوالی مثل "چرایی برتری مرد؟؟؟" تقریبا به خواستش رسیده. سوالی که هیچ وقت حاضر نمیشه جوابش رو بشنوه
یه لحظه به چیزی مثل ازدواج (منظورم در سال 1394 و مابعد) فکر کنید
یه پسر باید خونه و ماشین و کار و پول داشته باشه تا بهش زن بدن. اگه دختره تفکرات مذهبی داشته باشه ایمان به خدا و دین (به غیر از صیغه:Nishkhand:) هم بر اینها اضافه میشه.
شیربها، مهریه، زیرلفظی جزء بدیهیاته. باید تا مزایده ی تعداد سکه ها تمام تن و بدنت بلرزه. حق انتخاب مکان زندگی و جدیدا حق طلاق:khandeh!:
اینا چیزایی که پیشفرض ماجراست. قبلا مرد همه ی اینها رو می داد ولی در عوض پیش زنش ابهت داشت. الان زنها ابهت و اقتدار رو تحت لقای " ظلم به زن" از مردها گرفتن.
خانوم های محترم
یه چیزی می خوام بگم مرررررررررررررررررردو مردونه جواب بدین. به نظرتون با شرایط الان در جامعه، مرد خونه کیه؟؟؟؟؟
چند تا از دوستای نوعرستون رو میشناسید که نتونن حرفشون رو در خونه به کرسی بنشونن؟؟؟

از طرفی
مردها هم جاهاشون با زن ها عوض شده.
پسرهای امروزی (مثل من) اکثرا سن بالایی دارند و مجرد هستند.
زیر بار مسئولیت نمیرن و سختی رو قبول نمی کنن
دستشون تو جیب پدرشونه و خودشون به فکر پول درآوردن نیستن
دیگه عجیب نیست که در وسایل شخصی پسرهای امروزی چیزهایی مثل عطر ملایم و زنانه، موچین، کرم سفید کننده، کرم ضد آفتاب، شرت های هفتی و رنگارنگ، تی شرت های زنگارنگ و ... پیدا بشه چون بیشتر تو فکر خوشگل کردن و تیپ خوب داشتنن تا کار و زندگی.

حرف آخر

شما آغازگر محترم، به نظرم طبیعیه که با این همه تضاد در رفتار مرد ها و زن ها همچین حس هایی در برخی بوجود بیاد:Cheshmak: ولی نباید بهش اعتنا کرد. سهم من و شما از دنیا یه دختر از یه خانوادست و بس. خدا رو شکر اینقدر خدا بهمون لطف کرده که اجازه ی انتخاب داده بهمون.
باید سعی کنیم خودمون مرد باشیم زنی بگیریم که زن باشه.

koosha;671048 نوشت:
امام علی (ع) میگه یکی از نشانه های آخرالزمان اینه که مردها به زن ها و زن ها به مرد ها شبیه می شن.

برخی و شاید بیشتر
زنان امروزی عموما توقعات بالایی دارند چون خیلی زیاد به سبک زندگی و میزان رفاه بقیه و اطرافیانشون وابسته ان.
فکر کار کردن و پول درآوردنن،
از پوشش و دیده نشدن فراری اند و دیده شدن رو در بی جابی می بینن نه در استفاده از استعدادهای ذاتی مثل هوش.
دوست دارن خودشون تصمیم گیرنده برای زندگیشون باشن و عموما در مقابل تجربیات دیگران مقاومت می کنن
هیچ کس منکر این نیست که یه مرد دوست داره در زندگیش حرف آخر رو بزنه اما با چیزایی که من دیدم دخترهای امروزی این گزینه رو از مردها گرفتن و یا براشون قابل قبول نیست که مردشون همچین اختیاری داشته باشه
جدیدا مد شده حق طلاق رو هم از مردا می گیرن
خلاصه ی کلام اینکه نسل امروزی زن خواستار مردانه برخورد کردنه ولی چون نمیتونه و یا نمی دونه که اینطور می خواد، تحت لقای سوالی مثل "چرایی برتری مرد؟؟؟" تقریبا به خواستش رسیده. سوالی که هیچ وقت حاضر نمیشه جوابش رو بشنوه
یه لحظه به چیزی مثل ازدواج (منظورم در سال 1394 و مابعد) فکر کنید
یه پسر باید خونه و ماشین و کار و پول داشته باشه تا بهش زن بدن. اگه دختره تفکرات مذهبی داشته باشه ایمان به خدا و دین (به غیر از صیغه:Nishkhand:) هم بر اینها اضافه میشه.
شیربها، مهریه، زیرلفظی جزء بدیهیاته. باید تا مزایده ی تعداد سکه ها تمام تن و بدنت بلرزه. حق انتخاب مکان زندگی و جدیدا حق طلاق:khandeh!:
اینا چیزایی که پیشفرض ماجراست. قبلا مرد همه ی اینها رو می داد ولی در عوض پیش زنش ابهت داشت. الان زنها ابهت و اقتدار رو تحت لقای " ظلم به زن" از مردها گرفتن.
خانوم های محترم
یه چیزی می خوام بگم مرررررررررررررررررردو مردونه جواب بدین. به نظرتون با شرایط الان در جامعه، مرد خونه کیه؟؟؟؟؟
چند تا از دوستای نوعرستون رو میشناسید که نتونن حرفشون رو در خونه به کرسی بنشونن؟؟؟

از طرفی
مردها هم جاهاشون با زن ها عوض شده.
پسرهای امروزی (مثل من) اکثرا سن بالایی دارند و مجرد هستند.
زیر بار مسئولیت نمیرن و سختی رو قبول نمی کنن
دستشون تو جیب پدرشونه و خودشون به فکر پول درآوردن نیستن
دیگه عجیب نیست که در وسایل شخصی پسرهای امروزی چیزهایی مثل عطر ملایم و زنانه، موچین، کرم سفید کننده، کرم ضد آفتاب، شرت های هفتی و رنگارنگ، تی شرت های زنگارنگ و ... پیدا بشه چون بیشتر تو فکر خوشگل کردن و تیپ خوب داشتنن تا کار و زندگی.

حرف آخر

شما آغازگر محترم، به نظرم طبیعیه که با این همه تضاد در رفتار مرد ها و زن ها همچین حس هایی در برخی بوجود بیاد:Cheshmak: ولی نباید بهش اعتنا کرد. سهم من و شما از دنیا یه دختر از یه خانوادست و بس. خدا رو شکر اینقدر خدا بهمون لطف کرده که اجازه ی انتخاب داده بهمون.
باید سعی کنیم خودمون مرد باشیم زنی بگیریم که زن باشه.

افرین خیلی کامل توضیح دادی

عزیزی می گفت اگه میخواین حرفتون مصداق تهمت و ایذاء نباشه، تو جوک و شوخی نگین زن ها مرد ها اهل فلان ده یا فلان قومیت
اینطوری حتی یک نفر هم پیدا بشه و این نسبت بهش نچسبه و اون دنیا شاکی بشه حق الناسی به گردنتون می افته الکی الکی

یعنی الان حق الناس به گردن منه :Moteajeb!:

بگین یه نفر از این قومیت
به نفر از اون ده
بعضی خانوما یا...

عمومیت دادن مشکل داره. شاید یکی از دلایلی که موج نفرت نسبت به جنس مخالف داره همه گیر میشه رو باید تو روانشناسی این کل کل ها پیدا کرد(یه رابطه دوطرفه ای بینشون هست)

بنده اون چند نفر خانومی که احیانا دست فرمونشون خوبه رو فاکتور گرفتم بعد به بقیه تعمیم دادم اکثریت رو در نظر گرفتم شمارو هم جز همون خانومایی که دست فرمونشون خوبه در نظر گرفتم:ok:

بعدش هم این مثال نقض شما:
همه پارک دوبل خانوما رو به سخره میگیرن اما خود من موقع امتحان رانندگی(برخلاف برخی آقایون بار اول قبول هم شدم) آنچنان پارک دوبلی زدم که افسره مونده بود حیرون(بماند که خودمم مونده بودم حیرون) اما بهرحال ازم براومد و انصاف نیس که بخاطر چیزی که ماهرانه انجامش دادم مسخره بشم

البته من فکر میکنم مشکل از افسره بوده که بار اول قبول شدید:khandeh!:
به هر حال کامنت و حرفای من مزاحی بیش نبود شما به بزرگی خودتون ببخشید :Rose:

koosha;671048 نوشت:

سلام . مررررررررد خونه مرد خونس. خانووووووووووووم خونه هم خانوم خونه:ok::Nishkhand:
مهم نیست حرف حرف کی باشه.اصلا حرف اول و اخر دیگه چیه؟!:no: مهمه بتونیم نظر منطقی تر و عاقلانه تر از بدور از یه سری غرور الکی قبول کنیم.
نه افراط خوبه و نه تفریط. به قولی نه مرد سالاری و نه زن سالاری
قراره زندگی کنن میدون جنگ که نیست . :chakeretim::makhfi:
باید توقعات پایین تر بیاد برای هر دو طرف. شرایط اسون تر گرفته بشه برای هر دو طرف
نمیخوام از زور و ظلم قدیم و جدید صحبت کنم . درسته که یه چیزایی طبق زمانش وجود داشته ولی چه در قدیم وچه جدید اگه اساس زندگی محبت باشه و بر پایه ی اسلام مشکلی پیش نمیاد.

راستی بتون قول میدم اکثریت خانم ها بیشتر تحمل شنیدن نظر مخالف و صحبت راجب اونو دارن(البته استثنا نقض نمیشه ها) . نظر شخصیمه :Cheshmak:

elina822;671369 نوشت:
سلام . مررررررررد خونه مرد خونس. خانووووووووووووم خونه هم خانوم خونه
مهم نیست حرف حرف کی باشه.اصلا حرف اول و اخر دیگه چیه؟! مهمه بتونیم نظر منطقی تر و عاقلانه تر از بدور از یه سری غرور الکی قبول کنیم.
نه افراط خوبه و نه تفریط. به قولی نه مرد سالاری و نه زن سالاری

درسته. زندگی ای که توش قلدربازی باشه به درد نمی خوره.
منظورم مثل مردای قدیم نبود بلکه در تایید حرفام بود.بالکل منظورم این بود که امروزه زنها دووست دارن مردونه برخورد کنن و برعکس

موضوع قفل شده است