صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا کمک کنید؛ جدایی از معشوقه با شرایط زیر

نوشته
    3
    حضور
    1 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    18

پرسش لطفا کمک کنید؛ جدایی از معشوقه با شرایط زیر

سلام دوستای گل و مهربونم،
    من 20 سالمه و از طریق اینترنت با دختری هم سن خودم، در ابتدا به قصد کمک گرفتن درسی آشنا شدم و کم کم عاشق هم شدیم، اون دختر تو یه شهر دوره و تا به حال همدیگرو از نزدیک ندیدیم... مسئله ای که هست اینه که اون دختر یخورده مذهبیه و خیلی به دستورای دین اهمیت می ده که منم خیلی دوست دارم اینو ولی یک دفعه پس از 9 ماه دوستیمون تو اینترنت ( تازه اونم بعد ازینکه با هم قرار گذاشتیم ازدواج کنیم و در هرصورت مال هم باشیم) پریشب ناگهان اعتراف کرد که چون این رابطه پنهانیه و خانواده هامون چیزی نمی دونن احساس عذاب وجدان کرده و دچار فشار شده و پافشاری می کنه که رابطمون گناه بوده... در صورتیکه من بهش می گم ما کار مفسده ای انجام ندادیم و هردومون پاک و معصوم بودیم و اگر ازدواج کنیم گناهانمون هم پاک میشه... ایشون با وجود اینکه می گه تو بهترین پسر هستی و خیلی عالی ای و همیشه بهم می گفت تک هستم تو دنیا! ولی الان هرکاری می کنم حاضر نیست برگرده... به قدری نا امید شده که می گه من هیچ آینده ی خوبی تو رابطمون نمی بینم.... باور کنید ترس ما ازین بوده که والدین سن کم ما رو دست مایه ی جداییمون قرار بدن و نه چیز دیگه ای ... من واقعا این دختر رو از کل دخترای دنیا پسندیدم و می خوامش و مشکلی هم با هم نداریم ولی ایشون مدام فکر می کنه که چون خونواده ی ما کپی برابر اصل خونواده ی ایشون نیست و همچنین چون ما گناه کردیم باید برای همیشه از هم خداحافظی کنیم! از شما خواهرا و برادرای گلم خواهش می کنم کمکم کنید چند روزه که نه خواب دارم نه خوراک حتی نمی تونم گریه کنم جلوی خانواده ام... حاضرم هرکاری بکنم ولی با اولین و آخرین عشقم باشم شما رو به خداوند بزرگ راهنمایی کنید....

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58311

با نام و یاد دوست

لطفا کمک کنید؛ جدایی از معشوقه با شرایط زیر

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 4

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

برادر عزيز و محترم
    با تشکر از ارتباط شما با اين مرکز، در پاسخ بايد عرض کنم ارتباط اوليه دختر و پسر از همين روابط درسي و... آغاز مي شود. ممکن است ابتدا اين روابط کاملا ساده و به قول شما بدون مفسده باشد اما دين ما بسيار هوشمند عمل کرده و به ما هشدارهاي لازم را داده است و پيش بيني کرده که کم کم شيطان اين دو جوان را راحت نمي گذارد همانطور که در بسياري از روابط، اين آسيب را ديده ايم.
    در مورد شما دو مطلب اساسي وجود دارد اگر سنتان را دقيق مي فرموديد کار ما آسان تر مي شد اما در واقع اگر شرايط ازدواج با اين خانم را داريد بايد هرچه سريعتر بدنبال فراهم کردن زمينه ازدواج باشيد.زيرا از دست دادن ايشان با توجه به اينکه فرموديد ايشان اولين و آخرين عشق شما هستند برايتان سخت و گران است.
    نکته ديگري که نبايد غافل شد اينکه ما در اين روابط بدنبال چه مي گرديم .محبت، صميميت، عاطفه، پر کردن تنهايي،و... يا نه واقعا بدنبال تشکيل خانواده و ازدواج هستيم که البته يکي از اهداف ازدواج هم همين محبت و ... است. پس ابتدا تکليف خود را روشن و براي رسيدن به آن هدف تمام تلاش خود را بکنيد.
    علاوه بر اين هيچ گاه اجازه ندهيد که اين عشق، شما را کر و کور کند زيرا باعث مي شود نتوانيد ملاک هاي واقعي ازدواج را رعايت کنيد. و با رعايت نکردن آن پشيماني به بار مي آيد. با بررسي ملاک ها در مورد ايشان عاقلانه فکر کنيد و تصميم نهايي را بگيريد.
    موفق و سربلند باشيد.

7. صلوات ها 15

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepehreslami نمایش پست ها
    من 20 سالمه و از طریق اینترنت با دختری هم سن خودم، در ابتدا به قصد کمک گرفتن درسی آشنا شدم و کم کم عاشق هم شدیم، اون دختر تو یه شهر دوره و تا به حال همدیگرو از نزدیک ندیدیم... مسئله ای که هست اینه که اون دختر یخورده مذهبیه و خیلی به دستورای دین اهمیت می ده که منم خیلی دوست دارم اینو ولی یک دفعه پس از 9 ماه دوستیمون تو اینترنت ( تازه اونم بعد ازینکه با هم قرار گذاشتیم ازدواج کنیم و در هرصورت مال هم باشیم) پریشب ناگهان اعتراف کرد که چون این رابطه پنهانیه و خانواده هامون چیزی نمی دونن احساس عذاب وجدان کرده و دچار فشار شده و پافشاری می کنه که رابطمون گناه بوده... در صورتیکه من بهش می گم ما کار مفسده ای انجام ندادیم و هردومون پاک و معصوم بودیم و اگر ازدواج کنیم گناهانمون هم پاک میشه... ایشون با وجود اینکه می گه تو بهترین پسر هستی و خیلی عالی ای و همیشه بهم می گفت تک هستم تو دنیا! ولی الان هرکاری می کنم حاضر نیست برگرده... به قدری نا امید شده که می گه من هیچ آینده ی خوبی تو رابطمون نمی بینم.... باور کنید ترس ما ازین بوده که والدین سن کم ما رو دست مایه ی جداییمون قرار بدن و نه چیز دیگه ای ... من واقعا این دختر رو از کل دخترای دنیا پسندیدم و می خوامش و مشکلی هم با هم نداریم ولی ایشون مدام فکر می کنه که چون خونواده ی ما کپی برابر اصل خونواده ی ایشون نیست و همچنین چون ما گناه کردیم باید برای همیشه از هم خداحافظی کنیم! از شما خواهرا و برادرای گلم خواهش می کنم کمکم کنید چند روزه که نه خواب دارم نه خوراک حتی نمی تونم گریه کنم جلوی خانواده ام... حاضرم هرکاری بکنم ولی با اولین و آخرین عشقم باشم شما رو به خداوند بزرگ راهنمایی کنید....

سلام آقا سپهر ...
    شما هنوز 20 سالته ... شما حالا حالاها کار داری تا ازدواج ... اگر دانشگاه داری درس میخونی .... 3 سال از دانشگاهت میونده ...2 سال هم سربازیت ... 3 یا 4 سال هم طول میکشه تا یه کار درست و حسابی گیر بیاری تا بتونی خرج یه خانواده رو بدی ... یعنی یه چیزی در حدود 8 سال دیگه ... معمولا متوسط سن ازدواح آقایون در ایران هم بین 26 تا 28 هست . چجوری میخوای ازدواج کنی ... ازدواج که فقط دیدن و خوش اومدن نیست ...

9. صلوات ها 2

علاقه
    در بـهـ در روضـه هـا ...
    نوشته
    42
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    211

سلام علیکم
    اینکه از طریق اینترنت آشنا شدین عیبی نداره(تا وقتی که هر دوتاتون صداقت داشته باشین در همه چیز!) ولی میبایستی اول خانواده ها رو مطلع میکردین بعد شروع به عشق و عاشقی ...
    آخه من خودم روانشناسی خوندم میدونم که عشق بعد از ازدواج بوجود میاد نه قبل! (قبل از ازدواج فقط در حد اینکه بگیم طرف رو پسندیدیم...)
    حالا هم با توجه به بازه سنی و شرایطتون باید هرچه زودتر اقدام کنید وگرنه لطمات شدید روحی به هر دوتون وارد میشه..
    با آرزوی موفقیت شما
    و من الله توفیق العبادت فی سبیل الله
    یا الله

بـارهـا گـفـتـمــ و بـاز مـیـگـویـمــ یـا حـسـیـنــــ از حـرمـت بـوی خـدا مـیـجـویـمــ ...

11. صلوات ها 8

علاقه
    مطالعات دینی، فلسفی، ریاضی، فیزیکی ...
    نوشته
    2,628
    حضور
    73 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8025

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepehreslami نمایش پست ها
    من 20 سالمه و از طریق اینترنت با دختری هم سن خودم، در ابتدا به قصد کمک گرفتن درسی آشنا شدم و کم کم عاشق هم شدیم، اون دختر تو یه شهر دوره و تا به حال همدیگرو از نزدیک ندیدیم...
    سلام علیکم برادر مؤمنم،

همدیگر رو تا حالا از نزدیک ندیدید و عاشق شدید ... با اینکه کلی هم حرف اینترنتی نزده‌اید ولی فکر کنم شما عاشق تصورتان از ایشان شده‌اید نه عاشق خودشان ... یک بار روبرو می‌شوید و می‌بینید مناسب هم نیستید ولی قبل از آن کلی با هم قول و قرار گذاشته‌اید، ... شما می‌مانید و حرف‌های مگویی که نمی‌شود زیرشان زد و سخت هم هست که برای یک عمر به آن پایبند باشید ...
    تازه اینها جدای از این است که عاشقی قبل از ازدواج کلاً پدیده‌ی مطلوبی نیست ...
    خلاصه اینکه اگر همینطوری رهایشان کنید ممکنه هر ازدواج دیگری که بکنید مدام فکر کنید که اگر ایشان بودند بهتر می‌شد و زندگی‌اتان بهشت می‌بود ... به همین خاطر قید خجالت و غیره را بزنید و برای زندگی‌اتان کمر همت را ببندید و با خانواده‌اتان صحبت کنید و به شهر آن خانم سفر کنید و بروید خواستگاری ایشان ... هر چی اختلاف با آن خانم دارید را بگذارید روی میز و حسابی دعواهایتان را سرشان بکنید (البته سعی کنید خانواده‌ها وارد جنگ نشوند)، جنگ اول به از صلح آخر (تا حالا فکر نکرده بودم که این ضرب‌المثل یک کمی بی‌معنی است ، درست‌ترش این است که بگوییم: جنگ اول و صلح آخر به از صلح اول و جنگ آخر ) ... ادامه دادن این ارتباط فکر کنم حق با آن خانم است و گناه باشد ... ارتباط تا زمانی مجاز است که در پس کسب اطلاعات باشید آن هم زمانی که بدانید مانعی در سر راه ازدواجتان نیست و الآن شما در این وضعیت نیستید و خدای ناکرده رابطه‌ی عاطفی برقرار کرده‌اید که بخشی از زندگی زناشویی است! در قرآن هم خداوند صراحتاً گفته است که از دوستی پنهانی بپرهیزید!

در مورد سنتان هم زیاد نگران نباشید ... اگر خودتان هم باور دارید که سنتان برای ازدواج کم است ولی این دیگر شاید واقعاً یک مشکل باشد ... به نظر حقیر ازدواجتان دیر هم شده ... برای شما دیر شده برای آن خانم خیلی دیر شده است

یا علی

بهترین سرمایه‌گذاری عمر در کمک به تعجیل در ظهور است،
    ... بضاعتی محدود و اثرگذاری نامحدود،
    نگران سوددهی‌اش هم نیستیم چون خدا تضمین کرده است که قیام به بار خواهد نشست
    هر که می‌خواهد نامحدود بندگی خدا را کند و در هر خیری سهیم شود بسم الله ...

بزرگواران و دوستان و هم‌مباحثه‌ای‌ها، ان شاء الله اگر جسارتی کرده‌ام ببخشید و اگر کوتاهی کرده‌ام یا رنجشی به شما رسانده‌ام حلال کنید

13. صلوات ها 5

نوشته
    57
    حضور
    1 روز 22 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    274

خدا بعضی از کارها رو نمی گه که انجام ندین می گه نباید بهش نزدیک بشین چون ضعف بندگانش رو می دونه. شما که تازه 9 ماهه آشنا شدی کسی بود که 7 سال با دختر خانمی دوست بود و به قول خودش همه جوره امتحانش کرده بود و به شدت به هم عشق می ورزیدن اما بعد از ازدواج قضیه کاملا برعکس شد و روابطتشون دچار مشکللات جدی ای شد. زندگی قبل از هرچیز تو واقعیت اتفاق می افته یکی از عوامل اصلی شکست ها تو روابط دختر و پسری ندیدن این موضوع و پرداختن به احساساتشون مثل عشق اول و آخر بودن و تک پسر دنیا بودن و... است ولی واقعیت اینه که اکثر افرادی که با هم دوست میشن یا حتی نامزد میشن این حسو دارن پس فکر نکنین چیز عجیبیه!

ازدواج سن و سربازی و درس و ... نمی شناسه نمی گم اینا مهم نیست ولی اصل نیست. اون چیزی که مهمه رشد عقلی و اجتماعی اقتصادیه و از اونا مهمتر احساس مسئولیت نسبت به زندگی مشترک. باید کلاهتو قاضی کنی ببینی چند مرده حلاجی و بیخود خودتو از خورد و خوراک و زندگی نندازی.

15. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعات دینی، فلسفی، ریاضی، فیزیکی ...
    نوشته
    2,628
    حضور
    73 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8025

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خشم نمایش پست ها
    سلام آقا سپهر ...
    شما هنوز 20 سالته ... شما حالا حالاها کار داری تا ازدواج ... اگر دانشگاه داری درس میخونی .... 3 سال از دانشگاهت میونده ...2 سال هم سربازیت ... 3 یا 4 سال هم طول میکشه تا یه کار درست و حسابی گیر بیاری تا بتونی خرج یه خانواده رو بدی ... یعنی یه چیزی در حدود 8 سال دیگه ... معمولا متوسط سن ازدواح آقایون در ایران هم بین 26 تا 28 هست . چجوری میخوای ازدواج کنی ... ازدواج که فقط دیدن و خوش اومدن نیست ...
    سلام علیکم خواهر عزیز،
    این مطلب شما را حقیر سالهاست دارم با هر کسی که دستم می‌رسد بحث می‌کنم که طرز تفکرشان عوض شود ... این طرز تفکر اسلامی نیست ... سن ازدواج را بردند بالا و بعد دوستی دختر و پسر را در سن واقعی ازدواج رسمیت و مقبولیت داده‌اند ... اسمش را گذاشتند زندگی teenager ای! ... در همان سن ازدواج باید ازدواج کرد ... اگر نشد ازدواج دائم کرد هم باید ازدواج موقت کرد ... یعنی اگر لازم دارند باید ازدواج کنند مگرنه بایدی در کار نیست ... اگر با داشتن دوست پسر و دوست دختر می‌شود درس خواند و کار کرد با ازدواج هم می‌شود ... بماند که شخص باید به اندازه‌ی کافی عاقل باشد چون چنین ازدواجی نیاز به نگاه درست داشتن به خود ازدواج و زندگی زناشویی هم هست ... همه چیزمان را غربی کرده‌اند ... بماند که قبلاً هم که مردسالارانه بوده درست و اسلامی نبوده است ... همه چیزمان باید اسلامی بشود تا دنیا گلستان بشود ...

به هر حال این دوستمان اگر کار هم ندارند یا خانواده‌اشان ازدواج در این سن و سال را برایشان زود می‌دانند می‌توانند بروند و به ایشان بگویید که هر دو خانواده به جای آنکه لقمه‌ای که جداگانه سر سفره‌هایشان می‌گذارند را بیارند و سر یک سفره برایشان بگذارند ... در یک اتاق هم زندگی کنند اشکالی ندارد ولی تنها نباشند ... خداوند انسان را زوج آفرید (انا خلقناکم ازواجاً) و کسی که تنهاست از اصل انسانیتش دور است، تا زمان بلوغ عقلی نمی‌فهمد که نیاز دارد و نیاز جسمی هم ندارد (پس در واقع نیاز هم ندارد) ولی بعد دیگر نیازی می‌شود که باید به آن پاسخ درست داد مگرنه امکان دارد خانمان برانداز شود ...

یا علی

بهترین سرمایه‌گذاری عمر در کمک به تعجیل در ظهور است،
    ... بضاعتی محدود و اثرگذاری نامحدود،
    نگران سوددهی‌اش هم نیستیم چون خدا تضمین کرده است که قیام به بار خواهد نشست
    هر که می‌خواهد نامحدود بندگی خدا را کند و در هر خیری سهیم شود بسم الله ...

بزرگواران و دوستان و هم‌مباحثه‌ای‌ها، ان شاء الله اگر جسارتی کرده‌ام ببخشید و اگر کوتاهی کرده‌ام یا رنجشی به شما رسانده‌ام حلال کنید

17. صلوات ها 5

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

سلام جناب Owari ...
    جناب Owari در درون جملاتتون از فعل مجهول استفاده میکنید ماننده این { سن ازدواج را بردند بالا و بعد دوستی دختر و پسر را در سن واقعی ازدواج رسمیت و مقبولیت داده اند } و سپس جمله ای در امتدا همین جمله گفتین با این مفهوم { اسمش را گذاشتند زندگی Teenager } لابد سن ازدواج در ایران رو صهیونیست ... یا آمریکا بالا برده !!!

ازدواج در سنین 18 تا 24 سالگی بهترین زمان ازدواج هست و ایده آل ... اما صحبت سره این هست که این مساله با واقعیت جامعه ما هماهنگی ندارد ... به عنوان مثال : خیلی خوب هست که تمام ایرانی ها در سفره صبحونه شون عسل داشته باشند ... ولی نه اینقدر زنبور داریم که بتونن اینقدر عسل تولید کنند ... و نه اینکه مردم بوجه شون میرسه که در صبحونه عسل بخورن ...

فرهنگ دوست دختر و دوست پسری که در غرب جا افتاده با ایران تفاوت داره ... البته داریم در مورده خانواده های نرمال صحبت میکنیم ... یک دختر و یک پسر که در درون مدرسه از هم خوششون میاد بعد از اجازه از پدر و مادر با یکدیگر دوست میشن ... مثلا تو سن 14 تا 16 سالگی ... در همون سنین در مورده همه چیز هم با هم صحبت میکنند و وقتی به 18 تا 20 سالگی رسیدند با توجه به شرایط خوب اقتصادی کشورهاشون میتونند با هم ازدواج میکنند ...

این فرهنگ با توجه به ملاحظاتی که در درون ایران وجود داره اصلا امکان بوجود اومدنش نیست دلایلش زیاد هست ...

1- مردهای ایرانی تعریف درستی از غیرت در درون اذهانشون ندارند .
    2- مردهای ایرانی فکر میکنند زرنگی هست یک دونه دوست دختر داشته باشند ... 2 تا شد که خیلی زرنگ تر هستند ... 3 تا شد که خیلی خیلی زرنگتر هستند و ...
    3- مردهای ایرانی به دنبال صدمه زدن هستند .... نه به دنبال اینکه عشقی رو پیاده سازی کنند و در بزرگسالی ازدواجی موفق داشته باشند

ولی فرهنگ اینگونه مسائل در درون غرب به درستی نهادینه شده ...
    1- غیرتی که مردان اروپائی دارند ... مفهومش این نیست که موت رو بزار تو ... مفهومش این نیست که حق نداری با پسری صحبت کنی ... اونها غیرت رو چیزی دیگر تعریف میکنند /
    2- مردهای اروپائی فکر زرنگی نیستند ... یک دونه دوست دختر دارند و سعی میکنند همه حرف و سخن و دلدادگیشون با اون باشه .
    3- مردهای اروپایی به علت آموزشهایی که بهشون دادند رابطه واقعی رو میشناسند و به دنبال صدمه زدن نیستند ...

به هر حال فرهنگ دوست دختر و دوست پسری در اروپا و ایران با همدیگه تفاوت اساسی داره و قابل مقایسه با همدیگه نیستن ... واما برمیگردم سره ازدواج موقت ....

ازدواج موقت برای آقایون ... که امکانپذیر نیست ...
    پسره 18 تا 20 ساله باید بره با یه خانومی که 50 ساله هستش رابطه برقرار کنه ....
    اگر هم خانومی بیوه یا مطلقه باشه و سنش مثلا 28 سال باشه به دلیل شرایط بد اقتصادی بیشتر به دنبال این هستش که با کسی باشه که بتونه براش رفاه تامین کنه ... بنابراین چنین خانومهایی متعلق به مردهای پولدار میشن ...
    اگر هم دختری بخواد ازدواج موقت بکنه به دلیل فرهنگهای بدی که در درون جامعمون وجود داره ... عملا چنین مساله ای یک نوع بن بست براش حساب میشه ... چون باید قی ازدواج رو بزنه ...
    پس بنابراین به نظره من فرهنگ ازدواج موقت نمیتونه جایگزینی مناسب برای دوست دختر و دوست پسری غرب باشه .

در مورده این صحبت کردید که همه چیزه مان را غربی کرده اند ... خوب مساله همین هست ... اروپائیان عقل خودشون رو به کار میگیرند ... علوم رو طبقه بندی میکنند ... و سعی میکنند اونچنان عمل کنند ... بارها شده که خوده من خواستم تصمیمی درست بگیرم و دیدم اون الگویه رفتاری یک الگویه غربی هست .... پس بنابراین فکر نمیکنم اینکه همه چیزمان غربی شود هم چیزه بدی باشد ...

موفق باشید .

19. صلوات ها 3

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام دوست عزیز.ب نظر من تنها راهش اقدام واسه خواستگاریه .هردوتاتون حق داریم هم شما ک میخواین با ایشون باشین و هم اون دختر خانوم ک راست هم میگه دارین گناه میکنین و عذاب وجدان داره. باید در این راه سخت قدم بذارین با خانوادتون صحبت کنین و جلو برین اگه دختر خانومم اصرار بر قطع رابطه دارن قطع کنین و در جلسه خواستگاری همدیگه رو ملاقات کنین تا هر دوتاتون ب خواسته تون برسین.هرجا هستین موفق باشین و ثابت قدم.

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)