صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا معیار های من زیاده خواهیست؟

نوشته
    384
    حضور
    8 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    882

آیا معیار های من زیاده خواهیست؟

سلام.
    در شرایطی هستم که از بی همسری رنج می برم، برای انتخاب همسر مناسب خوب، معیار های کلیدی تبیین کردم، از آنجا که هر کسی را که در نظر گرفتم به نوعی ناسازگار و کم و کاستی داشت، تصمیم گرفتم به 100 درصد معیار های این لیست برسم و اهمیتی به تجرد و سن بالا ندهم خواستم بپرسم آیا در این لیست زیاده خواهی وجود دارد؟

عبارت است از:

1- ایمان ( باید چادری باشد - نباید ماهواره داشته باشد- و...)
    2- اخلاق ( دارای لطافت های زنانه و مادری مهربان و ...)
    3- خانواده ( خانواده اش به قدری مذهبی باشند که قابل مقایسه با خانواده ما باشند و ...)
    4-زیبایی ( ائم از فیزیک صورت و کل بدن، زیبا تر از من باشد.)
    5- مهریه ( سقف مهریه 20 سکه باشد آنهم عند الاستطلاعه، و مهریه را بر اساس توان مالیم تعیین کند)
    6- پاره ای از معیار های دیگر: ( داشتن دید سیاسی و اجتماعی مناسب، فعال اجتماعی و داشتن حقوق یا کار یا مدرک برابر و ...)
    عارض هستم که اگر فقط یکی از آنچه بالا گفته شد نداشته باشد، لاجرم باید فراموشش کنم.

انقدر کفیت را توصیه کردند... از این بابت الان من باید شاهد یک سیر سعودی در تجردم باشم.

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

آیا معیار های من زیاده خواهیست؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 3

نوشته
    772
    حضور
    25 روز 16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3698

با عرض سلام خدمت شما برادر گرامی همانطور كه مى دانيد ازدواج يكى از مسائل مهم زندگى هر انسانى است زيرا در همه ابعاد زندگى تأثير دارد و ازدواج موفق مى‏تواند باعث پيشرفت انسان در زمينه‏هاى مختلف شود كما اينكه اگر ازدواج ناموفق باشد مشكلات زيادى را براى انسان به وجود مى‏آورد و مانع رشد و ترقى مى شودولی باید توجه داشت که همانطور که باید در ازدواج دقت کرد و همسر مناسبی را برگزید آرمانگرایی و انتظارات زیاد سبب می شود که انسان ازاین نعمت محروم شود و یا دیرتر دارای این نعمت شود لذا جند نکته را در این زمینه خدمت شما عرض میکنم امیدوارم که راهگشا باشد :
    1)با مطالعه کتابهای مناسب برای خود معیارهای مناسبی را در نظر بگیرید
    2)معیارهای خود را اصلی و فرعی کنید اصلیها معیارهایی هستند که به هیچ عنوان نمی توان از آن چشم پوشی کرد و فرعیها قابل چشم پوشی هستند
    3)برای هریک از معیارهای اصلی خود با توجه به اهمیت آنها امتیازی را در نظر بگیرید(مثلا تدین شخص30 اصالت خانوادگی 25 زیبایی 20 مهریه 20...)
    4)یافتن همسر صددرصد دلخواه اگرمحال نباشد بسیار سخت هست لذا با هرموردی که مواجه می شود با توجه به معیارهای خود به او امتیاز دهید موردی که بیشترین امتیاز را آورد(مثلا بیش از 80 از 100 امتیاز) را انتخاب نمایید و با توکل بر خدا و توسل به اهلبیت اقدام نمایید
    5)کفویت در ازدواج بسیار مهم می باشد ولی آنهم اصلی و فرعی دارد اهمیت تدین و دینداری بیشتر از مدرک و کار و زیبایی و مسائل اقتصادی دارد لذا برای هر یک از ویژگیها هم امتیاز دهید و موردی بیشترین امتیاز را آورد را انتخاب نمایید.
    6)ظاهرا شما باید در ملاکهای اصلی و فرعی خود بازنگری نمایید
    7)به هیچ عنوان به این صورت نباشید که اگر تمام ملاکهای شما در حد کامل آن را نداشته باشند دیگر باید کنار گذاشته شوند

با امید موفقیت شما
    یا علی

7. صلوات ها 8

نوشته
    41
    حضور
    14 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    101

به نظرم مورد 5 و 6 رو حسابي تجديد نظر كن . . .

مهريه زير 150 تا خوبه به نظرم . . .

مورد 2 رو چطوري مي فهمي؟؟؟؟ داراي لطافت زنانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

9. صلوات ها 3

علاقه
    نویسندگی. شعر.
    نوشته
    45
    حضور
    1 روز 16 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    194

سلام دوست عزیز
    از اینکه ما را محرم اسرار خود دانستید و مسائلتون را با ما درمیان گذاشتید خیلی خوشحالم. باید بگویم پیدا کردن شخصی با تمام اون ویژگی هایی که لیست کردید سخته و شاید بگم نشه. همه انسان ها جنبه های بد و خوبی دارن. نمیشه ما آدم ها رو سیاه یا سفید ببینیم. خود شما چند درصد از این معیارها رو دارید. باید معیارهای رو به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم کنید. یه سری ملاک ها ی ازدواج برای یه فرد خیلی مهم است که اصلا نمیتونه با فردی که این ملاک رو نداره ازدواج کنه ولی یه ملاک یا ویژگی دیگه برای همون فرد زیاد مهم نیست. و فرد میتونه با نبود اون ویژگی در فرد مقابل، کنار بیاد. بنابراین این قدر وسواس به خرج ندهید. و به وسیله این سخت گیری ها و وسواس های بی مورد خودتون را از این نعمت الهی محروم نکنید. البته این دلیل نشه که خیلی هم راحت بگیرید. تعادل بهترین کار است. همه ملاک ها را با هم در نظر بگیرید اگر شخصی 70 درصد به بالا از این ملاک ها رو داشته باشه فرد مناسبی هست. امیدوارم تونسته باشم کمکی به شما دوست محترم بکنم امیدوارم موفق باشید. منتظر خبرهای خوب از جانب شما هستیم.
    موفق و سربلند باشید.

11. صلوات ها 3

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5769

ببخشید امر دیگه ای ندارید؟؟؟؟

تروخدا تعارف نکنید!

مهریه زیاده ها....کمه؟نه بابا زیاده!

برادر من....!20تا؟!اونم عندالاستطاعه؟!
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

13. صلوات ها 4

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5769

نقل قول نوشته اصلی توسط یک مشت خاک نمایش پست ها
    سیر سعودی
    عربستان سعودی؟
    صیر سعودی؟
    نه
    سیر صعودی
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

15. صلوات ها 3

علاقه
    فلسفه - کلام - روانشناسی
    نوشته
    76
    حضور
    1 روز 9 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    165

سلام
    ملاک هایی که شما برای ازدواج در نظر داری به طور کلی خوبه ولی تحقق اون به طور 100 درصد تقریبا نزدیک به محاله یعنی معمولا کسی با چنین خصوصیاتی با پیدا نمیشه و یا اگه بشه خیلی سخت پیدا میشه. لذا نتیجه این روندی که شما پیش گرفتی همون چیزیه که خودتون گفتین. یعنی سیر صعودی تجرد!
    لذا در کنار داشتن این معیارها باید ایده آل گرایی رو کنار بذارین و ملاک هاتون رو دسته بندی کنین تا بتونین ازدواج موفقی داشته باشین.
    بعلاوه اینکه نباید انتظار پیدا کردن فردی کاملا بی نقص رو داشته باشین چون معمولا هر کسی در کنار خوبی هایی که داره نقص هایی هم خواهد داشت لذا اگه کسی پیدا شد که 60-70 درصد از ملاک های شما رو هم داشت میتونه مورد خوبی برای ازدواج باشه.
    نکته آخر اینکه شناخت صد در صد قبل از ازدواج حاصل نمیشه و هر چه شما در این زمینه تلاش کنی باز هم بعد از ازدواج با اختلاف نظراتی مواجه خواهی شد لذا از همین الان باید آمادگی مواجهه با این موارد رو داشته باشی. البته این مسئله در باب جزئیاته وگرنه کلیات قابل شناسایی است و مهم هم همینه.
    تک تک معیارهای شما میتونه مورد بحث واقع بشه اما هر کدوم از اونها خودش مباحث مفصلی رو میطلبه که به نظرم در یک تاپیک نمیگنجه.
    پیروز و سربلند

17. صلوات ها 3

نوشته
    57
    حضور
    1 روز 22 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    274

سلام. فکر می کنم مشکل شما و خیلی از ماها اینه که از همه چی بهترینشو می خوایم یعنی اگه دقت کرده باشی هیچ وقت از اون چیزی که هستیم راضی نیستیم و ایده آل طلب هستیم شاید خودمون چیز همچین دندون گیری هم نباشیم و به قول امروزی ها آپشنی نداشته باشیم ولی یه چیز فول آپشن می خوایم.
    چه بخوای چه نخوای باید رو خودت کار کنی چون اگه فرض هم بزاریم که یه همچی موردی هم پیدا کنی از کجا معلوم باز یکی از اون بهتر نباشه همینطوری تو دور باطل وسواس گرفتار می شی.
    فکر کنم بهترین کار همونی که دوستمون گفت مسائل رو اصلی فرعی کن مثلا اگه مذهبی و دیندار نبودن بزارشون کنار و مسائلی مثل مهریه که حساسیت زاست رو متعادل ترش کن و دوباره یه لیست تهیه کن که واقعی ببینی نه ایده آل.

19. صلوات ها 4

نوشته
    27
    حضور
    1 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    89

نقل قول نوشته اصلی توسط یک مشت خاک نمایش پست ها
    1- ایمان ( باید چادری باشد - نباید ماهواره داشته باشد- و...)
    2- اخلاق ( دارای لطافت های زنانه و مادری مهربان و ...)
    3- خانواده ( خانواده اش به قدری مذهبی باشند که قابل مقایسه با خانواده ما باشند و ...)
    4-زیبایی ( ائم از فیزیک صورت و کل بدن، زیبا تر از من باشد.)
    5- مهریه ( سقف مهریه 20 سکه باشد آنهم عند الاستطلاعه، و مهریه را بر اساس توان مالیم تعیین کند)
    6- پاره ای از معیار های دیگر: ( داشتن دید سیاسی و اجتماعی مناسب، فعال اجتماعی و داشتن حقوق یا کار یا مدرک برابر و ...)
    عارض هستم که اگر فقط یکی از آنچه بالا گفته شد نداشته باشد، لاجرم باید فراموشش کنم.

انقدر کفیت را توصیه کردند... از این بابت الان من باید شاهد یک سیر سعودی در تجردم باشم.
    سلام
    منم دچار زیاده خواهی ام؟ درصورتی میگم که نوشته های قبلی من رو باید بخونید
    در اینجا
    نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی طلبه نمایش پست ها
    سلام لحظات خوش از نظر شما چه زمانی است؟
    لحظه های خوش یعنی زمانی که من بشوم حاج خانوم زمانی که نام کاربری ام را به خانم حاج آقا تغییر بدم و با همسری شایسته و ولایتمدارو روحانی و طلبه و سرباز امام زمان ازداوج کنم و در خانه ای کوچک و محقر زندگی فقیرانه ی طلبگی را تشکیل بدهیم ولی اهداف والای اسلامی انسان ها را ترویج دهیم و دین خدا را تبلیغ کنیم و الگویمان مادرم حضرت فاطمه ی صدّیقه الزهرا و حضرت امام علی (ع) پدر شیعیان باشند و آنها را دوست بداریم و راه آنها را ادامه بدهیم و به فقرا کمک کنیم و مثل فقرا زندگی کنیم و فرزندان قرآنی تربیت کنیم و پسران و دختران و فرزندان زیادی داشته باشم و آنها را به طلبه شدن تشویق کنم و مطیع امر ولایت فقیه حضرت آیت الله خامنه ای باشیم و حافظ و قاری قرآن شوند مثل مادر و پدرشان ان شاء الله و و من هم همیشه به صوت قرآن آقایم گوش کنم و اشک بریزم و قرآن را درک کنم
    الهی شکر

http://www.fardanews.com/fa/news/105...84%D8%A8%D9%87
    و اینجا
    سلام
    کی گفته زندگی شهدا عملی نیست؟ زندگی ای ساده و حقیرانه؟
    که مناعت طبع داشته باشند و اهداف پیامبر اکرم اللهّم صلّ علی محمّد و آل محمّد را در سر بپرورانند و عملی کنند و زوج شیعه به فقرا کمک کنن و دست بیچارگان و مسکینان را بگیرند و هرچند خودشان نان خالی بخورند ولی به هم کیشان خود اهمیت بدهند به همسایه ها و یتیمان ؟ همسر روحانی و مومن و قاری قرآن ،قرائت کند و خانم و بچه هایش از لذت الهی اشک حسینی بریزند و به کسب علوم دینی و قرانی بپردازند و تعداد فرزندانشان را امام خامنه ای رهبر شیعیان معین کرده باشد و ولایت پذیر باشند و شب ها را شب زنده داری و روز ها را روزه داری کنند و سخنان نیکو بگویند و خانم را کسی ندیده باشد مثل سخن حضرت فاطمه زهرا (س) پوشیه و قناع بزند .
    همسرش با لباس مقدس پیامبر در عرصه روحانیت خدمت به اسلام کند و مجالس روضه برپا کند و در خانه مجلس ختم قران دلها را زنده بدارد و نماز جماعت بخوانند و علوم پاک و مقدس حوزوی را فراگیرند و در روستاهای محروم به تعالیم معارف الهی بپردازند و زندگی جهادی و بسیجی داشته باشند و خانم خانه کم توقع باشد و زندگی های خمینی وار را ترجیح بدهد و آرزوی شهادت داشته باشد و آقا هم غیرت مندانه در امور خانه و خانواده و تربیت کودکان به همسرش کمک کند و خانم مطیع باشد و از همسرش در اموری که لازم میباشد اجازه بگیرد و به نام های نیکو هم را صدا کنند و و رهبر عظیم الشّان را الگوی خود قرار بدهند و تجملات را دوست نداشته باشند و زندگی شان بر پایه علم و تقوای خداگونه باشد و کارهای لغو و تماشای سریال ها و موسیقی و لهو و لعب در خانه وجود نداشته باشد تلویزیون نداشته باشند و تکنولوژی در زندگی محقر و ساده و قناعت های آنها اثری نداشته باشد و فزرندان را با الگو های اسلامی و .... تربیت کنند .و بسیاری از امور مهم دیگر....
    خداوند نصیب آرزومندان بگرداند اللهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم
    و اینجا
    سلام علیکم
    مشکل من این هست که نتونستم تا الان به اهدافم نزدیک بشم زندگی بسیار ساده با یک شخص مومن و طلبه و در قم و حاجیه شدن

چون اصلا در اطراف و نزدیکان و آشنایان و فامیل چنین شخصی ندیده ام و وجود ندارد مگر اینکه خدای بزرگوار و خالق معجزه کند.
    التماس دعا
    و اینجا
    بستگی داره چه شخصی باشه طرف خودخواه باشه و درک بالایی از معنای صبوری و مطابقت خود با شرایط سخت که خداوند نمیگذارد به بندگانش سخت بگذرد و روی زمین تنهایشان نمیگذارد و روزی همه بنده ها را میرساند ...
    خب این خانم نمیتواند تحمل کند و زندگی را به هم میریزد اما کسی که ذره ای حسادت در وجودش نیست کاری ندارد که دیگران چه زندگی آن چنانی دارند یانه کسی که توقعاتش را الگو هایش مانند معصومین (ع) تعیین میکنند میداند خدا روزی هر کس را مقدّر کرده ...
    و اینجا
    زندگی بسیار زیبا و الهی
    زندگی با یک طلبه خوشی ها و شیرینی های خاصی دارد و البته سختی ها و رنجهایی را نیز دارد برخی از دختران با آگاهی از خوشی ها و ناخوشی ها زندگی با یک طلبه را انتخاب میکنند و برخی دیگری آگاهی نسبی هم به این وضعیت ندارند از این رو ممکن است بعدها دچار مشکلات و سختی های بیشتری شوند سعی میکنم به چند نکته در این زمینه اشاره کنم.

خوشی های زندگی با یک طلبه
    زندگی با ارزشهای دینی: برخی از دختران مذهبی دوست دارند در زندگی به ارزشهای دینی پایبند باشند و بر اساس آنها زندگی کنند، معمولا طلبه ها این ارزشها را در حد خود رعایت میکنند، برخی از دختران نیز حتی علاقه دارند زندگی معنوی داشته باشند و تصور میکنند زندگی با طلبه بتواند در این زمینه زمینه سازی کند بطور مثال طلبه ای که برای نماز صبح بیدار میشود مشوقی است برای بیدار شدن همسرش برای نماز صبح، یا شرکت در برخی از مراسمات مذهبی میتواند در این مورد کمک کند، و البته باید دقت کرد که دختری که روحیات مذهبی ندارد ممکن است کامل نتواند با این زندگی کنار بیاید اما بهر ترتیب برای دختر علاقمند مذهبی این نوع زندگی یک امتیاز محسوب میشود.
    سلامت و وفاداری: وفاداری همسر برای هر دختریسیار کلیدی است چه زندگی هایی که بخاطر نداشتن این امتیاز از هم پاشیده میشود دختران مذهبی تصور میکنند این امتیاز را یک طلبه میتواند داشته باشد جهت آن را نیز رعایت مسائل شرعی از سوی طلبه میدانند که البته به نسبت میتوان گفت چنین چیزی وجود دارد، نکته دیگر اینکه بسیاری از طلبه ها اهل برخی از خلاف های متعارف نیستند مثلا سیگار نمیکشند اهل اعتیاد نیستند و همین سلامتی میتواند امتیازی برای همس باشد البته ممکن است طلاب هم مشکلات مخصوص بخود را داشته باشند اما بهر حال از این جهت اطمینان بیشتری وجود دارد.
    صفا و صمیمیت در زندگی : طلبه ها معمولا برای خانواده وقت گذاری دارند خیلی از آنها بطور مثال در کارهای خانه از قبیل شستن ظرف و پختن غذا نیز کمک میکنند و این مسائل میتواند برای همسر مهم باشد معمولا طلبه ها اهل دعوا کردنهای آنچنانی با همسر نیستند و رفتار مهربانانه ای با همسر دارند گاهی این مسائل آنچنان برجسته است که میتواند میل به زن ذلیلی داشته باشد بسیاری از طلبه های امروزی برای فرزندان خود نیز وقت لازم را فراهم میکنند و در بزرگ کردن آن به همسر کمک میکنند همه این مسائل میتواند زندگی شیرینی را در پی داشته باشد.
    دغدغه های تحصیلی و فرهنگی: بسیاری از همسران طلاب به تشویق شوهر ادامه تحصیل میدهند نکته جالب این است که فضای خانه بسیاری از طلاب حالت علمی دارد و فرزندان نیز از همان کودکی یاد میگیرند که کتاب در دست بگیرند در چنین فضایی نیز همسر سعی میکند از شوهرش عقب نماند خیلی از طلبه های امروزی دوست دارند همسرشان نیز ادامه تحصیل دهد و این نیز میتواند امتیازی برای همسر طلبه محسوب شود، همسر طلبه در زندگی با طلبه بسیاری از مسائل اسلامی را میاموزد و همین مسئله میتواند زمینه ای برای فعالیتهای تبلیغی و فرهنگی باشد برخی از طلاب در سفرهای تبلیغی به اتفاق همسر به تبلیغ میروند و هر دو پا به پای هم تبلیغ دین میکنند برخی از همسران طلاب در قم کلاسها و دوره های آموزشی را میگذرانند و این مسئله نیز در زمینه سازی تبلیغ و کاربست دانسته ها در زندگی میتواند مفید باشد.
    جایگاه اجتماعی: زندگی با طلبه از منظر اجتماعی دو روی سکه است هم میتواند امتیازی محسوب شود و هم میتوان عرصه ای برای فشار بر همسر طلبه باشد، در مجامع مذهبی برای طلاب احترام خاصی قائل هستند و این احترام همسر و فرزندان طلاب را نیز دربر میگیرد این مساله از منظر اجتماعی میتواند برای همسر طلبه جذابیت هایی را داشته باشد.

ناخوشی های زندگی با یک طلبه
    مسائل و مشکلات مالی: معمولا طلبه ها در دوره طلبگی وضعیت مالی مساعدی ندارند دلیل ان نیز مشخص است طلبه در این دوران درآمدی بغیر از شهریه ندارد شهریه هم بسختی کفاف زندگی را بکند اجاره خانه، قسط های بر جای مانده از عروسی و خرج و مخارج روزمره مشکلاتی است که طلاب با ان دست و پنجه نرم میکنند طلاب در سالهای اولیه طلبگی نه فرصت کار کردن دارند و نه تخصصی برای انجام کار از این رو معمولا این مشکلات وجود دارد، برخی از پدران طلاب در این زمینه کمکهایی میکنند اما اکثر طلاب با همان شهریه زندگی میکنند زندگی حداقل ده سال با همین منوال میگذرد دختری که در رفاه بزرگ شده باشد یا آگاهی و امادگی برای چنین زندگی را نداشته باشد کمی برایش سخت خواهد بود بمرور با بالا رفتن سطح تحصیلات و برخی از کارهای جنبی زندگی از نظر مالی وضعیت بهتری بخود میگیرد اما گذران این دوره مهم است، البته بسیاری از طلاب در همین دوره نیز بسیار خوشحال و سرزنده زندگی میکنند و با قناعت از زندگی خود لذت میبرند حتی بعضی از طلاببی که بعدها وضع مالی خوی پیدا میکنند از این دوره سخت سالهای اول زندگی به زیبایی و خوبی یاد میکنند بقول آنها این روزها دلخوشی خودش را دارد.
    فشارهای اجتماعی: طلبه ای که لباس روحانیت پوشیده است از برخیامکانات عادی جامعه سخت بتواند استفاده کند مثلا در شهرستانها کمتر دیده میشود طلبه ای با همسر و فرزند در یک رستوران حاضر شود یا به پارک برود یا مثلا سخت است به بازار برود و خب این مسائل مکن است برای همسر طلبه مهم باشد ممکن است همسر طلبه دوست داشته باشد برخی از روزها با همسر در خیابان قدم بزند یا از مغازه ای دیدن کند اما رفتن به چنین جاهایی با لباس روحانیت سخت خواهد بود، در شهرستانها اگر لباس را دربیاوری و بدون لباس بیرون بروی مصیبتی دیگر است چرا که اگر آشنایی شما را ببیند جمع کردن آن مشکل خواهد بود، البته طلاب در قم چنین مشکلاتی را ندارند از سوی دیگربرخی از مردم تصور میکنند حکومت در دست طلبه ها است از این رو نابسامانیهای جامعه را به این قشر نسبت میدهند تصور کنید با همسر خود در کنار خیابان منتظر تاکسی هستید و از داخل یک ماشین یک فحش نثار شما کنند اگر همسر طلبه با زندگی طلبه آشنا نباشد این مساله کمی سخت خواهد بود البته برخی از مردم نیز واقعا محبت دارند. البته کسانی که انتخاب آگاهانه ای داشته اند با این مسائل کنار می آیند و چه بسا اینکار را مجاهدتی در راه خدا بدانند اما برای برخی از دختران تحمل چنین زندگی سخت خواهد بود. البته ممکن است برخی از طلاب نیز زندگی خوبی نداشته باشند.
    در صورتی که بنده بدون این شرایط نمیتونم به زندگی ادامه بدم و کوتاه نمیام مگر اینکه حکمت خداوند باری تعالی باشد که در این صورت زندگی بپایان خواهد رسید و من بالاخره خواهم مرد.

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری