مگه توی نت هم محرم و نامحرم داریم؟

تب‌های اولیه

63 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مگه توی نت هم محرم و نامحرم داریم؟

میگفت این ظابطه های محرم و نامحرمی که داریم مال دنیای واقعیه که 2طرف مقابل هم قرار میگیرند برای اینکه به گناه نیفتن باید رعایت کنند،اما توی دنیای نت که اینجوری نیست.طرف اون ور دنیاست شما این ور؛نه،با هم هموطنید.مهم اینه که اینجا 1دنیای مجازیه.دیگه لازم نیست رعایت بشه.راحت میتونی با طرف شوخی کنی،با کلمات عاشقانه صداش کنی،اتفاقی که نمیفته.

شما چه جوابی برای این طرز تفکر دارید؟به نظر شما حد و حدودهایی که ما معتقدیم باید بین 2جنس مخالف رعایت بشه آیا نباید در جهان مجازی اینترنت رعایت بشه؟

1. یکی از غرایز قوی در انسان شهوات جنسی است که اگر طغیان و سرکشی کند، کنترل آن ناممکن یا مشکل خواهد بود.
2. بروز و ظهور و غلبه غریزه ی شهوانی در انسان به صورت پلکانی و تدریجی است، و به تعبیر قرآن کریم شیطان از طریق سیاست گام به گام به هدف خود می رسد.[1]

چنان که بررسی و ریشه یابی بسیاری از گناهان و جنایات که هر روز در جوامع مختلف رخ می دهد نشان دهنده ی همین موضوع است که از مسائل ناچیز و عادی آغاز شده اند.
به همین جهت جلوگیری از وسوسه های شیطانی در ابتدای امر و قدم اوّل آسان است چون هنوز موقعیت شیطان و غرایز شهوانی ضعیف است، ولی اگر فردی در قدم اول از شیطان و هوی و هوس تبعیت کند، موقعیت خود را در مقابله با آنها تضعیف نموده و باعث تقویت نیروهای شیطانی و غرایز شهوانی خواهد شد. و در آن صورت مقاومت مشکل تر خواهد شد. به عبارتی همیشه پیش گیری راحت تر از درمان است.
3. شکی نیست که شوخی با جنس مخالف اگر چه رکیک هم نباشد زمینه را برای انحراف و تسلط شیطان فراهم می کند.
به همین جهات اسلام در مبارزه با انحراف از زمینه های آن نیز جلوگیری به عمل آورد، مثلاً مردها را از نشستن در جای زن قبل از سرد شدن، نهی نمود.[2] و یا به زن ها دستور داده در برخورد با نامحرم نرمی و ملاطفت نشان ندهند.[3]
نتیجه این که بهتر است از شوخی با نامحرم اگر چه رکیک هم نباشد اجتناب کرد.
استفتایی که از دفتر مراجع عظام در این زمینه شده ، به شرح ذیل است:
1. چت کردن با جنس مخالف و رد و بدل کردن صحبت های معمولی چه حکمی دارد؟
همه ی مراجع: در صورتی که خوف فتنه و کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد جایز نیست.
2. شوخی کردن با نا محرم چه حکمی دارد؟
همه ی مراجع: اگر با قصد لذت (جنسی) باشد و یا بترسد به گناه بیفتد، جایز نیست.[4]
تذکر نکته ای در پایان ضروری است:
آن چه بیان شد یک حکم کلی است و از این جهت فرقی بین انواع شوخی( شوخی از طریق چت و پیام کوتاه و...) و بین انواع نامحرم ها (هم کلاسی ها و غیر آن)، وجود ندارد یعنی؛ اگر شوخی با نامحرم، به قصد لذت باشد یا خوف فتنه و کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد، از حکم حرمت برخوردار است.
--------------------------------------------------------------------------------
[1] بقره، 168،" وَ لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّيْطانِ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبينٌ ".

[2] من لایحضره الفقیه، ج 3، ص467، "إِذَا جَلَسَتِ الْمَرْأَةُ مَجْلِساً فَقَامَتْ عَنْهُ فَلَا يَجْلِسُ فِي مَجْلِسِهَا أَحَدٌ حَتَّى يَبْرُدَ".
[3] الاحزاب، 32، "فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذي في‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ"

[4] رساله ی دانشجویی، ص191و192.

maryam joon;18524 نوشت:
میگفت این ظابطه های محرم و نامحرمی که داریم مال دنیای واقعیه که 2طرف مقابل هم قرار میگیرند برای اینکه به گناه نیفتن باید رعایت کنند،اما توی دنیای نت که اینجوری نیست.طرف اون ور دنیاست شما این ور؛نه،با هم هموطنید.مهم اینه که اینجا 1دنیای مجازیه.دیگه لازم نیست رعایت بشه.راحت میتونی با طرف شوخی کنی،با کلمات عاشقانه صداش کنی،اتفاقی که نمیفته.

شما چه جوابی برای این طرز تفکر دارید؟به نظر شما حد و حدودهایی که ما معتقدیم باید بین 2جنس مخالف رعایت بشه آیا نباید در جهان مجازی اینترنت رعایت بشه؟

مهم ترین نکته در این بحث ، طرز تفکر آن گوینده است . اگر کسی با مبانی شکل گیری حلال و حرام آشنا باشد ، دیگر جایی برای این نوع اندیشه باقی نخواهد ماند . پس کسی که چنین تفکری دارد ،

- یا اصولا نمی داند چرا حلال و حرام داریم و فقط آن را مثل یک ماشین اطاعت می کند
- یا این که چون با مبانی این مسئله آشنا نیست ، آن را فقط در ارتباط حقیقی جست و جو می کند .

بنابراین بهتر است نخست بپرسیم که مبنای اصلی تحریم روابط نامشروع در دنیای واقعی چیست ؟ فرض کنید این سرفصل ها را در نظر بگیریم :

1. احتراز از شکل گیری روابط جنسی به صورت بی قانون و افسارگسیخته

2. حفظ کیان خانواده ها و روابط زناشویی و تعهدات همسران نسبت به یکدیگر

3. پرهیز از تحریک شهوانی لجام گسیخته که آفت زندگی و تعقل و سعادت است

4. ایجاد امکان ازدواج برای دختران و پسران ( که با آزادی جنسی به مخاطره می افتد )

5. ایجاد نسل های سالم و فرزندان حلال زاده ی مشروع

6. جلوگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از روابط ناهنجار

آن وقت خواهیم دید که گرچه در نت تماس فیزیکی و واقعی وجود ندارد ، اما در صورت عدم رعایت همان هنجارها ، چند مورد از این سرفصل ها نقض خواهد شد . پس ، شما باید نگاه و بینش گوینده را هدف بگیرید ، نه این که صرفا به ذکر مضرات ارتباط بی مرز در اینترنت بپردازید .

با سلام و تشکر از مریم بزرگوار و دیگر دوستان

در تأیید نظرات دیگر دوستان باید گفت: غریزۀ جنسی و شهوت نفسانی، چنان در انسان قوی و طغیانگر است که در صورت رها بودن و فقدان کنترل، هر حصار و دیواری را در می نوردد و دنیای حقیقی و مجازی نمی شناسد.

بعنوان مثال، وقتی با خواندن یک کتاب تحریک آمیز جنسی و داستان عشق آلود، که عاشق و معشوق آن نامعلوم و نامشخص اند و یا در سرزمینی دور از دسترس ما زندگی می کنند و هیچ رابطه و نسبتی حتی غیر مستقیم، در این، وضعیت برقرار نبوده و متصور نیست، نفس شهوانی انسان تحریک می شود، تصور کنید که اگر رابطه و نسبتی با یک موجود زنده و حقیقی از جنس مخالف، اگر چه در فضای مجازی باشد چه حالت و مرحله ای از تحریک نفس و شهوت را ایجاد خواهد نمود.

موفق باشید ...

باز سلام

تشکر از مریم بزرگواردر کلید زدن تایپک و مشارکت دوستان

به نظر برای کسانی که وارد نت و دنیای مجازیمی شوند باید اولویت ها مشخص شده باشد و هدف از ورود به نت معین شده باشدو بر روی اهداف خود بایستد

حتی کسانی که با نیت سر گرمی وارد می شوند باید مد نظر داشته باشند که نیتشان سر کرمی است و نه این که وارد مباحث جدی و بحث های صحبت کردن و....بانامحرم شوند حال از هر طرف چه پسر و چه دختر

به نظر مشخص شدن اولویت هر فردی برای سخن کفتن و بحث کردن در رده بعدیقرار دارد این که فرد پس از ان که هدف خود را معین کرد که با چه اهدافیباید وارد نت شد

اولویت خود را دربرخورد با افراد در این دنیا تعریف کند مثلا فردی با نیتبحث می خواهد وارد شود و قصد علم اموزی دارد باید مکانها و سایت هایمناسبی را برای این کار برگزیند و نه هر جایی را که برای بحث اتنخاب کند.

بعد از مساله تعیین هدف و انتخاب مکان مناسب و مطمئن برای بحث باید درانتخاب افراد برای بحث هم احتیاط نمود در سایت هایی که از مراکز وسازمانهای معتبر اداره می شوند

برای چنین بحث هایی سایت های مناسبی هستند و کارشناسان ان سایت ها هم حتمامورد وثوق خواهند بود و در صورتی که خلافی از افراد یا کارشناسان ببینندمورد پی کیری خواهد بود

البته در همین سایت ها هم باید مواظب افرادی که با نیت های نامناسبی وارد می شوند بود.

با تمام تمام احترامی که برای تمامی اساتید و دوستان قائلم من با نظر همه شما مخالفم
در فضای مجازی ما با هر کسی که گفتگو می کنیم،اون شخص رو هم نمی بینیم معمولا هم نمی دونیم دختره یا پسر مثلا اگه بهش بگیم دوستت دارم مشکل خاصی پیش می یاد؟نه چون اون که ما رو نمی بینه در صورتی که بااین موضوع در جهان واقعی جور دیگه ای برخورد میشه
یکی از دوستان گفته بود اینجور گفتگوها زمینه رو برای انحراف و سلطه شیطان بر انسان فراهم می کنه من سوالم اینه که چه طور ممکنه با یه بحث یا گفتگو با جنس مخالف انسان منحرف بشه؟

rana;18650 نوشت:

در فضای مجازی ما با هر کسی که گفتگو می کنیم،اون شخص رو هم نمی بینیم معمولا هم نمی دونیم دختره یا پسر مثلا اگه بهش بگیم دوستت دارم مشکل خاصی پیش می یاد؟نه چون اون که ما رو نمی بینه

چطور شما به کسی که نمی دونی دختره یا پسر ، می گی دوستش داری؟
مگه ممکنه؟
شرط اول دوست داشتن اینه که طرف را خوب بشناسی، پس شما اولین گام را غلط برداشتی.

حتما شما هم شنیدید: وقتی دو نفر نامحرم با هم تنها هستند ، نفر سوم شیطان است.
در محیط مجازی و چت و گفتگوی آنلاین دو نفر نامحرم شیطان فرصت خوبی پیدا می کنه برای اینکه بساطش را بچینه ،
اینطور وقتها زمینه ای فراهم میشه تا امتحان پس بدیم . به خودمون نمره بدیم.

[=arial]
rana;18650 نوشت:
در فضای مجازی ما با هر کسی که گفتگو می کنیم،اون شخص رو هم نمی بینیم معمولا هم نمی دونیم دختره یا پسر مثلا اگه بهش بگیم دوستت دارم مشکل خاصی پیش می یاد؟نه چون اون که ما رو نمی بینه در صورتی که بااین موضوع در جهان واقعی جور دیگه ای برخورد میشه یکی از دوستان گفته بود اینجور گفتگوها زمینه رو برای انحراف و سلطه شیطان بر انسان فراهم می کنه من سوالم اینه که چه طور ممکنه با یه بحث یا گفتگو با جنس مخالف انسان منحرف بشه؟

با سلام

تشکر از مطالب سرکار گل نرکس

سرکار rana

در این که شما به طرف مقابل می گویید دوستش دارید( منظور از شما ، شمای نوعی است و نه خود شما-- جسارتی خدمتتان نشود)

چند صورت دارد:

- یا فرد را نمی شناسید و نمی دانید که دختر است و یا پسر !!!

چرا به کسی را که نمی شناسید ابراز علاقه می کنید؟؟؟

چرا سر خود گلاه می کذاریم؟؟

از کجا معلوم این فرد به چه نیتی با ما رابطه دارد؟؟

به چه مجوز شرعی به کسی که نمی شناسیم ابراز عشق می کنیم و با احساسات خود ودیگران بازی می کنیم؟؟؟

-- یا فرد را می شناسید او شما را می شناسد و با ایشان را بطه عاطفی دارید ابراز عشق و علاقه می کنید !!!

این رابطه با دیدن و شنیدن در دنیای واقعی نه تنها تفاوتی ندارد که خطرناک تر هم هست.
- زیرا در بیرون از این که دوستان و همسایگان و....شما را ببیند نمی توانید زیاد باهم باشید ولی در چت به راحتی ساعت ها گفتگو می کنید

-در بیرون به خاطر عجب و حیا و خجالت نمی توانید خیلی از حرف ها را بزنید و لی در دنیای مجازی به راحتی می توانی هر حرفی که دلتان خواستن بدون رودر وایستی نثار هم کنید تاکید می کنم هر حرفی

-در دنیای واقعی محدودیت زمان و مکان دارید ولی درچت بدون محدودیت زمان گفتگو می کنید بدون دلهره بدون ترس و بدون ......

--بر کردیم به سوال اصلی
اگر طرف مقابل خود را نمی شناسید و نمی دانید که دختر است یا پسر به چه مجوزی ابراز علاقه و محبت می کنید؟؟

مگر انهایی که چت می کنند و به یکدیکر ابراز علاقه می کنند انسان نیستند و انسان مخصوصا جوان --دختر باشد بیشتر-- از ابراز علاقه دیکران به وی محبت پیدا نمی کند ؟؟؟و شب و روز به فکر او نخواهد بود؟؟؟

اگر این رابطه ادامه چطور؟؟؟ چه تضمینی دارید که این رابطه ادامه نداشته باشد؟؟؟

چه تضمینی دارید که این ابراز محبت ها طرفین رااز زندکی نیندازد و به فکر همدیکر نباشند و ......؟؟؟

از طرفی اینها همه که کفته شد در مورد خود شما است و خبری از طرف مقابل نداریم که:

-- چرا با احساسات طرف مقابل بازی کنیم؟؟؟

-- از کجا معلوم فردی که ما با او ابراز علاقه می کنیم دلبسته ما نشده باشد و.....؟؟؟

-- ما به نیت خود بی خیال ماجرا هستیم به قول استاد دهنوی: اگر کار به جایی رسید که وقتی نیم ساعت دیر به چت می رویم طرف دلش به تلاب تلوب می افته باز هم همین طوریه و اشکال ندارد؟؟؟

و در اخر این که اگر این چت ها الکی است و همین طوری باز چه سودی خواهد داشت؟؟؟

و شاید برای ما سرگرمی باشد ولی اگر ضرری متوجه طرف باشد و با احساسات و روحیه جوانی بازی کنیم در پیشگاه حضرت حق مسئولیم

طاها;18660 نوشت:

با سلام

تشکر از مطالب سرکار گل نرکس

سرکار rana

در این که شما به طرف مقابل می گویید دوستش دارید( منظور از شما ، شمای نوعی است و نه خود شما-- جسارتی خدمتتان نشود)

چند صورت دارد:

- یا فرد را نمی شناسید و نمی دانید که دختر است و یا پسر !!!

چرا به کسی را که نمی شناسید ابراز علاقه می کنید؟؟؟

چرا سر خود گلاه می کذاریم؟؟

از کجا معلوم این فرد به چه نیتی با ما رابطه دارد؟؟

به چه مجوز شرعی به کسی که نمی شناسیم ابراز عشق می کنیم و با احساسات خود ودیگران بازی می کنیم؟؟؟

-- یا فرد را می شناسید او شما را می شناسد و با ایشان را بطه عاطفی دارید ابراز عشق و علاقه می کنید !!!

این رابطه با دیدن و شنیدن در دنیای واقعی نه تنها تفاوتی ندارد که خطرناک تر هم هست.
- زیرا در بیرون از این که دوستان و همسایگان و....شما را ببیند نمی توانید زیاد باهم باشید ولی در چت به راحتی ساعت ها گفتگو می کنید

-در بیرون به خاطر عجب و حیا و خجالت نمی توانید خیلی از حرف ها را بزنید و لی در دنیای مجازی به راحتی می توانی هر حرفی که دلتان خواستن بدون رودر وایستی نثار هم کنید تاکید می کنم هر حرفی

-در دنیای واقعی محدودیت زمان و مکان دارید ولی درچت بدون محدودیت زمان گفتگو می کنید بدون دلهره بدون ترس و بدون ......

--بر کردیم به سوال اصلی
اگر طرف مقابل خود را نمی شناسید و نمی دانید که دختر است یا پسر به چه مجوزی ابراز علاقه و محبت می کنید؟؟

مگر انهایی که چت می کنند و به یکدیکر ابراز علاقه می کنند انسان نیستند و انسان مخصوصا جوان --دختر باشد بیشتر-- از ابراز علاقه دیکران به وی محبت پیدا نمی کند ؟؟؟و شب و روز به فکر او نخواهد بود؟؟؟

اگر این رابطه ادامه چطور؟؟؟ چه تضمینی دارید که این رابطه ادامه نداشته باشد؟؟؟

چه تضمینی دارید که این ابراز محبت ها طرفین رااز زندکی نیندازد و به فکر همدیکر نباشند و ......؟؟؟

از طرفی اینها همه که کفته شد در مورد خود شما است و خبری از طرف مقابل نداریم که:

-- چرا با احساسات طرف مقابل بازی کنیم؟؟؟

-- از کجا معلوم فردی که ما با او ابراز علاقه می کنیم دلبسته ما نشده باشد و.....؟؟؟

-- ما به نیت خود بی خیال ماجرا هستیم به قول استاد دهنوی: اگر کار به جایی رسید که وقتی نیم ساعت دیر به چت می رویم طرف دلش به تلاب تلوب می افته باز هم همین طوریه و اشکال ندارد؟؟؟

و در اخر این که اگر این چت ها الکی است و همین طوری باز چه سودی خواهد داشت؟؟؟

و شاید برای ما سرگرمی باشد ولی اگر ضرری متوجه طرف باشد و با احساسات و روحیه جوانی بازی کنیم در پیشگاه حضرت حق مسئولیم

جناب طاها انصافا مطالب خوبی را بیان کردید.
گاهی همین دنیای به ظاهر مجازی اثراتی بیشتر از آنچه که تصور کنیم در دنیای حقیقی ما خواهد داشت.

ماشالله توی چند ساعتی که نبودم دوستان چه مطالب ارزنده ای ارائه دادن.همه بالقوه 1پا روانشناسند
آسیبهای وحشتناکی که از راه همین دنیای مجازی به اطرافیانمون وارد شده آیا کافی نیست برای کمی دقت در ارتباط؟چرا چشمهامون رو بستیم در برابر این همه آسیبی که به پیکره جوان جامعه امون وارد شده؟این همه افسردگی،این همه جرایم اینترنتی،این همه لجام گسیختگی خانواده ها
آیا کافی نیست؟

maryam;18524 نوشت:
میگفت این ظابطه های محرم و نامحرمی که داریم مال دنیای واقعیه که 2طرف مقابل هم قرار میگیرند برای اینکه به گناه نیفتن باید رعایت کنند،

سلام و خسته نباشید ، رویارویی دو جنس مخالف در دنیای حقیقی باعث می شه که دو طرف خط قرمزها و حدود رو هر چند اندک هم باشد رعایت کنند و از بسیاری از آسیب ها در امان باشند و این یک مزیت هست ولی در دنیای مجازی که محرم و نامحرم همدیگر رو به صورت واقعی و رودرور نمی توانند ببینند این باعث می شود که دو طرف نتوانند آنطور که شاید و باید حدود رو رعایت کنند و در نتیجه باعث آسیب های زیادی می شود ، آسیب هایی که در دنیای مجازی وجود دارند به مراتب وخیم تر و بیشتر از آسیب هایی هست که در دنیای حقیقی وجود دارد، زیرا حریم ها در دنیای مجازی آنطور که شاید و باید مشخص نیست، و عدم رویارویی باعث می شود که شخص آنچنان که شاید و باید محرم و نامحرمی را درک نکند و در نتیجه اصول محرم و نامحرم رو نمی تواند مانند دنیای حقیقی رعایت کند در حالی که شخصی که پشت کامپیوتر نشسته است همان شخص حقیقی هست که فقط وارد دنیای مجازی شده است و دارای همان احساسات و قدرت تعقل و ....... می باشد .بهتر است که در دنیای مجازی نیز مانند دنیای حقیقی برخورد شود تا حدودی که در دنیای حقیقی رعایت می شود در دنیای مجازی نیز رعایت گردد.:Gol:

rana;18650 نوشت:
با تمام تمام احترامی که برای تمامی اساتید و دوستان قائلم من با نظر همه شما مخالفم
در فضای مجازی ما با هر کسی که گفتگو می کنیم،اون شخص رو هم نمی بینیم معمولا هم نمی دونیم دختره یا پسر مثلا اگه بهش بگیم دوستت دارم مشکل خاصی پیش می یاد؟نه چون اون که ما رو نمی بینه در صورتی که بااین موضوع در جهان واقعی جور دیگه ای برخورد میشه
یکی از دوستان گفته بود اینجور گفتگوها زمینه رو برای انحراف و سلطه شیطان بر انسان فراهم می کنه من سوالم اینه که چه طور ممکنه با یه بحث یا گفتگو با جنس مخالف انسان منحرف بشه؟

کانال های متعددی در همین ماهواره های هاتبرد برای شبکه های .... تلفنی تبلیغ می کنند . به نظر شما مگر می شود ... تلفنی با دیگران داشت ؟

netuser;18774 نوشت:
کانال های متعددی در همین ماهواره های هاتبرد برای شبکه های .... تلفنی تبلیغ می کنند . به نظر شما مگر می شود ... تلفنی با دیگران داشت ؟

ببخشید کمی منظورتون مبهمه
میشه بیشتر توضیح بدید؟

اعتراف***اعتراف
من خودم به شخصه تو کل دوران تحصیل و اختلاط با نامحرم و.....همیشه با کمک گرفتن از خدا و توسل به اهل بیت خودم رو حفظ کردم و تو جامعه سعی کردم یک جوون شیعه باشم

اما امان از این دنیای مجازی....

من قدری در برخورد با نامحرم خجالتی و حجب وحیا داشتم که باعث ابروریزی شده بود و بعضیا بهم میگفتن که اجتماعی نیستی چون حرفاتو نمیتونی به یه دختر غریبه راحت بزنی و...
جالب این بود که من در برخورد با اشنایان و فامیل هم همینجوری بودم وحتی برای دادن یک سلام هم فشار بهم وارد میشد...((شکلک خنده...))

من مثلا وقتی تو بانک میرفتم و متصدی خانوم بود ویه سوالی میپرسید جوری همیشه سرمو پایین مینداختم که طرف همیشه به خودش شک میکرد و روسریشو درست میکرد((بنده خدا...))

حالا منی که دانشگامم با این شرایط تموم شد

اومدم تو این سایتهای مذهبی فعالیتم رو شروع کردم و به بهانه مذهبی بودن رابطه من یواش یواش با نامحرم باز شد
و منی که تو سلام وعلیک گیر کرده بودم حالا میتونستم شوخی هم کنم و هر روز کل کلم داشته باشم

تا این اواخر که یه دفعه به خودم اومدم و از اینکه میدیدم دیگه اون حجب و حیای قدیم رو ندارم کلی ناراحت شدم
وتوبه کردم و با خودم عهد کردم که دیگه حریم ها رو نگه دارم و تا حد ضرورت با نامحرم ارتباطی نداشته باشم

البته یه طرفه نگم ..اون خجالت اشتباه الان از وجودم رفته ولی در حال ریکاوریه حیا هستم دعام کنید خلاصه...

در ضمن دنیای مجازی یه خوبی داره که راحت میشه با نامحرم تبادل افکار و اندیشه کرد بدون اینکه شیطون این وسط قدرت زیادی داشته باشه
چون اولا نه صدا داریم نه تصویر.....یعنی سمعی بصری تعطیل و....
((البته خدانکنه به اونجا هم بکشه با ویس و وبکمو ...خدا نکنه))
در ضمن چون در بیشتر مواقع حتی اگر اطمینان پیدا کنیم که طرف دختره یا پسر((که تو سایتهای مذهبی اکثرا واقعیت داره)) اطلاعات دقیقی از سن طرف ندارم...مگر اینکه دختره خیلی سبک باشه و...
من خودم دیدم طرف به راحتی وبدون پیش اومدن ضرورت شماره هم میده وو....
خلاصه نمیدونم چه ربطی داره ولی چون شعر قشنگیه میگم...

زدست دیده و دل هردو فریاد...که هر چه دیده بیند دل کند یاد

یا علی(ع)

تحجر تحجر تحجر
جدا کردن مرد و زن برای دوران تیر کمون سنگیه
خرد و خردورزی از جامعه رخت بسته

سلام
شکست از این بیشتر؟ نیاز به مناظره نیست:Gig:
ایه به ما دستور داده طوری رفتار کنیم که طرف اگر مریضه هم اتو نداشته باشه
البته مال خیلی خیلی وقت پیشه که بنظر می رسه امروز رو دیده بودن و فرمودن واین معجزه رو بهش میگن تحجر
احسنت به اون جونی که از شبهات هم دوری میکنه :Gol:
دعا کنیم ما هم بی بهره نباشیم
وسلام

مهربانی;20392 نوشت:
سلام
شکست از این بیشتر؟ نیاز به مناظره نیست:gig:
ایه به ما دستور داده طوری رفتار کنیم که طرف اگر مریضه هم اتو نداشته باشه
البته مال خیلی خیلی وقت پیشه که بنظر می رسه امروز رو دیده بودن و فرمودن واین معجزه رو بهش میگن تحجر
احسنت به اون جونی که از شبهات هم دوری میکنه :gol:
دعا کنیم ما هم بی بهره نباشیم
وسلام

شما اول وارد مناظره شوید و بعد قضاوت کنید البته قضاوت اصلی با دیگران است

خب خوشحال میشم اگر بحث را گسترش دهید و نظر خود را پیرامون همین موضوع محرم و نامحرم بیان کنید
ارتباط با جنس مخالف یک نیاز فطری در انسان است که در اوایل سن بلوغ در پسران و معمولا دخترها از 15 سالگی به بالا آن را احساس میکنند و دیگر علاوه بر محبت خانواده مجذوب جنس مخالف خود خارج از خانواده میشوند
که اگر به این نیاز پاسخ مناسب داده نشود به صورت آسیب های اجتماعی مختلف در جامعه مشکل ایجاد خواهد کرد
چون ماشاالله مملکت اسلامی ما انقدر زمینه ازدواج را به خوبی فراهم نکرده است که در سنین اولیه جوانی جوانان بتوانند ازدواج کنند
و فقط یک سازمان ازدواج جوانان وجود دارد که فکر کنم این بودجه سالیانه را فقط خرج دفتر و صندلی خود کرده است تا جوانان
مشکل اصلی به همین اعتقادات دینی در وهله ی اول در اشخاص و خانواده ها و در وهله ی دوم در قانون اساسی کشور و دستگاه های ذیربط مربوط میشود که خود بحثی دیگر میطلبد
شما هر چقدر هم بشینید دعا و قرآن و ... بخوانید آن نیاز شما بر طرف نخواهد شد به همین دلیل است که آقایان به ازدواج موقت اراده خاصی قائلند !
البته تمامی این مسائل با اندکی اندیشه هر شخص با خود به صورت واقع بینانه حل شدنیست .
خردگرا باشید و پیروز

شکست ناپذیردر مناظره;20389 نوشت:
تحجر تحجر تحجر

سلام
اگر حرمتها رعایت بشه تحچره؟
اگه محرم نا محرم نکنیم و بی خیالی طی کنیم میشیم مدرن؟
حالا چه تو نت چه بیرون نت
کلمات بار دارند وقتی می فرمایید تحجر اونم با سه تاکید یعنی همه حرف و حدیث ها کشک
غیر از اینه؟
شما به این میگید خرد و خردورزی؟
البته شاید منظوری نداشته باشید اما بلاخره حرمت پیامبر و خدا شوخی بردار نیست این حرف شما اگه از روی اعتقاد باشه می تونه ادم رو از دین روم به دیوار خارج کنه میگی نه از کسایی که قبولشون داری بپرس
در عین حال دوست دارم
وسلام:Gol:

مهربانی;20401 نوشت:
سلام
اگر حرمتها رعایت بشه تحچره؟
اگه محرم نا محرم نکنیم و بی خیالی طی کنیم میشیم مدرن؟
حالا چه تو نت چه بیرون نت
کلمات بار دارند وقتی می فرمایید تحجر اونم با سه تاکید یعنی همه حرف و حدیث ها کشک
غیر از اینه؟
شما به این میگید خرد و خردورزی؟
البته شاید منظوری نداشته باشید اما بلاخره حرمت پیامبر و خدا شوخی بردار نیست این حرف شما اگه از روی اعتقاد باشه می تونه ادم رو از دین روم به دیوار خارج کنه میگی نه از کسایی که قبولشون داری بپرس
در عین حال دوست دارم
وسلام:gol:

اول اینکه حرمت از نگاه شما چیست ؟
کاملا واضح است که جدایی دانش آموزان پسر و دختر از ابتدایی تا دانشگاه چنان ارتباط دو جنس را تقلیل میدهد که در دوران دانشگاه با یک قوس شدید انحراف برخورد میکنیم به گونه ایی که به دانشگاه آزاد زایشگاه میگویند !
خب اگر از ابتدا رابطه ی سالم را به این دو جنس به دور از تعصبات دینی آموزش میدادیم در دانشگاه با این موارد برخورد نمیکردیم البته به دانشگاه ختم نمیشود و به جامعه کشیده میشود
و این جاست که در مملکت اسلامی در حکومتی که خودش رو عدل علی مینامد ما مشاهده میکنیم که سن فحشا به 12 سالگی رسیده است !
اگر به دور از تعصبات دینی رابطه ایی سالم به فرزندمان آموزش بدهیم بهتراست ؟ یا اینکه مثل الان آن ها را به زور جدا کنیم تا سر از خونه ی خالی و قرار های پنهانی در بیاورند ؟
این افتخار اسلام است که به زور حجاب به دختران بیاموزد برای اینکه بر خلاف دین است که حجاب رعایت نشود ؟ ولی در آوردن جیغ دختر مردم توی خیابون و کشان کشان دستگیر کردن آن حفظ حریم دین میشود ؟
کابوس طرح مبارزه با مفاسد اجتماعی هرگز از چشمان من دور نمیشود
هنوز آن چهره ها جلوی چشم من باقی مانده
ما هنوز فراموش نکردیم سردار زارعی فرمانده انتظامی کرج با چه رفتاری به قول شما بدحجاب ها رو مجبور به سجده کرده بود تا هیکلی که دوست داره انتخاب کنه و ...
آخر سر هم همین چند وقت پیش خبرگزاریها اعلام کردند که تبرئه شد ! اینم عدالت پارتی بازیه دیگه
هنوز ما سخنان فرزاد حسنی در برنامه کوله پشتی با سردار رادان رو از یاد نبردیم !
چنان با خشونت برخورد میکردند که در جنگ عراق اینطوری رفتار نمیکردند
خب نتیجه ی این همه خشونت چه شد ؟؟
جز اینکه آمار فساد افزایش پیدا کرده ؟!
من اصلا با حرف و حدیث کاری ندارم آن هم حرف و حدیثی که مال 1400 سال قبل هست برای یک عده که بیابانگردی و دختر زنده به گور میکردند
خرد و خردورزی این است که قوانین حقوق بشری در کشور جاری شود نه قوانین 1400 پیش که ناقض حقوق بشریست
این که با خیال راحت دختر من ، خانم من از منزل خارج شه و من نگران نباشم که یک عده از ابتدای خروج از منزل تا برگشت با چشم چرانی و تیکه و .. آن ها را تهدید کنند
من اون عده را سرزنش نمیکنم چون تقصیر اون ها نیست
تقصیر قوانین ماست
اگر جوانان تخلیه نشوند اوضاع بهتر از این نمیشود
نه اینکه جوانان سرکوب شوند و با سرکوبی سن فحشا کاهش پیدا کند
به قول آیت الله طالقانی شما موقع ساختن خانه یک دستشویی هم میسازی خانه ی بدون دستشویی که نداریم ؟
هر جامعه ایی هم نیازمند یک دستشویی هست تا بقیه جامعه به کثافت کشیده نشه
منظور ایشون مخالفت با بستن خانه های عفاف بود .

شکست ناپذیردر مناظره;20389 نوشت:
تحجر تحجر تحجر

سلام به كاربر گرامي ضمن خوش أمد گويي به شما
سعي نماييد مباحث و گفت وگو ها رادرقالب منطق و استدلال و به صورت مستند و با دليل دنبال نماييد

مدیر سایت;20407 نوشت:

سلام به كاربر گرامي ضمن خوش أمد گويي به شما
سعي نماييد مباحث و گفت وگو ها رادرقالب منطق و استدلال و به صورت مستند و با دليل دنبال نماييد

حتما همینگونه خواهد بود
با سپاس از شما

شکست ناپذیردر مناظره;20406 نوشت:
اول اینکه حرمت از نگاه شما چیست ؟ کاملا واضح است که جدایی دانش آموزان پسر و دختر از ابتدایی تا دانشگاه چنان ارتباط دو جنس را تقلیل میدهد که در دوران دانشگاه با یک قوس شدید انحراف برخورد میکنیم به گونه ایی که به دانشگاه آزاد زایشگاه میگویند ! خب اگر از ابتدا رابطه ی سالم را به این دو جنس به دور از تعصبات دینی آموزش میدادیم در دانشگاه با این موارد برخورد نمیکردیم البته به دانشگاه ختم نمیشود و به جامعه کشیده میشود و این جاست که در مملکت اسلامی در حکومتی که خودش رو عدل علی مینامد ما مشاهده میکنیم که سن فحشا به 12 سالگی رسیده است ! اگر به دور از تعصبات دینی رابطه ایی سالم به فرزندمان آموزش بدهیم بهتراست ؟ یا اینکه مثل الان آن ها را به زور جدا کنیم تا سر از خونه ی خالی و قرار های پنهانی در بیاورند ؟ این افتخار اسلام است که به زور حجاب به دختران بیاموزد برای اینکه بر خلاف دین است که حجاب رعایت نشود ؟ ولی در آوردن جیغ دختر مردم توی خیابون و کشان کشان دستگیر کردن آن حفظ حریم دین میشود ؟ کابوس طرح مبارزه با مفاسد اجتماعی هرگز از چشمان من دور نمیشود هنوز آن چهره ها جلوی چشم من باقی مانده ما هنوز فراموش نکردیم سردار زارعی فرمانده انتظامی کرج با چه رفتاری به قول شما بدحجاب ها رو مجبور به سجده کرده بود تا هیکلی که دوست داره انتخاب کنه و ... آخر سر هم همین چند وقت پیش خبرگزاریها اعلام کردند که تبرئه شد ! اینم عدالت پارتی بازیه دیگه هنوز ما سخنان فرزاد حسنی در برنامه کوله پشتی با سردار رادان رو از یاد نبردیم ! چنان با خشونت برخورد میکردند که در جنگ عراق اینطوری رفتار نمیکردند خب نتیجه ی این همه خشونت چه شد ؟؟ جز اینکه آمار فساد افزایش پیدا کرده ؟! من اصلا با حرف و حدیث کاری ندارم آن هم حرف و حدیثی که مال 1400 سال قبل هست برای یک عده که بیابانگردی و دختر زنده به گور میکردند خرد و خردورزی این است که قوانین حقوق بشری در کشور جاری شود نه قوانین 1400 پیش که ناقض حقوق بشریست این که با خیال راحت دختر من ، خانم من از منزل خارج شه و من نگران نباشم که یک عده از ابتدای خروج از منزل تا برگشت با چشم چرانی و تیکه و .. آن ها را تهدید کنند من اون عده را سرزنش نمیکنم چون تقصیر اون ها نیست تقصیر قوانین ماست اگر جوانان تخلیه نشوند اوضاع بهتر از این نمیشود نه اینکه جوانان سرکوب شوند و با سرکوبی سن فحشا کاهش پیدا کند به قول آیت الله طالقانی شما موقع ساختن خانه یک دستشویی هم میسازی خانه ی بدون دستشویی که نداریم ؟ هر جامعه ایی هم نیازمند یک دستشویی هست تا بقیه جامعه به کثافت کشیده نشه منظور ایشون مخالفت با بستن خانه های عفاف بود .

با سلام

خدمت دوستان

بزرگوار شکست ناپذیر خوش امدید به سایت اسک دین

ان شاء الله که در محیطی سالم و بدور از تنش بحث های خوبی را داشته باشیم

بزرگوار در این مطالب از همه جا مطالب اورده اید که نقد و بررسی هر یک پستی مجزا می طلبد و وقتی موسع

اگر اجازه دهید مطالب شما را به بوته نقد بگذاریم

سلام
من هم حاظرم در مناظره نقش داشته باشم به شرط انصاف از هر دو طرف
وسلام:Gol:

مهربانی;20446 نوشت:
من هم حاظرم در مناظره نقش داشته باشم به شرط انصاف از هر دو طرف وسلام

با سلام

خوش امدید

بنده که سعی می کنم رعایت انصاف کنم

به عون الله تعالی

بفرمایید

اول اینکه حرمت از نگاه شما چیست ؟ کاملا واضح است که جدایی دانش آموزان پسر و دختر از ابتدایی تا دانشگاه چنان ارتباط دو جنس را تقلیل میدهد که در دوران دانشگاه با یک قوس شدید انحراف برخورد میکنیم به گونه ایی که به دانشگاه آزاد زایشگاه میگویند ! خب اگر از ابتدا رابطه ی سالم را به این دو جنس به دور از تعصبات دینی آموزش میدادیم

با سلام

این ادعای که کرده اید که این ربطه دختر و پسر رابطه جنسی را تقلیل می دهد به چه دلیل؟؟؟

کدام استدلال را پشتوانه اینم مطالب خود می دانید که اگر دختران و پسران از دوران کودکی با هم باشند رابطه جنسی انها تقلیل می یابد؟؟؟

اگر مدعی هستید که اختلاط دختر و پسر در دوران راهنمایی و دبیرستان رابطه جنسی را تقلیل می دهد چرا در کشورهایی که این نظر شما را اجرا کرده اند به نتیجه ای نرسیده اند؟؟؟

دوست عزیز

منظورتان از تعصبات دینی چیست؟؟؟

بله همه ما موافقیم که باید رابطه با نامحرم را و طرز برخور دختران با پسران و برعکس باید به نوجوانان اموزش داده شود. با این نظر شما موافق ام

اما چطور این مطلب را با تعصبات دینی در هم امیخته اید؟؟؟؟ به چه علت؟؟ واقعا شما از اموزشهای دینی باخبرید؟؟؟ که ان اموزش ها را متعصبانه می دانید

و این جاست که در مملکت اسلامی در حکومتی که خودش رو عدل علی مینامد ما مشاهده میکنیم که سن فحشا به 12 سالگی رسیده است !

با سلام

بزرگوار

این نتیجه گیری منطقی شما است از صغری و کبری خود در چند سطر کذشته؟؟؟؟

چه کسی نظام و این حکومت را عدل علی(ع) می داند؟؟؟

در گشورهایی که نظرات حضرت عالی را اجرا می کنند سن فحشا به کجا رسیده است؟؟؟

سلام
می تونه این استدلال باشه که چشمشون پر میشه و دیگه محرم نا محرم عادی دیگه کسی یواشکی خلاف نمیکنه و امنیت زنو بچه هامون هم تامین
البته اونوقت فقط یه مشکل کوچولو پیش میاد که مادرا نمیدونن باباهای بچه هاشون کی به کیه و این میشه تمدن قرن بیستمی و زن میشه کالای تجاری و الی اخر که شرمم میاد تا اینجاشم گفتم ببخشید
بدبختی اینجاست که غرب تازه داره می فهمه چه بلایی سر بشریت خودش اورده و بوی حلوای تز فریدش در امده ولی ما از اینهمه نعمت فقط کمبودها رو میبینیم نمی گم نیست هست ولی در مقابل سرمایه هایی که برای ما حفظ شده اصلا بچشم نمی یاد بله مملکت مملکت علوی هست ولی حتی علی هم نتونست تمام اهداف اسلامی رو در زمتن خودش پیاده کنه چون دور تا دورشو نادان ها و دنیا پزستان کوتاه بین گرفته بودن همین مشکلی که دامن نظام ولایی و مقدس ایران اسلامی ما رو گرفته
نصیحت من به اونها اینه اگر یار این راه نیستیدحداقل خار نباشید
خدایا اگر بواسطه اینکه در مملکت علوی و مهدوی نفس میکشم هزاران هزار بار شکرت رو بجا بیارم هنوز نتونستم وظیفم رو انجام بدم
وسلام

طاها;20460 نوشت:

چه کسی نظام و این حکومت را عدل علی(ع) می داند؟؟؟

ما دو جور حکومت داریم یا علوی یا اموی
حالا ما کدومیم؟؟؟؟/////؟؟؟

طاها;20455 نوشت:

[=arial]با سلام

[=arial]این ادعای که کرده اید که این ربطه دختر و پسر رابطه جنسی را تقلیل می دهد به چه دلیل؟؟؟

[=arial]کدام استدلال را پشتوانه اینم مطالب خود می دانید که اگر دختران و پسران از دوران کودکی با هم باشند رابطه جنسی انها تقلیل می یابد؟؟؟

[=arial]اگر مدعی هستید که اختلاط دختر و پسر در دوران راهنمایی و دبیرستان رابطه جنسی را تقلیل می دهد چرا در کشورهایی که این نظر شما را اجرا کرده اند به نتیجه ای نرسیده اند؟؟؟

[=arial]دوست عزیز

[=arial]منظورتان از تعصبات دینی چیست؟؟؟

[=arial]بله همه ما موافقیم که باید رابطه با نامحرم را و طرز برخور دختران با پسران و برعکس باید به نوجوانان اموزش داده شود. با این نظر شما موافق ام

[=arial]اما چطور این مطلب را با تعصبات دینی در هم امیخته اید؟؟؟؟ به چه علت؟؟ واقعا شما از اموزشهای دینی باخبرید؟؟؟ که ان اموزش ها را متعصبانه می دانید

قبل از پاسخ به شما عرض کنم که شما هم مانند تمامی اسلامگرایانی که بنده با آن ها مناظره کرده ام اقدام به پاسخ گزینشی کرده اید و این نقص در مناظره محسوب میشود یعنی شما آن قسمت از سخنان من را که حرفی برای گفتن داشتید انتخاب کردید و پاسخ دادید .

اول اینکه منظور من تقلیل رابطه جنسی نبود چرا که رابطه جنسی یک نیاز فطری انسان است که باید به آن پاسخ داده شود و منظور من تقلیل رابطه جنسی خطرناک است که به واسطه این رابطه آمار فریب دخترهای سالم در کشور ما افزایش پیدا کرده است و شما نمیتوانید منکر این امر شوید و کافیست در جامعه گشتی بزنید و از ناظم های مدارس بپرسید

از طرفی در کشورهای ایده لوژیک و توتالیتر سازمان آمار مستقل وجود ندارد و آزادی گردش اطلاعات صورت نمیگیرد
و ما نمیتوانیم بنا به یک دلیل محکم سخن بگوییم به دلیل فقدان سازمان آماری مستقل
و تنها میتوانیم با ارائه مستندات و واقعیات و بعضی موارد گزارش های سازمان بین الملل موضوعات مورد نظر را بررسی کنیم
شما چشمان خود را به حقیقت نبندید

همیشه مشکلات اجتماعی به صورت یک متن توسط خواننده و یا یک طنز توسط یک طنز پرداز و یا یک مستند ارائه میشود
در طنز که صدا وسیما خط قرمز دارد و ...

بنابراین منظور از آموزش رابطه ایی سالم به دختر و پسر از کودکی این است که اگر رابطه ایی جنسی هم در آینده شکل گرفت حداقل از ایدز و اچ آی وی جلوگیری شود ، تعامل دختر و پسر عادی شود و وقتی یک پسر و دختر کنار هم قرار میگیرند فقط حس جنسی آن ها برانگیخته نشود و ...
آمار طلاق در ازدواج کاهش یابد که دیگر ما آمار شش طلاق از هر 10 ازدواج را نبینیم آن هم در مملکت اسلامی
در کشور هایی که دموکرات هستند همانند آمریکا و اروپا موفقیت زنان را مشاهده میکنیم مثال بارز رییس جمهور زن در آلمان و وزیر خارجه در ایالت متحده و ...
ارزش حقوقی بالای زن در جامعه ، پیشرفت در ورزش و علوم و سایر موارد که انکار ناپذیر است
شما ادعا میکنید که این کشورها دچار فساد شدید اخلاقی هستند
ما منکر فساد نمیشویم ولی فساد در این کشورها در حال کاهش و در کشور ما درصد صعودی دارد !
تا رسیدن به نتیجه ی مطلوب باید هزینه و بهای آن را پرداخت که کشورهای دموکرات اکنون در بازه زمانی رد کردن این خط بحران قرار دارند و آمار کاهش درصد مبتلایان به ایدز و اچ آی وی سازمان بین الملل مصداق این کلام است در حالی که در ایران این درصد صعودی است و مبتلایان به ایدز روز به روز بیشتر میشوند و این نرخ در بزرگسالان 2 دهم درصد است و فاجعه بزرگتر این است که این روند به زیر 15 سال نفوذ پیدا کرده است
بر اساس يك آمار
تعداد تخميني بزرگسالان و كودكان آلوده شده درطول سال 2004 :
در اروپای غربی : 21000 نفر
در خاورمیانه و شمال افریقا : 92000 نفر
در همین سایت آمده است که : «عمده ترين راه انتقال HIV در جهان٬ تماس جنسی با فرد آلوده به HIV است»

همان کشورهای غربی که شما آن ها را کشورهای فاسد مینامید به طور مثال در سوئد روسپیگری را به خارج از شهر انتقال داده اند و این امر به کاهش امار فحشا کمک کرده است
تعریف فحشا :
عرف فحشا، همان عرف شیء انگاری جنسی زن است. هر گونه عمل شیءانگاری جنسی زن در سلسله ای از فرایند زوال صفت‌های انسانی مرد رخ می‌دهد که سرانجام به خشونت جنسی از سوی وی منتهی می‌شود. {1{
در پدیده فحشا، " مردان نه یک "شخصیت" بلکه یک "بدن" را خریداری می کنند که به عنوان یک "شخصیت" عمل می‌کند و این شخصیتی است که مضرترین، ویرانگرترین، نژادپرستانه‌ترین و جنس‌گراترین تصورات از زن را تایید می‌کند" {2} تسلط جنس مذکر به این معنی است که جامعه با استفاده از تمامی ابزارهای لازم، مجموعه ای از فاحشه‌ها را ترتیب می‌دهد تا مردان بتوانند آنچه را برای در صدر ایستادن و برتر بودن ( به تمامی معانی لفظی و استعاری آن) نیاز دارند، داشته باشند(3)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 - (John Stoltenberg (1990) Refusing to be a Man, Fontana, London.)
2 - (
Kathleen Barry, The Prostitution of Sexuality, 1995, New York, New YorkUniversity Press)
3 - (
Andrea Dworkin, Prostitution and Male Supremacy, inLife and Death, Free Press, 1997

دوست گرامي شكست ناپذير ....
موضوع اين تاپيك حريم محرم و نامحرم است . و حال آنكه مباحث شما ناظر به

ناهنجاريهاي اجتماعي و مفاسد اخلاقي و تهاجم فرهنگي و علل و عوامل آن مي

باشد .

لطفا اين گونه مباحث را در انجمن هاي ديگر مانند انجمن مشاوره پي گيري نماييد .

با تشكر

مدیر سایت;20553 نوشت:

باشد .

با تشكر

حریم محرم ونا محرم مهم ترین نقش را در ایجاد ناهنجاری های اجتماعی و مفاسد اخلاقی دارا میباشد و موضوعات مطرح شده کاملا زیر شاخه ی محتوای همین بحث بود
البته یک پست که کاملا پاک شد یک پست هم ویرایش شد !
آیا هدف شما شکل گرفتن یک بحث سازنده است ؟
و یا هدف شما برخورد یک جانبه است ؟
خب مشخصا در جایی که بحث در حال جهت گیری های موثر است به موضوع بحث ارجحیت پیدا میکند
در حالی که خارج از موضوع هم نبود .

مدیر سایت;20553 نوشت:

باشد .

با تشكر

هر چه گشتیم چیزی به نام انجمن مشاوره پیدا نکردیم اگر لینک کنید ممنون میشم

اول که سلام
دوم ای ول به دیوید ما که کولاک کرده دمت گرم خوشم امد به تو میگن یک محقق با انصاف می گم مدرکت چی بود؟
سوم تعجب می کنم از مسول این بخش که به فهم و شعور استاد ارجمندی مثل دیوید شکست ناپذیر شک کرده و مطالب سراپا صداقت رو پاک یا فیلتر کرده از این کارا نکنید خوب نیست ذوق جوون مردم کور میشه .
از شوخی گذشته من تعجب نکردم و احساس میکنم بعضیا از مظلوم نمایی یه منظورایی دارن که نیاز به روانشناسی دقیقی داره
من فقط سوال دارم چه کسی می خواد تکلیف نسلی که بابا های متعدد دارند رو روشن کنه؟
چه کسی می تونه به همجنس بازهای فوق متمدن بفهمونه وقتی نفس جلوش گرفته نشه دیگه عطشش تموم شدنی نیست؟
این همه سایت مستهجن این همه کانال های شوم که ما خودمون رو خفه کردیم تا بفهمید بدرد ما نمی خوره و شما نفهمیدید و دم از عدم ازادی می زدید واسه این روز بود که میدیدیم چه بلایی سر دخترا و پسرامون میاد و حالا هم متهم میشیم به ...
بیخیال اعتراف به شکست همچین اسون هم نیست من از همون اول گفتم که.
شما انتظار چی دارید؟
ولی بازم میگم دوست دارم دیوید من:Gol:
وسلام

شکست ناپذیردر مناظره;20558 نوشت:
قبل از پاسخ به شما عرض کنم که شما هم مانند تمامی اسلامگرایانی که بنده با آن ها مناظره کرده ام اقدام به پاسخ گزینشی کرده اید و این نقص در مناظره محسوب میشود یعنی شما آن قسمت از سخنان من را که حرفی برای گفتن داشتید انتخاب کردید و پاسخ دادید .
اول اینکه منظور من تقلیل رابطه جنسی نبود چرا که رابطه جنسی یک نیاز فطری انسان است که باید به آن پاسخ داده شود و منظور من تقلیل رابطه جنسی خطرناک است که به واسطه این رابطه آمار فریب دخترهای سالم در کشور ما افزایش پیدا کرده است و شما نمیتوانید منکر این امر شوید و کافیست در جامعه گشتی بزنید و از ناظم های مدارس بپرسید

با سلام

این مطلب شما حرف جدیدی نیست، اسلام به نیاز جنسی زن و مرد بعنوان یک نیاز فطری نگریسته و برای ارضاء آن، راهکار هم داده، ازدواج دائم و موقت، نه مانند جوامع لائیک و غیر دینی، از هر طریق ممکن، روابط جنسی برقرار و به این نیاز جواب مثبت داده شود، که بدیهی است آثار ویرانگر این فساد اخلاقی، بی بند و باری و روسپی گری به این راحتی که می فرمایید قابل کنترل نخواهد بود

از طرفی در کشورهای ایده لوژیک و توتالیتر سازمان آمار مستقل وجود ندارد و آزادی گردش اطلاعات صورت نمیگیرد
و ما نمیتوانیم بنا به یک دلیل محکم سخن بگوییم به دلیل فقدان سازمان آماری مستقل
و تنها میتوانیم با ارائه مستندات و واقعیات و بعضی موارد گزارش های سازمان بین الملل موضوعات مورد نظر را بررسی کنیم شما چشمان خود را به حقیقت نبندید

این هم از اون حرف های بی سند و مدرک و انحرافی است که در کشورهای ایدئولوژیک سازمان آمار مستقل وجود ندارد و کذا و کذا، و اینکه نمی توانید به یک دلیل محکم سخن بگویید حال به هر دلیلی،

پس لطف کنید و سخنی نگویید، با کلی گوئی و ارائۀ آماری از مسائل خارج کشور و کشورهای دموکراتیک، که معلوم نیست سند آن چه اندازه معتبر است؟؟؟

دست به مقایسه با وضعیت کشورهای اسلامی و خصوص ایران نزنید، چون بنا بگفتۀ شما بدلیل عدم وجود سازمان آماری مستقل و عدم گردش آمار، به آمار صحیح در کشورهای اسلامی و ایدئولوژیک دسترسی ندارید.

پس بهترین راه برای نیفتادن در خطا و اشتباه، سخن نگفتن است.

همیشه مشکلات اجتماعی به صورت یک متن توسط خواننده و یا یک طنز توسط یک طنز پرداز و یا یک مستند ارائه میشود در طنز که صدا وسیما خط قرمز دارد و ...

باید بدانید، طنز جوامع ایدئولوژیک با طنز جوامع لائیک و دموکرات متفاوت است، طنز جوامع دینی چارچوب دارد، چنانکه در صدا و سیمای ج.ا.ا ملاحظه می کنید.
این سایت هم مستثنای از آن چارچوب ها نیست، پس اگر گفتمانی را طرح می کنید چه در قالب طنز و یا هر چیز دیگری، سعی کنید چارچوب ها را رعایت کنید.

بنابراین منظور از آموزش رابطه ایی سالم به دختر و پسر از کودکی این است که اگر رابطه ایی جنسی هم در آینده شکل گرفت حداقل از ایدز و اچ آی وی جلوگیری شود ، تعامل دختر و پسر عادی شود و وقتی یک پسر و دختر کنار هم قرار میگیرند فقط حس جنسی آن ها برانگیخته نشود و ...
آمار طلاق در ازدواج کاهش یابد که دیگر ما آمار شش طلاق از هر 10 ازدواج را نبینیم آن هم در مملکت اسلامی

این مطلب؛ آموزش دختران و پسران از سنین نوجوانی در جهت آشنائی با مسائل جنسی توسط کارشناسان کشورمان در حال بررسی است، اینکه از چه سنی و چه مسائلی و تا چه محدوده ای از مسائل باید آموزش داده شود.

و اینکه تصور کنید آزادانه هر چیزی آموزش داده شود و شرایطی فراهم شود که بصورت عملی دختران و پسران اینگونه روابط را تجربه کنند، بر خلاف موازین شرع مقدس اسلام است و قطعاً بر خلاف مصلحت جامعۀ دینی و صلاح دختران و پسران است و در صورت تحقق، آثار زیانباری که غرب؛ سالیان درازی است، گرفتار آنست، دامنگیر جامعۀ اسلامی هم خواهد شد.

در کشور هایی که دموکرات هستند همانند آمریکا و اروپا موفقیت زنان را مشاهده میکنیم مثال بارز رییس جمهور زن در آلمان و وزیر خارجه در ایالت متحده و ...
ارزش حقوقی بالای زن در جامعه ، پیشرفت در ورزش و علوم و سایر موارد که انکار ناپذیر است
شما ادعا میکنید که این کشورها دچار فساد شدید اخلاقی هستند.

این مبحث، یک بحث انحرافی است که در این مجال جای گفتگو نیست اما دلایل بسیاری وجود دارد که اثبات می کند، مواردی که گفتید استثناءاتی است که در همۀ جوامع وجود دارد اما انچه بدیهی و کلیت دارد نگاه ابزاری غرب، به زن است، و همۀ عقلا می دانند که غرب به زن، جز نگاه تمکینی و برخورداری و ابزاری ندارد و شرافت و کرامتی برای مقام حقیقی و شأن واقعی زن قائل نیست، و آنچه را که ادعا می کند نیز در راستای همان هدف نامبارکی است که در نگاه به زن دارد.

می توانیم این بحث را مستقلاً در تایپیکی جداگانه دنبال کنیم.

ما منکر فساد نمیشویم ولی فساد در این کشورها در حال کاهش و در کشور ما درصد صعودی دارد !
تا رسیدن به نتیجه ی مطلوب باید هزینه و بهای آن را پرداخت که کشورهای دموکرات اکنون در بازه زمانی رد کردن این خط بحران قرار دارند و آمار کاهش درصد مبتلایان به ایدز و اچ آی وی سازمان بین الملل مصداق این کلام است در حالی که در ایران این درصد صعودی است و مبتلایان به ایدز روز به روز بیشتر میشوند و این نرخ در بزرگسالان 2 دهم درصد است و فاجعه بزرگتر این است که این روند به زیر 15 سال نفوذ پیدا کرده است.
بر اساس يك آمار
تعداد تخميني بزرگسالان و كودكان آلوده شده درطول سال 2004 :
در اروپای غربی : 21000 نفر
در خاورمیانه و شمال افریقا : 92000 نفر
در همین سایت آمده است که : «عمده ترين راه انتقال hiv در جهان٬ تماس جنسی با فرد آلوده به hiv است»
همان کشورهای غربی که شما آن ها را کشورهای فاسد مینامید به طور مثال در سوئد روسپیگری را به خارج از شهر انتقال داده اند و این امر به کاهش امار فحشا کمک کرده است.

این هم از آن ادعاهای کذبی است که خلاف آن بر هر خاص و عامی مبرهن است. و به صرف ادعا و یک آمار که منبع آن معلوم نیست نمی توان واقعیت را تغییر داد.

بعلاوه اگر کاهش مبتلایان به ایدز و دیگر بیماری های ناشی از مقاربت را در غرب بپذیریم، این دلیل بر کاهش فساد جنسی و اخلاقی و روسپی گری در غرب نمی شود، و افزایش آن در کشورهای شرق نیز دلیل بر افزایش آن. بلکه می تواند نشان، پیشرفت های غربیان در رعایت بهداشت و برخورداری از شیوه ها و امکانات لازم برای پیشگیری از بیماری های ناشی از این مسأله باشد که در کشورهای شرقی به آن کمتر توجه می شود.

بحث در این مقوله بسیار است اما به جهت رعایت ایجاز بسنده می کنم.

موفق باشید ...:Gol:

شکست ناپذیردر مناظره;20660 نوشت:
ما که رفتیم خوش باشید و خردمند

سلام من موافق رفتنت نیستم ولی انصاف بخرج نمیدی میدونی چرا از این همه سوال کدومو جواب دادی ؟فقط حرف خودتو میزنی و تکرار میکنی که مرغ یه پا داره اینطور نمیشه که میشه؟
قدم به قدم یه سوال تو یه سوال من مدیر و بقیه دوستان هم قاضی یا علی البته اگه تحمل حرف حساب نداری بیخیال بشیم بهتره

شکست ناپذیردر مناظره;20660 نوشت:
ویرایش توسط مدیر سایت : 3 ساعت پیش در ساعت 01:43 pm دلیل: دادن آیدی مسینجر ممنوع است

چه کاریه؟آیدی واسه چی/؟مشکوک میزنی

باسمه تعالی
با سلام

اگر یک مخترع وسیله پیچیده ای را اختراع کند، برای استفاده صحیح از آن کاتولوگی پیش بینی می کنه. حال بزرگترین خالق و صانع، پیچیده ترین مخلوق را خلق کرده، چطور می شود برنامه سعادت و به فلاح رسیدن او را نفرستد؟
دین اسلام، به ما دستورات درست زندگی کردن را که فرمان خداوند حکیم است می آموزد که احکام محرم و نامحرم یکی از آن دستورات است. اگر به حکیم بودن خداوند متعال ایمان داریم در حکمت دستورات او نباید شک کرد. و با وجود دستورات خداوند حکیم پیروی از قوانین غرب و ... کاری خلاف عقل و شرع است.
مسلمان بنابر اعتقاد خود به خدای بزرگ، باید دستورات او را اطاعت کنه« یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم...» (نساء 59) نه اینکه آنچه دلش بخواد یا تشخیص بده انجام بدهد« أَ فَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلهَهُ هَواهُ وَ أَضَلَّهُ اللَّهُ عَلى‏ عِلْمٍ وَ خَتَمَ عَلى‏ سَمْعِهِ وَ قَلْبِهِ وَ جَعَلَ عَلى‏ بَصَرِهِ غِشاوَةً فَمَنْ يَهْدِيهِ مِنْ بَعْدِ اللَّهِ أَ فَلا تَذَكَّرُونَ» (جاثیه23)

سلام
احسنت و موافقم

اگر کسی ، به شخصی که ندیده (از جنسیت او اطلاع دارد) در محیط مجازی علاقمند شود ، اما ابراز علاقه نکند ، صحبت کردن چه حکمی دارد؟
یعنی با او حرف بزند اما صحبت های عادی که طرف مقابل اصلأ متوجه نشود و هیچ گاه ابراز محبت نکند.

سلام
نظر حقیر این کمترین اینه ادم خودش خوب میدونه کارش درسته یا نه پس به همون ندای قلبت گوش کن حرف زدن با نا محرم به قصد لذت حرامه حالا چه تو نت چه تو گوشی چه هر جای دیگه اگر هم به کسی علاقه پیدا کردی راه داره از راه وارد بشی بهتره توسل یادت نره انشا الله خبری شد ما هم شام دعوتیم دیگه مبارکه:Cheshmak:

maryam91;31056 نوشت:
اگر کسی ، به شخصی که ندیده (از جنسیت او اطلاع دارد) در محیط مجازی علاقمند شود ، اما ابراز علاقه نکند ، صحبت کردن چه حکمی دارد؟ یعنی با او حرف بزند اما صحبت های عادی که طرف مقابل اصلأ متوجه نشود و هیچ گاه ابراز محبت نکند.

با سلام

به نظر همین مطالب در اوایل این تایپک بحث شده است

منظورتان از علاقه چیست؟؟؟

این علاقه به چه منظور است؟؟؟

چرا باید شخصی که حتی از جنسیت و سن و کار و .......فرد اطلاع ندارد علاقه مند به هم شوند؟؟؟

چرا؟؟؟؟

اگر برای مباحث علمی است که خب در حد حل مساله و سوال و گرفتن پاسخ

واگر برای حل مشکل دیگری است باز باید در حد ضرورت باشد و حل مشکل

این وسط علاقه چه معنایی دارد؟؟؟

فرمودید صحبت کردن

خب صحبت برای چه ؟؟؟ به چه منظور؟؟؟ اگر منظور حل مشکل بود که گذشت ارتباط هایی غیر از این دست مشکل زاست.

طاها;31058 نوشت:

با سلام

به نظر همین مطالب در اوایل این تایپک بحث شده است

منظورتان از علاقه چیست؟؟؟

این علاقه به چه منظور است؟؟؟

چرا باید شخصی که حتی از جنسیت و سن و کار و .......فرد اطلاع ندارد علاقه مند به هم شوند؟؟؟

چرا؟؟؟؟

اگر برای مباحث علمی است که خب در حد حل مساله و سوال و گرفتن پاسخ

واگر برای حل مشکل دیگری است باز باید در حد ضرورت باشد و حل مشکل

این وسط علاقه چه معنایی دارد؟؟؟

فرمودید صحبت کردن

خب صحبت برای چه ؟؟؟ به چه منظور؟؟؟ اگر منظور حل مشکل بود که گذشت ارتباط هایی غیر از این دست مشکل زاست.

سلام
مثلأ در طی صحبت هایی که با هم داشته اند ، ازش خوشش بیاد.
وقتی هم که از طرف مقابل خوشش بیاد خب دوست داره باهاش حرف بزنه دیگه ! از این حرف زدن حداقل از لحاظ عاطفی احساس خوبی پیدا می کنه.
صحبت های معمولی. صحبت هایی که هیچ ربطی به عشق و عاشقی نداره.
چون طرف رو دوست داره ممکنه سعی کنه بحث هایی رو پیش بیاره تا بدین وسیله با هم حرف بزنند.

مهربانی;31057 نوشت:
سلام
نظر حقیر این کمترین اینه ادم خودش خوب میدونه کارش درسته یا نه پس به همون ندای قلبت گوش کن حرف زدن با نا محرم به قصد لذت حرامه حالا چه تو نت چه تو گوشی چه هر جای دیگه اگر هم به کسی علاقه پیدا کردی راه داره از راه وارد بشی بهتره توسل یادت نره انشا الله خبری شد ما هم شام دعوتیم دیگه مبارکه:Cheshmak:

استغفر الله!!!!:Narahat: :Labkhand:

maryam91;31075 نوشت:
مثلأ در طی صحبت هایی که با هم داشته اند ، ازش خوشش بیاد. وقتی هم که از طرف مقابل خوشش بیاد خب دوست داره باهاش حرف بزنه دیگه ! از این حرف زدن حداقل از لحاظ عاطفی احساس خوبی پیدا می کنه. صحبت های معمولی. صحبت هایی که هیچ ربطی به عشق و عاشقی نداره. چون طرف رو دوست داره ممکنه سعی کنه بحث هایی رو پیش بیاره تا بدین وسیله با هم حرف بزنند.

با سلام

ببینید سرکار

بنده از چرایی صحبت سوال کردم و شما می فرمایید صحبت می کنند و از هم خوش شان می اید این خوش امدن و علاقه به همدیکر داشتن ان هم بدون دیدن و شنیدن و فقط از روی نوشته به نظر شما کار معقولی است ؟؟؟

قطعا که نه همه عقلا و همه افراد بدان اذعان خواهند کرد این عمل مضراتی دارد و مخصوصا که افراد مجرد باشند و علی الخصوص که دختر خانم ها مجرد باشند

چه تضمین و ضمانتی دارد که این افرادی که با هم از محبت صحبت می کنند فردا کار دستشان ندهد

برای چه باید صحبت هایی از این دست داشته باشند

مکرر اتفاق افتاده که در همین چت رومها صحبت هایی از این دست سرکاری بوده و با احساسات دختران و پسران باز می کنند

فرمودید طرف را دوست داره

سوال اصلی بنده هم اینجاست که از چه چیز طرف مقابل خوشش امده که ان را دوست دارد ؟؟؟

این را که فرمودید با صحبت کردن احساس خوبی پیدا می کند نباید پیدا بکند این احساس را ، اکر مجرد است باید برای همسر اینده خود نگهدار و اکر متاهل است باید از طریق همسر خود و صحبت با ایشان ان احساس را در خورد داشته باشد نه در صحبت با نامحرم و در چت روم.

طاها;31086 نوشت:

با سلام

ببینید سرکار

بنده از چرایی صحبت سوال کردم و شما می فرمایید صحبت می کنند و از هم خوش شان می اید این خوش امدن و علاقه به همدیکر داشتن ان هم بدون دیدن و شنیدن و فقط از روی نوشته به نظر شما کار معقولی است ؟؟؟

برای چه باید صحبت هایی از این دست داشته باشند ؟

سوال اصلی بنده هم اینجاست که از چه چیز طرف مقابل خوشش امده که ان را دوست دارد ؟؟؟

من نمی خوام در مورد معقول بودن با نبودنش بحث کنم. خب البته معقول نیست!
فقط می خوام از نظر شرعی بدونم آیا وقتی پای ابراز علاقه در میان نیست ، حرف زدن مشکل داره؟

خب از حرفهاش خوشش میاد!! مثلأ فرض کنید به خاطر یه مسآله ای جلسه ی آنلاین کاری برگزار میشه ...

جناب طاها
شما می فرمایید این کار معقول نیست ، درست ! اما در این موارد که پای احساس در میونه کسی به معقول بودن و نبودنش فکر نمی کنه!!

می فرمایید از کجا معلوم کار دستشان نده ، من هم قبلأ گفتم که هیچ ابراز علاقه ای در میان نیست.
اصلأ این صحبت ها توی یه زمینه های دیگه ای است که هیچ ارتباطی به علاقه پیدا نمی کنه.
قسمت آخر حرفتون کاملأ منطقی بود ، ممنونم!:Gol:

maryam91;31087 نوشت:
من نمی خوام در مورد معقول بودن با نبودنش بحث کنم. خب البته معقول نیست! فقط می خوام از نظر شرعی بدونم آیا وقتی پای ابراز علاقه در میان نیست ، حرف زدن مشکل داره؟

با سلام

از نظر شرعی اجازه بفرمایید کارشناسان نظر بدهند و بنده جناب اسراء را خبر میکنم

اما در مورد صدمات و مشکلات بعدی به راحتی می توان گفت که این نوع گفتگو ها در چت رومها به نفع هیچ یک از طرفین نیست

چون هیچ تضمینی نیست که این بحث ها سرکاری باشد و با احساسات طرف مقابل بازی کند

maryam91;31087 نوشت:
من نمی خوام در مورد معقول بودن با نبودنش بحث کنم. خب البته معقول نیست!

سلام
این یعنی ندای قلبش این راه رو قبول نداره
حالا نمیخواد شام بده چرا عصبانی میشه؟

سلام
همونطور که بعضی از دوستان گفتن مهمترین مسئله هدف از دوستی در نت هست و مهم تر ازون محیط آشنایی طرفین میتونه باشه دوستی و گپ گفتگوی دو جنس مخالف در چت خیلی متفاوت است با یک فروم.

مطمئنااا دوستی که حتی در فضای نت باشد و کیلومترها دور از هم ولی هدف نادرست باشد اثر منفی که دارد کم تر از دوستی در دنیای واقعی نیست نمونه اونم تو چت روم فرآون هست .اگر اینجا دنیای مجازی هست وب کم هم هست که دو طرفو وصل کند به دنیای واقعی:Gig:پس تفکیک کردن از پایه اشتباه هست:Gol:
شاید بهتر باشه یه جاهایی خودمون حد مرزو تعین کنیم .با استفاده از کلیات به جزئیات برسیم ... نباید واسه هر مسئله ای منتظر باشیم دیگران برامون خط کشی کنند بگن اینجا این کارو نکن و یا اینجا نرو و...تو اینجور مسائل باید هرکس خودشو ببنید هدفشو و طرف مقابلشو اگر احساس کند این روابط باعث سستی در دین و .... میشود دوری کند اگر هدف و نگاهش طوری هست که به فکر میکند به انحراف کشیده میشود دوری کند و اگر واقعا هدفش روشن و برای طرفین اینگونه مسائل توجیه شده باشد میتوانند دو جنس مخالف هم در نت هم همکاری داشته باشند و گفتگو
برخی مسائل نیازمند بلوغ فکری و درک بالا نسبت به اینگونه مسائل میباشد :Gol:
یا علی

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

تقریبا" تمام مطالب تاپیک را با دقت مطالعه کردم و مطالب بسیار مفیدی را در این باره از نظرات دوستان دریافتم .
مطالب مفید و قابل تامل از جمله :
رعایت حدود کلام - رعایت حدود مرز تحریم - رعایت حریم حیا - اساس اهداف و....

اما به نظر بنده قبل از تمام این اوصاف؛ مهم رعایت مرز ادب شرعی است .
همانطور که برخی از دوستان نوشته اند گاهی در نت حتی جنسیت مخاطب را نمی شناسیم اما به دلایل مختلف از جمله همدل و همزبان بودن ویا علایق و عقاید مشترک داشتن و یا مثلا" احاطه ی علمی طرف مقابل کم کم قرب روحی حاصل شده و حتی در مواقع عدم اگاهی از مشخصات طرف مقابل (با فرض نیت خیر طرفین) یک علقه ی عاطفی خطرناک بوجود میاید که گاهی حتی از موارد سوء نیت نیز میتواند بیشتر ضربه بزند. چرا که این علقه ی عاطفی میتواند در صورت رعایت ادب شرعی کنترل شده و به یک علقه ی مقدس انسانی تبدیل شود مانند احترام و علاقه ی میان استاد و شاگرد ویا محبت میان پزشک وبیمار ی که بعد از درمان از نتیجه راضی و خرسند هستند . یا مثل مشاور و مشوّر که نتیجه ی مثبت گرفته اند ؛که در تمام این موارد یک محبت انسانی موجود است که معمولا" دو طرف خود را ملزم به رعایت ادب و ادابی در این دوستی و علاقه میدانند و حریم های مشخصی برای ان چه از نظر عاطفی و چه از نظر عرفی و چه از نظر شرعی قائل هستند .

وامادر صورت عدم رعایت ادب شرعی ؛ دل انسان همانطور که میتواند عشق را بپذیرد و به اقیانوس بی کران محبت الهی پیوند بخورد؛ میتواند لانه ی شیطان شود و با فریبی و حیلتی از طرف شیطان نفس مکر و کید این شیطان را با محبت و درجات ان به اشتباه بگیرد و ....
به نظر بنده همانطور که معمولا" دوستان و مخاطبان را دعوت میکنم به رعایت حدود منع شرعی و داشتن ادب شرعی در تمامی ارتباطات با جهان خلقت ؛اینجا نیز به نظر میرسد حتی در محاوره میان دو مخاطب همجنس نیز این رعایت در استحکام روابط سالم موثر است . خدایی که خلق کرده برای رعایت حدود نفس من وشما از خودمان اگاه تر و دلسوز تر است .و جز برای سعادت این مخلوق محدودیتی مقرر نمیکند . و صد البته که حتی برخی محاورات میان دو جنس موافق نیز میتواند از نظر حرمت بد تر و مشمئز کننده تر ویا از لحاظ ضربه به اعتقادات مضر تر از ایجاد علقه و در صورت سوءنیت رفتارها و گفتار های ناشایست دو جنس مخالف باشد . چرا که گرچه این نیز حرمت است و بسیار مذمت دارد اما محدوده اش معمولا" وسعت کمتری دارد اما ضربه به اعتقادات ویرانی اش از اساس و پایه بر فرد واجتماع موثر است.در واقع برای انسان محرم و نامحرم در تمام زمانها ودر تمام مکانها فقط در حدود شرع معین میشود .

............................................. حق یارتان :roz:...................................................

موضوع قفل شده است