صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روابط گذشته سد خوشبختی آينده

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 8 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58333

روابط گذشته سد خوشبختی آينده

با نام و یاد دوست

با سلام و عرض ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

که با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام
    مدت یک سال است که عقد کرده ام، اکنون زندگیم به جایی رسیده که جدایی روبروی آن است.

من در گذشته با پسران ارتباط تلفنی و جنسی داشتم، البته با قصد ازدواج بود و بعد پشیمان شدم و توبه کردم
    بسیار به خدا و قرآن معتقدم و حجاب دارم.

در ماه اول عقدم توسط یکی از آن افرادی که تماس تلفنی داشتم، گذشته ام برای همسرم رو شد و مجبور شدم نیمی از گذشته ام را برای او بگویم، چون میترسیدم اگر کامل بگویم او برود
    او از من مدتی را وقت خواست تا ببنید می تواند ادامه دهد یا نه، که بعد از مدت کوتاهی گفت باشد ادامه می دهیم
    چون پرونده دادگاهی برای آن فردی که اقدام به این کار کرده بود تشکیل داده بودیم، مجبور بودم طوری پیش ببرم که همسرم دیگر متوجه گذشته ام نشود، برای همین مجبور می شدم چندین به او دروغ بگویم و قسم دروغ بخورم و او که من را زیر نظر داشت اینها را برایم رو کرد و گفت دیگر نمی تواند با من بماند.
    من التماسش کردم و ازش فرصت خواستم، واو گفت پیش مشاور می رویم اگر گفت فرصت بده، من میدهم، اما من دیگر میلی به این زندگی ندارم و میخواهم جدا شوم چون به هیچ وجه به من اعتماد ندارد. و میگوید که به من علاقه جنسی دارد.
    مشاور گفت که سه ماه فرصت بدهد تا هم بتوانم اعتماد سازی کنم و هم بتوانم علاقه اش را دوباره بدست بیاورم.(البته مشاور به من گفت که او اصلا نسبت به من نفرت ندارد و فقط دل چرکین است)
    در این سه ماه قرار است با هم زندگی کنیم، تا مشخص شود که بماند یا طلاق بگیرد.(من مهریه ام را نیز برای حفظ زندگی ام بخشیده ام)
    البته او می گوید من قولی نمی دهم که بعد از سه ماه بمانم و به من میگوید که بهتر است جدا شوم. چون به من اعتماد ندارد و می گوید که او زن پاکدامن میخاسته ومن پاکدامن نیستم تا بتواند از من بچه دار شود.(اما من از چندین مرجع و کارشناس دینی پرسیدم که اگر فرد توبه کرده باشد و برنگردد به او پاکدامن گفته می شود.)
    اما من معتقدم که من اهل خیانت نیستم و بسیار به او علاقه دارم و به دنبال زندگی درست و خدایی هستم و مطمئنا خدا این رابطه را اگر من عملک درست باشد حفظ خواهد کرد.
    حال از شما عاجزانه کمک می خواهم که به این حقیر بگویید که چگونه و با چه روش هایی علاقه همسرم را که بسیار مرا دوست داشت و باورم داشت را برگردانم و بتوانم دوباره او را علاقه مند به خود کنم و دیگر اینکه چگونه و با چه رفتارهایی در این مدت اعتماد را به او برگردانم و برایش اعتماد سازی کنم؟!

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۵/۲۵ در ساعت ۱۹:۲۶

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 8 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58333

سوال دیگری که کاربر مطرح نموده است:

با سلام و عرض خسته نباشید
    سوال: اگر دختری در یک دوره از زندگی اش ارتباط با جنس مخالف دوستی، ارتباط جنسی داشته باشد و بعد توبه کند، آیا به این دختر پاکدامن گفته میشود؟ میتوان آن را پاکدامن محسوب نمود؟
    و مسئله دیگر اینکه: آیا این دختر مصداق آیه 26 سوره نور که می فرماید زنان پاک برای مردان پاک می شود؟ از شما تقاضا دارم به این سوالات حقیر پاسخ بگویید چرا که بسیار برایم مهم است.
    یا حق

با تشکر از کارشناس محترم

در پناه قرآن و عترت باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۵/۲۵ در ساعت ۲۰:۰۶

5. صلوات ها 6

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 8 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58333

با نام و یاد دوست

روابط گذشته سد خوشبختی آينده

کارشناس بحث: استاد حامی

7. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام خدمت شما خواهر محترم
    سؤال شما از دو جهت قابل بررسي است
    يكي از جهت رابطه شما با خداي خود
    دوم از جهت رابطه شما با همسرتان

الف: رابطه شما با خداوند:
    براساس آيات متعددي از قرآن و روايات مختلف وقتي فردي توبه مي كند مانند روزي كه از مادر زاييده شده است بخشيده مي شود و خداوند از اين بازگشت بنده اش بي نهايت خوشحال مي شود و عاشق بنده اش مي شود و به زمين، فرشتگان و اعضا و جوارح او دستور مي دهد كه ديگر عليه او شهادت ندهند و حتي به موضوع را از ياد آنها مي برد. و كارهاي بد او را تبديل به خوبي مي كند. براساس فرموده قران شريف توبه بنده با دو لطف خداوند( قبل و بعد توبه او) همراه است يعني ابتدا خداوند به او توفيق بازگشت مي دهد به دلائل امتييازات و خوبي هايي كه دارد بعد آن فرد از گناهانش توبه مي كند و سپس خداوند او را مي بخشد.
    چنين فردي بي شك پاك است و شايسته ازدواج با مردان پاك را دارد
    خدواند نيز به مؤمنان دستور داده كه وقتي من بخشيدم شما هم گذشته او را ناديده بگيريد.

توبه (تبديل بدي ها به خوبي)
    إِلَّا مَن تَابَ وَآمَنَ وَعَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُوْلَئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا(فرقان، 70)

مگر كسانى كه (از آنچه در آن بودند) توبه كنند و ايمان آورند و عمل شايسته نمايند، پس آنهايند كه خداوند گناهانشان را تبديل به نيكى‏ها مى‏ كند (توفيق مى‏دهد در آينده به جاى آن گناهان عمل‏هاى نيك كنند، يا نسبت به گذشته گناهانشان را محو و به جايش حسنات مى ‏نويسد) و همواره خداوند بسيار آمرزنده و مهربان است
    Except him who repents and believes and does a good deed; so these are they of whom Allah changes the evil deeds to good ones; and Allah is Forgiving, Merciful.
    خداي توبه پذير

فَمَن تَابَ مِن بَعْدِ ظُلْمِهِ وَأَصْلَحَ فَإِنَّ اللّهَ يَتُوبُ عَلَيْهِ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ؛
    و هر كه پس از ظلمش توبه كند و به اصلاح (عقيده و عمل) پردازد بى‏ترديد خداوند بر او عطف توجه مى‏كند و توبه ‏اش را مى ‏پذيرد، كه حقّا خداوند بسيار آمرزنده و مهربان است.(مائده؛ 39.)
    But whoever repents after his iniquity and reforms (himself), then surely Allah will turn to him (mercifully); surely Allah is Forgiving, Merciful.

بخشش بيكران الهي
    قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ

بگو: اى بندگان من كه در جنايت به خويش (به واسطه گناه) از حد گذشتيد، از رحمت خدا نوميد مگرديد، بى‏ترديد خداوند همه گناهان را (به وسيله توبه هر چند شرك باشد) مى ‏آمرزد، زيرا اوست آمرزنده و مهربان(زمر؛ 53 )
    Say: O my servants! who have acted extravagantly against their own souls, do not despair of the mercy of Allah; surely Allah forgives the faults altogether; surely He is the Forgiving the Merciful

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۵/۲۷ در ساعت ۱۵:۰۳
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

ب: رابطه شما با همسرتان
    ارتباط با خداوند و باورهاي قلبي مراتب دارد 1- اسلام، 2- ايمان، 3- تقوا.
    ما نيز در يكي از اين مداراج قرار مي گيريم. خانمي كه نمي تواند حجاب برتر را بپذيرد و با حجاب مانتويي دارد اگرچه گناه نكرده و عفيف است ولي امتيازش نسبت به خانم چادري باتقوا كمتر است مثلا اگر حجاب با مانتو 18 باشد چادر 20 است.
    يا خانمي كه مي داند ازدواج موقت حكم خداوند است و مشكلي دارد كه نمي تواند تمكين كند ولي اين ازدواج را نمي تواند بپذيرد، از نظر ايمان درحد كمال نيست.
    آقا يا خانمي كه مي داند خدواند توبه پذير است و نمي تواند با همسرش كه اهل گناه بوده كنار بياييد و او را بپذيرد در واقع ايمانش در حد كمال نيست.
    ايمان هم زور بردار نيست باور قلبي است كه بعد از باور عقلي به كمك مستحبات، تدبر در نشانه هاي آفرينيش، دعا و ذكر و...به وجود مي آيد. بنابراين ممكن است فردي چيزي را عقلي قبول كند ولي قبلا نتواند قبول كند.

غيرت
    غيرت هم مراتبي دارد ولي فرد غيرتي از خداوند غيورتر نيست يعني جايي كه خداوند مي پذيرد او هم بايد بپذيرد.

موانع پذيرش
    موانعي وجود دارد كه ممكن است اجازه ندهد همسري با همسر توبه كارش كنار بياييدمانند ضعف ايمان، نگرش هاي فردي، فرهنگ و رسم و رسومات ريشه دار قومي و محلي

زن چه بايد بكند؟
    زمينه رشد معنوي خود و همسر (با زيارت، شركت در جلسات مذهبي، پالايش روحي از صفات بد، توبه واقعي، دعا، نذر و توسل)
    خروج از موضع تهمت
    جلوگيري از عواملي كه محرك بدبيني و شك همسر است
    رفع و دفع و دفن نشانه هايي كه يادآور روابط گذشته است.
    فرصت دادن به شوهر و (اصرار نكردن بايد با رفتار تغيير منش و روش را بيان كنيد) هرگز او را با احساسات و ترحم تحريك نكنيد تا زندگي را ادامه دهد چون اگر نتواند با خود كنار بياييد زندگي شيريني نخواهيد داشت و اين رابطه براي ايشان كه صفات روان شناختي مردانه دارد و گرايش داشته همسرش تماما برايش باشد و بكر باشد زجر آور است اجازه دهيد آزادانه تصميم بگيرد

مرد چه بايد بكند؟
    در درجه اول بايد اخلاق خدايي را در خود پرورش دهد خدا بخشيده است او هم ببخشد
    تمركز بر صفات مثبت همسر
    يادآوري آيات توبه
    معامله با خداوند
    هجرت از محلي كه يادآور روابط گذشته است.
    تذكر: خطاپوش باشد و به هيچ وجه گذشته خود را براي ديگري نگوييد (نه شما نه همسرتان)
    تذكر: احتمال اين كه همسرتان نتواند ارتباط جنسي موفق و رضايت بخشي براي كوتاه مدت يا بلند مدت داشته باشد طبيعي است.
    تذكر: زن و شوهر بايد مدت از بچه دار شدن جلوگيري كنند كه اگر احيانا اين رابطه به شكست منجر شد مشكلي ديگر به بار نيايد.
    تذكر: زن در صورت جدايي به هيچ وجه از گذشته خود حتي از روي صداقت و ....از روابط گذشته چيزي نگويد.
    دعا مي كنيم خداوند كه مقلب القلوب و الاحوال است قلب همسرتان را نرم كند كه بتواند با اين امر كنار بياييند.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۵/۲۷ در ساعت ۱۴:۳۸

11. صلوات ها 4

علاقه
    خدا ، اهل بيت ، مطالعه به خصوص دين و فلسفه
    نوشته
    322
    حضور
    10 روز 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1538

اخه ديگه چرا تا رابطه پيش رفتي قصد سرزنشت رو ندارم منم گذشته خوبي ندارم نميخوام فكر كني من خيلي ادم خوبيم البته برا من بحث حجاب بود نه مشكل تو ولي دختر خوب اخه داشتن رابطه با يه دوستي معمولي فرق داره من به نامزدت حق ميدم كه به شما ميل جنسي نداشته باشه تنها رآهت اينه كه بهش ثابت كني پاك دامن شدي اگه واقعا دوستت داشته باشه ميمونه به پات

13. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

با توجه به روحيات و روان شناسي مردانه همسرتان و نيز اصل جايگزيني (اگر شما به جايي ايشان بوديد چه مي كرديد؟) با همسرتان همراهي و همدلي كنيد.

15. صلوات ها 5

نوشته
    597
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1754

سلام

شما می بایست در این فرصت، صداقت تان را به خداوند ثابت کنید و سعی کنید به آیات ذیل عمل کنید... به خداوند نشان دهید که برگشته اید

وَمَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَمَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا ؛(سوره طلاق آیه 2 و 3) (هرکس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد، و هرکس بر خداوند توکل کند کفایت امرش را می‌کند، خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند، و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است.)

ناامیدی بدین معناست که مشکل شما آنقدر بزرگ است،نعوذ بالله، خداوند هم نمی تواند کاری انجام دهد...
    از خدای رحیم می خواهیم مشکلات همه را برطرف بفرماید.

17. صلوات

نوشته
    79
    حضور
    10 روز 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    253

به عنوان یه پسر عرض میکنم:

1-میگن اگه رابطه ای قبل از عقد داشتین و ازتون فرد مقابل نپرسید چیزی نگین. نمیدونم که شوهرتون قبل از عقد ازتون پرسیده بوده که درگذشته رابطه جنسی داشتین یا نه؟...اگه پرسیده شما قبل از عقد بهش دروغ گفتین..به کسی دروغ گفتین که قرار بود کنارش زندگی کنین نه تنها تمام عمر بلکه حتی در دنیای باقی..و مسلما "بله" ای که ایشون سر عقد گفتن بر مبنای شناخت و سوالات و جوابهای قبل عقد بوده..نمیدونم نزد خدا چطور با این مسئله برخورد میشه
    2- بعد از عقد..در حالی که ایشون شوهر شماس گفتین"
    چون پرونده دادگاهی برای آن فردی که اقدام به این کار کرده بود تشکیل داده بودیم، مجبور بودم طوری پیش ببرم که همسرم دیگر متوجه گذشته ام نشود، برای همین مجبور می شدم چندین به او دروغ بگویم و قسم دروغ بخورم و او که من را زیر نظر داشت اینها را برایم رو کرد و گفت دیگر نمی تواند با من بماند."

دقت کردین شما چیکار کردین؟؟شما قسم دروغ خوردین...قسم دروغ....
    خودتونو بزارین جای اون مرد....دیگه چطور ممکنه به شما اعتماد کنه؟...معمولا آدم وقتی نهایت نهایت بی اعتمادی رو نسبت به فردی داره و ازش قول میگیره و میخواد خیلی مطمئن بشه بهش میگه: قسم بخور!و با قسم خوردن آدم دیگه مطمئنه که همه چی تمومه..در آینده تو زندگی با شما اون فرد چطور میتونه به تک تک حرفاتون اعتماد کنه؟ هیچ راهی هم نداره که مطمئن بشه راست میگین
    چون تنها راه قسم خوردنه که شما تنها راهو از بین بردین...بی اعتمادی...بی اعتمادی...وقتی بی اعتمادی به وجود بیاد دیگه نمیشه کاری کرد...
    3-در این زمینه خیلی نمیخوام بحث کنم...خدا میدونه که با شرایط ایران چقدر برای پسرا پاک موندن سخته...مخصوصا اونایی که از زمینو آسمون براشون شرایطش پیش میاد...تنها چیزی که جلوی امثال منو میگیره حفظ کردن خودمون برای همسر آیندمونه....باور کنید خیلی سخته...وقتی که این پستو خوندم خودمو گذاشتم جای اون مرد خیلی براشون غصه خوردم... قلبش پاره پاره شده .... خورد شده

نمیدونم شوهرتون چه تصمیمی میگیره ولی اگه باهاتون موند به نظرم دریادل ترین آدمیه که من به عمرم دیدم

تو این شب ها خیلی با خدا حرف بزنین ... ازش طلب بخشش کنین..بابت همه چی...و همینطور بابت ویران کردن زندگی و آرزوهای یه مرد

پيامبر اکرم(ص) فرمودند:« هر کس سوگندي به خدا ياد کند که به اندازه بال پشه اي دروغ در آن باشد نقطه اي سياه در قلبش پديد مي آيد و تا روز قيامت باقي مي ماند» (این حدیثو ننوشتم که خدای نکرده از رحمت خدا نومید بشید ، خواستم بزرگی خطایی رو که کردین بدونین)

ویرایش توسط *EHSAN* : ۱۳۹۳/۰۵/۲۷ در ساعت ۱۵:۵۱

19. صلوات ها 2

نوشته
    597
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1754

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)
    مَن عَیرَ اَخاهُ بِذَنبٍ لَم یمُت حَتّى یعمَلَهُ
    هر کس برادر [دینى] خود را به گناهى سرزنش کند، نمیرد، مگر آن‏که مرتکب آن شود.

بنظرم مشکلی نداره که این خانم ابتدا قضیه رابطه ش را از شوهرش پنهان کرده چون توبه کرده.... ضمنا این موضوع لو رفته که مجبور شده به شوهرش بگه...

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری