نتیجه مذاکره با آمریکا؛ تحریم بیشتر، لحن اهانت آمیزتر

تب‌های اولیه

134 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نتیجه مذاکره با آمریکا؛ تحریم بیشتر، لحن اهانت آمیزتر

[="Arial"][="Green"]نتیجه مذاکره با آمریکا؛ تحریم بیشتر، لحن اهانت آمیزتر

رهبر انقلاب اسلامی با تأیید سخنان دو روز قبل رئیس‌جمهور در جمع سفیران و کارداران درخصوص تعامل با همه دنیا افزودند: در این میان دو استثنا وجود دارد رژیم صهیونیستی و آمریکا.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان چند دلیل و استدلال درباره نفی تعامل با آمریکا تأکید کردند: رابطه با آمریکا و مذاکره با این کشور به جز در موارد خاصی برای جمهوری اسلامی نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضرر هم دارد و کدام عاقلی است که دنبال کار بی‌منفعت برود!؟
ایشان افزودند: عده‌ای اینجور وانمود می‌کردند که اگر با آمریکایی‌ها دور میز مذاکره بنشینیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود، البته ما می‌دانستیم اینجور نیست اما قضایای یک سال اخیر برای چندمین بار این واقعیت را اثبات کرد.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: در گذشته میان مسئولان ما و مسئولان آمریکا هیچ ارتباطی نبود اما در یک سال اخیر بخاطر مسائل حساس هسته‌ای و تجربه‌ای که مطرح شد انجام بشود، بنا شد مسئولان تا سطح وزارت خارجه تماس‌ها، نشست‌ها و مذاکراتی داشته باشند اما از این ارتباطات نه تنها فایده‌ای عاید نشد بلکه لحن آمریکایی‌ها تندتر و اهانت‌آمیزتر شد و توقعات طلبکارانه‌ی بیشتری را در جلسات مذاکرات و در تریبون‌های عمومی بیان کردند.

رهبر انقلاب افزودند: البته مسئولان ما در نشست‌ها در جواب طلبکاری آنها، جواب‌های قوی‌تر و گاهی گزنده‌تر دادند، اما در مجموع معلوم شد مذاکره برخلاف تصورات برخی‌ها، به هیچ چیز کمک نمی‌کند.

رهبر انقلاب در همین زمینه، افزایش تحریم‌ها را مورد اشاره قرار دادند و گفتند: آمریکایی‌ها نه تنها دشمنی‌ها را کم نکردند بلکه تحریم ها را هم افزایش دادند! البته می‌گویند این تحریم‌ها، جدید نیست اما در واقع جدید است و مذاکره در زمینه‌ی تحریم هم، فایده‌ای نداشته است.

ایشان افزودند: البته در زمینه‌ی ادامه‌ی مذاکرات هسته‌ای، منع نمی‌کنیم و کاری که دکتر ظریف و دوستانشان شروع کردند و تا امروز هم خوب پیش رفتند دنبال می‌شود اما این، یک تجربه‌ی ذیقیمت دیگر برای همه بود که متوجه شویم نشست و برخاست و حرف زدن با آمریکایی ها، مطلقاً تأثیری در کم کردن دشمنی آنها ندارد و بدون فایده است.

رهبر انقلاب در تبیین ضررهای ناشی از مذاکره با آمریکایی ها افزودند: این کار ما را در افکار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها به تذبذب متهم می‌کند و غربی‌ها با تبلیغات عظیم خودشان، جمهوری اسلامی را دچار انفعال و دو گانگی جلوه می‌دهند.

ایشان همچنین ضرر دیگر نشست و برخاست با آمریکا را ایجاد زمینه برای طرح توقعات جدید از سوی آنها دانستند.

رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان، تعامل با رژیم صهیونیستی را موضوعاً منتفی خواندند و درباره آمریکایی‌ها هم گفتند: تا وقتی وضع کنونی یعنی دشمنی امریکا و اظهارات خصمانه دولت و کنگره آمریکا درباره ایران ادامه دارد تعامل با آنها نیز هیچ وجهی ندارد.

دیدار مسئولان وزارت خارجه و سفرا و رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با رهبر انقلاب

[/][/]

یک مجتمع چند واحدی در کنار منزل بنده است . یک بار دیدم یکی از این همسایه ها داره با چاقو بدجور اون یکی رو میزنه . بعدا فهمیدم زننده شیشه میزنه و توهم داره و هر شب در این ساختمان جنگ و دعوا دارن با اون و فهمیدم که تنها کسی که با این چاقو کش حرف میزده و تعامل میکرده و دعوا نمیکرده همین آقایی بود که اون شب داشت چاقو میخورد .

این برام یک تجربه جالب بود که با آدم عوضی که قابل اصلاح نیست نباید تعامل کرد .

این داستان مذاکره با آمریکا هم همینه . این ابر جنایتکار تاریخ که از هیچ جنایتی ابا نداره هیچوقت نمیاد با ما حرف حساب بزنه . آمریکا هم ما رو در اندازه ای نمیبینه که بخواد با ما بشینه سر میز برابر و هم کلا خوی جنایت کارانه اش اجازه نمیدهد با ما سر میز بشینه .

همینطور که در فرمایش رهبر عزیمون هم بود این باعث میشه نگاه مظاومان دنیا به ایران تذبذب بشه نگلاه دوگانگی بشه .

باید بفکر مردم پاکستان و کشمیر و ........بود که چقدر به جمهوری اسلامی عشق میورزند و با این مذاکرات شاید دلسرد شوند . ای کلاش کسی دست بالا بزنه و عشق مردم جاهای مختلف دنیا رو به ایران نشان بده . این یک واقعیت است و بنده خودم ازشان شنیده ام .

باید بفکر بود که نشسته اند در ژنو مقابل کری و در غزه دارند ادم میکشن . مردم غزه چی فکر میکنن ؟

آبروی جمهوری اسلامی بین مظلومین عالم خیلی بیشتر از این حرفها ارزش دارد که بریم جلوی کری بشینیم .

ای کاش بجای این پتانسیلی که برای این عوضی های جنایتکار صرف کردن به خودمون فکر میکردن
ای کاش بجای خنده مقابل این جنایتکاران و اخم و توهین به خودیها ، به خودیها میخندیدند و به جنایتکاران اخم میکردند .

بپاخیزیم;556217 نوشت:
باید بفکر مردم پاکستان و کشمیر و ........بود که چقدر به جمهوری اسلامی عشق میورزند و با این مذاکرات شاید دلسرد شوند . ای کلاش کسی دست بالا بزنه و عشق مردم جاهای مختلف دنیا رو به ایران نشان بده . این یک واقعیت است و بنده خودم ازشان شنیده ام .

شما وقتی یه کاری رو انجام میدین به خاطر اینه که علاقه دیگران به شما بیشتر بشه یا به خاطر منافعتون انجامش میدین؟!

مذاکره یک فن هست ... یک هنر هست ... هزاران کتاب و CD در مورده فنون مذاکره نوشته شده ...

وقتی یک شخص میخواد برای استخدام به جایی مراجعه کنه داره یه مذاکره میکنه .
وقتی کارمندی میخواد از شرکت استعفا بده و مدیر میخواد به زور نگه دارتش داره یه مذاکره میکنه .
وقتی دو نفر در درون یک شرکت سر تصاحب کردن یک اتاق با هم گفتگو میکنند دارند با هم مذاکره میکنند .

هزاران روش و هزاران Pattern برای یک مذاکره موفق تعریف شده ...
حتی یادم هست یک بار یک کتاب در مورد مذاکره میخوندم ( کتاب لاتین بود ) و در درونش عنوان میکرد اگر کارمندی بد کار میکنه و شما اون رو اخراج کنین بدترین کاره ممکنه رو انجام دادین ...
14 سطح و برنامه وجود داره که باید تک تک انجامشون بدین و در پله آخر شخص رو از شرکت اخراج کنین ... چون در عمل اخراج کردن یک کارمند ضررهای بسیار زیادی داره ...
هزاران برنامه از پیش تعیین شده وجود داره که به اونها Management Pattern و Poletic Pattern گفته میشه و در هر یک مسیرهای برنده شدن در درون یک مذاکره کلاسه بندی و توضیح داده شده ...

بعدش برایه خودم خیلی جالب بود ...
زمانیکه جناب روحانی به قدرت میرسند ... هفته اولی که به قدرت رسیدند ...
کم کم داشت قیمت دلار پائین میومد ... چون رئیس جمهور عوض شده بود و امکان توافقات در زمینه های اتمی داشت از سر گرفته میشد ...
همینجوری داشت دلار پایین میرفت ...

تا اینکه یهو ایشون اعلام موقعیت کردند و خط و نشون کشیدند ...
این واقعا یه چیزه خنده دار هست در درون یک مذاکره موفق ...

مگه کسی تو منگنه گذاشته بود که ایشون نظرش رو عنوان کنه ...
میتونست آروم آروم جلو بره ... میتونستن نظراتشون رونگه دارن ... به فرم غیر مستقیم بگن ... یا اصلا نگن ...
همین آرووم آروم گفتن میتونست 4 سال به طول بیانجامه ...

شاید آمریکایی ها هم میخواستن توافق کنن و کوتاه بیان ... ولی یکی بگه ... الا و بلا حرف حرفه من ... خط و نشون بکشه ...

اینم میشه جوابش ...

[="Black"]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

الهه خشم;556277 نوشت:
مذاکره یک فن هست ... یک هنر هست ... هزاران کتاب و CD در مورده فنون مذاکره نوشته شده ...

مذاکره یک فن است .. برای زمانی که میخواهیم عملی فراتر از بایدها و نباید ها را انجام دهیم.
یا زمانی که میخواهیم با هم کاری مشترک را انجام بدهیم.

مذاکره زمانی که میخواهند حقی را سلب کنند ، کمی مسخره است.
ما بیاییم مذاکره کنیم که آیا اجازه داریم از حقمان دفاع کنیم یا حق نداریم به حقمان دست یابیم غلط است و خنده دارد.

الهه خشم;556277 نوشت:
بعدش میگیم نتیجه مذاکرات با آمریکا تحریم بیشتر و اهانت بیشتر و ...

شایدم دوست داریم تحریم بیشتر و اهانت بیشتر رو !!!

این سخن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که از قضا درست هم است.
گویا شما هم سخنان اهانت آمیز اوبا را لبخن دوستانه تصور میکنید.
یا اینکه هر روز بر تحریمات افزوده میشود یک توهم است!!!؟؟؟؟؟ هر روز هم بر این تحریمات افزوده میشود.

[/]

امریکا بزرگترین حامی اسراییل هست و اسراییل نمیتونه بدون اون و کمک هاش نفس بکشه و این دو تا کشور از اونایی هستن که خدا ما رو از دوستی با اونها منع کرده. اونجایی که خدا توی سوره ممتحنه ایه 9 فرموده: خداوند شما را تنها از دوستی و رابطه با کسانی نهی می کند که در امر دین با شما پیکار کردند و شما را از خانه هایتان بیرون راندند و به بیرون راندن شما کمک کردند و هر کس با آنان رابطه دوستی داشته باشد ستمکار است....
البته دوستان یه کم لطفا منطقی باشین.... حل مسئله ی هسته ای و مذاکره در این مورد که به معنای رابطه با امریکا نیست که. فقط توی یه موضوع خاص داریم با دشمن صحبت میکنیم.... و مثلا توی صلح حدیبیه پیامبر اومد با کفاری که باعث شده بودن اونا از مکه هجرت کنن مذاکره کرد و به توافق ( موقت ) رسید....

و به نظر من امریکا تا الان دیگه فهمیده که با تحریم نمیتونه جلوی مسئله ی هسته ای رو بگیره و میخواد ضمن محدود کردن برنامه هسته ای ایران... تحریمهاش رو برای زمان مبادا نگه داره.... به جای این که همه شون رو توی این زمان خرج کنه که توی کوتاه مدت تاثیر منفی شون رو بذارن اما توی بلند مدت یه راهی برای فرار ازشون پیدا بشه..... و میخواد الان اجازه بده شرکتهاش بتونن مثل سابق از بازار ایران استفاده کنن.... چون همونطور که میدونید تحریمها برای اونا هم ضرر داشته..... و در ضمن امریکا میدونه اگه این بار مذاکرات به نتیجه نرسه موضع ایران سخت تر میشه و مواضع اونایی که با مذاکره مشکل دارن تقویت میشه.... و نظر منفی بیشتری نسبت بهش توی ایران پیدا میشه.....
و به نظر من با این شرایط منطقی به نظر میاد اگه الان دنبال یه توافق و برداشتن تحریم ها باشه..... این طول کشیدن مذاکرات هم همه اش به نظر من فقط برای تلاش گرفتن امتیازات بیشتر هست....وگرنه امریکا با توافق مشکلی نداره به نظر من..... مثلا این زمان شش ماهه که اواخرش کری میگفت تمدیدی برای زمان مذاکرات در کار نیست و با این حرفش میخواست تحت فشار بذاره و امتیاز بگیره اما روزای اخر وقتی دید ایرانی ها تسلیم نمی شن مجبور شد با تمدید زمان موافقت کنه و اقای عراقچی هم میگفت: بعد از این که این پایداری ما رو دید از موضعش در مورد کاهش سطح برنامه هسته ای یه مقدار عقب نشینی کرده و الان جدی تر وارد بحث شده که تقریبا با همین شرایط یه راه هایی رو پیدا کنیم که اطمینان بخش باشه برای عدم تولید سلاح...
حالا باید ببینیم چه اتفاقاتی پیش میاد و در نهایت چی میشه..... ولی من که فک میکنم به نتیجه برسه.....به اون دلایلی که گفتم.....
..

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب.

1212;556294 نوشت:
و به نظر من امریکا تا الان دیگه فهمیده که با تحریم نمیتونه جلوی مسئله ی هسته ای رو بگیره و میخواد ضمن محدود کردن برنامه هسته ای ایران... تحریمهاش رو برای زمان مبادا نگه داره.... به جای این که همه شون رو توی این زمان خرج کنه که توی کوتاه مدت تاثیر منفی شون رو بذارن اما توی بلند مدت یه راهی برای فرار ازشون پیدا بشه...

دو نکته

یک : آمریکا تحریمش را برای روز مبادا نگه نداشته است. هر روز بر تحریماتش افزوده میشود.

دو : هدف آمریکا از تحریم توقف هسته ای شدن ایران نیست، هدفش از بین بردن نظام اسلامی در منطقه است.

من یک دونه از این Negotiation Pattern ها که Pattern از قبل آماده شده یک مذاکره هست رو اینجا میزارم ... ا

فرض کنین میخواین برای شرکتی پیشنهادی بدین ...

با توجه به اینکه نمیخواستم وقت با ارزش شما را بیش از حد بگیرم . مجموعه ای از شرایطی که برای من قابل قبول است را آماده کرده ام . میدانم که ممکن است شما نظراتی دیگر داشته باشید . به همین دلیل من این مجموعه را با عنوان نقطه شروع بحث اصلی آماده کرده ام در این زمینه مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات شما هستم .

و اگر پیشنهاد اولیه از سمته مخاطب بود جوابی که من میدهم ...

از اینکه نظرات خود را بیان کردید صمیمانه متشکرم . من هم زمانی را صرف آماده کردن شرایطی که برای من قابل قبول است صرف کرده ام . در همین ابتدا بهتر است بگویم که شرایط من تفاوتهای بسیار زیادی با آنچه شما مطرح کرده اید دارد . البته با توجه به ارزشمند بودن وقت شما و به منظور شروع بحث آنها را مطرح میکنم و برای بررسی و بحث در مورد تک تک این شرایط آماده ام ...

البته روشهای دیگه ای هم جواب میده ... مثله همونایی که ما به کار میبریم ...

بسم الله الرحمن الرحیم

1212;556294 نوشت:
در ضمن دوستان.... به نظر من درست نیست هی گفته های رهبر رو میگین و بهشون استناد میکنین....

دلایل عده ای در زمان پیغمبر(ص) این بود...
پیغمبر(ص) همانند ما بشر است ... خدا که نیست!!!!!

زمان حضرت علی(ع) گفتند . او همانند ما بشر است ، پیغمبر که نیست!!!!!

امروز میگویند : همانند ما بشر است ، معصوم که نیست!!!!!

فردا چه بگویند ، خدا میداند!!!!!

امام عشق;556303 نوشت:
یک : آمریکا تحریمش را برای روز مبادا نگه نداشته است. هر روز بر تحریماتش افزوده میشود.

سلام دوست عزیز
من نظرم رو گفتم. حالا شاید هم حرف من درست نباشه. ولی هنوز که مشخص نیست و معلوم نیست توافقی بشه یا نه......
در ضمن یه نکته رو هم بگم.... تحریم هایی که بعد از زمان توافق وضع شدن...... غربی ها میگفتن تحریمهایی نبودن که توی موضوعات جدیدی نوشته باشنشون که قبلا اون موضوعات شامل تحریم نمی شده.......میگفتن همون تحریمها هستن اما در مورد اشخاص و شرکت های جدید..... و میگفتن این اشخاص ربط به همون تحریمهای قبلی دارن....
از این لحاظ این تحریمها مخالف "متنی که نوشته شده بود" توی توافق نبود.... اما خب اگه از یه زاویه دیگه نگاه کنیم یه تحریم جدید بودن...

بسم الله الرحمن الرحیم

الهه خشم;556311 نوشت:

فرض کنین میخواین برای شرکتی پیشنهادی بدین ... .

مذاکره برای پیشنهاد شرکت ، با مذاکره برای پایامال کردن حقی بسیار فرق میکند!!!!!
چرا میخواهید این فرقها را نادیده بگیرید!!؟؟؟

آیا شما حاظر هستید برای خانه ای که سندش به نام شماست پای میز مذاکره بنشینید!!؟؟؟
آیا اگر شما را تحریم کنم... حاظرید برای رفع تحریم خانه تان را واگذار کنید!؟؟؟؟

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب

1212;556313 نوشت:
سلام دوست عزیز
من نظرم رو گفتم. حالا شاید هم حرف من درست نباشه. ولی هنوز که مشخص نیست و معلوم نیست توافقی بشه یا نه......
در ضمن یه نکته رو هم بگم.... تحریم هایی که بعد از زمان توافق وضع شدن...... غربی ها میگفتن تحریمهایی نبودن که توی موضوعات جدیدی نوشته باشنشون که قبلا اون موضوعات شامل تحریم نمی شده.......میگفتن همون تحریمها هستن اما در مورد اشخاص و شرکت های جدید..... و میگفتن این اشخاص ربط به همون تحریمهای قبلی دارن....
از این لحاظ این تحریمها مخالف "متنی که نوشته شده بود" توی توافق نبود.... اما خب اگه از یه زاویه دیگه نگاه کنیم یه تحریم جدید بودن...

دوست گرامی چرا میخواهید حقیقت را کتمان کنید.
فردای روزی که دکتر ظریف گفتند به توافق رسیدیم و قرار است تحریمها برداشته بشود. نام 18 شرکت به لیست تحریمهای ایران اضافه شده است.
و تا امروز همچنان بر این تحریمات افزوده میشود.
تا دیروز به اسم هست ای تحریم بودیم ... از امروز به اسم حقوق بشر تحریم شده ایم.

هیچکدام از 18 شرکت ارتباطی با تحریمهای قبلی ندارند.
اگر مدیریت این سایت اجازه بدهد متن کامل توفقنامه را در این سایت برسی میکنیم.

[/]

امام عشق;556312 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

دلایل عده ای در زمان پیغمبر(ص) این بود...
پیغمبر(ص) همانند ما بشر است ... خدا که نیست!!!!!

زمان حضرت علی(ع) گفتند . او همانند ما بشر است ، پیغمبر که نیست!!!!!

امروز میگویند : همانند ما بشر است ، معصوم که نیست!!!!!

فردا چه بگویند ، خدا میداند!!!!!

ببین دوست من
پیامبر و ائمه هم درسته مثل ما بشر بودن.... اما فرق اونا با ما اینه که اونا معصوم بودن....و از پیش خودشون حرفی نمی زدن.... اونا بشر معصوم بودن..... اما بشر معصوم نیستیم.
و مثلا خدا در مورد پیامبر توی سوره ی نجم آیه ی 2 و 3 می فرماید: يار شما نه گمراه شده و نه در نادانى مانده . و از سر هوس سخن نمی گوید.
..
منم نمی گم حرف ایشون رو گوش ندید!. اما میگم این که هی به حرفای ایشون استناد میکنین برای چیزای مختلف..... خب ایشون که معصوم نیست و به نظر من این کار درست نیست.... اگه میخواین استناد کنین به نظر من شایسته تره که به ایات خدا و سخنان و رفتار های معصومین استناد کنین

1212;556321 نوشت:
اگه میخواین استناد کنین به نظر من شایسته تره که به ایات خدا و سخنان و رفتار های معصومین استناد کنین

اگر بنده با ایات قران به شما ثابت کنم ، نباید با مشرکین مذاکره کرد شما قبول خواهید کرد!؟؟؟
[/]

باسلام
اینکه امریکاقدرتی است وچه بخواهیم چه نه بایددرحال به رسمیت بشناسیمش
وامانفع مذاکرات دراین است حقی که مسلم کردن به اجهاف راکمترکنیم اگرنمیتوانیم ازبین ببریم قرارنیست بامذاکره حق بیش تری ازمردم ضایع شود

امام عشق;556319 نوشت:
هیچکدام از 18 شرکت ارتباطی با تحریمهای قبلی ندارند.

بذارید یه مثال بزنم....
مثلا میگن بنزین تحریم ( مثال میزنم فقط ) .... و حالا بعدش یه شخص دیگه که اسمش جز تحریم ها نبوده میاد بنزین وارد میکنه.....میگن اون هم تحریم......تحریم جدیدی وضع نشده اما یه شخص جدیدی به تحریم اضافه شده.....
این مثال فکر میکنم قضیه رو روشن تر کنه... البته فقط مثال بود..
الان هم اونا میگن ما تحریم جدیدی وضع نکردیم ..... اما اشخاص و شرکت های جدیدی رو به فهرست تحریم اضافه کردیم....که این موضوع خلاف "متنی که نوشته شده" نیست.
من نمیگم کار اونا درست بوده یا نه.....من فقط چیزی که اونا میگن رو نقل کردم..

امام عشق;556324 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

اگر بنده با ایات قران به شما ثابت کنم ، نباید با مشرکین مذاکره کرد شما قبول خواهید کرد!؟؟؟

هر مسلمونی وظیفه داره حکمی اگه از طرف خدا میاد در برابرش تسلیم باشه
البته من فکر نمی کنم بتونید ثابت کنید. چون خود پیامبر با مشرکان مذاکره کرد!!
با همون مشرکانی که با آزار هاشون باعث شدن پیامبر و یه عده از مسلمونها مجبور بشن هجرت کنن به مدینه.....
و همونطور که میدونید پیامبر خواب دید که میرن به حج.... و با عده ای از اصحاب رفتن و با مشرک ها مذاکره کردن.... و توی توافق نامه.... بسم الله الرحمن الرحیم نوشته شده بود.... مشرک ها گفتن ما خدای رحمن و رحیم نمی شناسیم! و این رو خط بزن و بنویس: بسمک اللهم ( به نامت ای خدا )..... پیامبر پذیرفت و گفت خط بزنن!
و در ضمن توی توافق نامه اسم "محمد رسول الله": اورده شده بود...... و مشرک ها گفتن ما که تو رو به پیامبری قبول نداریم و پیامبر گفت "رسول الله" رو خط بزنن!
و در ضمن توی توافق گفتن شما امسال حق ندارین به حج بیاین و از سال دیگه میتونین بیاین حج و پیامبر این رو هم قبول کرد!!!
حالا با وجود این سنت پیامبر شما واقعا چطوری میخواین ثابت کنید نباید مذاکره کرد در حالی که بهترین بنده ی خدا خودش مذاکره کرده بود!
شاید بخواین ایات اول سوره ی توبه رو نقل کنین که خدا می فرماید : اعلام بيزارى است از طرف خدا و پيامبرش نسبت به آن مشركانى كه با ايشان پيمان بسته ‏ايد ( توی پرانتز بگم این ایات در مورد صلح حدیبیه نیست و مربوط به یه زمان دیگه است.. )
یا شاید بخواین این ایات دیگه ای رو بگین....
اما دوست من.... همونطور که میدونی شرایط مختلفی ممکنه پیش بیاد و مثلا روزه.... توی ماه رمضان واجب هست و بقیه ی وقت ها هم میشه روزه ی مستحب گرفت و روزه ی روز عاشورا مکروه هست و روزه ی روز های عید فطر و قربان حرام..... و بسته به شرایطی که پیش میاد احکام خدا تغییر میکنن....
یه زمانی نباید صلح طلبید و باید با قدرت جنگید تا پیروز شد.... یه زمانی هم باید صلح کرد... مثل صلح حدیبیه یا صلح امام حسن.....
همونطور که خود امام حسین هم تا زمان زنده بودن معاویه سکوت کرده بود....اما بعدش سکوت نکرد.....
و بهترین بنده ی خدا ( حضرت محمد (ص) ) خودش که مذاکره کرده بود با مشرک ها که نتیجه اش شد صلح حدیبیه.... و رفتن مسلمونها توی سال بعدش به حج....
چطور شما میخوای ثابت کنی که مطلقا نباید با مشرک ها مذاکره کرد؟!

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دوست گرامی بنده هنور آیه ای نیاورده ام و شما این چنین بهانه اورده اید.

خداوند در سوره توبه به صراحت گفته است با کسانی که پیمان شکنی میکنند پیمان نبندید و با انان بجنگید.
این دیگر سخن مقام معظم رهبری نیست که بگویید معصوم نیست.

چرا وقتی خداوند در آیه 89 سوره یونس میگوید در برابر مشرکین استقامت کنید استقامت نمیکنید.
چرا وقتی در ایه 112 سوره هود امر به استقامت میکند استقامت نمیکنید.
اینکه دیگر سخن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیست که بگویید معصوم نیست.

چرا وقتی خداوند در آیه 15 سوره شوری میگوید از آنان و هوسهایشان پیروی نکنید پای میز مذاکره میرویم.اینکه دیگر سخن شخصی غیر معصوم نیست.

چرا خداوند وقتی در آیه 35 سوره محمد میگوید سستی نورزید ، سستی میکنیم و میخواهیم برویم حقمان را گدایی کنیم!!؟؟؟؟ اینکه دیگر سخن غیر معصوم نیست!!؟؟

سوره ممتحنه که دیگر سخن غیر معصوم نیست. سراسر پند و اندرز.
خداوند به صراحت در آیات ابتدایی این سوره میگوید هدف آنها این است که همانند آنها کافر شوید.
پس چرا فکر میکنیم تحریمها برای هسته ای بودن ماست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
طبق آیات روشن این سوره این تحریمها برای این است که اسلامی بودنمان را از بین ببرند.

خداوند در ایه 51 سوره مائده میگوید ، یهود دشمن ترین مردمان به مسلمانان هستند.
در ایه 52 این سوره میگوید ، کسانی که میترسند و بیمار دل اند به سوی آنها میروند. آمریکا همانند یک سگ است که فقط پارس میکند ، چرا باید از پارسهایش بترسیم؟؟؟

و بسیار آیات دیگر در این باب.

دوست عزیز من.... من پاسخ شما رو داده ام و برای حرفم هم دلیل اوردم! صلح حدیبیه که پیامبر داخلش با مشرکان مذاکره کرد و توافق هم کرد و بهشون امتیاز هم داد!....
و گفتم که احکام توی شرایط مختلف تغییر میکنن... و برای این حرفم هم دلیل اوردم! و از روزه مثال زدم که بعضی وقتا واجب و بعضی وقتا مستحب و بعضی وقتا مکروه و بعضی وقتا حرام هست.....
دوست عزیز من... من این دلایل رو گفتم اما شما نخواستی ببینی و به اون دلایل پاسخ ندادی.... و چیزی رو اثبات نکردی....
حالا پس بگو دوست من... با این اعتقادی که شما داری اون رفتار پیامبر توی صلح حدیبیه رو چطور توجیه میکنی؟؟؟؟ در قبال مشرکینی که میخواستن پیامبر رو بکشن که پیامبر مجبور شد هجرت کنه به مدینه......
و اگه اعتقاد داری مطلقا نباید با مشرک ها مذاکره کرد.... چطور توجیه میکنی که بهترین بنده ی خدا این کارو کرده باشه؟!....

بسم الله الرحمن الرحیم

1212;556360 نوشت:
دوست عزیز من.... من پاسخ شما رو داده ام و برای حرفم هم دلیل اوردم! صلح حدیبیه که پیامبر داخلش با مشرکان مذاکره کرد و توافق هم کرد و بهشون امتیاز هم داد!....
و گفتم که احکام توی شرایط مختلف تغییر میکنن... و برای این حرفم هم دلیل اوردم! و از روزه مثال زدم که بعضی وقتا واجب و بعضی وقتا مستحب و بعضی وقتا مکروه و بعضی وقتا حرام هست.....
دوست عزیز من... من این دلایل رو گفتم اما شما نخواستی ببینی و به اون دلایل پاسخ ندادی.... و چیزی رو اثبات نکردی....
حالا پس بگو دوست من... با این اعتقادی که شما داری اون رفتار پیامبر توی صلح حدیبیه رو چطور توجیه میکنی؟؟؟؟ در قبال مشرکینی که میخواستن پیامبر رو بکشن که پیامبر مجبور شد هجرت کنه به مدینه......
و اگه اعتقاد داری مطلقا نباید با مشرک ها مذاکره کرد.... چطور توجیه میکنی که بهترین بنده ی خدا این کارو کرده باشه؟!....

جالب شد...
اتفاقا بسیاری از ایاتی که بنده آورده ام بعد از ماجرای صلح حدیبیه است و نیازی به توجیه ندارد.لطفا تاریخ نزول آیات را با حوادث مقایسه بفرمایید. این ایات زمانی نازل شده بود که اسلام در اوج قدرت بود و احدی را توان مقابله با اسلام نبود.

اما با این حال بازهم قدرت زمان ملاک بود و هست. امروز قدرت ایران و اسلام آنقدر زیاد است که آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند.و هرگونه مذاکره یا سرتعظیم فرودآوردن یعنی خفت ، یعنی ذلالت و .....!

من دلایلم رو گفتم و دیگه نیازی نمی بینم به بحث ادامه بدم.
پیامبر می فرماید: هیچ بنده ای به طور كامل حقیقت ایمان را دارا نمی شود مگر آن كه دست از مجادله و بحث بردارد، گرچه بر حق باشد. (اخلاق شبر ص 227) به نقل از: http://www.tebyan.net/newindex.aspx/Comment/Library/1385/04/09/newindex.aspx?PageSize=10&USERID=405271&PageIndex=3352&PID=38553

بسم الله الرحمن الرحیم

1212;556368 نوشت:
من دلایلم رو گفتم و دیگه نیازی نمی بینم به بحث ادامه بدم.
پیامبر می فرماید: هیچ بنده ای به طور كامل حقیقت ایمان را دارا نمی شود مگر آن كه دست از مجادله و بحث بردارد، گرچه بر حق باشد. (اخلاق شبر ص 227) به نقل از: http://www.tebyan.net/newindex.aspx/Comment/Library/1385/04/09/newindex.aspx?PageSize=10&USERID=405271&PageIndex=3352&PID=38553

نمیدونم چرا وقتی در پاسخ دادن ناتوان میشود میدان را ترک میکنید.

با چه زبونی بنویسم. انگلیسی خوبه؟؟؟
بنده میگم صلح حدیبیه قبل از نزول آیات عدم پیمان با مشرکین بود ، شما قبل را به بعد تامیمم میدهید!!! تامیمم شما غلط و اشتباه است چه قبول کنید و چه قبول نکنید.

درضمن از حدیث برای به حق نشان دادن سخنانتان استفاده نکنید.

بعد اونوقت صلح امام حسن هم قبل از نزول اون آیات بود؟
سکوت کردن امام حسین تا زمانی که معاویه زنده بود چطور؟؟؟

امام عشق;556315 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

مذاکره برای پیشنهاد شرکت ، با مذاکره برای پایامال کردن حقی بسیار فرق میکند!!!!!
چرا میخواهید این فرقها را نادیده بگیرید!!؟؟؟

آیا شما حاظر هستید برای خانه ای که سندش به نام شماست پای میز مذاکره بنشینید!!؟؟؟
آیا اگر شما را تحریم کنم... حاظرید برای رفع تحریم خانه تان را واگذار کنید!؟؟؟؟

خوب شما اساس روابط دیپلماتیک رو ازش اطلاعی ندارین ...

همونجوری که ما ولایت فقیه رو به عنوان ولایت فقیه قبول داریم و حرف اون رو حرف آخر میدونیم ... دنیا کشور آمریکا رو پلیس جهانی شناخته و حرف اون رو فصل الخطاب میدونه ...
دنیا پذیرفته که کشور آمریکا به عنوان یک ابرکشور پلیس جهانی باشه و صحبتهاش فصل الخطاب باشه ...
مطمئنا این جایگاهی که آمریکا تونسته بدست بیاره تنها با زور نبوده ... چون زور تنها نمیتونه عامل بوجود اومدن چنین اعتبار جهانی برای این کشور بشه ...

و اما سخن کنونی آن هست که درست یا غلط آمریکا میگه کشور ایران کشوری مورد دار هست و به دنبال رفتارهای بنیادین هست ...
میخواد چیزی رو اثبات کنه ... میخواد دنیا رو عوض کنه ... میخواد عدل رو از دیدگاه خودش تعریف کنه ...

و مانع این هست که ایران به انرژی هسته ای دست یابی پیدا کنه ...
انرژی هسته ای هم مساله مورد داری هست ... و واقعا اگر ایران چنین توانایی رو پیدا کنه تمام معادلات جهانی عوض میشه ...

مثلا وقتی چنین اتفاق هایی در درون غزه اتفاق افتاد ... میتونست کشور ایران . اسرائیل رو بمبارون کنه ...
اگر اسرائیل خواست تهدید اتمی کنه ... ایران هم بگه منم تهدید اتمی میکنم ...

ولی الان ایران چنین جایگاهی رو نداره و معادلات دنیا همینیه که هست ...
بنابراین برای اینکه معادلات دنیا سره جاش بمونه و دنیا تک قطبی بمونه ... آمریکا چنین سیاستی رو اندیشه کرده ...

اینی که شما عنوان میکنید داشتن انرژی هسته ای حق مسلم ماست من هم قبول دارم ...

ولی آیا داشتن یه چاقو در درون جیبتون هم حق مسلم شماست ؟؟؟
مثلا در زمان حضرت محمد همه میتونستن سلاح داشته باشن ...

دولت ایران برای اینکه بتونه کشور رو مدیریت کنه این حق مسلم رو از همه گرفته ... آمریکا هم بنابر همین مصالح این حق مسلم رو از ایران گرفته ...

این هم مشخص بود که آمریکا اجازه نمیده ایران به سمته اتمی شدن پیش بره ... شده با بمباران اتمی کردن ایران ...

فقط کاشکی کمی مذاکره کردن بلد بودیم ...

بسم الله الرحمن الرحیم

1212;556374 نوشت:
بعد اونوقت صلح امام حسن هم قبل از نزول اون آیات بود؟
سکوت کردن امام حسین تا زمانی که معاویه زنده بود چطور؟؟؟

دوست گرامی شما نسبت به تاریخ دینی خیلی بی اطلاع هستید.
بهتره تاریخ را با دقت ورق بزنید.
اصلا چگون شد که امام حسن(ع) مجبور به صلح شد؟؟؟؟؟ آیا ایشان از ابتدا قصد صلح داشتند؟؟؟؟ یا بعد از خیانت سردارانش و تنها ماندن مجبور به صلح شد؟؟
آیا سکوت امام حسین(ع) بخاطر صلح اجباری امام حسن(ع) نبود؟؟؟؟؟

بنده گزرا تاریخ را توضیح میدم.
سرداران لشکر به امام حسن مجتبی(ع) خیانت کرده بودند. امام حسن(ع) تنها ماند. معاویه گفت اگر صلح نکنی تو و برادرت را میکشم.
اگر امام حسن(ع) صلح نمیکردند امامت از بین میرفت.
امام حسین(ع) در صلح بود زیرا برادرش صلح نامه را امضاء کرد. اگر امام حسین(ع) صلحنامه را زیر پا میگذاشت بازهم امامت نابود میشد.
تا زمانی که معاویه صلح نامه را نقض کرد. و سپس مردم کوفه برای امام حسین(ع) نامه نوشتند که بیا ما را نجات بده. اما همان گربه صفتان رو در روی ولایت ایستادند.

دوست گرامی لطفا اطلاعات دینیتون را افزایش بدهید.

امروز هیچ سرداری به ولایت فقیه خیانت نکرده است که از قدرت پوشالی آمریکا بترسیم.
امروز برای چه باید با آمریکای جنایتکار صلح کرد؟؟؟؟ اسلام در خطر است؟؟؟؟ یا ....... !

الهه خشم;556377 نوشت:
خوب شما اساس روابط دیپلماتیک رو ازش اطلاعی ندارین ...

همونجوری که ما ولایت فقیه رو به عنوان ولایت فقیه قبول داریم و حرف اون رو حرف آخر میدونیم ... دنیا کشور آمریکا رو پلیس جهانی شناخته و حرف اون رو فصل الخطاب میدونه ...
دنیا پذیرفته که کشور آمریکا به عنوان یک ابرکشور پلیس جهانی باشه و صحبتهاش فصل الخطاب باشه ...
مطمئنا این جایگاهی که آمریکا تونسته بدست بیاره تنها با زور نبوده ... چون زور تنها نمیتونه عامل بوجود اومدن چنین اعتبار جهانی برای این کشور بشه ...

و اما سخن کنونی آن هست که درست یا غلط آمریکا میگه کشور ایران کشوری مورد دار هست و به دنبال رفتارهای بنیادین هست ...
میخواد چیزی رو اثبات کنه ... میخواد دنیا رو عوض کنه ... میخواد عدل رو از دیدگاه خودش تعریف کنه ...

و مانع این هست که ایران به انرژی هسته ای دست یابی پیدا کنه ...
انرژی هسته ای هم مساله مورد داری هست ... و واقعا اگر ایران چنین توانایی رو پیدا کنه تمام معادلات جهانی عوض میشه ...

مثلا وقتی چنین اتفاق هایی در درون غزه اتفاق افتاد ... میتونست کشور ایران . اسرائیل رو بمبارون کنه ...
اگر اسرائیل خواست تهدید اتمی کنه ... ایران هم بگه منم تهدید اتمی میکنم ...

ولی الان ایران چنین جایگاهی رو نداره و معادلات دنیا همینیه که هست ...
بنابراین برای اینکه معادلات دنیا سره جاش بمونه و دنیا تک قطبی بمونه ... آمریکا چنین سیاستی رو اندیشه کرده ...

اینی که شما عنوان میکنید داشتن انرژی هسته ای حق مسلم ماست من هم قبول دارم ...

ولی آیا داشتن یه چاقو در درون جیبتون هم حق مسلم شماست ؟؟؟
مثلا در زمان حضرت محمد همه میتونستن سلاح داشته باشن ...

دولت ایران برای اینکه بتونه کشور رو مدیریت کنه این حق مسلم رو از همه گرفته ... آمریکا هم بنابر همین مصالح این حق مسلم رو از ایران گرفته ...

این هم مشخص بود که آمریکا اجازه نمیده ایران به سمته اتمی شدن پیش بره ... شده با بمباران اتمی کردن ایران ...

فقط کاشکی کمی مذاکره کردن بلد بودیم ...

دوست گرامی ظاهرا کسی که از اتفاقات دنیا بی خبره شما هستید نه بنده.

اولا ایارن صلاح هسته ای نساخته است که از چاقو یاد میکنید.
دوما داشتن صلاح برای دفاع از کشور مورد تایید تمام جوامع دنیاست. پس داشتن چاقو برای حفاظت نیاز است و مورد تایید تمام دنیاست.

دنیا یک سازمان به عنوان سازمان ملل متحد را قبول دارد.نه آمریکا را.
طبق قوانین سازمان ملل متحد داشتن انواع موشکها و سلاحها برای امنیت برقرا کردن در مرزهای جغرافیایی مجاز است.و ایران از این امر مستثنی نیست.

طبق مصوب سازمان ملل استفاده از سلاح های شیمایی و اتمی ممنوع است. اما کشوری مثل آمریکا که خودش این سلاح ها را دارد حق اظهار نظر ندارد.
در واقع رطب خورده منع رطب نمیکند. به عبارت دیگر آمریکا غلط میکند که بخواهد اظهار نظر کند.

طبق مصوب سازمان ملل حقوق بشر باید رعایت شود.و حق شخصی در دنیا پایمال نشود.
حق داشتن انرژی هسته ای برای ایران محفوظ است و امریکا نمیتواند این حق را از ایران سلب کند.غلط میکند بخواهد سلب کند.

بهتره نسبت به قدرت ایران در منطقه بیشتر تحقیق بکنید. ایران هرگاه اقدام بکند در عرض کمتر از 24 ساعت از اسرائیل جز ویرانه ای برجای نمیگذارد و مطمئن باشد آمریکا هم هیچ غلطی نمی تواند بکند. (( وعده خداوند در قران است ))

و بهتر این است پیرامون چگونگی پرتاپ سلاح اتمی تحقیق کنید. اگر درست تحقیق کنید در میباید آمریکا هیچوقت توان حمله اتمی به ایران را ندارد. بخاطر شرایط پرتاپ بمب اتم. بهتره در این باره تحقیق کنید.و مطالعاتتون را افزایش بدهید.

و درپایان بی عرضگی بعضی از مسئولین دلیل بر قدرت آمریکا نیست. دولت کرم خورده آمریکا.[/]

امام عشق;556378 نوشت:
دوست گرامی شما نسبت به تاریخ دینی خیلی بی اطلاع هستید.
بهتره تاریخ را با دقت ورق بزنید.
اصلا چگون شد که امام حسن(ع) مجبور به صلح شد؟؟؟؟؟ آیا ایشان از ابتدا قصد صلح داشتند؟؟؟؟ یا بعد از خیانت سردارانش و تنها ماندن مجبور به صلح شد؟؟
آیا سکوت امام حسین(ع) بخاطر صلح اجباری امام حسن(ع) نبود؟؟؟؟؟

بنده گزرا تاریخ را توضیح میدم.
سرداران لشکر به امام حسن مجتبی(ع) خیانت کرده بودند. امام حسن(ع) تنها ماند. معاویه گفت اگر صلح نکنی تو و برادرت را میکشم.
اگر امام حسن(ع) صلح نمیکردند امامت از بین میرفت.
امام حسین(ع) در صلح بود زیرا برادرش صلح نامه را امضاء کرد. اگر امام حسین(ع) صلحنامه را زیر پا میگذاشت بازهم امامت نابود میشد.
تا زمانی که معاویه صلح نامه را نقض کرد. و سپس مردم کوفه برای امام حسین(ع) نامه نوشتند که بیا ما را نجات بده. اما همان گربه صفتان رو در روی ولایت ایستادند.

دوست گرامی لطفا اطلاعات دینیتون را افزایش بدهید.

ببینید دوست من
به عنوان حرف اخر
چرا امام حسن مثل امام حسین نجنگید تا شهید بشه؟
چرا امام حسن صلح کرد و امام حسین جنگید تا شهید شد؟
دلیلش همون مثالی بود که در مورد روزه زدم.....این که بعضی وقتا حرام هست و بعضی وقتا واجب..... و احکام خدا بسته به شرایط تغییر میکنن. و من حرفم فقط اینه که این که بگین مطلقا مذاکره با مشرک ها و کفار درست نیست..... این اشتباهه....و یه نمونه دیگه رفتار پیامبر در صلح حدیبیه....
بی شک در رسول خدا الگوی نیکویی وجود دارد، برای کسی که به خدا و روز واپسین امید دارد و خدا را فراوان یاد می کند. ( سوره ی احزاب آیه 21 )
والسلام

جناب امام عشق ...

چی بگم !!! ... صحبت کنم باز میگی توهین کردی ...

بعضی از صحبتها فقط یک سری حرفهای درست بدرد نخور هستند ... رطب خورده منع رطب میکند !!! خوب که چی !!! میتونه میکنه !!!

آمریکا این ستاره دنباله داری که به زمین نزدیک شده بود میخواست با بمب اتمی تکه تکه اش کنه ... در حقیقت پروژه ای بود که کنار گذاشتنش علتش هم به خاطره این بود که دانشمندان نمیتونستند حدس بزنن اگر چنین جرمی با چنین خصوصیاتی رو منفجر کنن چه بلایی بر سره اکوسیستم رویه زمین میاد ... ستاره دنباله داری که با n کیلومتر بر ساعت داره حرکت میکنه رو تو فضا میخواست نابود کنه ... بعدش میگی نمیتونه ایران رو تهدید نظامی کنه ...

بی خیال ... اینقدر غرق شدی تو افکارت که ... یکم واقع گرا باش ... آدمهای عاقل واقع گرا هستند ... اینقدر هم تخیل نباف برای خودت ...

1212;556381 نوشت:
ببینید دوست من
به عنوان حرف اخر
چرا امام حسن صلح کرد و امام حسین جنگید تا شهید شد؟
چرا امام حسن مثل امام حسین نجنگید تا شهید بشه؟
دلیلش همون مثالی بود که در مورد روزه زدم.....این که بعضی وقتا حرام هست و بعضی وقتا واجب..... و احکام خدا بسته به شرایط تغییر میکنن. و من حرفم فقط اینه که این که بگین مطلقا مذاکره با مشرک ها و کفار درست نیست..... این اشتباهه....و یه نمونه دیگه رفتار پیامبر در صلح حدیبیه....
بی شک در رسول خدا الگوی نیکویی وجود دارد، برای کسی که به خدا و روز واپسین امید دارد و خدا را فراوان یاد می کند. ( سوره ی احزاب آیه 21 )
والسلام

بازهم اشتباه گفته اید.
احکام اولیه هیچگاه تغییر نمیکنند. احکام ثانویه هستند که قابل تغییر هستند بنا بر شرایط و مصلحت زمان.
مبارزه با کفار پیمان نبستن با کفار و .... جزء احکام اولیه هستند و قابل تغییر نیستند.

در کربلا امام حسین(ع) ایستاد زیرا مطمئن بودند امامت از بین نمیرود و باقی میماند(بخاطر بیماری امام سجاد) و دلیل بیماری امام سجاد هم همین بود.
امام حسین(ع) ایستاد تا بگویید تا زمانی که اسلام به خطر نیوفتاد نباید صلح کرد. و برای اسلام باید از جان هم گذشت.

درواقع امام حسین(ع) جنگیدند تا بفهمانند جایی که اسلام در خطر نیست ، احدی حق صلح و بیعت با کفار را ندارد و باید بخاطر اسلام جنگید و جان داد.
امروز هم اسلام در خطر نیست.چه بسا در اوج قدرت است.و باقدرت باید کفار را تار و مار کرد.

بازهم میگویم صلح حدیبیه قبل از نزول آیات مذکور بود.و لطفا تکرار مکررات نفرمایید.و صلح حدیبیه را به صلح امام حسن(ع) ربط ندهید که بسیار فرق میکنند.

[/]

الهه خشم;556382 نوشت:

بعضی از صحبتها فقط یک سری حرفهای درست بدرد نخور هستند ... رطب خورده منع رطب میکند !!! خوب که چی !!! میتونه میکنه !!!

نخیر این خبرا نیست.... آمریکا در قواره و اندازه این حرفا نیست.
بی عرضگی بعضی از مسئولین دلیل بر قدرت آمریکا نیست.

آمریکا طبل توخالی اما افراد ترسو از صدای این طبل توخالی ترس و واهمه دارند.

الهه خشم;556382 نوشت:

آمریکا این ستاره دنباله داری که به زمین نزدیک شده بود میخواست با بمب اتمی تکه تکه اش کنه ... در حقیقت پروژه ای بود که کنار گذاشتنش علتش هم به خاطره این بود که دانشمندان نمیتونستند حدس بزنن اگر چنین جرمی با چنین خصوصیاتی رو منفجر کنن چه بلایی بر سره اکوسیستم رویه زمین میاد ... ستاره دنباله داری که با n کیلومتر بر ساعت داره حرکت میکنه رو تو فضا میخواست نابود کنه ... بعدش میگی نمیتونه ایران رو تهدید نظامی کنه ...

بی خیال ... اینقدر غرق شدی تو افکارت که ... یکم واقع گرا باش ... آدمهای عاقل واقع گرا هستند ... اینقدر هم تخیل نباف برای خودت ...

این حرفا همش حرفه.....
فعلا کسی که در افکار ترسگرایانه خودش غرق شده است شما هستید.

انواع پرتاپهای بمب اتم.

1- پرتاپ از نیروگاه هسته ای(سکوی پرتاپ) در آمریکا
2- پرتاپ از یکی از نیروگاه های(سکوی پرتاپ) نزدیک ایران
3- پرتاپ با ناو جنگی که مستلزم آوردن بمب اتم به داخل خلیج فار است.
4- پرتاب با هواپیماهای مخصوص حمل کلاهک هسته ای

گزینه یک و سه که کلا منتفی است.
گزینه دوم : سرعت بمب اتم بسیار پایین است و قبل از رسیدن به آسمان ایران و در همان کشور مذکرو منحدم میشود.
گزینه چهارم : این گونه هواپیماها نه میتوانند بسیار بالا پرواز کنند و نه بسیار پایین.و به راحتی قابل ردیابی هستند که بازهم قبل از ورود به آسمان ایران منحدم میشود.

یکی از موشکهای که ترس بر اندام آمریکا و اسرائیل انداخت ،موشک رادار گریز و ضد ناو کروز است.
پهباد رادار گریز ابابیل هم وحشتی بسیار در وجود امریکا ایجاد کرده است. پهبادی که بارها از روی ناو آمریکا فیلم برداری کرد و آمریکا با پیشرفته ترین امکانات نتوانست غلطی بکند.
یکی از خصوصیت های پهباد ابابیل این است که میتواند دو موشک کروز را حمل کند و شلیک کند. و خودش نیز قابلیت انهدام موشکی دارد.
اگر در زمان جنگ صد فروند پهباد ابابیل با موشک کروز بر فراز آمریکا پرواز کنند جز خاکستر در امریکا چیزی باقی نمیماند.
و این فقط یک مورد از میلیونها مورد قدرتی ایران است.

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام

خوشبختانه آن جو خوشبينانه اي كه روزهاي اول وجود داشت شكسته شد و كم كم بخشي از واقعيات داره رخ نشون ميده و بسياري آگاه شدند كه بايد در مذاكرات آينده دقت و نظارت داشت و امتيازات واقعي گرفت.

چيزي كه واضح و شفاف هست و همه مي بينيم اينه كه در نتيجه مذاكرات تحريم هاي جديدي وضع شد و تمام ايران يكسال تمام ايستاد چشم به راه مذاكره كنندگان،به اندازه 10 سال گذشته تهديد به حمله نظامي شديم و گفتيم با يك بمب نابود ميشويم و فرماندهانمان را به سكوتي مرگبار وادار نموديم،به استهزاء و تمسخر ايرانيان روي آوردندو ما استعمارگران ديرين ايران و كودك كشان را مودب و باهوش خوانديم،ماهيت انقلاب ايران را در حال تغيير خواندندو شادماني ها كردند از بي ارزش شدن خون شهيدانمان و فراموشي عهد و پيمان ادامه راهشان،فناوري هسته اي كه با خون به دست آورديم برگشت به ده سال قبل و دانشمندانمان اخراج،بيكار و در معرض ترور قرار گرفتند،عزت و حيثيت كشور به چندر غاز فروخته شد و امتيازاتي واهي گرفتيم و نيمي از تاسيساتمان تعطيل و پلمپ شد،استكبار ستيزي فراموش شد و از دهانهايي كه آغشته به خون ايرانيان بود عكس هاي يادگاري گرفته شد

عزت و حيثيت و شرف و كيان و غرور ملي با يك بمب كه از دهان مذاكره شليك شد نابود شد و مادران و پدران و فرزندان و همسران شهدا و جانبازان دي ان اي شان پر از فريب و نيرنگ وحقه و دقل شد.سازمان تحريم ها ترك برداشت و بروشورها را 40 مسافر خواندند،قدرت ها در برابر ما زانو زدند و نماينده ايران را به آمريكا راه ندادند،سانتريفيوژها نمي چرخند چرخ كارخانه ها نيز،به مردم ايران به رزمندگان به خانواده هاي شهدا به دانشمندان به اساتيد دانشگاه به روحانيت برچسب ها زدند و ما همچنان در حمايت از مذاكره كنندگان سكوت كرده ايم وچه مي توانيم بگوييم وقتي كه نمايندگان مجلس سكوتي در پيش گرفته اند كه در تاريخ به سكوت ذلت بار ثبت خواهد شد.از ياس و نااميدي و سرخوردگي و خشم و غضب و عصبانيت لبريز شد و نميتوان گفت،چه گفت.

اينها نتايج توافق اوليه بود اما نتياج مذاكرات نهايي كه بايد امتيازات بيشتري داد نميدانيم چه خواهد بود.
ما از مذاكره كنندگان مي خواهيم تمام توان خود را بكار گيرند و انرژي هسته اي را در حد صنعت نه ويترين حفظ كنند.

همچنان شعله هاي رو به باد اميدمان را زنده نگه مي داريم و چشم به آينده هاي دور داريم،روزهايي كه شكست به سر آيد و پيروزي بر آيد.روزهايي كه بتوانيم آرزوهاي خوب كنيم و روزهايي كه احساس بيهودگي و غم و شكست هاي تلخ و روزهاي تكراري از وجودمان رخت بربندد كه پس از هر سختي آساني است و در پس هر زمستان سردِ سياهِ ناجوانمردي،بهاري است مطبوع،پر از نور و طروات.

خدايا اگر دستبند تجمّل
نمي بست دست كمانگير ما را
كسي تا قيامت نمي كرد پيدا
از آن گوشه كهكشان تير ما را
ولي خسته بوديم و ياران همدل
به ناني گرفتند شمشير ما را
ولي خسته بوديم و مي برد توفان
تمام شكوه اساطير ما را[/]

ناگفته هاي ناب;556386 نوشت:
به نام خدا
سلام

خوشبختانه آن جو خوشبينانه اي كه روزهاي اول وجود داشت شكسته شد و كم كم بخشي از واقعيات داره رخ نشون ميده و بسياري آگاه شدند كه بايد در مذاكرات آينده دقت و نظارت داشت و امتيازات واقعي گرفت.

چيزي كه واضح و شفاف هست و همه مي بينيم اينه كه در نتيجه مذاكرات تحريم هاي جديدي وضع شد و تمام ايران يكسال تمام ايستاد چشم به راه مذاكره كنندگان،به اندازه 10 سال گذشته تهديد به حمله نظامي شديم و گفتيم با يك بمب نابود ميشويم و فرماندهانمان را به سكوتي مرگبار وادار نموديم،به استهزاء و تمسخر ايرانيان روي آوردندو ما استعمارگران ديرين ايران و كودك كشان را مودب و باهوش خوانديم،ماهيت انقلاب ايران را در حال تغيير خواندندو شادماني ها كردند از بي ارزش شدن خون شهيدانمان و فراموشي عهد و پيمان ادامه راهشان،فناوري هسته اي كه با خون به دست آورديم برگشت به ده سال قبل و دانشمندانمان اخراج،بيكار و در معرض ترور قرار گرفتند،عزت و حيثيت كشور به چندر غاز فروخته شد و امتيازاتي واهي گرفتيم و نيمي از تاسيساتمان تعطيل و پلمپ شد،استكبار ستيزي فراموش شد و از دهانهايي كه آغشته به خون ايرانيان بود عكس هاي يادگاري گرفته شد

عزت و حيثيت و شرف و كيان و غرور ملي با يك بمب كه از دهان مذاكره شليك شد نابود شد و مادران و پدران و فرزندان و همسران شهدا و جانبازان دي ان اي شان پر از فريب و نيرنگ وحقه و دقل شد.سازمان تحريم ها ترك برداشت و بروشورها را 40 مسافر خواندند،قدرت ها در برابر ما زانو زدند و نماينده ايران را به آمريكا راه ندادند،سانتريفيوژها نمي چرخند چرخ كارخانه ها نيز،به مردم ايران به رزمندگان به خانواده هاي شهدا به دانشمندان به اساتيد دانشگاه به روحانيت برچسب ها زدند و ما همچنان در حمايت از مذاكره كنندگان سكوت كرده ايم وچه مي توانيم بگوييم وقتي كه نمايندگان مجلس سكوتي در پيش گرفته اند كه در تاريخ به سكوت ذلت بار ثبت خواهد شد.از ياس و نااميدي و سرخوردگي و خشم و غضب و عصبانيت لبريز شد و نميتوان گفت،چه گفت.

اينها نتايج توافق اوليه بود اما نتياج مذاكرات نهايي كه بايد امتيازات بيشتري داد نميدانيم چه خواهد بود.
ما از مذاكره كنندگان مي خواهيم تمام توان خود را بكار گيرند و انرژي هسته اي را در حد صنعت نه ويترين حفظ كنند.

همچنان شعله هاي رو به باد اميدمان را زنده نگه مي داريم و چشم به آينده هاي دور داريم،روزهايي كه شكست به سر آيد و پيروزي بر آيد.روزهايي كه بتوانيم آرزوهاي خوب كنيم و روزهايي كه احساس بيهودگي و غم و شكست هاي تلخ و روزهاي تكراري از وجودمان رخت بربندد كه پس از هر سختي آساني است و در پس هر زمستان سردِ سياهِ ناجوانمردي،بهاري است مطبوع،پر از نور و طروات.

خدايا اگر دستبند تجمّل
نمي بست دست كمانگير ما را
كسي تا قيامت نمي كرد پيدا
از آن گوشه كهكشان تير ما را
ولي خسته بوديم و ياران همدل
به ناني گرفتند شمشير ما را
ولي خسته بوديم و مي برد توفان
تمام شكوه اساطير ما را

شعر و شاعری و تهییج ... اونم در مورد مسائلی که از فرم مذاکره هستند ....

واقعا چی بگم !!! نسل سوخته به ما میگن .

[="Tahoma"][="Teal"]

الهه خشم;556388 نوشت:
شعر و شاعری و تهییج ... اونم در مورد مسائلی که از فرم مذاکره هستند ....

واقعا چی بگم !!! نسل سوخته به ما میگن .

از واقعيات ترسيده ايد؟كدامين قسمت با واقعيات منطبق نيست؟
گفتن واقعيت به هر زبان و از هركس باشد بايد پذيرفت اگر نقدي داريد بسم الله.
اگر نه سكوت بر سخنان بيهوده شايسته تر است.
[/]

جناب ناگفته های ناب واقعا شما شک دارین اگر ایران بخواد به بمب اتمی دست پیدا کنه آمریکا لحظه ای در بمباران اتمی کردن ایران تردید نمیکنه ....

واقعا باید چنین تاسیساتی با این همه هزینه ها ساخته میشد و در نهایت درشون تعطیل میشد ...

یعنی واقعا هیچ پیش بینی در این مورد صورت نگرفت که اگر ایران به چنین جایگاهی برسه ... آمریکا ایران رو تهدید میکنه ...

حالا چی ...

این همه خرج کردیم ... خوب اشتباه کردیم خرج کردیم ... آمریکا هم عمرا بزاره غنی سازی 20 درصدی بکنیم ... بچه که نیست ...

این ایات از قرآن در مورد صلح حدیبیه هست و در اون زمان نازل شده:
..
و اگر کافران با شما پیکار می کردند به زودی فرار می کردند سپس سرپرست و یاوری نمی یافتند.

این سنت الهی است که در گذشته نیز بوده است و هرگز برای سنت الهی تغییر و تبدیلی نخواهی یافت.

او کسی است که دست انها را از شما و دست شما را از آنان در دل مکه کوتاه کرد بعد از آن که شما را بر آنها پیروز ساخت و خداوند به آنچه انجام می دهید بیناست.

آنها کسانی هستند که کافر شدند و شما را از مسجد الحرام و رسیدن قربانی هایتان بازداشتند. و اگر نبود که مردان و زنان با ایمانی در این میان بدون آگاهی شما زیر دست و پا از بین می رفتند و از این راه عیب و عاری نا آگاهانه به شما می رسید ( خداوند مانع این جنگ نمی شد ) هدف این بود که خدا هر کس را می خواهد در رحمت خود وارد کند. و اگر ( کافران و مومنان ) از هم جدا می شدند کافران را با عذاب دردناکی مجازات می کردیم.

هنگامی را که کافران در دلهای خود خشم و نخوت جاهلت داشتند و خداوند آرامش خود را بر پیامبرش و مومنان نازل فرمود و آنان را به حقیقت تقوا ملزم ساخت و آنان از هر کس شایسته تر و اهل آن بودند و خداوند به همه چیز داناست.

خداوند آنچه را به پیامبرش در رویا نشان داد راست گفت. به طور قطع همه شما وارد مسجد الحرام می شوید در نهایت امنیت و در حالی که سر های خود را تراشیده و یا کوتاه کرده ایدو از هیچ کس ترس و وحشتی ندارید. ولی خداوند چیزهایی را می دانست که شما نمی دانستید و قبل از آن فتح نزدیکی ( در خیبر برای شما ) قرار داده است.
( سوره فتح ایات 22 تا 27 )

1212;556395 نوشت:
این ایات از قرآن در مورد صلح حدیبیه هست و در اون زمان نازل شده:

اولا سوره فتح بعد از صلح نازل شده است. زمانی که پیغمبر از حدیبیه باز میکشت.سوره فتح نازل شد.
اگر شان نزول آیات را بخوانید بد نیست.

درضمن سوره فتح چه ارتباطی با آیاتی دارد که نقل کرده ام. آیاتی که سالها بعد از صلح رقم خورد. بالا بری پایین بیایی صلح حدیبیه قبل از نزول آیاتی بود که نقل کرده ام.

میدونید یکی از مفاد صلح نامه چه بود؟؟؟؟

سایر قبایل در هم‌پیمانی با قریش و مسلمانان آزاد و مختار باشند. همین بند بود که پیغمبر را مجاب به صلح کرد. بندی که باعث شد به راحتی در قبایل دیگر و بدون آزار قریش تبلیغ اسلام کند و باعث بیشتر شدن جمعیت مسلمانان شد.
[/]

الهه خشم;556392 نوشت:
جناب ناگفته های ناب واقعا شما شک دارین اگر ایران بخواد به بمب اتمی دست پیدا کنه آمریکا لحظه ای در بمباران اتمی کردن ایران تردید نمیکنه ....

واقعا باید چنین تاسیساتی با این همه هزینه ها ساخته میشد و در نهایت درشون تعطیل میشد ...

یعنی واقعا هیچ پیش بینی در این مورد صورت نگرفت که اگر ایران به چنین جایگاهی برسه ... آمریکا ایران رو تهدید میکنه ...

حالا چی ...

این همه خرج کردیم ... خوب اشتباه کردیم خرج کردیم ... آمریکا هم عمرا بزاره غنی سازی 20 درصدی بکنیم ... بچه که نیست ...

میدونید چرا در تاسیسات ما تخته شد؟؟؟ بخاطر قدرت آمریکا نبود ، چون امریکا کوچیکتر از این حرفا بود. اگر آمریکا توان و قدرت ایران را داشت یک ثانیه تعلل نمیکرد.
زمان جنگ پایگاه های نفتی آمریکا را منحدم کردیم آمریکا هیچ غلطی نتونست بکنه. الان که همه چی داریم میخواد چه غلطی بکنه؟؟؟؟؟

در تاسیسات بسته شد چون ترسی که تو وجود شماست تو وجود بعضی از مسئولین ما هم بود و هست.ترسی که آیه 52 سوره مائده بهش اشاره کرد و دیگر آیات قرآن.
چند سال پیش در مذاکرات به دکتر جلیلی گفتند اگر برنامه هسته ای را متوقف نکنید ما به ایران حمله میکنیم. دکتر جلیلی که یک از پاهایش مصنوعی بود ، پایش را روی میز مذاکره گذاشت و گفت: یکی را در جنگ هشت ساله دادم ، دیگری را در جنگ بعد.که وحشت سالن مذاکره را گرفته بود. (( درواقع شیعه میمیرد ذلت نمی پذیرد ))

حالا شما اومدید ترس درونی خودتون رو به قدرت آمریکا نسبت میدهید!؟؟

به خدا قسم همنجور که امام خمینی(ره) گفت : آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند. (( فقط کمی ایمان لازم است تا سخن بت شکن تاریخ باورمان شود ))

[/]

امام عشق;556413 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

اولا سوره فتح بعد از صلح نازل شده است. زمانی که پیغمبر از حدیبیه باز میکشت.سوره فتح نازل شد.
اگر شان نزول آیات را بخوانید بد نیست.

درضمن سوره فتح چه ارتباطی با آیاتی دارد که نقل کرده ام. آیاتی که سالها بعد از صلح رقم خورد. بالا بری پایین بیایی صلح حدیبیه قبل از نزول آیاتی بود که نقل کرده ام.

میدونید یکی از مفاد صلح نامه چه بود؟؟؟؟

سایر قبایل در هم‌پیمانی با قریش و مسلمانان آزاد و مختار باشند. همین بند بود که پیغمبر را مجاب به صلح کرد. بندی که باعث شد به راحتی در قبایل دیگر و بدون آزار قریش تبلیغ اسلام کند و باعث بیشتر شدن جمعیت مسلمانان شد.

بنده با شما که حرف نزدم! که شما میای جواب میدی و ربطش میدی به حرفای قبلی! فقط یه مطلب رو احساس کردم باید بگم...
ایات قران و سخن خدا رو هم گه میذاری دوستان میخوان بهش جواب بدن! عجب!
خب زمانی که پیامبر از حدیبیه باز میگشت سوره فتح نازل شد.... توی اصل موضوع که تفاوتی ایجاد نمی کنه!...
کسی که دنبال حقیقت باشه میفهمه که خدا توی این ایه گفته دلیل صلح پیامبر چیه... و گفته که آنان را به حقیقت تقوا ملزم ساخت و آنان از هر کس شایسته تر و اهل آن بودند ....
من با شما حرفی ندارم. الان هم توی این پست مطلب اضافه ای نسبت به چیزی که قبلا گفته شده بود نگفتم! ...اینو گفتم چون میدونم احتمالا میخواین به این پست هم جواب بدید!
من از بحث با شما خسته شدم و نمیخوام به بعضی از چیزایی که گفتین جواب بدم با این که حرفاتون جواب داره..

1212;556434 نوشت:
بنده با شما که حرف نزدم! که شما میای جواب میدی و ربطش میدی به حرفای قبلی! فقط یه مطلب رو احساس کردم باید بگم...
ایات قران و سخن خدا رو هم گه میذاری دوستان میخوان بهش جواب بدن! عجب!
خب زمانی که پیامبر از حدیبیه باز میگشت سوره فتح نازل شد.... توی اصل موضوع که تفاوتی ایجاد نمی کنه!...
کسی که دنبال حقیقت باشه میفهمه که خدا توی این ایه گفته دلیل صلح پیامبر چیه... و گفته که آنان را به حقیقت تقوا ملزم ساخت و آنان از هر کس شایسته تر و اهل آن بودند ....
من با شما حرفی ندارم. الان هم توی این پست مطلب اضافه ای نسبت به چیزی که قبلا گفته شده بود نگفتم! ...اینو گفتم چون میدونم احتمالا میخواین به این پست هم جواب بدید!
من از بحث با شما خسته شدم و نمیخوام به بعضی از چیزایی که گفتین جواب بدم با این که حرفاتون جواب داره..

وظیفه بنده این است در برابر سخن باطل جبهه بگیرم.
حتی سوره فتح که بیان کرده اید بعد از صلح نازل شده است. شما هنوز مفاد صلح حدیبیه را نمیدانید
. شان نزول ایات سوره فتح را نمیدانید.شان نزول است که دلیل صلح را روشن میکند.بهتره کمی تفاسیر قرآنی را مطالعه بفرمایید.

و اینکه دین اسلام یکجا کامل نشده است ، بلکه به مرور زمان کامل شده است. روزی پیغمبر(ص) صلح کرد. اما سالها بعد از صلح حکم کامل شد. خداوند در سوره توبه فرموده است با کفار پیمان نبندید.بعد از نزول آیات عدم پیمان ، پیغمبر(ص) با احدی پیمان نبست.
کسی که ذره ای مطالعه دینی داشته باشد سخن بنده را متوجه میشود. یا اینکه کمی تعصب را کنار بگذارد.
صلح حدیبیه به نفع اسلام بود.. مذاکره ژنو بر ضرر ما بود. خیلی باهم فرق دارند.[/]

امام عشق;556441 نوشت:

حتی سوره فتح که بیان کرده اید بعد از صلح نازل شده است. شما هنوز مفاد صلح حدیبیه را نمیدانید
. شان نزول ایات سوره فتح را نمیدانید.شان نزول است که دلیل صلح را روشن میکند.بهتره کمی تفاسیر قرآنی را مطالعه بفرمایید.

و اینکه دین اسلام یکجا کامل نشده است ، بلکه به مرور زمان کامل شده است. روزی پیغمبر(ص) صلح کرد. اما سالها بعد از صلح حکم کامل شد. خداوند در سوره توبه فرموده است با کفار پیمان نبندید.بعد از نزول آیات عدم پیمان ، پیغمبر(ص) با احدی پیمان نبست.

کسی که ذره ای مطالعه دینی داشته باشد سخن بنده را متوجه میشود. یا اینکه کمی تعصب را کنار بگذارد.
صلح حدیبیه به نفع اسلام بود.. مذاکره ژنو بر ضرر ما بود. خیلی باهم فرق دارند.[/]

باسلام
صلح بامشرکان صلح است نفع وضررندارداگرهم اینگونه فکرمیکنیدبایدبگوییم این مذاکرات هم ممکن تحریم هاراکم ترکند پس به نفع ماست ماچه بخواهیم چه نه بایدامریکارابه رسمیت بشناسیم
شمادلت به حال خودت نمیسوزه به حال بدبختای مملکتت که دارن تلف میش بسوزه این حقشون نیست این مملکت مال همه است حق همه است پس چرایکی تلف شودبخاطرعدم مذاکره
نه ماهمچنان ایستاده ایم این مذاکرت هم به نفع ماست چون قرارنیست باان زیادشودبلکه عدم ان تحریم هاراشدیدترمیکندکه این به ضررماست
یاحق

به نام خدا.

امام عشق;556441 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

صلح حدیبیه به نفع اسلام بود.. مذاکره ژنو بر ضرر ما بود. خیلی باهم فرق دارند.

با عرض سلام ، ببخشید میخواستم ببینم متوجه شدم حرفتون رو یا نه.

شما میفرمایید حکم کامل خدا این هست که کلا با کسی صلح نباشید و قرار دادی نبندید؟ ( با توجه به اینکه غیر مسلمین بقیه میشن کفار دیگه! )

ستایشگر :Gol:

عرض سلام و ادب

احمد;556445 نوشت:
باسلام
صلح بامشرکان صلح است نفع وضررندارداگرهم اینگونه فکرمیکنیدبایدبگوییم این مذاکرات هم ممکن تحریم هاراکم ترکند پس به نفع ماست ماچه بخواهیم چه نه بایدامریکارابه رسمیت بشناسیم
شمادلت به حال خودت نمیسوزه به حال بدبختای مملکتت که دارن تلف میش بسوزه این حقشون نیست این مملکت مال همه است حق همه است پس چرایکی تلف شودبخاطرعدم مذاکره
نه ماهمچنان ایستاده ایم این مذاکرت هم به نفع ماست چون قرارنیست باان زیادشودبلکه عدم ان تحریم هاراشدیدترمیکندکه این به ضررماست
یاحق

پس حتما بروید و تاریخ دینی رو مطالعه کنید.
صلح حدیبیه صلحی بود که 100% به نفع مسلمین تمام شد.بهتره دستاوردهای اسلام پیرامون صلح حدیبیه را با دقت مطالعه کنید.
آمریکا در قواره ایران نیست که بخواهد شرط تعیین کند ، آگر مسئولین ما ترس را کنار بگذارند آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند.
همانگونه که در زمان جنگ ناو آمریکایی را منهدم کرده ایم و آمریکا نتوانست کوچکترین غلطی بکند.

ترس خودتون رو پای قدرت آمریکا نگذارید.

بدبخت بیچاره های ما ربطی به تحریم ندارند. اگر آقا زاده ها(حیون زاده ها) کمتر دزدی کنند از بیت المال بدبخت و بیچاره ای در ایران نمی ماند.

نگویید مذاکرات به نفع ماست که خنده دار ترین جمله ی تاریخ است. مذاکراتی که باعث شد لحن آمریکاییها توهین آمیز بشود و آن لحن بی ادبانه را مودبانه خطاب کنیم.
مذاکراتی که باعث شد ، سیلی به گوش خبرنگار ایرانی در خاک ایران بنند.
مذاکراتی که باعث شد نه تنها تحریم ها کم نشود بلکه بر تعداد آنها افزوده بشود.
لطفا منطقی سخن بگوید.

ستايشگر;556447 نوشت:
به نام خدا.

با عرض سلام ، ببخشید میخواستم ببینم متوجه شدم حرفتون رو یا نه.

شما میفرمایید حکم کامل خدا این هست که کلا با کسی صلح نباشید و قرار دادی نبندید؟ ( با توجه به اینکه غیر مسلمین بقیه میشن کفار دیگه! )

عرض سلام و ادب.

لطفا مغلطه کاری نفرمایید. آیاتی که بیان کرده ام کاملا مشخص است و نیاز به توضیح ندارد.اگر نقدی بر ایات دارید بفرمایید.

مذاکره برای اینکه ما حق داریم حقمان را بگیریم و یا حق نداریم حقمان را بگیریم.مذاکره نیست. خفت است . ذلالت است. و ...... !

[/]

به نام خدا.

امام عشق;556449 نوشت:

عرض سلام و ادب.

لطفا مغلطه کاری نفرمایید. آیاتی که بیان کرده ام کاملا مشخص است و نیاز به توضیح ندارد.اگر نقدی بر ایات دارید بفرمایید.

مذاکره برای اینکه ما

حق داریم حقمان را بگیریم و یا حق نداریم حقمان را بگیریم.مذاکره نیست. خفت است . ذلالت است. و ...... !

من مغلطه کردم؟ سوال پرسیدم! شما هم که جواب ندادید. سوال پرسیدم شما میفرمایید حکم کامل خدا این هست که با کسی صلح نباشید و قرار دادی نبندید؟ جوابش یک بله یا خیر هست.

و البته ان شاء الله منظور شما از "مذاکره برای اینکه ما حق داریم حقمان را بگیریم و یا حق نداریم حقمان را بگیریم مذاکره نیست خفت است. ذلالت است" ، مذاکرات جاری هسته ای نباشه.

باسلام مجدد
من نمیخواستم این مطلب روعنوان کنم اماشما حرف ازاقازاده دزدزدید دوست عزیزدرزمان شاه تمام دادگاه هاانصاف وعدل امروزه ایران دراوج ناحقی دراکثردادگاه هاقرارگرفته مردم رواجباربه دزدی کرده روزبه روزفحشاوزناافزایش پیدامیکنداین کجاعدالت حضرت علی (ع) یران دراوج ناحقی دراکثردادگاه هاقرارگرفته مردم رواجباربه دزدی کرده روزبه روزفحشاوزناافزایش پیدامیکنداین کجاعدالت حضرت علی (ع) فساددردادگاه به اوج رسیده حکم قران رازیرپاگزاشتند حال فساددردادگاه به اوج رسیده حکم قران رازیرپاگزاشتند وتوجیه ایات مذکورهم مانندصلح امام حسن (ع)

ستايشگر;556450 نوشت:
به نام خدا.

من مغلطه کردم؟ سوال پرسیدم! شما هم که جواب ندادید. سوال پرسیدم شما میفرمایید حکم کامل خدا این هست که با کسی صلح نباشید و قرار دادی نبندید؟ جوابش یک بله یا خیر هست.

و البته ان شاء الله منظور شما از "مذاکره برای اینکه ما حق داریم حقمان را بگیریم و یا حق نداریم حقمان را بگیریم مذاکره نیست خفت است. ذلالت است" ، مذاکرات جاری هسته ای نباشه.

منظور بنده کاملا مشخص بود.

لطفا شما در یک تاپیک دستاوردهای مذاکرات ژنو را بیان بفرمایید. اصلا ببینیم چه دستاوردهایی داشتیم!!!!!
برسی کنیم ببینیم این دستاوردها به نفع ما بود یا غرب!!؟؟؟ مانند برداشته شدن تحریم خودروسازان که شرکتهای خودرو سازی فرانسه را از ورشکستگی نجات داد.
[/]

سلام

احمد;556453 نوشت:
باسلام مجدد
من نمیخواستم این مطلب روعنوان کنم اماشما حرف ازاقازاده دزدزدید دوست عزیزدرزمان شاه تمام دادگاه هاانصاف وعدل امروزه ایران دراوج ناحقی دراکثردادگاه هاقرارگرفته مردم رواجباربه دزدی کرده روزبه روزفحشاوزناافزایش پیدامیکنداین کجاعدالت حضرت علی (ع) یران دراوج ناحقی دراکثردادگاه هاقرارگرفته مردم رواجباربه دزدی کرده روزبه روزفحشاوزناافزایش پیدامیکنداین کجاعدالت حضرت علی (ع) فساددردادگاه به اوج رسیده حکم قران رازیرپاگزاشتند حال فساددردادگاه به اوج رسیده حکم قران رازیرپاگزاشتند وتوجیه ایات مذکورهم مانندصلح امام حسن (ع)

دوست گرامی انقدر از این بحث به آن بحث نپرید و موضوع تاپیک را مخشوش نفرمایید.

شما دلیل بدبخت بیچارگی مردم را ترحیم دانسته اید. بنده گفته ام سخن شما غلط است. این اتفاقات بخاطر دزدی آقازاده ها و سوء مدیریتی است. اگر میگویید دلیل بدبخت بیچارگی تحریم است باید انرا ثابت کنید. و خارج از موضوع سخن نگویید.[/]

سلام
امام عشق گرنقدراگردرکامنت حقیردقت کنیدگفتم ایااین نتیجه مذاکرات است درپاسخ گفتم خیر
امااثباتش مشخص است اگرتحریم هامردم راتحت فشارقرارنداده چرامسولین راپای نیزکشانده بزاریدیک حدیث ازامیرالمومنین بگم ایشون میفرمایندازهردری که فقردرایادازهمان درفحشا وگناه خارج میشودکه مصداق ان رادرکامت قبل گفتم
یاحق

سلام

احمد;556457 نوشت:
سلام
امام عشق گرنقدراگردرکامنت حقیردقت کنیدگفتم ایااین نتیجه مذاکرات است درپاسخ گفتم خیر
امااثباتش مشخص است اگرتحریم هامردم راتحت فشارقرارنداده چرامسولین راپای نیزکشانده بزاریدیک حدیث ازامیرالمومنین بگم ایشون میفرمایندازهردری که فقردرایادازهمان درفحشا وگناه خارج میشودکه مصداق ان رادرکامت قبل گفتم
یاحق

نخیر دوست گرامی .... سخن شما کاملا اشتباه است.

لطفا دزدی آقا زاده ها را به صلح امام حسن(ع) و مذاکرات ژنو ربط ندهید.

صلح امام حسن(ع) برای بقای اسلام بود. و مذاکرات ربطی به بقا یا عدم بقای اسلام ندارد.

و بازهم فقر و فحشا ربطی به مذاکره ندارد. بجای مذارکه بیایند فقر را ریشه کن کنند (آقا زاده های دزد را اعدام کنند) و .......
[/]

به نام خدا.

امام عشق;556454 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

منظور بنده کاملا مشخص بود.

لطفا شما در یک تاپیک دستاوردهای مذاکرات ژنو را بیان بفرمایید. اصلا ببینیم چه دستاوردهایی داشتیم!!!!!
برسی کنیم ببینیم این دستاوردها به نفع ما بود یا غرب!!؟؟؟ مانند برداشته شدن تحریم خودروسازان که شرکتهای خودرو سازی فرانسه را از ورشکستگی نجات داد.

من نمیدونم شما چرا از یک "بله" یا "نه" گفتن ساده اینقدر هراسان هستید ، طفره میرید و دقیقا مراقب هستید که جواب ندید! به هر حال هر جور راحتید. Smile

بررسی برنامه ی اقدام مشترک ژنو ، اینکه به نفع ما بوده یا نبوده ، بحث تخصصی هست و نه من تخصص کامل دارم ، نه وقت ( فکر کنم شما هم همینطور باشید ) و نه اینکه فکر میکنم این سایت محیطی برای اینکار باشه و در راستای اهدافش باشه این جور بحث کردنی. اما به نظرم میرسه که برنامه ی مناسبی هست چون یک تحرکی بود در بن بست 10 ساله ی هسته ای و ما تونستیم به یکمقداری از پول بلوکه شدمون دسترسی داشته باشیم. البته مسلما این برنامه برای اونها هم نفعی داشته وگرنه که مورد قبول طرفین قرار نمیگرفت. توافق کردن هم یعنی همین. یعنی ما یک امتیازی رو میدیم و یک امتیازی که برامون مهم تر هست رو میگیریم. ربطی هم به عزت و ذلت نداره. مذاکره میکنن ، تا در ازای دادن چیزی که براشون اهمیت کمتری داره ( اورانیوم 20 درصد ) ، یه چیزی بگیرن که براشون اهمیت بیشتری داره ( پول های بلوکه شده ). مذاکره برای مذاکره ، دیگه دوره اش گذشت.

اما اینکه گفتم امیدوارم منظورتون مذاکرات هسته ای نباشه نه بخاطر دستاورد ها و امتیاز هاش بلکه بخاطر این حرف رهبری هست که گفتند : " البته در زمینه ادامه مذاکرات هسته ای، منع نمی کنیم و کاری که دکتر ظریف و دوستانشان شروع کردند و تا امروز هم خوب پیش رفتند دنبال می شود ". اگر اینکار ذلیلانه و خفت بود که منع میکردند و حداقل اینکه نمیگفتند خوب پیشرفتند و دنبال می شود!

البته یک عده ای از مذاکرات هسته ای خوششون نمیاد و اشکالی هم نداره ولی خوب ، نباید اینطور بگن که مذاکرات ذلیلانه هست چون امروز همه ی نظام از مذاکرات هسته ای حمایت میکنه.

فکر نمیکنم دیگه حرفی مونده باشه ، موفق باشید.

پی نوشت : پول مشخص شده در برنامه اقدام مشترک هم مرتب و طبق برنامه در حال واریز به حساب بانک مرکزی هست اما ایران تصمیم گرفته وارد سیستم کشور نکنه و ازش به نحو دیگری استفاده بکنه.

موضوع قفل شده است