صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نتیجه مذاکره با آمریکا؛ تحریم بیشتر، لحن اهانت آمیزتر

علاقه
    ........
    نوشته
    989
    حضور
    11 روز 7 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    282
    صلوات
    4353

نتیجه مذاکره با آمریکا؛ تحریم بیشتر، لحن اهانت آمیزتر

رهبر انقلاب اسلامی با تأیید سخنان دو روز قبل رئیس‌جمهور در جمع سفیران و کارداران درخصوص تعامل با همه دنیا افزودند: در این میان دو استثنا وجود دارد رژیم صهیونیستی و آمریکا.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان چند دلیل و استدلال درباره نفی تعامل با آمریکا تأکید کردند: رابطه با آمریکا و مذاکره با این کشور به جز در موارد خاصی برای جمهوری اسلامی نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضرر هم دارد و کدام عاقلی است که دنبال کار بی‌منفعت برود!؟
    ایشان افزودند: عده‌ای اینجور وانمود می‌کردند که اگر با آمریکایی‌ها دور میز مذاکره بنشینیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود، البته ما می‌دانستیم اینجور نیست اما قضایای یک سال اخیر برای چندمین بار این واقعیت را اثبات کرد.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: در گذشته میان مسئولان ما و مسئولان آمریکا هیچ ارتباطی نبود اما در یک سال اخیر بخاطر مسائل حساس هسته‌ای و تجربه‌ای که مطرح شد انجام بشود، بنا شد مسئولان تا سطح وزارت خارجه تماس‌ها، نشست‌ها و مذاکراتی داشته باشند اما از این ارتباطات نه تنها فایده‌ای عاید نشد بلکه لحن آمریکایی‌ها تندتر و اهانت‌آمیزتر شد و توقعات طلبکارانه‌ی بیشتری را در جلسات مذاکرات و در تریبون‌های عمومی بیان کردند.

رهبر انقلاب افزودند: البته مسئولان ما در نشست‌ها در جواب طلبکاری آنها، جواب‌های قوی‌تر و گاهی گزنده‌تر دادند، اما در مجموع معلوم شد مذاکره برخلاف تصورات برخی‌ها، به هیچ چیز کمک نمی‌کند.

رهبر انقلاب در همین زمینه، افزایش تحریم‌ها را مورد اشاره قرار دادند و گفتند: آمریکایی‌ها نه تنها دشمنی‌ها را کم نکردند بلکه تحریم ها را هم افزایش دادند! البته می‌گویند این تحریم‌ها، جدید نیست اما در واقع جدید است و مذاکره در زمینه‌ی تحریم هم، فایده‌ای نداشته است.

ایشان افزودند: البته در زمینه‌ی ادامه‌ی مذاکرات هسته‌ای، منع نمی‌کنیم و کاری که دکتر ظریف و دوستانشان شروع کردند و تا امروز هم خوب پیش رفتند دنبال می‌شود اما این، یک تجربه‌ی ذیقیمت دیگر برای همه بود که متوجه شویم نشست و برخاست و حرف زدن با آمریکایی ها، مطلقاً تأثیری در کم کردن دشمنی آنها ندارد و بدون فایده است.

رهبر انقلاب در تبیین ضررهای ناشی از مذاکره با آمریکایی ها افزودند: این کار ما را در افکار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها به تذبذب متهم می‌کند و غربی‌ها با تبلیغات عظیم خودشان، جمهوری اسلامی را دچار انفعال و دو گانگی جلوه می‌دهند.

ایشان همچنین ضرر دیگر نشست و برخاست با آمریکا را ایجاد زمینه برای طرح توقعات جدید از سوی آنها دانستند.

رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان، تعامل با رژیم صهیونیستی را موضوعاً منتفی خواندند و درباره آمریکایی‌ها هم گفتند: تا وقتی وضع کنونی یعنی دشمنی امریکا و اظهارات خصمانه دولت و کنگره آمریکا درباره ایران ادامه دارد تعامل با آنها نیز هیچ وجهی ندارد.

دیدار مسئولان وزارت خارجه و سفرا و رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با رهبر انقلاب

2. صلوات ها 14

3.  

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

یک مجتمع چند واحدی در کنار منزل بنده است . یک بار دیدم یکی از این همسایه ها داره با چاقو بدجور اون یکی رو میزنه . بعدا فهمیدم زننده شیشه میزنه و توهم داره و هر شب در این ساختمان جنگ و دعوا دارن با اون و فهمیدم که تنها کسی که با این چاقو کش حرف میزده و تعامل میکرده و دعوا نمیکرده همین آقایی بود که اون شب داشت چاقو میخورد .

این برام یک تجربه جالب بود که با آدم عوضی که قابل اصلاح نیست نباید تعامل کرد .

این داستان مذاکره با آمریکا هم همینه . این ابر جنایتکار تاریخ که از هیچ جنایتی ابا نداره هیچوقت نمیاد با ما حرف حساب بزنه . آمریکا هم ما رو در اندازه ای نمیبینه که بخواد با ما بشینه سر میز برابر و هم کلا خوی جنایت کارانه اش اجازه نمیدهد با ما سر میز بشینه .

همینطور که در فرمایش رهبر عزیمون هم بود این باعث میشه نگاه مظاومان دنیا به ایران تذبذب بشه نگلاه دوگانگی بشه .

باید بفکر مردم پاکستان و کشمیر و ........بود که چقدر به جمهوری اسلامی عشق میورزند و با این مذاکرات شاید دلسرد شوند . ای کلاش کسی دست بالا بزنه و عشق مردم جاهای مختلف دنیا رو به ایران نشان بده . این یک واقعیت است و بنده خودم ازشان شنیده ام .

باید بفکر بود که نشسته اند در ژنو مقابل کری و در غزه دارند ادم میکشن . مردم غزه چی فکر میکنن ؟
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
    افتخار به افزایش فروش نفت !

5. صلوات ها 9

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

آبروی جمهوری اسلامی بین مظلومین عالم خیلی بیشتر از این حرفها ارزش دارد که بریم جلوی کری بشینیم .

ای کاش بجای این پتانسیلی که برای این عوضی های جنایتکار صرف کردن به خودمون فکر میکردن
    ای کاش بجای خنده مقابل این جنایتکاران و اخم و توهین به خودیها ، به خودیها میخندیدند و به جنایتکاران اخم میکردند .
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
    افتخار به افزایش فروش نفت !

7. صلوات ها 7

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

نقل قول نوشته اصلی توسط بپاخیزیم نمایش پست ها
    باید بفکر مردم پاکستان و کشمیر و ........بود که چقدر به جمهوری اسلامی عشق میورزند و با این مذاکرات شاید دلسرد شوند . ای کلاش کسی دست بالا بزنه و عشق مردم جاهای مختلف دنیا رو به ایران نشان بده . این یک واقعیت است و بنده خودم ازشان شنیده ام .
    شما وقتی یه کاری رو انجام میدین به خاطر اینه که علاقه دیگران به شما بیشتر بشه یا به خاطر منافعتون انجامش میدین؟!

9. صلوات ها 2

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

مذاکره یک فن هست ... یک هنر هست ... هزاران کتاب و CD در مورده فنون مذاکره نوشته شده ...

وقتی یک شخص میخواد برای استخدام به جایی مراجعه کنه داره یه مذاکره میکنه .
    وقتی کارمندی میخواد از شرکت استعفا بده و مدیر میخواد به زور نگه دارتش داره یه مذاکره میکنه .
    وقتی دو نفر در درون یک شرکت سر تصاحب کردن یک اتاق با هم گفتگو میکنند دارند با هم مذاکره میکنند .

هزاران روش و هزاران Pattern برای یک مذاکره موفق تعریف شده ...
    حتی یادم هست یک بار یک کتاب در مورد مذاکره میخوندم ( کتاب لاتین بود ) و در درونش عنوان میکرد اگر کارمندی بد کار میکنه و شما اون رو اخراج کنین بدترین کاره ممکنه رو انجام دادین ...
    14 سطح و برنامه وجود داره که باید تک تک انجامشون بدین و در پله آخر شخص رو از شرکت اخراج کنین ... چون در عمل اخراج کردن یک کارمند ضررهای بسیار زیادی داره ...
    هزاران برنامه از پیش تعیین شده وجود داره که به اونها Management Pattern و Poletic Pattern گفته میشه و در هر یک مسیرهای برنده شدن در درون یک مذاکره کلاسه بندی و توضیح داده شده ...

بعدش برایه خودم خیلی جالب بود ...
    زمانیکه جناب روحانی به قدرت میرسند ... هفته اولی که به قدرت رسیدند ...
    کم کم داشت قیمت دلار پائین میومد ... چون رئیس جمهور عوض شده بود و امکان توافقات در زمینه های اتمی داشت از سر گرفته میشد ...
    همینجوری داشت دلار پایین میرفت ...

تا اینکه یهو ایشون اعلام موقعیت کردند و خط و نشون کشیدند ...
    این واقعا یه چیزه خنده دار هست در درون یک مذاکره موفق ...

مگه کسی تو منگنه گذاشته بود که ایشون نظرش رو عنوان کنه ...
    میتونست آروم آروم جلو بره ... میتونستن نظراتشون رونگه دارن ... به فرم غیر مستقیم بگن ... یا اصلا نگن ...
    همین آرووم آروم گفتن میتونست 4 سال به طول بیانجامه ...

شاید آمریکایی ها هم میخواستن توافق کنن و کوتاه بیان ... ولی یکی بگه ... الا و بلا حرف حرفه من ... خط و نشون بکشه ...

اینم میشه جوابش ...
    ویرایش توسط الهه خشم : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳ در ساعت ۲۱:۳۶

11. صلوات ها 3

نوشته
    2,558
    حضور
    65 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100
    صلوات
    9248

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
    بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خشم نمایش پست ها
    مذاکره یک فن هست ... یک هنر هست ... هزاران کتاب و CD در مورده فنون مذاکره نوشته شده ...
    مذاکره یک فن است .. برای زمانی که میخواهیم عملی فراتر از بایدها و نباید ها را انجام دهیم.
    یا زمانی که میخواهیم با هم کاری مشترک را انجام بدهیم.

مذاکره زمانی که میخواهند حقی را سلب کنند ، کمی مسخره است.
    ما بیاییم مذاکره کنیم که آیا اجازه داریم از حقمان دفاع کنیم یا حق نداریم به حقمان دست یابیم غلط است و خنده دارد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خشم نمایش پست ها
    بعدش میگیم نتیجه مذاکرات با آمریکا تحریم بیشتر و اهانت بیشتر و ...

شایدم دوست داریم تحریم بیشتر و اهانت بیشتر رو !!!
    این سخن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که از قضا درست هم است.
    گویا شما هم سخنان اهانت آمیز اوبا را لبخن دوستانه تصور میکنید.
    یا اینکه هر روز بر تحریمات افزوده میشود یک توهم است!!!؟؟؟؟؟ هر روز هم بر این تحریمات افزوده میشود.

برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

به این تاپیک حتما سر بزنید :
    طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
    تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
    تاپیک های دیگر :
    شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
    هدفم قدس و آرزویم شهادت!

13. صلوات ها 4

نوشته
    82
    حضور
    2 روز 7 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    136

امریکا بزرگترین حامی اسراییل هست و اسراییل نمیتونه بدون اون و کمک هاش نفس بکشه و این دو تا کشور از اونایی هستن که خدا ما رو از دوستی با اونها منع کرده. اونجایی که خدا توی سوره ممتحنه ایه 9 فرموده: خداوند شما را تنها از دوستی و رابطه با کسانی نهی می کند که در امر دین با شما پیکار کردند و شما را از خانه هایتان بیرون راندند و به بیرون راندن شما کمک کردند و هر کس با آنان رابطه دوستی داشته باشد ستمکار است....
    البته دوستان یه کم لطفا منطقی باشین.... حل مسئله ی هسته ای و مذاکره در این مورد که به معنای رابطه با امریکا نیست که. فقط توی یه موضوع خاص داریم با دشمن صحبت میکنیم.... و مثلا توی صلح حدیبیه پیامبر اومد با کفاری که باعث شده بودن اونا از مکه هجرت کنن مذاکره کرد و به توافق ( موقت ) رسید....

و به نظر من امریکا تا الان دیگه فهمیده که با تحریم نمیتونه جلوی مسئله ی هسته ای رو بگیره و میخواد ضمن محدود کردن برنامه هسته ای ایران... تحریمهاش رو برای زمان مبادا نگه داره.... به جای این که همه شون رو توی این زمان خرج کنه که توی کوتاه مدت تاثیر منفی شون رو بذارن اما توی بلند مدت یه راهی برای فرار ازشون پیدا بشه..... و میخواد الان اجازه بده شرکتهاش بتونن مثل سابق از بازار ایران استفاده کنن.... چون همونطور که میدونید تحریمها برای اونا هم ضرر داشته..... و در ضمن امریکا میدونه اگه این بار مذاکرات به نتیجه نرسه موضع ایران سخت تر میشه و مواضع اونایی که با مذاکره مشکل دارن تقویت میشه.... و نظر منفی بیشتری نسبت بهش توی ایران پیدا میشه.....
    و به نظر من با این شرایط منطقی به نظر میاد اگه الان دنبال یه توافق و برداشتن تحریم ها باشه..... این طول کشیدن مذاکرات هم همه اش به نظر من فقط برای تلاش گرفتن امتیازات بیشتر هست....وگرنه امریکا با توافق مشکلی نداره به نظر من..... مثلا این زمان شش ماهه که اواخرش کری میگفت تمدیدی برای زمان مذاکرات در کار نیست و با این حرفش میخواست تحت فشار بذاره و امتیاز بگیره اما روزای اخر وقتی دید ایرانی ها تسلیم نمی شن مجبور شد با تمدید زمان موافقت کنه و اقای عراقچی هم میگفت: بعد از این که این پایداری ما رو دید از موضعش در مورد کاهش سطح برنامه هسته ای یه مقدار عقب نشینی کرده و الان جدی تر وارد بحث شده که تقریبا با همین شرایط یه راه هایی رو پیدا کنیم که اطمینان بخش باشه برای عدم تولید سلاح...
    حالا باید ببینیم چه اتفاقاتی پیش میاد و در نهایت چی میشه..... ولی من که فک میکنم به نتیجه برسه.....به اون دلایلی که گفتم.....
    ..
    ویرایش توسط مدیر سایت : ۱۳۹۳/۰۶/۰۷ در ساعت ۰۰:۲۳

نوشته
    2,558
    حضور
    65 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100
    صلوات
    9248

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
    بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب.

نقل قول نوشته اصلی توسط 1212 نمایش پست ها
    و به نظر من امریکا تا الان دیگه فهمیده که با تحریم نمیتونه جلوی مسئله ی هسته ای رو بگیره و میخواد ضمن محدود کردن برنامه هسته ای ایران... تحریمهاش رو برای زمان مبادا نگه داره.... به جای این که همه شون رو توی این زمان خرج کنه که توی کوتاه مدت تاثیر منفی شون رو بذارن اما توی بلند مدت یه راهی برای فرار ازشون پیدا بشه...
    دو نکته

یک : آمریکا تحریمش را برای روز مبادا نگه نداشته است. هر روز بر تحریماتش افزوده میشود.

دو : هدف آمریکا از تحریم توقف هسته ای شدن ایران نیست، هدفش از بین بردن نظام اسلامی در منطقه است.

تاپیک های دیگر :
    هدفم قدس و آرزویم شهادت!

16. صلوات ها 4

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

من یک دونه از این Negotiation Pattern ها که Pattern از قبل آماده شده یک مذاکره هست رو اینجا میزارم ... ا

فرض کنین میخواین برای شرکتی پیشنهادی بدین ...

با توجه به اینکه نمیخواستم وقت با ارزش شما را بیش از حد بگیرم . مجموعه ای از شرایطی که برای من قابل قبول است را آماده کرده ام . میدانم که ممکن است شما نظراتی دیگر داشته باشید . به همین دلیل من این مجموعه را با عنوان نقطه شروع بحث اصلی آماده کرده ام در این زمینه مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات شما هستم .

و اگر پیشنهاد اولیه از سمته مخاطب بود جوابی که من میدهم ...

از اینکه نظرات خود را بیان کردید صمیمانه متشکرم . من هم زمانی را صرف آماده کردن شرایطی که برای من قابل قبول است صرف کرده ام . در همین ابتدا بهتر است بگویم که شرایط من تفاوتهای بسیار زیادی با آنچه شما مطرح کرده اید دارد . البته با توجه به ارزشمند بودن وقت شما و به منظور شروع بحث آنها را مطرح میکنم و برای بررسی و بحث در مورد تک تک این شرایط آماده ام ...

البته روشهای دیگه ای هم جواب میده ... مثله همونایی که ما به کار میبریم ...

نوشته
    2,558
    حضور
    65 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100
    صلوات
    9248

بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول نوشته اصلی توسط 1212 نمایش پست ها
    در ضمن دوستان.... به نظر من درست نیست هی گفته های رهبر رو میگین و بهشون استناد میکنین....
    دلایل عده ای در زمان پیغمبر(ص) این بود...
    پیغمبر(ص) همانند ما بشر است ... خدا که نیست!!!!!

زمان حضرت علی(ع) گفتند . او همانند ما بشر است ، پیغمبر که نیست!!!!!

امروز میگویند : همانند ما بشر است ، معصوم که نیست!!!!!

فردا چه بگویند ، خدا میداند!!!!!

ویرایش توسط مدیر سایت : ۱۳۹۳/۰۶/۰۷ در ساعت ۰۰:۲۴

تاپیک های دیگر :
    هدفم قدس و آرزویم شهادت!

19. صلوات ها 4

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۶/۰۷, ۱۵:۰۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری