دوست جنس مخالف! بد است اما ...

تب‌های اولیه

40 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دوست جنس مخالف! بد است اما ...

به نظر شما در حالی که این روزا تو کشورمون امارهای رسمی نشون دهنده دوست جنس مخالف داشتن 80% دختران و بالای 90% درصد پسران هستش . ما با یکی دوست بشیم مشکلی داره ؟

در حالی که نیاز عاطفی شدید هم وجود داره و تنهایی و مرتب به این موضوع فکر میکنی و از طرفی بقیه مسخرست میکنن چون دوست جنس مخالف نداری!

بد دوره زمونه ای شده .

شاید خودمم میدونم که مضراتش نسبت به فوایدش بیشتره ولی ..........

با این مشکلات چیکار کنم ؟؟ تجربه کردنش مشکل ساز میشه به نظرتون ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

mohamadreza1;556029 نوشت:
به نظر شما در حالی که این روزا تو کشورمون امارهای رسمی نشون دهنده دوست جنس مخالف داشتن 80% دختران و بالای 90% درصد پسران هستش . ما با یکی دوست بشیم مشکلی داره ؟

در حالی که نیاز عاطفی شدید هم وجود داره و تنهایی و مرتب به این موضوع فکر میکنی و از طرفی بقیه مسخرست میکنن چون دوست جنس مخالف نداری!

بد دوره زمونه ای شده .

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت محضر جنابعالی

از نشانگان خرد ورزی اندیشه و دوراندیشی است، از اینرو آموزه های دینی همواره این اصل را مورد تاکید قرار داده اند، به عنوان نمونه؛
_ مومن پیش از اقدام تفکر می کند
_ مومن کاری نمی کند که بعدا از آن پشیمان شود
_ عاقل پیش از اقدام فکر می کند و جاهل بعد از انجام کار

بر این مبنا باید پیش از اقدام این موضوع شفاف شود که چه تناسبی میان آنچه که از این رابطه به دست می آید با هزینه های مادی و معنوی آن وجود دارد؟
ممکن است بخشی از نیاز عاطفی فرد از این رهگذر تامین شود اما قطع نظر از حرمت شرعی پیامدهای دیگری نیز به همراه خواهد داشت؛

_ وابستگی؛ ممکن است پسر و دختر به یکدیگر وابسته شود اما امکان ازدواج انها فراهم نشود. در چنین فرضی هر دو هم از لحاظ روانی و عاطفی و هم از لحاظ خانوادگی (ازدواج با فردی دیگر) دچار آسیب خواهند شد.
_ بدبینی و تردید؛ در مواردی ممکن است شخص پس از ازدواج به همسر خود گرفتار بدبینی شود
_ از دست دادن فرصت ها؛ اقتضای اینگونه روابط هیجانی بودن آنهاست و این ویژگی باعث کاهش سطح مدیریت زمان خواهد شد
_ در معرض خطر قرار گرفتن؛ این ویژگی نسبت به دختران صادق است. خصوصیت اینگونه روابط پیش رونده بودن آنهاست...در موارد فراوانی شاهدیم که متاسفانه یک دوشیزه سرمایه خود را ناخواسته فدای هوسرانی فرد مقابل کرده است...! در اینگونه موارد علاوه بر آسیب روانی شخص ممکن است فرصت ازدواج را نیز از دست بدهد
_ کاهش فرصت ازدواج؛ در صورتی که فرد با دوست خود ازدواج نکند، ممکن است افراد دیگری که قصد ازدواج با وی را دارند در صورت اطلاع از سابقه وی در تصمبم خود تجدید نظر کنند
و...

بنابراین منطقی است که خلاء ها و نیازها، تا فراهم شدن فرصت ازدواج مدیریت شوند و از دیگر طرق جایگزین به این نیازها پاسخ داده شود. همچنین ضرورت دارد تا سطح خودباوری و اعتماد به نفس ارتقاء داده شود تا متاثر از فشارهای بیرونی بر خلاف باورهای خود عمل نکنیم.

اینکه بیشتر مردم، چه می کنند دلیل بر درستی کار نیست.
چرا که در صدر اسلام هم بیشتر مردم بت پرست بودن.
بیشتر مردم، دشمن امام حسین علیه السلام بودند(سی هزارنفر درمقابل هفتادودو تن)
بیشتر مردم هم در دریا غرق شدند و فقط هشتاد نفر سوار کشتی حضرت نوح علیه السلام شدند.
اینها شواهد تاریخی ثابت کننده ی این است که اکثریت، دلیل بر صحت نیست. حتی در بیشتر موارد دلیل بر اشتباه بودن است.

اینکه دیگران مسخره امون می کنن، طبیعی است.
مگر پیامبران خدا مسخره نمی شدند؟ فکر نکنم هیچکس به اندازه ی پیامبرا مسخره شده باشن. آیا اونا دست از هدفشون برداشتن؟!
مؤمن واقعی، کسی است که در هجوم تمسخزها ایمان خود را حفظ کند. وگرنه اگر همه منو تشویق کنن، من هم مؤمن باشم که هنر نکردم!
بعد هم اینکه مطمئن باشید که تک تک این مسخره شدن ها نزد خدا پاداش دارد. شما علاوه بر پاداش اطاعت خدا، پاداش مسخره شدن هم دریافت می کنید. وقتی در بهشت با پاداش مسخره شدن مواجه بشید با خودتون میگید ای کاش بیشتر، منو مسخره می کردن!!! تا پاداش بیشتری می گرفتم!

شما میگید که تعداد کسانی که دوست جنس مخالف دارن زیاده، به این هم توجه کنید که آمار طلاق هم خیلی خیلی زیاده. و این دو باهم نسبت مستقیم دارند.
درواقع، کسی که دوست جنس مخالف نداشته، وقتی ازدواج می کنه، همه جوره از همسرش لذت می بره. حتی از حرف زدن باهاش یا نگاه کردن بهش، یا نشستن درکنارش و... اما کسی که دوست جنس مخالف داشته، چون این چیزها رو قبلاً تجربه کرده، دیگه براش لذت چندانی نداره. تازه بیشتر ازاینکه لذت ببره، مقایسه می کنه.
بعد هم اینکه اگر من بخوام دنبال دوستی با جنس مخالف برم باید قبول کنم که درآینده با کسی ازدواج خواهم کرد که اونم قبلا چندین دوست جنس مخالف داشته.
فکر نکنم هیچ مردی که ذره ای غیرت دروجودش باشه بتونه با این موضوع کنار بیاد.

مسلماً هیچ مردی دوست نداره خواهرش بایکی دیگه رفیق شه. پس انصاف، حکم می کنه که خودش هم سراغ اینکارها نره.

اگرچه نیازهای عاطفی، زیاده ولی این هم دلیل نمیشه بریم سراغ این روابط.
شما از گشنگی بمیری هم هیچوقت نمیری غذای مسموم بخوری. حتی اگر شک داشته باشی که یک غذا مسموم هست یا نیست، شما هرگز بهش لب نمی زنی! درسته؟
پس عدم ارضای نیازهای عاطفی، دلیل درستی برای تن دادن به این روابط شیطانی نیست.

توجیه های رایج دوست جنس مخالف داشتن هم عبارت اند از:
- من که قصد بدی ندارم!!!
- آدم باید اجتماعی باشه!!!
- باید جنبه داشته باشی!!!
- به خودت بستگی داره!!!
- الان دیگه دورزمونه عوض شده!!!
- دیگه همه دارن!!!
- ما که نمی خوایم کارهای بد بکنیم!!!
- شعور و شخصیت اجتماعی باید داشته باشی!!!
- من که امل نیستم!!!

اینها همه اش حرف مفته!
هیچکس از حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام، قوی تر نیست. ایشان به دخترها سلام نمی دادند.
نه ایشان، جنبه شون پایین بود، نه شخصیت اجتماعیشون، و نه قصد بدی داشتن.
بلکه عقل داشتن و می دونستن که "پنبه" و "آتیش" نمی تونن به سادگی در کنارهم قرار بگیرند.

والسلام علی من اتبع الهدی

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

دوستی باید همه جا حرف اول رو بزنه . مثلا در گروه . در محیط کار .خانه و ...
اما زشتی در اون دوستی مخفی مد نظر شما (مخفی از دید والدین دو طرف) همون تجاوز به حق پدر امانتدار به حق مادر زحمتکش و پیوند نامیمون و ناتموم بوده که عاقلانه و منصفانه نیست ..

مگر با رعایت ضوابط و یکسری شرایط که کمتر بهش توجه شده
که معمولا بدونه دعا و راهنمایی والدین به بیراهه و تندروی و انتخاب غلط ختم میشه ...

هر قدر میوه ی یه درخت کال باشه زمان چیدنش خسارت بیشتری به درخت (خانواده) وارد میشه
فکر میکنیم که درخت حس نداره اما اینطور نیست فکر میکنیم که درخت روح نداره اما اینطور نیست
تا هر جا ریشه بره و تا هر جا ریشه از خاک سر در بیاره و نهال و درخت و باردار بشه باز یک روح داره که تاثیر پذیر و تاثیر گذاره ...

خیلی ظلمه که میوه نرسیده, چیده و پلاسیده بشه ...
[/]

سلام.
اگه دوستی گروهی باشه چی؟ مثلا عده ای میگن: "در دانشگاه همه باهم حرف میزنیم و دوستیم هیچ فرقی هم بین دختر و پسر بودن نداره. البته بیشتر در مورد درس صحبت میشه گاهی اون وسط یه مطلب خنده دار هم مطرح میشه ولی اولا همه همدیگرو دوست خودمون میدونیم و دوما این روابط هیچ گاه به خارج دانشگاه کشیده نمیشه و تا حالا نشده بیرون دانشگاه همدیگرو ببینیم". این هم مشکل داره؟ اگه بله چه مشکلی؟

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

[="#DAA520"]خود اسلام به مسلمان روحیه کار گروهی میده و اونرو تقویت میکنه
[/]اما تقویت به شرط و شروط

هر قدر صداقت در یک جمع بیشتر باشه شهوت و خیانت از دره دیگه خارج میشه و هر قدر این جماعت بزرگتر یا بیشتر باشه خب شهوت بیشتری نابود میشه ...

خوب میگه که
[="#006400"]دیو چو بیرون رود فرشته درآید !
[/]
ما باید بتونیم از بد و بدی دوری کنیم یا همونجا بهش درس خوبی بدیم
وقتی یه گروه 4 به یک یا 3 به دو بد میشن و سو نیت دارن و قصدی غیر از پیشرفت خب اینجا شیطنت فراوون میشه و به ضرر اون آدمه خوب تمام خواهد شد مگر اینکه توان هدایت و قدرت بالای کنترل داشته باشه و بد رو به خوب دعوت و تبدیل کنه

و گرنه باید ازون جمع دوری کرد
و از ترس اینکه امل و پرنده ی کم حواس و منزوی خوونده نشی نباید تن به خواسته های جماعت بد بدی ...
مهم اینه که خوبان ما رو تایید کنند و دست خدا بر سر ما باشه

[="#DAA520"]اگر میگن خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو
منظور جماعت خوب و خدایی بوده ...
چون بی گناهی رسوایی نداره ![/]

حلال و حروم اسلام اگر شناخته بشه و حقیقتا بهش پرداخته بشه برای تمام مردم دنیا لذت بخش و سود اور بوده و هست [/]

با سلام مشاور محترم توضیح دادن، قران هم می فرماید دوستی پنهانی نکنید با جنس مخالف
اما نظر شخصیم
آدم تشنه با اب شور سیراب نمی شه که هیچ بلکه هلاک می شه!
خود دانی!

raha2020;561343 نوشت:
سلام.
اگه دوستی گروهی باشه چی؟ مثلا عده ای میگن: "در دانشگاه همه باهم حرف میزنیم و دوستیم هیچ فرقی هم بین دختر و پسر بودن نداره. البته بیشتر در مورد درس صحبت میشه گاهی اون وسط یه مطلب خنده دار هم مطرح میشه ولی اولا همه همدیگرو دوست خودمون میدونیم و دوما این روابط هیچ گاه به خارج دانشگاه کشیده نمیشه و تا حالا نشده بیرون دانشگاه همدیگرو ببینیم". این هم مشکل داره؟ اگه بله چه مشکلی؟

با سلام
به نظر اگر لازم نیست انجام ندهید اگر واجب هست محدود باشه بهتره،
این شیطان عجب موجود با استعداد و زیرکی هست (نوع نفوذش تحسین برانگیزه برخی اوقات واسه خودم) حواسمون باشه! وسوسه شیطان بعضی مواقع مثل اب می مونه که قطره قطره سقوط می کنه رو سنگ اولین قطره رو که می بینی با خودت می گی کاری نکرد که، اما یکدفعه به خودت می ای می بینی سوراخ کرده ایمان ادمو قد یک چاله!! (منظورم شما نیستین یه موقع سوئ تفاهم نشه، این ها تجربه بود )

[="DimGray"]

درکتون میکنم که چی میگید....دوستان عواقبش رو گفتن فقط من یه چیزی رو میگم
بنده هم خودم در چنین شرایطی بودم ولی وقتی یه ذره فک میکنم میبینم چقدر خوووبه ادم از بعضی از خوشی هاش بزنه فقط برا خدا
بعضی وقتا این قدر ذهنت رو مشغول میکنه که فقط باید ازخدا بترسی همین که با خودت میگی فقط یه تلفن مگه چی میشه
اونجاس که باید از شیطوون بترسی.....
[/]

به نظرم باید موردی بررسی کرد و تنها بررسی کننده منصف خود دو طرف هستند....

raha2020;561343 نوشت:
سلام.

ما دوره کارشناسی ارشد به دلیل تعداد کم بودنمون با هم ارتباط داشتیم چون باید هماهنگ میکردیم که مثلا کلاس جبرانی چه روزی بذاریم و.........
اتفاقا شوخی هم به قول شما صد سال یکبار اتفاق می افتاد اما بازم بعد مدتی پسرها فکر میکردند دخترها بهشون نظر دارند و چند تاشون ی دختر سرکار گذاشتن( اقای فلانی اصلا خبرنداشت که اینها گفتن ایشون به این دختر خانم علاقه دارند و... ) خیلی از حرمت ها شکست !!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوم بعضی از دخترها هم وفتی می دیدند در گروه مثلا دونفر باهم صمیمیتر شدن( منظور از صمیمی مثلا بیشتر نظراتشون یکسان هست) میگفتند که بله خبری هست!!!!!!!!!!
در یک کلام هیچ دوستی چه جمعی و چه گروهی نبوده که حرفی پیش نیاره چون دو نفر هرچقدر هم رعایت کنند اخرش دو جنس مخالف در اوج شهوت و احساس محاله کشش جنسی و عاطفی اصطکاک ایجاد نکنه.

lili66;561742 نوشت:
اتفاقا شوخی هم به قول شما صد سال یکبار اتفاق می افتاد اما بازم بعد مدتی پسرها فکر میکردند دخترها بهشون نظر دارند و چند تاشون ی دختر سرکار گذاشتن( اقای فلانی اصلا خبرنداشت که اینها گفتن ایشون به این دختر خانم علاقه دارند و... ) خیلی از حرمت ها شکست !!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوم بعضی از دخترها هم وفتی می دیدند در گروه مثلا دونفر باهم صمیمیتر شدن( منظور از صمیمی مثلا بیشتر نظراتشون یکسان هست) میگفتند که بله خبری هست!!!!!!!!!!

سلام
دقیقاً نکته ی مهم و ظریفی و دقیقی است که یادآوری شد.
در دروازه رو میشه بست اما درِ دهان گشاد بعضیارو هرگز....

با سلام
گفتنی ها رو دوستان گفتند.اگه اجازه بدید منم میخوام از دیدگاه خودم نظرم رو بگم.
به نظر من دوستی نامتعارف با جنس مخالف شبیه به دزدی می مونه. شما تا جنسی رو نخریدید اجازه ندارید ازش استفاده کنید. بین دختر و پسر هم اگه معامله (منظورم عقد ازدواجه) صورت نگرفته نمیشه از طرف مقابلشون استفاده کنن. حالا اگه یکی استفاده کرد باید بدونه این کار رو داره دزدکی انجام میده و جنسی رو که متعلق به خودش نیست رو غصب کرده. کیا با من موافقند؟

در مورد دوستی های مجازی نظرتون چیه؟در این مورد که دیگه همدیگرو نمیبینن که کشش ایجاد شه یا بقیه در موردشون صحبت کنند.
نمیخام چونه بزنم که بالاخره یه جوری دوستی داشته باشیم فقط میخوام از همه نظر بهش نگاه بشه:ok:

raha2020;561880 نوشت:
در مورد دوستی های مجازی نظرتون چیه؟در این مورد که دیگه همدیگرو نمیبینن که کشش ایجاد شه یا بقیه در موردشون صحبت کنند.
نمیخام چونه بزنم که بالاخره یه جوری دوستی داشته باشیم فقط میخوام از همه نظر بهش نگاه بشه:ok:

رابطه های مجازی هم کشش دارند چون دختر و پسربا هم خلوتی عمیق تر دارند حالا یا تایپی و... با هم خلوت میکنند. در محیط مجازی وابستگی بیشتر هست و خطرش صد برابر میشه چون هیچ شناخت درستی از طرف مقابلت نداری . که اصلا ادم اویزونی هست. اهل ربطه با جنس مخالف چقدر هست , و.... حتی ممکنه ی اعتماد کاذب به وجود بیاره که بتونه با جلب اعتمادت زندگیت به بی ابرویی بکشه. و ...
این جور روابط بدون شناخت درست نیست.

دوست عزیز ایا شما خودت راضی هستی که پسرای دگه هم با **خواهر** یا دختران اقوامتون ارتباط دوستی برقرار کن وآیا به عواقب منفی ارتباط با جنس مخالف اذعان داری

raha2020;561880 نوشت:
نمیخام چونه بزنم که بالاخره یه جوری دوستی داشته باشیم فقط میخوام از همه نظر بهش نگاه بشه

خوشبختانه یا متاسفانه دیگه اونقدر از این بازی های خطرناک اینترنتی و سرنوشت های بدی که برای افراد به وجود اومده دیدیم که نیازی نیست اصلاً فلسفه ای بچینیم کافیه یه تحقیقات نه چندان عمیق در مورد سرنوشت دوستی های دنیای مجازی بکنید خواهید فهمید که نه تنها خطرش کمتر نیست بلکه بیشتر هم هست. به دلیل عدم حضور فیزیکی دو جنس مخالف هر دروغی به راحتی بین طرفین قابل رد و بدل شدن هست و به راحتی می شه فرد هویتش رو پشت صفر و یک دیجیتالی قایم کنه. افرادی هم که ذاتا خوب بلد هستند دل طرف مقابل رو به دست بیاورند ( به اصطلاح امروزی ها مخ بزنن ) از این رود گل آلود به راحتی نهنگ صید میکنن. پس مواظب باشید صید صیادان نشوید. لازم نیست صیاد حتما آدم تبکار و حرفه ای باشه. ممکنه به پسر تنها و یا یه دختر تنها باشه که برای فرار از تنهایی به جنس مخالف مجازی روی آورده و به راحتی هم میتونه صید کنه و هم میتونه صید بشه......... مواظب باشید

javaneh1986;561993 نوشت:
به دلیل عدم حضور فیزیکی دو جنس مخالف هر دروغی به راحتی بین طرفین قابل رد و بدل شدن هست و به راحتی می شه فرد هویتش رو پشت صفر و یک دیجیتالی قایم کنه.

اوکی خوب شد گفتید باید مواظب شیادها باشیم.بخصوص ماخانوما...یه دفه گربه نخورتمون و گول بخوریم.:Khandidan!:

javaneh1986;561993 نوشت:
پس مواظب باشید صید صیادان نشوید.

اوکی مواظب میشیم:khandeh!:

javaneh1986;561993 نوشت:
لازم نیست صیاد حتما آدم تبکار و حرفه ای باشه. ممکنه به پسر تنها و یا یه دختر تنها باشه که برای فرار از تنهایی به جنس مخالف مجازی روی آورده و به راحتی هم میتونه صید کنه و هم میتونه صید بشه.........

اوه ماجرا خطرناک شد پس این شیاد صیاد که گول میزنه طرف مقابلش رو کار هرکسی وناکسی هم میتونه باشه نه آدمای علاف و قشرپائین جامعه!!!:Gig::Khandidan!:

javaneh1986;561993 نوشت:
ممکنه به پسر تنها

طفلک از اون پسر تیتیش مامانی که کنترل عواطف و احساسات نداره!!!!! زود با حرفیدن از پشت دنیای مجازی گول میخوره.:Khandidan!:

javaneh1986;561993 نوشت:
هر دروغی به راحتی بین طرفین قابل رد و بدل شدن هست

ینی انقد جامعه مسلمون دروغ براش LOSE شده؟!!!!!....:Moteajeb!:

اگه درسایه عقل ومنطق محض و جهت استفاده از نظرات قومیت ها و فرهنگهای متفاوت باشه خیلی خوبه اما اگه احساسات قاطیش شد فوری باید کات کرد رابطه رو.
ازدنیای مجازی میشه به نحو احسنت استفاده کرد.باید فرهنگ درست اسفاده کردن از نت رو بلد شد.

بد دوره زمونه ای شده .

وای نه...!!!دوستیز باجنس مخالف بد هست بنظرم. من متاسفانه بدون اینکه موضوع عنوان سوال رو بخونم فوری همینجور نظرم رو درجواب باقی دوستان که درمورد دوستی مجازی بود ذکر کردم!!!:Moteajeb!:
عذر میخوام که اشتباه شد.
درجواب دوست عزیزی که این تاپیک رو ارسال کردن باید گفت محبت کردن و محبت دیدن یه خصیصه متعالی تو نهاد همه انسانهاست که بخش عمده ایش باجنس مخالف رفع میشه.ولی خب یه سری بایدهاو نبایدها هستش که خیلی باید رعایت بشه تو این روابط و خیلی خیلی خیلی باید مواظب بود که احساسات قاطیش نشه که بنظرم کار حضرت فیله(90٪غیرممکن)و باید هرچه سریعتر این محبتها رو از طریق چارچوبها وباید ها ونبایدها جبران کرد که راه حلش ازدواجه.:ok:
اگه امکان ازدواج نیست یه همدم مثه پو روی مانیتور گوشیتون نصب کنید و دم به دقه بهش محبت ورسیدگی کنید!!!...:Khandidan!:

امارهای رسمی نشون دهنده دوست جنس مخالف داشتن 80% دختران و بالای 90% درصد پسران هستش .

[=arial]شما مطمئنی این آماری که میگی درسته؟؟!!!!
یعنی ما فقط 10% پسرا رو تشکیل می‌دیم!!!!:khaneh:

114;562710 نوشت:
اگه درسایه عقل ومنطق محض و جهت استفاده از نظرات قومیت ها و فرهنگهای متفاوت باشه خیلی خوبه

[=arial]جهت استفاده از نظرات قومیت ها و فرهنگ های مختلف نمی‌شه با یه پسر ارتباط برقرار کرد؟! حتما باید طرف مقابل دختر باشه؟؟!!!

سلام
دوست جنس مخالف
اگه دوست به معناي واقعي اش باشه
شرعا دوستي-منهاي محرميت- با جنس مخالف نداريم
اگه هم دوستي در كار نيست
مثل فعاليت خيل كاربران حال حاضر سايت
جاي ترديد نداره

نقل قول:
[=arial] معمولا تو شبکه‌های اجتماعی این کارو می‌کنن تا تعداد لایک‌هاشون بره بالا!:Nishkhand:

سوال مدت زیادیه هرچی توی فیسبوک و اینستاگرام گشتم نفهمیدم لایک بالا رفتن اینجوری به چه بدردشون میخوره؟ درسته ممکنه صفحه رو بفروشن ولی مردم خب عقل دارن برای خرید که follow نکردند! یهویی unfollow میکنن دیگه! کسی میدونه چرا؟؟؟
نقل قول:
البته بیشتر در مورد درس صحبت میشه گاهی اون وسط یه مطلب خنده دار هم مطرح میشه ولی اولا همه همدیگرو دوست خودمون میدونیم و دوما این روابط هیچ گاه به خارج دانشگاه کشیده نمیشه و تا حالا نشده بیرون دانشگاه همدیگرو ببینیم". این هم مشکل داره؟ اگه بله چه مشکلی؟

قطره قطره جمع گردد وانگهی طوفان شود ....
نقل قول:

این آمار رو از کجا آوردید لطفا؟! تهران که وضعیت خرابتره هم این آمار خالی از اشکال نیست چه رسد به جاهای دیگه...
-----------------------

اما کلا دنیای مجازی یه ایراد اساسی داره و اون احراز هویته! توی دنیای واقعی شخصیت افراد معلوم نیست چه رسد به مجازیش... کلا از سیستم هایی مثل فیس بوک خوشم نمیاد حالا 4-3 میلیارد کاربر داشته باشه به من مربوط نیست بهشون خوش بگذره! وقتی هویت جعلی امکان پذیر باشه دیگه ارتباط با نامحرم که سهله گناهان کبیره ای مثل دروغ و تهمت حتی غصب عناوین و فحاشی به مومن و غیر مومن هم مثل آب خوردن رد و بدل میشه و توی دنیای واقعی هم حالی مون نیست تا طرف یه بوق میزنه هزار و یک فحش نثار خودش و خانواده اش میکنند!!

دوستی با جنس مخالف! بد است اما... اما و اگر نکنیم بد است دیگر برو با خاله و عمه و خواهرت شوخی کن یا ازدواج کن!:khandeh!:

دوست عزیز این کارها آخر وعاقبت نداره آخرش دچار مشکلات روحی میشی بعدش باید یه عمر حسرت عمر تلف شدت رو بخوری برو دنبال یه سرگرمی سالم تا موقعیت ازدواج برات فراهم بشه ....حرف مردم رو بذار در کوزه آبشو بخور هر کاری بکنی باالاخره یه چیزی میگند..............

بچه محله امام رضا;564237 نوشت:
[=arial]اینجاست که می‌بینیم اگه دانشگاه‌های دخترها و پسرها رو جدا کنند چقدر از مشکلات این مدلی حل میشه.
باز خوش به حال دخترا، یه چندتا دانشگاه مخصوصشون هست اگه خواستند برن اونجا، ما چی کار کنیم که مجبوریم این دخترای بزک کرده رو تحمل کنیم! تازه کلیپساشون هم که نمی‌ذاره تو کلاس جلومون رو ببینیم! مجبوریم زود بریم ردیف اول جا بگیریم:khandeh!:

نمیشه. حداقل مقاطع بالا سخت میشه. دوره کارشناسی که همه وارد باغ میشن و هال و هوای جوانی دارند واقعا حداقل ها کلاسها جدابشه خوبه ! اما باز این مشکل ها حل نمیشه چون کشش دوجنس مخالف باز هم ادامه پیدا میکنه
من یادمه از دبیرستان که بیرون می امدیم کلی پسر با تیپ های مختلف سر راهت می دیدی ( خیابان اصلی که دبیرستانمون بود نه حتی کوچه و ....) جوری شد که ی مدت نیرو انتظامی تا اخر خیابون سرباز میذاشت ، که امنیت باشه اما جالبتر بود همون سرباز با کلی دختر دوست بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا تا بوده این مشکل بوده . این نوع تربیت هست که باید درست نگاه دوجنس به هم بشناسند البته منظورم خودمم بودم چون خودمم حداقل از خیلی ها پرت تر بودم. :Nishkhand::Nishkhand:

lili66;564943 نوشت:
من یادمه از دبیرستان که بیرون می امدیم کلی پسر با تیپ های مختلف سر راهت می دیدی ( خیابان اصلی که دبیرستانمون بود نه حتی کوچه و ....) جوری شد که ی مدت نیرو انتظامی تا اخر خیابون سرباز میذاشت ، که امنیت باشه اما جالبتر بود همون سرباز با کلی دختر دوست بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا تا بوده این مشکل بوده . این نوع تربیت هست که باید درست نگاه دوجنس به هم بشناسند البته منظورم خودمم بودم چون خودمم حداقل از خیلی ها پرت تر بودم.

[=arial]من که ربط جمله آخر به ماقبل رو نفهمیدم!!!

بچه محله امام رضا;564993 نوشت:
من که ربط جمله آخر به ماقبل رو نفهمیدم!!!

خب ربطش در این بود که یکم سعی بشه مشکل ریشه ای حل بشه در دبیرستان که دختر و پسر جدا بودن بازم همین روال دوست پیدا کردن و سواستفاده و.. بود گاها تهمت زدن هم بیشتر بود.
حالا دختر و پسر هم جدا بشن باز سر راه دانشگاه نمی تونن مزاحم هم بشن؟؟ یا سر راه هم قرار بگیرند
ی نمونه دیگه مثال میزنم خانمی دوستش که دختری خوبی هم بود برای دوستی به داداشش پیشنهاد داد و زمینه تنها شدن دو نفر نامحرم ( داداشش و دوستش) رو خودش ترتیب داد البته فکر کنم داداشش خانم هم خبر داشت اما دوستش هرگز!!! حتی باورتون نمیشه توی خوابگاه خانم عکس با لباس خوابگاه و لباس راحتی و.... از دوستش میفرستاد( بدون اینکه دوستش بدونه و کاملا پنهان) از ی خانواده تحصیل کرده و موضع مالی خوبی هم داشتن. مشکا الان از تربیت هست و همه چی با جدا کردن حل نمیشه کمتر میشه اما حل شده !! بعید هست

بد دوره زمونه ای شده .

به نام خدا
با سلام
این آمار و ارقام شما از کدام منبع هست ؟ به نظر من آمار شما بی سند و بی اعتبار هستش
چنین چیزی نیست
ما جوانان پاک و مومن زیاد داریم

اميدوار;560731 نوشت:
همچنین ضرورت دارد تا سطح خودباوری و اعتماد به نفس ارتقاء داده شود.

به نام خدا
با سلام
کارشناس محترم لطفا روش ایجاد اعتماد به نفس در فرزندان را توضیح بدهید

دوست جنس مخالف خوب نیست دیگه اما نداره.
زندگی آینده ی آدم رو متزلزل می کنه و اتفاقاتی که در دوره ی دوستی نامشروع میوفته ممکنه زندگی آدم رو تباه کنه.
پس امیدوارم هیچ کس وارد این بازی خطرناک نشه

بچه محله امام رضا;564226 نوشت:
جهت استفاده از نظرات قومیت ها و فرهنگ های مختلف نمی‌شه با یه پسر ارتباط برقرار کرد؟! حتما باید طرف مقابل دختر باشه؟؟!!!

سلام.من منظورم از دوستی توی همین سایت بود.وگرنه منم مخالفم بادوستی باجنس مخالف از طرق دیگه.دوستی تو محدوده همین سایت وکاملا رسمی.:ok:

[="Black"]سلام.
دوستان دنبال این دوستی ها نرید.هر کی خواست بدونه چرا اسیب میزنه سرچ کنه پیدا نکرد بگه بهش بگم چرا ضرر داره.با ادمی ام که دوست جنس مخالف داشته ازدواج نکنید مگه اینکه توبه کنه.
دوستی رسم و غیر رسمی چیه بابا؟رو این کار نمیشه لاپوش گذاشت به اسم رسم و...
[/]

دوستان گرامی این امار منبعش سایت تابناک هستش . و وضعیت شهر های بزرگ تر هم خیلی بدتر از این حرفاست ....

ببینید وقتی این امار وجود داره و واقعیت تلخی هست نمیشه اعتماد کرد تو اینده به کسی

از کجا معلوم که اصلا فردا شما با یکی ازدواج کردی خودت با کسی دوست نبودی ولی اون دوست بوده . خب این وقت شما چه حالی پیدا میکنی ؟

--------------
دوستان از بحث های متفرقه اجتناب کنید . ممنون

معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت : «متأسفانه ارتباط دختران و پسران نسبت به 30 سال گذشته سه برابر شده و زمان شروع رابطه به دوران تحصیلی راهنمایی و نوع رابطه ازعاطفی به جنسی رسیده و ارتباط هم‌زمان با چند نفر زیاد شده است.»

منبع :تابناک
یک سری تصاویر هم که حاصل تحقیقات کمیسون های مختلف مجلسه در سایت های مخالف ارائه شده . به این امار اشاره دارن . به نظرم خیلی خوشبینیم . امار بیشتر از این نباشه کمترم نیست

بفرمایید این فاجعه بار و دیوانه کنندست ...... :

((در اين گزارش با استناد به نامه‌ای از وزارت آموزش و پرورش، نتايج تحقيق بر ۱۴۱ هزار و ۵۵۵ دانش آموز دختر و پسر دوره متوسطه در سال تحصيلی ۱۳۸۷-۱۳۸۶ منتشر شده است.

بر اساس اين تحقيق، ۱۰۵ هزار و ۴۶ نفر دانش آموز يعنی ۷۴.۳ درصد دارای رابطه «غير مجاز با جنس مخالف» بوده‌اند.))

منبع : تابناک

ار کارشناس محترم هم تقاضا دارم نمیشه که همینطوری گفت این کارو نکنید

این یک نیازه دوستان . نیاز عاطفی که خدا تو وجودمون قرار داره . وقتی که 20 سالته و نمیتونی ازدواج کنی مجبوری میشی به این کارا

ببینید من خودم یه شخص مذهبی هستم . لطفا از قضاوت پرهیز کنید

و تا حالا هم از این روابط برقرار نکردم ولی بهتره بدونیم تا یه حدی میشه تحمل کرد و دوم اورد . . این نیازه . باید به نیاز پاسخ داد .. لطفا پاسخ هاتو واقعی باشه دوستان

من شخصا کسایی رو میشناسم که وضعیتشون اینه :

من کاملا مذهبی هستم . مقیدم به این روابط. ولی وقتی یکمی تو میری میبینی ای بابا مثلا با پسر همسایشون کاملا راحته ...منظورم به لحاظ عاطفی. خانواده هاشونم مطلع هستن . راحت درد و دل میکنن با هم
دوستان واقع نگر باشین یکمی
شاید الان بینمون کسایی باشن که به بهانه های مشابه یا چیزی شبیه این نیازشون رو برطرف کنن ولی در واقع اینم درست نیست

من یک جواب خوب میخوام ...نه این که بگیم برو به خدا فکر کن . قبول . خدا کمک میکنه . ولی خود خدا این نیاز رو تو وجودمون قرار داده

mohamadreza1;567791 نوشت:
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت : «متأسفانه ارتباط دختران و پسران نسبت به 30 سال گذشته سه برابر شده و زمان شروع رابطه به دوران تحصیلی راهنمایی و نوع رابطه ازعاطفی به جنسی رسیده و ارتباط هم‌زمان با چند نفر زیاد شده است.»

منبع :تابناک
یک سری تصاویر هم که حاصل تحقیقات کمیسون های مختلف مجلسه در سایت های مخالف ارائه شده . به این امار اشاره دارن . به نظرم خیلی خوشبینیم . امار بیشتر از این نباشه کمترم نیست

بفرمایید این فاجعه بار و دیوانه کنندست ...... :

((در اين گزارش با استناد به نامه‌ای از وزارت آموزش و پرورش، نتايج تحقيق بر ۱۴۱ هزار و ۵۵۵ دانش آموز دختر و پسر دوره متوسطه در سال تحصيلی ۱۳۸۷-۱۳۸۶ منتشر شده است.

بر اساس اين تحقيق، ۱۰۵ هزار و ۴۶ نفر دانش آموز يعنی ۷۴.۳ درصد دارای رابطه «غير مجاز با جنس مخالف» بوده‌اند.))

منبع : تابناک

ار کارشناس محترم هم تقاضا دارم نمیشه که همینطوری گفت این کارو نکنید

این یک نیازه دوستان . نیاز عاطفی که خدا تو وجودمون قرار داره . وقتی که 20 سالته و نمیتونی ازدواج کنی مجبوری میشی به این کارا

ببینید من خودم یه شخص مذهبی هستم . لطفا از قضاوت پرهیز کنید

و تا حالا هم از این روابط برقرار نکردم ولی بهتره بدونیم تا یه حدی میشه تحمل کرد و دوم اورد . . این نیازه . باید به نیاز پاسخ داد .. لطفا پاسخ هاتو واقعی باشه دوستان

من شخصا کسایی رو میشناسم که وضعیتشون اینه :

من کاملا مذهبی هستم . مقیدم به این روابط. ولی وقتی یکمی تو میری میبینی ای بابا مثلا با پسر همسایشون کاملا راحته ...منظورم به لحاظ عاطفی. خانواده هاشونم مطلع هستن . راحت درد و دل میکنن با هم
دوستان واقع نگر باشین یکمی
شاید الان بینمون کسایی باشن که به بهانه های مشابه یا چیزی شبیه این نیازشون رو برطرف کنن ولی در واقع اینم درست نیست

من یک جواب خوب میخوام ...نه این که بگیم برو به خدا فکر کن . قبول . خدا کمک میکنه . ولی خود خدا این نیاز رو تو وجودمون قرار داده

هرگونه ارتباط عاطفی با نا محرم حرامه
خب این جواب مرجع
شما که به ظاهر مذهبی هستی جواب مرجع باید واست کافی باشه
اینکه نمیشه ازدواج کرد مشکل شما و جامعست
یا به گناه بیوفتید یا صبر کنید و ازدواج کنید
انتخاب با خودتونه
این که چند درصد مردم اینجوری رابطه دارن به هیچ عنوان ملاک نیست
اون کسی که با دختر همسایه کاملا راحته
چه تضمینی وجود داره که وابسته هم نشن ؟
از کجا معلوم پنهانی رابطه ندارن ؟
و ......

با سلام

دوستانی که از نیاز صحبت کردند کاملا درست می فرمایند. نیاز به جنس مخالف به شدت در وجود همه وجود دارد. و اگر این نیاز پاسخ داده نشود هرگز نمیتوان آن را سرکوب کرد.این دیدگاه کاملاً غلط است که بگوییم با چیز دیگری جایگزین شود. این نیاز هرگز جایگزینی ندارد.
به نظر بنده بهترین کار این است که افراد جامعه به همدیگر کمک کنند تا مشکل ازدواج حل شود تا جوانان قبل از اینکه از لحاظ عاطفی کمبودی احساس کنند و این کمبود آنها را به سمت جنس مخالف بکشاند، خود را در آغوش گرم همسر خود ببینند.

از دیدگاه من اگر از موارد استثنا صرف نظر کنیم تنها راه حل این مشکل ازدواج است.......... حالا خواه از سخنم پند گیر خواه ملال. بنابراین همت کنیم و علاوه بر اینکه خود به فکر ازدواج هستیم به دیگران هم در امر ازدواج کمک کنیم ( کمک اعم از مالی، مشاوره ای و معرفی مورد مناسب برای همدیگر)

بسم الله الرحمن الرحیم

چه اشکالی دارد که انسان با جنس مخالف دوست شود؟!

پاسخ: نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهایی دارد که به ط.ورخلاصه اشاره می شود:
۱.می بینی ، می خواهی، به وصالش نمی رسی، دچار افسردگی میشوی…!
۲.می بینی، شیفته می شوی، عیب ها را نمی بینی، ازدواج میکنی، طلاق می دهی.!
۳.می بینی، دلباخته می شوی، به وصالش نمی رسی، خودکشی میکنی.!
۴.می بینی ، با همسرت مقایسه می کنی، ناراحت می شوی، بداخلاقی می کنی.!
۵.می بینی، لذت می بری، به این لذت عادت می کنی، چشم چران می شوی،در نظر دیگران خوار می گردی.!
۶.می بینی ، لذت می بری، حب خدا در دلت کم می شود، ایمانت ضعیف می شود.!
۷.می بینی ، عاشق می شوی، از راه حلال نمی رسی، دچار گناه میشوی.!
۸.می بینی ، دائم به او فکر می کنی، از یاد خدا غافل می شوی، از عبادت لذت نمی بری!
.
.
.

موضوع قفل شده است