جمع بندی چه شغلی انجام دهم؟ اصلاً باید کار کنم؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه شغلی انجام دهم؟ اصلاً باید کار کنم؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

من در حال حاظر نیاز به انجام کار ( اشتغال ) دارم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم.
ظرفیت هام بیشتر توی کار های ساده ی فرهنگیه که قرار نیست از کار فرهنگی پول در بیاد و علاقه ای هم به این ندارم که از فرهنگ بخوام پول در بیارم.
کار فنی هم بلد نیستم و علاوه بر اون به دلایلی که نمیدونم چیه، پدر و مادرم راضی نیستن به کار های ساده و فنی و کارگری و شاگرد مغازه و امثالهم، حرف هم میزنم میگن کار پَستیه. متاسفانه اینقدر توی گوشم خوندن که دیگه توی خودم توانش رو نمیبینم که برم سراغ این دست کار ها، با اینکه اصلاً از نظرم پَست نیستن.
واقعاً دیگه به بنبست رسیدم. با تمام اوصاف ناراضی بودن پدر و مادرم، هر جایی که برای کار رفتم هم بهم گفتن به درد کار فرهنگی میخوری و بازار توش پر از دروغه و این دست حرف های نیچه ای و ابرمرد سازی.
اول دکتر بشو بعد برو سربازی بعد برو سراغ کار و امثال این حرف ها. همه همین حرفا رو بهم میزنن.
ولی خودم احساس میکنم تا وقتی ساخته نشدم چطور قراره کار فرهنگی ای که تاثیر داشته باشه برا جامعه کنم؟
ضمناً من بیشتر از همه چی، کار کردن رو برای این میخوام که دستم توی جیب خودم باشه تا بتونم تشکیل خانواده بدم.
نمیدونم باید چی کار کنم دیگه.
بیکار بمونم به گناه میافتم، کار بخوام بکنم رسماً جلوم بستست. نه میتونم بمونم و نه میتونم برم.
یه ماه دیگه میخوام برم دانشگاه و هنوز سابقه ی کاری که ازش پول گرفته باشم رو ندارم رسما!
به دلایلی هم قدرت بیانم ضعیف شده و با چند وقت صحبت کردن به طور مکرر دوباره خوب میشه، ولی خب اگر بالفرض جایی پیدا بشه که بتونم برم سر کارش، حس میکنم قدرت بیانم رو که ببینه بگه این دیگه همیشه همینطوریه به درد ما نمیخوره.
چه باید کرد؟؟؟ به خدا از بیکاری متنفرم ولی کاری که توی خودم توان انجامشو ببینم پیدا نمیکنم!!!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی از اینکه که همت خوبی داری و به دنبال شغل مناسب هستی خداوند را شاکر باش امیدوارم نکاتی که خدمت شما عرض میکنم راهگشا باشد
برای آینده شغلی خود برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت کن و سعی کن که به صورت گام به گام برای رسیدن به اهداف کوتاه و بلند مدت خود تلاش کنی
1)نگران توانمندیهای خود نباش چرا که شما در ابتدای کار و ورود به دانشگاه هستی
2) همه توانمندیهای خود را چه آنهایی که الان داری و په آنهایی که در آینده میتونی کسب کنی را یادداشت کن
3)روحیات خود را در نظر بگیر و از توانمندیها و سلایق و روحبات خود فهرستی را تهیه کن
4)با در نظر گرفتن همه اینها و با آینده نگری و دوراندیش که داری چند مسیر را برای خود انتخاب کن
5) مسیر کاری خود را جلوی دیدگانت قرار بده و به آنها امتیاز بده ومتناسبترین راه را برای خودت انتخاب کن و با قوت و قدرت آن راه را ادامه بده وتمام تلاشت را انجام بده تا به مقصودت برسی.
6) از راهنماییهای دقیق و علمی دیگران استفاده ولی (با رعایت ادب)اجازه نده راهنماییهای احساسی و دور از منطق ،شما را از اهدافتان باز دارد
با آرزوی موفقیت شما
یا علی

سلام
چون شما هنوز دانشجو هستید، بنظرم درستان را با قوت به اتمام برسانید تا مدرکی دستتان بیاید و ی تخصص در کارنامه تان داشته باشید و با توکل به خدا مطابق با رشته تان بدنبال کار باشید.
لزوماً نباید در ابتدای شغل، درآمد آنچنانی باشد
:ok:

zarif;556003 نوشت:
ولی خب اگر بالفرض جایی پیدا بشه که بتونم برم سر کارش، حس میکنم قدرت بیانم رو که ببینه بگه این دیگه همیشه همینطوریه به درد ما نمیخوره.

این مسئله رو باید با کسب تجربه حل کرد...
ی پیشنهاد: وقتی وارد ی کاری شدید تصور کنید که فقط همین یک روز من باید کار کنم... حالا که قرار شد همین یک روز رو کار کنم پس سعی می کنم اونو به بهترین وجه احسن انجامش دهم... از خداوند می خواهیم که همه مشکلات را برطرف بفرماید

سلام
دوست عزیز جناب آقای Zarif اینکه از الان به دنبال فعالیت مفید اقتصادی هستید بسیار خدار را شاکر باش و اما چند نکته:
1- قصدت از کار کردن خدمت به مردم باشد نه کسب درآمد و بدان خود به خود در خدمت به مردم درآمد هم کسب خواهی کرد و حتی اگر درآمد هم کسب نکردی ناراحت نباش چون به موقع خداوند مزد تلاشت را خواهد داد و بدان رزق تماما به دست خداست و اگر از رزق خود فرار هم بکنی باز به تو خواهد رسید.
2- به هیچ وجه به دنبال آسایش و استراحت در ابتدای جوانی خود نباش و به این حرف که فعلا بی خیال کار باش و پس از اتمام درس و سربازی و ... کار کن نشنیده بگیر و بین درس و کار و تهذیب و عبادت مدیریت کن و همه را به نحواحسن انجام بده تا از زندگی فردی، اجتماعی و اخروی خود عقب نمانی.
3- هر کاری را که انتخاب کردی با علاقه زیاد انجام بده و حتی خود را به آن علاقه مند کن (جنبه های مثبت کار را نگاه کن)
4- از قدیم میگویند که کار کردن عار نیست و هر کاری را انجام بده و برخی موارد انسان برای کنترل غرور و تکبر باید به کارهای سطح پایین تر نیز بپردازد.
5- اگر می خواهی روابط عمومی خود را ارتقاء دهی و بیان خوب پیدا کنی تا در ادامه زندگی هم به مشکل بیان ضعیف خواسته ها و یا عدم توانایی احقاق حق دچار نشوی یک پیشنهاد دارم (البته فقط یک پیشنهاد است و درست و غلط بودنش را دقیقا بررسی کن): میتوانی از شغل بازاریابی برای چند محصول متفاوت شروع کنی و در حین کار، کتابهای مربوط به بازاریابی و موفقیت را مطالعه و اجرا کن تا به مرور به فروش خوب دست یابی.
در پناه حق و با آرزوی موفقیت برای شما!

موضوع قفل شده است