صیغه راه درمان غریزه جنسی قبل از ازدواج دائم ؟!

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
صیغه راه درمان غریزه جنسی قبل از ازدواج دائم ؟!

با سلام خدمت کارشناس محترم

من دوستی دارم که از جانب ایشان سوال را مطرح میکنم.

ایشان جوانی 25 ساله هستند و فعلا توانایی ازدواج دائم را ندارند. ایشون صیغه که راهی شرعی برای درمان میل جنسی است را انتخاب کرده است. به همین منظور به دفتری مراجعه کرده که خانم های 50 ساله را به صیغه افراد در می آورند. من به ایشون گفتم قبل از این کار بگزار با مشاورین، این موضوع مهم را مطرح کنم تا راهنمایی کنند. میخواستم راهنمایی کنید آیا این کار برای این جوان 25 ساله راهی صحیح هست یا بهتر است تقوا پیشه کرده تا شرایط ازدواج دائم برای وی فراهم شود ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

lordia;555286 نوشت:

ایشان جوانی 25 ساله هستند و فعلا توانایی ازدواج دائم را ندارند. ایشون صیغه که راهی شرعی برای درمان میل جنسی است را انتخاب کرده است. به همین منظور به دفتری مراجعه کرده که خانم های 50 ساله را به صیغه افراد در می آورند. من به ایشون گفتم قبل از این کار بگزار با مشاورین، این موضوع مهم را مطرح کنم تا راهنمایی کنند. میخواستم راهنمایی کنید آیا این کار برای این جوان 25 ساله راهی صحیح هست یا بهتر است تقوا پیشه کرده تا شرایط ازدواج دائم برای وی فراهم شود ؟

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی

دوست خوب و شایسته سرمایه ای است که باید قدر آن را دانست و شما نیز برای دوست خود یک سرمایه معنوی هستید...

با توجه به فرهنگ حاکم و نیز آسیب هایی نظیر وابستگی یا تهدید کانون خانواده، تقوا و خویشتنداری مقدم است، اما در صورتی که فرد به گناه می افتد ازدواج موقت مقدم خواهد بود.

[="Microsoft Sans Serif"][="Black"]

lordia;555286 نوشت:
خانم های 50 ساله را به صیغه افراد در می آورند.

یعنی واقعا دوست شما میخواست با یک خانم 50 ساله صیغه شه؟ :Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:[/]

اميدوار;558494 نوشت:
با توجه به فرهنگ حاکم و نیز آسیب هایی نظیر وابستگی یا تهدید کانون خانواده، تقوا و خویشتنداری مقدم است

سلام

چگونه می توان نیازهای روحی و جسمی را برطرف نکرد و تقوا هم داشته باشیم...؟:Moteajeb!:

شمیم بهشت;558516 نوشت:
یعنی واقعا دوست شما میخواست با یک خانم 50 ساله صیغه شه؟

البته تصور نشود که همۀ پسران جوان تحت فشار جنسی اند... برخی ممکنه داشته باشن و برخی هم ندارند....

آقا 50 سال که برای جوون خیلی زیاده.
به نظر من هرچی سن بالاتر باشه احتمال ابتلا به بیماری های مختلف زیادتره. البته در برخی شرایط
مخصوصا که موسسه هم دارن. مراقب باشید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و با کسب اجازه از استاد امیدوار بزرگوار

پرسشگر محترم بنده زیاد با همچین سئوال هایی در فضای مجازی برخورد کرده ام و همچنین پاسخ کارشناس ها را در این زمینه شنیده ام...

در ادامه پاسخ کارشناس محترم باید خدمتتون عرض کنم که ازدواج موقت آخرین راه درمان هست بطور مثال وقتی کسی غده ای

دارد عمل جراحی راه حل پایانیست چرا که در عین احتمال درمان عوارض زیادی ممکن است در پی داشته باشد ! در قران مجید

آمده است کسانی که نیاز به ازدواج دارند ولی شرایط برایشان فراهم نیست عفت پیشه کنند برایشان بهتر هست تا زمانی که

شخص مناسب برای زندگی را پیدا کنند. وقتی شخصی میل به کاری دارد ولی شرایط برای انجامش فراهم نبود ولی مدام ذهنش

بر آن متمرکز بود شدت کمبودش را بسیار احساس می کند لذا هر راه حلی ممکن است به ذهنش برسد ، حال برای اینکه آن

شخص بیشتر بتواند کمبود را تحمل کند و دست به کاری نزند که متضرر شود بهتر است ذهنش را از افکار متمرکز بر نیاز کنترل کند.

از جمله موارد کنترل افکار:

مصمم شدن در تغییر وضعیت ، تعیین اهداف زندگی و سروسامان دادن سریع به زندگی از جمله ازدواج ، برنامه ریزی و

پر کردن اوقات فراغت مثلا چندکار را بعهده گرفتن البته هدفمند و امور مورد علاقه ، رفتن پیش یک مشاور مذهبی

است . البته خلاصه تونستم توضیح بدهم ولی عرض کنم خدمتتون که اگر دوستتان تصمیم خود را برای ازدواج موقت گرفته باشد

در اصل بیشترین انرژی روانی اش را بر ان متمرکز کرده و سخت می شود نظر او را تغییر داد.

لذا برای اینکه تصمیم هیجانی نگیرد نیاز به صبر و تامل بیشتری دارد دو کلید راه گشا :

یا ایها الذین آمنوا استعینو بالصبر و الصلاه و انها لکبیره الا علی الخاشعین می باشد.:Gol:

عفت پیشه کردن با وجود نیاز جنسی جهاد اکبره و برای خیلیها غیر ممکن!

کسی رو میشناختم که قصد داشت صیغه کسی بشه بدون اذن پدر.....اما هرچی جستجو کرد نشد!مرجع خودش احتیاط واجب بوده مثل اینکه میخواسته عدول کنه اما هیچ مرجع اعلمی نبوده که اذن را نیاز ندونسته باشه....

تعجبم ازاینه که پس این همه دختر و پسر رو چ حسابی صیغه میکنن؟؟؟:Gig:

سلام. چ پست عجیبی !!! ب نظر من اگه مرد این هست ک ب اون خانومی ک بخواد بعدا با این آقا ازدواج کنه بگه من ب خاطر ارضا جنسی با خانوم 50 ساله صیغه بودم بره صیغه بکنه. بابا خدا یه نیاز گذاشته یه تقوا هم داده خدا وکیلی اگه چن بار صیغه کنه مطمئنم تویه زندگی آینده اش هم یه کم ک مشکلات داشته باشن یا با همسرش ب مشکل بخوره سرعتی میاد دوباره سراغ صیغه ... تقوا و ترس از خدا واسه همین موقع هاست ...

سلام

ازدواج موقت، اگرچه شرعی است و بهتر از رابطه ی نامشروع است اما راه مناسبی نیست و بهتر است به عنوان آخرین راه-وقتی که هیچ راه دیگری وجود ندارد- به آن نگریسته شود.
زیرا کسی که ازدواج موقت کند دلگرم به همین کار می شود و دیگر برای ازدواج دائمش تلاش چندانی نخواهد کرد و مقدمات لازم را فراهم نمی کند و ازدواجش را بیشتر به تاخیر می اندازد.

یاس...;573438 نوشت:
تعجبم ازاینه که پس این همه دختر و پسر رو چ حسابی صیغه میکنن؟؟؟

رو حساب بی حسابی!
کارآنها همان رابطه ی نامشروع است و اینگونه می خواهند با قراردادن کلاه شرعی، عذاب وجدان خود را تقلیل دهند!

lordia;555286 نوشت:

سلام
متن پر از درد شما را خواندم.
واقعا درد دارد!
این خوبه جاهای بدش را نشنیده اید.
این خوبه رفته می خواهد صیغه کند.
وای وای وای
از قول من بهش بگو از این کار بگذرد!!!
امام صادق(ع) فرمودند: سه چیز است که ساختمان بدن انسان را خراب می‌کند و حتی باعث مرگ او می‌شود؛ 1- با شکم پر به حمام رفتن 2-نزدیکی با همسر در حال سیری 3- آمیزش با پیر زنان.(5)
و مسائل دیگر.............

سلمان 313;573468 نوشت:
این خوبه رفته می خواهد صیغه کند.

سلام
در توضیح این قطعه از حرفم باید بگویم باید شرایطش را داشته باشد وگرنه باید ازدواج کند.

[="Tahoma"][="Navy"]

lordia;555286 نوشت:

سلام
ایشان در سن ازدواج اند لذا اگر به گناه می افتند ازدواج برایشان واجب است و ترجیحا ازدواج دائم با وجود مشکلاتی که دارد بهتر است
یا علیم[/]

شمیم بهشت;558516 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

یعنی واقعا دوست شما میخواست با یک خانم 50 ساله صیغه شه؟

بله دوست عزیز. فشار نیاز جنسی وقتی به اوج برسه انسان رو فلج میکنه و برای خاموش کردن این شعله ی مهیب ، انسان به هر ریسمانی چنگ میزند.

از تمامی دوستان خوبم که در این بحث بسیار مهم شرکت نموده و حقیر رو در این امر یاری کردند سپاسگزارم. :hamdel:

خدارو شکر این دوستمون با کمی صحبت و استفاده بنده از راهنمایی های اساتید محترم و شما عزیزان فعلا از این فعل منصرف شدند. امیدوارم شرایط ازدواج برای تمامی جوانان سرزمینم مهیا شود تا از گزند ها و آلودگی ها به دور بمانند.:ok:

چطور میشه بدون دوست داشتن با کسی بود؟بهش نزدیک شد؟

بدون عشق اینکار واقعا حال بهم زنه!!!!

lordia;555286 نوشت:
ایشان جوانی 25 ساله هستند و فعلا توانایی ازدواج دائم را ندارند. ایشون صیغه که راهی شرعی برای درمان میل جنسی است را انتخاب کرده است. ... آیا این کار برای این جوان 25 ساله راهی صحیح هست یا بهتر است تقوا پیشه کرده تا شرایط ازدواج دائم برای وی فراهم شود ؟

اميدوار;558494 نوشت:
تقوا و خویشتنداری مقدم است، اما در صورتی که فرد به گناه می افتد ازدواج موقت مقدم خواهد بود.

با سلام
از همه دوستان و اساتید که با موارد بالا موافقند تقاضا می کنم لطفا با مدرک نشان دهید که صیغه با تقوا منافات دارد

یاس...;573609 نوشت:

نوع تحریک آقایون و آمادگی اونها برای این مساله با خانم ها کاملا متفاوته
یاس...;573609 نوشت:
بدون عشق اینکار واقعا حال بهم زنه!!!!

و به همین دلیل عموم مردان با شما هم نظر نیستند!
---------------------------
برای صحبت هام مدرک علمی از کتب معتبر دارم و به دلایلی رفرنس رو اینجا مستقیما درج نمی کنم.

[="Arial"]

یاس...;573609 نوشت:

[=arial]شدنش که میشه...

اکثر مردا خودشون از صیغه موقت برای حل غریزه جنسی مخالفن..ولی وقتی راهی نیست چه میشه کرد؟!!:khandeh!:

A.Afshin;573619 نوشت:
نوع تحریک آقایون و آمادگی اونها برای این مساله با خانم ها کاملا متفاوته

بله میدونم ...زنها از عشق به رابطه جنسی میرسن و مردا برعکس!

ولی همون ک گفتم....وقتی طرفو دوست نداری...دوست داشتن اون..احترام بهش و به خواسته هاش...معنی پیدا نمیکنه...

تفاوتش رو شارع مشخص میکنه نه عرف و یا علاقه های شخصی افراد

A.Afshin;574107 نوشت:
تفاوتش رو شارع مشخص میکنه

فرقش حلال و حرومشه...اما ماهیتش چی؟ رابطه ای که بر پایه دوست داشتن نباشه و هوس خالص باشه خوشاینده؟

با سلام و ادب
ما در حال حاضر دو نوع ازدواج داریم و مورد امضا شارع مقدس است.یک نوع ازدواج دائم و دیگری ازداج موقت(صیغه).اما کارکردهای این دو نمی بایست باهم اشتباه شود و یکی جای دیگری را بگیرد. در گسترۀ کلان اجتماع هیچ وقت اسلام نمی خواهد که ازدواج موقت آنچنان شیوع داشته باشد که جای ازرداج دائم را بگیرد. زیرا شاکلۀ جامعه اسلامی از هم خواهد پاشید.زادو ولد ،مهر و محبت، خانه و کاشانه... جز در ازدواج موقت معنا نمی یابد. پس سیاستهای کلان یک جامعه اسلامی می بایست بر پایه ازداج دایم استوار باشد و سعی بر فرهنگ سازی آن بنماید.
از سوی دیگر آحاد جامعه می بایست خود را به ریزه خواری عادت ندهند. یکی از فلسفه های حرمت چشم چرانی این است که افراد را از اهل و عیالشان دور می کند افراد به ریزه خواری روی اورده و دیگر گرایش به همسر خود پیدا نمی کنند.در ازدواج موقت اگر افراد هم و غمشان آن باشد دیگر گرایشی به خانه و کاشانه نخواهند داشت. وقتی امکان تنوع هست گرایش به آن نیز بیشتر خواهد بود . و از سوی دیگر اگر فردی قبل ازدواج دایم مشغول به ازداج موقت بشود ضمن اینکه ازدواج دائمش را به تاخیر می اندازد بعد از ازدواج دایم (اگر ازدواج دایم بکند زیرا تجربه نشان می دهد که گرایش به ازدواج دایم به شدت تا مدت طولانی به تاخیر می افتد) فکر و و حواسش بدنبال همان لذت کذای است و این امر پایه های خانواده را می لرزاند.
به نظر می رسد آنچه از ازدواج موقت در عصر حاضر از جوانان گره گشای می کند این است: که فرهنگ سازی شود جوانان با اجازه پدر و مادر و محدودیتهای جنسی تا فرارسیدن زمان ازدواج دایم در عقد موقت باشند و این باعث شناخت و خروج از تکانهای روحی روانی و البته شهوانی است.
والا ترویج بی در و پیکر ازدواج دائم هرگز مورد تایید شلرع نیست.

بدرود و دو سه صد درود.

موضوع قفل شده است