╝▐" آموزش های کاربردی در ویندوز 7 و 8" >>>> آموزش اضافه کردن فونت در ویندوز 7 ▌╚

تب‌های اولیه

50 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
╝▐" آموزش های کاربردی در ویندوز 7 و 8" >>>> آموزش اضافه کردن فونت در ویندوز 7 ▌╚

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم جمیعا
ان شاءالله قرار هست در این تاپیک آموزش هایی کاربردی درباره ویندوز 7 داده بشه.
تا دوستانی که اشنایی کامل از این ویندوز ندارند استفاده لازم رو ببرند.
در صفحه دوم این تاپیک لیست آموزش ها به مرور زمان اضافه خواهد شد ان شاءالله..
در پناه خدا باشید یاعلی مدد..

با نام و یاد خدای بخشنده و مهربان

آموزش های کاربردی در ویندوز 7 و 8
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
بخش اول :

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
بخش دوم :

بخش سوم :(آموزش نکات ابتدایی)

بخش چهارم : (تنظیمات استارت و دسکتاپ و تسکبار در ویندوز 8)

بخش پنجم : (مدیریت فایل ها ، پوشه ها ، درایو ها)

بخش ششم : (معرفی و آموزش نرم افزار های کاربردی)

بخش هفتم : (آموزش نکات متوسط و پیشرفته)

بسم الله الرحمن الرحیم
آموزش گام به گام رو شروع میکنم ، هر دفعه قسمتی از توضیحات رو تو تاپیک میزارم.ان شاءالله
شروع :

منوي Start، رابط مركزي كامپيوتر شما براي دسترسي به برنامه هاي موجود در كامپيوتر مي باشد .
با كليك بر روي منوي Start در نوار وظيفه مي توانيد به اطلاعات نصب شده و پيش فرض دسترسي داشته باشيد
در تصوير زير گزينه هاي اصلي مشخص و به طور مختصر كارايي هركدام توضيح داده شده است .

[="Tahoma"][="Navy"]

[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

••• پایان روز اول •••
الحمدالله..

[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

ان شاءالله از امروز آموزش کنترل پنل رو شروع میکنم.
مديريت كليه موارد در سيستم عامل ويندوز 7 ، به وسيله يك جايگاه مركزي موسوم به Control Panel انجام مي شود.
ظاهر سيستم ، نحوه عملكرد سيستم ، نحوه برقراري ارتباط با كامپيوترهاي ديگر و غيره همگي از طريق Control Panel قابل تنظيم است .

مروری بر پنجره کنترل پنل :

**نکته :آیکن (Icon) = همون برنامه های کنترل پنل

ان شاءالله در ادامه ،
به معرفی برخی از ایکن های
کنترل پنل میپردازیم.:Rose:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم
امروز به معرفی یکی از ایکن های کنترل پنل به نام Task Bar and Start Menu میپردازیم.
عکس ها برای سبک تر شدن تاپیک ، در متن پنهان قرار داده شده .
ان شاءالله مفید واقع بشه.

[SPOILER][/SPOILER]

[="Tahoma"][="Navy"]

[SPOILER][/SPOILER]
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

[SPOILER][/SPOILER]
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

[SPOILER][/SPOILER]
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

و در پایان
نمایی از چهارجهت تسک بار در صفحه

آموزش
Task Bar and Start Menu به پایان رسید.
اگر سوالی بود بفرمایید.
:Rose:
الحمدالله..

[/]

[="Arial"][="DarkGreen"]

رایحهٔ بهشت;555384 نوشت:
ان شاءالله در ادامه ،
به معرفی برخی از ایکن های کنترل پنل میپردازیم

سلام
تشکر از شما
سرکار بهشت من تو گزینه هام ، گزینه all کنترل پنل رو ندارم :Gig:

رایحهٔ بهشت;555957 نوشت:
امروز به معرفی یکی از ایکن های کنترل پنل به نام Task Bar and Start Menu میپردازیم.

اینم ندارم ، در نتیجه نمیدونم چجوری باید مراحل بعدی رو برم :Gig:[/]

شمیم بهشت;555982 نوشت:
اینم ندارم ، در نتیجه نمیدونم چجوری باید مراحل بعدی رو برم

سلام علیکم
یعنی تو منو استارت کنترل پنل رو ندارید؟
خب خود این نداشتن کنترل پنل یکی از اموزش های امروز بود.یعنی کنتر پنل رو از روی منو استارت بردارید.
حالا من راه حل گذاشتنش رو میگم بهتون که بتونید اموزش رو انجام بدید.
برید روی فضای خالی نوار وظیفه کلیک راست کنید ،‌اخرین گزینه یعنی properties رو بزنید.
حالا پنجره ای براتون باز میشه از بین سه تب بالای اون یعنی :
taskbar /[HL] start menu[/HL] / toolbar گزینه وسطی یعنی استارت منو رو انتخاب کنید.حالا توی پنجره گوشه راست نوشته customize این گزینه رو انتخاب کنید.
گزینه کنترل پنل رو پیدا کنید معمولا دومی هست ، یعنی اولی مای کامپیوتر هست و دومی کنترل پنل.
سه گزینه پایین کنترل پنل وجود داره ، شما گزینه اول رو انتخاب کنید. یعنی : display as a link.و ok کنید. دوباره ok کنید تا پنجره بسه بشه.
اینجوری کنترل پنل به منو استارت شما میاد.ایکن ها رو کوچک کنید تا همه برنامه های کنترل پنل براتون بیاد( اموزش دادم جلسه قبل )
بعد از بین اونا Task Bar and Start Menu رو باز کنید.
(البته این کار همون کلیک راست بر روی نوار وظیه هست ولی از طریق کنترل پنل دنبالش میکنیم )
باز اگه سوالی بود بفرمایید.یا اگه اشتبا متوجه منظورتون شده بودم بهم دقیق تر بگید تا توضیح بدم.
یا علی

[="Arial"][="Navy"]

رایحهٔ بهشت;556105 نوشت:
یعنی تو منو استارت کنترل پنل رو ندارید؟

سلام
فکر کنم منظورشون اینه که گزینه all control panel رو ندارن :

شمیم بهشت;555982 نوشت:
من تو گزینه هام ، گزینه all کنترل پنل رو ندارم
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

باغ بهشت;556106 نوشت:
فکر کنم منظورشون اینه که گزینه all control panel رو ندارن :

آل کنترل پنل دیگه چیست؟:Gig:
توضیح بیشتر بدید لطفا:Nishkhand: من همچنین چیزی تا به حال نگفتم توی اموزش ها..
اگر منظورشون این هست که همه برنامه های کنترل پنل رو ندارند باید توی پنجره کنترل پنل گزینه smal icon رو انتخاب کنند تا همه برنامه ها بیاد.[/]

[="Arial"][="Navy"]

رایحهٔ بهشت;556109 نوشت:
آل کنترل پنل دیگه چیست؟

تصویر پست 7 رو ببینید ؛ فکر کنم منظورشون اینه ! باز منتظر باشیم خودشون بیان و توضیح بدن .[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

باغ بهشت;556112 نوشت:
تصویر پست 7 رو ببینید ؛ فکر کنم منظورشون اینه ! باز منتظر باشیم خودشون بیان و توضیح بدن .

بله ،‌منم متوجه شدم به خاطر همین گفتم باید small icon رو انتخاب کنند.که همه برنامه ها براشون بیاد.
احتمالا الان روی category قرار داره View by!
خب جناب شمیم بهشت ، پنجره کنترل پنل رو که باز کردید گوشه سمت راست نوشته View by ، گزینه small icon رو بزنید تا براتون همه برنامه ها بیاد.[/]

[="Arial"][="DarkGreen"]

رایحهٔ بهشت;556115 نوشت:
خب جناب شمیم بهشت ، پنجره کنترل پنل رو که باز کردید گوشه سمت راست نوشته View by ، گزینه small icon رو بزنید تا براتون همه برنامه ها بیاد.

ممنون از شما
میتونید ادامه بدین / تا اینجا مشکلی نیست ممنون[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

بسم الله الرحمن الرحیم
امروز قراره یکی دیگه از آیکُن های ( برنامه ) پنجره کنترل پنل رو اموزش بدم.
تصویر کل آموزش رو تو این تاپیک قرار میدم و در تاپیک های دیگه با توجه به همین تصویر آموزش میدم ان شاءالله.
همراه باشید :Rose:

برای بزرگنمایی بر روی تصویر کلیک کنید.

[/]

[="Tahoma"][="Navy"]پسورد گذاری :
اگر دوست دارید هنگامی سیستم بالا میاد ، حساب کاربریتون رمز داشته باشه باید به شکل زیر عمل کنید.
وارد کنترل پنل بشید ، گزینه user accounts را انتخاب کنید . در این جا پنجره make changes to your useraccount براتون باز میشه.
چون سیستم من رمز داشت ، گزینه create a password for your account رو بالای صفحه نداشتم تا عکسش رو بزارم.ولی برای کسانی که رمز نداره اولین گزینه این صفحه create a password for your account هست.اگر این گزینه رو بزنید صفحه ای براتون باز میشه که سه گزینه داره :new password : یعنی رمز رو وارد کنید
confirm new password : تکرار همون رمز بالایی ( یعنی باید همون رمزی که در بالا وارد کردید رو مجدد وارد کنید.
type a password hint : در اینجا اگر دوست داشتید میتونید کلمه ای وارد کنید که با نگاه کردن به اون کلمه رمز خودتون رو به یاد بیارید.( برای زمانی مناسب هست که رمز خودتون رو فراموش کردید )
توجه داشته باشید این کلمه برای سایر کاربرانی که از سیستم شما استفاده میکنند نشون داده میشه ، پس خود رمز رو نذارید.
در اخر create password که حکم ok رو داره بزنید.
حالا سیستم شما رمز دار شده است.اگر به پنجره make changes to your useraccount خودتون نگاه کنید ، شبیه عکسی که گذاشتم شده.
عوض کردن پسورد :
برای عوض کردن پسورد کافیست گزینه 1 در روی تصویر رو بزنید. بعد از باز شدن پنجره 4 جای خالی وجود داره :
اولی : رمز قبلی رو وارد کنید.
دومی : رمز جدید رو وارد کنید
سومی : تکرار رمز جدید
چهارمی : همون کلمه ای هست که شما رو یاد رمز می اندازه.‌( اگر دوست دارید وارد کنید )
و در نهایت ok کنید.
حذف پسورد :
برای حذف پسورد باید گزینه شماره 2 رو انتخاب کنید ( با توجه به شکل )
یک گزینه داره : رمز رو میدید و ok میکنید.
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]عوض کردن نام سیستم :
برای عوض کردن نام سیستم کافیست گزینه شماره 4 رو انتخاب کنید ‌( با توجه به شکل پست اول)
در گزینه خالی(new account name) نام جدید رو وارد کنید و ok کنید.
**نکته : زمان نصب ونیدوز ، از شما یک اسمی میخواد بر فرض شما میزارید admin ،
زمانی که از این راه نام سیستم رو عوض میکنید این نام جدید جایگزین admin میشه
ولی توی خود سیستم عوض نمیشه و همون ادمین باقی میمونه.ولی خب تو ظاهر عوض میشه .
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]5 - 6 - 7 ( روی عکس ) :
درباره این سه شماره در جلسه بعدی صحبت میکنم ،‌چون مبحثش وقت گیر تره.
اگر سوالی بود بفرمایید در پناه خدا باشید:Rose:
[/]

[="Microsoft Sans Serif"][="Purple"]سلام
توضیحات عالی و کامل بود ممنون
فقط یه سوال ؟!
زمانی که به سیستم رمز بدیم هر بار که بخوایم وارد شیم باید با رمز وارد شیم؟
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

شمیم بهشت;557227 نوشت:
سلام
توضیحات عالی و کامل بود ممنون
فقط یه سوال ؟!
زمانی که به سیستم رمز بدیم هر بار که بخوایم وارد شیم باید با رمز وارد شیم؟

سلام علیکم
بله دیگه ، هر بار باید با رمز وارد شید.[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز ،‌اگر خدا بخواد میخوام اون سه شماره باقی مانده از user accounts رو توضیح بدم.
تصویر پست اول به همراه تصویر جدیدی که برای توضیح شماره 5-6-7 بود رو در اختیارتون میزارم تا با توجه به تصاویر پیش بریم.ان شاءالله

پست اول : برای بزرگنمایی بر روی عکس کلیک کنید.

پست جدید: برای بزرگنمایی بر روی عکس کلیک کنید.

با توجه به شکل، شماره 5

:Change your account type: با استفاده از این گزینه می توانید نوع کاربری خود را انتخاب کنید

نوع کاربری چیست ؟ در این صفحه دو گزینه دارید

Standard user : سطح کاربری محدود با این سطح کاربری فقط با اکانت خود می توانید تنظیمات نرم افزاری اکانت خود را تغییر دهید و دسترسی دیگر نخواهید داشت ...

Administrator : در این نوع علاوه تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری ، تنظیمات کلیه اکانت های دیگر و سکوریتی ( امنیتی ) و ... سیستم را می توانید داشته باشید

**نکته : در مواقعی که اکانت ادمین هست نمی توانید به حالت استاندارد برگردید ...

میریم سراغ شماره 6 :

در اینجا اکانت های موجود در سیستم را می بینید
همانطوری که میبینید اکانتی با نام Guest در اینجا وجود دارد :

**نکته :یک اکانتی در ویندوز 7 ، به صورت پیشفرض وحود داره که این اکانت در حالت عادی غیر فعال هست مگر اینکه خودتون فعالش کنید.
توجه داشته باشید که امکانات این کانت بسیار محدود است و بعد از فعال سازی قادر به حذف آن نخواهید بود.مگر اینکه ویندوز رو عوض کنید.

••ساخت اکانت جدید :

برای ساخت اکانتی جدید بر روی گزینه Create a new account کلیک کنید
زمانی که کلیک کردید وارد قسمت الف(با توج به شکل )میشید.
در کادر موجود نامی برای اکانت خود وارد کنید و از گزینه های موجود یکی را انتخاب کنید.
با توجه به تعارفی که از این دو گزینه موجود شد و نیاز خودتون یکی رو انتخاب کنید.

نقل قول:
با توجه به پست قبل :

Standard user: سطح کاربری محدود با این سطح کاربری فقط با اکانت خود می توانید تنظیمات نرم افزاری اکانت خود را تغییر دهید و دسترسی دیگر نخواهید داشت ...
Administrator : در این نوع علاوه تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری ، تنظیمات کلیه اکانت های دیگر و سکوریتی ( امنیتی ) و ... سیستم را می توانید داشته باشید ..

**نکته : در مواقعی که اکانت ادمین هست نمی توانید به حالت استاندارد برگردید ...

بعد از ساختن اکانت وارد صفحه پایین خواهید شد و نام اکانت های موجود رو مشاهده خواهید کرد.

اگر روی اکانت ساخته شده کلیک کنید وارد صفحه زیر میشید که گزینه های مدیریت رو مشاهده میکنید.که در ایجا گزینه Delete the account هم فعال شده.
به وسیله این گزینه شما میتونید اکانت مورد نظر رو حذف کنید.

**نکته : روی هر ویندوز باید حداقل یک اکانت ادمین وجود داشته باشه ، پس اکانت ادمین اصلی رو نمیشه حذف کرد.
ولی امکان حذف اکانت های ادمین ساخته شدهٔ دیگه هست.

اگر دوست دارید این اکانت جدید رو حذف کنید بر روی Delete the account کلیک کنید و Delete file رو بزنید.
با کلیک بر روی Keep files اکانت باقی خواهد ماند..

آمـــــوزش امــــروز به پایان رسیـــد ، ان شــاءالله اگر عـــمری باقـــی بود و
خدا خواست جلسه بعد قسمت شماره 7 رو برای اموزش میزارم.
یاعلی مدد..:Rose:

[="Microsoft Sans Serif"][="Black"]

رایحهٔ بهشت;557783 نوشت:
روی هر ویندوز باید حداقل یک اکانت ادمین وجود داشته باشه ، پس اکانت ادمین اصلی رو نمیشه حذف کرد.
ولی امکان حذف اکانت های ادمین ساخته شدهٔ دیگه هست.

سلام
ممنون بابت آموزش
بنده به این قسمت رفتم منتها اکانت ادمین نداشتم ... دو تا اکانت بیشتر نبود . یکی همون Guest , و یکی هم همین اکانتی که دارم ازش استفاده می کنم ( الهی العفو)
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

شمیم بهشت;558434 نوشت:
سلام
ممنون بابت آموزش
بنده به این قسمت رفتم منتها اکانت ادمین نداشتم ... دو تا اکانت بیشتر نبود . یکی همون Guest , و یکی هم همین اکانتی که دارم ازش استفاده می کنم

سلام علیکم
اقا من باید برای شما تنبه در نظر بگیرم ، خب گوش نمیدید سره کلاس!:Gig:
جریمه تون اینه که از روی پست اخر 3 بار بخونید.:ok:
ادمین اکانت جدید هست که ساختم و طرز ساختنش رو اموزش دادم.
( اسمشم گذاشتم ادمین.حالا این اسم میتونه ادمین باشه ،‌میتونه درخت باشه )!
حالا این جریمه باعث نشه که دیگه سوال نپرسیدا ،‌با دقت بیشتری بخونید.[/]

رایحهٔ بهشت;558469 نوشت:
اقا من باید برای شما تنبه در نظر بگیرم ، خب گوش نمیدید سره کلاس!

آخه خودتون گفتید یه اکانتی به صورت پیش فرض تو ویندوزه !!! :Gig:

پس اون اکانت پیش فرضه کدومه؟

راستی این اکانت کاراییش چیه؟ به چه درد میخوره؟[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

شمیم بهشت;558493 نوشت:
آخه خودتون گفتید یه اکانتی به صورت پیش فرض تو ویندوزه !!!
پس اون اکانت پیش فرضه کدومه؟
راستی این اکانت کاراییش چیه؟ به چه درد میخوره؟

سلام علیکم
خب اینم مشخص میکنه که سره کلاس تمرکز کافی ندارید ،
نکنه سره کلاس با خانومتون اس ام اس بازی میکنید؟:Nishkhand:
اون اکانت پیش فرض همون guest هست که اگر فعالش کنید دیگه قابل حذف نیست.
کاربرد اکانت سازی چیه؟
فرض کنید ، چند نفر از سیستم شما استفاده میکنند ،
شما میتونید برای هر کدوم یه اکانت مخصوص به خودشو بسازی تا با سلیقه خودش اکانت خودشو تنظیم و مرتب کنه و به کاراش برسه.[/]

رایحهٔ بهشت;558598 نوشت:
خب اینم مشخص میکنه که سره کلاس تمرکز کافی ندارید ،

من فرفورد میام یه سری میزنم و آموزشی که گذاشتین رو همون آن انجام میدم . تنظیمات ساعت هم اموزش بدین لطفا .
متشکرم[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم وقت به خیر
امروز قراره به لطف خدا قسمت اخر از یوزر اکانت رو براتون بزارم ،‌
منتهی این قسمت اخر رو از یک سایت دیگه براتون میزارم. ان شاءالله استفاده کنید.

اصطلاحا می گویند در ویندوز ۷ کاربر Administrator تمام دسترسی ها را ندارد. در عمل این کاربر یک سطح از SYSTEM پایین تر می باشد. شاید این حرف به نوعی درست باشد. چون در ویندوز ۷ قابلیتی پیاده سازی شده است به نام UAC که برای انجام بعضی کارها از کاربر مجوز می خواهد. مثلا فرض کنید شما می خواهید برنامه ای را اجرا کنید. با پیام زیر مواجه می شوید:

مایکروسافت به این دلیل این قابلیت را اضافه کرده است که اگر برنامه ای در پشت صحنه درخواست تغییر در تنظیمات ویندوز را داشته باشد به کاربری که بر روی سیستم logon است خبر داده شود. در صورتی که شما آگاهانه در حال این تغییر باشید کافی است کلید Yes را بزنید، اما در صورتی که این تغییرات از جانب شما نیست کافی است کید NO را بزنید. این قابلیت باعث شده است که ویندوز ۷ مایکروسافت بسیار امن تر از سیستم های قدیمی تر شود. برای تنظیم کردن این قابلیت می توان تنظیمات آن را در Control Panel و Group Policy مشاهده کرد.

تنظیم کردن از طریق Control Panel

برای تنظیم کردن این قابلیت کافی است به Control Panel رفته. سپس بر روی User Accounts and Family Safety کلیک کنید.

سپس بر روی User Accounts کلیک کنید.

در صفحه باز شده می توانید گزینه Change User Account Control Settings را مشاهده کنید. بر روی آن کلیک کنید.

همان گونه که مشاهده می کنید چندین سطح برای تنظیم کردن این قابلیت وجود دارد که در زیر به بررسی کردن این تنظم ها می پردازم:

Never Notify Me

در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید. هیچ گونه هشداری به شما داده نخواهد شد. اگر برنامه ای در ساختار ویندوز ۷ تغییری ایجاد کند شما از آن اطلاع پیدا نخواهید کرد. در حقیقت با انتخاب این گزینه عملا UAC از کار خواهد افتاد.

Notify me only when programs try to make changes to my computer (do not dim my desktop)

در صورتی که برنامه ای بخواهد تغییری را در ساختار کامپیوتر شما انجام دهد از شما سوال پرسیده می شود. اما اگر شما تغییری بدهید سوالی پرسیده نمی شود. در این حالت Desktop ما قفل نمی شود و
پنجره ای که از شما سوال پرسیده می شود در کنار دیگر پنجره ها باز خواهد شد.

Default – Notify me only when programs try to make changes to my computer

همان گونه که مشاهده می کنید این گزینه به صورت پیش فرض فعال است. مانند گزینه بالا است با این تفاوت که فعال کردن آن باعث می شود در هنگام سوال پرسیدن تمام Desktop قفل شده و تا شما به سوال جواب ندهید کار ادامه پیدا نکند.

Always notify me when
در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید اگر برنامه ای یا شما بخواهید تغییری در ساختار ویندوز بدهد از شما سوال پرسیده می شود. این حالت امن ترین حالت است اما امکان دارد در طول کار با سیستم اینقدر از شما سوال پرسیده شود که شما این قابلیت را غیر فعال کنید.

به لطف خدا یوزر اکانت هم به پایان رسید
در جلسات بعدی اگر عمری باقی بود به ایکن های دیگه میپردازیم.
از جمله تنظیم ساعت

یاعلی مدد..

[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

امروز به طور استثنا ،‌دو جلسه در یک روز گذاشتم ( به یه دلیلی ).
میخوام در یک تاپیک تنظیم ساعت و تاریخ ویندوز 7 رو براتون بگم.ان شاءالله مفید باشه.

برای تنظیم ساعت و تاریخ باید وارد کنترل پنل بشید و گزینه date and time رو پیدا کنید.همانند شکل :

زمانی که روی این گزینه کلیک کنید وارد صفحه زیر میشید ، اولین تب ، روی گزینه change date and time کلیک کنید تا وارد پنچره کنار اون بشید.
تنظیمات رو انجام بدید و ok کنید.به همین سادگی.

این جلسه هم به پایان رسید ،‌اگر سوالی بود بفرمایید یاعلی مدد..

رایحهٔ بهشت;558920 نوشت:
این جلسه هم به پایان رسید ،‌اگر سوالی بود بفرمایید ♦ یاعلی مدد..

سلام
من این کارا رو کردم و این راهها رو رفتم .منتها ساعتش 12 ساعته است ! نمیشه جوری تنظیم کرد که 24 ساعته بشه؟

تاریخ شمسی نداره؟[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

شمیم بهشت;558988 نوشت:
سلام
من این کارا رو کردم و این راهها رو رفتم .منتها ساعتش 12 ساعته است ! نمیشه جوری تنظیم کرد که 24 ساعته بشه؟

تاریخ شمسی نداره؟

سلام علیکم
عکسی که گذاشتم رو نگاه کنید ،‌پنجره سمت راستی ، نوشته change calender settings این رو بزنید.
دو تا پنجره هم زمان باز میشه.اونی که عنوانش کاستومایز فرانت customize front ، هست رو نگاه کنید.
برید روی سربرگ time ، بعدش برید تو قسمت ، this format ، بعدش گزینه long time رو روی h:mm:ss قرار بدید.ok کنید.
حالا دیگه شمسی میشه.[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

بدون هیچ مقدمه ای برم سر اصل مطلب ؛
این تاپیک ایجاد شد تا بتونم به خلق خدا خدمتی کرده باشم ،‌ هرچند کوچک و کم.
اما دیگه وقته رفتن هست ، و باید رفت..
من این تاپیک رو اول به خدا و بعد به جناب هاله نور میسپارم که اگر فرصتی داشتید این تاپیک رو هم به روز کنند.
اگر دوستان دیگری هم تمایل داشتند با جناب هاله نور هماهنگ کنند که روی برنامه پیش بره تاپیک .
برای عوض کردن عنوان تاپیک هم با توجه به اموزشی که داده میشه ، میتونید با خانم باغ بهشت عزیز هماهنگ باشید.
از جناب شمیم بهشت هم عذر خواهی میکنم که وسط آموزش میرم.ان شاءالله حلالم کنند.
از فرصت استفاده میکنم و از همه کاربران عزیز ،‌کارشناسان محترم و مدیران گرامی به خاطر زحماتی که میکشند در انجمن سپاسگزاری میکنم.
و ازشون میخوام که منو حلال کنند ، مخصوصا جناب اویس ،‌ صادق ، طاهر ، Masoomi ،‌خانم عطریاس ..
از جناب اویس و صادق و طاهر به خاطر حرفام و از جناب Masoomi و خانم عطر یاس به خاطر دخالت در کارشون.( خودشون در جریانند :Nishkhand: )
اگر از من دلخوری به دل دارید همگی حلال کنید و اگر مقدور بود برام دعا کنید.خدا خیرتون بده.
و در اخر :
زندگی زیباست اگر خدایی باشد..
خدا یار و نگه دار همگی یا علی مدد..

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

به نام خدا
با عرض سلام ...

در ابتدا لازم می دونم از زحمات سرکار رایحهٔ بهشت تشکر کنم ، انشاء الله در پناه خدا سلامت و موفق باشند (به امید حضور دوباره ایشون در جمع اسک دینی ها)

متاسفانه از اونجایی که به ویندوز 7 دسترسی ندارم به امید خدا سعی می کنم آموزش ها رو طبق ویندوز 8 پیش ببرم گرچه تفاوت چندانی با ویندوز 7 نمیکنه !!! (حالا شاید یه مقدار هم فرق کنه)

سعی مون بر این هست تا آموزش ها رو در 7 رده خدمت تون بیان کنیم (به صورت زیر)

عنوان : آموزش های کاربردی در ویندوز 7 و 8
بخش اول :

• مروری بر منوی استارت (start)
بخش دوم :

• کنترل پنل (Control Panel)
  • منوی استارت و تسکبار (Task Bar and Start Menu)
  • اکانت کاربری (user accounts)
بخش سوم : (آموزش نکات ابتدایی)
بخش چهارم : (تنظیمات استارت و دسکتاپ در ویندوز Dirol
بخش پنجم : (مدیریت فایل ها ، پوشه ها ، درایو ها)
بخش ششم : (معرفی و آموزش نرم افزار های کاربردی)
بخش هفتم : (آموزش نکات متوسط و پیشرفته)

جزئیات هر بخش به تدریج مشخص میشه ... (بخش های 1 و 2 توسط سرکار رایحه بهشت کاملا توضیح داده شد)

و مورد آخر ، از اونجایی که سطح دسترسی لازم برای ویرایش "پست سرفصل مطالب" و "عنوان تاپیک" رو ندارم دو تا زحمت ، خدمت مدیر بخش داشتم
اول: تغییر عنوان به " آموزش های کاربردی در ویندوز 7 و 8" و آپدیت عنوان بعد از هر آموزش جدید
دوم: ممنون میشم هر موقع پست ای تحت عنوان "سرفصل مطالب" توسط من گذاشته شد اون رو حذف کنند و با پست اول ادغام و آپدیت کنند

با تشکر
در پناه حق

نصب فونت جدید در ویندوز

حل مشکل نمایش نامفهوم حروف فارسی در ویندوز 8

[FLV]http://www.askdin.com/attachments/3006468978d1408631005-8.mp4[/FLV]

[="Arial"][="Navy"]

هاله نور;559505 نوشت:

سلام علیکم

کاش تصاویرو کمی زوم می کردین ، واضح نیست[/]

باغ بهشت;559557 نوشت:
سلام علیکم

کاش تصاویرو کمی زوم می کردین ، واضح نیست

با سلام

30 ثانیه آموزش رو به صورت hd تصویربرداری کرده بودم که حدودا 3 الی 4 مگ شده بود ، برای اینکه حجم اش کاهش پیدا کنه با یه نرم افزار دیگه رندرش کردم به زیر hd (که الان تقریبا 1 مگ شد)

یه مقدار خیلی ، خیلی کمی تصویر مات شده ولی اگه به صورت تمام صفحه مشاهده بشه به نظرم کاملا قابل خوندن هست (1280 در 720)

ولی حق با شماست اگه تو بعضی جاها دوربین رو زوم می کردم بهتر بود

با تشکر

روش های مختلف اجرای یک فایل نصبی

1- اجرا در حالت معمولی
2- اجرا در حالت Administrator
3- اجرا در خط فرمان در حالت Administrator

که مثلا برای نصب پایتون در ویندوز 8 فقط روش 3 جواب میده !

[FLV]http://www.askdin.com/attachments/3006468991d1408645470-.mp4[/FLV]

[="Arial"][="Black"]باسلام وتشکرفراوان از شما خواهر گرامی

ما جز خوبی از شما ندیدیم ..

براتون آرزی سلامتی وتوفیق روز افزون دارم..

درپناه حق باشید...[/]

هاله نور;559505 نوشت:

سلام
ممنون بابت آموزش

تصویر که گذاشتید اگه میشه توضیحاتش هم بذارین
ممنون[/]

سلام
خواهش می کنم
همونطور که با قبلا با سرکار رایحه بهشت هماهنگ کرده بودم ، به امید خدا تا قبل از فراخوان استاد برای ادامه کار تحقیقاتی در خدمت تون هستم (که به احتمال بالا نیمه اول این ماه دوباره فعالیت ها شروع میشه و متاسفانه نمی تونم مثل قبل حضور داشته باشم)
مورد بعد اینکه تمام مواردی که در ویندوز 8 با اون آشنایی ندارید اگه بشه به صورت موردی مطرح کنید من انشاءالله بتونم طبق همون موارد آموزش ها رو پیش ببرم (تا قبل از رفتن شرمنده تون نشم)

شمیم بهشت;560285 نوشت:
تصویر که گذاشتید اگه میشه توضیحاتش هم بذارین

در ابتدا پنجره Control Panel رو باز می کنیم

در مرحله بعد آیتم Region رو انتخاب کرده ...

در تب Formats: در لیبل Format آیتم Persian رو انتخاب کنید

در تب Location : در لیبل Home Location آیتم Iran رو انتخاب کنید

در تب Administrative : در باتم Change System Locale... در لیبل Current System Locale آیتم Persian رو انتخاب کرده وباتم OK رو کلیک کنید

در نهایتدر پنجره اصلی Ok کرده و سیستم رو ریستارت کنید

[SPOILER]
من فکر نمی کردم آموزش ویدیویی هم توضیح بخواد !!! :Gig: گرچه بهتر بود با صدا تو ویدیو توضیح میدادم که به دلایلی از اینکار اجتناب کردم :makhfi:
[/SPOILER]

در پناه حق

یک نکته در Attachment کردن فایل در هنگام ارسال ایمیل

[/HR]به نام خدای رحمن و رحیم

گفتم بیام اینجا یه فوتی کنم تا شاید گرد و خاک هاش تکونده بشه

و اما به دوستان گُلم بگم که اگه توجه کرده باشید در برخی از مواقع سرویس های ایمیل اجازه ارسال برخی از فایل ها رو به ما نمیده

اون چیزی که کاملاً مشخص هست، چنین سرویس هایی می تونند فایل های ما رو مشاهده کنند حتی اگه اون فایل داخل یه فایل zip یا rar و ... باشه (مشاهده متن که کار نداره، برای پردازش تصویر ما هم میشه از روش های مربوطه هوش مصنوعی بهره برد و برای بقیه موارد هم ...)

پس باید چه کنیم؟

فایل مورد نظرتون رو به صورت rar با فعال سازی پسورد و علامت گذاری تیک رمزگذاری فشرده کنید و بعد برای دوستتون ارسال کنید و پسورد رو از طریق پیامک به اش اطلاع بدید

فایل: 

هاله نور;626153 نوشت:
اون چیزی که کاملاً مشخص هست، چنین سرویس هایی می تونند فایل های ما رو مشاهده کنند

فقط تا یه موردی رو یادم رفت بگم و اون اینکه در برخی از موارد سرویس دهنده برای حفظ امنیت خودش و ... به ما اجازه آپلود یک سری از فایل ها رو نمیده

یه کار دیگه هم میشه کرد: هر موقه خواستی فایل .exe رو انتقال بدی پسوند اون رو کاملاً حذف کن و یا اینکه پسوندش رو .jpg و یا یه چیز مثل این تغییر بده و بعد به دوستتون اطلاع بدید پسوند فایل رو برگردونند

[="Navy"][=arial]بعضی از پیش پا افتاده ترین مطالب آموزشی کامپیوتر می تواند کمک بزرگی برای افراد مبتدی به حساب بیاید . یکی از همین موارد نصب فونت در ویندوز 7 است . معمولا بعد از نصب ویندوز و درایورها باید نرم افزارهای کاربردی بر روی سیستم عامل نصب شود .

[=arial] [=arial]برنامه هایی همانند آفیس و ورد که رابطه مستقیم با فونت های فارسی دارد و عملا بدون فونت کار کردن با آنها مشکل و برای بعضی از افراد غیر ممکن است . در ادامه روش نصب فونت در ویندوز 7 را آموزش میدهم .

[=arial] [=arial]1. از چند روش می توانید به پوشه Font که در کنترل قرار دارددسترسی داشته باشید که راحت ترین آن تایپ کلمه Font در کادر جستجوی منوی استارت و سپس باز کردن پوشه مورد نظر می باشد .

[=arial]
[=arial] [=arial]2. بعد از چند لحظه صفحه ای همانند تصویر زیر باز می شود .

[=arial]
[=arial] [=arial]3. کافیست فونت های فارسی را انتخاب و بعد از آن درگ کنید و داخل کادری که با رنگ زرد مشخص کرده ام رها کنید تا کپی شود .

[=arial]
[=arial] [=arial]4. در صورتیکه فونت های نصب شده تنظیمات ویندوز شما را تغییر داد و راضی نبودید می توانید با کلیک بر روی گزینه Font Settings و کلیک بر روی گزینه Restore default font settings تنظیمات را به حالت اول برگردانید .

[=arial] منبع : (بخش آموزش سایت آسارایان)