جمع بندی کپی مطالب در سایت و حق الناس

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کپی مطالب در سایت و حق الناس

با نام و یاد دوست

با سلام و عرض ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

که با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام

بنده قبلا وبمستر بودم وچند وبسایت با موضوعات مختلف داشتم برای همین خیلی از مطالب را از سایت های تفریحی کپی می کردم مثل اس ام اس عکس و جوک و ... . البته تا جایی که می تونستم منبع مطلب کپی شده را ذکر می کردم که طبق رضایت صاحب سایت اصلی عمل کرده باشم ولی ممکنه بعضی مواقع فراموش کرده باشم که منبع را ذکر کنم می خواستم بپرسم این فراموش کردن ذکر منبع مطلب می تونه حق الناس باشه یا نه ؟ اگه حق الناس هست چه جور باید رفعش کنم تا اون دنیا به صاحبان اون سایت ها مدیون نباشم چون نمی دونم اسم سایت ها را و زیاد هم بودند نمی تونم برم حلالیت بطلبم الان تکلیفم چیه باید چه جور رفعش کنم ؟ در ضمن همه ی اون سایت ها را الان فروختم و نمی تونم حذفشون کنم .

یکی دیگه اینکه یک سایت فیلم هم داشتم که فیلم های ایرانی را در اون برای دانلود قرار می دادم البته بیشتر فیلم هایی بود که در ماهواره هم پخش می شد یا فیلم های قدیمی ایرانی که از تلویزیون هم پخش شده بودند یعنی سعی می کردم فیلم های در حال اکران در سینما را قرار ندم . این جزو حق الناس محسوب می شه برای رفعش باید چکار کنم چون اون سایت را هم الان فروختمش و دیگه اختیارش دست من نیست ؟

مرجع تقلید مکارم شیرازی

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

با سلام وعرض ادب

در فرض سئوال اگر یقین دارید که حقوق افرادی پایمال شده به هر مبلغ که اطمینان دارید ، لازم است رد مظالم دهید یعنی به نیت صاحبان حق به فقیر صدقه دهید برای کمتر از 50 هزار تومان ، خودتان می توانید این کار را انجام دهید اما بیش از این مبلغ را باید به دفتر مرجعتان ارسال فرمایید.(1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم

موضوع قفل شده است