بررسی چهار اثر «فلورانس اسکاول شین»

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بررسی چهار اثر «فلورانس اسکاول شین»

با عرض سلام و خسته نباشید
می خواستم بدانم چهار اثر فلورانس اسکاول شین (1-بازی زندگی و راه و رسم این بازی 2- کلام تو عصای معجزه گر تست 3-در پنهان موفقیت 4-نفوذ کلام) چه نکات منفی دارد که هنگام خواندن آن باید مدنظر قرار گرفته شود؟
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

پرسشگر محترم
ضمن تشکر از ارتباط شما با اين مرکز، در پاسخ بايد عرض کنيم که بنده با اين کتاب و امثال آن آشنايي دارم . اين کتاب تا حدودي فلسفي و روانشناختي به نظر مي رسد.
مطالعه اينگونه کتاب ها بسيار مفيد به نظر مي رسد. اما از يک مطلب هيچگاه نبايد غافل شد و آن اينکه بسياري از مطالبي که در اين کتب نقل مي شود داراي استناد کافي نيست و ممکن است داراي پشتوانه علمي و عملي نباشد.
نکته ديگر اينکه نبايد از آيات و روايات که مواد بسيار غني براي استفاده ما هستند غافل شويم . ممکن است به يک روايت بسيار غني برخورد کنيم و کل آنچه در مطالعه کتاب فلورانس اسکاول شین بدنبال آن هستيم را دريافت کنيم.

پس غافل نشويم که اسلام موادي دارد که کل کتاب هاي روانشناسي دنيا ر ا هم جمع کنيم به پاي آن نمي رسد.
موفق باشيد.

سلام. کتاب خیلی خوبیه. فقط یه نکته ی منفی ای که در کتاب هست اینه که: اسکاول شین به قانون تناسخ اشاره کرده. این قانون میگه دلیل اینکه یه نفر فقیر متولد میشه و یه نفر ثروتمند اینه که آدما چندبار به دنیا میان و تو این دنیا زندگی میکنن. اگه یکی تو زندگی قبلیش همیشه تمرکزش رو فقر بوده, تو زندگی بعدیش تو یه خانواده ی فقیر بدنیا میاد.

این کاملا با عقاید ما در تضاده. چون آدما فقط یک بار به دنیا میان و بعد از مرگ, روح به سرای دیگه ای میره و زندگی ابدیش رو اونجا ادامه میده.

در کل بزرگترین نکته ی منفی ای که این کتاب داره همینه. قانون تناسخ با ماهیت وجودی انسان که خدا براش ترسیم کرده اصلا همخوانی نداره.

من خودم خیلی چیزا از این کتاب یاد گرفتم و خوندنش رو به خیلی ها توصیه کردم. همونطوریکه کارشناس محترم هم فرمودن خیلی مسائل رو اسلام در قالب روایات و ... گفته. مثل مثبت اندیشی, بخشیدن دیگران, کینه توز نبودن, بخشش دارایی و ...
اما من خودم واقعیتش همیشه اینا رو تو قرآن و روایات و ... میخوندم اما در عمل نمیتونستم ازش استفاده کنم. ولی از وقتی این کتابو خوندم خیلی چیزا برام روشن شد.
در مورد همین بخشیدن دیگران, تو کتاب انقدر قشنگ در موردش حرف زده که من وقتی اینو خوندم تازه یادم افتاد چرا همیشه خدا میگه: ببخش تا بخشیده بشی.
یعنی با تمام وجودم اینو درک کردم و بالاخره موفق شدم در عمل ازش استفاده کنم. در مورد مسائل دیگه هم همینطور. مثل مثبت اندیشی, انفاق و کمک به دیگران و ...
اصلا من همیشه میگم کسی که اینو میخونه, دیگه حتی خودشم بخواد نمیتونه افکار منفی رو تو ذهنش جا بده. از بس که دیدش مثبت میشه..
کلا در مورد خیلی چیزا حرف میزنه. کتاب جذابیه.

همونطوری که کارشناس محترم فرمودن یه کتاب فلسفی _ روانشناختی هست.

صابر;559191 نوشت:
پس غافل نشويم که اسلام موادي دارد که کل کتاب هاي روانشناسي دنيا ر ا هم جمع کنيم به پاي آن نمي رسد.

صد در صد همینطوره.

با عرض سلام و تشکر ،
از کارشناس محترم خواهش می کنم اگر در این کتاب مواردی هست که امر به منکر کرده یا اطلاعات غلطی داده مطرح و تصحیح کنند.
همچنین می خواستم در مورد صحیح بودن یا نبودن مطالب کتاب «قانون جذب»نوشته ی مایکل لوسیر در تعالیم اسلام مطمئن شوم.

البته فقط یه جا به قانون تناسخ اشاره کرده. یعنی فقط تو چند خط . اونم تقریبا آخرای کتابه.

با سلام به دوستان عزيز
نکته اي که در مورد اين کتاب و کتاب قانون جذب وجود دارد اينکه ببينيد ظاهر اين کتابها هيچ مطلب انحرافي يا امر به منکري ندارد بلکه بسياري نکات خوب دارد که براي برنامه زندگي يا تقويت اراده يا خودشناسي و... مفيد است اما نقش عوامل معنوي اولا ناديده گرفته شده و ثانيا تاثير بعضي مطالب اين کتاب ها بر نفس و روان انسان کاملا ناخودآگاه است.و ثالثا بسياري از اين کتاب ها انسان را از انسان بالاتر نبرده و او را در همين سطح متوقف کرده اند در حالي که اين روايت زيبا را نبايد فراموش کرد که من عرف نفسه فقد عرف ربه بعد از شناخت خود نوبت به شناخت خداوند مي رسد.
موفق باشيد.

با سلام
در مورد این موضوع که این کتاب و بسیاری از کتاب های دیگر عقیده دارند همه چیز را می توان به دست آورد و دست کشیدن از رویا ها را نهی می کنند و با در نظر گرفتن احادیثی چون:آرزو های بلند و بزرگ نداشته باشید زیرا شما را از آخرت غافل می کنند و آیه ی «لقد خلقن الانسان فی کبد» چگونه می توان این دو از این دو مفهوم یک اصل مشترک پیدا کرد؟
و یک سوال دیگر :این که وی ترس را امید به شر تلقی می کند ولی در دین ما ترس از خدا و امید به خدا باید به یک اندازه باشد و این دو باهم جور در نمی آیند ،چگونه می توان این دو نوع ترس را از هم تفکیک کرد؟

[="Times New Roman"][="Black"]پیشنهاد میکنم سی دی های سمینار موفقیت و تکنیک های موفقیت دکتر شاهین فرهنگ رو خریداری کنید و با دقت ببینید . شک ندارم جواب تمام سوالاتتون رو میگیرید..[/]

موضوع قفل شده است