آیا مردان و زنان می توانند فقط "دوست معمولی" باشند؟ (کلیپ تصویری)

تب‌های اولیه

50 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا مردان و زنان می توانند فقط "دوست معمولی" باشند؟ (کلیپ تصویری)

دوستان سلام

آیا مردان و زنان می توانند فقط "دوست معمولی" باشند؟

چند مصاحبه ی کوتاه در محوطه ی دانشگاه ایالت یوتا را با هم ببینیم!

علی علی

سلام
خیلی خوب بود...:Kaf::Kaf:
قابل توجه همه اونایی که میگن فقط یه دوستیه معمولیه و باید جنبه داشته باشی و...
اخه مگه میشه به غریزه گفت من روشنفکرما! حواست باشه ابروریزی نکنی!!!:khaneh:

[="Black"]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاتر تاپیک و دیگر دوستان گرامی.

کلیپ زیبایی بود، چیزی که اسلام 1400 سال پیش گفته است را کشف کرده اند.
و این کلیپ مهر تایید یدیگری بر اسلام است ، هر چند اسلام نیازی به این تاییدها ندارد.
[/]

این فیلم یعنی چی؟

دوست معمولی یعنی چی؟

اصلا دوستی با پسر یعنی چی؟چه محدوده ای داره؟میزان روابط؟مثل دوستی با دختره؟همون تعداد زنگ.اسمس؟همون تعداد بیرون رفتن؟.....همون شاخصه ها؟همون نشونه ها؟ آیا به چت دختر و پسر که مدت زیادی با هم هستن هم میشه گفت دوستی؟...اصلا واسم مبهمه:khaneh:

[="DimGray"]خوب بود ممنون:ok:

فقط چقدر نظر دخترا با پسرا فرق میکرد....:Gig:
[/]

سلام
به من قبلا بارها ثابت شده هیچوقت ی دوستی معمولی بین دوتا جنس مخالف وجود نداره. و جز هنگام ضرورت نباید صحبتی بشه .

یاس...;554193 نوشت:
این فیلم یعنی چی؟

دوست معمولی یعنی چی؟

اصلا دوستی با پسر یعنی چی؟چه محدوده ای داره؟میزان روابط؟مثل دوستی با دختره؟همون تعداد زنگ.اسمس؟همون تعداد بیرون رفتن؟.....همون شاخصه ها؟همون نشونه ها؟ آیا به چت دختر و پسر که مدت زیادی با هم هستن هم میشه گفت دوستی؟...اصلا واسم مبهمه:khaneh:

دوستان سلام

خوب این فیلم، یک تحقیق میدانی برای پاسخ گویی به همین سوالات شماست

علی علی

ایول !
پسر ها چقدر رک گفتن نه نمیشه
مرسی از کلیپ

یه سوال این جا بپرسم مثلا اگه تو دانشگاه تبادل جزوه کنیم با پسرا یا مثلا در مورد بحث های علمی باهم بحرفیم

اردوهایی که مختلط با هم میریم هم مشکلی داره؟؟؟

مکلف;554250 نوشت:
یک تحقیق میدانی برای پاسخ گویی به همین سوالات شماست

خب جواباشو که من نگرفتم...

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

توجیه های بیخود گناهان:

۱_غيبت…تو روشم ميگم
۲_تهمت…همه ميگن
۳_دروغ…مصلحتي
۴_رشوه...شيريني
۵_ماهواره...شبکه هاي علمي
۶_مال حرام ...پيش سه هزار ميليارد ديگه چي هست؟
۷_ربا...همه ميخورن ديگه
۸_نگاه به نامحرم...يه نظر حلاله
۹_موسيقي حرام....ارامش بخشه
۱۰_مجلس حرام... يه شب که هزار شب نميشه
۱۱_بخل...اگه خدا ميخواست بهش ميداد
12-بدحجابی....گرمه...مردها چشمشونو کنترل کنن...اصلا چرا مردها حجاب نداشته باشن؟
13-سبک شمردن نماز..چهارتاجمله ی عربی که مهم نیست. مهم، عمله.
14-رفاقت با نامحرم... من که قصد بدی ندارم...آدم باید شعور و شخصیت اجتماعی داشته باشه!
15- روزه خوری....کارم سخته..خدا هم راضی نیست من به خودم ضرربزنم
16- فحش دادن....واقعیته
17- آزاروالدین....حق با منه...نمی دونید من چی کشیدم
18- دزدی و کلاهبرداری....گنده های مملکت هم دزدی می کنن. این که چیزی نیست
۱۹…شادی درروزهای شهادت.....ما که عرب نیستیم...هزاروچهارصدسال گذشته دیگه

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
خداوند عاقبت ما را ختم به خیر گرداند

دوستی معمولی دختر و پسر مثل اینه که
شمع روشن با بنزین، دوست بشن و هیچ اتفاقی هم نیفته

دخترهای اونجا هم بسیار خوشخیال تشریف دارند.

نوکر فاطمه;554262 نوشت:
یه سوال این جا بپرسم مثلا اگه تو دانشگاه تبادل جزوه کنیم با پسرا یا مثلا در مورد بحث های علمی باهم بحرفیم

اردوهایی که مختلط با هم میریم هم مشکلی داره؟؟؟

این کارها معمولاً همه اش بهانه ای است برای برقراری ارتباط. حتی اگر برای شما هم نباشد برای طرف مقابل هست.
بحث علمی و تبادل جزوه و... را با همون همجنس ها هم می توان انجام داد.
این را به خاطر داشته باشید که همه ی ارتباط ها از همین، به اصطلاح "جزوه گرفتن ها" شروع شده. هیچکس همون اول نمیاد بگه"بیا دوست بشیم"!!!
امروز میاد میگه جزوه بده. فردا میگه اون جا اینو نوشته بودی منظور چی بود؟ فردا میگه شماره اتم بده سوالی داشتم بپرسم. بعدش میگه بیا باهم بریم بیرون بحث علمی کنیم!!!
بعد امتحان: به نظر شما امتحان چه طور بود؟ اگر چه طوری بود بهتر بود؟ چندتارو نوشتی؟ اونو چی نوشتی؟ چرا اینو نوشتی؟!؟!؟!؟!
واقعا اینها چه ضرورتی داره؟؟؟؟؟؟؟ خب معلومه همه اش بهونه اس دیگه.

معذرت می خوام ولی بیشتر کسانی که تو مملکت ما وارد دانشگاه میشن، کسانی هستن که یک یا دوسال خودشونو تو اتاق حبس کردن و فقط کله شون تو کتابها بوده و فقط برای قضای حاجت میومدن بیرون.
بنابراین وقتی وارد محیط آزاد و مسموم دانشگاه میشن حسابی می خوان خودشونو نشون بدن!

سلامت باشید

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام
مخاطبشو تو تله ميندازه.روش خوبيه برا بحث با كساني كه به اين دوستي ها ديد مثبتي دارن.

و من الله توفيق[/]

چند سال پیش تو تهران، یه پسره، دختر همکلاسیشو تو خیابون با چاقو تیکه تیکه کرده بود. چند روز بعدش هم پسره رو در ملاعام اعدام نمودند.ا
خب علتش چی بود؟!
علتش این بود که دختره و پسر همکلاسی با هم "دوست معمولی"!!!! تشریف داشتن. حتی شاید از اون هم کمتر.
با همون ""جزوه بده، جزوه بده، نمره ات چند شد؟، چرا این رشته رو انتخاب کردی؟ هدف شما در زندگی چیه؟ شماره بده، شما چقد صدای قشنگی دارید......"" به هم علاقه مند شده بودن.
پسره چنان عاشق دختره شده بود که تو تخیلش هم نمی تونست تصور کنه که بدون اون زندگی می کنه.
وقتی شنید که برای دختره خواستگار اومده و دختره هم جواب مثبت داده رفت زد دختره رو از هستی ساقط کرد.

وقتی بچه ابتدایی بودیم هی اصرار می کردن که دخترها و پسرها از هم جدا باشن درحالی که اون موقع اصلا حالیمون نبود دختر و پسر یعنی چی!
بعد حالا تو اوج هیجانها و غرایز که هرکسی مثل آتشفشان نیمه فعالی برای خودش هست، پنبه و آتیشو با هم قاطی می کنن! تا شخصیت اجتماعی دانشجویان کامل شه!!!!

واقعاً صحیح فرمودند که :
بدترین دشمن و بدترین بیماری، جهل است.

من موافقم که دوستی پسرا و دخترا به هیچ عنوان نمیتونه معمولی باشه هرچند خیلی ها رو دیدم که با هم به ظاهر دوستای معمولی هستن ولی در باطن چی میگذره خدا میدونه.
اما وقتی میبینم تو دانشگاه یه گروه از دخترا با یه گروه از پسرا دوست میشن و همیشه با همن و با هم درس میخونن و با هم میرن بیرون چی؟ به ذهنم میرسه که اونا انگار با هم دوست معمولی هستن
تو این کلیپ به نظرم وقتی از دخترا میپرسه که آیا دوستتون به شما علاقه داره یا نه؟ خب نمیتونن بگن نه. چون اگه بهشون علاقه نداشتن که باهاشون دوست نمیشدن. درست مثل دوستی با همجنس میمونه که چون یه نفرو دوست داریم و از اخلاقش خوشمون میاد باهاش دوست میشیم دیگه. اگه بدمون بیاد و نتونیم باهاش بسازیم که دیگه نمیریم باهاش دوست بشیم
به هرحال خیلی جالب بود ممنون. مخصوصا جواب صریح پسرا

لبیک یا علی النقی;554274 نوشت:
بعد حالا تو اوج هیجانها و غرایز که هرکسی مثل آتشفشان نیمه فعالی برای خودش هست، پنبه و آتیشو با هم قاطی می کنن! تا شخصیت اجتماعی دانشجویان کامل شه!!!!

واقعا بخش بزرگی از اتفاقاتی که تو جامعه شاهدشون هستیم و ازشون مینالیم به همین مربوط میشه
فضای دانشگاه ها واقعا فضای مسمومی هست که یه عده عقده هاشونو میخوان توی این محیطا خالی کنن که باعث میشه حتی خیلی از اونایی که سرشون تو کار خودشون هم هست به این راه نادرست کشیده بشن.
جالب اینه این دسته از افراد سایرینی که موجه هستن و خودشونو کنترل میکنن رو امل و عقب افتاده و غیر معاشرتی و .. میدونن
جای بسی تاسف داره!!!

لبیک یا علی النقی;554270 نوشت:
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

توجیه های بیخود گناهان:

۱_غيبت…تو روشم ميگم
۲_تهمت…همه ميگن
۳_دروغ…مصلحتي
۴_رشوه...شيريني
۵_ماهواره...شبکه هاي علمي
۶_مال حرام ...پيش سه هزار ميليارد ديگه چي هست؟
۷_ربا...همه ميخورن ديگه
۸_نگاه به نامحرم...يه نظر حلاله
۹_موسيقي حرام....ارامش بخشه
۱۰_مجلس حرام... يه شب که هزار شب نميشه
۱۱_بخل...اگه خدا ميخواست بهش ميداد
12-بدحجابی....گرمه...مردها چشمشونو کنترل کنن...اصلا چرا مردها حجاب نداشته باشن؟
13-سبک شمردن نماز..چهارتاجمله ی عربی که مهم نیست. مهم، عمله.
14-رفاقت با نامحرم... من که قصد بدی ندارم...آدم باید شعور و شخصیت اجتماعی داشته باشه!
15- روزه خوری....کارم سخته..خدا هم راضی نیست من به خودم ضرربزنم
16- فحش دادن....واقعیته
17- آزاروالدین....حق با منه...نمی دونید من چی کشیدم
18- دزدی و کلاهبرداری....گنده های مملکت هم دزدی می کنن. این که چیزی نیست
۱۹…شادی درروزهای شهادت.....ما که عرب نیستیم...هزاروچهارصدسال گذشته دیگه

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
خداوند عاقبت ما را ختم به خیر گرداند

دوستی معمولی دختر و پسر مثل اینه که
شمع روشن با بنزین، دوست بشن و هیچ اتفاقی هم نیفته

دخترهای اونجا هم بسیار خوشخیال تشریف دارند.

این کارها معمولاً همه اش بهانه ای است برای برقراری ارتباط. حتی اگر برای شما هم نباشد برای طرف مقابل هست.
بحث علمی و تبادل جزوه و... را با همون همجنس ها هم می توان انجام داد.
این را به خاطر داشته باشید که همه ی ارتباط ها از همین، به اصطلاح "جزوه گرفتن ها" شروع شده. هیچکس همون اول نمیاد بگه"بیا دوست بشیم"!!!
امروز میاد میگه جزوه بده. فردا میگه اون جا اینو نوشته بودی منظور چی بود؟ فردا میگه شماره اتم بده سوالی داشتم بپرسم. بعدش میگه بیا باهم بریم بیرون بحث علمی کنیم!!!
بعد امتحان: به نظر شما امتحان چه طور بود؟ اگر چه طوری بود بهتر بود؟ چندتارو نوشتی؟ اونو چی نوشتی؟ چرا اینو نوشتی؟!؟!؟!؟!
واقعا اینها چه ضرورتی داره؟؟؟؟؟؟؟ خب معلومه همه اش بهونه اس دیگه.

معذرت می خوام ولی بیشتر کسانی که تو مملکت ما وارد دانشگاه میشن، کسانی هستن که یک یا دوسال خودشونو تو اتاق حبس کردن و فقط کله شون تو کتابها بوده و فقط برای قضای حاجت میومدن بیرون.
بنابراین وقتی وارد محیط آزاد و مسموم دانشگاه میشن حسابی می خوان خودشونو نشون بدن!

سلامت باشید

lk
من 24 سابقه دارم ان هم مربی پرورشی خدایی تا 6 ساله بشوند اشکال ندارد وقتی به سن ممیز زسیدن غیر ممکن است که لذت جای دوستی معمولی را نگیرد زیرا حس کنجکاوی در مورد جنس مخالف و تعغیرات هورمونی در بدن باعث این حرکت می شود

من 24 سابقه دارم ان هم مربی پرورشی خدایی تا 6 ساله بشوند اشکال ندارد وقتی به سن ممیز زسیدن غیر ممکن است که لذت جای دوستی معمولی را نگیرد زیرا حس کنجکاوی در مورد جنس مخالف و تعغیرات هورمونی در بدن باعث این حرکت می شود

خوب پسرا همیشه همینطورین! به چیزایی فکر میکنن که شاید دختر بیچاره اصلا به ذهنش نرسه. ولی من فکر میکنم میشه!خودم که خیلی دوست نیستم ولی بعضی دوستامو میبینم که با همکلاسیامون خیلی صمیمی هستن واقعا حس مکنم دوستی عادی دارند. چون ممکنه هر کدوم دوست پسر یا دختر خودشونو داشته باشن...

maryam27;554289 نوشت:
خوب پسرا همیشه همینطورین! به چیزایی فکر میکنن که شاید دختر بیچاره اصلا به ذهنش نرسه. ولی من فکر میکنم میشه!خودم که خیلی دوست نیستم ولی بعضی دوستامو میبینم که با همکلاسیامون خیلی صمیمی هستن واقعا حس مکنم دوستی عادی دارند. چون ممکنه هر کدوم دوست پسر یا دختر خودشونو داشته باشن...

هه شما باید اون موقع که اون پسره با دوستاش می شینه و از دخترا حرف میزنه رو ببینی :khaneh:

alibay;554301 نوشت:
هه شما باید اون موقع که اون پسره با دوستاش می شینه و از دخترا حرف میزنه رو ببینی :khaneh:

هه! همه پسرا کارشون همینه!

رنگ خدا;554279 نوشت:
چون اگه بهشون علاقه نداشتن که باهاشون دوست نمیشدن.

اصلا مگه هر علاقه علاقه جنسی هست؟...مگه تو دوستی معمولی علاقه نیس:Moteajeb!:

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب

یاس...;554333 نوشت:
مگه تو دوستی معمولی علاقه نیس

ببخشید ، اما دوستی که بر گرفته از علاقه باشد ، نامش دوستی معمولی نیست.
اصلا علاقه داشتن طرفین در دوستی معمولی بی معنا است.
[/]

امام عشق;554346 نوشت:
اما دوستی که بر گرفته از علاقه باشد ، نامش دوستی معمولی نیست.

پس دوستی معمولی یعنی چی؟

یاس...;554333 نوشت:

شما کافیه انگلیسی در این مورد سرچ کنید
کلی تحقیق و مقاله ... هست

یاس...;554333 نوشت:

منظور من هم همین بود. تو کلیپ ازشون پرسیده شده بود که آیا دوستتون بهتون علاقه داره یا نه . اونام گفتن آره. به نظر من علاقه توی هر دوستی ای با همجنسم هست. مگه میشه آدم به کسی که علاقه ای بهش نداره دوست بشه؟!!یعنی این دوستی دیگه ادامه پیدا نخواهد کرد.
اگه شما به دوستتون علاقه نداشته باشین پس ناراحتیش براتون مهم نخواهد بود پس ممکنه خیلی مواقع بی اعتنا باشین و نسبت به حل مشکلش هیچ اقدامی به عنوان دوست نکنید

رنگ خدا;554279 نوشت:
من موافقم که دوستی پسرا و دخترا به هیچ عنوان نمیتونه معمولی باشه هرچند خیلی ها رو دیدم که با هم به ظاهر دوستای معمولی هستن ولی در باطن چی میگذره خدا میدونه.

من خودم قبلا برام اشنایی که پسرها و دخترها دارند و جزوه میگیرند و... مفهمومی جز همون جزوه نداشت. یعنی راستش تاحالا هم ندیده بودم این مدلی باشه
ی سالی با ی پسر اشنا شدم که کتاب های که برای کنکور ارشد میخواستم ازش می پرسیدم. پسرکاملا مذهبی بود و حتی ی کلمه محبت بین ما گفته نمی شد . من ان ی ادم میدیم که جزوه تبادل میکنیم وجه اشتراک ما فقط درس هست
حالا از دید ان پسر که بعد برام مشخص شد
ایشون وقتی خیلی نا امید بودند با من تماس گرفتن و من امید بهشون داده بودم( کنکور ان سال رد شده بودند اما من خوب داده بودم) خب بعدش .......
بعدا اعتراف کرد همون موقع یاد مهربون بودن من افتاده و تماس گرفته و دقیقا بعد ان رابطه مهر من به دلش نشسته. من خودم مغرور نبودم اما شدیدا به اعتقاداتم پایبند بودم . و از رابطه احساسی هرگز به کسی جرات ندادم. خلاصه ایشون ی مدتی که جزوه میفرستاد و .... ( حتی دیدن هم نبود) ی بار نمیدونم چطور به جا جزوه عکسش بود. من باهاش قطع کردم اما ی روز بهم ایمیل داده و درمورد دوست دخترش حرف زده و مونده جطور از ان رابطه کنده بشه. خلاصه ی سری سوال ازم در مورد مثلا احساس ان چیه و... پرسید . بعد ی روز بهم گفت خیلی مغروری و کاملا سردی !!!!!!!!!!!!بهم میگفت ظرافت زنونه اصلا نداری و....
:Nishkhand::Nishkhand::Nishkhand: خب این نشون میداد من تو رابطه ام همونجور که میخواسم رفتار کردم اما ........... ان دوباره جلو می امد هر بار به بهونه ای !!! اما من از قضیه عکس بهش رو نمی دادم.و چیزی که خیلی بهم برخورد این بود که با این همه ادعا که تو فقط ی پوسته ظاهری از خشکی و سردی میسازی و .... گفت نمیتونه به ازدواج با من فکر کنه. منم ارزشم بالاتر از دوست دختری هست و...یعنی خلاصه .......
حالا بعد کلی اتفاق فهمیدم اقا از اول نظرش من بودم :khaneh: حالا خودتون قضاوت کنید چی به چیه !!!!!!!!
این گفتم واسه دخترهایی که میگن ما احساسی نیستم و... !! شما نیستی اما پسر صد درصد هست .

بسم الله الرحمن الرحیم

یاس...;554350 نوشت:
پس دوستی معمولی یعنی چی؟

دوستی معمولی وجود خارجی ندارد.

lili66;554357 نوشت:
این گفتم واسه دخترهایی که میگن ما احساسی نیستم و... !! شما نیستی اما پسر صد درصد هست .

البته پسری که به دنبال رابطه برقرار کردن باشه.. نه تمام پسرها.
لطفا از جمع بستن اجتناب بفرمایید.

امام عشق;554371 نوشت:

پس دوستی من با دوستام چیه؟

امام عشق;554371 نوشت:
موافقم......
تجربه لیلی عمومیت نداره

بسم الله الرحمن الرحیم

یاس...;554375 نوشت:

شما بخاطر کدام ویژگی با دوستانتان رفیق شده اید!!؟؟؟
آیا آن ویژگی را دوست دارید!؟؟

یاس...;554375 نوشت:
تجربه لیلی عمومیت نداره

مجنون که دو چشمش به حسین(ع) و حرم افتاد؛ چنین گفت:
لیلی به درک ، حسین بن عــــــــــلی(ع) را عشق است.

امام عشق;554371 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

لطفا از جمع بستن اجتناب بفرمایید.

یاس...;554375 نوشت:

موافقم......
تجربه لیلی عمومیت نداره

من نگفتم طرف از اول فکرش که خراب بوده. اتفاقا ی پسری بود که صف اول نماز جماعت مسجد بود.! خانواده مدتین و پاک و دینداری داشت و..
منظورمن این بود که شاید اولش پسر هم دوستی معمولی باشه اما بخاطر کشش دو جنس مخالف کم کم شروع میشه و چون پسرها غریزه شون بیشتر هست و ... گفتم دختر هنوز براش هیچی جز دوستی ساده نیست اما برای پسر این دوستی بیشتر از ی دوستی معمولی هست.
البته اینم بگم خواهشا کسی ناراجت نشه اگر کسی ناراحت شده ببخشید

یاس...;554375 نوشت:

منظور اينكه دوستي بين دو جنس مخالف اساسا نوعي وابستگي عاطفي به وجود مياد كه در دوستي هاي معمولي تا اين حد وجود نداره

امام عشق;554380 نوشت:

مجنون که دو چشمش به حسین(ع)
و حرم افتاد؛ چنین گفت:

سلام
الان این لیلی کیه؟؟:read::read:
این تجربه من تنها نیست کم ندیدم از این مدل دوستی ها که بعد فاجعه شده

lili66;554381 نوشت:
من نگفتم طرف از اول فکرش که خراب بوده. اتفاقا ی پسری بود که صف اول نماز جماعت مسجد بود.! خانواده مدتین و پاک و دینداری داشت و..
منظورمن این بود که شاید اولش پسر هم دوستی معمولی باشه اما بخاطر کشش دو جنس مخالف کم کم شروع میشه و چون پسرها غریزه شون بیشتر هست و ... گفتم دختر هنوز براش هیچی جز دوستی ساده نیست اما برای پسر این دوستی بیشتر از ی دوستی معمولی هست.
البته اینم بگم خواهشا کسی ناراجت نشه اگر کسی ناراحت شده ببخشید

به یکی از علما گفتن یکی از طلبه های(شاگرد) شما از فان مغازه دزدی کرده است.
عالم فرمود ، اتفاقا از ما هم یک لباس آخوندی دزدیده اند.

کسی که قلبش بیمار نباشد ، به دنبال این رابطه نمیاید ، چه برسد بخواهد رفاقت کند.

1- درضمن کسی که نماز میخونه مومن نیست ، 2 - مومن کسی هست که نماز میخواند.

دو جمله فوق بسیار فرق دارند.

lili66;554381 نوشت:
گفتم دختر هنوز براش هیچی جز دوستی ساده نیست اما برای پسر این دوستی بیشتر از ی دوستی معمولی هست.

مجنون که دو چشمش به حسین(ع) و حرم افتاد؛ چنین گفت:
[/]

عرض سلام و ادب و احترام

lili66;554387 نوشت:
سلام
الان این لیلی کیه؟؟
این تجربه من تنها نیست کم ندیدم از این مدل دوستی ها که بعد فاجعه شده

کنایه است.
یعنی فردی که حب خدا و اهل بیت در دل دارد به دنبال عشق زمینی نیست. در یک دل دو دوست جای ندارد.
یعنی سخن شما که گفته اید عموما پسرها به دنبال اینگونه روابط هستند اشتباه است.
چه پسر و چه دختر ، آنکه عشق آسمانیش بیشتر است خطایش کمتر است.
[/]

امام عشق;554380 نوشت:
شما بخاطر کدام ویژگی با دوستانتان رفیق شده اید!!؟؟؟
آیا آن ویژگی را دوست دارید!؟؟

مجموعه ویژگی های دوستانم باعث شده باهاشون بمونم...و به سبب همین ویژگی ها دوسشون دارم

یاس...;554396 نوشت:
به سبب همین ویژگی ها دوسشون دارم

پس دوستی شما یک دوستی معمولی نیست.

زیرا علاقه و دوست داشتن در دوستی معمولی جای ندارد.

بطور کلی در روابط : صمیمانه ، مهربانانه ، دلسوزانه ، لطیفانه و ... دوستی معمولی هیچ جایگاهی ندارد.[/]

دوستان سلام

یاس...;554266 نوشت:
خب جواباشو که من نگرفتم...

بانو، این یک تحقیق میدانی بسیار ساده بود.
مشخصا تحلیلی در بر نداشت که شما بتوانید از تحلیل آن پاسخ خود را دریافت کنید.

این فیلم صرفا می تواند یک سری اطلاعات به شما و تحلیل آن با شماست.
توصیه شخصی: در هر زمینه ای سعی کنید به دنبال تحلیل دیگران نباشید، خودتان اطلاعات موجود را تحلیل کنید.

رنگ خدا;554279 نوشت:
اما وقتی میبینم تو دانشگاه یه گروه از دخترا با یه گروه از پسرا دوست میشن و همیشه با همن و با هم درس میخونن و با هم میرن بیرون چی؟ به ذهنم میرسه که اونا انگار با هم دوست معمولی هستن
تو این کلیپ به نظرم وقتی از دخترا میپرسه که آیا دوستتون به شما علاقه داره یا نه؟ خب نمیتونن بگن نه. چون اگه بهشون علاقه نداشتن که باهاشون دوست نمیشدن. درست مثل دوستی با همجنس میمونه که چون یه نفرو دوست داریم و از اخلاقش خوشمون میاد باهاش دوست میشیم دیگه. اگه بدمون بیاد و نتونیم باهاش بسازیم که دیگه نمیریم باهاش دوست بشیم
به هرحال خیلی جالب بود ممنون. مخصوصا جواب صریح پسرا

maryam27;554289 نوشت:

بانو معذرت می خواهم، اما اشتباه می کنید.
دوستی های آقایان معمولا حول محور هدفی مشخص شکل می گیرد و به ندرت این هدف، عاطفه است.
اما دوستی های بانوان با یکدیگر حول محور عاطفه است و دوستی های عاطفی دارند.
به عبارتی دیگر آقایان از دوستی اهداف متفاوتی را دنبال می کنند، اما اصلی ترین هدف دوستی بانوان عاطفه است.

اینها به روحیات متفاوت آقایان و بانوان بر می گردد.
پس این باید مشخص باشد که وقتی اهداف متفاوت باشد، نمی توان یک مسیر را طی کرد یا حداقل نمی توان یک مسیر را به صورتی صحیح و اصولی طی کرد.

کافی است به عنوان مثالی دیگر علاوه بر کلیپ، به پاسخ و نوع دیدگاه جناب امام عشق که با نوع دیدگاه شما بانوان متفاوت است، توجه کنید. صد البته پاسخ های دیگر آقایان نیز، هر کدام به نحوی مؤید این مسئله است.

امام عشق;554346 نوشت:

ببخشید ، اما دوستی که بر گرفته از علاقه باشد ، نامش دوستی معمولی نیست.

رنگ خدا;554354 نوشت:
منظور من هم همین بود. تو کلیپ ازشون پرسیده شده بود که آیا دوستتون بهتون علاقه داره یا نه . اونام گفتن آره. به نظر من علاقه توی هر دوستی ای با همجنسم هست. مگه میشه آدم به کسی که علاقه ای بهش نداره دوست بشه؟!!یعنی این دوستی دیگه ادامه پیدا نخواهد کرد.
اگه شما به دوستتون علاقه نداشته باشین پس ناراحتیش براتون مهم نخواهد بود پس ممکنه خیلی مواقع بی اعتنا باشین و نسبت به حل مشکلش هیچ اقدامی به عنوان دوست نکنید

بانو، یک مرد می تواند بدون هیچ علاقه ای با شما دوست شود تا به علاقه خودش برسد.
علاقه دوسویه هست اما جنس علاقه ها می تواند کاملا متفاوت باشد.
موضوع این علاقه ها می تواند کاملا متفاوت باشد.

امام عشق;554395 نوشت:

یعنی فردی که حب خدا و اهل بیت در دل دارد به دنبال عشق زمینی نیست. در یک دل دو دوست جای ندارد.
چه پسر و چه دختر ، آنکه
عشق آسمانیش بیشتر است خطایش کمتر است.

لطفا موضوع عشق را وارد بحث نکنید که نیاز به بحث جداگانه ای دارد و این بحث را منحرف می کند.

علی علی

مکلف;554400 نوشت:
مشخصا تحلیلی در بر نداشت که شما بتوانید از تحلیل آن پاسخ خود را دریافت کنید.

مکلف;554400 نوشت:
توصیه شخصی: در هر زمینه ای سعی کنید به دنبال تحلیل دیگران نباشید، خودتان اطلاعات موجود را تحلیل کنید.
:Nishkhand:خودتون بهم گفتین:
مکلف;554250 نوشت:
خوب این فیلم، یک تحقیق میدانی برای پاسخ گویی به همین سوالات شماست

عجباا...:khaneh:

تقریبا سعی کردم تمامی پست ها رو بخدنم ، نظرات دوستان جالب بود.
یاد این اتفاق چند وقت اخیر افتادم که یکی از سردمداران مملکت در پاسخ به یه خبرنگار در مورد تفکیک جنسیتی توی شهرداری ، به ایشون حمله کردند(نمیدونم حالا هر اصطلاحی میخواید جاش بزارید) و بعد گفتند دیدی خودتو کشیدی کنار ، بنابراین من دوست ندارم یه مشت!! مرد تو محیط کار و دانشگاه و .. بهت صدمه بزنند.
جالبه که ورودی 91 دانشگاه ما هم بچه ها رو جدا کردند بعد صاب دانشکده رفت گفت بابا اینا اصلا جدایی براشون معنی نداره و برای جداکننده! توضیح داد تا فقط کمی! مشکل حل شد

به نظر من دستور کلی نمیشه صادر کرد
خیلی ها هستند که جنبه دارن و می تونند دوست باشند بدون هیچ خطایی
و خیلی ها هم جنبه ندارن
من خودم شخصا از هر دو قشر زیاد دیدم

[="Black"]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

گیلدان;554406 نوشت:
و خیلی ها هم جنبه ندارن

البته این تاپیک جنبه ها را برسی نمیکند.
این تاپیک هدفش این است آیا دوستی معمولی وجود دارد یا خیر. که البته همچین دوستی وجود خارجی ندارد.
[/]

دوستان سلام

گیلدان;554406 نوشت:
و خیلی ها هم جنبه ندارن

وضعیت جامعه کاملا بارز و مشهود است و نشان می دهد و تعداد افراد با جنبه زیاد نیست.

علی علی

درسته که تعداد افراد بی جنبه زیاد تر از افراد با جنبه است
البته بی جنبه بازی بیشتر از طرف پسرهاست :ok:

گیلدان;554415 نوشت:
درسته که تعداد افراد بی جنبه زیاد تر از افراد با جنبه است
البته بی جنبه بازی بیشتر از طرف پسرهاست :ok:

لطفا مستند سخن بگویید.
[/]

امام عشق;554395 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

کنایه است.
چه پسر و چه دختر ، آنکه عشق آسمانیش بیشتر است خطایش کمتر است.

سلام
دید عمیقی دارید و جبهه گرفتید اما من از کجا میدونم که چه کسی نماز میخواند و چه کسی مومنی است که نماز میخواند؟؟
اینها در حیطه فهم من نمیگم نیست اما به ندرت هست و خدا میداند که چه کسی باتقواتر هست.
نگفتم پسرها عموما دنبال این نوع روابط هستند گفتم در این نوع روابط دوستی معمولی عموما پسرها مثل دخترها در مورد دوستی فکر نمیکنند.
یکم دقت کنید.

عرض سلام وادب.

lili66;554423 نوشت:
سلام
دید عمیقی دارید و جبهه گرفتید اما من از کجا میدونم که چه کسی نماز میخواند و چه کسی مومنی است که نماز میخواند؟؟
اینها در حیطه فهم من نمیگم نیست اما به ندرت هست و خدا میداند که چه کسی باتقواتر هست.
نگفتم پسرها عموما دنبال این نوع روابط هستند گفتم در این نوع روابط دوستی معمولی عموما پسرها مثل دخترها در مورد دوستی فکر نمیکنند.
یکم دقت کنید.

بنده جبهه نگرفته ام.و نخواهم گرفت. به شخصه جایی جبه میگیرم که در عقیده با شخصی در تضاد باشم.نه در تفکر.
نیازی نیست شما کسی را شناسایی کنید.شما چون فرموده بودید آن شخص نماز میخواند آن مطلب را عنوان کرده ام.
البته حضرت علی(ع) به مالک فرمود: ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناهی دیدی ، صبحگاه او را با دید آن گناه نگاه نکن ،شاید او سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی.

دلیل دیگری هم که باعث شد آن مطلب را عرض کنم ، این بود که بگویم پسرها هم عموما اینگونه تفکر ندارند. بلکه استتثاء هستند بعضی ها.
عمومیت از اکثریت می آید.به همین دلیل اشتباه است.[/]

امام عشق;554420 نوشت:
لطفا مستند سخن بگویید.

برادر شما با ما شوخی دارید یا مارو دست انداختید ؟؟!!!:Gig:

این حرف اینقدر مستند است که تمام عالم و ادم این و می دونند
دقیقا مثل اینه که من بگم ماست سفیده شما بگین سند بیار :Moteajeb!:

مکلف;554400 نوشت:

دوستی های آقایان معمولا حول محور هدفی مشخص شکل می گیرد و به ندرت این هدف، عاطفه است

من کجا همچین حرفی زدم؟!:Gig: من گفتم با هم دوستی معمولی دارن. حالا بحث اینه که تعریف دوستی معمولی چیه!

گیلدان;554429 نوشت:
برادر شما با ما شوخی دارید یا مارو دست انداختید ؟؟!!!:Gig:

این حرف اینقدر مستند است که تمام عالم و ادم این و می دونند
دقیقا مثل اینه که من بگم ماست سفیده شما بگین سند بیار :Moteajeb!:

اتفاقا تمام روانشناسان چه اسلامی و چه غربی ، میدانند که زنان نسبت به مردان عاطفی تر و احساسی تر هستند.
و این زنان هستند که در رابطه هایشان عاطفی تر هستند نه مردان.

سخن شما از پایه بدون سند است.
[/]

[="Tahoma"][="#4169e1"]بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب
ممنون جناب مکلف بابت کلیپ زیبایی که گذاشتید.
دوستان توجه کنید اینجا انجمن فرهنگی هست و جای این بحث ها نیست.
اگر سوالی دارید یا میخوایین درباره این موضوع بحث کنید در انجمن های پاسخگو مطرح کنید.
اگر ادامه پیدا کنه مجبور به حذف یا قفل تاپیک میشیم.
پیشاپیش از همکاریتون ممنونم :Gol:[/]