جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: توریه در عمل به قانون

نوشته
    24
    حضور
    1 روز 2 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    51

پرسش توریه در عمل به قانون

سلام علیکم
    من چند روز دیگه عمل دارم،اتفاقاتی پیش اومد که قبل از این نتونستم عمل کنم و پلاتین رو از پام در بیارم
    حالا اگر به مدرسه زنگ بزنم برای مرخصی گرفتن چون تا 6 هفته تقریبا بعد از عمل نمیتونم برم مدرسه و طوری با آنان صحبت کنم که فکر کنند قبل از این نمیشد عمل کنم آیا خلاف است ؟
    یعنی توریه کنم.
    البته این رو هم بگم که خود دکتر تاریخ رو نوشت و من نتونستم بپرسم که زودتر میشه یا نه ولی قبل از آن دیدم که سرشان شلوغ است و اگر قبل از آن میشد احتمالا مینوشت و همچنین تا جایی که یادم است قبلا گفته بود بعد از 2 سال باید عمل کنید که الان تقریبا 2 سال شده و کاملا 2 سال نشده شاید به همین دلیل این تاریخ را نوشت که به 2 سال نزدیک شود.
    یک سوال دیگه هم اینکه دکتر به من گفت چون جوان هستی باید عمل کنی و اون رو خارج کنی ، حالا اگر مدرسه به من گفت اگر میشود عمل را برای سال بعد بیانداز من میتوانم از این استدلال استفاده کنم که چون گفته جوان هستید و گفته بود که شاید استخوان رشد کند پس نمیتوان عمل را به بعد انداخت ؟ اگرچه دقیقا نتوانستم از دکتر بپرسم که بعد میشود یا نه ؟

مرجعم رهبری معظم است.
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ در ساعت ۱۹:۰۳ دلیل: درج نام مرجع تقلید

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

توریه در عمل به قانون

کارشناس بحث: استاد شفا

5. صلوات

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,119
    حضور
    52 روز 23 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11220

نقل قول نوشته اصلی توسط Soal_Javab نمایش پست ها
    سلام علیکم
    من چند روز دیگه عمل دارم،اتفاقاتی پیش اومد که قبل از این نتونستم عمل کنم و پلاتین رو از پام در بیارم
    حالا اگر به مدرسه زنگ بزنم برای مرخصی گرفتن چون تا 6 هفته تقریبا بعد از عمل نمیتونم برم مدرسه و طوری با آنان صحبت کنم که فکر کنند قبل از این نمیشد عمل کنم آیا خلاف است ؟
    یعنی توریه کنم.
    البته این رو هم بگم که خود دکتر تاریخ رو نوشت و من نتونستم بپرسم که زودتر میشه یا نه ولی قبل از آن دیدم که سرشان شلوغ است و اگر قبل از آن میشد احتمالا مینوشت و همچنین تا جایی که یادم است قبلا گفته بود بعد از 2 سال باید عمل کنید که الان تقریبا 2 سال شده و کاملا 2 سال نشده شاید به همین دلیل این تاریخ را نوشت که به 2 سال نزدیک شود.
    یک سوال دیگه هم اینکه دکتر به من گفت چون جوان هستی باید عمل کنی و اون رو خارج کنی ، حالا اگر مدرسه به من گفت اگر میشود عمل را برای سال بعد بیانداز من میتوانم از این استدلال استفاده کنم که چون گفته جوان هستید و گفته بود که شاید استخوان رشد کند پس نمیتوان عمل را به بعد انداخت ؟ اگرچه دقیقا نتوانستم از دکتر بپرسم که بعد میشود یا نه ؟

مرجعم رهبری معظم است.
    سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

توریه در غیر موارد ضروری نیز اشکالی ندارد.

پی نوشت:

استفتاء از دفتر ،قم

توریه در عمل به قانون

توریه در عمل به قانون

7. صلوات ها 6

نوشته
    24
    حضور
    1 روز 2 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    51

پرسش

اگر توریه کردم و قانونی که شامل من نبود ولی برای من اجرا شد اشکال ندارد ؟
    البته من قانون را نمیدانم ، میگم شاید قانونی که حقم نباشد اجرا شد .
    آیا بر من لازم است که به مسوول بگویم که قانون چطور است یا شما (مسؤول) مطمئنید یا از قانون جستجو کنم که شامل من میشود یا خیر ؟
    کلا من باید جستجو کنم که جزء قانون هستم یا مسئول باید با سؤالات دقیق خود مطمئن شود و بداند ؟ وظیفه من است یا او ؟
    ویرایش توسط Soal_Javab : ۱۳۹۳/۰۵/۲۰ در ساعت ۱۵:۱۸

9. صلوات ها 3

نوشته
    24
    حضور
    1 روز 2 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    51

چون خیلی دیر شد ، من به مدرسه زنگ زدم و گفتم که فلان تاریخ عمل دارم و گفتند که مشکلی نیست (یعنی منظورشان این بود،کلمه ای که دقیقا گفتند یادم نیست).
    دیگر از من نپرسید که آیا زودتر میشد اقدام کنید یا خیر و هیچ سؤالی نپرسید . آیا چیزی بر من است ؟ تحقیق کردن یا چیز دیگر ؟
    ---
    ولی جواب سؤال قبل را هم بفرستید ، بعدا شاید لازم شود .
    متشکرم

البته این رو هم بگم که من به یکی از مسؤولین زنگ زدم و ایشان گفتند که مشکلی نیست و خودش به مسؤول آموزش می گوید. و من گفتم دیگر لازم است زنگ بزنم به شما یا به مسؤول آموزش که گفتند لازم نیست .
    اینکه به مسوولی دیگر گفتم مشکلی نداشت ؟ البته هر موقع مسوول آموزش مرخصی بودند ایشان مرخصی میدانند و من نمیدانم زمانی که به ایشان زنگ زدم مسوول آموزش در مدرسه در اتاقشان بودند یا خیر.
    ویرایش توسط Soal_Javab : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱ در ساعت ۱۴:۱۰

11. صلوات ها 2

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,119
    حضور
    52 روز 23 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11220

اگر توریه کردم و قانونی که شامل من نبود ولی برای من اجرا شد اشکال ندارد ؟
    البته من قانون را نمیدانم ، میگم شاید قانونی که حقم نباشد اجرا شد .
    آیا بر من لازم است که به مسوول بگویم که قانون چطور است یا شما (مسؤول) مطمئنید یا از قانون جستجو کنم که شامل من میشود یا خیر ؟
    کلا من باید جستجو کنم که جزء قانون هستم یا مسئول باید با سؤالات دقیق خود مطمئن شود و بداند ؟ وظیفه من است یا او ؟

سلام علیکم

در این موارد چون می دانید اجمالا قوانینی است ،باید در این زمینه از مسئولین آنجا قانو ن را سوال کنید،تا مرتکب خلاف قانون نشوید.

توریه در عمل به قانون

توریه در عمل به قانون

13. صلوات ها 2

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,119
    حضور
    52 روز 23 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11220

چون خیلی دیر شد ، من به مدرسه زنگ زدم و گفتم که فلان تاریخ عمل دارم و گفتند که مشکلی نیست (یعنی منظورشان این بود،کلمه ای که دقیقا گفتند یادم نیست).
    دیگر از من نپرسید که آیا زودتر میشد اقدام کنید یا خیر و هیچ سؤالی نپرسید . آیا چیزی بر من است ؟ تحقیق کردن یا چیز دیگر ؟
    ---
    ولی جواب سؤال قبل را هم بفرستید ، بعدا شاید لازم شود .
    متشکرم

البته این رو هم بگم که من به یکی از مسؤولین زنگ زدم و ایشان گفتند که مشکلی نیست و خودش به مسؤول آموزش می گوید. و من گفتم دیگر لازم است زنگ بزنم به شما یا به مسؤول آموزش که گفتند لازم نیست .
    اینکه به مسوولی دیگر گفتم مشکلی نداشت ؟ البته هر موقع مسوول آموزش مرخصی بودند ایشان مرخصی میدانند و من نمیدانم زمانی که به ایشان زنگ زدم مسوول آموزش در مدرسه در اتاقشان بودند یا خیر.

سلام علیکم

د راین موارد اگر مطابق قانون به ایشان اطلاع داده اید کافی است.

توریه در عمل به قانون

توریه در عمل به قانون

15. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری