برای بقیه بابا ، برای من زن بابا !

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برای بقیه بابا ، برای من زن بابا !

[="Tahoma"][="Navy"]سلام :Gol:
سوال یکی از دوستامه:

حدود 4 ساله ازدواج کردم ، شوهرم مرد خوبیه شکر خدا ،

ایشون از کمک به دیگران مضایغه ندارند از فامیل خودش گرفته تا فامیلای خودم. خیلی وقتا پیش میاد از بستگان تقریبا دورم زنگ میزنن ازم کلی تشکر میکنن بابت حل فلان مشکل که شوهرم براشون انجام داده و من تازه باخبر میشم قضیه چیه!!

خدائیش با این قضیه اصلا مشکل ندارم، نکته اینجاست که دقیقا همون مشکل حل شده تو خونه یکی دیگه رو خودم تو خونه دارم مثلا آب از شیر چکه میکنه چند روزه قراره درست کنه! کولر باید سرویس بشه و..... همه اش امروز و فردا میکنه. جدیدا همه اش تو ذهنم میگم برا همه باباس برا من زن بابا...!

حل بعضی مسائل از دست خودم بر میاد سوالم اینه :
آیا من مسائلی که وظیفه ایشونه و مسئولیتش با من نیست رو اانجام بدم باعث بدعادتی میشه؟
اصلا چجوری میشه بهش بگم که سرعت حل مشکلات خودت رو هم مثل بقیه بالا ببر؟!

ممنون از کارشناس محترم:Gol:[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

ریحانه النبی;553927 نوشت:
سلام :Gol:
سوال یکی از دوستامه:

ایشون از کمک به دیگران مضایغه ندارند از فامیل خودش گرفته تا فامیلای خودم. خیلی وقتا پیش میاد از بستگان تقریبا دورم زنگ میزنن ازم کلی تشکر میکنن بابت حل فلان مشکل که شوهرم براشون انجام داده و من تازه باخبر میشم قضیه چیه!!

خدائیش با این قضیه اصلا مشکل ندارم، نکته اینجاست که دقیقا همون مشکل حل شده تو خونه یکی دیگه رو خودم تو خونه دارم مثلا آب از شیر چکه میکنه چند روزه قراره درست کنه! کولر باید سرویس بشه و..... همه اش امروز و فردا میکنه. جدیدا همه اش تو ذهنم میگم برا همه باباس برا من زن بابا...!

آیا من مسائلی که وظیفه ایشونه و مسئولیتش با من نیست رو اانجام بدم باعث بدعادتی میشه؟

ممنون از کارشناس محترم:Gol:

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت خدمت جنابعالی

طبعا پاسخ دقیق به موضوع مستلزم اطلاعات جامع تری از ویژگیهای شخصیتی و نیز سطح تعامل شما با یکدیگر است، در عین حال احتمالات زیر دور از ذهن نیست؛

_ در صورتی که وی فردی رو در بایست نباشد، چه بسا فردی است که به تایید و توجه بیشتری نیاز دارد و این نیاز، وی را به سمت دریافت تایید از سوی دیگران سوق می دهد. پس تلاش کنید این نیاز احتمالی را تا حد امکان در محیط منزل برطرف کنید.
_ از جمله مواردی که باعث تکرار یک رفتار می شود، دریافت تقویت است! قدردانی و سپاسگزاری دیگران نقش اساسی در ترغیب وی برای انجام کارهای آنان دارد، بنابراین لازم است شما نیز به اندازه کافی برای زحمات و کارهایی که ایشان انجام می دهد ارزش قائل شوید.
_ اجازه دهید تا ایشان با پیامدهای رفتار خود مواجه شود، از این رو در شرایط معمول، به انجام کارهایی که بر عهده ایشان است، مبادرت نکنید

در پناه خدای متعال موفق باشید

ریحانه النبی;553927 نوشت:
سلام :Gol:
سوال یکی از دوستامه:

ممنون از کارشناس محترم:Gol:

خوب خواهرم ایشون چون اون حمایت احساسی لازم رو از سمت شما نمیبینن میرن به سمت دیگران تا با انجام کاراشون این حمایتو از سمت اونا دریافت کنن...انسان نیاز داره تا این حس توش پاسخ داده بشه حالا برا بعضیا مثل شوهر شما نیاز به برآورده شدن این حس بیشتره...شما فقط با تشویق میتونی ایشونو از این نظر ارضا کنی...

السلام علیکم و رحمة الله

بهتراست حتی اگر کاری کوچک را آن هم بعد از کلی تاخیر در منزل انجام داد، بسیار تشویق و ستایش شود. آن موقع به این نتیجه می رسد که "حالا که با تاخیر انجام داده انقدر تشویق شده اگر به موقع انجام داده بود چی میشد!" بهتراست از سرزنش کردن او خودداری شود. چرا که وقتی می بیند که کاری که انجام داده و سرزنش دریافت کرده، دیگر تمایلی به آن کار نخواهد داشت. مثلاً همین جمله ای که اینجا گفته شده "برای همه بابایی، برا من زن بابا!!" هرگز در حضورش گفته نشود.

همان قدر که زن ها نیازمند "دوستت دارم" شنیدن هستند، مردها نیاز به "تشکر" دارند، حتی برای کارهای ظاهراً کوچک و کم ارزش.
همچنین نیازدارند که توانایی های آنها مورد ستایش قرار بگیرد، حتی توانایی های به ظاهر کمرنگ.

سلامت باشید...

NaKayama_Zegond;554911 نوشت:
خوب خواهرم ایشون چون اون حمایت احساسی لازم رو از سمت شما نمیبینن میرن به سمت دیگران تا با انجام کاراشون این حمایتو از سمت اونا دریافت کنن...انسان نیاز داره تا این حس توش پاسخ داده بشه حالا برا بعضیا مثل شوهر شما نیاز به برآورده شدن این حس بیشتره...شما فقط با تشویق میتونی ایشونو از این نظر ارضا کنی...
[="#000080"]هوالعالم
البته اینها در حد احتماله و ممکنه اصرار به همین احتمال موجب کدورت بشه ...

اگر من باشم
با قبول مسئولیت مشغله مردانه ای که طرف در حال انجامش هست, یک وقت ازاد براش ایجاد میکنم
و اونرو به سمت کار یا وظیفه اصلیش روانه میکنم

[="#006400"]مثلا بچه ای که ندارم . مشق ننوشته ! داره کفش واکس میزنه !
[/]خب من به جاش واکس میزنم که اون مشق بنویسه ...

معمولا ادم احساس میکنه که فرزندان یا همسران :Nishkhand: بیشتر از دیگران درکش میکنن ولی دیگران چنین شناخت و درکی ندارن
و ممکنه بخاطر کمی کم کاری یا تاخیر در کمک رسانی ادم رو خودپسند یا بی رحم و ... معرفی کنند .
برای همین ناچارا مرغ همسایه غازه !

تا نگن طرف کلاس میذاره . یا تحویل نمیگیره یا دختره مردمو به اسارت برده و ....
بهتر که روی حرف مردم حساسیت به خرج ندیم[/]

[="Tahoma"][="Navy"]با تشکر از کارشناس محترم و دوستان :Gol:

با شناختی که من از دوستم دارم ایشون آدم سختی هستند،

علیرغم داشتن یک قلب بسیار مهربان از نظر رفتار و گفتار گاها خشن به نظر میرسند و بی احساس ،

از رفتار با شوهرشان خیلی شناخت ندارم ، ولی در جمع رفتارشان با ایشون (شوهرش) هم مثل بقیه هست!!!

[/]

به نظرم این مشکل توی مردها رایجه. من خودم شده توی رو در بایستی برای دیگران کارهاشونو انجام میدم اما به کارای خونه خودم نمی رسم. به نظرم خوبه لیستی از کارهای عقب مونده یه جایی جلوی چشم مرد نصب بشه ( البته جایی که غریبه ها نبینن) شاید به انجام کار کمک کنه

[="#000080"]تعاملی که به تکامل ختم میشه با عشق و ازخود گذشتگی شکل میگیره

امان ازین غرور درونی دفع نشده که گاها در نگاه ما در لحن ما باعث میشه که یک جمله, دستوری و خشن به نظر بیاد ...
ما هر طور بتونیم لازمه که به اصطلاح گاهی یک سوزن به خودمون بزنیم
اگر درد نداشت یک جوالدوز به دیگری ![/]

موضوع قفل شده است