رنگ لباس خانم های چادری

تب‌های اولیه

134 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رنگ لباس خانم های چادری

سلام دوستان اسک دینی بنظر شما یه دختر خانم نوجوون چادری، رنگ روسری و ساق و شلواری ( یعنی چیزهایی که با وجود چادر در معرض دید هستند) چه رنگی باید باشه که علاوه بر اینکه این دختر حجاب برتر رو انتخاب کرده و خیلی هم بهش پایبنده ولی بتونه شاد باشه و شاد بگرده و ظاهرش انرژی مثبت بده نه تیرگی و رنگ های مرده... و نیت هم اصلا جلب توجه نیست و فقط چیزاییه که گفته شد... البته شاید بعضیا بگن اینا بهونه س که این خانم هرجور که دوست داره بگرده و عفاف نداره ولی حجابشو داره... ولی اینطور نیست... آیا اشکالی داره دختران جوون رنگ های شاد مثل سبز،زرد،صورتی،نارنجی و...( حالا خیلیا که قرمز رو جدا میکنن ) بپوشن و لباس هاشونو باهم ست کنن؟ آیا این کار جلب توجهه؟ من این سوالو از چند کارشناس دینی خانم و خانم های اطرافم پرسیدم که گفتن بستگی به خودت و عرف جامعه داره، عرف جامعه که لباس رنگی رو قبول میکنه... همه جا استفاده میشه... پس اشکالی نداره حتی اگر با کفش و شلوار و... هم ست کنی.. ولی من درمورد خودم شک دارم واقعا نمیدونم باید چه رنگی بپوشم که شاد باشم ولی جلب توجه هم نباشه... اینطور شاد بودنو دوست ندارم یعنی به هر قیمتی... ( خواهشا به این مورد اشاره نکنید که شادی در ظاهر آدم ارزشی نداره و مهم شادی درون و طینت آدمه... لطفا بحث به حاشیه کشیده نشه و اصل مطلب جواب داده بشه...) در ضمن من لباس مشکی رو هم بیرون تجربه کردم بنظرم هیچ تفاوتی تو نگاه آقایون نبوده با عرض پوزش از کاربران محترم سایت، باز هم نگاه بد بوده،تیکه بوده و... یعنی این چیزا به رنگ لباسم ربطی نداشته... راستش این دفعه روی صحبتم با آقایونه ... میشه لطفا بگین چه رنگایی تو خیابون خیلی ببخشید یکدفعه چشمتونو میگیره...؟ ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

[=Yagut]خواهرمحترم، خدا را سپاس مي‌گويم كه در سرزميني زندگي مي‌كنم كه در دامانش، جواناني چنينپاك، آگاه و مومن دارد که همواره بدنبال اعتلاي اخلاق و تدين هستند.
مسلم است که حجاب نوعي حرمت خود است و هرچقدر اين حرمت خود را بالا ببريم به خودمان ارزش داده ايم.
آنچه در بحث حجاب مطرح است و از لابلاي کلام شما نيز برداشت مي شد اين است که حجاب داراي دو بحث اساسي عرفي و شرعي است.
در بحث شرعي در خصوص موارد پوششي که فرموديد دين اسلام مي فرمايد رنگ، دوخت و برش لباس زن نبايد به نحوي باشد که موجب جلب توجه نامحرم گردد. اما عرف تعيين کننده اين جلب نظر است. ممکن است شما لباسي با رنگ خاصي بپوشيد و احساس کنيد جلب نظر عرف نکرده ايد در حالي که تمام نگاهها را به طرف خود رانده ايد. همچنين بالعکس ممکن است لباسي بپوشيد که احساس کنيد نگاه همه به طرف شماست در حالي که اصلا کسي توجهي به رنگ و لباس شما ندارد.
اما از يک نکته نبايد غافل شد و آن اينکه شما فرموديد
:

آیا اشکالی داره دختران جوون رنگ های شاد مثل سبز،زرد،صورتی،نارنجی و...( حالا خیلیا که قرمز رو جدا میکنن ) بپوشن و لباس هاشونو باهم ست کنن؟
نکته مهمي که اينجا هست اينکه آيا همه افراد با پوشيدن رنگ هاي تيره غمگين مي شوند؟
آيا مي توان ادعا کرد اين شادي موقتي در بيرون از منزل براي يک دختر جوان به صلاح اوست؟
آيا هميشه مشکي رنگ عزا است؟
آيا بهتر نيست همين دختر جواني که فرموديد اين رنگ ها را در منزل به کار برده ولي در بيرون از منزل براي حفظ خود از افراد گرگ صفتي که به کرات جذب همين رنگ ها شده و عفت را از دختران ربوده اند استفاده کند؟
بنابراين نبايد فراموش کرد که تاثير رنگ ها در جاذبه جنسي زن و مرد بسيار عجيب است.لذا توصيه اصلي ما اين است که جهت حفظ احترام و ارزش زن، در بيرون از منزل از لباس هاي رنگ تيره و در منزل از رنگ هاي کاملا آزاد مي توان استفاده کرد.ا
اما يک مطلب ديگر هم فرموديد و آن اينکه :
در ضمن من لباس مشکی رو هم بیرون تجربه کردم بنظرم هیچ تفاوتی تو نگاه آقایون نبوده...
ممکن است اين برداشت شما از نوع نگاه افراد باشد اما آنچه در عموم جامعه وجود دارد اين است که افراد به رنگ هاي روشن بيشت توجه مي کنند تا رنگ هاي تيره.
پس بايد بدونيد تمام رنگ هاي روشن و تاحدي جذاب ممکن است نظر آقايان را به خانمها جلب کند.
موفق باشيد.
پس شايد با رنگ هاي شاد هم نگاه هايي به سمت افراد باشد که غير قابل رويت و کنترل هستند.

من خودم از وقتي چادري شدم ميرم بيرون روسري مشكي سر ميكنم ولي تو داخل خونه روسري رنگي ست با ساق هم رنگش منظورم مهمونيهايي كه نامحرم هست مخالف رنگ شاد نيستم مثلا مانتو هام رو رنگ هاي كمي روشن تر ميپوشم تا خيلي هم سياه نباشم ولي مثلا خودم احساس ميكنم روسري و ساق دست نارنجي با چادر مشكي خيلي صورت خوشي نداره باز هم اين سليقه منه نميگم درسته يا غلطه

[="Navy"]با سپاس از پاسخ کارشناس محترم؛

یه استاد معارف داشتیم، آقا بودن، خدا سلامت شون کنه، می گفتن من به عنوان یک مرد دارم بهتون می گم: خطرناک ترین رنگ برای لباس بیرون یک خانم، قرمز و نارنجی و مترادفای این رنگاس، مخصوصا نارنجی رو اصلا برای لباسای بیرون تون انتخاب نکنین.
[/]

حالا من بيشتر قرمز رو شنيدم ميگن محرك جنسي هستش !

واقعا آفرين بر شما
اي کاش تمام جوانان مانند شما اينقدر منطقي و معقول فکر ميکردند.
يه نکته اي لازم مي دونم اضافه کنم و اونم ست(set) کردن هست. ست کردن کار خوبيه ولي توي همون ست کردن هم بيرون منزل بايد مراقب بود که به خطا نرفت. ست کردني که تازه باعث جلب و جذب بشه خودش غلطه.
اما خانمها براي جذب خانمهاي ديگر (که مخصوصا خوشون تو اين رنگ ها و پلباس ها بيشتر دقت مي کنن ) مي تونن همين رنگ هاي تيره را با هم ترکيب کنن و لباس هاي زيبايي بپوشن.
موفق و سربلند باشيد.

ب نظرم غیر از رنگای جیغ بقیه اشکالی نداره...دیگه همه همه رنگی میپوشن....خانومای چادریم انقد رنگارنگ شدن که شما اگه روسری آبی بپوشی کسی جلب نمیشه...
بابا همین قم خانومای چادری کفش زرد میپوشن....من به عنوان یه خانم چادری....توی قم آزادی بیشتری حس میکنم...چون انقد همه رنگی شدن که حتی میشه کفش جگری پوشید:Kaf:

گاهی خودمون سخت میگیریم...خواهرم کفشی رو دوست داشت اسپرت مشکی که با خطوط قرمز روی اون ب نظرم خیلی جلب توجه میکرد هی گفتم نخرش...ولی آخر خریدش...و چند باری که باهاش رفتم بیرون هیــــــــــــــــــچکس نگاهش نکرد..اون موقع بود که با خودم گفتم چقد با سختگیری الکی از روی علاقه هام میگذرم!!!

یاس...;553557 نوشت:
بابا همین قم خانومای چادری کفش زرد میپوشن

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
لباس مشکی بیشتر برازنده ی خانم های چادری هست هم یک بار روانی (اصطلاحاً نه گفتن به شهوات هست و هم استدلال های دیگر که اگر جای بحث باشه بعدا عرض میکنم )

اما درمورد صحبت سرکار یاس بزرگوار
کفش سفید و زرد رنگ در روایات از ائمه (ع) توصیه شده .

منبع : برنامه سمت خدا

خانمای چادری رو که با عرض معذرت اصلا کسی از اون نظر نگاه نمیکنه که...فقط متلک میندازن بهشون چون فک میکنن اینا از جامعه دور افتاده ان و عذر میخوام, میبخشید عقب مونده ان و دور از تمدن واین چیزا...
این رنگای جیغ بیشتر برای خانومای بد حجابه که موثره!!! یعنی یه خانمی که حجابشو رعایت نکرده و زل زده تو چشت نگاه میکنه, رنگ ساپورتشم قرمزه خوب آره این خانوم کلا جلب توجه میکنه...اما مثلا ساق قرمز برای یه خانم چادری بیشتر باعث این فکر میشه که بالاخره این چادریه یا ازوناییه که به زور بابایی چادری شده...اگه چادریه که چادر مشکیشو بپوشه وگرنه که این کارا چیه آخه..!!!

fatemeh-n;552484 نوشت:
سلام دوستان اسک دینی بنظر شما یه دختر خانم نوجوون چادری، رنگ روسری و ساق و شلواری ( یعنی چیزهایی که با وجود چادر در معرض دید هستند) چه رنگی باید باشه که علاوه بر اینکه این دختر حجاب برتر رو انتخاب کرده و خیلی هم بهش پایبنده ولی بتونه شاد باشه و شاد بگرده و ظاهرش انرژی مثبت بده نه تیرگی و رنگ های مرده... و نیت هم اصلا جلب توجه نیست و فقط چیزاییه که گفته شد... البته شاید بعضیا بگن اینا بهونه س که این خانم هرجور که دوست داره بگرده و عفاف نداره ولی حجابشو داره... ولی اینطور نیست... آیا اشکالی داره دختران جوون رنگ های شاد مثل سبز،زرد،صورتی،نارنجی و...( حالا خیلیا که قرمز رو جدا میکنن ) بپوشن و لباس هاشونو باهم ست کنن؟ آیا این کار جلب توجهه؟ من این سوالو از چند کارشناس دینی خانم و خانم های اطرافم پرسیدم که گفتن بستگی به خودت و عرف جامعه داره، عرف جامعه که لباس رنگی رو قبول میکنه... همه جا استفاده میشه... پس اشکالی نداره حتی اگر با کفش و شلوار و... هم ست کنی.. ولی من درمورد خودم شک دارم واقعا نمیدونم باید چه رنگی بپوشم که شاد باشم ولی جلب توجه هم نباشه... اینطور شاد بودنو دوست ندارم یعنی به هر قیمتی... ( خواهشا به این مورد اشاره نکنید که شادی در ظاهر آدم ارزشی نداره و مهم شادی درون و طینت آدمه... لطفا بحث به حاشیه کشیده نشه و اصل مطلب جواب داده بشه...) در ضمن من لباس مشکی رو هم بیرون تجربه کردم بنظرم هیچ تفاوتی تو نگاه آقایون نبوده با عرض پوزش از کاربران محترم سایت، باز هم نگاه بد بوده،تیکه بوده و... یعنی این چیزا به رنگ لباسم ربطی نداشته... راستش این دفعه روی صحبتم با آقایونه ... میشه لطفا بگین چه رنگایی تو خیابون خیلی ببخشید یکدفعه چشمتونو میگیره...؟ ممنون

از نظر اسلام، حجاب زن باید پوشانندة بدن او باشد و همچنین هنگام مواجهه با نامحرم جلب توجه ننماید. بدیهی است که رنگ مشكي در مقايسه با رنگ‌هاي ديگر به نحو شایسته پوشش غليظ‌تر و بهتری را برای زن تأمين مي‌كند. استفاده از حجاب مشكي بر خلاف ادعاهاي به ظاهر علمي بعضي از افراد، نه تنها عارضة منفي ندارد، بلكه با فلسفة حجاب، يعني عدم تحريك و ايجاد آرامش رواني در جامعه نيز سازگار است. امروزه در روان‌شناسي رنگ‌ها، اين كه رنگ مشكي باعث تحريك و جلب توجّه نمي‎شود، يك واقعيّت مسلّم است.

از نظر رواني نيز وقتي انسان پارچة مشكي را مي‌بيند، ديگر چندان رغبتي براي نگاه كردن ندارد و خودبه‌خود نظر را برمي‌گرداند؛ و در مقابل، نگاه به رنگ‌هاي روشن چشم را باز مي‌كند و براي ديدن و استمرار آن رغبت ايجاد مي‌كند.

مسعود اکبری;553585 نوشت:
از نظر رواني نيز وقتي انسان پارچة مشكي را مي‌بيند، ديگر چندان رغبتي براي نگاه كردن ندارد و خودبه‌خود نظر را برمي‌گرداند؛ و در مقابل، نگاه به رنگ‌هاي روشن چشم را باز مي‌كند و براي ديدن و استمرار آن رغبت ايجاد مي‌كند.

نمیشه مطلقا گفت...البته مشکی یک جور خاصیت پوشانندگی و مخفی کردن هم داره واسه همین میگن کسانی که تو اندامشون مشکل دارن یا آدمای چاق مشکی بپوشن چاقیشون خیلی تو چشم نیست ولی به هرحال با توجه به صحبت شما باید بگم رنگ مشکی چادر تو کشور ما عرفه....مثلا تو افغانستان آبی روشن هست اتفاقا ولی افراد رغبتی به نگاه کردن ندارند چون کاملا عادی شدده....

NaKayama;553570 نوشت:
مثلا ساق قرمز برای یه خانم چادری بیشتر باعث این فکر میشه که بالاخره این چادریه یا ازوناییه که به زور بابایی چادری شده...اگه چادریه که چادر مشکیشو بپوشه وگرنه که این کارا چیه آخه..!!!

البته خواهر مانتویی من به چادری های اینچنینی میگه چادری های خوش تیپ...میگه اگه همه اینطوری بودن...خیلیا به حجاب گرایش پیدا میکردن

توجهتون رو به این تایپیک جلب میکنم...میتونه برای بحث اینجا مفید باشه

من به عنوان یه پسر میگم که رنگ های دیگه توی این جامعه جلب توجه میکنه حتی برای چادری ها
اگه تو پیاده رو باشم چشمم به یک چادری بیوفته که به قول شما ست کرده باشه
بیشتر جلب توجه میکنه تا چادر سیاه
( البته من کنترل میکنما ... هر چند سخته :khaneh: )

یاس...;553557 نوشت:
بابا همین قم خانومای چادری کفش زرد میپوشن....من به عنوان یه خانم چادری....توی قم آزادی بیشتری حس میکنم...چون انقد همه رنگی شدن که حتی میشه کفش جگری پوشید

[=arial]مگه چادری های قم هر کاری بکنن درسته؟؟؟
مگه کارای اونا برا بقیه حجته؟؟؟؟؟
تازه چادری داریم تا چادری...
یه سری از این تازه به دوران رسیده ها هستند که می خوان از این تیپای اجق وجق بزنن ولی روشون نمیشه چادر رو کنار بذارند به خاطر همون یه ترکیبی از این دو تا رو درست کردند ولی یک سری خانم های با حیا هستند که وقتی حجابشون رو می بینی از اون وقار و شکوهشون لذت می بری.
احتمالا اونی که شما میگی کفش زرد پوشیده از قسم اوله، تازه اگه به احساس آزادی باشه که آدم تو شهرای دیگه احساس آزادی بیشتر می کنه چون با استدلال شما تو شهرای دیگه زن ها خیلی بیشتر رنگی اند!!!

ستاره زهراء;553563 نوشت:
کفش سفید و زرد رنگ در روایات از ائمه (ع) توصیه شده .

[=arial]اون برای پاپوش مردهاست و برای زن بهتره از رنگ هایی استفاده بشه که جلب توجه نشه:ok:

بچه محله امام رضا;553618 نوشت:
مگه چادری های قم هر کاری بکنن درسته؟؟؟
مگه کارای اونا برا بقیه حجته؟؟؟؟؟
تازه چادری داریم تا چادری...
یه سری از این تازه به دوران رسیده ها هستند که می خوان از این تیپای اجق وجق بزنن ولی روشون نمیشه چادر رو کنار بذارند به خاطر همون یه ترکیبی از این دو تا رو درست کردند ولی یک سری خانم های با حیا هستند که وقتی حجابشون رو می بینی از اون وقار و شکوهشون لذت می بری.
احتمالا اونی که شما میگی کفش زرد پوشیده از قسم اوله، تازه اگه به احساس آزادی باشه که آدم تو شهرای دیگه احساس آزادی بیشتر می کنه چون با استدلال شما تو شهرای دیگه زن ها خیلی بیشتر رنگی اند!!!

اولا دعوا نداریما....
بعدم منظورم از آزادی آزادی در پوشش هست...و من چون چادری هستم...نسبت به جامعه چادری ها میسنجم...تهران خانوماش ب من نمیخورن...وقتی عرف یه جامعه مثلا پوشیدن کفش زرد رو پذیرفته خب من تو انتخاب رنگ کفشم ازادی عمل بیشتری دارم

alibay;553607 نوشت:
من به عنوان یه پسر میگم که رنگ های دیگه توی این جامعه جلب توجه میکنه حتی برای چادری ها
اگه تو پیاده رو باشم چشمم به یک چادری بیوفته که به قول شما ست کرده باشه
بیشتر جلب توجه میکنه تا چادر سیاه
( البته من کنترل میکنما ... هر چند سخته :khaneh: )

مثلا اگه روسري ابي روشن يا طوسي روشن باشه با ساق دست ست باز هم جلب توجه ميكنه ؟؟؟؟ يعني در اين حد زنها تو جشمن:Moteajeb!:

بچه محله امام رضا;553618 نوشت:
مگه چادری های قم هر کاری بکنن درسته؟؟؟

جانا سخن از زبان ما میگویی
باید حتما بعدها به این مطلب پرداخته بشه ان شاء الله .

بچه محله امام رضا;553621 نوشت:
اون برای پاپوش مردهاست و برای زن بهتره از رنگ هایی استفاده بشه که جلب توجه نشه

بله درسته میخواستم اتفافا متذکر بشم که مخصوص مردها هست اما برای پاسخ به نظر سرکار خانم یاس به همون گفتن روایت اکتفا کردم

یاس...;553623 نوشت:
بعدم منظورم از آزادی آزادی در پوشش هست...و من چون چادری هستم...نسبت به جامعه چادری ها میسنجم...تهران خانوماش ب من نمیخورن...وقتی عرف یه جامعه مثلا پوشیدن کفش زرد رو پذیرفته خب من تو انتخاب رنگ کفشم ازادی عمل بیشتری دارم

عذرخواهی میکنم سرکار یاس عزیز و گرامی فکر میکنم اگر درست گفته باشم چنین استدلالی درست نباشه مثلا فردی هم میتواند از این قاعده ای که شما فرمودین این استنباط را داشته باشد که چون در تهران عرف چادر و پوشیه نیست من باید طبق عرف اونها عمل کنم یا مثالی واضح تر چون در کاستاریکا چادر عرف نیست و اکثرا فکر میکنن چادر پوشیدن اهانت به افکار و نگاه های مردان و صرفا حیوان فرض کردن اونهاست چادر سرکردن در اون شهر مناسب نیست چون آن خانم چادری نمیتواند به تک تک مردان توضیحی ارائه دهد و توجیهی برای کارش به مردان کاستاریکایی (مثلا یک نمونه آمریکایی)توضیح دهد پس آزادی بیشتری دارد در انتخاب مانتو و کنار گذاشتن افضل ....

حتی من در خانواده میان افرادی که نامحرم ولی فامیل هستند چادر سر میکنم و مثلا شوهر خاله اینجانب همان احساس مردان امریکایی بهشون دست میده و فکر میکنن من به چشم پاکی ایشون شک کرده و به ایشون اهانت کرده ام .... من آزادی ندارم و چادر رو کنار بگذارم بهتره !!!!
درصورتی که شاید شخصی از نظرات و افعال ما الگو بگیرد آیا ما الگوی مناسبی برایش بوده ایم ؟
متشکرم از همه دوستان.

ستاره زهراء;553643 نوشت:
ون در تهران عرف چادر و پوشیه نیست من باید طبق عرف اونها عمل کنم یا مثالی واضح تر چون در کاستاریکا چادر عرف نیست و اکثرا فکر میکنن چادر پوشیدن اهانت به افکار و نگاه های مردان و صرفا حیوان فرض کردن اونهاست چادر سرکردن در اون شهر مناسب نیست

پوشیدن افضل که واجب نیست....حالا حتی اگه اینی که گفتین استنباط بشه...وقتی از مرز حجاب رد نشدیم...چ اشکالی داره؟و چرا باید خودمونو اذیت کنیم؟مطمئن باشین من اگر فرانسه رفتم ترجیح میدم مدل عباهای عربی بپوشم تا چادر....ترجیح میدم لباسم نزدیک به عرف اونا باشه در عین حال از خط قرمزها عبور نکنم...تا بخوام برای پوشیدن چادر....نگاهها رو ب خودم جلب کنمو...تبعاتی مثل تهمت دزدی و بازرسی بدنی و...

سلام

ستاره زهراء;553643 نوشت:
عذرخواهی میکنم سرکار یاس عزیز و گرامی فکر میکنم اگر درست گفته باشم چنین استدلالی درست نباشه مثلا فردی هم میتواند از این قاعده ای که شما فرمودین این استنباط را داشته باشد که چون در تهران عرف چادر و پوشیه نیست من باید طبق عرف اونها عمل کنم یا مثالی واضح تر چون در کاستاریکا چادر عرف نیست و اکثرا فکر میکنن چادر پوشیدن اهانت به افکار و نگاه های مردان و صرفا حیوان فرض کردن اونهاست چادر سرکردن در اون شهر مناسب نیست چون آن خانم چادری نمیتواند به تک تک مردان توضیحی ارائه دهد و توجیهی برای کارش به مردان کاستاریکایی (مثلا یک نمونه آمریکایی)توضیح دهد پس آزادی بیشتری دارد در انتخاب مانتو و کنار گذاشتن افضل ....

خوب مگه نباید همین طور باشه؟
مگه این نیست که احکام فقط محدوده پوشش رو مشخص می کنن و برای کیفیت اون و جلوگیری از جلب توجه باید به عرف متدینین هر جامعه رجوع بشه؟
آیا اگه چادر باعث جلب توجه بشه هنوز هم حجاب برتره؟ درحالی که شرط حجاب بودن خودش رو از دست داده؟

دوستان سلام

عزیزان، وقتی در شرع بحث از عرف می شود، منظور رجوع به عرف متدین جامعه است و این عرف متدین در مناطق مختلف می تواند متفاوت باشد.

اما در پاسخ به سوال اصلی تاپیک:

بانوان عزیز چند تا اصل هست که باید رعایت کنید
1- لباس تنگ و چسبان جذابیت جنسی دارد
2- رنگ های گرم (قرمز، سبز, نارنجی و ...) جذابیت جنسی دارند
3- تضاد رنگ ها جذابیت جنسی دارد
اگر همه اینها با هم باشند جذابیت جنسی بالاتر می رود.

مثال:
شلوار جین آبی با مانتو روشن کمی تضاد رنگ دارد
مانتوی تیره با شلوار روشن تضاد رنگ دارد.
شلوار و کفش تیره به همراه جوراب نازک و روشن تضاد رنگ دارد
رنگ سفید با بسیاری از رنگ ها تضاد رنگ دارد
و....

ضمنا :
1- هر رنگ روشنی زننده نیست، مثلا اگر پوشش به صورت یک دست، کرم رنگ باشد.
2- رنگ های تیره نزدیک به هم تضاد زیادی ندارند
3- پوشش های یک دست و تک رنگ برای حجاب مناسب تر هستند

علی علی

[="DimGray"]به نظر من پسری که بخواهد با رنگ کفش طوسی من یا با مانتو طوسی من جلب توجه بشه با این که چادر سرم کردم دیگه واقعا باید بره....

همه وظیفه که به دوش ما دخترا نیس که:no:

شاید یه پسر با هر چیزی جلب توجه بشه اون موقع ما باید چی کار کنیم ایا؟؟؟

من خودم مخالفه رنگ های خیلی جیغم ولی نه دیگه تا این حد....

مثلا فک نمیکردم رنگ کفش تا این حد مهم باشه...[/]

سلام

از شرکت همه دوستان در گفتگو ها

لطفا از بحث های دو طرفه و دو نفره پرهیز کنید و چنین گفتگوهایی را در پروفایل و یا با پیام خصوصی مطرح بفرمایید

متشکرم

[="DimGray"]
دوستان

من کلی گفتم به خدا اصلا منظورم با شخص خاصی نبود امیدوارم سو تفاهم نشده باشه:koodak:
[/]

سلام
وقتی ی چیزی تو جامعه عرف میشه و برای همه یکسان هست دیگه جلب توجهی نداره. اما ی وقت همون خانم چادری وقتی چادرش کنار میره مثلا باد تند میاد و... همه با تعجب و کنجکاوی نگاه میکنند چه چیزی
زیر این پوشش هست.
ی بار با دوستم که اتفاقا استاد حوزه بود اما تفکری شبیه شما داشت , بازار رفتیم مقابل مغازه ای باد چادر ایشون کمی کنار زد باورتون نمیشه چقد همه زل زده بودند بهش !!!! واقعا هر لباسی زیر چادر مناسب نیست .
ست کردن هم مثلا با قهوه ای و ... که خیلی جلف نباشه ، کفش های اسپرت که دو رنگ اند و... که در جامعه معمول و عرف هست جلب توجه نمیکنه. اما چادر بپوشی بعد ساق جیغ بزنی وقتی یکم دستت پیدا ییاد ( از نظر منه) ی دست با ی پوشش که هم زنگ زننده ای داره و هم چسبان هست.

سلام دوستان ممنونم از همه کسایی که توی این بحث شرکت کردن... ازتون میخوام بازم نظراتتون رو مطرح کنین... ممنون اینکه تضاد رنگ جلب توجه میکنه رو قبول کردم ولی خب عقیده من اینه که الان وظیفه یه مسلمون فقط حفظ دین خودش نیست ... بنظر من، من میتونم با پوشیدن لباس های رنگی یه مقدار این دید بد رو که روی چادری ها هست بردارم و چه بسا دخترای جوونی هم باشند که خوششون بیاد و رو به چادر و حجاب برتر بیارن... خیلی موقع ها خود مذهبیا اسلامو خراب کردن... قصد توهین ندارم ولی وقتی خود اسلام گفته گردی صورت چرا باید پوشیه یا رو گرفتنای سفت و سخت باشه تا بعضیا بگن امله طرف هیچی حالیش نیست و اگر واقعا این کار(پوشیدن لباس های شاد) چیزی خلاف نظر اسلام نیست این کار انجام بشه تا چیزی که گفتم محقق بشه ان شاالله. (الان حالا احتمالا بعضی دوستان اشاره میکنن خب هر کی هر چی دوست داره بگه تو مگه حجابت واس خدات نیست؟؟؟) ولی بحث اینجاست که باید این دید و باور رو برداشت که مذهبیا هیچی نمیفهمن... هیچی از چیزای امروزی بلد نیستن.... که بنظرم یکیش همین رنگ های شاد پوشیدنه... حالا اگه واقعا جلب توجه میشه من و دوستانم کنارش میذاریم هدف من از مطرح کردن این موضوع اصلاح همین کاره... ولی لطفا درباره ی چیزی که نوشتم نظر بدید... اصلا شاید این کار در راستای تحقق چیزی که گفتم بیهوده باشه... اگه میشه برام روشنش کنین... باز هم ممنون از همه

دوستان سلام

fatemeh-n;553716 نوشت:
سلام دوستان ممنونم از همه کسایی که توی این بحث شرکت کردن... ازتون میخوام بازم نظراتتون رو مطرح کنین... ممنون اینکه تضاد رنگ جلب توجه میکنه رو قبول کردم ولی خب عقیده من اینه که الان وظیفه یه مسلمون فقط حفظ دین خودش نیست ... بنظر من، من میتونم با پوشیدن لباس های رنگی یه مقدار این دید بد رو که روی چادری ها هست بردارم و چه بسا دخترای جوونی هم باشند که خوششون بیاد و رو به چادر و حجاب برتر بیارن... خیلی موقع ها خود مذهبیا اسلامو خراب کردن... قصد توهین ندارم ولی وقتی خود اسلام گفته گردی صورت چرا باید پوشیه یا رو گرفتنای سفت و سخت باشه تا بعضیا بگن امله طرف هیچی حالیش نیست و اگر واقعا این کار(پوشیدن لباس های شاد) چیزی خلاف نظر اسلام نیست این کار انجام بشه تا چیزی که گفتم محقق بشه ان شاالله. (الان حالا احتمالا بعضی دوستان اشاره میکنن خب هر کی هر چی دوست داره بگه تو مگه حجابت واس خدات نیست؟؟؟) ولی بحث اینجاست که باید این دید و باور رو برداشت که مذهبیا هیچی نمیفهمن... هیچی از چیزای امروزی بلد نیستن.... که بنظرم یکیش همین رنگ های شاد پوشیدنه... حالا اگه واقعا جلب توجه میشه من و دوستانم کنارش میذاریم هدف من از مطرح کردن این موضوع اصلاح همین کاره... ولی لطفا درباره ی چیزی که نوشتم نظر بدید... اصلا شاید این کار در راستای تحقق چیزی که گفتم بیهوده باشه... اگه میشه برام روشنش کنین... باز هم ممنون از همه

این که باید دید نسبت به مذهبی ها اصلاح شود و این مسئله رفتار مذهبی ها عامل برخی ناملایمات شده است را قبول دارم.
اما تا به حال چند نفر را دیده اید که به خاطر ظاهر جذاب یک مذهبی آن را انتخاب کرده باشند
چیزی که با یک احساس سطحی بیاید می تواند با یک احساس سطحی نیز برود.

مواظب باشیم که برای آنچه احساس می کنیم مطلوب است، دلیل نتراشیم و توجیه نکنیم
رفتار منطقی و حق جویانه این است که بدون آنکه مطلوبی در ذهن داشته باشیم، جست و جو کنیم و آنچه را فهمیدیم درست است، بپذیریم و عمل کنیم. چنین رفتاری به خاطر یقین و صلابتی که دارد اگر دیگران را جذب کند به چیزی صحیح و اصولی جذب کرده است.
کلیپ زیر را ببینید، این بانوان به خاطر حجاب رنگی دیگران محجبه نشده اند.

علی علی

fatemeh-n;553716 نوشت:
سلام دوستان ممنونم از همه کسایی که توی این بحث شرکت کردن... ازتون میخوام بازم نظراتتون رو مطرح کنین... ممنون اینکه تضاد رنگ جلب توجه میکنه رو قبول کردم ولی خب عقیده من اینه که الان وظیفه یه مسلمون فقط حفظ دین خودش نیست ... بنظر من، من میتونم با پوشیدن لباس های رنگی یه مقدار این دید بد رو که روی چادری ها هست بردارم و چه بسا دخترای جوونی هم باشند که خوششون بیاد و رو به چادر و حجاب برتر بیارن... خیلی موقع ها خود مذهبیا اسلامو خراب کردن... قصد توهین ندارم ولی وقتی خود اسلام گفته گردی صورت چرا باید پوشیه یا رو گرفتنای سفت و سخت باشه تا بعضیا بگن امله طرف هیچی حالیش نیست و اگر واقعا این کار(پوشیدن لباس های شاد) چیزی خلاف نظر اسلام نیست این کار انجام بشه تا چیزی که گفتم محقق بشه ان شاالله. (الان حالا احتمالا بعضی دوستان اشاره میکنن خب هر کی هر چی دوست داره بگه تو مگه حجابت واس خدات نیست؟؟؟

سلام علیکم

خواهر خوبم ، از اینکه درسن نوجوانی که زیباترین زمان برای ارتباط با خداوند است به دنبال مسیر درست و بهترین مسیربرای ادامه این راه هستید به شما تبریک میگویم و امیدوارم در این مسیر موفق و سربلند باشید انشاالله

خواهر گرامی همه ما انسانها در زندگی هدفی داریم و برای رسیدن به آن هدف باید اول خود هدف را بشناسیم که هدف هر انسان مومنی رسیدن به قرب الهی و بهشت جاودانه است، انشاالله ، پس داشتن حجاب شما یک عمل هدف مند است

از طرفی خداوند برای رسیدن به این هدف الگوهایی برای ما قرار داده است که هرچه به آن الگوها نزدیک تر باشیم به هدفمان نزدیک تر خواهیم شد
یکی از از مواردی که برای رسیدن به این هدف لازم است رعایت شود حجاب است ، هم برای خانمها و هم برای آقایان ،دررعایت حجاب نیز هرچه به الگو نزدیک تر باشیم قطعا به هدفمان نزدیکتر خواهیم شد و الگوی زنان در تمام زمینه ها حضرت فاطمه زهرا(س) هستند
رعایت حجاب همانطور که از اسمش پیداست از طرفی قرار است ما را از نامحرمان حفظ نموده و از خطرات احتمالی مصون بدارد و از طرفی نشانه بندگی و اطاعت ما دربرابر خداوند است، ازنظر اسلام حجاب باید به گونه ای باشد که جلوی جلب توجه نامحرم رابگیرد و خود حجاب هم به گونه ای نباشد که جلب توجه نامحرم کند و تشخیص آن برعهده خود فرد است

از نظر رنگ بهترین رنگها در برابر نامحرم رنگ تیره است وروانشناسان نیز به این نتیجه رسیده اند که
"رنگ سیاه نمایان گر مرز مطلق است" و آنکه سیاه می پوشد،می خواهد نشان دهد که مرزی را ایجاد کرده است ،لذا چادر مشکی به منزله حرمت واحترام است.مرز ادب،کرامت،حیا وعفت است.مرز آداب است ونشان میدهدکه در این محدوده باید حریم نگه داشت وبه صاحب حرم با دیده احترام وادب نگریست. بر خلاف رنگهای شاد و زننده مانند قرمز و نارنجی و غیره ... ،پس در برابر نامحرم هرچه تیره تر پوشیده شود بهتر است و به هدف نزدیک تر است

حال این سوال پیش می آید باحس خودنمایی چه کنیم ؟!

زنان حسی به نام خودنمایی دارند و طبیعتا دوست دارند زیبا باشند و زیبایی خود را هم نشان بدهند ، این حس مانند سایر نیاز های انسان دارای حدود است و باید آن را کنترل کرد و از افراط و تفریط آن جلوگیری نمود

اسلام برای برآوردن این نیاز نیز برنامه دارد،اسلام زنان را از خودنمایی در برابر نامحرم منع کرده در عوض اجازه داده در برابر محارم خصوصا همسرخودنمایی نماید،
شما خواهر نوجوان نیز باید این نیازطبیعی خود را در جمع محارم برآورده سازید ، یعنی بهترین و زیباترین نوع پوشش و لباسهای رنگی خود را در منزل و درمهمانی ها در جمع محارم خانم و آقایان محرم (با رعایت حریم شرعی) بپوشید ،شادترین رنگها را باهم ست کنید اززیبایی و پوشش خودتان در جمع محارم لذت ببرید ، اما فقط و فقط در برابر محارم ،و اینگونه به نیاز درونتتان هم پاسخ داده اید
یک نکته را هم برای شما خواهر بزرگوار بگویم و آن اینکه حجاب فقط حجاب ظاهر نیست! بلکه یک خانم متدین و مذهبی وبا وقار باید حجاب ظاهر ، رفتار وگفتار داشته باشد

و در پایان شما به مطالب این صفحه نگاه کنید، ببنید کدام رنگها بیشتر جلب توجه میکنند و اگر مطالب یک دست مشکی نوشته شده بود بیشتر جلب توجه میکرد یا اینگونه که رنگی نوشته شده است ؟!

در پناه خداوند موفق و سربلند باشید

التماس دعا ، یا زهرا(س)

یاس...;553623 نوشت:
اولا دعوا نداریما....

[=arial]اولا ما هم دعوا داریم، حالا شما چون با لحن تند خوندی دلیل نمیشه که منم با همون لحن نوشته باشم:Cheshmak:
ثانیا من کاری ندارم تهران خانم هاش به شما می خورن یا نه! من دو بخش از چادری ها رو به شما معرفی کردم، حالا شما مختارید بین این ها هر کدوم رو می خواهید به عنوان الگو قرار بدید ولی دلیل نمیشه که چون اونا دارن رنگی می پوشند پس اگر منم بپوشم جلب توجه نمی کنه.

کلیپ جالبی بود...خداروشکر...فقط باید دید الانم هنوز همونجورین؟

حجاب به خاطر رنگی بودن انتخاب نمیشه...به خاطر حجاب انتخاب میشه...رنگی بودن فقط یک جور ترغیب هست ..یه جور دعوت ...که بعد که چادر استفاده بشه و حس خوبش درک بشه دیگه به خاطر خود چادر اونو کنار نمیگذارن........

همه چی در مورد سوال استارتر محترم....بستگی به تشخیص فرد داره...همین!

یارب;553730 نوشت:
ببنید کدام رنگها بیشتر جلب توجه میکنند و اگر مطالب یک دست مشکی نوشته شده بود بیشتر جلب توجه میکرد یا اینگونه که رنگی نوشته شده است ؟!

اگر مطالب یک دست آبی نوشته میشد مشکی ها جالب توجه بودند:khandeh!:

یاس...;553825 نوشت:
گر مطالب یک دست آبی نوشته میشد مشکی ها جالب توجه بودند

سلام علیکم
احسنت ، این میشود ترکیب رنگ! یعنی آبی اگر رنگش باز با شدو کنار مشکی باشد ،یا هر رنگ بازی که کنار مشکی باشد جلب توجه میکند ،به همین دلیل بهتر است یک دست رنگ تیره باشد ،

التماس دعا،یا زهرا(س)

یارب;553833 نوشت:
این میشود ترکیب رنگ!
این یعنی بستگی داره رنگ غالب و مورد پذیرش چ رنگی باشه....رنگای دیگه جلب توجه خواهند کرد در کنارش....چه سیاه ایرانیا..چ آبی روشن افغانیا....چه قرمز تاجیکیا(اکه اشتباه نکنم)

یاس...;553835 نوشت:
این یعنی بستگی داره رنگ غالب و مورد پذیرش چ رنگی باشه....رنگای دیگه جلب توجه خواهند کرد در کنارش....چه سیاه ایرانیا..چ آبی روشن افغانیا....چه قرمز تاجیکیا(اکه اشتباه نکنم)

رنگهای روشن به تنهایی یا در کنار رنگ تیره جلب توجه میکند. در ضمن ما قرار نیست اینجا یکی یکی ترکیب رنگ بسازیم و بگوییم کدام خوب است کدام بد یا اینکه مصادیق را بگوییم، ما اصول را میگوییم تطبیقش با خود فرد استاصل هم بر این است که رنگ حجاب به گونه ای نباشد که نگاه ها را به سمت خودش بکشاند و در واقع خود حجاب به نوعی بشود بی حجابی!هرخانمی خودش متوجه میشود وتشخیصش با خودش است اما باید در این تشخیص اصول را در نظر بگیرد

التماس دعا ،یا زهرا(س)

یاس...;553835 نوشت:

سلام
خب افغانستان همه خانم ها چادر ابی میپوشن و رنگ غالب ابی هست. البته افغان ها پوشیه استفاده میکنند که ما اکثرا نداریم. الان که چادر قهوه ای و سرمه ای هم در بازار هست .
یادمه ی بار تلوزیون از شهری در ایران مستند پخش میکرد که چادر همه خانم هاش سفید بود (خودشون پنبه می کاشتن) انجا رنگ سفید زننده نبود چون همه سرشون بود .

lili66;553848 نوشت:
سلام
خب افغانستان همه خانم ها چادر ابی میپوشن و رنگ غالب ابی هست. البته افغان ها پوشیه استفاده میکنند که ما اکثرا نداریم. الان که چادر قهوه ای و سرمه ای هم در بازار هست .
یادمه ی بار تلوزیون از شهری در ایران مستند پخش میکرد که چادر همه خانم هاش سفید بود (خودشون پنبه می کاشتن) انجا رنگ سفید زننده نبود چون همه سرشون بود .

لیلی جان حرف منم همینه عزیزم

[="Tahoma"]دوستان محترم
مجددا سلام
دو نکته را بايد در تکميل پست قبلي و تکميل پست جناب
[="Tahoma"]NaKayama[="Tahoma"] خدمتتان عرض کنم:
اول اينکه امروزه واقعا آخرالزمانه . چون خيلي از ارزش ها تبديل به هنجار شدن وخيلي از هنجارها ارزش. آيا واقعا امروز چادر در محيط هايي مثل شهرهاي بزرگ تبديلبه يک هنجار شده است؟
آيا اگر يک زن ايراني به معرفت چادر رسيد حاضر مي شود در محيط هاي به اين بزرگي بامحيط همرنگ شود؟
از بحث خودمون دور نشويم.
نکته ديگه اينکه يه بحثي هست تحت عنوان پارادوکس حجاب.يعني حجاب از يه لحاظي رعايتباشه از يه لحاظ هايي خير.مثلا به قول جناب
[="Tahoma"]NaKayama[="Tahoma"] زن چادري ساپورت رنگي بپوشه؟!
ما بايد کدوم را باور کنم دم خروس را يا قسم حضرت عباس را؟
زن هاي ما بايد به درجه اي از شناخت برسند که اصلا نيازي به گفتن اين نکات نداشتهباشند که لباس رنگي مال بيرون از منزل نيست .
اگر به سمت اين شناخت حرکت کرديم ديگر زن ها به سمت پوشش نامناسب و لباس عاي غربينمي روند اما تا زماني که به اين درجه نرسيده ايم مدام بايد بگوييم خواهرم حجابترا...!!

صابر;554100 نوشت:
زن هاي ما بايد به درجه اي از شناخت برسند که اصلا نيازي به گفتن اين نکات نداشتهباشند که لباس رنگي مال بيرون از منزل نيست

این الان خدایی نکرده فحش که نبود؟
:Khandidan!:

با سلام و ادب
اجازه دهيد مفهوم اين شناخت را دقيقتر خدمتتان عرض کنم تا روشنتر گردد و منجر به سوء برداشت نشود.
منظور حقير از شناخت اين است که مفهوم حجاب و پوشش طوري براي زنان و دختران دروني شود که اصلا در بيرون از منزل نيازي به خودنمايي پيدا نکنند. به تبع حصول اين شناخت و معرفت نسبت به حجاب زنان بطور اتوماتيک جلو نامحرم پوشش را رعايت کرده و با توجه به اينکه اين مفهوم را بدرستي درک کرده اند به هيچ وجه خود را رها و آزاد نمي کنند.

شايد دقيقتر بتوان گفت دروني سازي مفهوم حجاب به منزله جزئي از شخصيت زن موجب عزت نفس و احترام به ساحت ملکوتي زنان است. مانند فردي که به معرفت نماز رسيده که هر گاه او را رها کنيد در ساعت معين خود بخود به سمت نماز مي رود و نياز به ياد آوري ديگران ندارد.
اميدوارم منظورم روشن باشه و اسائه ادب خدمت شما و دوستان ديگر نباشد.

سلام خدمت همه همراهان محترم
یه سوال هم من میخوام از کارشناس محترم بپرسم
الان موضوع حجاب در اجتماع هست
تو محافل خانوادگی چادر رنگی به چه صورت در میاد؟
یعنی تو محافل خانوادگی نیز باید خانم ها از چادر مشکی استفاده کنند؟

عرض سلام و ادب خدمت شما پرسشگر محترمببینید ما چادر رنگی را در منزل و خانواده نهی نمیکنیم اما بستگی به اون مکان و شرایطش داره مثلا ممکنه یه جمع خیلی شلوغ خانوادگی باشه که این چادر رنگی خانم را در بین خانم های دیگه متمایز کنه و موجب جلب نظر بشه اما ممکنه در یه جمع کمی همه این خانم را میشناسن به شرط نازک نبودن و نداشتن جذابیت بالا خانم میتونه با چادر رنگی حاضر بشه.به هر حال تاکید ما در به چشم آمدن یا نیامدن زن در لباس و پوشش خاص است در بسیاری از موارد تشخیص مصداق به عهده فرد و با در نظر گرفتن شرایط محیط است.موفق باشید.

[="Indigo"]

صابر;554497 نوشت:
اجازه دهيد مفهوم اين شناخت را دقيقتر خدمتتان عرض کنم تا روشنتر گردد و منجر به سوء برداشت نشود.
منظور حقير از شناخت اين است که مفهوم حجاب و پوشش طوري براي زنان و دختران دروني شود که اصلا در بيرون از منزل نيازي به خودنمايي پيدا نکنند. به تبع حصول اين شناخت و معرفت نسبت به حجاب زنان بطور اتوماتيک جلو نامحرم پوشش را رعايت کرده

ولی خیلی وقتا این تنوع رنگی که در لباسها هست اصلا ربطی به خودنمایی و جلب نظر دیگران نداره.حود من میتونم بگم 99% اوقات برای اینکه نوع لباسم توی روحیه ام تاثیری زیادی داره رنگشو عوض میکنم و متناسب با اون لباس میپوشم....
فکر میکنم اکثر خانم های دیگه هم همین طور باشن.به خاطر خودشون این تنوع رو میدن نه برای دیگران و جلب توجه اونا.من اگه بیرون شهر تو یه کلبه هم زندگی میکردم باز به ظاهرم میرسیدم...
هر کی لباس رنگی میپوشه که قصدش جلب توجه نیست

از طرفی بعضیها دلشون مریضه ادم هرچی بپوشه هم فایده نداره
من فکر میکنم ادم باید نوع عرف و اون چیزی که تو جامعه معموله رو در نظر بگیره نه اینکه به خاطر چندتا ادم اونطوری مام مشکی و رنگای تیره بپوشه[/]

با سلام وخدمت
خدا خیرتان دهد مطالب خوبی فرمودید. کلا بحث ما روی آدم های مریض و و یا قصد زن نیست بلکه اگر زن قصد خودنمایی داشته باشد که حتما جایز نیست ولی حرف ما در حالت عادی است که بستگی به شرایط عرف و مجلس و جامعه داره و تشخیص آن بر عهده خد فرد زن می باشد.
تشکر از مطالب خوبتان

مکلف;553700 نوشت:
1- لباس تنگ و چسبان جذابیت جنسی دارد
2- رنگ های گرم (قرمز، سبز, نارنجی و ...) جذابیت جنسی دارند
3- تضاد رنگ ها جذابیت جنسی دارد
اگر همه اینها با هم باشند جذابیت جنسی بالاتر می رود.

ببخشید اینا رو ازکجا میگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟رو چ حسابی؟

بعد ی سوال دیگه...

حالا به فرض که همه مواردی که گفتین جذابیت جنسی داشته باشه....وقتی پسری به کفش(جاذب جنسی!)نگاه کنه...چی دستگیرش میشه؟یا به ساق دست رنگی دختر؟وقتی اون قسمت حجاب داره حالا طرف نگاه هم بکنه.....

یاس...;555132 نوشت:
بعد ی سوال دیگه...

حالا به فرض که همه مواردی که گفتین جذابیت جنسی داشته باشه....وقتی پسری به کفش(جاذب جنسی!)نگاه کنه...چی دستگیرش میشه؟یا به ساق دست رنگی دختر؟وقتی اون قسمت حجاب داره حالا طرف نگاه هم بکنه.....

من خوب مرد نيستم ولي فكر كنم فقط لازم نيست يه قسمتي از بدن زن برهنه باشه تا جذابيت إيجاد كنه گاه لباس و پوشش هم هستش مثلا تو خيابون دو تا زن چادري راه برن يكي كفش صورتي يكي مشكي قطعا اول چشم روي اون كفش صورتي ميوفته :Cheshmak:

مسافر تنهايي;555133 نوشت:
قطعا اول چشم روي اون كفش صورتي ميوفته

خب بیفته چی میشه؟!....شاید چادر به یکی خیلییییییییییییییی بیاد....خیلی خوشگلش کنه....مردا نگاهش کنن...اشکال داره؟اگه اره چکار کنه؟ اگه نه!خب مثل قضیه کفش...نگاه کنن وقتی چیزی نصیبشون نمیشه چ فرقی داره

موضوع قفل شده است