صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رنگ لباس خانم های چادری

نوشته
    36
    حضور
    18 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    98

رنگ لباس خانم های چادری

سلام دوستان اسک دینی بنظر شما یه دختر خانم نوجوون چادری، رنگ روسری و ساق و شلواری ( یعنی چیزهایی که با وجود چادر در معرض دید هستند) چه رنگی باید باشه که علاوه بر اینکه این دختر حجاب برتر رو انتخاب کرده و خیلی هم بهش پایبنده ولی بتونه شاد باشه و شاد بگرده و ظاهرش انرژی مثبت بده نه تیرگی و رنگ های مرده... و نیت هم اصلا جلب توجه نیست و فقط چیزاییه که گفته شد... البته شاید بعضیا بگن اینا بهونه س که این خانم هرجور که دوست داره بگرده و عفاف نداره ولی حجابشو داره... ولی اینطور نیست... آیا اشکالی داره دختران جوون رنگ های شاد مثل سبز،زرد،صورتی،نارنجی و...( حالا خیلیا که قرمز رو جدا میکنن ) بپوشن و لباس هاشونو باهم ست کنن؟ آیا این کار جلب توجهه؟ من این سوالو از چند کارشناس دینی خانم و خانم های اطرافم پرسیدم که گفتن بستگی به خودت و عرف جامعه داره، عرف جامعه که لباس رنگی رو قبول میکنه... همه جا استفاده میشه... پس اشکالی نداره حتی اگر با کفش و شلوار و... هم ست کنی.. ولی من درمورد خودم شک دارم واقعا نمیدونم باید چه رنگی بپوشم که شاد باشم ولی جلب توجه هم نباشه... اینطور شاد بودنو دوست ندارم یعنی به هر قیمتی... ( خواهشا به این مورد اشاره نکنید که شادی در ظاهر آدم ارزشی نداره و مهم شادی درون و طینت آدمه... لطفا بحث به حاشیه کشیده نشه و اصل مطلب جواب داده بشه...) در ضمن من لباس مشکی رو هم بیرون تجربه کردم بنظرم هیچ تفاوتی تو نگاه آقایون نبوده با عرض پوزش از کاربران محترم سایت، باز هم نگاه بد بوده،تیکه بوده و... یعنی این چیزا به رنگ لباسم ربطی نداشته... راستش این دفعه روی صحبتم با آقایونه ... میشه لطفا بگین چه رنگایی تو خیابون خیلی ببخشید یکدفعه چشمتونو میگیره...؟ ممنون

2. صلوات ها 22

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58356

با نام و یاد دوست

رنگ لباس خانم های چادری

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 9

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

خواهرمحترم، خدا را سپاس مي‌گويم كه در سرزميني زندگي مي‌كنم كه در دامانش، جواناني چنينپاك، آگاه و مومن دارد که همواره بدنبال اعتلاي اخلاق و تدين هستند.
    مسلم است که حجاب نوعي حرمت خود است و هرچقدر اين حرمت خود را بالا ببريم به خودمان ارزش داده ايم.
    آنچه در بحث حجاب مطرح است و از لابلاي کلام شما نيز برداشت مي شد اين است که حجاب داراي دو بحث اساسي عرفي و شرعي است.
    در بحث شرعي در خصوص موارد پوششي که فرموديد دين اسلام مي فرمايد رنگ، دوخت و برش لباس زن نبايد به نحوي باشد که موجب جلب توجه نامحرم گردد. اما عرف تعيين کننده اين جلب نظر است. ممکن است شما لباسي با رنگ خاصي بپوشيد و احساس کنيد جلب نظر عرف نکرده ايد در حالي که تمام نگاهها را به طرف خود رانده ايد. همچنين بالعکس ممکن است لباسي بپوشيد که احساس کنيد نگاه همه به طرف شماست در حالي که اصلا کسي توجهي به رنگ و لباس شما ندارد.
    اما از يک نکته نبايد غافل شد و آن اينکه شما فرموديد
    :

آیا اشکالی داره دختران جوون رنگ های شاد مثل سبز،زرد،صورتی،نارنجی و...( حالا خیلیا که قرمز رو جدا میکنن ) بپوشن و لباس هاشونو باهم ست کنن؟
    نکته مهمي که اينجا هست اينکه آيا همه افراد با پوشيدن رنگ هاي تيره غمگين مي شوند؟
    آيا مي توان ادعا کرد اين شادي موقتي در بيرون از منزل براي يک دختر جوان به صلاح اوست؟
    آيا هميشه مشکي رنگ عزا است؟
    آيا بهتر نيست همين دختر جواني که فرموديد اين رنگ ها را در منزل به کار برده ولي در بيرون از منزل براي حفظ خود از افراد گرگ صفتي که به کرات جذب همين رنگ ها شده و عفت را از دختران ربوده اند استفاده کند؟
    بنابراين نبايد فراموش کرد که تاثير رنگ ها در جاذبه جنسي زن و مرد بسيار عجيب است.لذا توصيه اصلي ما اين است که جهت حفظ احترام و ارزش زن، در بيرون از منزل از لباس هاي رنگ تيره و در منزل از رنگ هاي کاملا آزاد مي توان استفاده کرد.ا
    اما يک مطلب ديگر هم فرموديد و آن اينکه :
    در ضمن من لباس مشکی رو هم بیرون تجربه کردم بنظرم هیچ تفاوتی تو نگاه آقایون نبوده...
    ممکن است اين برداشت شما از نوع نگاه افراد باشد اما آنچه در عموم جامعه وجود دارد اين است که افراد به رنگ هاي روشن بيشت توجه مي کنند تا رنگ هاي تيره.
    پس بايد بدونيد تمام رنگ هاي روشن و تاحدي جذاب ممکن است نظر آقايان را به خانمها جلب کند.
    موفق باشيد.
    پس شايد با رنگ هاي شاد هم نگاه هايي به سمت افراد باشد که غير قابل رويت و کنترل هستند.

7. صلوات ها 17

علاقه
    مطالعه در مورد دين اسلام
    نوشته
    300
    حضور
    10 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1387

من خودم از وقتي چادري شدم ميرم بيرون روسري مشكي سر ميكنم ولي تو داخل خونه روسري رنگي ست با ساق هم رنگش منظورم مهمونيهايي كه نامحرم هست مخالف رنگ شاد نيستم مثلا مانتو هام رو رنگ هاي كمي روشن تر ميپوشم تا خيلي هم سياه نباشم ولي مثلا خودم احساس ميكنم روسري و ساق دست نارنجي با چادر مشكي خيلي صورت خوشي نداره باز هم اين سليقه منه نميگم درسته يا غلطه

9. صلوات ها 12

علاقه
    مطالعه، نقاشی، نوشتن، شعر خوندن، ورزش، خرید کردن!!!، نشستن پای صحبت بزرگترا،...
    نوشته
    378
    حضور
    15 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    2558

با سپاس از پاسخ کارشناس محترم؛

یه استاد معارف داشتیم، آقا بودن، خدا سلامت شون کنه، می گفتن
    من به عنوان یک مرد دارم بهتون می گم: خطرناک ترین رنگ برای لباس بیرون یک خانم، قرمز و نارنجی و مترادفای این رنگاس، مخصوصا نارنجی رو اصلا برای لباسای بیرون تون انتخاب نکنین.

در بدترین شرایط هم از عمق جانم داد زدم: "مهربانی ات می بارد."
    می دانستم لحظاتی که حنجره ام از شدت فریاد باورم خسته می شد، شربتی شیرین از مهربانی ات را در دست گرفته بودی تا به وقتش هدیه ام کنی و من اکنون از نوشیدنش غرق در لذت هستم و تا جان دارم فریاد خواهم زد مهربانی ات را...
    معبود من!
    همچنان مهربانی ات می بارد؛ اگرچه نیک می دانی دلتنگی ها کم نیست...

11. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعه در مورد دين اسلام
    نوشته
    300
    حضور
    10 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1387

حالا من بيشتر قرمز رو شنيدم ميگن محرك جنسي هستش !

13. صلوات ها 7

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

واقعا آفرين بر شما
    اي کاش تمام جوانان مانند شما اينقدر منطقي و معقول فکر ميکردند.
    يه نکته اي لازم مي دونم اضافه کنم و اونم ست(set) کردن هست. ست کردن کار خوبيه ولي توي همون ست کردن هم بيرون منزل بايد مراقب بود که به خطا نرفت. ست کردني که تازه باعث جلب و جذب بشه خودش غلطه.
    اما خانمها براي جذب خانمهاي ديگر (که مخصوصا خوشون تو اين رنگ ها و پلباس ها بيشتر دقت مي کنن ) مي تونن همين رنگ هاي تيره را با هم ترکيب کنن و لباس هاي زيبايي بپوشن.
    موفق و سربلند باشيد.

15. صلوات ها 18

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5770

ب نظرم غیر از رنگای جیغ بقیه اشکالی نداره...دیگه همه همه رنگی میپوشن....خانومای چادریم انقد رنگارنگ شدن که شما اگه روسری آبی بپوشی کسی جلب نمیشه...
    بابا همین قم خانومای چادری کفش زرد میپوشن....من به عنوان یه خانم چادری....توی قم آزادی بیشتری حس میکنم...چون انقد همه رنگی شدن که حتی میشه کفش جگری پوشید

گاهی خودمون سخت میگیریم...خواهرم کفشی رو دوست داشت اسپرت مشکی که با خطوط قرمز روی اون ب نظرم خیلی جلب توجه میکرد هی گفتم نخرش...ولی آخر خریدش...و چند باری که باهاش رفتم بیرون هیــــــــــــــــــچکس نگاهش نکرد..اون موقع بود که با خودم گفتم چقد با سختگیری الکی از روی علاقه هام میگذرم!!!
    ویرایش توسط یاس... : ۱۳۹۳/۰۵/۱۷ در ساعت ۲۰:۴۸
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

17. صلوات ها 4

علاقه
    امام زمانم (عج).مجتهده بانو امین نادیدنی؛در خانه بودن ومطالعه طولانی مدت.باران.
    نوشته
    644
    حضور
    69 روز 18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    9
    گالری
    128
    صلوات
    3511

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    بابا همین قم خانومای چادری کفش زرد میپوشن
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    لباس مشکی بیشتر برازنده ی خانم های چادری هست هم یک بار روانی (اصطلاحاً نه گفتن به شهوات هست و هم استدلال های دیگر که اگر جای بحث باشه بعدا عرض میکنم )

اما درمورد صحبت سرکار یاس بزرگوار
    کفش سفید و زرد رنگ در روایات از ائمه (ع) توصیه شده .

منبع : برنامه سمت خدا

19. صلوات ها 11

علاقه
    تفریحات فیزیکی
    نوشته
    203
    حضور
    3 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

خانمای چادری رو که با عرض معذرت اصلا کسی از اون نظر نگاه نمیکنه که...فقط متلک میندازن بهشون چون فک میکنن اینا از جامعه دور افتاده ان و عذر میخوام, میبخشید عقب مونده ان و دور از تمدن واین چیزا...
    این رنگای جیغ بیشتر برای خانومای بد حجابه که موثره!!! یعنی یه خانمی که حجابشو رعایت نکرده و زل زده تو چشت نگاه میکنه, رنگ ساپورتشم قرمزه خوب آره این خانوم کلا جلب توجه میکنه...اما مثلا ساق قرمز برای یه خانم چادری بیشتر باعث این فکر میشه که بالاخره این چادریه یا ازوناییه که به زور بابایی چادری شده...اگه چادریه که چادر مشکیشو بپوشه وگرنه که این کارا چیه آخه..!!!

سعی کنیم با گوش دادن به حرفا و سوالای بقیه اگه از منابعی که اونام قبولشون دارن جوابی براشون داریم, با یه جواب قانع کننده بیاریمشون تو راه درست...
    اگر هم که نمیدونیم, بریم جوابو پیدا کنیم بعد جوابشونو بدیم...
    یه کاری نکنیم مارو یه مشت آدم بی منطق قابل پیش بینی محسوب کنن...

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری