چگونه اطلاعات دختری را به پسری بدهیم که قرار است به خواستگاریش برود؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه اطلاعات دختری را به پسری بدهیم که قرار است به خواستگاریش برود؟

سلام و عرض ادب
یکی از دوستان بناست به خواستگاری یکی از همکلاسی های بنده برود. از قضا برخی از رفتارهای این دختر خانم از نظر بنده مناسب نبوده است و به شخصه آنها را حمل بر بی خردی ایشان می گذاشتم. حال دوست ما با خانواده به خواستگاری ایشان رفته است و از من مشورت می خواهد. من نمیدانم این ازدواج سرخواهد گرفت یا خیر؟ سوال اینجاست تا چه حد آن چه از این خانم می دانم را به او بگویم؟ از طرفی سن ازدواج برای چنین دخترانی افزایش یافته است و من نمی خواهم که ایشان ازدواج نکند(زیرا از برخی راه ها متوجه شده ام که ایشان از این بابت بسیار ناراحت است) و از طرفی نگرانم که این ازدواج سربگیرد و من با گفتن چند خاطره نه چندان ضروری ولی از نظر خودم مهم(مثل سبک سری های سر کلاس) فقط این ازدواج را تلخ و همراه با شک کنم؟
وظیفه من گفتن تمام ویژگی ها و خاطراتی که از آن دختر خانم دارم بدون کم و کاست است یا خیر سرگرفتن ازدواج این دو با محافظه کاری و نگفتن همه آن چیزهایی که احساس می کنم درست است؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام خدمت شما بزرگوار
از حسن اعتمادتون متشكرم
مي دانيد كه يكي از جاهايي كه مي توانيم پشت سر ديگري سخن بگوييم جايي است كه مورد مشورت قرار مي گيريم و بحثت مهمي است كه اگر نگوييم در مشورت خيانت كرده ايم.
اما حال كه خدواند تبارك و تعالي چنين حقي به ما داده ما هم بايد حدود را بشناسيم كه خداي نكرده از حد نگذريم چه اگر چيزي بگوييم كه ضروري نباشد و مبالغه آميز باشد بازهم در حق آن فرد اجحاف كرده ايم.
بنابراين بايد كلاه خودتان را قاضي كنيد كه اين وسط به جاي ثواب كباب نكنيد.
اگر درباره چيزهايي كه مي دانيد سؤال شديد شما فقط آن مسأله را مي دانيد بدون تفسير و توضيح بگوييم و اجازه دهيد رد يا قبول را با تحقيقات جامعي كه مي كند به دست آورد. چه اين كه واقعا ما به عنوان انسان مصون از خطا نيستيم چه بسا كاري از ما سر بزند در حالي كه با نگرش و شخصيت و عادات ما از زمين تا آسمان اختلافش باشد بنابراين نيايد تعميم دهيد
اگر مي خواهيد به دوستان كمك كنيد تشويقشان كنيد در خواستگاري باري شناخت جامع و كامل تحقيق جامعي كند
براي مطالعه بيشتر
1. نمودار: همسرگزینی موفق
2. نمودار: علل عشق هاي بيمار گونه
3. نمودار: انگیزه های غلط در ازدواج
4. نمودار: خواستگاری و پروژه مهم تحقیق

امام على (ع) فرمود: «بهترين اشخاص براى مشورت، افراد عاقل، دانشمند، محتاط و با تجربه هستند»
موضوع قفل شده است