جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ماهیت اسراییل

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,416
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25066

  ماهیت اسراییل
  نگاه اجمالي به زمينه‎‎هاي شكل‎گيري غده‎ي سرطاني صهيونيسم اسراييل

  تهديد نظامي، سيطره‎ي مخرب اقتصادي بر اقتصاد جهان، نفوذ در سياست جهاني، تسلط و استيلا بر امكانات فرهنگي توسط صهيونيسم اسراييل، هر ناظر انديشمندي را به عمق فاجعه‎اي كه در حال تحقق است آگاه مي‎سازد.

  صهيونيسم را بايد محصول و ثمره‎ي خصلت‎هاي دروني بخشي از قوم يهود دانست كه در شاخصه‎هايي هم‎چون: پول‎پرستي،(1) خيانت‎پيشگي،(2) قساوت و سنگدلي،(3) پيمان‎شكني(4)، نژادپرستي(5)و نظامي خلاصه مي‌شود و امروز نيز به گونه‎اي آشكار، در اين قوم خون‎ريز و فتنه‎گر جلوه‎گر و نمايان است.

  در نژادپرستيِ صهيونيست‎ها همين بس كه سازمان ملل نيز در سال 1975 م، ضمن قطع‎نامه‎اي، صهيونيسم را نوعي نژادپرستي خواند و در كنگره‎هاي گوناگون بين‎المللي، اصول نژادپرستانه‎ي صهيونيسم محكوم شده است.(6)

  رفتار توهين آميز صهيونيست‎ها با مسيحيان، مسلمانان، اعراب و ديگر ملل جهان به‌خوبي حاكي از اين خصلت خطرناك است و خاطره‎ي اقدامات و جنگ افروزي نازي‎ها را تداعي مي‎كند.

  دامنه‎ي تبعيض نژادي صهيونيست‎ها، حتّي خود يهوديان را نيز در بر مي‎گيرد؛ هم‌چنان كه: «درجه‌بندي يهوديان توسط صهيونيست‎ها در سرزمين‎هاي اشغالي كه مدعيان نژاد برتر هستند، هر روز بر گسترش و شدت آن مي‎افزايند. اقدامات انجام شده عليه سياه‎پوستان يهودي، كه بر مبناي آن اسراييل از خاخام‎هاي يهودي خود در ايالات متحده خواسته است كه ديگر به هيچ سياه‌پوستي اجازه ندهند به دين يهود بگرود، اين كه نخست وزير اسراييل در سي‎ام آوريل 1984 م اعلام كرد به زودي تمام سياه‌پوستان يهودي را از اسراييل بيرون خواهيم ريخت.»(7) و صدها شاهد ديگر، پرده از واقعيت انكارناپذير رشد نژادپرستي از سوي اين غده‎ي سرطاني برمي‎دارد.

  صهيونيست‎ها در پيش‌برد اهداف شوم خود، حتّي دين يهود را ملعبه قرار داده‎ و از آن استفاده‎ي ابزاري نموده‎اند.
  مراجعه به متون تورات تحريف شده، براي توجيه تهاجمات و قتل‌عام‎ها، از اصول سياست اسراييل است؛
  در حالي كه به گفته‎ي روژه‌گارودي «استفاده‎ي خون‌بار از متون مذهبي براي توجيه سياست جنايتكارانه، هيچ گونه پايه و اساس ديني ندارد، بلكه به علت برداشت افراط‌گرايانه از متون مقدس است؛ اين برداشت به صورت يك كلاه‌برداري نژادپرستانه در آمده است».(8)

  جالب اين است كه از «هرتزل»(9) گرفته تا بلندپايه‎ترين رهبران اسراييل، خود را فردي با‎ايمان معرفي نموده و براي توجيه مواضع خود از كتاب تورات بهره مي‎گيرند.

  «سوء استفاده‎ي صهيونيست‎ها از يهوديت، نه تنها موجب خشم و انزجار بسياري از محافل يهودي و يهوديان حقيقي نسبت به اين پديده‎ي سرطاني گرديده است كه حتّي عامل اصل دوري و بيزاري و روي‎گرداني بسياري از يهوديان از اين دين شده است.

  از همين رو بسياري از يهوديان اروپا، خود، دين يهود را قبول ندارند و از آموزش عقايد اين دين به فرزندانشان خودداري مي‎كنند.»(10)

  جداي از تهديدات ناشي از خصلت‎هاي ذاتي اين دسته از يهوديان، توجّه به محصول اين خصلت نيز هشدار دهنده است.
  غده‎ي سرطاني اسراييل را بايد شاخه‎اي از قدرت نظامي استكبار جهاني دانست كه به صورت تهديد كننده‎اي رو به تقويت است؛
  هر چند به گفته‎ي روژه گارودي: «قدرت مشت يهودي، از دستكش فولادين آمريكايي است كه آن را در برمي‎گيرد و از دلارهايي است كه آن را پرمي‎كند.»(11)

  و هم‎چنين مي‎نويسد: «امريكا حدود نود و پنج درصد نيازهاي اسراييل را تأمين مي‎كند و اگر آمريكا از تأمين بودجه و اسلحه خودداري كند، اسراييل دچار فاجعه‎اي سهمگين خواهد شد.»(12)
  و اين به دليل نقش ممتازي است كه اسراييل بر سياست جهاني آمريكا، به عنوان ژاندارم منطقه و حوزه‎هاي نفتي خاورميانه ايفا مي‎كند؛ نقشي كه قبلاً ‌شاه ايران در تضمين كنترل خليج فارس، به ويژه تنگه‎ي هرمز ايفا مي‎كرد».(13)

  در پرتو كمك‎هاي بي‎دريغ آمريكا به وليده‎ي نامشروعش، امروز امكانات نظامي اسراييل برخوردار از تكنولوژي فضايي پيش‌رفته شده، به گونه‎اي كه رژيم صهيونيستي در مي 1986 م به عنوان سومين كشور، پس از انگلستان و آلمان به جنگ ستارگان پيوست. اين تكنولوژي فضايي توانست اين رژيم را قادر سازد كه در بازار عظيم نظامي،‌با آمريكا نيز به رقابت پردازد.(14)

  استفاده از ربات‎هاي پيش‌رفته،(15) ماهواره‎ي جاسوسي فضايي با نام «افق ـ 5»(16)سلاح‎هاي كشتار جمعي شيميايي و ميكروبي،(17) در كنار ترويج و تأكيد بر آمادگي نظامي همگاني در اسراييل را بايد هشدار جدي و بيدار باش صريح براي مسلمانان جهان و منطقه دانست كه آهنگ «و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه»(18) را بر گوش‎هاي شنوا طنين انداز مي‎كند.

  اين رژيم، نه تنها در بعد نظامي كه در زمينه‎ي اقتصادي نيز زنگ خطري جدي را به صدا درآورده است؛ هم چنان كه با تغذيه از ترلياردرهاي يهودي معروف، هم‌چون «ماركس سبنسر» كه به تنهايي ساليانه ميليون‎ها ليره‎ي استرلينگ به نظام صهيونيستي كمك مي‎كند(19)

  كمك‎هاي اقتصادي امريكا كه تا سال 1996 بالغ بر 77/72 ميليارد دلار بود، و بودجه‌ي سالانه كه بيش از شش ميليارد دلار است، معافيت مالياتي يك ميليارد دلاري كه 96% كالاهاي صادر شده از اسراييل به آمريكا را در برمي‎گيرد،(20) غرامت سنگيني كه هر ساله از آلمان دريافت مي‌كنند(21) و سيطره‎اي كه بر منابع ثروت فلسطين دارد را مي‎توان به عنوان پشتوانه‎هاي عظيم اقتصادي اين منبع تهديد صلح و امنيت بين‎المللي دانست.

  مهم‎تر از آنها سيطره‎ي رژيم صهيونيستي بر امكانات فرهنگي دنياست. «سه شبكه‎ي مهم تلويزيوني abc، cbs، nbc از ابتدا، تحت نفوذ كامل يهوديان قرار داشته‎اند و در cnn نيز مشاغل كليدي و پخش آگهي‎ها به طور عمده در اختيار يهوديان مي‌باشد.»(22)
  شركت‎هاي غول‎پيكر عرصه‎ي سينما، مانند «فاكس»، «گلومن» و «پارامونت» در چنگال قدرت يهود است؛ در دنياي سينماي كمدي رموزيكال نيز افرادي هم چون «وودي آلن» و «جري لوئيس» و ديگران يهودي‎الاصل‎اند، كه با حمايت‎هاي پنهان به سينما راه يافته و طرف‎داراني پيدا كرده‎اند.

  سيطره‎ي صهيونيست‎ها بر عرصه‎ي سينما ساخت فيلم‎هايي مثل «هديه» ساخته‎ي يهودي انگليسي «رابرت گلد اسميت» است كه مسلمانان عرب را انسان‎هايي هوس‎باز و بي‎هويت معرفي مي‌كند و فيلم تلويزيوني «گلدا» از سوي شركت «پارامونت» كه در ترسيم چهره‎اي جذاب از صهيونيست‎ها يك توفيق به شمار مي‎رود.(23)

  تبليغات تجاري نيز بسيار تحت تأثير اعمال نفوذ صهيونيست‎ها است؛ به عنوان مثال در يكي از آگهي‎هاي تجاري در تلويزيون آمريكا، براي تبليغ صابون و نظاير آن از سوژه‎ي تخريب چهره‎ي اعراب و مسلمانان استفاده مي‌شود.(24)

  صهيونيست‎ها از همه‎ي ابزارهاي رسانه‎اي؛ هم‎چون خبرگزاري‎ها، مطبوعات مؤسسات آموزشي، تأتر و نظاير اين‎ها بيش‎ترين استفاده را براي ضربه زدن مسلمانان مي‎نمايند و در اين راستا از هيچ توهين و تحقيري فروگذار نمي‎كنند كه ذكر آنها مناسب با قداست محفل حاضر نيست.(25)

  به راستي آيا چنين رژيمي يك خطر جهاني و منطقه‎اي نيست؟ وظيفه‎ي مسلمانان در برابر اين تهديد بين‎المللي چيست؟ فتواي حضرت امام در رساله‎ي توضيح المسائل در اين خصوص را حسن ختام سخن قرار مي‎دهيم.

  ايشان فرموده‎اند: «اگر به واسطه‎ي توسعه‎ي نفوذ سياسي يا اقتصادي و تجاري اجانب، خوف آن باشد كه تسلط بر بلاد مسلمين پيدا كنند، واجب است بر مسلمانان، دفاع به هر نحو ممكن و قطع ايادي اجانب، چه عمّال داخلي باشند چه خارجي.(26)

  پی نوشت:

  1-ر. ك: عفيف عبدالفتاح، طياره، يهود از نظر قرآن ترجمه‎ي علي منتظمي، ص 37.
  2-. سوره‎ي بقره، آيه‎ي 75 محمد حسين، طباطبايي، تفسير الميزان، ج 3، ص 412، 413.
  3- سوره‎ي بقره، آيه‎ي 74 و ر. ك: طياره، پيشين، ص 160 و نشريه‎ي اخبار و تحليل‎ها، شماره‎ي 17، سال 1381، ص 1.
  4- سوره‎ي بقره، آية 84 ـ 85.
  5- ر. ك: محمد تقي، تقي‎پور، توطئه‎ي جهاني، ص 45؛ مؤسسه‎ي مطالعات فلسطيني، سياست و حكومت رژيم صهيونيستي، ص 48؛ روژه گارودي، محاكمه‎ي صهيونيسم اسراييل.
  6- علي جديد بناب، صهيونيسم ، مركز مطالعات و پژوهش‎هاي فرهنگي حوزه و ر. ك: تقي‎پور، ص 50.
  7- تقي‎پور، توطئه‎ي جهاني، ص 50.
  8- گارودي، پيشين، ص 18.
  9- بنيان‌گذار صهيونيسم.
  10-تقي‎پور، پيشين، ص 36.
  11 روژه، گارودي، محاكمه‎ي صهيونيسم اسراييل، ص 156.
  12- روژه گارودي، محاكمه‎ي آزادي، ص 36.
  13روژه گارودي، محاكمه‎ي صهيونيسم اسراييل، ص 147.
  14- مؤسسه‎ي مطالعات فلسطيني، سياست و حكومت رژيم صهيونيستي، ص 192.
  15- همان، ص 199.
  16- هفته‎نامه پگاه حوزه، شماره‎ي 52، ص 10.
  17- فصلنامه خاورميانه، سال دوّم، شماره 1
  18- سوره‎ي انفال، آيه‎ي 60.
  19- مير ابولفتح، دعوتي، نفوذ صهيونيسم در مطبوعات. ص 37.
  20- پگاه حوزه، ش 49، سال 1381، ص 5.
  21- ر. ك: اسدالله رضايي، بررسي سير تحول دولت در سرزمين فلسطين، ص 156 ـ 157.
  22- علي اقليدي‌نژاد، ماهنامه‎ي مبلغان، ش 24، ص 63.
  23- همان، ص 65.
  24- همان، ش 25، ص 33.
  25- ماهنامه مبلغان، ش 25، ص 36، و پگاه حوزه، ش 29، ص 60 و ش 1، ص 16 و ش 42، ص 31.
  26-امام خميني (ره)، رساله‎ي توضيح‎المسائل، مسئله‎ي 2826.

  ویرایش توسط طاها : ۱۳۸۹/۰۱/۲۶ در ساعت ۱۹:۰۶

 2. صلوات ها 9


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۰
  علاقه
  سیاست .مذهب .شغلم .هنر
  نوشته
  1,736
  حضور
  19 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11108  من نمیدونم که چرا تاپیک های خوب همیشه سوت و کورن .
  حیف نیست که به این راحتی این تاپیک مسکوت بمونه؟

  با تشکر از جناب طه

  من شنیدم که تشکیلات بهائیان هم تو اسرائیله و خیلی هم گسترده هست .
  و بهائیان با صهیونیست ها ارتباط خیلی نزدیکی دارند.

  اگه بشه و اطلاعاتی دی این زمینه دارین خوشحال میشم بخونم .
  مرسی
  بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۰
  نوشته
  34
  حضور
  17 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  1
  گالری
  0
  صلوات
  101  با سلام
  هنگامی که سپاه عرب های مسلمان از مرز های شمالغرب ایران زمین گذشت با ترکانی روبه رو شد که بشدت در مقابل آنان ایستادگی کردند.
  این ترکان ، ترکان خزر نام داشتند که دریای خزر به نام ایشان نامیده شده است. اینان دارای تمدن پیشرفته بودند و از امپراتوری ساسانی و روم حرف شنوی نداشتند. رومیان کوشش می کردند که اینان را مسیحی کنند تا بر ضد دولت ساسانی استفاده کنند ، ایرانیان کوشش داشتند تا آنان را زردشتی کنند تا برعلیه رومیان بشورانند. در این میان مسلمانان سر رسیدند و به اسلام فراخواندند. ترکان خزر بر آن شدند تا همگی " یهودی " شوند.
  روس ها در سده هشتم میلادی با کشتی وارد مناطقی شدند که امروزه روسیه نامیده می شود. ابن فضلان نخستین مسلمانی است که از این قوم اسلاو ( صُقلاب) دیدن کرده است.
  خزرها به تجارت و بازرگانی می پرداختند و سرانجام با روس ها درگیر شدند. روس به رسم میهمان کُشی ، بزرگان خزر را در یک مراسم میهمانی کشتند و سبب مهاجرت و کوچ خزرها به اروپای شرقی شدند. این که تاجران موفقی بودند ، در اروپا نیز به بازرگانی مشغول شدند تا با توطئه شوم استعمار پیر در تجزیه دولت عثمانی ، در تشکیل دولت خونریز اسرائیل شرکت کردند . در واقع بسیاری از یهودیان از نسل خزرها هستند .

  همچنین نگاه کنیدبه ویکی پدیا: خزرها
  ویرایش توسط fuzuli : ۱۳۹۱/۰۱/۰۸ در ساعت ۱۲:۳۸

 6. صلوات ها 3


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  نوشته
  219
  حضور
  2 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  2316  نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها
  اگه بشه و اطلاعاتی دی این زمینه دارین خوشحال میشم بخونم .


  با سلام

  دوستان به این تایپک مراجعه نمایید

  فایل های صوتی مستند


  http://www.tebyan.net/newindex.aspx?PageIndex=0&CATEGORYID=16262&PageSiz e=10&PID=150300
  ما به تکلیف عمل می کنیم  چهره ها با اشک زیبا می شود
  عشق با تصویر معنا می شود


 8. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جمع بندی چرا نگوییم عالم علت ندارد؟
  توسط velayat در انجمن براهین اثبات خدا
  پاسخ: 674
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۱/۱۹, ۱۰:۰۹
 2. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۰/۱۰, ۲۱:۰۰
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۲/۲۸, ۱۵:۰۷
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۲/۱۷, ۱۳:۴۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود