استفاده افراطی کودکان از تبلت

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استفاده افراطی کودکان از تبلت

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به اینکه ملاحظه می شود که کودکان از تبلت استفاده { بعضا به صورت افراطی} می کنند، می خواستم نظر کارشناسان محترم را در مورد محاسن و معایب آن جویا شوم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

بسمه نعالي
با عرض سلام و احترام به شما پرسشگر محترم
در پاسخ بايد عرض کنيم آنچه يقيني است اينکه آشنايي کودکان با تکنولوژي و پيشرفت علم ضروري به نظر مي رسد. اما اين آشنايي با مشخص ساختن حد و مرزها (اعم از نوع استفاده، زمان و مکان و ديگر اقتضائات)براي استفاده کودکان و نوجوانان رنگ اخلاقي پيدا مي کند.

در صورت تعيين نکردن اين حدود ممکن است والدين کترل مثبت خود را بر روي او از دست داده و در نهايت موجب آسيب رواني گردد. زيرا تکنولوژي داراي ماهيتي خاص است که موجب سرگرمي بيش از حد، اتلاف وقت در موارد غير ضروري، پرخاشگري رسانه اي، دوري اعضاي خانواده از يکديگر و... است.
بنابراين بايد ديد هدف والدين از در اختيار گذاشتن چنين ابزاري چيست؟
متاسفانه بعضي خانواده ها با خريد اين ابزار براي فرزند، بدنبال بازکردن او از سر خود هستندو به قول خودشان مي خواهيم سر او را گرم کنيم و... اما غافل از اينکه روزي به حسرت خوردن مي افتند.
اجازه دهيد موردي را که اخيرا مراجع بنده بود خدمتتان عرض کنم:
مادري به فرزندش قول داده بود که اگر تمام روزه هاي ماه رمضان را گرفتي براي تو تبلت ميخرم. اين پسر تمام روزه ها را گرفته و تبلت را دريافت کرد.اما دقيقا يکسال نگذشته که مادر شديدا گلايه دارد از اينکه مرتب فرزندم در اينترنت توسط همين تبلت بدنبال مطالب غير اخلاقي است .
ببينيد!اين مادر اگر چه براي فرزندش هديه اي براي تشويق به روزه داري خريداري کرده اما فرهنگ سازي در نوع استفاده از آن را به او نياموخته است. درواقع با بازگذاشتن اينترنت بدون هيچ محدوديتي او را تحريک به سمت اين مطالب نموده است.
پس توصيه اصلي ما ايجاد حد و مرز در استفاده از ابزار تکنولوژي براي کودکان است.
موفق و سربلند باشيد.

با سلام به همه دوستان
خريد تبلت و موبايل براي فرزندان بعضا به بهانه دور نشدن فرزندمان از تکنولوژي يا نزديک بودن او به دوستانش به لحاظ فرهنگي صورت ميگيرد اما غافل از اينکه با خريداري اين وسيله اتفاقا او را از خودمان دور ساخته ايم. استفاده افراطي از اين ابزار به او آسيب ميزند. او را از ما دور ميکند و حالتا درون گرا بار مي آورد.
قدر لحظاتي که در خانواده کنار هم هستيم را بدانيم .

سلام

با اجازه کارشناس محترم
فقط می خوام تجربه خودم رو عرض کنم

ما هر کاری کردیم نتونستیم از پس بچه بر بیایم چون بچه های تمام اطرافیان اعم از دوست و فامیل داشتند و آخرش ناچار به خرید تبلت شدیم
چند روش رو برای کم استفاده کردن از تبلت به کار گرفتیم که جواب نداد
آخرین روشی که به کار گرفتیم و شکر خداجواب داد ایجاد محدویت بود!!!! البته برای همه نه فقط برای بچه
به این صورت که تصمیم گرفتیم برای هرکس به میزان نیازش دو چیز تعریف کنیم: اول ساعت استفاده از اینترنت که برای اعضای خانواده بین 1تا2 ساعت متغیر بود و دوم میزان استفاده از گوشی و تبلت
به این صورت که هرکس ساعت استفاده اش تموم شد به صورت خودکار اینترنتش از کار می افتاد و یا تبلتش قفل می شد.!!!:khaneh::khaneh:
برای قطع کردن اینترنت MAC آدرس دستگاه اون شخص رو روی مودم ADSL قفل می کنیم. و برای استفاده از تبلت هم برنامه خاصی روی تبلت نصب می کنیم که با یه پیامک قفل می شه!!:Narahat az:
البته همه ی اینکارها فقط برای بچه انجام می شد و بقیه بدلیل داشتن فرهنگ استفاده!!! با این مساله مواجه نمی شدند و چه بسا از وقت خودشون هم کامل استفاده نمی کنند:ok:

یه روز هم که گیر داده بود که من این قانون رو قبول ندارم بهش گفتم اشکال نداره، برو به مادر بگو که به من بگه برات تمدیدش!!!! کنم(مثل ادارات که اونقدر می پیچونن که طرف خسته بشه!!:khandeh!:). برای همین نیم ساعت براش تمدیدش کردم، بار دوم هم اومد، نیم ساعت دیگه براش تمدیدش کردم و بهش تاکید کردم که امروز فقط تو، اونم دوبار تمدید کردی ببینم باز هم میای؟:Cheshmak:
خلاصه دو سه روزی به این روال پیش رفتیم الحمدلله الان خودش اتوماتیک کار می کنه:Kaf::Kaf: درخواست تمدید هم دیگه نمیده!

[="Times New Roman"][="Navy"]سلام و عرض ادب
تو شهر ما الان به بهانه آموزش هوشمند و اینا خرید تبلت برای بچه های آمادگی اجباری شده. نوه خالمو که امسال ثبت نام کردن گفته بودن تبلتی بگیرین که قلم هم داشته باشه. البته قبلا با گوشی پدر ومادرشون بازی میکردن الان اختصاصی شده و جالب اینجاس رمزشم به هیشکی نمیده
بچه 5-6 ساله به جای اینکه بدوه این ور اون ور فقط با تبلت بازی میکنه. هم چشماش ضعیف شده هم چاق.
نمیدونم مسئولین مربوطه چطور اجازه این کارو به مدارس میدن.
[/]

ما كه از بچگي اين چيزها رو نداشتيم الان وضعمون اينه چه برسه به بجه هاي الان من عمرا واسه ي بچم تبلت بخرم در اينده بذار از تكنولوژي عقب بمونه بهتر از اينه كه مثل مادرش معتاد به نت بشه:khandeh!:

اگر به بشه به اين سوال هم جواب داد خيلي خوبه ...

وقتي همه اطرافيان و كودكان فاميل دارند چطور مي توان كودك مان را توجيه و مديريت كنيم؟؟؟

موضوع قفل شده است