صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوال در مورد وصیت امام رضوان الله علیه

علاقه
    زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

اشاره سوال در مورد وصیت امام رضوان الله علیه

سلام و خسته نباشید خدمت همه کارشناسان و اعضای محترم انجمن
    چند وقت پیش یکی از من یه سوال پرسید که حقیقتا نتونستم اون جور که باید و شاید جوابش رو بدم، این شد که گفتم اینجا سوال رو مطرح کنم تا شاید با همفکری جوابی براش پیدا کنم.
    سوال اون بنده خدا این بود که مگه امام رضوان الله علیه تو وصیت نامه شون نگفته بودند آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود، مورد تصدیق نیست مگر آن‌که صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم.
    حالا اون حرفی که تو جلسه خبرگان از امام درباره آقا نقل شد و باعث شد خبرگان حضرت آقا را برای رهبری انتخاب کنند (گرچه هیچ شکی در صحت اون نقل قول نیست) هیچ کدوم از مواردی که امام تو وصیت نامه شون ذکر کردند، نیست. یعنی خبرگان خلاف وصیت امام عمل کرده؟

من تا حالا هرکس هر شبهه ای در این مورد انداخته بود جواب دادم ولی این یکی رو نتونستم جواب بدم. لطفا کمکم کنید.
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۰۹ در ساعت ۰۶:۵۶

2. صلوات ها 3

3.  

نوشته
    9
    حضور
    3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    27

من راجب اون موضوعی که گفتی اطلاعی ندارم ، میشه یکم بیشتر توضیح بدی؟ منظورم اون حرف و نقل قول هستش

5. صلوات ها 3

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

سوال در مورد وصیت امام رضوان الله علیه

کارشناس بحث: استاد کریم

7. صلوات ها 4

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط بچه محله امام رضا نمایش پست ها
    سوال اون بنده خدا این بود که مگه امام رضوان الله علیه تو وصیت نامه شون نگفته بودند آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود، مورد تصدیق نیست مگر آن‌که صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم.
    حالا اون حرفی که تو جلسه خبرگان از امام درباره آقا نقل شد و باعث شد خبرگان حضرت آقا را برای رهبری انتخاب کنند (گرچه هیچ شکی در صحت اون نقل قول نیست) هیچ کدوم از مواردی که امام تو وصیت نامه شون ذکر کردند، نیست. یعنی خبرگان خلاف وصیت امام عمل کرده؟
    سلام علیکم
    البته فارغ از این سخن که بنده چون دسترسی به وصیت امه امام نداشتم نتوانستم مطالعه کنم.
    در مورد این ماجرا باید گفت: سخن امام توسط افراد موثق وبا استناد به سخن وخاطره ای از حاج احمد خمینی(ره) نقل شد وایشان نیز در قید حیات بودند واین سخنانر ا رد نکردند وطبق دلایل دینی هم اگز دو انسان عادل بر صحت سخنی شهادت دهند مقبول ومورد استناد است که در اینجا بیش از دو نفر بودند.
    علاوه ب راین سخنان نقل سخن امام برای ارشاد بود وانتخاب با استناد به سخنان ایشان نبود بلکه خبرگان با نقل سخن آنحضرت در یافتند که شخصی وجود دارد که می تواند سکاندار رهبری نظام شود لذا بعد از بحث وبررسی ایشان را بعنوان رهبر جامعه انتخاب کردند.
    به هر حال حت یاگر این سخن ونسبت نادرست هم باشد در صحت انتخاب رهبر خدشه ای وارد نمی کند چون شرایط حاکمیت نظام وولی فقیه بودن که عبارت از اجتهاد، مدیر، مدبر، آگاه به زمان، تقوا و...در ایشان وجود داشت. ورهبری ایشان در این سالها این مساله را اثبات کرده است.
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

9. صلوات ها 7

علاقه
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    به هر حال حت یاگر این سخن ونسبت نادرست هم باشد در صحت انتخاب رهبر خدشه ای وارد نمی کند چون شرایط حاکمیت نظام وولی فقیه بودن که عبارت از اجتهاد، مدیر، مدبر، آگاه به زمان، تقوا و...در ایشان وجود داشت. ورهبری ایشان در این سالها این مساله را اثبات کرده است.
    بله، در این مواردی که فرمودید شکی نیست، ولی به هر حال طبق وصیت نامه همون ارشادی که شما اشاره کردید هم مورد تصدیق امام نبوده، پس با این حال امام باید این مورد رو هم در وصیت نامه می گنجاندند که اگر دو نفر عادل هم شهادت دهند مورد تصدیق است.
    همونطور که گفتم برای این شبهه (گر چه خیلی شبهه مهمی هم نیست) نتونستم جواب محکم و قانع کننده ای پیدا کنم.
    ممنون از اینکه وقت گذاشتید و پاسخگو بودید.
    وصیت نامه امام را هم می تونید اینجا ببینید. این مورد را امام در انتها بعد از پایان وصیت نامه تذکر داده اند.

11. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

همونطور که گفتم برای این شبهه (گر چه خیلی شبهه مهمی هم نیست) نتونستم جواب محکم و قانع کننده ای پیدا کنم.
    ممنون از اینکه وقت گذاشتید و پاسخگو بودید.
    وصیت نامه امام را هم می تونید اینجا ببینید. این مورد را امام در انتها بعد از پایان وصیت نامه تذکر داده اند.
    در همانجا علاوه بر صدا، خط، امضا، تصدیق کارشناسان را هم دارند ودر اینجا نیز نه یک کارشناس بلکه چندین کارشناس که عضو خبرگان رهبری بودند این مساله را تایید کردند. وطبق فرمایش خود امام با تصدیق کارشناسان می شود سخنی را به ایشان نسبت داد. شما در متن سخنان خود تصدیق کارشناسان را بیان نفرموده بودید.

13. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    در همانجا علاوه بر صدا، خط، امضا، تصدیق کارشناسان را هم دارند ودر اینجا نیز نه یک کارشناس بلکه چندین کارشناس که عضو خبرگان رهبری بودند این مساله را تایید کردند. وطبق فرمایش خود امام با تصدیق کارشناسان می شود سخنی را به ایشان نسبت داد. شما در متن سخنان خود تصدیق کارشناسان را بیان نفرموده بودید.
    من تصدیق کارشناسان رو نیاوردم؟؟؟؟؟!!!!!!!
    از شما بعید است جناب کریم!!!!!!!!
    شما یک بار دیگه به ابتدای صفحه مراجعه کنید تا ببینید من عین عبارت امام رحمة الله علیه رو آوردم
    .
    عبارت این بود: مگر آن‌که صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم.
    حالا از همه این ها گذشته چنین اشتباه فاحشی در فهم معنا و مفهوم عبارت امام از شما بعیدتر است!!!!!!
    منظور امام از "تصدیق کارشناسان"
    این است که خط یا امضای من به تصدیق آن ها برسد که این خط یا صدا متعلق به ایشان است و این عبارت قید است برای آن دو مورد نه اینکه خودش قسمی جداگانه در مقابل آن ها باشد و این رو هر کسی که سواد خواندن و نوشتن داشته باشه می فهمه.
    من دیگه با دیدن این مطلب از آقای کارشناس میرم خودمو دار بزنم. منو حلال کنید...

15. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

شما یک بار دیگه به ابتدای صفحه مراجعه کنید تا ببینید من عین عبارت امام رحمة الله علیه رو آوردم.
    عبارت این بود: مگر آن‌که صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم.
    حالا از همه این ها گذشته چنین اشتباه فاحشی در فهم معنا و مفهوم عبارت امام از شما بعیدتر است!!!!!!
    منظور امام از "تصدیق کارشناسان" این است که خط یا امضای من به تصدیق آن ها برسد که این خط یا صدا متعلق به ایشان است و این عبارت قید است برای آن دو مورد نه اینکه خودش قسمی جداگانه در مقابل آن ها باشد و این رو هر کسی که سواد خواندن و نوشتن داشته باشه می فهمه.
    فرمایش شما درست وکم دقتی از ما بوده که عذر خواهی می کنم، ولی فکر نکنم که این کم دقتی آنقدر بعید وخطرناک باشد که شما خودتان را دارد بزنید.
    توجه دارید که امام شرط صحت امور یاد شده را هم به تصدیق کارشناسان مقید می کند. چون طبق شریعت اسلام هم در موارد مختلف شهادت انسانهای عادل موید وقابل استدلال است. د رمورد یاد شده هم کسانی که این مساله را از امام (ره) بیان کرده اند از خود ایشان شنیده اند. واینطور نبوده که همینطور با چندین واسطه این مساله را نقل کنند.
    به نظر بنده مساله آنقدر هم غیر عادی وسخت نیست که نتوان برای آن جواب پیدا کرد وتاییدش کرد.

17. صلوات ها 4

نوشته
    2
    حضور
    1 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

اون حرفی که تو جلسه خبرگان از امام درباره آقا نقل شد و باعث شد خبرگان حضرت آقا را برای رهبری انتخاب کنند (گرچه هیچ شکی در صحت اون نقل قول نیست) هیچ کدوم از مواردی که امام تو وصیت نامه شون ذکر کردند، نیست
    میشه بفرمایید اون حرف دقیقا چی بود؟منم با این موضوع چندین بار مواجهه شدم

19. صلوات

نوشته
    681
    حضور
    10 روز 21 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    15
    صلوات
    1830

ابتدا باید گفته شود امام به صورت علنی به تمام نزدیکان خود گفته بودند که کسی بهتر از آیت الله خامنه ای نمیتواند این کشور را اداره کند واگر به زمانی که امام درایران نبود نگاه کنید میبینید که آیت الله خامنه ای تمام مسولیت اطلاعاتی و اجرایی رابرعهده داشتند وپس ورود امام آیت الله طالقانی به کمک آیت الله خامنه ای شتافتند ابتدا قرار بود آیت الله طالقانی پس امام رهبری ملت رابرعهده بگیرند اما پس از نشر این خبر مفسدین ایشان را به شهادت رساندند و امام برای حفظ جان رهبر عزیزمان این نکته را ذروصیت نامهشان نیاورده اند اما اگر از تمام انسانهای با انصاف بپرسی واقعا حتی اگر امام خمینی هم نگفته باشند چه کسی بهتر از ایشان میتوانست این ملت را اداره کند آیا واقعا کسی هست که فقط نیمی از صلاحیت رهبری عزیزمان را داشته باشد؟

21. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری