جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ثواب کار فرد دیگری برای ما

علاقه
    برنامه نویسی
    نوشته
    157
    حضور
    3 روز 12 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    415

راهنما ثواب کار فرد دیگری برای ما

سلام
    1-میخواستم بپرسم که اگر مثلا من باعث بشم که فرد دیگری ثوابی بکند مثلا امضای من را فردی بخواند که در زیر مطلبم هست من ثواب میبرم یا خیر ؟؟؟
    2- اگر ثواب میبرم به چه مقدار است مثلا به اندازه ثواب فرد انجام دهنده کار نیک یا خیر؟

ممنون
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۵/۱۲ در ساعت ۲۲:۱۶ دلیل: حذف سوالی که باید در تاپیک دیگری مطرح شود
    این متن چه اشکالی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بسم الله الرحمن الرحیم-
    قل هوالله احد-الله الصمد-لم یلد و لم یولد-ولم یکن له کفوا احد | بسم الله الرحمن الرحیم-قل هوالله احد-الله الصمد-لم یلد و لم یولد-ولم یکن له کفوا احد | بسم الله الرحمن الرحیم-قل هوالله احد-الله الصمد-لم یلد و لم یولد-ولم یکن له کفوا احد

اشکالی نداشت ولی ثواب خواندن کل قرآن رو کسب کردی من هم یک ثوابی بردم

حالا برا هدایت من و همه مردم جهان صلوات بفرست

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

ثواب کار فرد دیگری برای ما

کارشناس بحث: استاد بصیر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ در ساعت ۲۲:۲۴ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 3

نوشته
    1,483
    حضور
    25 روز 18 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    7713

نقل قول نوشته اصلی توسط امین 79 نمایش پست ها
    1-میخواستم بپرسم که اگر مثلا من باعث بشم که فرد دیگری ثوابی بکند مثلا امضای من را فردی بخواند که در زیر مطلبم هست من ثواب میبرم یا خیر ؟؟؟
    2- اگر ثواب میبرم به چه مقدار است مثلا به اندازه ثواب فرد انجام دهنده کار نیک یا خیر؟
    باسلام و عرض ادب
    هر کار خیری که شما انجام بدهید و دیگران از آن نفعی ببرند ثوابی برای شما نوشته می شود بدون این که از ثواب آنها قدری کم گردد.
    پیامبر فرمودند: « أيّما داع دعا إلى ضلالة فاتّبع فإنّ عليه مثل أوزار من اتّبعه و لا ينقص من أوزارهم شيئا و أيّما داع دعا إلى هدى فاتّبع فإنّ له مثل أجور من اتّبعه و لا ينقص من أجورهم شيئا.»هر كه افرادی را بسوى گمراهى بخواند و او را پيروى كنند نظير گناهان پيروان خود را بدوش مى برد بدون آنكه از گناهان آنها چيزى كم شود و هر كه افرادی را به سوى هدايت خواند و او را پيروى كنند نظير ثواب پيروانش نصيب او مى‏شود بدون اينكه از ثواب آنها چيزى كم شود. «نهج الفصاحة (مجموعه كلمات قصار حضرت رسول صلى الله عليه و آله)، ص: 361»
    حلبى از امام صادق عليه السّلام روايت مى‏كند كه فرمود: سه چيز دنبال آدمى را مى‏گيرند و او بعد از مرگ از آنها استفاده مى‏كند: صدقه جاريه، موقوفه‏اى كه همه از آن استفاده كنند و سنت خوبى كه مردم آن را بكار گيرند و يا فرزند شايسته‏اى كه براى پدرش طلب مغفرت كند.
    عبد الخالق از حضرت صادق عليه السّلام روايت مى‏كند كه فرمود: بهترين چيزى كه انسان بعد از خود مى‏گذارد سه چيز است، فرزند نيكوكارى كه براى او طلب مغفرت كند، سنت نيكى كه مردم آن را مورد عمل قرار دهند و صدقه جاريه.( بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏68، ص: 257)

ثواب کار فرد دیگری برای ما

7. صلوات ها 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری