صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نا امیدی (نه می تونم به گذشته برگردم و نه کاری از دستم بر میاد برای الان و آینده ام)

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58326

نا امیدی (نه می تونم به گذشته برگردم و نه کاری از دستم بر میاد برای الان و آینده ام)

با نام و یاد دوست

با سلام و عرض ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

که با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

من 29 سالمه و کارشناسی الکترونیک دارم

چندسال از زندگیم بدلیل یه سری مسائل تلف شد یعنی برای یه چیزایی تلاش کردم اما به لطف این سیستم آلوده دولتی و ... نتونستم به اون اهدافم برسم و حقم پایمال شد.برای نمونه یکسال از زندگیم رو گذاشتم پای اینکه برم یه جایی و اگه میرفتم اون سال قطعا یه جایگاه خوب داشتم و تمام زندگیم رو تعطیل کردم به خاطر اون از درس و همه چیزم عقب موندم(می دونم افراط کردم) بعد یک هفته مونده به اتمام کار یکی دیگه رو به جام فرستادن و زورم هم نرسید کاری بکنم.
    یا دوسال دنبال کار تو یه اداره ای بودم که از بین افراد موجود از لحاظ تخصص و تعهد رتبه اول رو داشتم اما باز به خاطر این کثافت کاری ها جذب نشدم
    یکسال هم پشت کنکور موندم و سال بعدش که قبول شدم به دلایلی یک ترم عقب افتادم
    الان هم از ناچاری یک سال و خورده ای هست دارم یه رشته ی دیگه می خونم
    این از شرایطم
    اما مشکلم:
    من حدود 6 سال توی تشکلهای فرهنگی هنری در جاهای مختلف کار کردم به طوری که روزانه 3-4 ساعت وقتم رو برای اون کارا میذاشتم (بماند که روزهایی که اصلا خونه نمی رفتم) و اونقدر درگیر کار فرهنگی بودم(به شکل افراطی و به خیال خودم کار جهادی!!!) که از همه چیز و همه کس بریدم و بجز تعداد معدودی با کسی ارتباط ندارم، حتی از فامیلم هم بریدم
    الان می بینم کسایی که چند سالی از بنده کوچکتر هستند هم به زندگیشون رسیدن هم به کاراشون و حتی نتایج بهتری از بنده در همه ی زمینه ها گرفتن، حتی افرادی که هم فکر بنده بودن در واقعیت اینطور نبودن و به چیزای دیگه در زندگیشون هم رسیده ان ولی اون چیزی که به من نشون دادن کاملا متفاوت بوده
    الان نه کار دارم نه ازدواج کردم و نه شرایط کاری برام هست و نه شرایط ازدواج سنم هم روز به روز بالا میره
    مشکلی هم دارم اینکه خیلی روحیه ام سرد شده(در دوران دبیرستان اینطور نبودمو با نشاط بودم) به طوری که با هیچ جمعی جوش نمی خورم و وقتی توی جمعی می شینم با وجود اینکه خیلی آدم خوش اخلاق و مودبی هستم اما خیلی ساکتم و بجز بحث های تخصصی در زمینه های علمی و دینی نمی تونم توی هیچ بحثی شرکت کنم
    توی ارتباط گیری به شدت ضعیف هستم و با وجود اینکه خیلی دوست دارم با آدم های زیادی ارتباط داشته باشم اما نمی تونم
    از لحاظ عاطفی هم به مشکل برخوردم طوری که اصلا نمی تونم واقعی و از ته دل بخندم یا گریه کنم
    احساس می کنم توی یک بیابون نه راه پس دارم و نه راه پیش
    نه تونستم خدمتی به خانواده ام بکنم و نه به جامعه
    نه می تونم به گذشته برگردم و کاری از دستم بر میاد برای الان و آینده ام انجام بدم

لطفا بنده رو راهنمایی کنید

توضیحات تکمیلی:

در میان فامیل همه ماهواره دارن و وضعیت مالیشون خیلی خوبه و یه اسلام ساختگی برای خودشون دارن که فقط شامل نماز و روزه هست بر خلاف ما به همین دلیل ارتباطامون خیلی کمه
    ارتباط با همسایه و .... نیز بماند
    چند بار هم خودم رفتم دنبال کار اما چون محیط کارها با اعتقاداتم نمی خوند رها کردم
    مشکل اصلیم هم از شش ماه پیش و وقتی شروع شد که دوستام که با هم چندسالی بود روی یک پروژه ی فرهنگی آرمانی کار می کردیم یکی یکی رفتن دنبال کار و زندگی و تونستن کار پیدا کنن و ازدواج کنند و من کم کم به خودم اومدم و فهمیدم که راه رو اشتباه رفتم و خیلی افراط گرایانه آرمانی فکر کردم و زندگی شخصی و خانواده ام رو از دست دادم، چون حتی کسایی که به ظاهر از من آرمانی تر بودند و به نوعی از اونها تغذیه فکری می شدم هم آخر کار زندگی شخصیشون رو در نظر داشتن و برای اون وقت صرف کرده بودن هرچند توی این چند سال من از این دیدگاهشون اطلاع نداشتم.
    ابدا منظورم این نیست که آدم نباید زندگی شخصی داشته باشه یا حسادت به دوستام داشته باشم یا اینکه خودم رو با بقیه مقایسه کنم اما واقعیت اینه که من به هر دلیلی این بُعد از زندگیم (یعنی خانواده ام، اشتغال و ازدواجم) رو فراموش کرده بودم و خیال می کردم من برای خدا کار کنم و همه چیزم رو فدا کنم این مسائل(خانواده، اشتغال و ازدواج) خودش به موقع حل میشه اما حالا می بینم سنم زیاد شده همه هم به فکر زندگیشون بودن و سر من بی کلاه موند
    می دونم خودم مقصرم که به این حال افتادم و روز به روز بدتر میشم اما نمی دونم راه نجاتم چیه
    با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58326

با نام و یاد دوست

نا امیدی (نه می تونم به گذشته برگردم و نه کاری از دستم بر میاد برای الان و آینده ام)

کارشناس بحث: استاد حامی

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵ در ساعت ۱۰:۰۱ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام خدمت شما دوست بزرگوارم

توضيحاتي كه به طور پيام خصوصي برايم ارسال كرديد خيلي خوب بود و توانست تا حدود زيادي از وضعيتي كه در آن هستيد برايم شفاف كند.
    خدا رو شكر كه امتيازات خوبي داريد مانند

1. قدرت بازنگرني تفكرات و فراشناخت(شناخت بر شناخت ها)
    2. خانواده خوب، متدين و صميمي
    3. پشتكار
    4. صداقت
    5. گنج باورهاي ديني
    6. خودرأي نبودن و....
    7. سلامت جسم و روان
    8. توجه به گزينش دوست

بله درست است كه نگاهي افراطي و آرمالي به برخي از اهداف مانع زندگي متعالي و متعادل شما شده است و سبب حركت و رشد كاريكاتوري شده است اما باز خدا رو شكر كه مي تونيد با تحليل گذشته زندگي خوبي را بازسازي كنيد و با نگاه به اشتباهات گذشته راه آينده را دقيق تر و متعادل برويد.
    مي دونم دل خوشي از دوستانتان نداريد و سخنان آنها را با رفتارشان هماهنگ نمي بينيد ولي خيلي از جوانان نيز در هدف گزيني گرفتار اشتباه مي شوند و گاهي نيازهايي مثل نيازها به همسر، نياز جنسي، و....آنها را به سمت اهداف ديگر هم مي كشد.
    فاصله گرفتن از برنامه ها سبب مي شود بازنگري داشته باشيم نقصان ها و ضعف ها و قوت ها را بيابيم و اين فرصت الان براي شما پيش آمده مغتنم بدانيد
    از بسياري از تند رويي هاي گذشته نادم هستيد ولي خدا رو شكر كه زنده ايم و وقت جبران داريم.
    روزي نگران از دست دادن كارم بودم و هزينه هاي زندگي ام هم بالا بود و مستأجر بودم وقتي با روحاني شريفي كه روحي بزرگ داشت صحبت مي كردم سخنانش به من قوت داد كه فوق فوقش مجبور مي شوي با همين لگني كه داري بروي مسافر كشي. و گفت من خودم براي مخارج زندگي مدتي هم مسافر كشي مي كردم مهم اين است كه دست روي دست نگذاريم و زانوي غم در بغل نگيريم حركت كنيم كه خدا گفته از تو حركت از من بركت.
    برنامه ريزي متعادل
    در روايت داريم اوقات زندگي خود را 4 بخش كنيد
    1- كار و كسب حلال
    2- عبادت
    3- معاشرت با همنشينان خوب
    4- استفاده از لذت هاي حلال و تفريحات سالم
    كه قسمت چهارم در روايت آمده كه سبب نشاط و موفقيت در سه قسمت اول مي شود در واقع مانند شارژي است كه گوشي همراه ما بعد از استفاده نياز دارد كه اگر اين شارژ نباشد نمي توانيم از گوشي استفاده كنيم.
    دوست من! بسياري از ضعف ها و زودرنجي هاي شما به دليل نداشتن برنامه و استراحت ندادن به ذهن تان است. شايد به كرات دقت كرده باشيد كه كسي فرزند يا همكارش را ملايم صدا مي كند ولي مي بيند او فرياد مي زند و با عصبانيت جواب مي دهد كه هيچ تناسبي بين اين واكنش نسبت به آن عمل نمي بينيد. وقتي ذهن آشفته باشد و فرد درگير كارهاي نيمه تمام باشد و به اندازه كافي استراحت نكرده باشد و از تفريحات سالم بهره مند نشده باشد طبيعي است كه كم آورد و حتي با جابجايي فشار استرس هاي خود را سر بي گناهي خالي كند.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ در ساعت ۲۰:۱۶
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 15

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

اين برنامه كه براساس احاديث تنظيم شده است را كپي بگيريد و عملا اجرا كنيد( مي توانيد با سليقه خودتان برنامه را باز سازي كنيد

9. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

ارتباط با اقوام: ارتباط با اقوام را به طور كلي از دست ندهيد چون ما انسان ها مانند درختي هستيم كه ريشه داريم و بستگان ريشه هاي ما هستند البته به تناسب سنخيت ارتباط برقرار كنيد گاهي لازم است با برخي فقط ارتباط سطحي داشت ولي از بين آنها كسي را با شما سنخيت بيشتري دارد براي ارتباط بيشتر و معاشرت گزينش كنيد.
    دوستان: درست است كه دوستان تان وسط راه شما را تنها گذاشتند ولي در بسياري از موارد به دليل ناپخته بودن و آرامانگرايي است باز ارتباط تان ادامه دهيد. اگر قرار شود زود ديگران را از خود برانيم يا از آنها فاصله بگيريم بي دوست مي مانيم. گل بي خار خداست. به همين دليل در اخلاق اسلامي به مدارا، تغافل و... توصيه شده ايم.
    هرچيزي به جاي خود: با مطالعه و استفاده از مشاوره تلفني 096400 مهارت ارتباط اجتماعي خود را كه امري اكتسابي است افزايش دهيد.
    مشورت قبل از عمل: حتما قبل از هر كاري با متخصصان آن همان كار، قبل از شروع مشورت كنيد.
    كار و تحصيل: تلاش كنيد متناسب با توانايي خود در حدي كه به درس و تحصيل تان ضربه نخورد كار كنيد البته بهتر است كاري متناسب با كارهاي فرهنگي و علمي پيدا كنيد. ديروز يك طلبه جوان اصفهاني مي گفت من فقط امروز دنبال كار بودم ولي به نظرم مي آيد كه اين درست نيست كه مي گويند كار نيست بايد فعال بود و گشت نبايد نشست تا كار پيدا شود بايد اگر شده كاري را شروع كنيم هرچند باب ميل مان نيست تا در ضمن آن كار ديگري بيابيم
    بله حضرت علي (ع) مي فرمايند اگر ذهن و نفست را مشغول نكني او تورا به خود مشغول مي كند
    انساني كه كار مي كند اگر چه از نظر بدني به او سخت مي گذارد ولي از نظر رواني شاداب تر است و خواب و غذا به او بهتر مي چسبد
    ورزش: ورزش (دوچرخه سواري و پياده روي و....) در برنامه زندگي خود بياوريد
    تفريحات خانوادگي: خانواده خود را شاد و شارژ كنيد مي تواند با حتي امكانات كم و با توجه به شرايط مالي برنامه هاي تفريحي و لذت بخشي براي خانواده ريخت از ديدن يك فيلم كمدي گرفته و خواندن لطيفه هاي شاد تا رفتن به مسافرت هاي كوتاه و بلند. حتي با مهيا نبودن شرايط اقتصادي مي توان برنامه ريخت همان نون پنير و چايي صبحانه را صبح زود در امام زاده يا پاركي خورد بقيه برنامه هاي تفريحي را با مشورت و هم انديشي بريزيد.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ در ساعت ۲۰:۱۲

11. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    ديروز يك طلبه جوان اصفهاني مي گفت من فقط امروز دنبال كار بودم ولي به نظرم مي آيد كه اين درست نيست كه مي گويند كار نيست بايد فعال بود و گشت نبايد نشست تا كار پيدا شود بايد اگر شده كاري را شروع كنيم هرچند باب ميل مان نيست تا در ضمن آن كار ديگري بيابيم
    مي گفت رفتم جايي كارش بستني فروشي بود از 8صبح تا ساعت 5 عصر ماهي 500 تومان
    و كارگري نزد گچ كش (ساختن گچ) روزي 50 الي 60 هزار تومان

13. صلوات ها 13

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

رویارویی با مشکل

امام علی(ع) فرمودند: «لاینْبَغی لِلْعاقِلِ أَنْ یقیمَ عَلَی الْخَوْفِ إِذا وَجَدَ إِلَی الأََمْنِ سَبیلاً»؛
    « اگر انسان عاقل راهی به آرامش و ایمنی داشته باشد، سزاوار نیست در خوف و نگرانی به سر برد ». [1]
    نكته روان شناختي:
    «خوف»: از ترس و اضطراب درونى، از روي دادنِ رويدادى ناگوار خبر مى دهد. با اين بيان، خوف به مفهوم دلهره، ترس و احساس نا امنى است كه در برابر آن، آرامش خاطر و امنيّت است. «حزن»: به مفهوم اوج اندوه در برابر شادمانى است. اين واژه در اصل از ريشه «حُزن» كه به معناى زمين سخت است، برگرفته شده است.[2]

پی نوشت :
    1. غرر الحکم، ص 581.
    2. تفسیر مجمع البیان ذیل آیه 62 سوره یونس.

15. صلوات ها 15

نوشته
    800
    حضور
    30 روز 15 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2618

خخخخ من بودم گچ کاری رو انتخاب میکردم اخه مهم پوله دیگه هدف پوله بعد که وضع مالی ادم خوب شد یه کار اشرافی پیدا میکنه
    الهی :
    مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

17. صلوات

نوشته
    308
    حضور
    8 روز 8 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1228

سلام
    مثلا خود من !! ی هدف برای خودم انتخاب کردم اما لازمه رسیدن بهش پول هست. انقدر ندارم که الان بتونم ادامه بدم. دارم با کارهایی تایپ و ...که میشه پولم پس انداز میکنم. برای رسیدن به هدف شاید مسیر سختی باشه اما همه توانم در راه رسیدن به ان انتخاب کردم ( ی شرکت خصوصی انشا.. سالهای بعد باید بزنم) اما حداقل 10 تومن لازم دارم تا به تبحر برسم.
    شاید بخندید اما من با تحصیلاتم تو فکر گذاشتن ی دار قالی ابریشم هستم .
    هدف مشخص کنید. منتظر اینکه ی چیزی از غیب شما را مدد بشه نباشید خدا گفته از تو حرکت از من برکت!
    شروع به فعالیت کنید. شاد باشید. توکل کنید و ی هدف و مسیر را برای خودتون مشخص کنید وقتی هدفت درست باشه و توکل و توسل داشته باشی مسیر سخت را راحت تر میشه طی کرد. هیچ کس جز خودتان توان یاری دادن و درست کردن زندگیتون را نداره. پس همت کنید که انشا... و به یاری خدا موفق تر از قبل می شوید. هیچوقت برای شروع دیر نیست.
    شما الان با لامپ های led می تونید تابلو برای مغازه ها درست کنید. حتی تابلوهای تزئینی با خلاقیت درست کنید. حتی فکر کنم سیم کشی راهم بتونید انجام بدهید. فقط همت کنید کاری که پیدا میکنید بی ربط به رشتتون نباشه که انشا... تجربه کاری را هم داشته باشید.
    فکر کنم خیلی حرف زدم
    ناشنوا باش، وقتی از محال بود ن آرزوهایت سخن می گویند
    خداوند برای امید رسیدن به همه ارزوهایت کافیست

همانا او شنوای داناست

19. صلوات ها 7

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5769

متاسفانه خواهر دوستم حدود 8 سال در بسیج فعالیت کرد به امید استخدام...4بار تا مرز استخدام و دوره آموزشی..معاینه بدنی و.....رفت اما یه بار دید یکی دیگه جاش نشسته.....بقیه وقتا هم همینطور...و این دفعه آخری که من اطلاع دارم...مثل اینکه فرمانده شهرستان و استان؟؟؟(ی چی تو این مایه ها)دعوا کردن و همه استخدامی ها رو لغو کردن....میدونید این دختر نابود شده!سنش زیاد شده و نمیتونه درس بخونه برای ارشد که اونم آینده اش معلوم نیست..ازدواج نکرده و پدر ندارند..و پول لازم هستند.....................اینم از سیستم حزب الهی شون!
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری