شجره نامه ی امامزادگان

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شجره نامه ی امامزادگان

سلام به همه
ما در شهرمون یه امامزاده داریم که اطلاعات دقیقی در موردش نداریم.

مثلا تاریخ های میلاد و وفات و یا مثلا قاتل و زادگاه و . . .
ما فقط یک شجره نامه از این امامزاده ی جلیل القدر داریم که با توجه به آن ،نسب وی با 5 واسطه به امام موسی الکاظم میرسه ،اینطوری:
ابراهیم ابن محمد ابن ابراهیم ابن محمد ابن ابراهیم ابن محمد ابن موسی الکاظم

میخواستم بدونم کسی میتونه درباره ی امامزاده ابراهیم(ع) شهر بهرمان مشخصات یا اینکه اطلاعاتی دقیق تر به من بده؟

اجرتون با امام زمان . . .

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد عماد

سلام علیکم
محمد بن موسی بن جعفر علیه السلام همان محمد عابد است که چندمکان برای محل دفن ایشان ذکر شده از جمله مهمترین آنها همان جنب حرم شاه چراغ می باشد که به حرم سید میر محمد معروف است
ابراهیم بن محمد بن موسی بن جعفر علیه السلام نیز ابراهیم مجاب است که در بارگاه مطهر سالار شهیدان مدفون است
ابراهیم مجاب فرزندی به نام محمد داشته که نام کامل ایشان ابوالحسن محمد قشیر الحائری الخابوری العابد که در کرمان مذفون است(1)
همچنین محمد بن ابراهیم مجاب فرزندی به نام ابراهیم داشته است(2) این ابراهیم نیز فرزندی به نام محمد داشته است.(3)
تا اینجا
1. المعقبون، ج 2ص278
2. همان ص 343
3. همان

samanr2;550140 نوشت:
ابراهیم ابن محمد ابن ابراهیم ابن محمد ابن ابراهیم ابن محمد ابن موسی الکاظم

شجره نامه امامزاده شما، تا پدر بزرگوارشان پیدا شد، یعنی
محمد عابد
ابرهیم مجاب
ابوالحسن محمد قشیر الحائری
ابراهیم
و محمد که این محمد پدر امامزاده شما محسوب می شود، اما متاسفانه درباره این محمد اطلاعاتی بیشتری فعلا نیافتم تا معلوم شود ایا فرزندی به نام ابراهیم داشته یا نه و اگر داشته در کجا مدفون است، این مسئله نیاز به بررسی بیشتر دارد که انشاءالله پس از بررسی خدمتتان هستم
ضمنا شما اطلاعات بیشتری از امامزاده و محل دفن ارائه فرمائید ، و بفرمائید دقیقا کدام استان؟ کدام شهر و کدام روستا مدفون هستند؟ تا شاید بتوانیم بیشتر از این خدمتتان باشیم

عماد;550415 نوشت:
سلام علیکم
محمد بن موسی بن جعفر علیه السلام همان محمد عابد است که چندمکان برای محل دفن ایشان ذکر شده از جمله مهمترین آنها همان جنب حرم شاه چراغ می باشد که به حرم سید میر محمد معروف است
ابراهیم بن محمد بن موسی بن جعفر علیه السلام نیز ابراهیم مجاب است که در بارگاه مطهر سالار شهیدان مدفون است
ابراهیم مجاب فرزندی به نام محمد داشته که نام کامل ایشان ابوالحسن محمد قشیر الحائری الخابوری العابد که در کرمان مذفون است(1)
همچنین محمد بن ابراهیم مجاب فرزندی به نام ابراهیم داشته است(2) این ابراهیم نیز فرزندی به نام محمد داشته است.(3)
تا اینجا
1. المعقبون، ج 2ص278
2. همان ص 343
3. همان

عماد;550416 نوشت:
شجره نامه امامزاده شما، تا پدر بزرگوارشان پیدا شد، یعنی
محمد عابد
ابرهیم مجاب
ابوالحسن محمد قشیر الحائری
ابراهیم
و محمد که این محمد پدر امامزاده شما محسوب می شود، اما متاسفانه درباره این محمد اطلاعاتی بیشتری فعلا نیافتم تا معلوم شود ایا فرزندی به نام ابراهیم داشته یا نه و اگر داشته در کجا مدفون است، این مسئله نیاز به بررسی بیشتر دارد که انشاءالله پس از بررسی خدمتتان هستم
ضمنا شما اطلاعات بیشتری از امامزاده و محل دفن ارائه فرمائید ، و بفرمائید دقیقا کدام استان؟ کدام شهر و کدام روستا مدفون هستند؟ تا شاید بتوانیم بیشتر از این خدمتتان باشیم

ممنون
امامزاده ی ما در استان کرمان شهرستان رفسنجان شهر بهرمان که خود یکی از توابع بخش نوق است مدفون است.
تا جایی این بهرمان قدمت دارد که روی سنگ قبر اولیه این امامزاده شریف نوشته شده (محل دفن : بهرامان کرمان )
بنا به نوشته ی این سنگ قبر ، شهادت امامزاده ما قبل از تاسیس شهرستان رفسنجان بوده است.

انشاالله به زودی تصویری از شجره نامه و سنگ قبر اولیه خدمتتان ارائه میکنم.

samanr2;551636 نوشت:
ممنون
امامزاده ی ما در استان کرمان شهرستان رفسنجان شهر بهرمان که خود یکی از توابع بخش نوق است مدفون است.
تا جایی این بهرمان قدمت دارد که روی سنگ قبر اولیه این امامزاده شریف نوشته شده (محل دفن : بهرامان کرمان )
بنا به نوشته ی این سنگ قبر ، شهادت امامزاده ما قبل از تاسیس شهرستان رفسنجان بوده است.
انشاالله به زودی تصویری از شجره نامه و سنگ قبر اولیه خدمتتان ارائه میکنم.

انشاءالله بتوانیم خدمتتان باشیم

عماد;551677 نوشت:

انشاءالله بتوانیم خدمتتان باشیم

اینم لینک عکس شجرا نامه ای که ما داریم.
http://s5.picofile.com/file/8133511626/110.jpg

این شجره نامه رو آقای فلسفی شخصا از مشهد آوردند و در مورد امامزاده ما گفتن:((وی عالمی بزرگ بوده اندکه حوزه علمیه ی بزرگی را مدیریت میکردند و در آن تدریس مینمودند که بعد از شهادت ،حوزه وی را نیز به آتش کشیدند.))
اگه اطلاعات بیشتری خواستین خبر بدین!

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

آیا امامزاده داوود و امامزاده صالح که جزء امام زاده های مشهور تهران هستند هم دارای شجره نامه ی معتبر هستند؟
آیا امامزاده بودن آنها مورد تردید نیست؟

متشکرم

سلام علیکم
با عرض خسته نباشید
یکی از علمای بزرگ انساب اسلام در عصر معاصر حضرت الله مرعشی نجفی رحمه الله علیه بودند، اکنون شاگرد بزرگوار ایشان جناب آیه الله سید مهدی رجایی که کتابهای زیادی در علم انساب تالیف نموده اند در قید حیات هستند، اگر شما مستندات خود را به ایشان برسانید ، قطعا اگر اطلاعات بیشتری در دسترس باشد نزد ایشان موجود است .
به هر حال باز اگر سفر به قم برایتان مشکل است ، بنده اگر فرصتی شد خدمت ایشان می رسم و سوال می کنم، البته شما تمام مستندات خود را بفرستید
و دقیق بفرمائید چه چیزی نسبت به آن امامزاده شریف می خواهید

عماد;552408 نوشت:
سلام علیکم
با عرض خسته نباشید
یکی از علمای بزرگ انساب اسلام در عصر معاصر حضرت الله مرعشی نجفی رحمه الله علیه بودند، اکنون شاگرد بزرگوار ایشان جناب آیه الله سید مهدی رجایی که کتابهای زیادی در علم انساب تالیف نموده اند در قید حیات هستند، اگر شما مستندات خود را به ایشان برسانید ، قطعا اگر اطلاعات بیشتری در دسترس باشد نزد ایشان موجود است .
به هر حال باز اگر سفر به قم برایتان مشکل است ، بنده اگر فرصتی شد خدمت ایشان می رسم و سوال می کنم، البته شما تمام مستندات خود را بفرستید
و دقیق بفرمائید چه چیزی نسبت به آن امامزاده شریف می خواهید

ممنون دوست عزیز
اگه آدرس این بزرگوار(جناب آیه الله سید مهدی رجایی)رو به من بدین ،من خودم خدمتشون میرسم.
چون خیلی داشتن این اطلاعات برامون واجب و مهمه.
بازم ممنون . . .

دوستان کسی تو تهران عالم ربانی میشناسه معرفی کنه؟

سلام
قم خ صفائیه روبروی کوچه بیگدلی ، پژوهشکده انساب سادات، دفتر حجه الاسلام والمسلمین رجائی، شماره 37838166-025

عماد;552568 نوشت:
سلام
قم خ صفائیه روبروی کوچه بیگدلی ، پژوهشکده انساب سادات، دفتر حجه الاسلام والمسلمین رجائی، شماره 37838166-025

ممنون
حتما به زودی بهشون سر میزنم . . .

عماد;552568 نوشت:
سلام

ممنون
حتما به زودی بهشون سر میزنم . . .

عماد;552568 نوشت:
سلام

سلام استاد!
می شه خواهش کنم پاسخ من را هم بدهید؟!

لبیک یا علی النقی;552399 نوشت:
آیا امامزاده داوود و امامزاده صالح که جزء امام زاده های مشهور تهران هستند هم دارای شجره نامه ی معتبر هستند؟
آیا امامزاده بودن آنها مورد تردید نیست؟

درباره بسیاری از امام زاده های ایران اطلاعات دقیقی در دست نیست، و بسیاری از آنها فاقد شجرنامه معتبر هستند، ما بیش از ده امامزاده حمزه بن موسی بن موسی بن جعفر در ایران و دیگر نقاط دنیا داریم، طبیعی است که همه آنها نمی توانند فرزند بلافصل موسی بن جعفر علیه السلام باشند،
همیطور اسحاق بن موسی بن جعفر علیه السلام و هارون بن موسی بن جعفر علیه السلام و ....
لذا هر امامزاده ای در هر شهری به هر اسمی معروف است باید ، بنا را بر همان گذاشت حال ممکن است با واسطه به آن امام همام برسد
درباره امامزاده داود نیز چنین است، بعضی ها شبهه کرده اند ولی آنچه در حرم ایشان به عنوان شجره نامه نصب شده است است چنین است داوودب ن عمادبن جعفربن نوح بن عقیل بن هادی بن یحیی بن قاسم بن ابراهیم طباطباابن اسماعیل بن ابراهیم بن حسن المثنی ابن امام مجتبی(ع)

"رساله داوودیه" تالیف آیه الله روضاتی"بدایع الانساب"تالیف: سیدمهدی فرشی لاهوتی"سفیران رستگاری-۳۰مقاله درباره امامزادگان تحقیق استادسیدمحمدعلی روضاتی "شرف الدین داوودالحسنی" دکترافتخاری انتشارات رسالت قلم)

و باید به همین اندازه اکتفا نمود.
ایه الله مرعشی نجفی نیز در کتاب، موسوعه العلامه المرعشى، المجلد الاول ، الترجم و السیر، باهتمام محمد اسفندیاری، حسین تقی زاده، قم ، کتابخانه آیه الله مرعشی نجفی، 1423، ص775، این شجره نامه را پذیرفته اند.

عماد;552568 نوشت:
سلام

سلام ببخشید
میخواستم به عرضتون برسونم فعلا نمیتونم خدمت آقای رجایی برسمٰ؛اگه ممکنه و براتون زحمتی نیست درباره ی نسب و تاریخ امامزاده ی ما ازشون سوال کنید و اگه نیاز بود آدرس ایمیل یا شماره ای برای ارتباط مستقیم بهتون بدم.

موضوع قفل شده است