صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواستگاری و ضبط صدا

نوشته
    118
    حضور
    13 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    694

خواستگاری و ضبط صدا

سلام. یه سوال دارم هم از کاشناس محترم و هم بقیه ی دوستان.

بچه ها شما وقتی براتون خواستگار میاد یا میرین خواستگاری, صحبت هاتونو ضبط میکنین؟؟؟

به هر حال این صحبت ها باید یه جایی ثبت بشه تا یادمون بمونه. یا باید نوشته بشه یا ضبط بشه. هر کدوم از اینا محاسن و معایبی دارن:

تو نوشتن همه ی حواس جمع نوشتن میشه و نمیتونیم با دقت به حرفاش گوش بدیم.
    از اون طرف تو این روش شاید خیلی از صحبت ها از قلم بیفته.

تو ضبط کردن لازم نیست حواستو به کار دیگه ای پرت کنی. فقط میشینی با دقت به حرفای طرف مقابلت گوش میکنی, همه ی صحبت ها هم بی کم و کاست ضبط میشه.
    اما معایبش اینه که:
    اولا تو صحبت ها ممکنه مسائل خصوصی ای گفته بشه که دوست نداشته باشیم جایی ثبت بشه.
    دوما ممکنه این خواستگاری به ازدواج منجر نشه. اونوقت طرف مقابل, حرفای ضبط شده ی تو رو داره. ممکنه بین این حرفا چیزایی گفته شده که تو دوست نداری کس دیگه ای بدونه. حرفایی که حتی پدر و مادرتم نمیدونن.
    یا مثلا به خواستگارت جواب رد دادی, اونم از سر کینه توزی بره اون فایل صوتی رو همه جا پخش کنه. خب اینجا اون آدم با آبروی یه نفر بازی کرده. علاوه بر آبرو, با آینده ت بازی کرده. درسته اگه خدای نکرده همچین اتفاقی بیفته میشه شکایت کرد. ولی بعد از اینکه آبروت رفت دیگه چه فایده داره؟! آبروی ریخته که دیگه جمع نمیشه!
    یا مثلا به اون کسی که جواب رد میدی, بین حرفات یه چیزی گفتی که شاید بعده ها نخوای شوهرت اونا رو بدونه. حالا به هر دلیلی. ممکنه تا اون موقع طرز فکرت, رفتارت و خیلی چیزای دیگه ت تغییر کرده باشه.
    بعد این آدم بخاطر جواب ردی که بهش دادی در آینده بخواد با زندگیت بازی کنه. یا به دست شوهرت برسونه یا همه جا پخش کنه یا ...
    تو اینجور موارد آبروی دخترا بیشتر به خطر میفته تا پسرا. چون این چیزایی که بالا نوشتم یه چیز دو طرفه ست. ممکنه دختر از سر کینه توزی این کارو بکنه. اما همونطوری که گفتم تأثیر مخربش رو دخترا خیلی بیشتره.

حالا با این توصیفات چیکار میشه کرد؟
    من خودم به شخصه اصلا نمیتونم بنویسم. ضبط کردنم که ممکنه این عواقبو در پی داشته باشه. اگه هیچ کدوم اینارم نکنیم که حرفا از یادمون میره.

ممنون میشم اگر کارشناس محترم هم نظرشون رو بگن.

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

خواستگاری و ضبط صدا

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151445

سلام خدمت شما پرسشگر محترم
    چه قدر خوبه كه به ازدواج و گزينش همسر اين قدرت با دقت نگاه مي كنيد و وقت مي گذاريد و اهل مشورت هستيد
    مشورت ادارك هشياري دهد
    عقل ها را مر عقل ها ياري دهد.

براي اين كار چند راه كار هست.
    1. استفاده از فرم پرسش و پاسخ به صورت چند جوابي كه طرف مقابل تيك مي زند. و امضا و نام خانوادگي
    2. نوشتن سؤالات و درج نكات مهم (نه يادداشت خبرنگاري) نت برداري
    3. ضبط صدا و قطع كردن صدا در مسائل خصوصي و اصرار.
    4. بيان حاصل گفتگوها در جمع و شاهد گرفتن( مثلا خانمي تمايل دارد بعد از ازدواج به تدريسش در دبيرستان يا دانشگاه ادامه دهد بعد از گفتگو ها در جمع خانواده ها مي گويد ما با هم صحبت هايي كرديم و توافقاتي داشتيم مانند.....)- اين روش سبب مي شود كه افراد بيشتر به سخنان و تعهدات خود فكر كنند.
    5. تركيبي از موارد بالا

دقت كنيد پرسش و پاسخ ها نبايد حالت بازجويي به خود بگيريد و يك طرفه و مستبدانه باشد
    اما همه اينها به يك طرف خدا نكند انساني ناتو و خلاف همسر انسان شود كه اين يادداشت ها دردي دوا نخواهد كرد.
    بنابراين بايد تلاش زيادي كرد تا جايي كه ممكن است علاوه بر ياد داشت برداي و ضبط سخنان و....انساني شريف،راستگو، منطقي، ديندار، اهل مشورت و...براي همسري گزينش كرد.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 11

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

سلام پری خانوم هدفتون از ظبط کردن صدا چی هست ...

1- میخواین باهاش کار قضایی انجام بدین ... مثلا ایشون قول بهتون میدن که بزارن تحصیل کنین ... بعدش میزنن زیر قولشون میخواین صدای ایشون رو ببرین دادگاه !!! خوب صدا رو مدرک حساب نمیکنن .
    2- میخواین باهاش طرف رو تو منگنه بزارین که یه سری کارهایی انجام بدن .... اگر نخوان انجام بدن انجام نمیدن .
    3- میخواین بعدا با خانوادتون گوش بدین ببینین چجور آدمی هست ... هیچ فایده ای نداره ... چون انسان ها به زبون راحت میتونن دروغ بگن اما زبان بدن اونها دروغ نمیتونه بگه ....

اتفاقا به نظره من کاره غیر عقلانی هست ... شما بارها و بارها اون صدا رو گوش میدین و تصورتون این میشه که حقیقتا ایشون چنین آدمی هستند ... از نظره من این کاری اشتباه هست .

دو تا کار رو اگر میتونی انجام بده

1- از نامزدت بخواه که برات یه جک تعریف کنه ... ( در زمان جک تعریف کردن تقریبا میشناسیش ... )
    2- اگر میتونی باهاش برو خرید و ازش بخواه که یک کالایی رو تخفیف بگیره ....
    ویرایش توسط نفرنفر : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ در ساعت ۲۲:۴۱
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

9. صلوات ها 5

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها

1- میخواین باهاش کار قضایی انجام بدین ... مثلا ایشون قول بهتون میدن که بزارن تحصیل کنین ... بعدش میزنن زیر قولشون میخواین صدای ایشون رو ببرین دادگاه !!! خوب صدا رو مدرک حساب نمیکنن .
    2- میخواین باهاش طرف رو تو منگنه بزارین که یه سری کارهایی انجام بدن .... اگر نخوان انجام بدن انجام نمیدن .
    3- میخواین بعدا با خانوادتون گوش بدین ببینین چجور آدمی هست ... هیچ فایده ای نداره ... چون انسان ها به زبون راحت میتونن دروغ بگن اما زبان بدن اونها دروغ نمیتونه بگه ....

اتفاقا به نظره من کاره غیر عقلانی هست ... شما بارها و بارها اون صدا رو گوش میدین و تصورتون این میشه که حقیقتا ایشون چنین آدمی هستند ... از نظره من این کاری اشتباه هست .

دو تا کار رو اگر میتونی انجام بده

1- از نامزدت بخواه که برات یه جک تعریف کنه ... ( در زمان جک تعریف کردن تقریبا میشناسیش ... )
    2- اگر میتونی باهاش برو خرید و ازش بخواه که یک کالایی رو تخفیف بگیره ....
    تقریبا نظر شما رو5 برابر بیشتر کارشناس قبول دارم.
    میشه بدونم هدف از اون دوتا کاری که آخر خواستین چیه؟ مخصوصا که من به شخصه عاشق جک باحالم اما 90درصد جک هام رو اصلا نمیشه جلوی طرف گفت مخصوصا وقتی جلسه اوله و خانم رو هم نمیشناسی و خلاصه به نظرم کار درستی نباشه برای شناسایی خوصیت خاص یه شخص

11. صلوات ها 5

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    تقریبا نظر شما رو5 برابر بیشتر کارشناس قبول دارم.
    میشه بدونم هدف از اون دوتا کاری که آخر خواستین چیه؟ مخصوصا که من به شخصه عاشق جک باحالم اما 90درصد جک هام رو اصلا نمیشه جلوی طرف گفت مخصوصا وقتی جلسه اوله و خانم رو هم نمیشناسی و خلاصه به نظرم کار درستی نباشه برای شناسایی خوصیت خاص یه شخص

سلام ...
    جناب Muiacir امیدوارم که خوب و سلامت باشین ...

1- اولا چرا گفتم به خواستگارتون بگین یه جک تعریف کنه !!! خوب شما شخصی هستین که اعتماد به نفس دارین ... عصبی نمیشین ... و هوش اجتماعی خوبی دارین .... این کار براتون راحت هست ولی همین محک کوچیک ... طریقه تعریف کردن ... بالا و پائین بردت صدا ... چین و چروک چشم در هنگام خنده ... همشون برای یک انسانی که داره فیلم بازی میکنه مشخص میشه ....

جناب اواری از اینکه پستم رو خوب عنوان کردین تشکر میکنم ولی جناب حامی اینقدر کاره روانشناسی کردن که مطمئن هستم پشت حرفشون عقلانیتی دارند .... تقریبا این رو مطمئن هستم ...

وقتی یک نفر میره از کتابخونه یه کتاب امانت میگیره و بعد از 3 ماه میبره پس میده ... کتابخونه ازش تعهد کتبی میگیره که دیگه این کار رو نکنه .
    وقتی آدمها یک کار اشتباهی رو انجام میدن یک تعهد کتبی میدن ....

فرض کن شما امضایی زیر کاغذ میزنین ... با اینکه خیلی راحت میتونین بزنین زیرش و بگین این امضای من نبوده .... اما معمولا نمیتونیم ... چون در ذهن ناخودآگاهمون اون رو پذیرفتیم .... احتمالی که میدم نظره جناب حامی یه همچین چیزی بوده .... اگر خواستگار هنگامی که داره صحبت میکنه بدونه صحبت هاش داره ضبط میشه در طول زندگی به نوعی خودش رو متعهد به اون قوانین میبینه ... با اینکه ممکن هست هیچ صدای ظبط شده ای دیگه در کار نباشه .... یا امضای زیر برگه سوال های چهار گزینه ای ... اینا مثل یه جور جادوگری میمونه .... و با روان آدمها کار داره ...
    حتی اگر طرف زیرش هم بزنه همیشه مغزش درگیرش میمونه و در درون ذهنش داره در موردش فکر میکنه ...

البته حدس میزنم ....
    ویرایش توسط نفرنفر : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ در ساعت ۲۳:۵۹
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

13. صلوات ها 4

علاقه
    گل ، صدای رود خونه ، آبی فیروزه ای، صدای اذان مرحوم مؤذن زاده اردبیلی
    نوشته
    754
    حضور
    31 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    53
    گالری
    116
    صلوات
    5874

سلام

خیلی ببخشید ولی عنوان تاپیک اینجوریم کرد
    تا حالا نه دیده بودم و نه شنیده بودم که کسی بخواد محتویات جلسه خواستگاری رو ضبط کنه

ببخشید ولی فکر میکنم اگر مقصودتون ثبت قول و قرارهای مهم باشه به خاطر اهمیتشون قاعدتا نباید فراموش کنید و میتونید بعد جلسه بنویسید

اگر هم مهم نباشه چه لزومی داره که ثبت بشه؟

در ثانی خیلی وقت ها بعضی ها این کار رو میکنند که بعضی چیزها رو بعدا یاد طرفشون بیارن ولی خودشون گیر مافتن.

دوستی داشتیم که نه از سر شکایت ولی به هر صورت میگفت توی خواستگاری صحبت هایی کردم که الان تا یه چیزی میشه همسرم میگه تو خواستگاری خودت گفتی اینجور .

حالا اون بنده خدا این حرفاشو نه ضبط کرده نه نوشته.

پیشنهاد میکنم فقط در صدد ثبت مسائل اساسی باشید

و باز پیشنهاد میکنم نوشتاری باشه نه ضبط صدا و ....

بعضی چیزها توی خواستگاری گفته میشه که بهتره برای همیشه فراموش بشه.

15. صلوات ها 7

نوشته
    118
    حضور
    13 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    694

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها

سلام دوست عزیز. من هدفم از ضبط صدا "به هیچ وجه" این مواردی که شما نوشتی نیست.

تو جلسه ی خواستگاری وقتی با طرف مقابلت داری صحبت میکنی, ممکنه استرس داشته باشی و یه سری از حرفاشو درست نشنوی. یا ممکنه الان که داری باهاش حرف میزنی یه موضوعی رو مطرح میکنه و تو اون لحظه متوجه منظورش نمیشی و ساده از کنارش رد میشی. حتی شاید موضوع مورد بحث هم چیز مهمی نبوده. اما وقتی بعدا دوباره به اون صدای ضبط شده گوش میکنی, تازه میفهمی که منظورش چی بوده و حرفی که زده چقدر مهم بوده ! از طرف دیگه به خاطر حجم بالای سوالات ممکنه خیلی چیزا یادمون نمونه. خیلی از مسائلی که ممکنه دونستن شون حیاتی باشه.
    یا اصلا ممکنه بعضی سوالا از قلم افتاده باشه و وقتی به صدای ضبط شده گوش میکنی, یادت میفته که فلان چیزو نپرسیدی.
    وقتی برای بار دوم به اون صدا گوش میکنی, بعضی از حرفاشو بهتر میتونی تحلیل کنی و در نتیجه ی اون, سوالات جدید و ابهاماتی سراغت میاد که شاید اگر ضبط نکرده بودی, هیچوقت متوجهش نمیشدی. پس جلسه ی بعدیش اون ابهاماتت رو ازش می پرسی.

من به تنها چیزی که فکر نکرده بودم, مواردی بود که شما اشاره کردین!
    این فایل صوتی کاملا خصوصی پیش خودم می مونه و هیچ کس این اجازه رو نداره که به حرفای دو نفره ی ما گوش کنه. اگر هم اون خواستگاری به ازدواج منجر نشه, اون فایلو کلا پاکش میکنم.

دوست من این مواردی که شما بهش اشاره کرده بودین واقعا کار غیر انسانی ای هست هرکس بخواد انجامش بده. به شدت مخالف این کار هستم.

ویرایش توسط pariii : ۱۳۹۳/۰۵/۱۲ در ساعت ۱۲:۵۰

17. صلوات ها 6

نوشته
    274
    حضور
    6 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    385

نقل قول نوشته اصلی توسط pariii نمایش پست ها
    سلام. یه سوال دارم هم از کاشناس محترم و هم بقیه ی دوستان.

بچه ها شما وقتی براتون خواستگار میاد یا میرین خواستگاری, صحبت هاتونو ضبط میکنین؟؟؟

به هر حال این صحبت ها باید یه جایی ثبت بشه تا یادمون بمونه. یا باید نوشته بشه یا ضبط بشه. هر کدوم از اینا محاسن و معایبی دارن:

تو نوشتن همه ی حواس جمع نوشتن میشه و نمیتونیم با دقت به حرفاش گوش بدیم.
    از اون طرف تو این روش شاید خیلی از صحبت ها از قلم بیفته.

تو ضبط کردن لازم نیست حواستو به کار دیگه ای پرت کنی. فقط میشینی با دقت به حرفای طرف مقابلت گوش میکنی, همه ی صحبت ها هم بی کم و کاست ضبط میشه.
    اما معایبش اینه که:
    اولا تو صحبت ها ممکنه مسائل خصوصی ای گفته بشه که دوست نداشته باشیم جایی ثبت بشه.
    دوما ممکنه این خواستگاری به ازدواج منجر نشه. اونوقت طرف مقابل, حرفای ضبط شده ی تو رو داره. ممکنه بین این حرفا چیزایی گفته شده که تو دوست نداری کس دیگه ای بدونه. حرفایی که حتی پدر و مادرتم نمیدونن.
    یا مثلا به خواستگارت جواب رد دادی, اونم از سر کینه توزی بره اون فایل صوتی رو همه جا پخش کنه. خب اینجا اون آدم با آبروی یه نفر بازی کرده. علاوه بر آبرو, با آینده ت بازی کرده. درسته اگه خدای نکرده همچین اتفاقی بیفته میشه شکایت کرد. ولی بعد از اینکه آبروت رفت دیگه چه فایده داره؟! آبروی ریخته که دیگه جمع نمیشه!
    یا مثلا به اون کسی که جواب رد میدی, بین حرفات یه چیزی گفتی که شاید بعده ها نخوای شوهرت اونا رو بدونه. حالا به هر دلیلی. ممکنه تا اون موقع طرز فکرت, رفتارت و خیلی چیزای دیگه ت تغییر کرده باشه.
    بعد این آدم بخاطر جواب ردی که بهش دادی در آینده بخواد با زندگیت بازی کنه. یا به دست شوهرت برسونه یا همه جا پخش کنه یا ...
    تو اینجور موارد آبروی دخترا بیشتر به خطر میفته تا پسرا. چون این چیزایی که بالا نوشتم یه چیز دو طرفه ست. ممکنه دختر از سر کینه توزی این کارو بکنه. اما همونطوری که گفتم تأثیر مخربش رو دخترا خیلی بیشتره.

حالا با این توصیفات چیکار میشه کرد؟
    من خودم به شخصه اصلا نمیتونم بنویسم. ضبط کردنم که ممکنه این عواقبو در پی داشته باشه. اگه هیچ کدوم اینارم نکنیم که حرفا از یادمون میره.

ممنون میشم اگر کارشناس محترم هم نظرشون رو بگن.

من تا حالا خواستگاری نرفتم ولی اگه خواستگاری هم برم اصلا خوشم نمیاد کسی صدامو ضبط کنه کار زشت و بی ادبانه ایه

19. صلوات ها 5

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط pariii نمایش پست ها

سلام دوست عزیز. من هدفم از ضبط صدا "به هیچ وجه" این مواردی که شما نوشتی نیست.

تو جلسه ی خواستگاری وقتی با طرف مقابلت داری صحبت میکنی, ممکنه استرس داشته باشی و یه سری از حرفاشو درست نشنوی. یا ممکنه الان که داری باهاش حرف میزنی یه موضوعی رو مطرح میکنه و تو اون لحظه متوجه منظورش نمیشی. اما وقتی بعدا دوباره به اون صدای ضبط شده گوش میکنی, تازه میفهمی که منظورش چی بوده. از طرف دیگه به خاطر حجم بالای سوالات ممکنه خیلی چیزا یادمون نمونه. خیلی از مسائلی که ممکنه دونستن شون حیاتی باشه.
    یا اصلا ممکنه بعضی سوالا از قلم افتاده باشه و وقتی به صدای ضبط شده گوش میکنی, یادت میفته که فلان چیزو نپرسیدی.
    وقتی برای بار دوم به اون صدا گوش میکنی, بعضی از حرفاشو بهتر میتونی تحلیل کنی و در نتیجه ی اون, سوالات جدید و ابهاماتی سراغت میاد که شاید اگر ضبط نکرده بودی, هیچوقت متوجهش نمیشدی. پس جلسه ی بعدیش اون ابهاماتت رو ازش می پرسی.

من به تنها چیزی که فکر نکرده بودم, مواردی بود که شما اشاره کردین!
    این فایل صوتی کاملا خصوصی پیش خودم می مونه و هیچ کس این اجازه رو نداره که به حرفای دو نفره ی ما گوش کنه. اگر هم اون خواستگاری به ازدواج منجر نشه, اون فایلو کلا پاکش میکنم.

دوست من این مواردی که شما بهش اشاره کرده بودین واقعا کار غیر انسانی ای هست هرکس بخواد انجامش بده. به شدت مخالف این کار هستم.
    پری خانوم ...
    من نمیدونم مدل فکری که برای ازدواج دارین چی هست ... ولی اینکه یک جلسه بزارین بخواین انبوهی از سوالت رو بپرسین و .... فکر نمیکنم کاره درستی باشه . یا حداقلش من چنین چیزی رو ندیدم .

اون اتفاقی که معمولا میوفته این هستش که دختر و پسر همدیگه رو میبنینن ... از لحاظ فرم بدنی ... فرم گویش ... کلماتی که در صحبتهاشون به کار میبرن ... این میشه مرحله اول .

مرحله دوم یک سری عقاید هست که معمولا باید سوالهایی رو پرسید که ببینی طرف طرز فکرش چی هست ... مثلا اینکه هدفت از زندگی چی هست ... معمولا فرم عقاید انسانها رویه صورت و ظاهرشون تاثیر میزاره ... مذهبی بودن یا نبودن در درون چهره مشخص هست ... مثلا مذهبی ها همه چشماشون برق داره .

مرحله سوم هم این هستش که مطمئن باشی بیماری و مشگلات روحی روانی و اخلاقی نداره ... که اونجایی که همه آسیب میخورن همینجاست ... و معمولا همه یه مشگلی دارن ...

یا طرف افسردگی داره .
    یا طرف اعتماد به نفس نداره .
    یا طرف عصبی هست .
    یا طرف رینگی هستش .
    و ...

معمولا فهمیدن اینها هم کاره راحتی نیست و با پرسش و پاسخ مشخص نمیشه .... و مدتی باید باهاش صحبت کنی و کارهایی رو انجام بدی تا بتونی متوجه بشی ... این قسمت از مسیر ازدواج رو باید کاملا کاملا مطئن باشی ....

معمولا آدمهایی که تغییراتشون زیاد نیست قابل اطمینان تر هستند ... کسایی که افسردگی دارن یهو هیجانی میشن . کسایی که رینگی هستن مثلا پاشون رو جایی میکوبن ... کسایی که عصبی هستن میتونی تعادل حرف زدنشون رو از بین ببری ... مدام در درون جملاتشون یه عبارتی رو تکرار میکنن ... تکیه کلام دارن و ...

با این همه پرسش فقط به نظرم جلوه خودت رو خراب میکنی .
    مقابله با سرطان :

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۱/۱۵, ۲۲:۰۶ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری