آیا درست است که رابطمو با دوستم قطع کنم؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا درست است که رابطمو با دوستم قطع کنم؟

سلام وخسته نباشید میگم به تمام کاربرای گرامی سایت و عید فطرو پیشاپیش تبریک میگم.
من همیشه این سایتو دوست داشتم و جواب خیلی از سوالاتمو این جا گرفتم و امیدوارم منو به عنوان خواهر کوچیکتون بتونید راهنمایی کنید.
یه دختر 18 ساله هستم که امسال کنکور دادم ( دعا کنید برام)
مدت 4 از دوستیم با یکی از هم کلاسیام میگذره . دختر خوب و مهربونیه ولی از همون اول یه سری حرکات آزار دهنده تو رفتنارش بود که توضیح میدم.
از همون اول نمیتونست تحمل کنه من با بچه های دیگه گرم میگیرم و همیشه سر این موضوع بحث داشتیم . به هر حال این اواخر خیلی رفتارش غیر قابل تحمل شده جوری که واقعا نمیتونم تحمل کنم پیشش بشینم. رفتارای عجیبی نشون میده از خودش که باعث میشه پیشش راحت نباشم. ناگفته نماند یه سری درگیری و مشکلات خانوادگی داره که داره دوره ی تاریکی از زندگیشو میگذرونه . من همیشه سعی میکنم بهش امید بدم و میگم که امیدت به خدا باشه همه چیز درست میشه ولی خب... خیلی امیدوار نیست . با خانوادش و چند تا از دوستاش مشکل داره و تقریبا فقط من براش موندم . دلم نمیخواد تو این شرایط ولش کنم ولی واقعا نمیتونم تحملش کنم . حتی حرف زدن باهاش برام سخته. بذارید رک بگم انگار مرز رووابطشو قاطی کرده حس میکنم من براش فقط یه دوست نیستم سنگینی نگاهشو نمیتونم تحمل کنم وقتی بقلم میکنه مور مور میشم خیلی تاکید داره رو این قضیه که بگم دوسش دارم ! من متنفرم از این حرکاتش نمیتونم تحملش کنم! چه جوری بگم حس میکنم پسره ! وای خدا دارم دیوانه میشم. و نمیتونم اینو به خودش بگم! دیگه هیچ میلی به دوستی باهاش ندارم آزارم میده ! فقط تنها موضوعی که منو درگیر خودش میکنه اینه که آیا واقعا خدا راضیه من تو شرایط ولش کنم؟ خدا از دستم ناراحت نمیشه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با تشكر از شما پرسشگر گرامى كه صادقانه مسئله خود را با ما در ميان گذاشتيد، اميدوارم كه بتوانم پاسخى راهگشا و مفيد خدمت شما ارائه نمايم.
1 ) قبلا ازهر چیزی باید دوست خود را به مراکز مشاوره ببرید تا از آن طریق بتواند بر مشکلات خود غلبه کند و این وظیفه است که در مسیر اصلاح وحل مشکل دوستتان به عهده شما است.
2 ) در صورت عدم اصلاح و یا طول کشیدن آن توجه داشته باشید که :
يكى از مهمترين نيازهاى انسان، نياز و ميل به محبت ورزيدن به ديگران و مورد محبت ديگران واقع شدن مى باشد. اين نياز در طى مراحل مختلف رشد و تحول و در مراحل گوناگون زندگى شكل هاى مختلفى پيدا مى كند و در هر دوره اى به گونه اى متناسب با آن زمان بايد ارضا شود. در دوره كودكى بوسيله مادر و اعضاى خانواده در نوجوانى و جوانى از طريق دوستان و گروه همسالان و پس از ازدواج علاوه بر موارد قبل با ارتباط با همسر اين نياز ارضاء مى گردد. بنابراين، يكى از ويژگى هاى جوان در اين مرحله از رشد، داشتن روابط و دوستى صميمى با ديگران است. اما در كنار اين نياز بايد به اين نكته مهم هم توجه نمود كه روابط بين افراد در چارچوب هاى مختلفى تعريف مى شود و هر كدام حد و حدود خاصى را دارد. براى مثال روابط زن و شوهرى، روابط والدين و فرزندان و روابط دو دوست بايكديگر و.... اما آنچه كه بايد مورد توجه قرار گيرد، اين است كه اين روابط تا چه حد و چگونه بايد باشد؟ زيرا ميزان صميميت و نزديكى در اين نوع روابط متفاوت مى باشد و به يك اندازه نيست. براى مثال نوع رابطه اى كه زن و شوهر با هم دارند با رابطه والدين با فرزندان و يا دو دوست با يكديگر بسيار متفاوت مى باشد و رابطه اى كه دو دوست دارند، نمى تواند همانند رابطه اى باشد كه زن و شوهر با همديگر دارند، لذا بايد در سطح محدود ترى برقرار باشد و از ايجاد وابستگى به شدت اجتناب نمود. با توجه به اين مطلب توجه شما را به چند نكته جلب مى نمايم:
1 رابطه اى كه دوست شما برقرار نموده است، از حد و مرزى كه براى ربطه بين دو دوست مى باشد، تجاوز مى كند و اين نوع رابطه بايد بين زن و شوهر برقرار باشد و بس، حتى والدين و فرزندان جوان نيز نبايد اين چنين رابطه اى را داشته باشند.
2 بنا به هر دليلى، نوع رابطه دوستتان با شما، نوعى وابستگى مى باشد و اين نشانه صميميت و يا محبت نيست و ادامه اين رابطه بدين صورت مشكلات روحى و روانى بسيارى را هم براى شما و هم براى او بدنبال خواهد داشت..
3 هر چند كه وظيفه هر دوستى اجابت خواسته هاى منطقى دوست خود و همدلى و دلبستگى به او مى باشد، اما شما موظف نيستيد به خواسته هاى غير منطقى و خارج از حد و مرز دوستى به او جواب دهيد .
4 در صورتى به دوستى با او ادامه دهيد كه يقين داشته باشيد به شما در راه رسيدن به حق تعالى كمك مى نمايد، اما اگر احساس مى كنيد كه با رفتارها و يا گفتارش مانع كمال و رشد شما مى شود، بايستى هر چه زودتر رابطه خود را با او قطع نماييد. (در صورتیکه با مراجعه به مشاور درمان نشود یا درمان او زمان زیادی طول بکشد)
5 سعى نماييد با اتخاذ اين راهكارها از تشديد اين وابستگى و رابطه خارج از حد و مرز اجتناب نماييد:
- بگونه اى منطقى و با صميميت به دوست خود اعلام كنيد كه اين نوع رابطه وبرخورد ایشان در شأن شما، هر دو نفر نمى باشد و باعث بوجود آمدن مشكلاتى براى هر دو خواهد شد.
- سعى كنيد به مرور رابطه خود را با او كمتر نماييد البته اين به معناى قطع رابطه كامل با او نمى باشد. زيرا شما مى توانيد بگونه تلفنى و يا راههاى ديگر با او تماس داشته باشيد.
_ با انجام کارهایی که موجب سردی او نسبت به شما میشود زمینه فاصله گرفتن او را از خود فراهم کنید.
- حتى در روز نيز از تماس هاى بدنى افراطى و يا در آغوش گرفتن هاى غير عادى به شدت اجتناب نماييد.
- سعى كنيد به انجام اعمال عبادى خصوصا نماز و قرائت قرآن بيشتر اهميت دهيد و دوست خود را نيز به اين امور ترغيب و تشويق نماييد.
- در شب ها كتب اخلاقى مطالعه نماييد. و قبل از خواب در مورد اعمال خود به محاسبه بپردازيد.
_ در پایان متذکر میشوم که هدایت انسانها در صورتی باید باشد که موجب آسیب هدایت کننده نشود لذا ابتدا با معرفی ایشان به مراکز مشاوره و دعا برای ایشان و در صورت اصلاح نشدن با توجه به نکات بالا به فکر خود باشید.
با آرزوی موفقیت شما
یا علی

با عرض سلا م مجدد
نکته مهم دیگری که میتونم خدمت شما عرض کنم تاثیر دوستان روی یکدیگر است که در این زمینه سعی در انتخاب دوستان مناسب و جداشدن از دوستان نامناسب یکی از مهمترین گامها در موفقیت و تکامل انسانها می باشد.
با آرزوی موفقیت شما
یاعلی

سلام
کارشناس عزیز برام دو سوال ایجاد شده
1-میشه احتمال داد که دوست این خانوم یک دو جنسه باشه؟ من اطلاعی ندارم این افراد میتونن وارد مدارس دخترانه بشن یانه!
به خاطر اینکه ظاهرا ایشون محبت و حس مالکیت رو دوستش داره و تمایل به رابطه بدنی داره.
2-از کجا یه دختر متوجه بشه که دوستش احساسات همجنس گرایانه بهش داره ؟ اینم یه احتماله که متاسفانه الان زیاده
البته شایدم فقط به خاطر مسائل روانی دوستشون به ایشون وابسته شده.
پیشاپیش سپاسگزارم

موضوع قفل شده است