همسرم برعکس من، بیشتر به تنها بودن و تنها تفریح کردن علاقه دارد؛ چه باید کرد؟

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همسرم برعکس من، بیشتر به تنها بودن و تنها تفریح کردن علاقه دارد؛ چه باید کرد؟

باسلام
یک سالی هست که عروسی کردیم.:hamdel: من دانشجو هستم و وقت زیادی تو خونم ولی با اینکه کنار هم هستیم انگار از هم جداییم. من اینجا پای لپ تاپم هستم و اونم پای لپتاپ خودش. انگار هر کدوم توی یک دنیای دیگه هستیم. بعضی وقتا بلند میشم و میرم بهش میگم چه خبر یا بیا باهم یکم صحبت کنیم. معمولا ناراحت میشه و میگه "باز حوصلت سر رفت. یافکر کردی کاری که من میکنم مهم نیست. کار دارم برو مزاحم نشو" حالا کار خاصی هم نداره ها. یا داره فیلم میبینه یا داره تو اینترنت ول میگرده.
خب البته من گفتم بالاخره بهش اهمیت بدم و دیگه مزاحم نشم به هر حال برای خودش مهمه. گفتم که یه پیشنهاد "هر وقت خواستی فیلم ببینی بگو تا منم بیام". میگه که من دوست دارم تنها ببینم و تو اگه دوست داری باهم ببینیم یه فیلم بیار ببینیم.
به نظر راه حل خوبیه ولی هر فیلمی بیارم خوشش نمیاد و وسطش ول میکنه میره. کلا هم هر جا بریم موبایلو در میاره و مشغول میشه و اگه برم کنارش بشینم یه جوری حس میکنه که میخوام تو کارش فضولی کنم.
شاید به نظر نکته مهمی نیاد ولی تو روز تقریبا 90 درصد وقتمون اینجوری از هم جداییم اگرم یه وقتایی بیکار بشه احتمال زیادی هست که من تو اون موقع مشغول کاری باشم نفهمم.
خلاصه اینکه ما که خیلی از وقتمون رو تفریح میکنیم آیا اگه این تفریح دو نفره باشه بهتر نیست؟؟؟؟؟
آیا این درخواست نامعقولیست؟؟؟:Gig:
دیگه تو خونه داره حوصلم سر میره. شاید ازینه که جدیدا زیاد تو خونم چون کارم هم پروژه ای هست و بیشترش رو تو خونه انجام میدم.
به هر حال اینجوری من حس زندگی مشترک ندارم.:Gig:چه خاکی برای بهبود اوضاع باید بر سر بریزم؟؟؟؟؟/

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

با سلام و احترام خدمت شما
در پاسخ بايد عرض کنم که آنچه موجب شده است شما درک صحيحي از زندگي مشترک نداشته باشيد و جزيره اي زندگي کنيد نداشتن مديريت زمان در زندگي است. داشتن يک برنامه منظم براي کار، تحصيل، کنار هم بودن، صحبت کردن حفظ گرمي و نشاط در خانواده را به ارمغان مي آورد.
آنچه در زندگي شما ضروري به نظر مي رسد داشتن يک برنامه منظم براي درس و کار است. با شروع زندگي مشترک بايد باور کرد که محدود مي شويم و به اندازه دوران تجرد نمي توانيم کار کنيم. بلکه بايد ساعات خود را تنظيم کنيم. حتي ممکن است مجبور باشيد در ساعاتي که همسرتان خواب است کار کنيد و زمان بيداري را به او اختصاص دهيد. البته ما به شما حق مي دهيم زيرا در برهه حساسي هستيد و بايد وقت زيادي براي انجام پروژه اختصاص دهيد، اما با گذاشتن هر وقتي براي اين کار ممکن است بنيان هاي زندگي مشترک را سست کنيد.
با همسرتان گفتگو کنيد و زمان مشخصي را براي استفاده از لپ تاپ قرار دهيد و با نرمي به ايشان متذکر شويد که ممکن است به زندگي مشترکمان آسيب برسد.
بنابراين با تقسيم زمان و اختصاص دادن مقداري از زمان براي همسرتان قطعا ايشان نيز تمايل به سمت شما خواهد داشت و تنهايي خود را با شما قسمت خواهد کرد.
موفق باشيد.

habibahmadi;547598 نوشت:
باسلام

به هر حال اینجوری من حس زندگی مشترک ندارم.:Gig:چه خاکی برای بهبود اوضاع باید بر سر بریزم؟؟؟؟؟/

راستش اول که داشتم مطلبتون رو میخوندم فکر میکرد زن هستین چون معمولا مردها مثل همسر شما میشن .

آیا همسر شما از شما بی محلی ندیده و الان داره تلافی میکنه ؟
البته از اینکه حوصله دیدن فیلمهای شما رو نداره میشه حدث زد که جواب سوال منفی است .
این مطلب فیلم دیدنش عمق فکرش را نشان میدهد . نشان میدهد به چه چیزهایی فکر میکند .

اینکه زیاد در خانه اید بد است . سعی کنید در خانه نباشید . حتی اگر برین تو انبار خونتون کار کنین بهتر از اینه که تو خونه باشین .

یک نکته دیگر اینست که دز سالهای ابتدایی زندگی مشترک هنوز ان انسجام زندگی شکل نگرفته و باید دست به عصا رفت تا کم کم زندگی جون بگیره و مخضصوصا با آمدن بچه زندگی جون بیشتری میگیره . یکی از دلائل طلاقها اینست که زوجین در ابتدای زندگی دست به عصا زندگی نمیکنن و چون هنوز زندگی مشترکشون جون نگرفته به طلاق میکشه .

البته به فکر حل مسائلتون باشین اما تند نرین .
اگر هنگام تشکیل زندگی مشترک با همسرتان درباره تقوا مداری صحبت نکردین الان شروع کنید کم کم تقوا را در زندگی تان شروع کنید

این مشکلیه که بعد از این و در نسلهای بعدی بیشتر به چشم خواهد خورد و علتش میتونه دو چیز باشه

یا شما در زندگیتون و صحبتهاتون چنان جذابیت که باعث جلب توجه همسرتون بشه رو ندارید که میتونید روند اون رو با یک مشاوره ی ساده حل کنید. البته حضور طولانی در کنار یکدیگر و نیز انتقال حس نظارت و مراقبت از جانب همسر هم چیز دلچسبی نیست و ادمو یاد کارای والدینش میندازه که شاید از شما چنان توقعی رو ندارند. این رفتار بیشتر حالت اعتراض گونه داره که همسرتون از خودش بروز میده

یا اینکه همسرتون اعتیاد به فیلم و وبگردیهای غیر ضروری داره و هنوز از عالم بچگی در نیومده که البته این مورد در ازدواج های زود هنگام و سنین پایین به چشم میخوره

در هر حال باید دید که این رفتار همسرتون طبق یک عادت قدیم و حتی قبل از ازدواج منشا میگیره یا اینکه به تازگی اینطور شده.
کلا هر ادمی قلقی داره که همسران میتونن اونو پیدا کنن و باعث تشویش های بی مورد نشن

ببینید من فقط یک حرف کوتاه میزنم اولا تفریحاتی هست که فقط مخصوص زنان است وبرخی تفریحات مشترک هستند شما بجای این که به فکر تفریح باشید بهتر نیست به همسرتان محبت بیشتری بکنید وبعد از اوپرسید چرا گوشه گیر است

فیلم های مورد علاقه ی همسرتونو باهم ببینین. [SPOILER]یا باهم چت کنین:Nishkhand: [/SPOILER]

سلام ...
تفریح کردن خودش یک هنر هست ... اینکه بدونی چجوری کسی رو سره ذوق بیاری و بتونی باهاش بگی و بخندی و اون شخص از بودن در کنار تو لذت ببره کاره راحتی نیست ... کاره سختی هم نیست ...

شاید گروه گروه کردن تفریحات و داشتن لیستی از اونها بتونه بهت کمک کنه :

تفریحات (n روزه )
[spoiler]
تفریحات ( n روزه )
1- مسافرت .
3- اردو
4- مهمونی رفتن
[/spoiler]

تفریحات 8 ساعته
[spoiler]
1- سینما – تئاتر
2- کوه
3- پارک جنگلی چیتگر
4- پارک ارم
5- باغ وحش
6- موزه.بودن
7- خرید کردن + بازار رفتن
8- پارک حیوانات رفتن .
9- مهمونی رفتن
10- اسم فامیل . بدمینوتون . والیبال . پانتومیم
11- گرفتن عکس یادگاری
12- شب شعر
13- خواب آسوده . چرت زدن .
14- عکس گرفتن از طبیعت .
15- دوچرخه سواری در چیتگر
16- آتیش بازی + چهار شنبه سوری
[/spoiler]

تفریحات 4 ساعته :
[spoiler]
1- سینما
2- تئاتر
3- استخر . سونا . جکوزی
4- باغ وحش
5- موزه.
6- موتور سواری
8- شطرنج
9- تخته
10- خرید کردن + بازار رفتن
11- پارک حیوانات رفتن .
12- نقاشی کردن
13- قایق سواری
14- فیلم خریدن و در خانه نگاه کردن
15- رفتن به فرهنگسراها
16- مهمونی رفتن
17- پختن کیک و دعوت کردن دیگران برای خوردن اون
18- پختن غذا و دعوت کردن دیگران برای خوردن اون
20- بدمینوتون .
21- والیبال .
22- گرفتن عکس یادگاری
23- تنیس
24- پینگ پونگ
25- خواندن رمان
26- دبلنا
27- شب شعر
28- خواب آسوده . چرت زدن .
29- عکس گرفتن از طبیعت .
30- چای + شیرینی درست کردن
31- بازی دارت
32- دوچرخه سواری
33- آتیش بازی + چهار شنبه سوری
[/spoiler]

تفریحات 30 دقیقه ای
[spoiler]
1- موتور سواری
2- جت اسکی
4- شطرنج
5- تخته
6- خرید کردن + بازار رفتن
7- نقاشی کردن
8- رفتن به پارک و بستنی خوردن
9- رفتن به کافی شاپ و سفارش چای
10- اس ام اس خنده دار از درون موبایل برای دوستان تعریف کردن
11- پختن کیک و دعوت کردن دیگران برای خوردن اون
12- پختن غذا و دعوت کردن دیگران برای خوردن اون
13- زنگ زدن به دوستان
14- اسم فامیل .
15- وسطی .
17- بدمینوتون .
18- والیبال .
19- پانتومیم
20- گرفتن عکس یادگاری
21- نقطه بازی .
22- منچ .
23- بیست سوالی .
24- بستن چشم و یافتن شی
25- .گلی یا پوچ .
27- تنیس
28- پینگ پونگ
29- رادیو گوش دادن
30- خواندن رمان
31- دبلنا
32- خواب آسوده . چرت زدن .
33- عکس گرفتن از طبیعت .
34- شمع رمانتیک + شام رمانتیک
35- موسیقی گوش دادن
36- چای + شیرینی درست کردن
37- بازی دارت
38- دوچرخه سواری
39- آتیش بازی + چهار شنبه سوری
روزنامه خوندن
[/spoiler]

سلام جناب...

سعی نمایید بگونه ای رفتار کنید که جذبه و گیرایی تان تقویت و حفظ شود... البته این بمعنای تکبر داشتن نیست...:Cheshmak:

ضمنا وبگردی بی مورد ممکن است خطرساز باشد...

سلام
اولین قدم برای حل این مشکل این است که شما تا حدودی بدانی علت بروز این مسئله رفتار شما بوده و یا اینکه همسر شما از همان ابتدا چنین خصوصیتی را به یدک میکشده. راه تشخیص آن هم این است که به گذشته برگردید و ببینید از چه زمانی زندگی شما به این شکل شد.
اگر همسر شما از همان ابتدا میل زیادی به باهم بودن نداشت و دوست داشت بیشتر وقتش را صرف وبگردی و دیدن فیلم و ... بکند، این مسئله نیاز به مشاوره حضوری دارد و بهتر است همسرت را ترغیب کنی تا با مراجعه به یک مشاور خوب، مشکل را حل کنید.
اما اگه همسر شما از ابتدا این طور نبوده بلکه به مرور زمان و با دیدن رفتارهای شما مخصوصا استفاده افراطی از لب تاب و اینترنت اینطور شده در این صورت راه‌حل آن، تغییر برنامه زندگی و شغلی و درسی شماست. شما باید کار و درس را از محیط زندگی مشترک بیرون بکشید و اوقاتی را صرفا برای زندگی مشترک قرار دهید. این اوقات نیز باید مشخص باشد تا همسر شما آن را بداند و مطابق آن برنامه ریزی کند. آیت الله بهجت در این باره از باب شوخی به طلاب میگفتند وقتی به خانه می روید کتاب ها را پشت در گذاشته و بعد وارد خانه شوید البته مواظب باشید دزد آنها را نبرد.
ساعت کار و درس و زندگی شما باید مشخص باشد به گونه ای که اعتدال برقرار شود و در هیچ کدام افراط یا تفریط صورت نگیرد. امام على عليه السلام می فرمایند: : مؤمن اوقات خود را سه بخش مى كند : زمانى كه در آن با پروردگار خود به راز و نياز مى پردازد و زمانى كه به تحصيل معاش دست مى يازد و زمانى كه به لذّتهاى حلال و نيكو مى گذراند. (نهج البلاغة : الحكمة 390)
بعد از مشخص شدن ساعات کاری و درسی، باید توجه داشته باشید که حضور دائم مرد در خانه نه تنها خوشایند یک زن نیست بلکه غالبا از آن متفرند. نشانه این مسئله هم این است که سعی میکنند این را از دیگران مخصوصا دوستان و خانواده پنهان کنند چون بقیه در مورد مردی که شب تا صبح در منزل است نگاه مثبتی ندارند. بعلاوه اینکه وقتی مرد دائما در خانه باشد هیچ فرصتی برای زن نمیماند که بتواند با تغییر و تحولات و ایجاد شرایط جدید همسرش را متحیر کند؛ چیزی که خیلی از زنان آن را دوست دارند. مثلا درست کردن یک غذای خوش مزه یا پوشیدن یک لباس جدید با آرایش جدید یا تغییر دکراسیون یا ... نیاز به این دارد که او ساعاتی را در خانه تنها باشد. لذا پیشنهاد من این است که تا حد امکان درس و کار را در بیرون از منزل انجام دهید و سعی کنید وقتی در منزل هستید به هیچ کاری مشغول نشوید. اگر کار شما اینترنتی است یا ... میتوانید از کتابخانه ها استفاده کنید. تهیه اینترنت در بیرون از منزل هم که دیگر امروزه بدون هیچ مشکلی انجام میشود. وقتی شما به خانه می آیید همسر شما باید بداند که دیگر وقت شما مال اوست. میتواند با شما بنشیند و صحبت کند و ... . حتی اگر در مواقعی خاص مجبور به انجام کاری شدی، باز هم سعی کن آن را به وقتی موکول کنید که یا همسر شما به کاری در منزل مثل ظرف شستن یا غذا درست کردن مشغول است و یا اینکه زودتر از او از خواب بیدار شوی و به درس و کارت مشغول شوی.
البته نباید انتظار داشته باشی که این مسئله یکی دو روزه حل شود چون یکی دو روزه ایجاد نشده! بلکه نیاز به کمی زمان دارد تا همسر شما این تغییر را بپذیرد و بتواند روی آن حساب کند. رمز موفقیت شما صبر و حوصله در این مسئله است یعنی اگه اوایل اجرای برنامه جدید، همسر شما تغییر نکرد نباید از برنامه دست بکشید بلکه باید ادامه دهید تا نتیجه آن را ببینید. وقتی بعد از مدتی او ببیند شما وقتی در خانه هستید، به کاری مشغول نمی شوید و منتظر حضور اون در کنار خودتان هستید، او هم لب تاب را کنار گذاشته و پیش شما خواهد آمد.
البته در کنار همه این موارد شما باید از همسرت شناخت بیشتری پیدا کنی و بدانی اون چه چیزی دوست دارد و چه چیزی را دوست ندارد. کمبودهای او را بشناسی و آن را جبران کنی تا بتوانی یک همسر نمونه باشی.
پیروز و سربلند

سلام
من هم فكر مي كردم شما يك خانم هستيد چون چنين رفتارهايي (بخشيد) معمولاً از آقايان سر مي زند. از نظر من بهترين راه حل مشكل در زندگي صحبت كردن است. با صحبت كردن تمام طرزفكر، عقيده و خواسته شخص مشخص مي شود. پس پيشنهاد مي كنم ابتدا بطور صميمي و دوست داشتني در فرصتي خوب و طلايي با همسرتان صحبت كنيد تا از خواسته و تفكرات او با خبر شويد و سپس با راه حلي منطقي و خوب آن را برطرف كنيد.
حضور هر دو در منزل براي شبانه روز واقعاً براي هر دو سخت و تكراري خواهد بود پس سعي كنيد براي رفتن به بيرون از خانه بهانه اي جور كنيد تا روزي چند ساعت از خانه و همسر دور باشيد.
به اميد خوشبختي براي شما.

سلام.من هم اهل اینترنت هستم هم خودم و هم همسرم. ولی عشق مون باهمدیگه بودنه اگه تنها باشیم یا کار اینترنتی داشته باشیم باز هم پیش هم ولی با دو تا لب تاب کار میکنیم و زود هم تمومش میکنیم.ب نظر من شما باید خودتونو عوض کنین چون خانومتون زود از شما تاثیر میگیره.واسه خودتون ساعت بذارین چون میگین کار دارین مثلا 4 ساعت در روز . بعد از اون دیگه سراغ لب تاب تون نرین ب هیچ عنوان.سعی کنین میوه بیارین چایی درست کنین یا کنار همسرتون البته یه کم دورتر ازش بشینین و کاری بهش نداشته باشین و یه کم صبر کنین مطمئن باشین ایشونم از کامپیوترش زده میشه و وقتی شما رو کنارش ببینه ب شما پناه میاره.فقط وقتی پیشش هستین یه جور رفتار نکنین ک فکر کنه میخواین کنترل اش کنین ک جبهه بگیره.یادتون باشه تا شما تغییر نکنین تغییر همسرتون غیرقابل امکانه.از این مدت ک خونه این باید لذت ببرین بعدا اینقد سرتون شلوغ میشه ک حسرت این روزاتونو میخورینا.موفق باشین.

ميدونم راه حلم خيلي بده :Nishkhand:ولي بدجور جواب ميده من زنم ديگه ميدونم چه جور خانوم تون بهتون جذب ميشه امتحاني يك هفته يه خورده بهش بي توجه بشين نه كه قهر كنيد هااا نه اين ضعف شما رو ميرسونه مثلا مثل خودش همش بريد تو يه اتاق سترون تو لب تاب باشه سعي كنيد زياد برين بيرون مثلا با دوستاتون قرار بزاريد بزارين متوجه بشه كه شما خيلي بهش توجه نداريد اگه اعتراض كرد چرا با دوستاتون ميرين بگيد تو كه همش سرت تو لب تاپه:khaneh: بهتون قول ميدم سر يه هفته انقد بهتون بچسبه كه ديگه كلافه بشين زنها رو فقط بي محلي كردن هشيار ميكنه البته ميگم بازم راه حلم اصلا علمي نيستها:ok:

habibahmadi;547598 نوشت:
باسلام
یک سالی هست که عروسی کردیم.:hamdel: من دانشجو هستم و وقت زیادی تو خونم ولی با اینکه کنار هم هستیم انگار از هم جداییم. من اینجا پای لپ تاپم هستم و اونم پای لپتاپ خودش. انگار هر کدوم توی یک دنیای دیگه هستیم. بعضی وقتا بلند میشم و میرم بهش میگم چه خبر یا بیا باهم یکم صحبت کنیم. معمولا ناراحت میشه و میگه "باز حوصلت سر رفت. یافکر کردی کاری که من میکنم مهم نیست. کار دارم برو مزاحم نشو" حالا کار خاصی هم نداره ها. یا داره فیلم میبینه یا داره تو اینترنت ول میگرده.
خب البته من گفتم بالاخره بهش اهمیت بدم و دیگه مزاحم نشم به هر حال برای خودش مهمه. گفتم که یه پیشنهاد "هر وقت خواستی فیلم ببینی بگو تا منم بیام". میگه که من دوست دارم تنها ببینم و تو اگه دوست داری باهم ببینیم یه فیلم بیار ببینیم.
به نظر راه حل خوبیه ولی هر فیلمی بیارم خوشش نمیاد و وسطش ول میکنه میره. کلا هم هر جا بریم موبایلو در میاره و مشغول میشه و اگه برم کنارش بشینم یه جوری حس میکنه که میخوام تو کارش فضولی کنم.
شاید به نظر نکته مهمی نیاد ولی تو روز تقریبا 90 درصد وقتمون اینجوری از هم جداییم اگرم یه وقتایی بیکار بشه احتمال زیادی هست که من تو اون موقع مشغول کاری باشم نفهمم.
خلاصه اینکه ما که خیلی از وقتمون رو تفریح میکنیم آیا اگه این تفریح دو نفره باشه بهتر نیست؟؟؟؟؟
آیا این درخواست نامعقولیست؟؟؟:Gig:
دیگه تو خونه داره حوصلم سر میره. شاید ازینه که جدیدا زیاد تو خونم چون کارم هم پروژه ای هست و بیشترش رو تو خونه انجام میدم.

احتمالا چهره ی زیبایی نداری و یا اینکه مثل مرد نیستی و مثل زن هستی و احتمال دیگه هم هست همسر شما با مرد یا پسری و یا با دوس پسری که قبلا داشته در ارتباطه و یا حتی با دوست های همجنس خودش دخترای زمان دبیرستانش در ارتباطه

هر چی باشه مشخصه تو جذابیتی نداری

با سلام به دوستان خوبم
خدمت جناب نهال بايد عرض کنم که راهکار شما زماني جواب ميده که ايشون به همسرش توجه کرده باشه ولي همسرش بي کرده باشه. اما ايشان بهترين ساعات يا بهتر بگم گل ساعات را که بايد کنار همسرش باشه در کنار کار و لپ تاپش سر مي کنه. همسرش هم چون از ايشان توجهي نمي بينه احساس ميکنه اگه مثل او با لپ تاپ کار کنه آدم مهمي به نط مياد و از اين را ميخواهد توجه و محبت و با ارزش بودن را از او بگيره.اما غافل از اينکه هر دو دارند بيشتر از هم دور مي شوند.
موفق باشيد.

tah;559920 نوشت:
احتمالا چهره ی زیبایی نداری و یا اینکه مثل مرد نیستی و مثل زن هستی و احتمال دیگه هم هست همسر شما با مرد یا پسری و یا با دوس پسری که قبلا داشته در ارتباطه و یا حتی با دوست های همجنس خودش دخترای زمان دبیرستانش در ارتباطه

هر چی باشه مشخصه تو جذابیتی نداری

دوست عزیز منو با نوشته هات عاشق دنبال کردن نظراتت کردی!
راستش این نظرت کلی باعث انبساط خاطر من شد. با اون لحن جالبت:khaneh:
آخه این دیگه چطور برداشت کردن از زندگی مردمه؟
همسر ایشون شاید به هزار دلیل به این رفتار تمایل پیدا کرده . اون وخ شما صاف برداشتی میگی خانومت از قیافت خوشش نمیاد دوست پسر گرفته؟
آخه همه چیز که کلیشه نداره که! هر زنی که مردشو تحویل نگرفت که کمبود جنسی نداره دوست عزیز. شما چند سالتونه مگه
بازم نظر بنویس اینجا برامون . متشکرم

mohamad313;559948 نوشت:
دوست عزیز منو با نوشته هات عاشق دنبال کردن نظراتت کردی!
راستش این نظرت کلی باعث انبساط خاطر من شد. با اون لحن جالبت:khaneh:
آخه این دیگه چطور برداشت کردن از زندگی مردمه؟
همسر ایشون شاید به هزار دلیل به این رفتار تمایل پیدا کرده . اون وخ شما صاف برداشتی میگی خانومت از قیافت خوشش نمیاد دوست پسر گرفته؟
آخه همه چیز که کلیشه نداره که! هر زنی که مردشو تحویل نگرفت که کمبود جنسی نداره دوست عزیز. شما چند سالتونه مگه
بازم نظر بنویس اینجا برامون . متشکرم

دوست عزیز
شاید از نظر شما خنده دار باشه اما از نظر من حقیقته و تلخ و مطمئن باش این خانوم هم حتما مچین مواردی داره ! مطمئن باش

tah;559974 نوشت:
دوست عزیز
شاید از نظر شما خنده دار باشه اما از نظر من حقیقته و تلخ و مطمئن باش این خانوم هم حتما مچین مواردی داره ! مطمئن باش

اين حرفتون باعث إيجاد شك ميشه تو دل اين اقا از عواقب حرفهامون بترسيم

نهال;559978 نوشت:
اين حرفتون باعث إيجاد شك ميشه تو دل اين اقا از عواقب حرفهامون بترسيم

به نظر من ایشون خودش باید بفهمه که همچین مواردی هست ! ببخشید نهال خانوم شما بگید وقتی یه زن محل به شوهر نده یعنی چی ! دنبال راه طلاقه همچین مواردی دیدم

خيلي دلائل داره نبايد كه بگيم با يكي در ارتباطه اين حرفتون اصلا جاش اينجا نبود إيجاد شك تو دل اين اقا شايد باعث بشه درگيري بينشون پيش بياد

آقای سوال کننده من یه چیزی بهت بگم.
به نظر من همسرت کمی نسبت به شما دلسرد شدن و اون انتظاراتی که از مرد رویاهاشون داشتن رو شما براورده نکردین.
وگرنه خانوما تو این سن عاشق گپ و خنده و کنارهم نشستن هستند.
شما برد پیت رو که میشناسین؟ این آقا یه نوشته خیلی جالبی داره در مورد بحرانی که تو زندگیش با خانوم جولی پیش اومد و حتی داشتند جدا میشدن. و این آقا اونو خوب مدیریت کرد. حتما سرچ کنین و بخونین. خیلی نکته داره. متن قشنگیه
من بعد از خوندنش فهمیدم خانوما مثل یک انبار باروت احساسات هستند که باید اول یک مرد هنر جرقه زدن رو داشته باشه و بعدش ...انفجار
خانوما شدیدا مثل ایینه رفتارمرد رو منعکس میکنن. اول شما با کارهایی مثل چیزایی که برد پیت میگه شکوفاش کن بعد ببین چطوری بهت گل عشق میده. شما قدم خودتو بردار.

سلام علیکم و رحمة الله،
دو مطلب بهتون می‌گم که یکیش رو خیلی با احتیاط می‌گم،

اولیش اینکه کار زیاد با لپتاپ و وسایل الکتریکی از نظر مزاج در طب سنتی طبعش سرده، یعنی کار کردن زیاد باهاش سردی می‌آره (دکترم بهم تجویز کرده زیاد نیام پای لپ‌تاپ)، این سردی هم فکر نکنید فقط بحث تغذیه است، بلکه رنگ‌ها سردی و گرمی دارند (مثلاً قرمز گرمه و آبی سرده) یا جنس مصالح ساختمان هم سردی و گرمی دارد (مثلاً چوب احساس گرمی با خودش می‌آورد) ... از جمله اثرات این سردی‌ها هم یکی اینه که انسان را منزوی و سودایی می‌کنه ... بنابراین برای کم کردن این اثر چند کار می‌شود کرد ... مستقیمش این است که کار با کامپیوتر محدود شود (ولی خوب کار و درسمان با آن است!) و دیگری اینکه سردی را با گرمی درمان کنید ... از تغذیه گرفته تا کارهای دیگه ...

اما مطلب دوم که با احتیاط می‌خوام خدمتتون بگم اینه که خانم‌هایی که طبعشون سرده کمی بی‌حوصله و ... هستند برای فعالیت‌های بدنی و حتی رفتن گردش ... ولی ممکنه اگر به زور و با اصرار ببریدشون گردش و سعی کنید احساسات انسانی مثل هیجان و شادی و غیره را آنجا تجربه کنند خودشون ازتون تشکر کنند که به زور آوردیدشان ... خودشان تنبلیشان می‌آمده ولی الآن که آمده‌اند خوشحال هستند ... اما علت اینکه با احتیاط این مطلب را گفتم بحاطر اینه که بعضی‌ها حول خودشون یک حصار محکمی درست کرده‌اند که اگر احساس کنند به زور کسی می‌خواهد در آن نفوذ کنند به جای تسلیم شدن پرخاشگری می‌کنند و روابط از حالت خنثی به حالت بحران می‌رسد ... و این خطرناک است. بنابراین فکر کنم بهترین کاری که می‌توانید اینه که با قربون صدقه رفتن و محبت کردن و نوازش کردن کم‌کم وارد این حریم بشوید و دستشان را بگیرید و لباس تنشان کنید و الکی‌الکی یکهو بروید گردش یک جایی و خیلی هم سعی کنید که جایی بروید که هیجان یا زیبایی یا چیز دیگه به اندازه‌ی کافی داشته باشه تا مثل آن فیلم‌دیدن‌های دونفره‌اتان نشود که ایشان وسطش حوصله‌اشان سر برود و بگویند که زودتر برگردیم باید ایمیل‌هایم را چک کنم یا چیزی شبیه به این ... ساختن خاطرات دو نفره که جذاب باشد فکر کنم ایده‌ی بدی نباشد ... جاهای عجیب و غریب بروید ... بروید کوهنوردی یا غارنوردی و چیزی شبیه به این ... که در ذهن ایشان اثرش باقی بماند ...

ان شاء الله صمیمت به زندگی‌اتان بازگردد و لبخند شیرین همسرتان رفیق شب و روز حضورتان در کنار یکدیگر باشد ... ولی اگر دیدید این صمیمیت بازنگشت فکر کنم اگر از کارتان و درستان بزنید برای خانواده‌اتان ارزشش را دارد ... البته اگر بتوانید و بشود و امیدی به نتیجه داشته باشیدش ... مشاوره هم حتماً از کارشناسان بگیرید چون این وضعی که الآن دارید هم دوامش سخت است و هم برای تربیت بچه مناسب نیست ...

یا علی

نظرات همه دوستان و کارشناس محترم رو خوندم
خیلی عالی بود
همه نظرات رو میگم از هر کدوم یه نکته برداشت کردم که امتحان کردنش میتونه برام مفید باشه. حتما به کار میبرم
از اینکه همگی این همه وقت گذاشتید و مطلب نوشتید واقعا متشکرم.:ok:
برای همه آرزوی خوشبختی دارم

موضوع قفل شده است