جمع بندی شیعه نمودن کسانی که منکر خدا می شوند

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شیعه نمودن کسانی که منکر خدا می شوند

به نام خدا

سلام به همه ی کاربران عزیز و مسئولین !
قصد دارم از طریق اینترنت کسی را شیعه کنم .
ادعا میکند که کمونیست است .

ایشون میگن که بی دین هستن .
میگن انسان ها از جهش ژنتیکی میمون بوجود اومدن !
میگه که انسان ها روح ندارند و مثل تمام جانداران دیگه زندگی میکنه
میگه همه دینا ضد آدمن
ظاهرا حدود 2 سال پیش یه سری مطالعه غلط داشته که همچین طرز تفکری پیدا کرده
میگه آخوندا همه چیزا را از خودشون نوشتن !!
بهم گفت که بگو در اسلام خلقت اسلام چطوری بوده .
براش توضیح دادم که اولین چیزی که خلق شده نور حضرت محمد بوده
و بعد از اون نور حضرت علی
و پست ترین نقطه کائنات زمین ماست ( در سخرانی های هدف آفرینش مثل سخنرانی های هدف آفرینش حجت الاسلام آقای عظیمی در سال 89 در رسولیه بازار کامل توضیح میدن )
بعدش بهم گفتن که اگر تمام اینا خلق شده پس خدا را کی خلق کرده ؟
بهش میگم خدا قادر مطلقه و همیشه بوده
بعدش میگه
زمينم قادر مطلق است نميشه گفت از کجا اومده این که نشد !!!

میگه اگر آدم و حوا میتونستن صحبت کنن چرا بچه هاشون که انسان اولیه بودن نمیتونستن !!

هرچی بهش میگم بابا ، آدم و حوا بعد از انسان های اولیه اومدن قانع نمیشه میگه مگه تو اونجا بودی ؟ به هیچ کتاب و منبعی هم نمیشه تکیه کرد چون اون قبولشون نداره !

در آخر میرسیم سر خونه اول میگه که آدم و حوا یه حرفه که آخوندا در اوردن تا دهن مردم را ببندن !

میگه زمین را هم طبیعت به وجود آورده و علوم یه توضیحی داره براش و
big bang
و... .

دوستان عزیز . من یه چنتا دلیل قانع کننده نیاز دارم که تمام این چیز ها را به او اثبات کنم و در صورت امکان مسلمانش کنم .

اسلام حقیقی را که سرشار از مهربانی است را بهش معرفی کنم . اسلامی که بنای آن عقل است و نه جهل.
اسلامی که عمیقترین ایدئولوژی های جهان در برابرش زانو می زنند و اظهار شکست می کنند.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صادق

میگه همه دینا ضد آدمن
و پست ترین نقطه کائنات زمین ماست ( در سخرانی های هدف آفرینش مثل سخنرانی های هدف آفرینش حجت الاسلام آقای عظیمی در سال 89 در رسولیه بازار کامل توضیح میدن )

بعدش میگه

میگه اگر آدم و حوا میتونستن صحبت کنن چرا بچه هاشون که انسان اولیه بودن نمیتونستن !!

هرچی بهش میگم بابا ، آدم و حوا بعد از انسان های اولیه اومدن قانع نمیشه میگه مگه تو اونجا بودی ؟ به هیچ کتاب و منبعی هم نمیشه تکیه کرد چون اون قبولشون نداره !

در آخر میرسیم سر خونه اول میگه که آدم و حوا یه حرفه که آخوندا در اوردن تا دهن مردم را ببندن !

big bang
و... .

باسلام وتشکر از شما .
در این باب جای سخن بسیار است .
در صورت نیاز می تواند پرسش های لازم تان را مطرح نماید تا پاسخ مناسب به طور منظم ومشخص تقدیم شود .
ولی آن در این نوبت لازم است اشاره شود این که :

به نظر ما به خاطر وجود صدها دلیل قطعی قرآنی و روایی از منابع معتبر خود اهل سنت تردیدی در این نیست که شیعه بر حق است، در این باره دلایل بسیار وجود دارد که در ذیل تنها به بررسی برخی از دلایل که در آموزه های دینی آمده اشاره می شود:
دلایل شیعیان بر حقانیت مذهب‌شان و اینکه علی و یازده امام معصوم علیهم السلام امامان بر حق‌اند و اعتقاد بر امامت آن ها واجب است ،‌روایات فراوانی است که از رسول خدا نقل شده ، مثلاً ابن عباس از رسول خدا پرسید:‌ امامان پس از شما چند نفرند؟فرمود: به عدد حواریان عیسی و اسباط موسی و برگزیدگان بنی اسرائیل، امامان پس از من دوازده نفرند. نخستین آنان علی ابن ابی طالب است. پس از او دو سبط من حسن و حسین. پس از وفات حسین فرزندش علی. پس از وفات علی، فرزندش محمد، پس از او فرزندش محمد، سپس جعفر، بعد موسی و پس از او فرزندش علی، پس از او فرزند محمد،‌سپس علی و پس از او فرزندش حسن و پس از او حجت.(1) در این باره یکی از عالمان بزرگ اهل سنت سخنی شنیدنی دارد:
احادیثی که دلالت می‌کند جانشینان پیامبر(ص) دوازده نفرند، از طریق‌های مختلف نقل شده و به حد شهرت رسیده است. با گذشت زمان دانسته شد که مقصود رسول خدا(ص) از این سخن، امامان دوازده‌گانه از اهل بیت و عترت اویند؛ زیرا نمی‌توان این حدیث را بر جانشینان پس از او از اصحابش حمل کرد؛ چرا که تعداد آن ها از دوازده نفر کم تر است. همچنین نمی‌توان آن را بر حکام اموی تطبیق کرد؛ چه این که آنان از دوازده نفر بیش ترند. غیر از عمر بن عبدالعزیز، همه آن ها مرتکب ظلم آشکار بودند. افرون بر این، آنان از بنی‌هاشم نیستند؛ در حالی که پیامبر(ص) فرمود: آنان همگی از بنی هاشم هستند، اما نمی‌توان آن را به حکّام بنی عباس حمل نمود؛ زیرا تعداد آنان نیز از دوازده نفر بیش تر است.‌ بنابراین، راهی جز این نیست که آن حدیث بر ائمه دوازده‌گانه، یعنی اهل بیت حمل شود؛ به خصوص آن که آن ها داناترین، بزرگوارترین و با تقواترین مردم اهل زمان خود بودند. نَسَب آنان از همه برتر و نزد خدا گرامی‌تر بودند. (2)
اما برادران اهل سنت از قرآن و روایات، دلیل بر صحت باورهای شان ندارند. تنها به این مسئله تمسک می‌کنند که بر خلافت خلفا اجماع امت صورت گرفته است . مردم آن ها را به رهبری برگزیده‌اند. این مهم‌ترین دلیل آن هاست که یقینا قانع کننده برای افراد حقیقت‌جو نیست، زیرا از کجا معلوم امامت مثل نبوت و رسالت مقامی نباشد که باید از طرف خداوند تعیین گردد؟ چنان که این امر بدیهی به نظر می رسد چون امامت ادامه مسیر نبوت اس. امام با درک عقلی بشر قابل فهم و انتصاب نیست.
اگر خلافت به انتخاب مردم است، پس چرا عمر از جانب ابوبکر و عثمان با انتخاب شورای شش نفره به خلافت رسید؟
البته جدای از این اصل کلی ، ده ها بلکه صدها دلیل دیگر از قرآن يا منابع اهل سنت داریم که به طور صریح یا غیر صریح بر امامت و برتری امام علی علیه السلام نسبت به دیگران گواهی می دهد . خلافت را متعلق به او دانسته ، صلاحیت هر فرد دیگر را در این زمینه نادرست قلمداد می نماید؛ در نتیجه وقتی مذهب اهل سنت از ابتدا از مسیر صحیح مورد نظر خدا و رسول خارج شده ، معارف و مفاهیم دینی آن هم از مجرایی غیر صحیح تدوین شده ،می توان به روشنی نتیجه گرفت که كاستي هاي بسیار عقیدتی و عملی در این تفکر وجود دارد. به یقین تفکر شیعی تفکر بر حق است . بنابراین، عنوان اهل سنت و مذهب سنی، بعدا پدید آمد؛ در حالی که شیعه قبل از سنی و در زمان پیامبر اسلام (ص) پایه گذاری شد.در این مورد نیز مطالعه کتاب های "حق جو و جق شناس، ترجمه کتاب المراجعات سید شرف الدین عاملی؛ و کتاب: آن گاه که هدایت شدم از دکتر تیجانی سماوی" توصیه می شود.
با توجه به مطلب یاد شده باید گفت: شیعه در میان مذاهب اسلا می کامل ترین نمودار توحید را دارد واز هر گونه آموزه شرک آلود منزه است اگر پرسش گر محترم بر اثر تلیغات وهابیان حق ستیز دچار شبهه ی در این باره شده به طور مشخص بیان کند تا پاسخ لازم اراء شود.
اما در باره موارد یاد شده در پرسش باید گفت:
1_ طبق اقرار بزرگانی از علمای اهل سنت شیعه در زمان خود پیامبر مطرح بوده، لذا جلال الدین سیوطی که از اعاظم علمای سنی است نقل کرده پیامبر(ص) در تفسیر آیه «اولئک هم خیر البریه» (3) خطاب به على (ع) فرمود: «انت و شیعتک یوم القیامه راضین مرضیین؛ (4) تو و شیعیان تو در روز قیامت از خدا خشنودند و خدا از آنان خشنود است».
نیز فرمود: «ان هذا و شیعته لهم الفائزون یوم القیامه؛ (5) على و شیعیانش در روز قیامت پیروز و سعادتمندند».
در زمان پیامبر برخی از صحابه، نظیر سلمان، ابوذر، مقداد و عمار یاسر به عنوان شیعه على شناخته مى‏شدند. (6) برخى از علما بسیارى از صحابه را نام برده‏اند که این‏ها شیعه على بودند. (7) بعد از صحابه در میان تابعین (نسل بعد از صحابه) شیعیان به قدرى زیاد شدند که در میان تابعین تشیع به حدى افزون شده بود که اگر این‏ها نبودند، آثار پیامبر (ص) نابود شده بود. (8)
بنا براین می توان گفت اساس تشیع به زمان پیامبر(ص) برمی گردد که بعد از رحلت ان حضرت به عنوان یک مکتب اصیل بروز پیدا می کند . بعد از رحلت پیامبر(ص) به صورت نمایان وجدی دو تفکر در حوزه سیاست اسلامى در برابر یکدیگر قرار گرفت:
یکى تفکر خلافت است که در سقیفه بنى ساعده و با در دست گرفتن قدرت سیاسى توسط ابى بکر سر درآورد، دیگرى تفکر شیعى یا تفکر امامت است که در زمان حیات پیامبر بوده و با تمسک به حدیث ثقلین و غدیر به امامت امام على(ع) باور داشتند.
در تفکری که از سقیفه برخاسته بود، در آغاز به آن عنوان تسنن و مکتب اهل سنت داده نشده بود. عنوان اهل سنت و سنی بعداً و از دوره خلافت عثمان به بعد پدید آمد ؛ چرا که در شورای شش نفره­ای که عمر برای جانشینی انتخاب نموده بود و ریاست آن را به عبد الرحمان بن عوف داده بود، در آن جا عبدالرحمان بن عوف نخست به امام علی (ع) رو کرد و گفت: می خواهم با تو بیعت کنم با این شرایط که به کتاب خدا قرآن و سنت پیامبر و به سنت دو خلیفه گذشته یعنی ابو بکر و عمر وفادار باشی.
حضرت در پاسخ فرمود: به دو شرط اول و دوم یعنی به قرآن و سنت پیامبر وفادارم و خودم را متعهد می دانم که به آن دو پایبند باشم. اما شرط سوم یعنی سنت ابوبکرو عمر را قبول ندارم ؛ بدین جهت عبدالرحمان بن عوف با امام علی (ع) بیعت نکرد.
او سپس به عثمان پیشنهاد کرد و عثمان پذیرفت. با این پذیرش سنت ابوبکر و به ویژه سنت عمر در زمره مصادر اسلام شناسی قرار گرفت. کم کم به آنانی که پذیرای این کار بودند، سنی اطلاق شد؛ بنا بر این اهل سنت و مذهب سنی بدان مناسبت و بعدا پدید آمد.(9)
در زیر، فهرستی از کتاب‏های مناسب برای این هدف معرفی می‏گردد :
1- آن گاه هدایت شدم ، دکتر تیجانی سماوی ،
2- اهل سنت واقعی کیست،دکتر تیجانی سماوی
3- ترجمه کتاب المراجعات( حق جو وحق شناس)، علامه سید شرف الدین عاملی،
4- شیعه پاسخ می‏دهد، سید رضا حسینی نسب، نشر مشعر
5- شب های پیشاور، سلطان الواعظین شیرازی
6-منشور عقاید امامیه، جعفر سبحانی، انتشارات توحید

پی نوشت ها:
1. محمد باقر مجلسی، بحار الانوار،نشر دار الاحیاء لتراث العربی، بیروت، 1403ق. ج 36، ص 286،‌حدیث 107.
2. حافظ سلیمان قندوزی، ینابیع المودةنشر مطبعة العلمیة، قم، بی تا، ص328.
3. بینه (98) آیه 7.
4. جلال الدین سیوطى، تفسیر الدر المنثور، نشر دار الفکر بیروت 1403 ق ج 8، ص 538. ذیل سوره بینه (98) آیه 7.
5. همان.
6. سید محسن امین، اعیان الشیعه،بیروت ، دار التعارف للمطبوعات ، 1418 ه ق ، تحقیق سید حسن امین . ج 1، ص 20.
7. همان، ص 29.
8. ر،ک :همان .ج 1، ص 30.
9. عبد الله مبلغی ، تاریخ ادیان و مذاهب جهان، انتشارات منطق ( سینا)، قم، 1373، چاپ سوم، ج 3. ص 1185 - 1197.

-alireza-;547326 نوشت:
به نام خدا

سلام به همه ی کاربران عزیز و مسئولین !
قصد دارم از طریق اینترنت کسی را شیعه کنم .
ادعا میکند که کمونیست است .

میگه همه دینا ضد آدمن
بعدش میگه

big bang
و... .

دوستان عزیز . من یه چنتا دلیل قانع کننده نیاز دارم که تمام این چیز ها را به او اثبات کنم و در صورت امکان مسلمانش کنم .

اسلام حقیقی را که سرشار از مهربانی است را بهش معرفی کنم . اسلامی که بنای آن عقل است و نه جهل.
اسلامی که عمیقترین ایدئولوژی های جهان در برابرش زانو می زنند و اظهار شکست می کنند.

شما اول زحمت بكش اونو مسلمان كن بعد بريد سراغ مذهب

موضوع قفل شده است