چگونه برخی افراد از زمان مرگ خود اطلاع دارند؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه برخی افراد از زمان مرگ خود اطلاع دارند؟

سلام خدمت شما.
ببخشید دوستان چند وقتی هست موضوعی فکر من رو مشغول کرده
چند وقت پیش یکی از اقوام ما به رحمت خدا رفتند.از رفتار قبل از فوت ایشون مشخص بود که میدونستند قراره از دنیا برن من مثال هایی رو برای شما میگم
مثلا بارها وقتی میگفتیم چرا ازدواج نمیکنی میگفت برای چی وقتی قراره در جوانی از دنیا برم ازدواج کنم؟
بارها میگفت در جوانی از دنیا میرم.
ایشون جوان بودن یه هفته قبل از مرگشون رفتن عکس خیلی قشنگی گرفتن و گفتن میخوام برای مرگم همه این عکس رو ببینن و برای من گریه کنن.
چیز های دیگری هم میگفتن که من از گفتن صرف نظر میکنم به دلیل اینکه قسم دادن که نگم.
در لحظه ی مرگشون هم لبخند قشنگی روی لباش بود و با همان لبخند از دنیا رفت.
==============================
بارها و بارها شاهد این بودم که افرادی زمان مرگ خودشون رو انگار میدنن.
خیلی درگیر این موضوع شدم.چرا به این شکله؟

[=arial]

با نام الله

[=arial]

[=arial] کارشناس بحث: استاد هادی

با سلام و عرض ادب

غفران و رحمت الهی را برای آن عزیز آرزومندم؛ عرض تسلیت بنده راهم بپذیرید،
خداوند سبحان خبر دقیق زمان مرگ را به جهت مصالح متعددی مجهول نگاه داشته؛ اما افرادی در گذشته بوده و هم اکنون نیز وجود دارند که از طریق اطلاع از غیب و یا رویاهای صادقه و ... از زمان مرگ خود آگاهی دارند.
خداوند در قرآن کریم می فرماید: «عَالِمُ الْغَيْبِ فَلَا يُظْهِرُ عَلىَ‏ غَيْبِهِ أَحَدًا * إِلَّا مَنِ ارْتَضىَ‏ مِن رَّسُولٍ» (جن 27-26) داناى نهان است، و كسى را بر غيب خود آگاه نمى‏كند، (26) جز پيامبرى را كه از او خشنود باشد(27)
طبق این آیه شریفه برخی از انسان ها (از جمله ائمه اطهار علیهم السلام و اولیای الهی) باذن الله از اخبار غیبی آگاه هستند؛ اطلاع یافتن از زمان مرگ نیز جزو اخبار غیبی است که خداوند این علم را به احدی از مردم نداده به جز خواص از انسان ها که برگزیده می باشند.
اولیاء الهی نیز به دلیل مجاهده و تهذیب نفس خود را از پلیدی گناه رها ساخته و (بسته به رتبه وجودی خود) به برخی حقایق از جمله زمان مرگ واقف می شوند.

[=arial black]با سلام و آرزوی قبولی عبادت ها تون :Gol:[=arial black]

میشه تعدادی از اشخاصی که از زمان مرگ شون آگاه بودن (به غیر از پیامبران و اولیای الهی) رو نام ببرید و بگید چگونه از زمان مرگشون آگاه شده بودن؟

چشمه1;548341 نوشت:
میشه تعدادی از اشخاصی که از زمان مرگ شون آگاه بودن (به غیر از پیامبران و اولیای الهی) رو نام ببرید و بگید چگونه از زمان مرگشون آگاه شده بودن؟

با سلام و عرض ادب

عید سعید فطر را به حضرت عالی و همچنین دوستان و سروران گرامی تبریک میگم .
نقل می کنند حضرت آیت الله بهجت رحمه الله علیه از زمان مرگ خود اگاهی داشتند، این نکنه حجه الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران و برخی از بزرگان دیگر بیان کردند.

فیلم را در لینک زیر ببینید:
اطلاع داشتن آیت الله بهجت از زمان مرگ خویش

ممنون از کارشناس محترم.ان شا الله خداوند رفتگان شما و جمیع رفتگان رو هم رحمت کنه.
ان شا الله که این ماه عزیز رو به خوبی پشت سر گذاشته باشید.
تشکر از راهنمایی شما

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

به نظرم خیر و برکت . نحسیت و نجاست . امدن و رفتن و امثال اینها چیزیه که قابل درک بوده
اما حواس خیلی ازما بیش از حد معطوف به دنیاست و نشانه ها و الهامات رو به درستی دریافت نمی کنیم برای همینه که ازون مساله بی خبریم

زمانیکه بدون نقص به جریان میفتیم و به اون چیزی که خدا میخواد نزدیک میشیم
خب بخواهیم یا نخواهیم در جریانیم و اگاهی پیدا میکنیم ...

انشاالله که از خوبان درگاهش باشیم یا بشیم . [/]