چرا زن ذلیلی در سریال ها و فیلم ها باب شده؟

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا زن ذلیلی در سریال ها و فیلم ها باب شده؟

واقعا برام سوال شده چرا در سریال ها و فیلم های ایرانی ( مخصوصا طنز ) سعی میکنند که مردان را زن ذلیل نشان دهند ؟
آیا امثال آقایان عطاران ، مدیری و صحت ... بودند که از دهه هفتاد زن ذلیلی را در سریال ها باب کردند ؟
آیا به نظر شما این افکار در جامعه تاثیر بد نمیزاره ؟
آیا با من موافق هستید ؟
امیدوارم بحث مفیدی در پیش داشته باشیم Smile

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از بحثهای حاشیه ای و گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

javaneh1986;546901 نوشت:
دوست گرامی سلام
زن ذلیلی را ابتدا معنی کنید بعد بگویید چرا باب شده است.

ضمنا پیش بینی می کنم تاپیکتان به قهرقرا برود( البته انشاء الله که این گونه نشود) حالا من اولین نفری هستم که کامنت می گذارم ببینید چه می شود....

سلام
مرسی که جواب دادی
از نظر من
زن ذلیل یعنی مردی که کاملا تابع همسر هست !!!!
واقعا تو سریال ها خیلی زیاد شده !!!
موفق باشید

برادر، بهتر است بگویی چرا تفکرات فمینیستی رواج داده می شود؟

جواب این که می خواهند ایران را آندلس بکنند تا درگیر مسائل سطحی شده و به دنبال تمدن سازی و صدور انقلاب و .... نباشد.

دوست گرامی سلام
زن ذلیلی را ابتدا معنی کنید بعد بگویید چرا باب شده است.

ضمنا پیش بینی می کنم تاپیکتان به قهرقرا برود( البته انشاء الله که این گونه نشود) حالا من اولین نفری هستم که کامنت می گذارم ببینید چه می شود....

[="DarkRed"]سلام
زن ذلیلی...
البته کار فیلم طنز اینه که موضوع کوچیکو بزرگ نشان بده
تاثیر بد روی مردا داره از این نظر که باعث میشه فکر کنن حقشان داره واقعا تضعیف میشه؟
از ان طرفم فیلمهایی که مرد ذلیله بگید
فقط به طنزها اکتفا نکنید[/]

زن ذلیلی؟!

کاش فقط همین بود ؛ سریال های ما (البته اکثرشون) اوضاعشون خرابه !

با دقت در سریال ها می بینیم که زنان چگونه با شوهری که انقدر در احترام به همسر سفارش شده برخورد می کنن.

خانمه جلوی دیگران شوهرش رو تحقیر می کنه ، سرش داد می زنه ،بهش خیانت می کنه و به حرفش گوش نمیده و ...

واقعا کجای سریال های ما آموزنده است؟ آموزنده است اما از نوع مخربش !

عالمی بود که می فرمود که سریال های ما داره به زنان ما یاد میده که چگونه با شوهران خود برخورد کنن(اونم از نوع منفی ! )

من که اکثر سریالهامون رو قبول ندارم . وقت هدر دادنه .

سریال های ایرانی چه نکته مثبتی داره که بخواد این یه کارش خوب باشه !!
هیچ بار اخلاقی و مثبتی نداره !!
کلا فقط یکسری لودگی و دلقک بازی که سر و تهش معلوم نیست

کلا هم واسشون مهم نیست چی داره به بیننده منتقل میشه و ......

کلا شما سریال های ایرانی رو جدی نگیر !!!
جز چرت و پرت و لودگی چیز دیگه ای نیست !!! :Nishkhand:

بله اینکه حالا زنها جری شدن خوب حق دارن دیگه
یکیش همین فیلم های ماه رمضون من که میشینم میبینم میگم ااه :Moteajeb!: یعنی الان این اقای شوهر هیچی به این خانمش نمیگه
میبینم نه تازه میخنده از ای به بعد بیشتر هم حساب میبره

میگن در یه روستایی تلویزیون نبود مردسالاری تمام
بعد که تلویزیون وارد خونه ها میشه همه ی زن ها دگرگون و ...

به نظر من زن ذليلي به خاطر تفكر ات مرد سالاري به غلطي بود كه دهه هاي گذشته حقوق زنها رو ناديده ميگرفت شروعش هم سريال پدر سالار بود اون إفراط ها اين تفريط ها رو هم داره

alibay;546896 نوشت:
واقعا برام سوال شده چرا در سریال ها و فیلم های ایرانی ( مخصوصا طنز ) سعی میکنند که مردان را زن ذلیل نشان دهند ؟
آیا امثال آقایان عطاران ، مدیری و صحت ... بودند که از دهه هفتاد زن ذلیلی را در سریال ها باب کردند ؟
آیا به نظر شما این افکار در جامعه تاثیر بد نمیزاره ؟
آیا با من موافق هستید ؟
امیدوارم بحث مفیدی در پیش داشته باشیم :-)

سلام
به نظرم دارن واقعیت جامعه رو نشون میدن یه نگاه بندازید ببینید فیلم ها با واقعیات جامعه چقدر منطبق هست
زنان امروزی مثل دیروز نیستند زیر بار هر نوع ظلمی برند. البته من نه با زن ذلیلی موافقم نه با مردسالاری
یه نگاه به سریالهای کره ایی بندازید چقدر عرفانی و معنویه، احترامی که بهم میزارن، ارزشی که برای هم قائلند.
زن و شوهر سالها از هم دور باشند چیزی به اسم خیانت ندارند، وقتی ازدواج میکنند دیگه سراغ عشق قبلیشون نمیرن
اما فیلم های ایرانی یا زنه به شوهره بی احترامی میکنه یا شوهره به زنه، یا این دنبال خیانته یا اون. تو یکی از سریالهای طنز زن و شوهر با هم دعوا کردن و مرده فقط برای شکمش و غذا پختن دنبال آشتی رفت
البته هر چی نگاه میکنم حس میکنم زندگی ما ایرانی ها اینجوری شده ............. امیدوارم اشتباه کنم

در بعضی فیلمها عشقو علاقه بین مرد و زن بصورت متقابل نمایش داده میشه و در نتیجه معجزه وفا به یکدیگه رو نشون میده که زندگیشون در سختیها هم شیرینه.و بعضی نگاهی مستقیم به رفتار مرد یا فقط زن دارن که اسمش رو زن ذلیلی میزارن
اما در بعضی فیلمها هم فقط از یکی از زوجین محبت دیده میشه و میبینیم قصه به همین شکل جلو میره و به نوعی برتری یکی از دوجنس و پایان پذیری قصه با همون برتری نمایش داده میشه.گاهی هم این محبت از روی ترسو اجباره .
البته خوب فکر میکنم به بیننده هم مروبطه چون حتی در فیلمها هم نمیتونن یک طرفه در یک زوج محبت رو نشون بدن چون واقعا خیلی مشخص میشهفهمید زندگی به چه شکلیه.
اما بعضی هم عمیق تماشا نمیکنن و دچار سوتفاهم میشن به نوعی در برداشت از فیلم اشتباه میکنن که ممکنه در آینده روی اخلاقو رفتار فرد تاثیر بزاره.
این هم برمیگرده به نادرستی در نوع کارشناسی فیلمها یا نابلدی مسئولین تولید کننده فیلمو سریال در کارشون برای ایجاد فیلمهای بهتر و آموزنده تر با رسوندن واضحتره مفهومو منظور فیلم.

[="Tahoma"][="Teal"]سلام
اين كه چرا اين نوع تفكرات در سينما و تلوزيون باب شده بايد گفت زيرا بيشتر فيلم سازان و سينماگران به آزادي زن،حجاب تفكرات فمينيستي و ضد اسلامي اعتقاد دارند و به قول خودشون بايد واقعيت هاي جامعه رو بگن ولي آيا واقعيت جامعه ما اينه كه اكثر مردا زن ذليل هستن؟يا آنكه بايد زن ذليل شوند؟
جواب من منفيه
اين نوع فيلم ها جايگاه پدر كه تكيه گاه خانواده هست رو پايين مي آورند و آن احترام ها و حرمت هايي كه بين زن و شوهر و پدر و فرزندان هست رو فرو مي ريزند و شوهر به يك همبستر و پدر به يك عابر بانك تقليل مي يابد.پدر ديگر ابهت سابق را ندارد و در نظر فرزندان موجودي ضعيف،بي عرضه،دست و پا چلفتي و غير قابل اتكاست كه اگر مادر نبود او نمي توانست خود را جمع كند.

كه اگر چنين تفكراتي در جامعه نشر و بسط يابد خانواده فرو مي پاشه.وجامعه از مسائل مهم و اصلي منحرف ميشه.
و بجاي آنكه زنان به مبارزه براي آزادي زنان غربي از بردگي جنسي بيانديشند به اسارت كشيدن مردان و رقابت با آنان و انجام هركاري كه مردان انجام مي دهند انگيزه مبارزه خواهد شد.
و اين يعني هبوط مضاعف بشريت.[/]

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام

اول از همه بگم که اگر شما مخالف هستید ، یا علی ، پاشین برین خودتون سریال بسازین !

من با جناب ناگفته های ناب ، مخالفم . جامعه ی ایران امروزه به طوری هست که مردانش ، به خاطر احترام زیادی که به زن قائل هستن ، از خودگذشتگی زیادی نشون میدن . حالا در نظر افرادی که تفکر مردسالاری دارن که زن باید دولا خم بشه و پدر با یک ابهت کوه مانند که پسران و دختران حق ندارن پاشونو جلوش دراز کنن توی خونه ! بیاد و استراحت کنه و بعد فردا بره سر کار ، این نوع احترام گذاری جدید ، نامش زن ذلیلی هست ! :khaneh:

به نظر من ارتباط نزدیک و راحت تر بین پدر و پسر و دختر ، خیلی بهتر از احترام بسیار خشک زمان قدیمه . اینطوری پدر و پسر همدیگه رو بهتر میفهمن و نزدیک تر هستن .

هیچ هم این حالت شان پدر رو پایین نمیاره . بلکه دید شماست که فکر میکنی اینطوری میشه ، اتفاقا رابطه ی بین خانواده محکم تر ، صمیمی تر میشه .

البته ، اینکه مادر جلوی بقیه پدر رو ضایع کنه و ... ، چنین چیزایی مورد قبول منم نیست . احترام باید گذاشته بشه ، اما نه در حد خشک ، باید با هم راحت باشن .

یعنی احترام باید به حدی رعایت بشه که جلوی هر گونه توهین و درگیری گرفته بشه و هرگز پیش نیاد (اگر هم اومد ، مشکلات زندگی هست و در همه ی خانواده ها رخ میده)
اما احترام های تصنعی ، که نمونش رو ما در ایران قدیم میبینیم ، دیگه از نظر مردمان حال ، یکم تاریخ مصرف گذشته هست .

حالا اینکه شما در یک سریال طنز چنین موردی رو مشاهده میکنین ، توجه کنید ، دارین سریال طنز میبینین ، باید مسائل و مشکلات و مسائل غیر عادی پیش بیاد که افراد بخندن ، وگرنه همه چیز خوب ، سالم ، پاستوریزه جلو بره ، نه ماجرا پیش میاد ، نه خنده ای هست . در سریال های تراژدی هم همینطوره ، تا مشکل نباشه ، تراژدی شکل نمیگیره .

توجه کنید ، شما با اثر هنری سینمایی رو به رو هستین ، نه یک زندگی واقعی (یا یک تصویر سفارشی از یک زندگی پاستوریزه یا نه یک مستند آموزشی درباره ی خانواده !) وقتی میخواین درباره ی اثر سینمایی صحبت کنید ، باید در حیطه ی اون حرف بزنید .

اقاي كأمران باورم نميشه شما مرديد واقعا چه عجب بلاخره يكي حرف دل ما رو زد

نه تنها زن ذلیلی رو رواج می دهند، بلکه اقتدار مرد در این سریال ها کاملاً از بین رفته!
نمونش همین سریال " هفت سنگ " که کلی حرف و حدیث پشت سرش هست. در دو خانواده از سه خانواده، زن مقتدر هست! یعنی مرد از زنش می ترسه و دستور می گیره! البته برعکسش هم درست نیست ولی این دیگه خیلی افتضاحه.

یا مثلاً به جای اینکه دختر در سریال دوستدار اقتدار مرد بشود، مرد داستان از اقتدار زن خوشش می آید و خودش را به هزار شیوه پیش او کوچک و حقیر می کند تا تقاضای ازدواجش را قبول کند!!!

واقعاً جای ارزش و ضد ارزش داره عوض میشه ...

ره متاسفانه بعضي فيلمهاي ايراني زن ذليلي توش ديده ميشه.وقتي مجموعه هفت سنگ رو آجيم دنبال ميكنه،تعجب ميكنم ازينكه الكي ازين فيلم لذت ميبره!ميگمش آخه نه به اين بازيگر كه چه ابهتي تو فيلم" مادرانه"پارسال داشت،نه به اين لودگي و زن ذليلي امسالش تو فيلم "هفت سنگ".(اسم واقعيشو نميدونم،همونيكه پدر3بچه هست).ولي خب خوبي هايي هم داره اين فيلم.مثلا اينكه هرشب درمورد يه موضوع اجتماعي بحث ميشه وآخرفيلم بازيگرها با رفتارهاشون راه حل برا اون مسئله ميذارن.يكي ازقسمتهاشو كه ديدم درمورد مهارت "جرات ورزي"بود.
بنظرم هرچيزي،مسئله اي ،فيلمي هم يه خوبي داره،هم يه بدي. يه طرفه نبايد قضاوت كرد!
البته قبول دارم كه بايد بيشتر كار بشه رو فيلم ها.
مثلابرا فيلم2012 سيصد روانشناس گردهمايي گرفتن وقبلش كلي فكر وتحقيق وبررسي كردن كه چطور ميشه فيلم بهتر تر تر تري ساخت.ولي ما ايراني ها!!!...:Ghamgin:

زن ذلیلی وجود نداره!
اینکه مردی به همسرش احترام بذاره میشه زن ذلیلی؟ پس خدایا همسر بنده رو زن ذلیل بفرما:ok::khandeh!:
ذلت همیشه به سبب قدرت به وجود میاد...زن هیچ گونه قدرت بیشتری نسبت به مرد نداره....اینکه به خاطر اخلاق زن ومرام معرفتش مرد هواشو داشته باشه ...زن ذلیلی ک ب وجود نمیاد هیچ...رابطه بسیار پررنگ میشه و به تفاهم میرسن یعنی زن هم متقابلن نظرات مرد براش مهم میشه....
ضمن اینکه حالا سریال ها زن را سلطه بر مرد نشون بدن.....مردها و زنان ما در دنیای واقعی که تاثیر نمیگیرن چ فایده؟!:Khandidan!:

[="Black"]اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطان اللعین الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام و ادب خدمت دوستان.

کدوم یک از فیلمهای ساخت ایران خوب بود!؟؟ البته یک معدود فیلمهای خوبی داریم که بسیار کم است.

مثلا سریال رستاخیز که پیرامون عاشورا بود و بیش از 40 تحریف تاریخی داشت خوب بود!؟

فیلمهای ساخت مهران مدیری که بدآموزی اش از نکات آموزنده اش بیشتر است ، خوب است!؟

فیلم هفت سنگ که کپی رایت شده از فیم خانواده مدرن است ، خوب است!؟

و یا ...................![/]

اگر دقت كرده باشين هم برنامه هاي گفتگو محور و هم در خيلي جاهاي ديگر صحبت ها با اين تكيه كلام شروع ميشه( خانم ها و آقايان)يعني اول خانم ميگه و بعد آقا رو خطاب قرار ميده
يا مثلا اگر دقت كرده باشن الان آقاهه داخل ماشينه و خانمه رو ميفرسته مغازه براي خريدن چيزي و...
فكر كنم با روندي كه پيش ميريم فردا روزي اكثر خانم ها ميرن سركار و آقاهه بايد ظرف و كاسه بشوره و بچه ها رو تر و خشك كنه!!!

سلام

باعث تاسفه که این واژه انقدر همه گیر شده و برعکسش میشه "وظیفه" یک زن...! هه...

به هیچ وجه کاری به فیلم و سریال ندارم، درکل صحبت میکنم:

یک زن و شوهر که شریک زندگی هم هستن برای پیش بُردن زندگیشون در یک سمت و سوی خوب و همچنین تربیت فرزندان خوب:

" باید " برای هم دیگه ارزش قائل بشن،

به هم در هر شرایطی احترام بگذارن،

دغدغه شون به دست اوردن دل هم باشه،

سلیقه هم براشون اهمیت داشته باشه

(تا جایی که رضایت خدا رو در بر داشته باشه)

میخوام بدونم اگر همسران به قول معروف در "تیم" ِ هم نباشن،هوای هم رو نداشته باشن، شادی و غم یکی شادی و غم ِ دیگری نباشه،

دیگه کجا یا با چه کسی میخوان اینطور باشن؟؟!

اگر میخوایم "زندگی" کنیم، باید کاری کنیم که آرامش در " کلِّ " خونه برقرار بشه...

+ کاش دیگه این واژه نازیبا و پراز بار منفی رو به کار نبریم...

+ یکم کتاب بخونیم، آره درسته: طرف مقابل چرا نخونه؟؟! >> خب به اون هم کتاب هدیه بدیم:ok:

[SPOILER]+ "فرانسیس بیکن" میگه:

" ما باید برای خوشبخت زیستن، موقعیت های مناسب را ایجاد کنیم، نه اینکه در انتظار آن باشیم . . ."[/SPOILER]

متاسفانه نویسنده های عزیزمون بیشتر تخیل نویس هستن تا واقعیت
اما تقصیر اون ها هم نیست
مردم اینقدر خودشون مشکل دارن که از حقیقت های تلخ فراری اند و دروغ های شیرین و ترجیح میدن
مثلا اگه تو یه فیلم زن نقش اول یه زن تو سری خور باشه ...با نقد های زیادی روبه رو میشه
مشکل صدا و سیما و کارگردان های ما نیست
مشکل سلیقه ی مردمه که اینجوری میپسندن

[="Arial"][="Black"]واقعیات را به رخ میکشن البته باکمی اغراق.........[/]

arahbar6718;547507 نوشت:
واقعیات را به رخ میکشن البته باکمی اغراق.........

واقعیتی در کار نیست ...همش اغراقه ....اخه کدوم مردی در جواب فریاد های زنش اشک میریزه
یه جوری بد اموزی داره
خانوم ها به جای حفظ احترام همسرشون ....جیغ جیغ کردن و حرف زور زدن و یاد میگیرن
و حریم خانواده رو حفظ نمیکنند

[="Arial"][="Black"]اینکه بدآموزی دارد درسته ولی هستن کسانیکه همینطورن ...زن ذلیلی بیداد میکنه..

[/]

چون خانوم ها منطقی ترن
و بهتر تصمیم میگیرن
سریال مسافران از رامبد جوان رو دیدین؟

از دوستانی که نظر دادن ممنونم :Rose:
در مورد اینکه این سریال ها تاثیر دارن یا نه باید بگم که بله تاثیر دارن
وقتی کسی از بچگی این سریال ها رو ببینه دیگه توی ذهنش جا میوفته که زن با داد و بی داد میتونه به خواستش برسه و مرد هم باید تبعیت کنه
چیزی که ازارم میده اینه که این سریال ها خیلی خیلی زیاد شدن :grye:
واقعا چرا کسی نیست که جلوی این چیزا رو بگیره ؟ فیلم نامه نویس کم داریم ؟
ساختمان پزشکان ، هفت سنگ ، مسافران و .....
ولی اگه دفت کنید تا چند سال پیش زن ذلیلی اینقدر باب نشده بود
مثل چهار خونه ، سه در چار ، و ....
واقعا جامعه به کجا داره پیش میره
به کجا چنین شتابان :khandeh!:

alibay;547921 نوشت:
از دوستانی که نظر دادن ممنونم :Rose:
در مورد اینکه این سریال ها تاثیر دارن یا نه باید بگم که بله تاثیر دارن
وقتی کسی از بچگی این سریال ها رو ببینه دیگه توی ذهنش جا میوفته که زن با داد و بی داد میتونه به خواستش برسه و مرد هم باید تبعیت کنه
چیزی که ازارم میده اینه که این سریال ها خیلی خیلی زیاد شدن :grye:
واقعا چرا کسی نیست که جلوی این چیزا رو بگیره ؟ فیلم نامه نویس کم داریم ؟
ساختمان پزشکان ، هفت سنگ ، مسافران و .....
ولی اگه دفت کنید تا چند سال پیش زن ذلیلی اینقدر باب نشده بود
مثل چهار خونه ، سه در چار ، و ....
واقعا جامعه به کجا داره پیش میره
به کجا چنین شتابان :khandeh!:

سلام.خو مگه زن ذلیل چشه ک انقده داری حرص میخوری ؟چرا فکر میکنی باید مث قدیمیا زندگی کنیم؟:Gig:

دخترک کبریت فروش;547926 نوشت:
سلام.خو مگه زن ذلیل چشه ک انقده داری حرص میخوری ؟چرا فکر میکنی باید مث قدیمیا زندگی کنیم؟

من نمیگم مثل قدیما زندگی کنیم !
با این مخالفم که همیشه یک نفر دستور بده و دیگری بگه چشم !
همیشه باید احترام به همدیگه باشه
دلیل حرص خوردنم اینه که این رفتار بد روی مردم تاثیر میزاره و خودم دیدم تاثیراتش رو .
یه معلمی داشتیم که میگفت زنی که همیشه دستور بده و ... مشکل روانی داره !! البته نمی دونم تا چه حد این حرف درسته
ولی تا حدودی موافقم با این حرف

[="DarkRed"]سلام
به همه انهایی که دنبال عدالتن؟
شماها فقط به یک جنبه فیلمها نگاه میکنید ؟
درسته شاید بگید زن ذلیلی اما باید بانید که این واژه تازه وارد ادبیات ما شده و اینکه گوش کردن به حرف همسر یا توی کارهای خانه کمکش کردن میشه زن ذلیلی؟
پس خواهشا برید توی مسائل دینی یکم مطالعه کنید
خیلی از فیلمهای ما داره رواج بیحجابی - ادم مذهبیا را متعصب نشان میده- یا بر علیه روحانیا فیلم میسازندو نمیبینید؟
واقعا بهتره یکم دست از این حاشیه های الکی بر داریم
خدائیش الکی میگم؟
کی با نظرم موافقه؟[/]

محمد اعلی;547955 نوشت:
[="DarkRed"]سلام
به همه انهایی که دنبال عدالتن؟
شماها فقط به یک جنبه فیلمها نگاه میکنید ؟
درسته شاید بگید زن ذلیلی اما باید بانید که این واژه تازه وارد ادبیات ما شده و اینکه گوش کردن به حرف همسر یا توی کارهای خانه کمکش کردن میشه زن ذلیلی؟
پس خواهشا برید توی مسائل دینی یکم مطالعه کنید
خیلی از فیلمهای ما داره رواج بیحجابی - ادم مذهبیا را متعصب نشان میده- یا بر علیه روحانیا فیلم میسازندو نمیبینید؟
واقعا بهتره یکم دست از این حاشیه های الکی بر داریم
خدائیش الکی میگم؟
کی با نظرم موافقه؟[/]

کمک کردن در خانه و بچه داری یه طرف
هر چه همسر گفت یه طرف !!!
کجای دین گفته زن داد بزنه جلوی دیگران
کجای دین گفته هر چی زن گفت مرد گوش کنه
این ها حواشی نیست
این مشکلات هم مثل همون چیز هایی است که شما گفتید
ولی این تایپیک در مورد اینه که چرا زن ذلیلی توی سریال ها زیاد شده
شما میتونید در مورد اون مشکلات تایپیک جداگانه ای بزنید

[="DarkRed"]

alibay;547987 نوشت:
کمک کردن در خانه و بچه داری یه طرف
هر چه همسر گفت یه طرف !!!
کجای دین گفته زن داد بزنه جلوی دیگران
کجای دین گفته هر چی زن گفت مرد گوش کنه
این ها حواشی نیست
این مشکلات هم مثل همون چیز هایی است که شما گفتید
ولی این تایپیک در مورد اینه که چرا زن ذلیلی توی سریال ها زیاد شده
شما میتونید در مورد اون مشکلات تایپیک جداگانه ای بزنید

سلام دوباره
درسته که هیچ کجای دین نگفته زن سره مرد داد بزنه
ولی همان دینم نگفته که مرد سره زن داد بزنه
فقط میخواستم یاد اوری کنم که یک جنبه فیل ها را نبینید چقدر زود .......
ولی خودتان میدانید که ائمه نیز در امر تربیت فرزندان کمک میکردن
فقط خواهشا بهتر کتابهای ائمه را بخوانیم و از ندگیشان درس بگیریم[/]

ولی چیزی که سریال ها نشون میدن خلاف واقع هست و تاثیرات خوبی نداره
نه فرهنگ اهل بیت نه فرهنگ ایرانی رو رواج میدن بلکه از غرب یاد گرفتن و دیگه شورشو درآوردن !!
همین ها هم باعث کلی طلاق تو کشور ما هست
توی سریال ها خیلی خیلی کم مرد سالار پیدا میشه اگر هم نشون بدن اخر فیلم زن ذلیل میشه
ولی چرا اینقدر زن ذلیلی باب شده
شما نظری داری ؟

[="Black"]اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطان اللعین الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سنلام و ادب و احترام

فرهمند;547490 نوشت:
متاسفانه نویسنده های عزیزمون بیشتر تخیل نویس هستن تا واقعیت
اما تقصیر اون ها هم نیست
مردم اینقدر خودشون مشکل دارن که از حقیقت های تلخ فراری اند و دروغ های شیرین و ترجیح میدن
مثلا اگه تو یه فیلم زن نقش اول یه زن تو سری خور باشه ...با نقد های زیادی روبه رو میشه
مشکل صدا و سیما و کارگردان های ما نیست
مشکل سلیقه ی مردمه که اینجوری میپسندن

چند نکته را لازم دانستم که خدمتتان عرض کنم.
نکته اول: سخنان شما دارای تناقض است. بالاخره سخن دوستان تخیل است یا حقیقت تلخ.
اگر حقیقت تلخ است. که هدف تاپیک هم همین است.
اگر تخیل است.باید با ارئه سند ثابت کنید که دوستان در تخیل خود احساس میکنند سریالهای ساخت داخل بعضا از نظر محتوا صفر هستند و یا نمره انها زیر 14 است.

نکته دوم: اگر شخصی بگوید من دروغ شیرین را به حقیقت تلخ ترجیح میدهم اشکالی ندارد.
اما صداو سیما حق این را ندارد که بگوید مردم چه چیز میپسندند. در جایگاهی نیست که این چنین اظهار نظر کند.
اتفاقا ملت بزرگ ایران همیشه به دنبال حقیقت بود و هست.

یک کارگردان می تواند حقیقت تلخ جامعه را در قالب طنز ارائه بدهد ، اگر کارگردانی این توانایی را ندارد نباید اراجیف بسازد و به خورد ملت بدهد.درهمین کشور هم نکاتی زیبا و خنده دار وجود دارد و هم نکات تلخ و گریه دار.

وقتی یک کارگردان می آید سریال رستاخیز را با 40 تحریف تاریخی می سازد ، کجای این کار باب میل مردم است!!!!!!!!؟؟؟

وقتی جناب آقای مهران مدیری می اید در فیلمهایش شخصی به نام کیانوش(سیامک انصاری) را دختر نشان میدهد که دیگر مردان میخواهند با او رابطه عاطفی داشته باشند ( ترویج همجنس بازی) که از بدترین نکات تلخ و نکبت بار است را نشان میدهد. آیا مردم چنین میخواهند!!!!!!؟؟؟؟؟

وقتی یک کارگردان (علیرضا بزرافشان) می آید متن یک فیلم آمریکایی به نام خانواده مدرن را میدزدد و نامش را میگذارد هفت سنگ را مردم میخواهند!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فعلا هم که کارگردان فیلم خانواده مدرن از ایران شکایت کرد.

هیچگاه امت شهید پرور ایران به دنبال چرندیات نبود ، نیست و نخواهد بود.[/]

موضوع قفل شده است