صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: افکار بیهوده در هنگام نماز

شروع کننده موضوع

نوشته
    71
    حضور
    8 روز 15 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    334

افکار بیهوده در هنگام نماز

با نام و یاد خدا و با عرض سلام به دوستان و کارشناسان عزیز.
    بنده یک مشکلی بسیا بسیار جدی برام پیش اومده.واقعیتش نمیدونم چجوری بگم.
    بنده یک شخصی بودم که کلی گناه میکردم و اصلا نوع و روز گناه واسم مهم نبود اصلا مهم نبود که کارم گناه هست یا نه.حالا بگذریم از این که چه گناهانی رو انجام میدادم.
    به لطف خدا توفیق توبه پیدا کردم.بنده حقیر یک مشکلی که دارم هنگام نماز خواندن نمیتونم به چیزی فکر نکنم.و تمام چیزهایی که میان توی ذهن بنده همش گناه و معصیت و ... هست و وقتی میخوام فقط فقط به خداوند متعال فکر کنم و یا به ائمه اطهار (ع) چیز هایی به ذهنم میرسه که سر نماز خودم رو میزنم و استغفار میکنم .تقریبا همیشه موقع نماز که میخوام به خداوند متعال فکر کنم (خدایا از سر تقصیراتم بگذر)در ذهنم ناسزا گفتن به خدا و ائمه میاد تو ذهنم اما من اصلا نمیخوام اینجوری بشه و اصلا دوست ندارم اما نمیدونم چیکار کنم بعضی وقت ها این افکار شدید میشه و بعضی وقت ها کم.واقعا درمونده شدم.ازتون خواهش میکنم به بنده کمک کنید.
    پیشاپیش ممنونم.

الهم عجل الولیک الفرج

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad Rez4 نمایش پست ها
    بنده یک شخصی بودم که کلی گناه میکردم و اصلا نوع و روز گناه واسم مهم نبود اصلا مهم نبود که کارم گناه هست یا نه.حالا بگذریم از این که چه گناهانی رو انجام میدادم.
    به لطف خدا توفیق توبه پیدا کردم.بنده حقیر یک مشکلی که دارم هنگام نماز خواندن نمیتونم به چیزی فکر نکنم.و تمام چیزهایی که میان توی ذهن بنده همش گناه و معصیت و ... هست و وقتی میخوام فقط فقط به خداوند متعال فکر کنم و یا به ائمه اطهار (ع) چیز هایی به ذهنم میرسه که سر نماز خودم رو میزنم و استغفار میکنم .تقریبا همیشه موقع نماز که میخوام به خداوند متعال فکر کنم (خدایا از سر تقصیراتم بگذر)در ذهنم ناسزا گفتن به خدا و ائمه میاد تو ذهنم اما من اصلا نمیخوام اینجوری بشه و اصلا دوست ندارم اما نمیدونم چیکار کنم بعضی وقت ها این افکار شدید میشه و بعضی وقت ها کم.واقعا درمونده شدم.ازتون خواهش میکنم به بنده کمک کنید.
    پیشاپیش ممنونم.

الهم عجل الولیک الفرج
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی

از اینکه توفیق توبه یافته اید به شما تبریک عرض می کنم...
    آنچه که شما از آن رنج می برید چیزی نیست جز وسواس فکری! احساس گناه و اضطراب ناشی از رفتارهای گذشته باعث شده تا شما در دام سخت گیری و افراط بیفتید و همین امر سبب بروز وسواس شما شده است.
    بنابراین از سخت گیری و زیاده روی پرهیز کنید و خود را بخاطر چنین افکاری نه گنه کار بدانید و نه سرزنش کنید. این افکار بار ارزشی ندارند لذا عقوبت و سرزنشی متوجه شما نیست.
    در مواجهه با این افکار خونسردی خود را حفظ کنید و نسبت به آنها بی اعتنا باشید. یعنی سعی در مقابله و بیرون کردن آنها نداشته باشید. خصوصیت افکار وسواسی این است که هرچقدر که فرد بیشتر سراسیمه شود و سعی در بیرون کردن این افکار داشته باشد، بیشتر به این افکار گرفتار می شود. پس در قبال این افکار آرامش خود را حفظ کنید و به ادامه کار خود مشغول شوید.
    این افکار را شما دعوت نکرده اید که بخواهید به اراده خود بیرون کنید پس با بی توجهی اجاره دهید همانطور که به صورت ناخوانده به ذهن شما وارد شده اند، خود نیز خارج شوند.

در پناه خدای بزرگ موفق باشید
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 17

شروع کننده موضوع

نوشته
    71
    حضور
    8 روز 15 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    334

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی

از اینکه توفیق توبه یافته اید به شما تبریک عرض می کنم...
    آنچه که شما از آن رنج می برید چیزی نیست جز وسواس فکری! احساس گناه و اضطراب ناشی از رفتارهای گذشته باعث شده تا شما در دام سخت گیری و افراط بیفتید و همین امر سبب بروز وسواس شما شده است.
    بنابراین از سخت گیری و زیاده روی پرهیز کنید و خود را بخاطر چنین افکاری نه گنه کار بدانید و نه سرزنش کنید. این افکار بار ارزشی ندارند لذا عقوبت و سرزنشی متوجه شما نیست.
    در مواجهه با این افکار خونسردی خود را حفظ کنید و نسبت به آنها بی اعتنا باشید. یعنی سعی در مقابله و بیرون کردن آنها نداشته باشید. خصوصیت افکار وسواسی این است که هرچقدر که فرد بیشتر سراسیمه شود و سعی در بیرون کردن این افکار داشته باشد، بیشتر به این افکار گرفتار می شود. پس در قبال این افکار آرامش خود را حفظ کنید و به ادامه کار خود مشغول شوید.
    این افکار را شما دعوت نکرده اید که بخواهید به اراده خود بیرون کنید پس با بی توجهی اجاره دهید همانطور که به صورت ناخوانده به ذهن شما وارد شده اند، خود نیز خارج شوند.

در پناه خدای بزرگ موفق باشید
    با عرض سلام و ادب محضر اساتیید و دوستان عزیز.
    بسیار بسیار ممنونم از پاسخگویتون.بنده یک سوال دیگز هم داشتم.
    وقتی که این افکار به سراغم میان ایا گناه بردی بنده توشته میشه؟
    و این که بنده وقتی به ذهنم میان از درگاه خداوند خجالت میکشم و نمیتونم خودمو نگه دارم.و مجبور میشم خودمو بزنم یا موقع نماز یک دفه استغفار کنم که فکر کنم نماز باطل میشه.
    یک دنیا ممنونم.

الهم عجل الولیک الفرج

9. صلوات ها 12

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

سلام
    از خدای بزرگ ممنونم و به شماهم تبریک عرض میکنم که توفیق توبه رو پیدا کردین.
    شما تازه توبه کردین دلسرد نشین و با توکل بر خدا به کارتون ادامه بدین...
    به نظر من بهترین راهبی اعتنایی به افکار مزاحم و خواندن نماز در اول وقت است: خیلی موثره
    ویرایش توسط mah.17 : ۱۳۹۳/۰۵/۰۶ در ساعت ۱۳:۳۰

11. صلوات ها 11

نوشته
    69
    حضور
    15 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    219

روی زمین بشینید و دست هاتون و روی زانو تون به حالت باز بزارید
    عمیق نفس بکشید
    به هیچی فکر نکنید
    به هیچی
    تموم فکر و خیالا رو از در و پنجره ی ذهنتون بیرون بریزید
    اینقدر انجام بدید و تمرکز کنید که ذهن تون خالی خالی بشه
    خودتون و سرزنش نکنید نه نمیتونم ..درست نمیشه ..حالا به چی فکر کنم که به فلان چیز فکر نکنم
    نه اصلا
    هیچ عجله ای برای خالی شدن ذهن نیست
    اینقدر انجام بدید که کنترل ذهن تون به دست بیارید

ای خواهر دینی من !
    زیر باران باش
    اما زیر باران نگاه های هیز مردان بی غیرت نباش

13. صلوات ها 9

علاقه
    پول و خوش گذرونی
    نوشته
    592
    حضور
    24 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    2895

واقعا افکار وسواسی آدم رو دیونهههه میکنه
    کل انرژی آدم رو میگیره , اه خیلی چرتههههههههه

زندگی بافتن یک قالی است
    نه همان نقش و نگاری که خودت میخواهی
    نقشه را اوست که تعیین کرده
    تو در این بین فقط می بافی
    نقشه را خوب بببین
    نکند آخر کار
    قالی زندگیت را نخرند
    بیخیال درمانی ( اگه وسواس دیوونه ات کرده کلیک کن)

15. صلوات ها 3

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

علاوه بر اینها
    همه اینها میتونه ازمایش باشه برای ما !
    تا کیفیت نماز به حد اعلا یا مناسب برسه

خوبه که حینه توبه از دوستان گناه الود ! و نشانه های بدی که یاد اور گناه هستند دوری کنیم و عینه گناه, اونها رو کنار بذاریم
    یا لااقل کمتر به سمت اونها بریم ...

مثلا ممکنه یک دوره ای . ازین (مراقبت ازخود) غافل شده باشیم
    و بدون احتیاط و مراعات با هر کسی و هر چیزی خیلی راحت و بدون گزینش و انتخاب اشنا و قاطی شده باشیم
    که باید ازونها دوری کنیم .
    حالا دوست یا دشمن !!!

ادم گناهکار مثل ابی میمونه که به بذر کاشته شده از گناه در ذهن ما جون و قوت میبخشه
    ما باید تا حدی پیش بریم که در صورت مواجهه یا مقابله با گناهکار بذر بدی در خاک وجود ما وجود نداشته باشه
    یا اینکه لااقل اجازه ندیم که این بذر در حاله نابودی, دوباره شارژ و بیدار و فعال بشه !

که این امر معمولا با دوری یا لااقل احتیاط و مراقبت و کم توجهی به گناه و گناهکار ممکن میشه ..
    کم توجهی ! نه دوستی زیاد و نه دشمنی بیش از حد ...
    ملکه های ذهنی خدایی ما با دوری از بدی و نزدیکی به خوبی قوت می گیرند .

خود منم
    هر زمان که سرحال و روبراه بودم یعنی برای رسیدن به نشاط و سلامت, ذهن و روح و جسم را ورز دادم یا به عبارتی ورزش دادم
    عبادت بهتر و کاملتری داشتم . و بیشتر زمانی که صبح تا شب پشت میز کار و مطالعه یا هر چی نشستم و بدون استراحت و تحرک کافی خودمو رو سرد و خاموش و ساکن دیدم . در اون موقع گرفتار وسواس فکری شدم یا عبادت با کیفیت مناسبی نداشتم .

حالا این ورز و تحرک برای وجود ساکن و کوفته میتونه هر کار مفیدی باشه
    از ورزش گرفته تا باغبانی و نظافت و رسیدن به پاکی جسم و ذهن و روح و مدوامت در عبادتی مثل نماز ...
    مثلا به جا اوردن چند رکعت نماز قضای بیشتر برای درک و توجه بیشتر با تامل و توجه به معنی ایات و اذکاری که میخونیم .

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

17. صلوات ها 4

علاقه
    دین اسلام,علم مدیریت,نجوم و کشفیات ناسا,ویدئوگیم,فوتبال سالن و کمی هم فیلم
    نوشته
    151
    حضور
    10 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    509

سلام.
    کتابهای مربوط به برزخ مثل سیاحت غرب رو مطالعه و سعی کن ذکر بگی.انشالله جواب میده.
    گفتم کلید سرای ابدی چیست###فریاد برآوردو بفرمود نماز است

19. صلوات ها 4

علاقه
    خدا-دین کشور-خانواده-دوستان-کمک-ورزش-پیاده روی برای زیارت-سایتم
    نوشته
    93
    حضور
    2 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad Rez4 نمایش پست ها
    سلام
    سره نماز سعی نکنید به چیزی فکر نکنید بلکه سعی کنید به خدا فکر کنید.کم کم فکره خدا جای فکرای دیگه رو میگیره.جایی که خیر وارد شد شر کم کم محو میشه.
    برای این اول بشینید و ترجمه آیاتی که سره نماز میخونید و جملات مخصوص نماز مثل قنوت و سلام و تشهد و غیره رو یاد بگیرید اینطوری در هر جمله فکرتون به مفهومش میره.
    بعد هم قبل از حضور بر سر نماز اول هدفتون رو مرور کنید اینکه قراره در اون زمان با خلوص بیشتری با خداتون دردودل کنید و عبادتش کنید.
    نگران نباشید کم کم به خدا نزدیک میشید و نور الهی باعث میشه تاریکی نتونه جلوتر بیاد و هر لحظه ازتون فاصله بگیره .
    همین راهتون رو ادامه بدید ولی لازمه با مطالعه با انجام کارهای نیک خودتون رو بیشتر به خدا نزدیک کنید حتی اگه افکار زشت بخواد بهتون هجوم بیاره.این افکار کم کم خودش محو میشه به شرطه رفتن به سمت حق.
    یادتون نره درست زمانی که قراره سمت حق برید مسائلی از قبیل همین افکار میخوان جلوتون رو بگیرن و شما رو به خودشون سرگرم کنن تا با دور شدنتون از حق به خودشون نزدیکتون کنن.پس راهو به سمت خدا ادامه بدید
    ویرایش توسط hhosseinn : ۱۳۹۳/۰۵/۰۷ در ساعت ۲۲:۵۸
    صحت باورها در بین شیعیان باید با کلام حق (خدا و فرستادگانش و معصومین) سنجیده شود

ابـــــر بــــاران

A b r e B a r a n . I r

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری