صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهی برای پایان یک رابطه!

نوشته
    65
    حضور
    1 روز 20 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    220

راهی برای پایان یک رابطه!

سلام
    من یه دختر 18 ساله هستم که حدودا دوساله با یه آقا پسر 25 ساله توی اینترنت آشنا شدم.
    اوایل یه رابطه معمولی داشتیم و به اصلاح دوست اجتماعی بودیم.
    بعد از یه مدت،من که یه دختر کاملا چشم و گوش بسته بودم،با محبتای بی چشم داشتی که این آقا پسر به من میکرد؛
    احساس وابستگی و حس دوست داشتن بهش پیدا کردم.
    بعد از حدودا یه سال و نیم،ایشون به من به طور مستقیم علاقشو ابراز کرد و منم تحت تاثیر حسی که بهش داشتم،بهش ابراز علاقه کردم و وابستگیمون به همدیگه بیشتر شد.
    توی این مدت ایشون به جز چند بار که به طور غیر مستقیم ازم شماره خواست،دیگه هیچ اصراری نکرد.
    هر دومون هم میدونستیم و میدونیم که این علاقه ای که به هم داریم هم نمیتونه به دلیل اختلاف زیاد عقایدی که با هم داریم؛منجر به ازدواجمون بشه.
    جدیدا هم تصمیم به جدایی گرفتیم چون هردومون میدونیم که عاقبته این وابستگی ؛
    فقط به زندگی آیندمون آسیب میرسونه ولی به دلیل وابستگی زیاد،خیلی برامون سخته.
    اون پیشنهاد داده که کم کم در عرض یک سال رابطمونو کمرنگ کنیم.
    ولی من میترسم که توی این یه سال بیشتر وابسته بشم.
    وقتی به جدایی فکر میکنم واقعا دلم میگیره ولی میدونم این اتفاقیه که باید بیفته.
    میخواستم ازتون بپرسم که چیکار باید بکنم و راه درست چیه؟
    لطفا اگه میشه کارشناس سوال من ، آقای حامی باشن.
    ممنون

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

راهی برای پایان یک رابطه!

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

سلام خدمت شما خواهر محترم
    از حسن اعتمادتون به بنده متشكرم

نادر شاه به شهري رفت به سربازي تشر رفت كه چرا وقتي من آمدم به من احترام نظامي نگذاشتي و برايم توپ شليك نكردي؟!
    سرباز از ترس گفت قربان به هزار دليل.
    نادرشاه گفت: بگو
    سرباز: قربان من باروت نداشتم
    نادر شاه گفت: كافيه قانع شدم

گاهي براي رويارويي با مشكلات با پاسخ هاي متعددي كه مي دهيم در واقع فرد را از مشكل دور مي كنيم. همان كه يك دليل قانع كننده مي تواند از نصد و نود نه دليل ديگر بي نيازمان كند
    گاهي يك راه كار دقيق و كليدي ما را از راهكارهاي متعدد ديگر بي نياز مي كند بسياري از افراد براي ترك مثلا پرخوابي، پرخوري، سيگار يا خودارضايي با فهرستي از راهكارهاي مختلف روبرو مي شوند ولي راهكار كليد بيان نمي شود.
    راهكار كليدي بيرون از ما نيست در درون ما است.
    قدرت اراده ما مهم ترين عامل موفقيت ما است. اگر به اين قدرت توجه نكنيم
    اگر اين قدرت قوي را كم بگيريم
    اگر خود را بي ارزش و ناتوان در نظر بگيرم و در برابر مشكل سست باشيم و وارفته هيچ كسي نمي تواند براي ما كاري بكند
    بنابراين به خودمان بياييم
    توجه داشته باشيم كه اراده داريم. گاهي براي لجبازي باديگران حسابي در مثلا قهر كردن اراده جدي مي گيريم ....
    گاهي تصور مي كنيم مثل باطري از اراده خالي شده ايم
    شخصي به امام صادق گفت شخصي خودارضايي مي كند و مي گويد من توان ترك ندارم و معتاد شده ام امام فرمودند در جمع نيز اين كار را مي كند؟ گفت نه
    امام فرمودند پس مشخص مي شود اراده دارد.
    بله ما مي توانيم با تكرار من نمي توانم نمي توانم خودمان را سست كنيم
    ولي در برابر با تشر رفتن به خودمان كه تو چيزي كم نداري و...بر تصميم خودمان مصمم باشيم.
    ادامه دارد...

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 19

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

پس اساس كار توجه به اراده خودمان است و اين بيش از 90 درصد راه حل است.
    برخي راهكارهاي متكي به اراده
    1- فهرست كردن ضررهاي اين كار و فهرست كرد فوايد ترك اين ارتباط و مرور آن
    توجه به اين كه اين مرد بيگانه مي تواند سبب بيگانه شدن شما از همسر شرعي خودتان شود چون ذهن شما براي پذيرش همسرتان آزاد باشد
    توجه به اين كه اين كار گناه است و گناه عايق محكمي براي استجابت دعا است و بسياري از بي توفيقي ها و ناآرامي ها در اثر خروج از مسير فطرت است و ناسپاسي به خداوند است و...
    توجه به اين كه برخلاف دستور خدا عمل مي كنيد خداوند فرموده در كارهاي نيك و خودكنترلي ديني همديگر را كمك كنيد نه در گناه و تجاوز از حدود خداوند.
    2- توجه جدي به نماز.قران مي فرمايد نماز انسان را از گناه و منكرات دور مي كند( گناه نيز عايق ضخيمي براي وصل شدن سيم ارتباطي ما به خدا و ائمه است و ما را از نماز واقعي مغزدار باز مي دارد)
    3- تلاوت روزانه قران بعد از سه وعده نماز. كم ولي با تدبر و تأمل- نماز و قران و ذكر مانند شارژ كردن گوشي همراه است يعني سبب نشاط و شارژ شدن ما مي شود
    4- گاهي بي قراري ها و اضطراب سبب ايجاد چنين ارتباطي مي شود يعني وابستگي ما به دليل روان ناآرام ما است بنابراين درمان اصلي توجه به معنويات و عوامل آرامش بخش و اضطراب زدا است. وگرنه براي رسيدن به آرامش كاذب مانند برخي با پرخوري و يا پرخوابي يا سيگار يا ارتباط با جنس مخالف يا خودارضايي مي آوريم و با اين كار نه تنها مشكل را حل نمي كنيم بلكه قوز بالاي قوز ميشه و مشكل روي مشكل.
    5- اين تاپيك را با دقت زياد مطالعه كنيد:
    http://www.askdin.com/thread40712.html
    6- توبه واجب فوري است و شيطان لعين قسم خورده كه مانع رستگاري ما شود زمزمه من بخشيده نمي شوم از شيطان درون و بيرون است ولي خداوند خود را در سوره زمر آيه 53 عرفي كرده رجوع كنيد
    بنابراين سريع كنيد و طناب رحمت و غفران خداوند را بگيريد و اين چاه تير و تار بيرون بياييد و بدانيد كه خوشحالي خداوند براي بازگشت ما از گناه وصف نشدني است
    7- يك سيگاري كه مي خواهد سيگار را ترك كند از دوستان سيگاري و محيط وسوسه انگيز و پاك سيگار فاصله مي گيرد محركات ارتباط او را را كاملا از بين ببريد
    8- همين طور كه خواب خواب مي آورد ارتباط هم ارتباط اين براي شما ثابت شده است بنابراين با قطع ارتباط هميشگي خود را رها كنيد و نجات دهيد
    9- توكل به خدا، توسل به ائمه، دعا و صدقه و نذر فراموش نكنيد
    ................................
    يا حبيب من لا حبيب له
    اي خدايي كه دوست كساني كه دوستي ندارند

9. صلوات ها 14

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    - توكل به خدا، توسل به ائمه، دعا و صدقه و نذر فراموش نكنيد
    سلام.داش این نباید گزینه 1 باشه؟

شبهای درازِ بی عبادت چه کنم؟
    قلبم به گناه کرده عادت چه کنم؟
    گویند کریم است و گنه میبخشد
    گیرم که ببخشید،ز خجالت چه کنم؟

11. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

پیامبر اکرم (ص) : «من عشق فعفّ ثم مات، مات شهیدا؛
    هر کس عاشق شود و عفت بورزد (به گناه آلوده نشود) و آن گاه بمیرد، شهید مرده است.»
    (کنز العمال،حدیث6999)

بله كار سخت، مزد عالي دارد

13. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

نقل قول نوشته اصلی توسط عشق فقط پسر فاطمه نمایش پست ها
    سلام.داش این نباید گزینه 1 باشه؟
    سلام
    ممنون از توجه شما

برخي از نكات بالا زمينه ساز است يعني اول زمين بايد مستعد شود بعد بذر اصلاح شده كاشت وگرنه از بين مي رود
    در ضمن بسيار از اينها پشت سرهم است يعني اين طور نيست كه بگوييم روز اول اين كار را بكن روز دوم فلان كار را همين الان توبه همين الان توسل
    دقيقا مثل اين كه ما به كسي سلام مي كنيم اين سلام معني ابتدا و شروع ندارد در كل زندگي فرد اين دعا را مي كنيم كه الهي سالم باشي
    يا سلام پاياني كه عرب ها مي گويد به معني نهايت نيست به معني اين كه هميشه در پناه حق باشيد

15. صلوات ها 11

نوشته
    6
    حضور
    9 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    18

کاملا حق با جناب حامی هست.قدرت اراده بهترین راهکاره.اگر تمام دنیا جمع بشن و راه کار ارائه بدن تا شخص خودش نخواد تصمیم نگیره و اراده نکته هیچ تغییری حاصل نخواهد شد.

17. صلوات ها 10

علاقه
    مطالعه در مورد دين اسلام
    نوشته
    300
    حضور
    10 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1387

ببين من فكر كنم بيشتر از علاقه بهش وابسته شدي برعكس اقايون كه چهره زيبا إمكان داره علاقمند شون كنه براي خانومها صحبت هاي زيباي يك مرد إمكان داره علاقمند شون كنه از قديم گفتن مرد با چشم و زن با گوش عاشق ميشه ، ببين من بهت حق ميدم كارت سخته يكسال خيلي زياده از طرفي خيلي ها هم بودن از طريق اينترنت دوست شدن و ازدواج كردن نمونه اش دختر عمه ي خود من ، ولي تو ميكي نميتونيد به خاطر اختلاف عقيده و شرايط ازدواج كنيد پس چرا ميخواي يكسال ادامه بدي رابطه رو ؟ جدايي بعد يكسال بهتره يا دوسال ؟ به نظر من سريع رابطه ات رو قطع كن چون واقعا بعدا ضربه خواهي خورد اين رو هم بدون كاملا دركت ميكنم تو اين موضوع

19. صلوات ها 8

علاقه
    مطالعه در مورد دين اسلام
    نوشته
    300
    حضور
    10 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1387

من خودم اگه تو شرايط تو بودم حتما رابطه رو سريع قطع ميكردم چون آدمي هستم يا به كسي وابسته نميشم يا شدم فكر فراموش كردن طرف مساويه با مرگه من چون واقعا سخته براي يه زن به حرفهاي يه مرد دل ببنده بعد تصور كنه قراره همه چي تموم بشه ، به نظر من متوسل شو به ائمه و محكم تصميم بگير ديگه باهاش هم كلام نشي حتي يه كار كن يه مدت به اينترنت دسترسي نداشته باشي چون شايد با وجود نت وسوسه بشي بري دوباره باهاش حرف بزني

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری