جمع بندی آیا این حرف درست است که بی بی زهرا(س) در مجلس عزای پسرشان شرکت می کنند؟

تب‌های اولیه

71 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا این حرف درست است که بی بی زهرا(س) در مجلس عزای پسرشان شرکت می کنند؟

سلام.
ببخشید این حرف درسته که خانم فاطمه زهرا تو مجلس امام حسین شرکت میکنن و گریه کن هاشو شفاعت میکنن؟یا

شب اخر مجلس خانم میان تو مجلس.

ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صادق

عشق فقط پسر فاطمه;546526 نوشت:
سلام.
ببخشید این حرف درسته که خانم فاطمه زهرا تو مجلس امام حسین شرکت میکنن و گریه کن هاشو شفاعت میکنن؟یا

ممنون

پاسخ:

با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما و سپاس از ارتباط تان.
در ابتدا بايد اشاره شود كه در اين خصوص روايتي ذكر نشده ولي دو مطلب در اين خصوص قابل ذكر است:
مطلب اول اين كه: اگر چه نمي توان ادعا كرد كه روح يكي از ائمه اطهار يا فاطمه زهرا (س) در مجلسي حاضرند و بر مصائب امام حسين (ع) محزون هستند، اما اصل مسئله حزن ائمه قابل توجيه است و مانع عقلي يا روايي ندارد، زيرا از آن جا كه بين دنيا و برزخ براي بعضي انسا ن ها مانند معصومين (ع) حائلي وجود ندارد، يعني برزخيان مي توانند با اراده خدا با اهل دنيا ارتباط داشته با شند و بالعكس اهل دنيا نيز مي توانند با آنان ارتباط بر قرار نمايند و از حالات يكد يگر با خبر شوند و انسان هاي نيكوكار و صالح گر چه در بهشت برز خي هستند و در آن جا غمگين نيستند، ولي گاهي كه با انسان ها در دنيا ارتباط بر قرارمي كنند و از حال آنان با خبر مي شوند و مصائب گذشته را به ياد مي آورند، غمگين مي شوند.(1)
نظير مطلبي كه در مقاتل در باره حضور پيامبر، امام علي وحضرت فاطمه (س) در شب يازدهم كنار بدن امام حسين به نقل ساربان آمده است. (2)
مطلب دوم اين كه برخي مومنان و ارادتمندان اهل بيت مطالبي را در اين باره نقل نموده اند كه هرچند به عنوان مطلبي مستند و قابل استدلال محسوب نمي شود. اما تبركا يك نمونه ذكر مي گردد:
نقل شده از حاج شيخ محمّد طاهر روضه خوان شوشترى كه از متديّنين و موثّقين در نجف اشرف است كه من در طفوليت كه به سنّ دوازده سالگى بودم در شب دوشنبه اى ساعت شش از شب گذشته بود به اتّفاق پدرم به مجلسى از مجالس عزادارى امام حسين (ع) رفتيم كه پدرم روضه بخواند چون وارد آن مجلس شديم، صاحب مجلس (كه مشهدى رحيم نام داشت) اعتراض كرد به پدرم كه چرا دير آمدى مردم در اين وقت نمى آيند و بايد ابتداء مجلس را زودتر قرار دهيم. از اعتراض او پدرم دلش شكست و گفت اى مشهدى رحيم بدانكه پيغمبر (ص) على و حسن و حسين (عليهم السلام) حاضرند و سوگند ياد مى كنم كه بى بى فاطمه زهرا سلام اللّه عليها و فرزندان معصومش (عليهم السلام) حاضرند شما غم نخوريد. انشاءاللّه تا هفته آينده مجلس شما بهتر و مرتب تر از اين خواهد شد.
پس پدرم با دل شكسته (از سخنان صاحب مجلس) منبر رفت و مشغول به خواندن مصيبت شد تا شروع به خواندن مصيبت كرد و رسيد به خواندن اشعار دعبل ابن على خزاعى در آن وقت من در طرف راست منبر نشسته بودم كه ناگاه پدرم رسيد به اين بيت:
افاطم لو خلت الحسين
:Gol: مجدلا و قد مات عطشانا بشط فرات
يك وقت ناله ضعيفى از طرف راست منبر بلند شد و به گوشم رسيد كه گويا زنى زمزمه مى كند چون گوش دادم شنيدم كه گريه مى كرد و سخنانى مى فرمود كه: از جمله سخنانش اين بود كه مى فرمود:(يا ولدى يا حسين ) يعنى اى فرزندم اى حسين (ع ) چون من متوجه سمت چپ و راست شدم كسى را نديدم از اين مسئله تعجب نمودم !! آنگاه يقين نمودم اين صداى بى بى عالم زهراى اطهر سلام اللّه عليها مى باشد پس بى اختيار شدم و بر سر و سينه خود چنان زدم كه پدرم از بالاى منبر متوجه من شد و گفت چه رسيده است تو را؟
من ساكت شدم. ولى صداى ناله پى در پى مى آمد تا اينكه پدرم از منبر فرود آمد و آن ناله قطع شد. چون از آن مجلس خارج شديم پدرم به من فرمود به تو چه رسيده بود كه در وقت مصيبت خواندن من تو بى طاقت شدى و حال اينكه اين نحو اشعار را تو مى دانى.
قصه را براى مرحوم پدرم نقل كردم آن مرحوم بى طاقت شده و مشغول بگريه كردن شد و مرا دعا نمود كه با محمّد و آل او صلوات اللّه عليهم اجمعين محشور شوم آنگاه فرمود: منهم با تو باشم .
چون هفته ديگر شد در همان وقت هفته گذشته به آن مجلس رفتيم ناگاه ديدم مملو از جمعيت است كه من ايشان را نمى شناختم و نور از صورت هاى ايشان متصاعد بود. پس تعجب نمودم !!!
با خود گفتم: اينها مردمان نجف نيستند. و يقين نمودم كه اينها انوار اللّه اند كه براى خوشنودى صاحب آن مجلس حاضر شده اند. و بعد از آن قضيه تمام هفته هائي كه آن مشهدى رحيم روضه داشت، ازدحام كثيرى مى شد تا اينكه بانى مجلس فوت شد مجلس تعطيل گرديد. و من اين سرگذشت را مى گويم در حالي كه شاهد مى گيرم بر خود خدا را كه در گفتار خود صادقم.

پي نوشت:
1. حسيني تهراني، معاد شناسي نشر حكمت قم 1375ش، ص 250 الي 256.
2. محمد جواد ذهني، مقتل از مدينه تا مدينه، نشر دفتر نشر اسلامي تهران، 1378 ش، ص 764.

[="Black"]سلام.ممنون.

انشالله ما خانم فاطمه زهرا رو ببینیم.
[/]

سلام.

ممنون

انصافا" شما اين چيزايي رو كه مداح جماعت براي داغ كردن مجلس ميسازن باور ميكنيد؟

خانم فاطمه زهرا (ص) خیلی ارزشمندو بزرگن ولی دیگه خدا نیستن که در تمام مجالس در یک روز همزمان شرکت داشته باشن.درضمن کسی هم بخواد شرکت کنه آقا امام زمان حضرت مهدی (عج) هستن که در یک مکان خاصی که نمیشه فهمید شرکت میکنن و عزاداری میکنن اینم باز از برداشت خودمه در هر صورت وقتی خانم فاطمه (س) و فرزندانشون در بهشت کنار هم هستن در بهترین جای بهشت چطور ناراحتی میکنن وقتی نزدیکن؟البته اینو خیلی قبول دارم از مخلصان اهل بیت و حرکاتشون در اون روزهای خاص باخبرن و دعا میکنن.
البته این برداشت خودمه واگرنه خداوند تواناست شایدم اینطور باشه الله اعلم.

moaqfe;548870 نوشت:

با سلام .
عید تان مبارک وروزه ها تان مقبول .
البته توجه داشته باشید که حضوری فزیکی حضرت بی بی را کسی ادعا ننموده .
ولی تجلیات ملکوتی اورا نباید انکار نمود .
این حرف بوعلی همیشه در گوش تان باشد که گفت :
کلما قرع سمعک فذر ه فی بقعه الامکان= هر چیزی از این دست شدید در برقعه ی امکان بگذارید منکر آن نشو ید ممکن است وجود داشته باشد ولی شما توان درکش را ندارید .
مگر امید ندارید بعد از 150 سال وقتی خواستید راهی بهشت شوید .
در حال نزع حضرات معصومین ع بر شما تجلی کند ؟؟؟.
پس مواظب باش دقیق حرف یزن .

منظورم این نیست که در این باره نباید حرفی زد .
مراد این است که در این باره باید سوال گونه حرف زد وپرس وجو نمود .
ممکن است در این گفته ها نکته های نهفته باشد که انکار آن به ضررمعرفتی ویا ایمانی انسان تمام شو .

hhosseinn;548882 نوشت:
خانم فاطمه زهرا (ص) خیلی ارزشمندو بزرگن ولی دیگه خدا نیستن که در تمام مجالس در یک روز همزمان شرکت داشته باشن.درضمن کسی هم بخواد شرکت کنه آقا امام زمان حضرت مهدی (عج) هستن که در یک مکان خاصی که نمیشه فهمید شرکت میکنن و عزاداری میکنن اینم باز از برداشت خودمه در هر صورت وقتی خانم فاطمه (س) و فرزندانشون در بهشت کنار هم هستن در بهترین جای بهشت چطور ناراحتی میکنن وقتی نزدیکن؟البته اینو خیلی قبول دارم از مخلصان اهل بیت و حرکاتشون در اون روزهای خاص باخبرن و دعا میکنن.

باسلام .
فعلا فرصت پاسخ نیست اگر علاقه مند هستید این مسله برای تان حل شود انشاءالله از روز شنبه سوال تان را مطرح نماید تا جواب کافی تقدیم شود .

صادق;548887 نوشت:
باسلام .
فعلا فرصت پاسخ نیست اگر علاقه مند هستید این مسله برای تان حل شود انشاءالله از روز شنبه سوال تان را مطرح نماید تا جواب کافی تقدیم شود .

سلام
البته قصدم سوال نبود ولی علاقه زیادی به این مباحث دارم هروقت فرصت داشتید روی همون نظرم یعنی در صورت رد نظرم یا تصحیح نظرم توضیح بفرمایید.اینطوری بنظرم عمیقتر میتونم متوجه منظورتون در مدت کوتاهتری بشم.

[="Black"]

moaqfe;548870 نوشت:

سلام.یعنی شما باور نمیکنید دوست عزیز؟اقا صادق یه روایت گفتند.[/]

[="Black"]

hhosseinn;548882 نوشت:

سلام.درسته خدا نیستند ولی پیش خدا که هستند و میتونن در خواست کنن.[/]

سلام علیکم.
مدتها پیش توی دانشگاهمون مداح جوانی آورده بودند که ذکر مصیبت فاطمه زهرا س رو در روز شهادت آن بزرگوار میگفتند بعد از سینه زنی هم چند داستانی رو نقل کردند که آخرش میگفت حضرت فاطمه س برای مجلسی که همین چند وقت پیش برگزار شده بود چای میدادند و کلا چایی مجلس با حضرت بوده.منم بعد از مجلس رفتم باهاش بحث کردم گفت این داستانها توی کتاب اصول مداحی 1 و 2 گفته شده.
میخوام بگم این داستانها و مسائلی که خیلی راحت داره جدیدا نقل میشه توی مجالس عزاداری بعضی از مداحان اصلا در شان و منزلت ائمه معصومین نیست و در کل یه چیزای نقل میشه که آدم شاخ در میاره.

عشق فقط پسر فاطمه;548908 نوشت:
سلام.درسته خدا نیستند ولی پیش خدا که هستند و میتونن در خواست کنن.

سلام.اول بگم من خودم عاشق خانم فاطمه زهرا و اهل بیت هستم . اما در ادامه باید بگم بله منم گفتم که خدا تواناست.ولی فقط خدا میتونه در همه جا وجود داشته باشه.نمیگم که نمیتونن به یک چشم بهم زدن از جایی به جای دیگه ای حضور پیدا کنن یا نتونن از حال انسانهایی باخبر باشن البته نه به صورت مستقیم و نه بصورت حضور در چند مکان بصورت همزمان. اون خصوصیتی که در همه جا بتونن همزمان حضور داشته باشن برای خداست چون چیزی که مشخصه ظرفیت یک انسان در بالاترین حدش باز فکر نکنم تا این حد باشه که همزمان تمام محلها رو حضور داشته باشن.همونطور که میدونیم این بزرگواران انسانهای بزرگی بودن و طبق همین انسانیت و در این انسانیت تونستن به اون درجه و مرتبه بالا برسن.و حتی اون دنیا هم به عنوان یک انسان هستن اما با درجه و قرب بیشتری به خداوند.
اما درصورتی که خدا بخواد اون توانایی رو به ایشان بدن باید یک چیزی فراتر از انسان باشن در صورتی که انسان اشرف مخلوقاته با همون خصوصیاتی که میتونه در این دنیا خودشو به بالاترین مرتبه خوب بودن برسونه.
البته باز میگم الله اعلم و من در سطح خصوصیات انسانی این رو برداشت کردم.وقتی میگیم فلان انسان پاکی طی الارض هست یعنی خداوند کمک کرده از مکانی به مکان دیگه بره یعنی برش داره و ببره جای دیگه واگرنه در همون حالت خوده اون انسان از درون یعنی از قدرتهای درونیه خودش طوری نیست که بتونه در چندین محل همزمان مطلع باشه.
من از این سطح بررسی کردم واگرنه تا آخر عمرمم لازم باشه میگم خدا تواناست.و الله اعلم.

[="Black"]

hhosseinn;548928 نوشت:
سلام.اول بگم من خودم عاشق خانم فاطمه زهرا و اهل بیت هستم . اما در ادامه باید بگم بله منم گفتم که خدا تواناست.ولی فقط خدا میتونه در همه جا وجود داشته باشه.نمیگم که نمیتونن به یک چشم بهم زدن از جایی به جای دیگه ای حضور پیدا کنن یا نتونن از حال انسانهایی باخبر باشن البته نه به صورت مستقیم و نه بصورت حضور در چند مکان بصورت همزمان. اون خصوصیتی که در همه جا بتونن همزمان حضور داشته باشن برای خداست چون چیزی که مشخصه ظرفیت یک انسان در بالاترین حدش باز فکر نکنم تا این حد باشه که همزمان تمام محلها رو حضور داشته باشن.همونطور که میدونیم این بزرگواران انسانهای بزرگی بودن و طبق همین انسانیت و در این انسانیت تونستن به اون درجه و مرتبه بالا برسن.و حتی اون دنیا هم به عنوان یک انسان هستن اما با درجه و قرب بیشتری به خداوند.
اما درصورتی که خدا بخواد اون توانایی رو به ایشان بدن باید یک چیزی فراتر از انسان باشن در صورتی که انسان اشرف مخلوقاته با همون خصوصیاتی که میتونه در این دنیا خودشو به بالاترین مرتبه خوب بودن برسونه.
البته باز میگم الله اعلم و من در سطح خصوصیات انسانی این رو برداشت کردم.وقتی میگیم فلان انسان پاکی طی الارض هست یعنی خداوند کمک کرده از مکانی به مکان دیگه بره یعنی برش داره و ببره جای دیگه واگرنه در همون حالت خوده اون انسان از درون یعنی از قدرتهای درونیه خودش طوری نیست که بتونه در چندین محل همزمان مطلع باشه.
من از این سطح بررسی کردم واگرنه تا آخر عمرمم لازم باشه میگم خدا تواناست.و الله اعلم.

حالا شاید همزمان نباشه.
شاید تو هر مجلسی 1 دقیقه حضور پیدا کنن.
[/]

عشق فقط پسر فاطمه;548945 نوشت:
حالا شاید همزمان نباشه.
شاید تو هر مجلسی 1 دقیقه حضور پیدا کنن.

درسته منم گفتم که به این صورت میشه ولی همزمان نمیشه.حالا چرا بحث همزان رو کشیدم وسط؟چون بعضی مداحان به حضور فیزیکی ایشون زیاد تاکید دارن چون طوری میگن انگار هستنو ما نمیتونیم بشناسیم کدوم یک از این افراده دوره ورمونن. در صورتی که بعضی مجالس میشه قشنگ بر روی شرکت کننده هاشون نظارت داشت و دید کی چه مدتی هست.اصولا چون جسم این بزرگواران در این دنیا به خاک سپرده شده و روح این بزرگواران هم در بهشت جای گرفته پس اینطور بیان کردن که ایشون حضور فیزیکی دارن کمی عجولانست.و اصولا چون حضور فیزیکی قابل مشاهدست نمیشه در تمام مجالس یهو دید یکی از حضار غیب میشه.
بیشتر بحثم بر روی نوع گفتاره مداحانه که به نوعی زیاده روی میکنن و یک جورایی دین رو زیاد از حد از واقعیات دور میکنن.

[="Black"]

hhosseinn;548955 نوشت:
درسته منم گفتم که به این صورت میشه ولی همزمان نمیشه.حالا چرا بحث همزان رو کشیدم وسط؟چون بعضی مداحان به حضور فیزیکی ایشون زیاد تاکید دارن چون طوری میگن انگار هستنو ما نمیتونیم بشناسیم کدوم یک از این افراده دوره ورمونن. در صورتی که بعضی مجالس میشه قشنگ بر روی شرکت کننده هاشون نظارت داشت و دید کی چه مدتی هست.اصولا چون جسم این بزرگواران در این دنیا به خاک سپرده شده و روح این بزرگواران هم در بهشت جای گرفته پس اینطور بیان کردن که ایشون حضور فیزیکی دارن کمی عجولانست.و اصولا چون حضور فیزیکی قابل مشاهدست نمیشه در تمام مجالس یهو دید یکی از حضار غیب میشه.
بیشتر بحثم بر روی نوع گفتاره مداحانه که به نوعی زیاده روی میکنن و یک جورایی دین رو زیاد از حد از واقعیات دور میکنن.

بنظر شما تو یه هیئتی که 2000 تا سینه زن داره میشه فهمید کی میره و کی میاد؟[/]

این رو هم بگم جدا از همه نظراتم که حتی حضرت امام حسین (ع) در خوابشون که جدشون رو دیدن و پیامی به ایشون دادن میشد به نوعی در خلوت و براشون ظاهر بشن و بگن.
اما در بعضی مواقع ما واقعا داریم یه چیزایی رو از تخیلمون به دین اضافه میکنیم.این دنیا هست و اون دنیا هم هست ولی خداوند برنامه ای داره و این برنامه طوریه که مرگ پلیست که انسان تاکید میکنم انسان وقتی ازش گذشت دیگه نمیتونه برگرده جز در مسائلی مثل خواب که روح میتونه پیامهایی به زنده ها بده.

[="Black"]

hhosseinn;548965 نوشت:
این رو هم بگم جدا از همه نظراتم که حتی حضرت امام حسین (ع) در خوابشون که چدشون رو دیدن و پیامی به ایشون دادن میشد به نوعی در خلوت و براشون ظاهر بشن و بگن.
اما در بعضی مواقع ما واقعا داریم یه چیزایی رو از تخیلمون به دین اضافه میکنیم.این دنیا هست و اون دنیا هم هست ولی خداوند برنامه ای داره و این برنامه طوریه که مرگ پلیست که انسان تاکید میکنم انسان وقتی ازش گذشت دیگه نمیتونه برگرده جز در مسائلی مثل خواب که روح میتونه پیامهایی به زنده ها بده.

یه مردی بود با امام حسین حرف میزد,نظر شما چیه؟[/]

عشق فقط پسر فاطمه;548968 نوشت:
یه مردی بود با امام حسین حرف میزد,نظر شما چیه؟

یعنی چی؟یه مردی بود با امام حسین حرف میزد خب؟اگه روایتیه بفرمایید

[="Black"]وارد کربلا شد ,دید طرف کنار ضریح داره با امام حسین حرف میزنه
گفتم تو امام حسین و میبینی؟گفت ها هو تو نمیبینی؟

گفتم چطور به این مقام رسیدی؟
گفت من اطراف کربلا گوسفند داشتم.
زندگی میکردم با خانمم بودم و پدر و مادر پیرم.یه مرکب داشتم.
شب جمعه به شب جمعه یکشون و میاوردم کربلا
یه روز مادرم و میاوردم یه هفته پدرم
یه هفته که خواستم مثلا مادرم و بیارم پدرم گفت منم میخوام بیام
گفتم من یه مرکب که بیشتر ندارم
در ثانی زنم اینجا تنهاست
خانمم گفت ببر حتما یه حکایتی هست یه سری هست ببرش
یکیشون و رو کولم گرفتم یکی شونم سوار مرکب کردم اومدم خیلی خسته پام تو گل رفت پام پیچ خورد همونجوری وارد کربلا شدم خسته و کوفته رفتم تو حرم اباعبدلله الحسین ,
خود امام حسین به استقبالم اومد از اون سال به بعد پدر و مادرم مردن ولی هر وقت من کربلا میرم خود ابی عبدلله رو میبینم و باهاشون حرف میزنم!
[/]

عشق فقط پسر فاطمه;548978 نوشت:
وارد کربلا شد ,دید طرف کنار ضریح داره با امام حسین حرف میزنه
گفتم تو امام حسین و میبینی؟گفت ها هو تو نمیبینی؟

گفتم چطور به این مقام رسیدی؟
گفت من اطراف کربلا گوسفند داشتم.
زندگی میکردم با خانمم بودم و پدر و مادر پیرم.یه مرکب داشتم.
شب جمعه به شب جمعه یکشون و میاوردم کربلا
یه روز مادرم و میاوردم یه هفته پدرم
یه هفته که خواستم مثلا مادرم و بیارم پدرم گفت منم میخوام بیام
گفتم من یه مرکب که بیشتر ندارم
در ثانی زنم اینجا تنهاست
خانمم گفت ببر حتما یه حکایتی هست یه سری هست ببرش
یکیشون و رو کولم گرفتم یکی شونم سوار مرکب کردم اومدم خیلی خسته پام تو گل رفت پام پیچ خورد همونجوری وارد کربلا شدم خسته و کوفته رفتم تو حرم اباعبدلله الحسین ,
خود امام حسین به استقبالم اومد از اون سال به بعد پدر و مادرم مردن ولی هر وقت من کربلا میرم خود ابی عبدلله رو میبینم و باهاشون حرف میزنم!

منبعش؟نقالش؟
یک روایتی بگین که امام حسین (ع) گفته باشن جدشون رو از نزدیک در این دنیا حضورا ملاقات کرده باشن.البته بعد از وفات حضرت محمد (ص)
البته با منبع مطمئن

حالا یه چیزیم باز دوباره اضافه کنم.حضرت مسیح مرده ای رو زنده کرد برای اینکه مردم ببینن یعنی معجزه.حالا در اون زمان روح برگشت به همون جسم و جسم برخواستو حضور پیدا کرد.حالا چطور باید قبول کنم بدون اینکه خانم فاطمه (س) دیده بشن و از این مشاهده شدن مردم یقین کنن و درسی گرفته بشه و هدفی در این باشه بیانو در مجالس حضور پیدا کنن بدون اینکه این حضور دیده بشه و اثری بزاره بعد برگردن به اون دنیا؟
یادتون نره این بزرگان چون خدا رو در نظر داشتن بزرگ شدن چون به خدا خیلی نزدیکن بزرگ شدن و در این شرایط وقتی در بهشت فرزندشون کنارشون باشن واقعا اونقدر غصه و ناراحتی دارن که دوباره به غمه دنیا گرفتار بشن؟بله نگران وضع مردم هستن ولی غمه دوری فرزند که ندارن.حتی امامانمون جدشون و پدرانشون و مادر بزرگوارشون رو در خواب میدیدن و دقیقا این خوابها بودن که در احادیثو روایات اومده نه حضورا.
بدون منبعی مطمئن بیایم یه چیزایی اضافه کنیم درست نیست

[="Black"]

hhosseinn;548991 نوشت:
له نگران وضع مردم هستن ولی غمه دوری فرزند که ندارن

دوست عزیز شما میگی امکان نداره ایشون بیان تو مجلس؟[/]

سلام
عیدتون مبارک
منم برام همیشه سوال بوده چطور همزمان چند جا هستند. وقتی مداح ها در جاهای متفاوت همین حرف میزنند.اما این سری مداح گفت خانم فاطمه زهرا ی گوشه نظری هم به مجلس ما بکن.اگر اینطور ببینیم که بعضی از مجلس ها از روی ریا هست یا ... اینجور مجالس هم حضور پیدا میکنن؟؟؟ وقتی دومجلس باشه مثلا یکی کاملا خدایی و دیگری برای ریا و ... خانم در هردو مجلس چطور حضور پیدا میکنن؟ چون نقل میکنند در هر مجلسی که ذکر مصیبت سید الشهدا گفته بشه خانم حضور دارند پس چطور در دو مجلس هستند؟

[="Black"]

lili66;549000 نوشت:
مجلس ها از روی ریا هست

ریا تو عزای امام حسین موردی نداره
از دست خدا خیلی کارا بر میاد.نمیتونه ببره چند جا؟[/]

عشق فقط پسر فاطمه;549007 نوشت:

ریا تو عزای امام حسین موردی نداره
از دست خدا خیلی کارا بر میاد.نمیتونه ببره چند جا؟

خدا قادر و عالم هست و به همه کاری توانا .
برای خدا که از رگ گردن به همه ما نزدیکتر هست. و همه هیچ جا نیست که زیر سایه اش نباشی منظور نبود. خانم فاطمه زهرا چند جا همزمان حضور دارند؟؟ یا به قول مداح گوشه نظری به مجالس دارند؟؟

[="Black"]

lili66;549023 نوشت:
خدا قادر و عالم هست و به همه کاری توانا .
برای خدا که از رگ گردن به همه ما نزدیکتر هست. و همه هیچ جا نیست که زیر سایه اش نباشی منظور نبود. خانم فاطمه زهرا چند جا همزمان حضور دارند؟؟ یا به قول مداح گوشه نظری به مجالس دارند؟؟

شما برا حسنش عذا بگیری نظر نداشته باشه؟
این دنیا نشد اون دنیا.
شما به خدا اعتقاد داری؟
بنظر شما خدا نمیتونه کاری کنه که بی بی 1000 جا همزمان باشه؟؟
[/]

عشق فقط پسر فاطمه;549024 نوشت:

شما برا حسنش عذا بگیری نظر نداشته باشه؟
این دنیا نشد اون دنیا.
شما به خدا اعتقاد داری؟
بنظر شما خدا نمیتونه کاری کنه که بی بی 1000 جا همزمان باشه؟؟

بله اعتقاد دارم. بله امکان دارد چون خدا قادر و توانا است و عالم تر هست.

عشق فقط پسر فاطمه;548997 نوشت:
دوست عزیز شما میگی امکان نداره ایشون بیان تو مجلس؟

اولا لطفا تمام صحبتمو نقل قول کنید اینطوری اصلا منظورمو نرسوندید
دوما من نگفتم امکانش نیست میشه چون خداوند تواناست ولی عادل هم هست دانا هم هست و حکیم هم هست. و من میگم در زمانی که خداوند هدفی رو در این کار قرار بده نه اینکه بدون مشاهده باشه و بدون اثر.بالاخره مردم باید از این حضور یه اطلاعی برای بهره مندی داشته باشن حداقل یک نشانه ای برای این حضور باشه.وقتی حتی روایات معتبری هم نیست و براساس داستان بعضی از انسانهاست و وقتی از امامان معصوممون همچین روایاتی در خصوص حضور نداریم چرا باور کنم؟
وقتی خداوندم دانا و حکیم هست و همه ی این هستی بر نظمو برنامست چرا حرکتی که لزوم و اثری نداره باید باور کنم؟
چرا طبق چیزی که اصل انسانه یعنی با گذر از پل مرگ برای انسانهای خوب غمو غصه تموم میشه من چرا باید باور کنم وقتی جضرت زهرا (س) کنار حضرت امام حسین و عزیزانشون هستن باید ناراحتیهای این دنیا رو بیان و دوباره تجربه کنن؟
و خیلی دلایل دیگه

[="Black"]

hhosseinn;549027 نوشت:
با گذر از پل مرگ برای انسانهای خوب غمو غصه تموم میشه من چرا باید باور کنم وقتی جضرت زهرا (س) کنار حضرت امام حسین و عزیزانشون هستن باید ناراحتیهای این دنیا رو بیان و دوباره تجربه کنن؟

چرا امام حسین باید تو محرم خیلی هارو ادم کنه؟
اون که رفته غم و قصه نداره؟
بدنیا چیکار داره؟؟
[/]

یک بنده خدایی از اون بر صحبت میکرد و میگفت:

شما ثابت کن که نیستند.

[="Black"]

user;549030 نوشت:
یک بنده خدایی از اون بر صحبت میکرد و میگفت:

شما ثابت کن که نیستند.

طرف منید یا اونا؟:Gig:[/]

عشق فقط پسر فاطمه;549028 نوشت:
چرا امام حسین باید تو محرم خیلی هارو ادم کنه؟
اون که رفته غم و قصه نداره؟
بدنیا چیکار داره؟؟

داداش من برادر من امام حسین که شخصا و حضوری نمیان بگن تو باید آدم شی.
این آدم شدن اثر بزرگی این افراد بر دنیاست وقتیه که انسانها به خودشون میان و میبینن همچین اشخاص بزرگواری کجا هستنو ما کجاییم.
به نوعی تلنگر و به نوعی جرقه ای برای روشن شدن دل هستش.
در ضمن خداوند به همچین بزرگوارانی دوباره اون دنیا هم غمو غصه میده؟این با عدل خدا سازگاره؟بله نگران میشن. ولی یهو از جاده به خاکی زدیدا. برگردیم به بحث اصلیمون بهتره . جواب اینم که دادم.البته نظر شخصی بود.

[="Black"]

hhosseinn;549032 نوشت:
داداش من برادر من امام حسین که شخصا و حضوری نمیان بگن تو باید آدم شی.
این آدم شدن اثر بزرگی این افراد بر دنیاست وقتیه که انسانها به خودشون میان و میبینن همچین اشخاص بزرگواری کجا هستنو ما کجاییم.
به نوعی تلنگر و به نوعی جرقه ای برای روشن شدن دل هستش.
در ضمن خداوند به همچین بزرگوارانی دوباره اون دنیا هم غمو غصه میده؟این با عدل خدا سازگاره؟بله نگران میشن. ولی یهو از جاده به خاکی زدیدا. برگردیم به بحث اصلیمون بهتره . جواب اینم که دادم.البته نظر شخصی بود.

آقا شما میگی حضرت زهرا نمیتونه بیاد؟؟
من میگم خدا میتونه هر کاری کنه.
نمونشم روایتی که اوایل پست گفتن.
ما رفتیم گیم بزنیم.:ِدی
[/]

عشق فقط پسر فاطمه;549031 نوشت:
طرف منید یا اونا؟

بنده خدایی در مورد امام زمان عج اینطور صحبت میکرد و میگفت (اقتباس از حرفاش):
امام زمان تو مجالس شرکت میکنند؛ من میگم میان؛ شما اگه قبول نداری، ثابت کن که نمیان و نیستند!!

به نظر بنده اهل بیت ع لطف دارن و شرکت میکنن؛ همچنان امام زمان عج شرکت میکنند؛ چطور برای خانواده ایشان مجلس بگیریم ولی نیایند؟ یا اگر نیاییند حتما نظر دارند به مجالس

والله اعلم

پیامبر ( ص ) و تمام امامان ( ع ) و فاطمه ( س ) همگی شهید شده اند و زنده هستند و در پیش خدا روزی میخورند و .... ( طبق قرآن )
امام زمان بر تمام احوال ما شیعیان آگاه هستند
پس به همان دلیل حضرت فاطمه هم میتوانند در چند جا باشند و اثر بگزارند !!
استدلالم منطقی بود یا نه ؟!!

عشق فقط پسر فاطمه;549037 نوشت:
آقا شما میگی حضرت زهرا نمیتونه بیاد؟؟
من میگم خدا میتونه هر کاری کنه.
نمونشم روایتی که اوایل پست گفتن.
ما رفتیم گیم بزنیم.:ِدی

تو پستای قبلی دلایلمو گفتم
بله خدا میتونه الان دنیا رو هم نابود کنه منو شما و اون گیم رو هم نابود کنه نتونید بازی کنید و توانشو داره ولی نمیکنه چون همه چی برنامه و اصولی داره.
نمیخوام دوباره نظرات قبلیم رو در این تاپیک بگم چون خوندید.اون جمله هم که یهو منظورمو جمع بندی میکنید درست نیست چون یا منظورمو نتونستید بگیرید یا دارید مغلطه میکنید.دوستان نظرات قبلیمو بخونن متوجه منظورم خواهن شد.
اون هم روایت نبود چون بدون منبعی مطمئن میشه یه داستان تخیلی.

alibay;549052 نوشت:
پیامبر ( ص ) و تمام امامان ( ع ) و فاطمه ( س ) همگی شهید شده اند و زنده هستند و در پیش خدا روزی میخورند و .... ( طبق قرآن )
امام زمان بر تمام احوال ما شیعیان آگاه هستند
پس به همان دلیل حضرت فاطمه هم میتوانند در چند جا باشند و اثر بگزارند !!
استدلالم منطقی بود یا نه ؟!!

شهیدان زنده اند نه به اون منظوری که شما میگی.از نظر یاد از نظر اثرگذاری از این نظر که زندگی جاویدان نصیبشون شد.و اینکه انسانیتشون در این دنیا ثابت شد و انسانیتشون زندست.
و حال اینکه در پیش خدا روزی میخورن منظور اون دنیاست یعنی حضورشون در اون دنیاست.
و اینم اضافه کنم بله امام زمان چون هستند و زنده هستن باید هم حضورشون در این دنیا باشه

[="Black"]

hhosseinn;549053 نوشت:
تو پستای قبلی دلایلمو گفتم
بله خدا میتونه الان دنیا رو هم نابود کنه منو شما و اون گیم رو هم نابود کنه نتونید بازی کنید و توانشو داره ولی نمیکنه چون همه چی برنامه و اصولی داره.
نمیخوام دوباره نظرات قبلیم رو در این تاپیک بگم چون خوندید.اون جمله هم که یهو منظورمو جمع بندی میکنید درست نیست چون یا منظورمو نتونستید بگیرید یا دارید مغلطه میکنید.دوستان نظرات قبلیمو بخونن متوجه منظورم خواهن شد.
اون هم روایت نبود چون بدون منبعی مطمئن میشه یه داستان تخیلی.

اخوی.پست دوم بخش و بخون.
درسته همه چی یه هدفی داره.
وقتی بی بی فاطمه میاد منه جوونه گناهکار میگم امشب مادرم اومده بذار مادر و واسطه بذارم تا خدا من و ببخشه و کمکم کنه.
[/]

عشق فقط پسر فاطمه;549058 نوشت:
اخوی.پست دوم بخش و بخون.
درسته همه چی یه هدفی داره.
وقتی بی بی فاطمه میاد منه جوونه گناهکار میگم امشب مادرم اومده بذار مادر و واسطه بذارم تا خدا من و ببخشه و کمکم کنه.

توئه جوون تو روزای بعد که ایشون نیستن بد میخوای بشی؟اگه فقط به یک دقیقه حضورشون در یک مراسم خوب میشیم چرا هر روز یادشون و بزرگیشون رو در کارهامون در نظر نگیریم؟
شما اون لحظه که ایشون رو نمیبینی پس نمیشه همینطوری ایشون رو واسطه قرار بدی بدون اینکه فکر کنی در فلان مراسم هستن؟
ما مشکلمون اینه که داریم خرافات وارد دین میکنیم طوری که بعضی افراد که خوب دین رو نمیشناسن این دین رو خرافی میبینن و داخلش نمیشن.
شما که مستقیما و در حضورشون نمیرید بگید شما واسطم شو؟پس دلیلی بر حضور نیست بلکه این انسانها اومدن تا اثراتشون برامون بمونه تا در امتحانات حرفاشون رفتارشون کمک حالمون باشه تا به واسطه این ما بزرگیشون رو واسطه قرار بدیم.
خوندم چیز خاصی نبود خودتون دوباره بنویسید.

[="Black"]

hhosseinn;549065 نوشت:
گه فقط به یک دقیقه حضورشون در یک مراسم خوب میشیم چرا هر روز یادشون و بزرگیشون رو در کارهامون در نظر نگیریم؟

حضوری فرق داره.وقتی شما بدونی بی بی فاطمه اینجاست خجالت میکشی و ادم میشی.

hhosseinn;549065 نوشت:
ما مشکلمون اینه که داریم خرافات وارد دین میکنیم طوری که بعضی افراد که خوب دین رو نمیشناسن این دین رو خرافی میبینن و داخلش نمیشن.

اخوی اینا خرافات نیست.شاید شما خرافات بدونی

hhosseinn;549065 نوشت:
شما که مستقیما و در حضورشون نمیرید بگید شما واسطم شو؟

شما که مستقیم در حضور امام زمان نمیگی واسطه شو خدا من و ببخشه.پس دلیلی بر وجود امام زمان نیست؟[/]

hhosseinn;549056 نوشت:
شهیدان زنده اند نه به اون منظوری که شما میگی.از نظر یاد از نظر اثرگذاری از این نظر که زندگی جاویدان نصیبشون شد.و اینکه انسانیتشون در این دنیا ثابت شد و انسانیتشون زندست.
و حال اینکه در پیش خدا روزی میخورن منظور اون دنیاست یعنی حضورشون در اون دنیاست.
و اینم اضافه کنم بله امام زمان چون هستند و زنده هستن باید هم حضورشون در این دنیا باشه

مورد اینکه خداوند در قرآن كریم در سوره آل عمران در آیات 169 تا 171 می فرماید :و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون، فرحین بما آتاهم من فضله و یستبشرون بالذین…در این آیات خداوند بعد از اینكه می فرماید شهیدان را مرده مپندارید اشاره می كند به اینكه شهیدان زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند(عند ربهم یرزقون) كه در این قسمت از آیه به ارتزاق شهیدان اشاره شده است.لذا اگر نوعی حیات مجازی برای شهیدان فرض نمائیم با ارتزاق منافات دارد پس باید حیات را حقیقی در نظر گرفت. زیرا ارتزاق از ویژگی های موجود زنده و حقیقی است و چون خداوند درباره شهیدان گفته است كه نزد پروردگارشان، ارتزاق می كنند لذا شهید نمی تواند زنده حقیقی نباشد.
منبع : http://www.askquran.ir/thread27608.html
ببینید اهل بیت همه نور هستن و همانطور که امام زمان میتونن همزمان در چند جا باشن و در مورد همه چیز تا قیامت اطلاع داشته باشن ... حضرت فاطمه هم میتوانند ... والسلام!

عشق فقط پسر فاطمه;549070 نوشت:
حضوری فرق داره.وقتی شما بدونی بی بی فاطمه اینجاست خجالت میکشی و ادم میشی.

ما امام زمان داریم ولی الان ظهور نمیکنن بعد حضرت فاطمه (س) که به اون دنیا هجرت کردن و به شهادت رسیدن میان حضوری آدممون میکنن؟پس چرا حدیث گفتن؟پس چرا وصیت کردن؟اگه قرار باشه با هر خطا از انسانی به این دنیا بیانو از خطاش دورش کنن دیگه امتحان چیه؟خب همه خوبن دیگه.این بزرگواران در زمان خودشون با حضورشون اکثر مردم بهشون پشت کردن اینم یادتون باشه.
باید مفهوم رو فهمید منظورشون رو فهمید نه فقط بر حضورشون.
حضرت مهدی (ع) ظهور کنن باز کلی دشمن از همین مسلمانان البته مسلمان نماها خواهند داشت پس چرا حضورشون همرو از خطاشون با خبر نمیکنه؟ما باید اول با سخنانشون و نشانه ها و اثراتی کهگذاشتن بهتر بشیم تا امام زمانمون ببینه حداقل چند تا مرد هست تا پشتشون از انسان خالی نشه.

اخوی اینا خرافات نیست.شاید شما خرافات بدونی

اتفاقا چون بعضیها اینها رو خرافات نمیدونن وارد دین میشن و همینطوری پیش بریم دینمون از واقعیات تهی و با خرافات پر میشه.

شما که مستقیم در حضور امام زمان نمیگی واسطه شو خدا من و ببخشه.پس دلیلی بر وجود امام زمان نیست؟

والا این حرفتون یه جوریه. وقتی امام زمان هستن میخوام واسطم بشن از حضرت زهرا (س) هم میخوام واسطه شن.من مگه گفتم نباید واسطه شد؟ما بحثمون مثلا سره حضورشون بود در این دنیا.

[="Black"]

alibay;549075 نوشت:
مورد اینکه خداوند در قرآن كریم در سوره آل عمران در آیات 169 تا 171 می فرماید :و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون، فرحین بما آتاهم من فضله و یستبشرون بالذین…در این آیات خداوند بعد از اینكه می فرماید شهیدان را مرده مپندارید اشاره می كند به اینكه شهیدان زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند(عند ربهم یرزقون) كه در این قسمت از آیه به ارتزاق شهیدان اشاره شده است.لذا اگر نوعی حیات مجازی برای شهیدان فرض نمائیم با ارتزاق منافات دارد پس باید حیات را حقیقی در نظر گرفت. زیرا ارتزاق از ویژگی های موجود زنده و حقیقی است و چون خداوند درباره شهیدان گفته است كه نزد پروردگارشان، ارتزاق می كنند لذا شهید نمی تواند زنده حقیقی نباشد.
ببینید اهل بیت همه نور هستن و همانطور که امام زمان میتونن همزمان در چند جا باشن و در مورد همه چیز تا قیامت اطلاع داشته باشن ... حضرت فاطمه هم میتوانند ... والسلام!

نامه تمام.شیک و مجلسی پاسخ داد.
نکنه خود علی اکبر رائفی پوری شما؟
:d
[/]

[="Black"]

hhosseinn;549076 نوشت:
؟پس چرا حدیث گفتن؟پس چرا وصیت کردن؟اگه قرار باشه با هر خطا از انسانی به این دنیا بیانو از خطاش دورش کنن دیگه امتحان چیه؟

قرار نیست همه ادم شن.اونایی که میتونن و ادم میکنن.یه نمونش رسول ترک به دست امام حسین به راه راست اومد.

پس فقط حدیث و این چیزا نیست.[/]

alibay;549075 نوشت:

همونطور که گفتم زنده اند صرفا جسم نیست بلکه یاد میتونه باشه اثراتی که میزارن میتونه باشه انسانیتشون میتونه باشه.و همینطور اینکه برای همیشه جاویدان هستن نه در این دنیا که محل امتحان و گذریه.
آیا در قرآن درباره میوه های بهشتی و غذاهای بهشتی اشاره نشده؟پس اونجا نمیشه روزی خورد؟آیا از سمت خدا نیست؟آیا آفرینندش خدا نیست؟یعنی منظور این نیست که خداوند روزیشون رو مستقیما و براحتی بهشون میده؟و هیچ دستی این وسط واسطه نیست؟این دنیا انسانها برای روزی گاهی برای همدیگه بین خدا و خودشون واسطه میشن.ولی در اون آیه مستقیما به خداوند اشاره شد که روزیشون رو عطا میکنه.روز یعنی گذر یعنی یک زمان ما نمیدونیم دقیقا زمان اونجا چه شکلیه ولی روزیشون رو خداوند عطا میکنه.
نور خداست و تمام. و اهل بیت انسانهای پاکی هستند که این زلالی و خوبیشون به نور تشبیه شده.و هو النور او نور است و خداوند نوره.امام زمان همزمان در چند جا هستند؟حدیث؟روایت؟طی الارض هستن و مطلع بر حال مسلمین هستن ولی نه همزمان چند جا باشن.

عشق فقط پسر فاطمه;549078 نوشت:
قرار نیست همه ادم شن.اونایی که میتونن و ادم میکنن.یه نمونش رسول ترک به دست امام حسین به راه راست اومد.

پس فقط حدیث و این چیزا نیست.

منم همینو میگم وقتی امام حسین (ع) فقط 72 نفر رو در جهان به خودشون آورد یعنی چی؟اصلا اینکه اون بلا سرشون اومد یعنی چی؟اونطور شد که برسه به ما اون اتفاق برسه به ما و به فهممون کمک کنه.خواستن اون قسمتشون باشه و برگشتن به سمت صحرای کربلا که اون اتفاق حضور داشته باشه در دنیا اگر قرار بود خودشون حضور داشته باشن از اول یک عمر بسیار طولانی خدا بهشون میدادن این توانایی رو خداوند داره.اما دنیا هم نظمی درش هست.
نهج البلاغه چرا نوشته شد؟قرآن قبلش چرا اومد؟صحیفه سجادیه چرا نوشته شد؟امام علی چرا تاکید برا مراقبت مسلمانان از دینشون داشتن؟خوده این بزگرواران مورد امتحان قرار گرفتندو قبول شدن خیلی هم قبول شدن همینها شدن چراغی برای هدایت رفتارشون کردارشون سخنانشون.

hhosseinn;549079 نوشت:
همونطور که گفتم زنده اند صرفا جسم نیست بلکه یاد میتونه باشه اثراتی که میزارن میتونه باشه انسانیتشون میتونه باشه.و همینطور اینکه برای همیشه جاویدان هستن نه در این دنیا که محل امتحان و گذریه.
آیا در قرآن درباره میوه های بهشتی و غذاهای بهشتی اشاره نشده؟پس اونجا نمیشه روزی خورد؟آیا از سمت خدا نیست؟آیا آفرینندش خدا نیست؟یعنی منظور این نیست که خداوند روزیشون رو مستقیما و براحتی بهشون میده؟و هیچ دستی این وسط واسطه نیست؟این دنیا انسانها برای روزی گاهی برای همدیگه بین خدا و خودشون واسطه میشن.ولی در اون آیه مستقیما به خداوند اشاره شد که روزیشون رو عطا میکنه.روز یعنی گذر یعنی یک زمان ما نمیدونیم دقیقا زمان اونجا چه شکلیه ولی روزیشون رو خداوند عطا میکنه.
نور خداست و تمام. و اهل بیت انسانهای پاکی هستند که این زلالی و خوبیشون به نور تشبیه شده.و هو النور او نور است و خداوند نوره.امام زمان همزمان در چند جا هستند؟حدیث؟روایت؟طی الارض هستن و مطلع بر حال مسلمین هستن ولی نه همزنان چند جا باشن.

در مورد اینکه شهیدان زنده اند
دلیل آوردم ولی گویا شما اصرار دارید که شهیدان یاد و نامشان زنده است ولی من مخالفم
معجزاتی که از شهدای دفاع مقدس هست و گفته شده که مثلا برای نقاشی دخترشان امضا میزنند و یا برای همسرشان کفش جفت میکنند و خیلی از معجزات دیگر
پس در همین دنیا رزق و روزی داده میشن ... تمام مومنین مسلمان در بهشت برزخی هستن و از نعمت های خدا بهره مندن ولی خدا شهدا رو زنده میدونه و رزق روزیشون میده که جز موجود زنده رزق و روزی معنا نداره
شما چطور قبول دارید که روح امام زمان بر همه جا حضور دارند و میبینند و احاطه کامل دارند ( البته به اذن خدا ) ولی جسمشان قادر نیست که در چند جا باشد ؟!!!!

[="Black"]

hhosseinn;549080 نوشت:
نهج البلاغه چرا نوشته شد؟قرآن قبلش چرا اومد؟صحیفه سجادیه چرا نوشته شد؟امام علی چرا تاکید برا مراقبت مسلمانان از دینشون داشتن؟

همه اینا درست.ولی بعضی وقتا خود ائمه شخصا ادم و عوض میکنن.پیشنهاد میدم قصه رسول ترک و گوش بدید.[/]

alibay;549083 نوشت:
در مورد اینکه شهیدان زنده اند
دلیل آوردم ولی گویا شما اصرار دارید که شهیدان یاد و نامشان زنده است ولی من مخالفم
معجزاتی که از شهدای دفاع مقدس هست و گفته شده که مثلا برای نقاشی دخترشان امضا میزنند و یا برای همسرشان کفش جفت میکنند و خیلی از معجزات دیگر
پس در همین دنیا رزق و روزی داده میشن ... تمام مومنین مسلمان در بهشت برزخی هستن و از نعمت های خدا بهره مندن ولی خدا شهدا رو زنده میدونه و رزق روزیشون میده که جز موجود زنده رزق و روزی معنا نداره
شما چطور قبول دارید که روح امام زمان بر همه جا حضور دارند و میبینند و احاطه کامل دارند ( البته به اذن خدا ) ولی جسمشان قادر نیست که در چند جا باشد ؟!!!!

اولا من نگفتم روحشون بر همه جا همزمان حضور دارن واقعا عجله ای نخوندید مطلبمو؟من گفتم اتفاقا با جسمشون طی الارض هستن و طی الارض به معنای حضور همزمان در چند محل نیست بلکه طی مسافتی در زمین در کمترین زمانه.و این هم چون زنده هستن و سایشون بالای سر مسلمینه.ما بحثمون سره چیز دیگه ای بود که نظرات قبلیو بخونید متوجه میشید.

کی گفته کفش جفت کرده؟ببخشید من واقعا خیلی برای همسران و مادران شهدا احترام قائلم ولی از کجا معلوم بعضی از این بزرگواران از فشار غم اینطور نشدن؟یعنی دچار ضعف حواس نشده باشن؟شهدا هم انسانن و امتحان شدن و قبول شدن و حالا در بهشتن منتظر همسرانشون منتظر مادرانشون از عالم خواب میتونن دلشون رو جلا بدن حس آرامشی بهشون بدن یا در حالت بیداری حس خوشایندی بهشون بدن به واسطه اعتقاده خوده مادر و همسر شهید.
دنیا محل امتحان برای تمام انسانهاست چرا داریم بیش از حد خرافاتیش میکنیم به جای اینکه عمق منظور انسانهای پاک رو بفهمیم؟سرمون گرم کردیم به حدسیات بدون در نظر گرفتن بقیه جهاتش و اصل قضیه رو فراموش کردیم.

عشق فقط پسر فاطمه;549084 نوشت:
همه اینا درست.ولی بعضی وقتا خود ائمه شخصا ادم و عوض میکنن.پیشنهاد میدم قصه رسول ترک و گوش بدید.

بله در زمان حیاتشون شخصا و مستقیما اثر میزارن ولی در نبودشون سخنانشون رفتارشون کردارشون نصایحشون که به ما رسیده.
من با قصه نمیرم جلو تا قرآن و احادیث هست و روایات امامام هست این چیزا رو بهش اطمینان نمیکنم ممنون

[="Blue"]

[="Black"]سلام.

ممنون

[/]

این مسائل معمولا خرافه نشئت گرفته از احساسات و اوهام هست و تا چنین تصوراتی بین عوام باشد متاسفانه توحیدی شدن انان محال است ... البته درست است که ارواح مقدسه حضرات معصومین علیهم السلام از بعض امور همچون محبت مسلمین اگاه باشند ولی حضور در مجلس و این حرف ها صحیح نیست ....

حدود 18 سال پیش در مسجد صاحب الزمان یکی از مساجد شهر تهران در محرم بود که مجلس عزایی برپا شد .... چون تعداد زیادی در مجلس شرکت میکردند خادمین نمیتواستند استکان های چای را خیلی خوب بشویند و تعویض کنند .... یکی از شرکت کنندگان خانم س . م که خیلی کلاس میزاشت وقتی جلوش چای مجلس امام حسین علیه السلام تعارف کردند گفت : این چیه دیگه ادم حالش بهم میخوره برید استکان ها را خوب بشورید .... مادرم که سیده ای صادقه است تعریف میکند فردا ان روز همون خانوم اومد مجلس و شروع کرد هق هق گریه کردن و تو سر زدن !! همه خانوم ها دورش جمع شدند گفت دیشب خواب دیدم در همین مجلس منادی ندا داد حضرت زهرا سلام الله علیها وارد مجلس شدند و حضرت به همه چای تعارف میکرد به من که رسید از من رد شد و من بیدار شدم .... خود همین خانوم سال های سال در همون مسجد استکان ها را میشست و از خادمین هیئت شد

ولی دو نکته که عوام شیعه از ان غافل هستند :

اول اینکه شفاعت فقط بدست الله متعال هست نه غیر او .... بارها قران کریم فرموده لا یشفع عنده الا باذنه ... بنابراین تا خدا نخواد کسی توان شفاعت ندارد

دوم اینکه این خداست که اجر میدهد نه کسی دیگر .... و ما اجری الا علی الله .....

لعلکم تعقلون[/]

موضوع قفل شده است