صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا این حرف درست است که بی بی زهرا(س) در مجلس عزای پسرشان شرکت می کنند؟

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

اشاره آیا این حرف درست است که بی بی زهرا(س) در مجلس عزای پسرشان شرکت می کنند؟

سلام.
    ببخشید این حرف درسته که خانم فاطمه زهرا تو مجلس امام حسین شرکت میکنن و گریه کن هاشو شفاعت میکنن؟یا

شب اخر مجلس خانم میان تو مجلس.

ممنون

ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶ در ساعت ۱۴:۱۴
    شبهای درازِ بی عبادت چه کنم؟
    قلبم به گناه کرده عادت چه کنم؟
    گویند کریم است و گنه میبخشد
    گیرم که ببخشید،ز خجالت چه کنم؟

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58301

با نام و یاد دوست

آیا این حرف درست است که بی بی زهرا(س) در مجلس عزای پسرشان شرکت می کنند؟

کارشناس بحث: استاد صادق

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۳:۵۵ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

نوشته
    8,030
    حضور
    192 روز 12 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28764

نقل قول نوشته اصلی توسط عشق فقط پسر فاطمه نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید این حرف درسته که خانم فاطمه زهرا تو مجلس امام حسین شرکت میکنن و گریه کن هاشو شفاعت میکنن؟یا

ممنون
    پاسخ:

با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما و سپاس از ارتباط تان.
    در ابتدا بايد اشاره شود كه در اين خصوص روايتي ذكر نشده ولي دو مطلب در اين خصوص قابل ذكر است:
    مطلب اول اين كه: اگر چه نمي توان ادعا كرد كه روح يكي از ائمه اطهار يا فاطمه زهرا (س) در مجلسي حاضرند و بر مصائب امام حسين (ع) محزون هستند، اما اصل مسئله حزن ائمه قابل توجيه است و مانع عقلي يا روايي ندارد، زيرا از آن جا كه بين دنيا و برزخ براي بعضي انسا ن ها مانند معصومين (ع) حائلي وجود ندارد، يعني برزخيان مي توانند با اراده خدا با اهل دنيا ارتباط داشته با شند و بالعكس اهل دنيا نيز مي توانند با آنان ارتباط بر قرار نمايند و از حالات يكد يگر با خبر شوند و انسان هاي نيكوكار و صالح گر چه در بهشت برز خي هستند و در آن جا غمگين نيستند، ولي گاهي كه با انسان ها در دنيا ارتباط بر قرارمي كنند و از حال آنان با خبر مي شوند و مصائب گذشته را به ياد مي آورند، غمگين مي شوند.(1)
    نظير مطلبي كه در مقاتل در باره حضور پيامبر، امام علي وحضرت فاطمه (س) در شب يازدهم كنار بدن امام حسين به نقل ساربان آمده است. (2)
    مطلب دوم اين كه برخي مومنان و ارادتمندان اهل بيت مطالبي را در اين باره نقل نموده اند كه هرچند به عنوان مطلبي مستند و قابل استدلال محسوب نمي شود. اما تبركا يك نمونه ذكر مي گردد:
    نقل شده از حاج شيخ محمّد طاهر روضه خوان شوشترى كه از متديّنين و موثّقين در نجف اشرف است كه من در طفوليت كه به سنّ دوازده سالگى بودم در شب دوشنبه اى ساعت شش از شب گذشته بود به اتّفاق پدرم به مجلسى از مجالس عزادارى امام حسين (ع) رفتيم كه پدرم روضه بخواند چون وارد آن مجلس شديم، صاحب مجلس (كه مشهدى رحيم نام داشت) اعتراض كرد به پدرم كه چرا دير آمدى مردم در اين وقت نمى آيند و بايد ابتداء مجلس را زودتر قرار دهيم. از اعتراض او پدرم دلش شكست و گفت اى مشهدى رحيم بدانكه پيغمبر (ص) على و حسن و حسين (عليهم السلام) حاضرند و سوگند ياد مى كنم كه بى بى فاطمه زهرا سلام اللّه عليها و فرزندان معصومش (عليهم السلام) حاضرند شما غم نخوريد. انشاءاللّه تا هفته آينده مجلس شما بهتر و مرتب تر از اين خواهد شد.
    پس پدرم با دل شكسته (از سخنان صاحب مجلس) منبر رفت و مشغول به خواندن مصيبت شد تا شروع به خواندن مصيبت كرد و رسيد به خواندن اشعار دعبل ابن على خزاعى در آن وقت من در طرف راست منبر نشسته بودم كه ناگاه پدرم رسيد به اين بيت:
    افاطم لو خلت الحسين
    مجدلا و قد مات عطشانا بشط فرات
    يك وقت ناله ضعيفى از طرف راست منبر بلند شد و به گوشم رسيد كه گويا زنى زمزمه مى كند چون گوش دادم شنيدم كه گريه مى كرد و سخنانى مى فرمود كه: از جمله سخنانش اين بود كه مى فرموديا ولدى يا حسين ) يعنى اى فرزندم اى حسين (ع ) چون من متوجه سمت چپ و راست شدم كسى را نديدم از اين مسئله تعجب نمودم !! آنگاه يقين نمودم اين صداى بى بى عالم زهراى اطهر سلام اللّه عليها مى باشد پس بى اختيار شدم و بر سر و سينه خود چنان زدم كه پدرم از بالاى منبر متوجه من شد و گفت چه رسيده است تو را؟
    من ساكت شدم. ولى صداى ناله پى در پى مى آمد تا اينكه پدرم از منبر فرود آمد و آن ناله قطع شد. چون از آن مجلس خارج شديم پدرم به من فرمود به تو چه رسيده بود كه در وقت مصيبت خواندن من تو بى طاقت شدى و حال اينكه اين نحو اشعار را تو مى دانى.
    قصه را براى مرحوم پدرم نقل كردم آن مرحوم بى طاقت شده و مشغول بگريه كردن شد و مرا دعا نمود كه با محمّد و آل او صلوات اللّه عليهم اجمعين محشور شوم آنگاه فرمود: منهم با تو باشم .
    چون هفته ديگر شد در همان وقت هفته گذشته به آن مجلس رفتيم ناگاه ديدم مملو از جمعيت است كه من ايشان را نمى شناختم و نور از صورت هاى ايشان متصاعد بود. پس تعجب نمودم !!!
    با خود گفتم: اينها مردمان نجف نيستند. و يقين نمودم كه اينها انوار اللّه اند كه براى خوشنودى صاحب آن مجلس حاضر شده اند. و بعد از آن قضيه تمام هفته هائي كه آن مشهدى رحيم روضه داشت، ازدحام كثيرى مى شد تا اينكه بانى مجلس فوت شد مجلس تعطيل گرديد. و من اين سرگذشت را مى گويم در حالي كه شاهد مى گيرم بر خود خدا را كه در گفتار خود صادقم.

پي نوشت:
    1. حسيني تهراني، معاد شناسي نشر حكمت قم 1375ش، ص 250 الي 256.
    2. محمد جواد ذهني، مقتل از مدينه تا مدينه، نشر دفتر نشر اسلامي تهران، 1378 ش، ص 764.

6. صلوات ها 3

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

سلام.ممنون.

انشالله ما خانم فاطمه زهرا رو ببینیم.

نوشته
    314
    حضور
    2 روز 19 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط عشق فقط پسر فاطمه نمایش پست ها
    سلام.

ممنون

انصافا" شما اين چيزايي رو كه مداح جماعت براي داغ كردن مجلس ميسازن باور ميكنيد؟

علاقه
    خدا-دین کشور-خانواده-دوستان-کمک-ورزش-پیاده روی برای زیارت-سایتم
    نوشته
    93
    حضور
    2 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    179

خانم فاطمه زهرا (ص) خیلی ارزشمندو بزرگن ولی دیگه خدا نیستن که در تمام مجالس در یک روز همزمان شرکت داشته باشن.درضمن کسی هم بخواد شرکت کنه آقا امام زمان حضرت مهدی (عج) هستن که در یک مکان خاصی که نمیشه فهمید شرکت میکنن و عزاداری میکنن اینم باز از برداشت خودمه در هر صورت وقتی خانم فاطمه (س) و فرزندانشون در بهشت کنار هم هستن در بهترین جای بهشت چطور ناراحتی میکنن وقتی نزدیکن؟البته اینو خیلی قبول دارم از مخلصان اهل بیت و حرکاتشون در اون روزهای خاص باخبرن و دعا میکنن.
    البته این برداشت خودمه واگرنه خداوند تواناست شایدم اینطور باشه الله اعلم.
    ویرایش توسط hhosseinn : ۱۳۹۳/۰۵/۰۶ در ساعت ۱۷:۴۸
    صحت باورها در بین شیعیان باید با کلام حق (خدا و فرستادگانش و معصومین) سنجیده شود

ابـــــر بــــاران

A b r e B a r a n . I r

نوشته
    8,030
    حضور
    192 روز 12 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28764

نقل قول نوشته اصلی توسط moaqfe نمایش پست ها
    با سلام .
    عید تان مبارک وروزه ها تان مقبول .
    البته توجه داشته باشید که حضوری فزیکی حضرت بی بی را کسی ادعا ننموده .
    ولی تجلیات ملکوتی اورا نباید انکار نمود .
    این حرف بوعلی همیشه در گوش تان باشد که گفت :
    کلما قرع سمعک فذر ه فی بقعه الامکان= هر چیزی از این دست شدید در برقعه ی امکان بگذارید منکر آن نشو ید ممکن است وجود داشته باشد ولی شما توان درکش را ندارید .
    مگر امید ندارید بعد از 150 سال وقتی خواستید راهی بهشت شوید .
    در حال نزع حضرات معصومین ع بر شما تجلی کند ؟؟؟.
    پس مواظب باش دقیق حرف یزن .

منظورم این نیست که در این باره نباید حرفی زد .
    مراد این است که در این باره باید سوال گونه حرف زد وپرس وجو نمود .
    ممکن است در این گفته ها نکته های نهفته باشد که انکار آن به ضررمعرفتی ویا ایمانی انسان تمام شو .

ویرایش توسط صادق : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ در ساعت ۰۹:۰۰

11. صلوات ها 2

نوشته
    8,030
    حضور
    192 روز 12 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28764

نقل قول نوشته اصلی توسط hhosseinn نمایش پست ها
    خانم فاطمه زهرا (ص) خیلی ارزشمندو بزرگن ولی دیگه خدا نیستن که در تمام مجالس در یک روز همزمان شرکت داشته باشن.درضمن کسی هم بخواد شرکت کنه آقا امام زمان حضرت مهدی (عج) هستن که در یک مکان خاصی که نمیشه فهمید شرکت میکنن و عزاداری میکنن اینم باز از برداشت خودمه در هر صورت وقتی خانم فاطمه (س) و فرزندانشون در بهشت کنار هم هستن در بهترین جای بهشت چطور ناراحتی میکنن وقتی نزدیکن؟البته اینو خیلی قبول دارم از مخلصان اهل بیت و حرکاتشون در اون روزهای خاص باخبرن و دعا میکنن.
    البته این برداشت خودمه واگرنه خداوند تواناست شایدم اینطور باشه الله اعلم.
    باسلام .
    فعلا فرصت پاسخ نیست اگر علاقه مند هستید این مسله برای تان حل شود انشاءالله از روز شنبه سوال تان را مطرح نماید تا جواب کافی تقدیم شود .

13. صلوات ها 2

علاقه
    خدا-دین کشور-خانواده-دوستان-کمک-ورزش-پیاده روی برای زیارت-سایتم
    نوشته
    93
    حضور
    2 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
    باسلام .
    فعلا فرصت پاسخ نیست اگر علاقه مند هستید این مسله برای تان حل شود انشاءالله از روز شنبه سوال تان را مطرح نماید تا جواب کافی تقدیم شود .
    سلام
    البته قصدم سوال نبود ولی علاقه زیادی به این مباحث دارم هروقت فرصت داشتید روی همون نظرم یعنی در صورت رد نظرم یا تصحیح نظرم توضیح بفرمایید.اینطوری بنظرم عمیقتر میتونم متوجه منظورتون در مدت کوتاهتری بشم.
    صحت باورها در بین شیعیان باید با کلام حق (خدا و فرستادگانش و معصومین) سنجیده شود

ابـــــر بــــاران

A b r e B a r a n . I r

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

نقل قول نوشته اصلی توسط moaqfe نمایش پست ها
    سلام.یعنی شما باور نمیکنید دوست عزیز؟اقا صادق یه روایت گفتند.

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری