كل ديني كه محمد(ص) آورد چيزي غير از اينه؟؟؟؟؟؟؟؟

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
كل ديني كه محمد(ص) آورد چيزي غير از اينه؟؟؟؟؟؟؟؟

گفتار نيك

كردار نيك

پندار نيك

به نظرت ديني كه محمد(ص) آورد ميخواست چيزي غير از اين موارد رو بگه؟؟؟؟

آراس;17980 نوشت:
گفتار نيك كردار نيك پندار نيك به نظرت ديني كه محمد(ص) آورد ميخواست چيزي غير از اين موارد رو بگه؟؟؟؟

سلام بزرگوار، بر فرض كه همين باشه،خوب بعد؟

آراس;17980 نوشت:
گفتار نيك

كردار نيك

پندار نيك

با سلام
از یه منظر گفتار نیک در زمره ی کردار نیک قرار می گیره و در جایی هم که گفتار ما اخبار از چیزی باشه ، از این نظر که در مقام نظر صادقه و مطابق با واقع ، در زمره ی پندار نیک قرار می گیره، با تفکیک بین دو مقام نظر و عمل میشه گفت دین یا راجع به پندار نیکه یا راجع به کردار نیک . با توجه به حدسی که راجع به منظورتون می زنم باید بگم که بزرگوار تمام مکاتب الهی و غیرالهی نسبتا جامع ادعای پندارنیک و کردار نیک رو دارن و هیچ کس نمی گه آنچه من میگم در زمره پندارای بد یا کردارای بده . اما بحث دقیقا اینه که حالا تفصیلا محتوای این عبارت صوری قشنگ چی باید باشه ؟ به تعبیر دیگه تفصیلا مصادیق پندار نیک و کردار نیک چیا هستن ؟...

آراس;17980 نوشت:
گفتار نيك كردار نيك پندار نيك به نظرت ديني كه محمد(ص) آورد ميخواست چيزي غير از اين موارد رو بگه؟؟؟؟

با سلام

seyedziya;17997 نوشت:
به تعبیر دیگه تفصیلا مصادیق پندار نیک و کردار نیک چیا هستن ؟...

رفتار و گفتار و پندار نیک از فطرت انسانی برمی خیزد و هیچ کس حتی شقی ترین افراد هم با این قوانین سه گانه مخالفتی ندارند

ولی مساله مهم این است که مصادیق این گفتار و پندار و رفتار را چه کسی یا چه چیزی باید معین کند؟؟

همان طور که جناب سسید ضیاء فرمودند

کسی که این سه قانون را کفته مصادیقی هم برای ان تعبیر کرده یا نه؟؟؟

از طرفی دینی که حضرت محمد(ص) از طرف خداوند اورده است جامع تمام مصادیق این سه قانون بوده و البته هزاران مرتبه بالاتر در رتبه و بهتر در کیفیت و بیشتر در کمیت از این سه قانون است.

ثالثا با این سه قانون کجای دنیا را می شود اداره کرد؟؟

کدام روستا و ده را می توان با این سه قانون اداره کرد؟؟

بزرگوار دینی که مدعی است در تمام عرصه های بشری حرف برای کفتن دارد را نمی شود با سه قانون مقایسه کرد.

[=&quot]بسمه تعالی[/]

[=&quot]1. حضرت موسی به پیروان خود دستور می داد گناه نکنند.[/]

[=&quot]2. حضرت عیسی به پیروان خود امر می نمود فکر گناه نکنند.[/]

[=&quot]روایت: موسى بن عمران به شما امر كرد كه زنا نكنيد و من بشما امر ميكنم كه فكر زنا را در خاطر نياوريد چه رسد بعمل زنا زيرا آنكه فكر زنا كند مانند كسى است كه در عمارت زيبا و مزينى آتش روشن كند دودهاى تيره آتش زيبائيهاى عمارت را خراب ميكند اگر چه عمارت آتش نگيرد. وسائل،5،ص37[/]

[=&quot]3. اما پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله همه اینها را مقدمه می دانند برای اینکه انسان، خلیفه و مَثَل خدا در زمین شود.[/]

[=&quot]روایت: عبدي أطعني أجعلك مثلي، أنا حيّ لا اموت اجعلك حيّا لا تموت، أنا غنيّ لا أفتقر أجعلك غنيّا لا تفتقر، أنا مهما أشاء يكون أجعلك مهما تشاء يكون‏(الجواهر السنية-كليات حديث قدسى،ص709)[/]

آراس;17980 نوشت:
گفتار نيك

كردار نيك

پندار نيك

دوست عزیز

مگر برای کشاورزی به چیزی بیش از 1. زمین مناسب، 2. کشاورز توانا و 3. بذر مناسب، احتیاج است.
پس اینهمه دم و دستگاه و تشکیلات برنامه ریزی برای بهبود کشاورزی و دوره های آموزشی و تحصیلات آکادمیک و و و برای چه ؟؟؟ اینهمه کتاب و مقالات علمی پیرامون ترویج و گسترش و بهبود کشاورزی چه معنائی دارد ؟؟؟

مگر برای علم سیاست به چیزی بیش از 1. حاکم عادل 2. مردم مطیع و یکپارچه و 3. قوانین حکومت احتیاج است.
پس اینهمه تشکیلات دولتی و قانونگذاری و قضائی و نظارتی برای چه ؟؟؟ این همه وزیر و وکیل و قاضی و عوامل اجرائی و امنیتی برای چه ؟؟؟ و این همه خرج و هزینه های کلان مطالعاتی، برنامه ریزی و اجرائی و بودجه گذاری برای ادارۀ امور کشور و از این قبیل مسائل برای چه ؟؟؟

و ده ها مثال دیگر از این دست ...

حالا بیاییم امر دین را تنها در 3 جمله خلاصه کنیم و دیگر هیچ ...

اگر چه همۀ شرایع و انبیاء الهی آمده بودند که مردم را به عبودیت و بندگی خدا و پرهیز از عبادت طاغوت دعوت کنند و این حقیقت، در واقع چکیدۀ همان سه جملۀ معروف (گفتار نیک، کردار نیک و پندار نیک) است. و این سه توصیه چیزی جز ایمان و عمل صالح نیست، زیرا مراد از پندار نیک همان ایمان به غیب است و مراد از گفتار و کردار نیک، همان عمل صالح است (قولی و فعلی).

بگذریم ...

اما همۀ اینها که گفتیم مادۀ اولیۀ دین است و برای آنکه به درختی پربار و پر ثمر تبدیل شود صدها و هزاران برنامه و راهکار عملی می طلبد تا انسان را در پیچ و خم های زندگی مادی و در تقابل با وسوسه های نفسانی و شیطانی و راه های انحرافی به حیات جاودان و ابدی و صراط مستقیم الهی رهنمون سازد، و این مسئولیت خطیر بر عهدۀ انبیاء الهی نهاده شده و از طریق دین حقیقی الهی که امکان پذیر است.

موفق باشید ...:Gol:

بینا;18139 نوشت:
[=&quot]بسمه تعالی[/]

[=&quot]1. حضرت موسی به پیروان خود دستور می داد گناه نکنند.[/]

[=&quot]2. حضرت عیسی به پیروان خود امر می نمود فکر گناه نکنند.[/]

[=&quot]روایت: موسى بن عمران به شما امر كرد كه زنا نكنيد و من بشما امر ميكنم كه فكر زنا را در خاطر نياوريد چه رسد بعمل زنا زيرا آنكه فكر زنا كند مانند كسى است كه در عمارت زيبا و مزينى آتش روشن كند دودهاى تيره آتش زيبائيهاى عمارت را خراب ميكند اگر چه عمارت آتش نگيرد. وسائل،5،ص37[/]

[=&quot]3. اما پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله همه اینها را مقدمه می دانند برای اینکه انسان، خلیفه و مَثَل خدا در زمین شود.[/]

[=&quot]روایت: عبدي أطعني أجعلك مثلي، أنا حيّ لا اموت اجعلك حيّا لا تموت، أنا غنيّ لا أفتقر أجعلك غنيّا لا تفتقر، أنا مهما أشاء يكون أجعلك مهما تشاء يكون‏(الجواهر السنية-كليات حديث قدسى،ص709)[/]

با عرض سلام و خوشامد
به نظرم همه ی انبیا(ع) به تشبه به حق تعالی و خلافت دعوت می کردند و در اصل این دعوت تفاوتی بین انبیا(ع) نیست.چیزی که هست اینکه با نبی اکرم(ص) دری از رحمت باز شد که تا قبل از ایشون بسته بود ، مرتبه ای بالاتر از کمال و تشبه به حق تعالی برای اهل ایمان ممکن شد که تا قبل از اون فراهم نبود . الان هم بواسطه ی حضرت حجت(عج)(به عنوان خاتم ولایت محمدی (ص)) مطلب از همین قراره...

ماشالله دوستان سريع فكر بنده رو ميخونن و واس خودشون نتيجه گيري مي كنن كه منظور من چي بوده و محكوم ميكنن!!!ههههههههههههه

كدوم از شما در مورد نحوه رفتار و كردار و پندار هم كيشان پدرانمون (البته اونايي كه ايرانيه اصيلا) اطلاعات دارند؟

منظور من اينه كه هدف زرتشت پيامبر و محمد(ص) يكي بوده! پس چرا اينقدر مسلمانان به اين آئين بي احترامي ميكنن؟؟؟آئيني كه آئين اصلي اين كشور بوده و اسلام به نوعي در اين كشور مهمان ناخوانده بوده! چرا به افكار و عقايد زرتشتيان و گاها به شخص زرتشت پيامبر توهين ميكنن؟
مسلمونا ادعاي اين رو دارن كه ميخوان با تمام مذاهب ديگه رابطه ي خوب داشته باشن ولي تو خودشونم مشكل دارن!!

شيعه چشم ديدن سني رو نداره و برعكس!!!

شيعه ميگه كه تمام خلق الله غير مسلمونا اونم از نوع شيعه اش نجس ان!!

به هيچ كدوم از عقايد مذاهب ديگه احترام نميذاره و همه رو با يه چوب مي رونه!!

بحث من اينه!!!!

آراس;18449 نوشت:
ماشالله دوستان سريع فكر بنده رو ميخونن و واس خودشون نتيجه گيري مي كنن كه منظور من چي بوده و محكوم ميكنن!!!ههههههههههههه

كدوم از شما در مورد نحوه رفتار و كردار و پندار هم كيشان پدرانمون (البته اونايي كه ايرانيه اصيلا) اطلاعات دارند؟

منظور من اينه كه هدف زرتشت پيامبر و محمد(ص) يكي بوده! پس چرا اينقدر مسلمانان به اين آئين بي احترامي ميكنن؟؟؟آئيني كه آئين اصلي اين كشور بوده و اسلام به نوعي در اين كشور مهمان ناخوانده بوده! چرا به افكار و عقايد زرتشتيان و گاها به شخص زرتشت پيامبر توهين ميكنن؟
مسلمونا ادعاي اين رو دارن كه ميخوان با تمام مذاهب ديگه رابطه ي خوب داشته باشن ولي تو خودشونم مشكل دارن!!

شيعه ميگه كه تمام خلق الله غير مسلمونا اونم از نوع شيعه اش نجس ان!!

به هيچ كدوم از عقايد مذاهب ديگه احترام نميذاره و همه رو با يه چوب مي رونه!!

بحث من اينه!!!!

دوست گرامی
بقوله یکی از استادها که میگفت :
اینقدرا بی سواد نیستم که به هر سوالی جواب بدم !!!!!
شما هنوز صدها کتابو مقاله در مورده نقده زرتشت وجود داره !و شما ازش بوئی نبوردی!
چطور به خودت اجازه میدی که مطلق صحبت کنی؟
کجا شیعه و اسلام گفته که غیر از مسلمونا نجسن ؟منبع ؟!!!!
کجا شما از مسلمانی آگاه گفتار بی موردی شنیدی ؟!!!
ی دونی دوست عزیز مشکل شماها چی ؟
اینه که دوست ندارید وا قعیاتها رو قبول کنید!!
مگر ایرانی اصل کیه؟اگه منم چشم بسته یه دین را قبول کنم بد میشم ایرانی اصل!!
نه دوست عزیز این طور صحبت کردن برازنده شما نیست ..

مسلمانان مسلمانان چه بايد گفت ياری را
که صد فردوس می سازد جمالش نيم خاری را
مکان ها بی مکان گردد زمين ها جمله کان گردد
چو عشق او دهد تشريف يک لحظه دياری را
خداوندا زهی نوری لطافت بخش هر حوری
که آب زندگی سازد ز روی لطف ناری را
چو لطفش را بيفشارد هزاران نوبهار آرد
چه نقصان گر ز غيرت او زند برهم بهاری را
جمالش آفتاب آمد جهان او را نقاب آمد
وليکن نقش کی بيند بجز نقش و نگاری را
جمال گل گواه آمد که بخشش ها ز شاه آمد
اگر چه گل بنشناسد هوای سازواری را
اگر گل را خبر بودی هميشه سرخ و تر بودی
ازيرا آفتی نايد حيات هوشياری را
به دست آور نگاری تو کز اين دستست کار تو
چرا بايد سپردن جان نگاری جان سپاری را
ز شمس الدين تبريزی منم قاصد به خون ريزی
که عشقی هست در دستم که ماند ذوالفقاری را

آراس;18449 نوشت:

با سلام

ارایس عزیز

ایرانی های اصیل هم ای نوع بحث می کنند و هه هه می کنند در جواب سوال

برازنده شما این نوع بحث کردن و بدون منبع و ماخذ سخن راندن نیست

بزرگوار

کمی ارام و با منطق و دلیل و منبع بحث کنیم!!!!

فکرنمی کنید به جایی می رسیم

اگر نظر خاصی دارید نظر خود را بفرمایید و بادلیل و منطق و دوستان هم می خونند و با ارامش و نه با هههههه جواب می فرمایند و باز شما و.....اینچنین ادامه مباحثه

نه ما و نه شما و نه هیچ کس قصد مسخره و توهین و .....بحمدلله نداریم

پس در فضایی ارام و منطقی همراه با استدلال و دلیل به بحث می نشینیم

بسم الله

آراس;18449 نوشت:

ما اطلاع نداریم بفرمایید مطلع شویم

چه کسی ادعا دارد که عالم دهر است؟؟؟ و همه چیز را می داند ما که چنین ادعایی نداریم.

آراس;18449 نوشت:
آئيني كه آئين اصلي اين كشور بوده و اسلام به نوعي در اين كشور مهمان ناخوانده بوده! چرا به افكار و عقايد زرتشتيان و گاها به شخص زرتشت پيامبر توهين ميكنن؟

بفرمایید چه توهینی شده است با دلیل و منطق؟؟؟؟ به چه کسی؟؟؟

آراس;18449 نوشت:
مسلمونا ادعاي اين رو دارن كه ميخوان با تمام مذاهب ديگه رابطه ي خوب داشته باشن ولي تو خودشونم مشكل دارن!! شيعه چشم ديدن سني رو نداره و برعكس!!! شيعه ميگه كه تمام خلق الله غير مسلمونا اونم از نوع شيعه اش نجس ان!! به هيچ كدوم از عقايد مذاهب ديگه احترام نميذاره و همه رو با يه چوب مي رونه!! بحث من اينه!!!!

بفرمایید منظورتان از این که تو خودشون مشکل دارند چیست؟؟؟

شیعه کجا و کی را نجس خوانده؟؟؟

کی و کجا به عقاید دیکران احترام نکذاشته؟؟؟

بحث خود را مفصلا با دلیل و منطق بفرمایید

یا علی

آراس;17980 نوشت:
گفتار نيك

كردار نيك

پندار نيك

شيعه ميگه كه تمام خلق الله غير مسلمونا اونم از نوع شيعه اش نجس ان!!به هيچ كدوم از عقايد مذاهب ديگه احترام نميذاره و همه رو با يه چوب مي رونه!!بحث من اينه!!!!

سلام

اسلام شاهراییست
برای رسیدن به بالاترین درجات و صفات نیکی که یک انسان میشناسه .

مشکل اصلی از ما نیست
از دیگرانه !
از جنگه !
از تحریمه !
از فشارهاست
همین ها توان و کاسه صبر ما رو لبریز کرده
که اینطور بی دلیل به هر چیزی حمله ور میشیم
از ظرف پوسیده و کوچک مانده ی ماست که ظرفیت شنیدن انتقاد و رسیدگی به اون تا رضایت رو نداریم ...

حتی راه زرتشت هم نتونستیم پیش بگیریم !
چون اجنبی یا غریبه و مغرض و منکر و ( متاسفانه حسود خودی )میداند یک ایرانی اگر مخلص خود و خدا بشه دیگه چیزی جلودار اون نیست! از هیچ چیز فرار نمیکنه الا از عذاب خدا !

بعضی از ما برای فرار از دسته ی جاهل عرب به انگلیسی و یا اروپایی جاهل تر پناه بردیم و بعضی برای فرار از انگلیس و ... به اعراب که اکثرا در جهل هستند !!
و این تماما غلط بوده و هست چون از اصالت به دور شدیم !!
حالا هم سر دوراهی !!! غافل ازینکه خود اصالتی داشتیم و داریم !!!

ما قدر روحانیت خود رو ندونستیم و از جاهل به جاهلتر پناه بردیم!
اینطوری از راه محمد (ص) و علی (ع) و زرتشت و اجدادی که روشنگر راه و دشمن جهالت بودند دور و دورتر شدیم !

کسی که بی دلیل به کسی بی احترامی میکنه مسلمان نیست
فقط یک مسلمان نماست !
اجر و زجری وجود داره که دیر یا زود نصیبش میشه ...

اما فراموش نکنید که زرتشت سلام خدا بر او باد پیامبر اعظم نبود ..
گروهی بر انند که دست نوشته های یک شبه خود رو با نام کلام زرتشت! به خورد مردم بدند و اونها رو به دام فرقه های کثیف که با عنوان مقدس زرتشت زیبا شده ببرند!

و مهتر از همه اینکه
من الان خسته ام و حال درست نوشتن ندارم .
بدرود

سلام سوالی دارم هدف این موضوع چیه؟

mohammad2db;18516 نوشت:
سلام

حتی راه زرتشت هم نتونستیم پیش بگیریم !
چون اجنبی یا غریبه و مغرض و منکر و ( متاسفانه حسود خودی )میداند یک ایرانی اگر مخلص خود و خدا بشه دیگه چیزی جلودار اون نیست! از هیچ چیز فرار نمیکنه الا از عذاب خدا !

بعضی از ما برای فرار از دسته ی جاهل عرب به انگلیسی و یا اروپایی جاهل تر پناه بردیم و بعضی برای فرار از انگلیس و ... به اعراب که اکثرا در جهل هستند !!
و این تماما غلط بوده و هست چون از اصالت به دور شدیم !!
حالا هم سر دوراهی !!! غافل ازینکه خود اصالتی داشتیم و داریم !!!

ما قدر روحانیت خود رو ندونستیم و از جاهل به جاهلتر پناه بردیم!
اینطوری از راه محمد (ص) و علی (ع) و زرتشت و اجدادی که روشنگر راه و دشمن جهالت بودند دور و دورتر شدیم !

بدرود

تاکید میکنم
دسته ی جاهل عرب !!
منظور دسته ی عالم و عاقل و پاک سرشت که جور میلیونها عرب جاهل رو کشیدند و میکشند
نیست و نمیتونه باشه

چون به حق بعضی از مردم عرب به راه محمد (ص) و تمام معصومین قدم در راه خیر و خدا دارند و خیلی از ما بالاترند !!!

در مورد نظر شيعه در مورد باقي اديان:

كتاب استفتائات آقاي بهجت...مساله هاي 364 به بعد فكر كنم تا 369!!!

ميشه بگين چه اعتراضاتي به زرتشت و آئينش وارد شده؟

reza;18492 نوشت:
دوست گرامی
بقوله یکی از استادها که میگفت :
اینقدرا بی سواد نیستم که به هر سوالی جواب بدم !!!!!
شما هنوز صدها کتابو مقاله در مورده نقده زرتشت وجود داره !و شما ازش بوئی نبوردی!
چطور به خودت اجازه میدی که مطلق صحبت کنی؟
کجا شیعه و اسلام گفته که غیر از مسلمونا نجسن ؟منبع ؟!!!!
کجا شما از مسلمانی آگاه گفتار بی موردی شنیدی ؟!!!
ی دونی دوست عزیز مشکل شماها چی ؟
اینه که دوست ندارید وا قعیاتها رو قبول کنید!!
مگر ایرانی اصل کیه؟اگه منم چشم بسته یه دین را قبول کنم بد میشم ایرانی اصل!!
نه دوست عزیز این طور صحبت کردن برازنده شما نیست ..

در مورد قسمت صورتي كسي اصراري به جواب دادن شما نيست خودتون علاقه دارين تو بحث بياين!

اون منبعي رو كه ميخواستي گفتم!

ايراني اصيل يعني اوني كه تاريخ كشورش رو از هنگام ورود اعراب به ايران ندونه!

يعني كسي كه وقتي ميشنوه اعراب هنگام ورود به مقبره كوروش بزرگ بي احترامي كردن ................ و هزارتا مساله ي ديگه!

من كاري به دين ندارم.هر كس آزاده در تعيين دين خودش!

شما واقعيت رو به ما نشون بده تا ما قبول كنيم!! واقعيتي وجود نداره!!

آراس;20671 نوشت:
در مورد قسمت صورتي كسي اصراري به جواب دادن شما نيست خودتون علاقه دارين تو بحث بياين!

اون منبعي رو كه ميخواستي گفتم!

ايراني اصيل يعني اوني كه تاريخ كشورش رو از هنگام ورود اعراب به ايران ندونه!

يعني كسي كه وقتي ميشنوه اعراب هنگام ورود به مقبره كوروش بزرگ بي احترامي كردن ................ و هزارتا مساله ي ديگه!

من كاري به دين ندارم.هر كس آزاده در تعيين دين خودش!

شما واقعيت رو به ما نشون بده تا ما قبول كنيم!! واقعيتي وجود نداره!!

آراس عزیز

اولاً متن شما رو ویرایش کردم چون بر خلاف مقررات سایت، در قسمتی از اون به بخشی از جامعه اسلامی و به اقوام عرب توهین کرده بودید.

ثانیاً قرار بر این نشد که با تناقض گوئی بحث رو پیش ببرید، این شیوه به ضرر خود شماست و قطعاً از نظر کاربران فرهیخته هم مخفی نمی مونه مثلاً یک جا بگویید: "شما واقعيت رو به ما نشون بده تا ما قبول كنيم!!" و اون وقت در ادامه بفرمایید: "واقعيتي وجود نداره!!"؟؟؟

می تونید بفرمایید شما بدنبال چی هستید؟؟؟ واقعیت؟؟؟ یا واقعیتی که به نظر شما نیست و وجود خارجی نداره؟؟؟

بزرگوار

هر انسان عاقلی می دونه و این مطلب رو می فهمه که واقعیت وجود داره مگر اینکه وجود خودش و این اندیشه هائی رو که به رشتۀ تحریر در آورده و خطوطی که در پست های متعدد خلق کرده و افریده رو منکر بشه؟؟؟ باید عرض کنم بالاتر از واقعیت، حقیقت هم وجود داره، عموماً مردم واقعیت ها رو به قدر توان و درک و فهم شون با درصدهای متفاوتی می بینند و می فهمند و اون چیزی که درک و شناخت و یافتنش کمی سخته حقیقته، اگر چه شما که واقعیت عینی رو انکار می کنی، چگونه می تونی به حقیقت راه پیدا کنی؟؟؟ کار سختیه اما امکان پذیره.

راهش هم اینه که شما اول این همه واقعیت که اطرافت هست رو ببینی و اعتراف کنی و از مرحلۀ انکار بیرون بیائی اونوقت در گام دوم به سراغ واقعیات عینی عالم بری، خودت رو از حالت ایستائی خارج کنی، از ظاهر یک قدم به طرف باطن و حقایق امور عالم حرکت کنی.

البته به تعبیر قرآن عزیز هر کسی نمی تونه به حقایق و باطن امور راه پیدا کنه، مخصوصاً اینکه بواسطۀ انکار بدیهیات و ضروریات و ایستائی در شک و تردید و افراط در گناه و عصیان، بر دل و جان و چشم و گوشش مهر خورده باشه که: (ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم و علی ابصارهم غشاوة) و چنین کسانی بی شک؛ (فی قلوبهم مرض) و حاصل اون چیزی نیست جز؛ (فزادهم الله مرضاً).

حالا همۀ ما باید تکلیف خودمون رو مشخص کنیم در کدوم جبهه هستیم: 1. منکران و مشککان حقایق عالم یا 2. حق جویان و حق مداران

در هر مسیر و جبهه ای که باشیم نتیجه و ثمره اش به خود ما بر می گردد: (لها ما کسبت و علیها ما اکتسبت)، چنانکه سیر در مسیر باطل و انکار و شک گرائی و عصیان به مهر خوردن و افزایش مرض منتهی می شود، حرکت در مسیر حقیقت جوئی و ایمان و کسب یقین و مجاهدت، به بهره مندی و کسب هدایت های خاص الهی منتهی می شود. (ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین) و (والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا) و ...

سعادت و شقاوت هر کسی در گرو انتخاب و اختیار اوست.

موفق باشید ...:Gol:

آراس;17980 نوشت:
گفتار نيك

كردار نيك

پندار نيك

[="blue"]با سلام خدمت همه دوستان عزیز و جناب آراس در پاسخ شما باید گفت؛ اولا: هیچ کس حق توهین به ادیان الهی را ندارد، و کسی از دوستان هم به آیین زردشت توهین نکرده است.
ثانیا: این مطلب درسته و پیامبر گرامی اسلام(ص) که به بدیها امر نکرده و یا از خوبی ها که نهی نکرده است؛ تمام مطلب این است که این کردار و گفتار و پندار نیک را خدا باید تعیین کند نه بشر، و خداوند متعال نیز به وسیله پیامبران خود این کار را انجام داده است و مصادیق نیک را برای ما انسانها بیان فرموده، که اگر ما بنده او هستیم باید از او تبعیت کنیم.
تمام اختلاف ما با سایر ادیان و از جمله زردشت این است که ما معتقدیم -و حق هم همین است، چرا که حکم صریح عقل است-تمام ادیان قبل از اسلام به وسیله اسلام نسخ شدند و دیگر قابل تبعیت نیستند و قرآن کریم حاکم بر تمامی کتب آسمانی است. لذا دین زردشت نیز در حال حاضر قابل قبول نیست و باید به اسلام رجوع کرد.
نکته پایانی اینکه نیک در فرهنگ قرآن و اسلام همان واجبات الهی است که خداوند انجام آنها را لازم دانسته است، و بد و ناپسند هم محرمات و گناتهان هستند که خداوند متعال از آنها نهی فرموده است[/]
.
موضوع قفل شده است