صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همرنگ جماعت شدن مانع دينداري

نوشته
    31
    حضور
    1 روز 9 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    173

راهنما همرنگ جماعت شدن مانع دينداري

سلام
    20 سالمه. من معمولاً به خاطر نماز خوندن و روزه و ... تو اجتماع یه جورایی تحقیر میشدم. نمیدونم فکر کنم اگر آمریکا بودم اینقدر به خاطر مسلمان بودن تحقیر نمیشدم تا تو ایران اسلامی. چون فرهنگ مردم آمریکا یا بسیاری از اوروپایی ها خیلی بیشتره. حداقل اینکه به کار هم کاری ندارن و بیخودی تمسخر نمیکنند. خلاصه به شدت چند سالی افسرده بودم تا دیگه تصمیم گرفتم این خودزنی و خودکشی اجتماعی رو تموم کنم. دوست ندارم دین رو ترک کنم اما یه کم پیچوندن و یا دروغ وضعیتم رو خیلی بهتر کرد. که چند ماهه دارم اینکار رو میکنم یه چند تا مثال میزنم:
    مثلا همین چند روز پیش برای کاری که تازه پیدا کردم با چند تا همکار جدید بودم تو ماشین راننده گفت من نمیتونم دیگه خودداری کنم(گفت دیگه نمیتونم مسلمون باشم یا یه همچین جمله ای) روز شهادت آهنگ گذاشت بعد اون یکی گفت ایشون(یعنی من) مثل اینکه از برادران هستند( دیگه تا جایی که راه داره ریشم رو کوتاه کردم شلوار لی تیپ اسپرت زدم نمیدونم چکار کنم؟؟ قیافه ام بسیجی نباشه. گرچه بدم نمیاد از بسیجی ها اما مردم بدشون میاد از این تیپ.) بعد گفت روزه ای؟ با توجه به تجربیات چند ساله اگر متوجه میشدن اهل روزه و دین و اینها هستم نابود میشدم پس گفتم کی روزه میگیره؟ روزه به چه درد میخوره؟ اون یکی گفت تو که لاغری گفتم آره. روزه مثلاً واس تو که چاقی خوبه نه من. گفت پس روزه هستی یانه گفتم نه. بعدش دیگه صحبت عادی. اما اگر میفهمیدن اهل دینم صحبت عادی نمیشد و به حمله (کلامی)به من منجر میشد.
    "نمیدونم چرا هر چقدر دروغگو تر و بدتر باشی بیشتر دوست دارن" آخه چرا؟
    چطور دروغ نگم؟

با این روش که افکارم رو واسه خودم نگه میدارم و جلوی مردم اینجوری وانمود میکنم خیلی راحت تر شدم و اجتماعی تر. البته با دوست واقعی خودم هستم. گرچه اگر بگی روزه نیستم یا نماز رو بپیچونی بیشتر قبولت دارن حتی متدین ها چون احساس میکنن آدم زرنگی هستی.

قسمت دوم
    مثلاٌ میخواستم کاری رو شروع کنم باید نرخ بازار رو در میاوردم اگر به همین عنوان میرفتم بازار نرخ واقعی رو نمیدادن پس خودمو خریدار جا میزدم و میگفتم فلان شرایط رو دارم و نرخ و دست مزدشون رو میگفتن/
    اینجا چطور دروغ نگم؟
    دوست ندارم گناه کنم اما چاره ای ندارم.

از همه ی دوستان میخوام تجربیات و مهارت های خودشون رو به اشتراک بگذارند.

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58309

با نام و یاد دوست

همرنگ جماعت شدن مانع دينداري

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما
    نماز و روزه شما قبول
    تاپيك را باز مي كنم دوستان نظراتشان را بنويسند من هم درآخر جمع بندي مي كنم
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 12

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,197
    حضور
    144 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44207

با سلام

با قاطعیت تمام در برابر نظرات دیگران با یستید .

این راهی که انتخاب کردید اصلا راه درستی نیست .

یه مسلمان باید نماز بخونه و روزه بگیره .

هر کسی هرچی میخواد بزار بگه . چیزی از شما که کم نمیشه .

برخی مواقع اصلا نیازی هم نیست به تمام حرف و حدیث های دیگران جواب بدید .

خلاصه توصیه من اینه که نباید کم بیارید و به راه های انحرافی رجوع کنید

موفق باشید

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

9. صلوات ها 11

نوشته
    167
    حضور
    6 روز 22 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    748

سلام

من خودم رو میگم ، آخه از چی میترسم ، مگه چی می خواد بشه

اینکه تحویل نمیگیرند ..

اینکه مسخره میکنند ..

اینکه گیر میدند ..

هر چی میخواد بشه ، مگه برای من مهمه ...

هر کی میخواد هر چی بگه ، من اون چیزی رو قبول دارم که بهش رسیدم که باورش کردم

چرا فکر میکنیم که باید همرنگ جماعت بشیم ، اصلا من می خوام تک بشم ...

چند وقت پیش سوار ماشین شده بودم راننده 5 تای من بود فقط کم مونده بود خالکوبی داشته باشه ، یه آهنگ افتضاح هم زده بود (کاملا منشوری به اون ور ) ، به خودم گفتم یا آهنگ رو قطع می کنم یا اگه نشد از ماشین پیاده میشم کسه دیگه ای جز من تو ماشین نبود(بخودم گفتم مگه میترسی ، حالا هرچی میخواد بشه) دل و زدم به دریا گفتم "جناب میشه آهنگ رو قطع کنید" گفت: "مخلص شما هم هستم + قطع آهنگ" و کلی تحویل گرفت (گرچه برای هر حادثه ای خودم رو آماده کرده بودم ولی از حرکاتش معلوم بود که فکر کرد میخوام براش بزنم ، عجب دنیایی شده ...)

ولی این رو می خوام بگم ، ما که برای دیگران زندگی نمی کنیم ، ما براساس اعتقاداتمون زندگی می کنیم ، حالا هر کی میخواد دوست داشته باشه ، هرکی هم نمیخواد دوست نداشته باشه

من احساس میکنم یه مقداری اعتماد به نفس شما افت کرده باشه ، از اون چیزی که فکر میکنید درسته دفاع کنید
    (این رو جوونی میگه که حدودا همسن شماست)

ویرایش توسط هاله نور : ۱۳۹۳/۰۵/۰۱ در ساعت ۱۹:۰۴

11. صلوات ها 14

علاقه
    دین - علم - سیاست - شطرنج
    نوشته
    300
    حضور
    13 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    1720

سلام.
    نماز و روزه ت قبول ایشالا.
    به نظرم راه خیلی خیلی بدی رو انتخاب کردی.

در دروازه رو میشه بست، در دهن مردمو نمیشه بست.
    یاد این داستان افتادم:
    یه پدر و پسری داشتند با شتر میرفتند مسافرت.
    یه بار هر دو پیاده بودند و شتر بدون سوار می رفت. مردم میگفتند این پدر و پسر چقدر ابلهند که سوار شتر نمیشند و ازش استفاده نمی کنن.
    بار بعدی هر دو روش سوار شدند. مردم گفتند چقدر این پدر و پسر بی رحمند که اینطور از شتر کار می کشند.
    دفعه بعد پسره رو شتر نشست پدر پیاده بود. مردم می گفتن عجب پسر بی رحمی که خودش سوار شتر شده و پدرش رو مجبور می کنه پیاده بیاد.
    دفعه بعد پدره رو شتر نشست و پسره پیاده بود. مردم می گفتن عجب پدر بی رحمی که خودش سوار شتر شده و بچه ش رو مجبور کرده پیاده بیاد.

با این اوضاف شما هر کاری بکنی مردم حرف می زنن.
    اینکه بخوای ریشت رو بزنی، شلوار لی بپوشی و ... نه تنها مشکلت رو حل نمیکنه بلکه یه مدت که بگذره خودت از خودت بدت میاد که چرا بادی به هر جهتی و اقتدار و استحکام لازم رو نداری. اینون جدی میگم. حاضرم باهات شرط هم ببندم (البته اگه شرط بندی حرام نباشه :دی )
    سابقه نشون داده این موقع نه تنها کنار اومدن فایده نداره بلکه تحکم و اقتدار جواب میده. یه سوال می پرسم:
    چرا شما که داری کار خوب میکنی باید با اونا راه بیای؟ چرا اونا که دارن کار اشتباه می کنن نباید به عقیده ت احترام بذارن؟
    کسی که به عقیده ت احترام نمیذاره رو اگه نمیتونی هدایتش کنی تو دلت لهش کن! له!
    مردم با شلوار پاره پور و مانتوهای بدون دکمه و شلوارای تنگ و موهای سیخونکی و ... دارن راه میان ککشون هم نمی گزه. چرا شما که اهل نماز و روزه ای باید گوشه گیری کنی؟

یک صحبت کلی:
    فکر میکنم مشکل از جامعه دیندارها باشه که اتحاد لازم رو ندارن. اگه فردا یکی به مانکن های تو خیابون بگه بالا چشمت ابروئه یه عده می زننش، یه عده میگن نباید امر به معروف و نهی از منکر می کردی، یه عده میگن به شما چه که اصلا حرف زدی، یه عده میگن ...
    حالا اگه به یه نفر که داره نماز میخونه تیکه بندازن کیه که حرف بزنه؟!!!
    اگه اتحاد بین جامعه دیندارا به وجود نیاد تا هست همین هست! از شخصیاتای مذهبی کاریزماتیک عاجزانه درخواست داریم که یه انجمنی به همین یک نام با مسما، با یک نشونه و آرم و با یک سری برنامه های خاص در طول سال روز در سراسر کشور برگزار کنن.
    حتما رو نشونه و آرم تاکید دارم! چون باعث افزایش اعتماد به نفس میشه. همونطور که میگن شیعه تو نمازش بلند "بسم الله الرّحمن الرّحیم" میگه یا تو اذانش (نه به قصد دخول در اذان) "اشهد ان علیا" ولی الله" میگه.
    عاجزانه خواهش میکنم از دوستان.
    این روزها، خیلی به آن روزها فکر می کنم.
    شما چطور؟
    (یادداشت های کاربری من - صفحه 3 - نوشته دوم)
    منتظر نظراتتون هستم.

یادداشت های کاربری من (23 نوشته)

شهید محمّدرضا رمضانی چمازی

13. صلوات ها 9

علاقه
    خدا هنر فلسفه دین مادر...
    نوشته
    534
    حضور
    31 روز 17 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    23
    صلوات
    3743

سلام و عرض و ادب
    به نظر منم روش مناسبی رو انتخاب نکردین.
    من فکر میکنم ما علاوه بر اینکه باید خودمون دیندار باشیم باید به دیگران همون دینداری رو نشون بدیم!!!
    دین که فقط شخصی نیست بعد اجتماعی هم داره
    من خودم بعضی اوقات تو بعضی موقعیت ها حجابمو بیشترم میکنم تا به دیگران نشون بدم معنای حجاب کامل چیه(در جمع کسانی که به حجاب اعتقاد ندارن) امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین.

به نظر من دوتا کار باید بکنین:
    اول تقویت ایمانتون با مطالعه بیشتر
    دوم تقویت عزت نفستون

بزرگوار به این فکر کنین که این جامعه ، جامعه امام زمانه
    دلیلی نداره شما دینداریتونو پنهان کنید
    این گناه کاران هستند که باید گناهشون پنهان کنن

نزارید قبح گناه ریخته بشه و عرصه بر دینداران سخت!!

در ضمن اینکه مثلا به خاطر شما آهنگ نزارن باعث افتخاره
    شما باید با اخلاق خوش و بگو بخند جذبشون کنید و اونهارو به دین علاقه مند!

15. صلوات ها 7

نوشته
    213
    حضور
    5 روز 13 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    930

با سلام و خسته نباشید

به نظرم بهتر بود اسم تاپیک رو می ذاشتید، فعالیت اجتماعی که مانع دینداری شده.

شما کمی دروغ می گید و می پیچونید، به نظر خودتون شما دارید الان سر چه کسی رو کلاه می ذارید با این گونه دروغ گفتن ؟

سر خدا ؟ سر خودتون ؟ سر مردم ؟ یکم با خودتون رو راست باشید.

آیا می دانستید دروغ گفتن یکی از گناهان کبیره هست ؟

تا به حال به عاقبت یک دروغ فکر کردید ؟

آیا می دونید هر گناهی یک سری آثار دنیوی واخروی در پی خواهد داشت؟

تا به حال به این فکر کردید، شاید بعد از یک مدت دروغ گفتن، دیگه دروغ گفتن براتون عادی بشه ؟

تا به حال به این فکر کردید، یک دروغ می تونه به دنبالش صد ها دروغ دیگر رو به همراه بیاره ؟

تا به حال به این فکر کردید، با یک دروغ می تونید یک نسل رو از بین ببرید و بدبخت کنید ؟

تا به حال به این فکر کردید، با یک دروغ می تونید ایمان تون، زندگی تون، جوانی تون رو به باد بدید ؟

تا به حال به این فکر کردید، چرا یک دختر مسلمان در پیشرفته ترین کشورهای جهان پای ایمانش واستاده ؟ چرا ایمانش سست نشده ؟ چطوری تونسته پای حجابش پای اون نمازش بایسته ؟ کشوری که بخاطر یک روسری، نمی تونن شغل داشته باشند، نمی تونن در دانشگاه تحصیل کنن !!! به نظر شما تحمل این ها بیشتر از یک تحقیر سخت نیست ؟

شما اگر در جایی زندگی می کردید که سیگار کشیدن و قلیان یا حداکثر اعتیاد به کراک در اون محل عرف بود، شما باز هم می رفتید معتاد می شدید ؟ تا به شما توجه کنند ؟ یا اون محل رو ترک می کردید؟

در مورد یک دروغ باید بگم :

اول اینکه از نظر علمی دروغ سلول های خاکستری مغز رو کم کم از بین می بره و کم کم حافظه تون از بین میره.

دوم از قدیم میگن وقتی می خواید به شکل شخصیتی دربیاید یا عادت خاصی رو در خودتون بوجود بیارید خودتون رو به اون شکل دربیارید.
    مثلا شخصی که دیوانه نیست ولی وقتی خودش رو به دیوانگی میزنه کم کم واقعا دیوانه خواهد شد. شما هم وقتی خودتون رو کم کم به دروغ بزنید، کم کم واقعا دروغگو خواهید شد و از دستتون خارج خواهد شد و ناخوداگاه دروغ خواهید گفت.

فرض کنیم شما یک دروغ خیلی معمولی می گید، مثلا در کارتون دروغ می گید و مالی رو کسب می کنید وقتی دروغ گفتید و به سبب اون پولی رو گرفتید اون مال حرام خواهد شد.

این مال حرام براتون مزه خواهد داد، طمع مال، جلوی چشمانتان را می گیرد و مال حرام رو جمع می کنید.

ازدواج می کنید و فرزندانتون رو با مال حرام بزرگ می کنید، فرزندانتون به سبب اون مال حرام، گناه
    خواهند کرد، گناهان فرزندان گریبان خودتان خواهد شد، به سبب همان دروغی که شما گفتید و باعث شد مال حرام کسب کنید، اونوقت فرزندانتون هم دروغ گفتن و کسب مال حرام رو یاد خواهند گرفت و ازدواج خواهند کرد و یک نسل به همین ترتیب دروغ گو خواهند شد....شما با یک دروغ یک نسل رو بدبخت کردید.

شما یک دروغ می گید، کم کم این دروغ در درون شما نهفته خواهد شد، مطمئن باشید کم کم نماز رو هم ترک خواهید کرد، به سبب همین دروغی که باعث شد نماز را ترک کنید، دچار فسادهای دیگری خواهید شد و کم کم قبح گناهان دیگر برای شما از بین خواهد رفت و کم کم به سبب همین یک دروغ سلامتی، جوانی، آخرت و شاید آبروی خودتان را هم از بین خواهید برد.

توصیه شخص من :

دوستان خودتون، حتی همنشینی که با اون ها دوست نیستید رو عوض کنید.
    به جایی بروید که برای ایمان شما احترام قائل باشند. حداقل اطرافیانتون شما رو به خاطر ایمانتون قبول داشته باشند. و شما رو در این راه تشویق کنند.
    قرآن بخوانید.
    سخرانی های مذهبی گوش کنید.
    در مجالس مذهبی شرکت کنید. و به مکان های مذهبی مراجعه کنید.
    از ائمه اطهار از جمله امام حسین کمک بگیرید.
    یکم هم به مرگ فکر کنید، اون زمانی که شما داخل قبر تنهای تنها هستید و باید جواب پس بدید.

موفق باشید.

17. صلوات ها 5

نوشته
    83
    حضور
    6 روز 3 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    548

سلام علیکم
    میدونم شای این وضعیت سخت باشه ولی به نظر من ما همه بر اساس نظر افرا پیرامون خودمون زنگی نمی کنیم بلکه هر جور خودمون انتخاب کنیم زنگی میکنیم شما نباید بذارید که نظریات دیگران عقیده‌ی شما رو سست کنه
    تا کی دل من چشم به در داشته باشد؟ """ ای کاش کسی از تو خبر داشته باشد

آن باد که آغشته به بوی نفس توست """ از کوچه ما کاش گذر داشته باشد . . .

19. صلوات ها 6

نوشته
    31
    حضور
    1 روز 9 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    173

از همه دوستان تشکر میکنم حداقل صحبت هاتون کمی بمن آرامش داد اما خواستم اینو بگم که من حدود 5 ساله دارم تلاش میکنم متدین باشم و این وضعیت من رو خیلی افسرده کرد تا جایی که همیشه فکر خودکشی توی ذهنم بوده حتی درسم رو ول کردم اما با خودم گفتم با خودکشی هم که به جهنم میرم پس باید یه کار دیگه بکنم البته افسردگی هم مال دین نبوده و سابقه داشته اما تمسخر خیلی من رو افسرده میکنه و جلوی درمانم رو میگیره و درواقع من خیلی حساس تر از دیگران هستم(بر طبق طب سنتی من سودایی هستم--طبیعت سودایی هست دیگر!!! - افسردگی -فکر زیاد - حساس بودن و... راه درمان هم گل گاو زبان و...) به هر حال تشکر و همچنان منتظر پاسخ هاتون هستم.

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۵/۰۱, ۲۳:۵۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری