صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فشار اقوام بر دوستی با دختر و تاکید بر ضربه خوردن هنگام ازدواج

علاقه
    مذهب - مطالب زندگی زناشویی و خانواده - برق قدرت - رئال - بازی sybway surfers
    نوشته
    126
    حضور
    6 روز 23 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

فشار اقوام بر دوستی با دختر و تاکید بر ضربه خوردن هنگام ازدواج

سلام خدمت دوستان عزیز

راستش یه پسر 22 ساله هستم
    یه چند وقتی هست تو خانواده اقوام یه سری بحث ها میکنن که رو اعصابمه !!! (( دختر عمه - پسر عمه ))

اینکه
    در این سن باید تجربه دوستی با جنس مخالف رو داشته باشم و اگه نداشته باشم ضرر میکنن
    و چون تجربه ندارم بعد ها موقع ازدواج برای پیدا کردن دختر مورد نظر آسیب میبینم
    مثلا اینکه دخترها الان همه از این دوستی ها دارن (( البته این نظر من نیست ))و خیلی واردن و در آینده اگه پسری که تاحالا همچین دوستی نداشته سرش کلاه میره ...

راستش من خودم به شخصه تو اقوام یه ذره با بقیه فرق دارم
    مثلا نماز و روزه رو کامل به جا میارم و شاید خیلی از اون (( به جرائت میگم همشون )) این اعمال رو انجام نمیدن !!
    و به نوعی حالا چه به شوخی یا جدی اذیت هم میکنن !!!

و خیلی با اعتقادات من مخالفن و مسخرم میکنن !!

مثلا
    من رو سنگین بودن دختر اعتقاد زیادی دارم و معتقدم دختر نباید تو جمعی که پسر نامحرم هست راحت باشه و با انجام هرکاری به چشم بیاد !! (( حرکاتی که بعضی دخترها انجام میدن تا بیشتر به چشم بیان ))
    و یا اینکه خیلی راحت با نامحرم شوخی میکنن و به قول معروف ریلکس هستن ولی از نظر من این کار غلطه !!!

و یا اینکه
    با پوشش نامناسب میگردن و لباس های که تو تو مهمونی ها و یا بیرون از خونه میگردن مناسب نیست
    چیزی که من به شدت باهاش مخالفم !!

در مقابل همچین حرکاتی هم که من انجام میدن و حرفایی که میزنم جواب هایی مثل امل - پشت کوهی - و یه آدم معتقد دینی خشک نصیبم میشه !!!
    راستش نمیدونم مشکل از منه یا اونا !!!

و اما سوالی که از کارشناس محترم دارم (( بعد از مطالعه حرفای بالا ))

1 - واقعا رفتار من با همچین اعمالی بده ؟؟؟
    2 - آیا واقعا باید در دوران جوانی با جنس مخالف ارتباط داشت و اگه این کار رو نکنم موقع ازدواج ضرر میکنم ؟؟

خیلی از این حرف ها منو میترسونه
    اینکه شاید در موقع ازدواج چون تجربه همچین دوستی هایی رو نداشتم ضرر کنم !

لطفا کمک کنید
    با تشکر

2. صلوات ها 26

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

فشار اقوام بر دوستی با دختر و تاکید بر ضربه خوردن هنگام ازدواج

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام بر شما دوست بزرگوارم

مهدي با هزار زحمت تونسته بود گوشي همراه مورد علاقه اش را بخرد آخه مدت زيادي بود پول توجيبش رو جمع كرد و كمي هم از داداشش قرض گرفته بود.
    امروز گوشيش پيوسته هنگ مي كرد
    هركسي توصيه اي مي كرد و حتي مي خواست بگيرد و از روي كنجكاوي به گوشي ور بره ببينه مي تونه درست كنه.
    مهدي كه گوشيش براش باارزش بود با گفتن شرمنده ام آن را به كسي نمي دادن و توصيه هاي اين و اون رو جدي نمي گرفت
    فقط مي گفت بايد ببرم پيش تعميركار وارد و كار بلدش.

.......................
    به نظر شما مهدي كار درستي مي كرد يا نه؟
    گاهي وسائلي را كه از آن سر در نمي آوريم وقتي مي خواهيم خودمان مشكلش را رفع كنيم، چندتا مشكل ديگه هم بهش اضافه مي كنيم جتي گاهي كاري مي كنيم كه غيرقابل تعمير ميشود.

خداوند ما را خلق كرده است و دستورات زندگي سالم متعالي و آرام را به ما داده است و پيامبر در آخرين لحظات زندگيشون هم برقرآن و اهل بيت تأكيد كردند و از دنيا رفتند تا ما با ندانم كاري مشكلات خود را زياد نكنيم.
    در مشاوره هايم مثل روز شاهد اين هستم كه افرادي كه از دستورات حيات بخش اسلام فاصله مي گيرند چگونه گرفتار زندگي سخت و پيچيده اي در همين دنيا هم مي شوند
    دختري كه در كودكي شاهد روابط زناشويي والدين بود گرفتار انحرافات جنسي شده و در زندگي زناشويي خود مشكل دارد.
    خانمي كه با مردي ازدواج كه اهل خوش بش حتي با نامحرم بود و اول او را اجتماعي مي دانست الان به خاطر هر رفتار و گفتار شوهرش از او مي رنجد و مانع ارتباط او با خانم هاي فاميل مي شود او ديگر مردان سرسنگين را امل نمي داند
    خانمي كه نمي خواست زندگي اش خشك باشد و متحجر. با خريد ماهواره براي تولد شوهر او غافل گير كرد و سال ها است كه گرفتار هووهاي ديجيتالي شده و از اعتياد شوهر به امور پورنوگرافي بيزار است و رابطه اش با او سرد شده است.
    پسري كه ارتباط با دختران را در دانشگاه تشويق مي كرداز اين كه مي بيند همسرش با مردان بيگانه خوش وبش مي كند و راحت از تيپ و سليقه اونا نزدش سخن مي گويد خسته شده است
    دختري كه دوستانش را به داشتن دوست پسر تشويق مي كرد امروز مي خواهد هر طوري شده از خواستگارش اقرار بگيرد كه او با دختري نبوده و.
    .
    .
    بله دوست من
    دين آيين بهتر زيستن است.
    همان افرادي كه در ظاهر به شما خشك مي گويند به فرزندانشان مي گويند كه مثل فلاني باش سنگين و مودب و اهل احترام به والدين و فاميل.
    خلباني مي گفت در خانواده ما فرد مذهبي نداشتيم ناباورانه برادرم با معدل بالا تصميم گرفت به حوزه برود همه او را مسخره كردند اما بعد از چند ماهي چنان محبوبيتي در فاميل پيدا كرده كه مثل آن بي سابقه بود.
    برادرم ديندار است و اهل ورزش
    برادرم ديندار است و اهل رفت و آمد با فاميل
    بردارم ديندار است و در غم و شادي فاميل شريك
    برادرم ديندار است و با كودكان فاميل همبازي و آنها نيز از او خوششان مي آيد
    برادرم ديندار است و اهل احترام فوق العاده به مادر و پدرم
    برادرم ديندار است و بشاش و خنده رو نه اهل نق زدن و ناله و منفي بافي
    برادرم ديندار است و اهل تلاش علمي
    برادرم ديندار است و اهل برنامه و نظم
    برادرم ديندار است و اهل سفرهاي زيارتي و تفريح و سياحت
    برادرم ديندار است و

و اين گونه دينداري او سبب شده كه اهل فاميل بدشان نمي شد دامادشان بشود.

دوست بزگورارم
    اگر دينداري خودمان را ناقص اجرا نكنيم
    اگر اهل برنامه(كار، عبادت، معاشرت سالم، تفريحات سالم) باشيم جاي خود را در قلب ها باز مي كنيم هرچند در ظاهر برخي به رو نياورد و يا از روي حسادت چيزي نگويند
    مهم اين است كه راه را يافته ايم و از ارزش آن با خبريم اگر خودمان به مسيرمان شك كنيم ديگران نيز خوشش نمي آيد يا زنگي زنگي يا رومي روم
    افرادي كه هدف دارند رفتارشان منظم و قابل تفسير و پيش بيني است به همين دليل براي ديگران جذابيت دارند
    و جهان بيني توحيدي به رفتار و گفتار و افكار ريز و درشت ما به يك سمت و سو جهت مي دهد و چينن زندگي اي با معنا است حتي دردش حتي مرگش
    پيشنهاد مي كنم درباره اصول عقايد كتاب هايي را مطالعه كنيد مثل
    اصول عقايد استاد قرائتي
    50درس اصول عقايد آيت الله مكارم
    اصول عقايد آيت الله مصباح يزدي
    دعا كنيم: اهدنا صراط المستقيم
    اللهم ثبت قلبي علي دينك

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 29

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

اين دعا را در زمان غيبت توصيه شده ايم زياد بخوانيم( توحيد - نبوت و امامت و معاد)

« اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي نَفْسَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِي نَفْسَكَ لَمْ أَعْرِفْ نَبِيَّكَ
    اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي رَسُولَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِي رَسُولَكَ لَمْ أَعْرِفْ حُجَّتَكَ
    اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي حُجَّتَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِي حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دِينِي
    ‏‏ »

پروردگارا! خود را به من بشناسان که اگر خود را به من نشناسانی، نمیتوانم پیغمبرت را بشناسم.
    پروردگارا! پیغمبرت را به من بشناسان که اگر پیغمبرت را به من نشناسانی، نمیتوانم حجت تو را بشناسم.
    پروردگارا! حجت خود را به من بشناسان، که اگر حجت خود را به من نشناسانی، دین خود را از دست میدهم، و گمراه خواهم شد"

9. صلوات ها 22

نوشته
    69
    حضور
    15 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    219

یک کلام
    خیر ..شما اشتباه نمیکنید و بهترین کار اینه که از ارتباط با نا محرم خود داری کنید
    ان شاءالله همسری مثل خودتون نجیب و دین دار نسیب تون بشه

ای خواهر دینی من !
    زیر باران باش
    اما زیر باران نگاه های هیز مردان بی غیرت نباش

11. صلوات ها 17

نوشته
    266
    حضور
    10 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    709

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    اين دعا را در زمان غيبت توصيه شده ايم زياد بخوانيم( توحيد - نبوت و امامت و معاد)

« اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي نَفْسَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِي نَفْسَكَ لَمْ أَعْرِفْ نَبِيَّكَ
    اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي رَسُولَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِي رَسُولَكَ لَمْ أَعْرِفْ حُجَّتَكَ
    اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي حُجَّتَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِي حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دِينِي
    ‏‏ »

پروردگارا! خود را به من بشناسان که اگر خود را به من نشناسانی، نمیتوانم پیغمبرت را بشناسم.
    پروردگارا! پیغمبرت را به من بشناسان که اگر پیغمبرت را به من نشناسانی، نمیتوانم حجت تو را بشناسم.
    پروردگارا! حجت خود را به من بشناسان، که اگر حجت خود را به من نشناسانی، دین خود را از دست میدهم، و گمراه خواهم شد"

سلام این دعا چه اثری داره و اثرش چجوری معلوم میشه؟

13. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

اين دعا اثرش اينه كه خدا كمك مي كنه باورهاي مان در زمان غيبت از بين نرود
    قسمت اول درباره خدااست(توحيد)
    قسمت دوم درباره پيامبر( نبوت)
    قسمت سوم درباره ائمه( امامت)
    بخش آخر قسمت سوم اشاره به معاد و عدل الهي دارد

15. صلوات ها 16

علاقه
    مطالعه در مورد دين اسلام
    نوشته
    300
    حضور
    10 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1387

[QUOTE=علی 23;544832]سلام خدمت دوستان عزیز

راستش یه پسر 22 ساله هستم
    یه چند وقتی هست تو خانواده اقوام یه سری بحث ها میکنن که رو اعصابمه !!! (( دختر عمه - پسر عمه ))

اینکه
    در این سن باید تجربه دوستی با جنس مخالف رو داشته باشم و اگه نداشته باشم ضرر میکنن
    و چون تجربه ندارم بعد ها موقع ازدواج برای پیدا کردن دختر مورد نظر آسیب میبینم
    مثلا اینکه دخترها الان همه از این دوستی ها دارن (( البته این نظر من نیست ))و خیلی واردن و در آینده اگه پسری که تاحالا همچین دوستی نداشته سرش کلاه میره ...

راستش من خودم به شخصه تو اقوام یه ذره با بقیه فرق دارم
    مثلا نماز و روزه رو کامل به جا میارم و شاید خیلی از اون (( به جرائت میگم همشون )) این اعمال رو انجام نمیدن !!
    و به نوعی حالا چه به شوخی یا جدی اذیت هم میکنن !!!

و خیلی با اعتقادات من مخالفن و مسخرم میکنن !!

مثلا
    من رو سنگین بودن دختر اعتقاد زیادی دارم و معتقدم دختر نباید تو جمعی که پسر نامحرم هست راحت باشه و با انجام هرکاری به چشم بیاد !! (( حرکاتی که بعضی دخترها انجام میدن تا بیشتر به چشم بیان ))
    و یا اینکه خیلی راحت با نامحرم شوخی میکنن و به قول معروف ریلکس هستن ولی از نظر من این کار غلطه !!!

و یا اینکه
    با پوشش نامناسب میگردن و لباس های که تو تو مهمونی ها و یا بیرون از خونه میگردن مناسب نیست
    چیزی که من به شدت باهاش مخالفم !!

در مقابل همچین حرکاتی هم که من انجام میدن و حرفایی که میزنم جواب هایی مثل امل - پشت کوهی - و یه آدم معتقد دینی خشک نصیبم میشه !!!
    راستش نمیدونم مشکل از منه یا اونا !!!

و اما سوالی که از کارشناس محترم دارم (( بعد از مطالعه حرفای بالا ))

1 - واقعا رفتار من با همچین اعمالی بده ؟؟؟
    2 - آیا واقعا باید در دوران جوانی با جنس مخالف ارتباط داشت و اگه این کار رو نکنم موقع ازدواج ضرر میکنم ؟؟

خیلی از این حرف ها منو میترسونه
    اینکه شاید در موقع ازدواج چون تجربه همچین دوستی هایی رو نداشتم ضرر کنم !

لطفا کمک کنید

دقيقا برعكس حرف شما درسته رابطه نداشتن و دوست نبودن از بعد ديني كه كاملا مشخصه كه اشتباهه ، اما اگه بخوايم از ديد روانيش نگاه كنيم شما فكر كن هنگام ازدواجت هيج رابطه اي رو قبلا تجربه نكرده باشي چه قدر برات شيرين و تازگي داره ارتباط با يه دختر! منظورم همه نوع ارتباط هست از كلامي بگير تا گرفتن دست و هر چي چيزهايي كه تو دوستي ها پيش مياد ، دومين نكته هم اعتماده تو دوست داري همسر اينده ات هم براي شناخت بيشتر مردها با چند نفر بوده باشه ؟ بعدم وقتي اسلام ميگه نه حتما خيري توش بوده به حرفهاي فاميل و مردم گوش نده هر مدل باشي يه جي دارن بگن خود منم دارم ميكشم از دستشون ، مطمئن باش اگه ارتباط داشته باشي ضرر ميكني من تجربه دارم كه ميكم

17. صلوات ها 16

نوشته
    79
    حضور
    10 روز 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط Nahal نمایش پست ها
    [QUOTE 23;544832]

دقيقا برعكس حرف شما درسته رابطه داشتن و دوست بودن از بعد ديني كه كاملا مشخصه كه اشتباهه ، اما اگه بخوايم از ديد روانيش نگاه كنيم شما فكر كن هنگام ازدواجت هيج رابطه اي رو قبلا تجربه نكرده باشي چه قدر برات شيرين و تازگي داره ارتباط با يه دختر! منظورم همه نوع ارتباط هست از كلامي بگير تا گرفتن دست و هر چي چيزهايي كه تو دوستي ها پيش مياد ، دومين نكته هم اعتماده تو دوست داري همسر اينده ات هم براي شناخت بيشتر مردها با چند نفر بوده باشه ؟ بعدم وقتي اسلام ميگه نه حتما خيري توش بوده به حرفهاي فاميل و مردم گوش نده هر مدل باشي يه جي دارن بگن خود منم دارم ميكشم از دستشون ، مطمئن باش اگه ارتباط داشته باشي ضرر ميكني من تجربه دارم كه ميكم
    با کلمه به کلمه این پاسخ موافقم

علی آقا منم عین خودتم
    22 سالمه
    خونوادم مذهبی نیستن
    یه بار که به مادرم گفتم من در آینده زن چادری میخوام خواهرم به شوخی به مادرم گفت برو ببین چه گناهی تو زندگی انجام دادی که همچین پسری نصیبت شده
    تا حالا دوست دختر نداشتم با این که از طرف خونواده خودم (به غیر از پدرم) بهم فشار بود که حتما دوست دختر بگیرم
    از آینده خبر ندارم..فقط اینو میدونم:
    وقتی با دختری رابطه نداشتم...
    وقتی یکی از دخترای دانشگاه بهم پیشنهاد دوستی داد و من رد کردم و بهم گفت ایشالله خدا تقاص شیکوندن دل منو ازت بگیره
    وقتی قلبم دست نخورده باقی مونده...
    وقتی میخوام هیچ کسی تو ذهنم و گذشتم نباشه که خدای ناکرده یه وقت زنمو در آینده باهاش مقایسه کنم
    وقتی مثل بقیه جوونا نیاز دارم به یه همدم ولی با قرآن به این نفس سرکش سعی میکنم افسار بزنم
    وقتی میخوام تمام عمر متعلق به یه نفر باشم
    وقتی میخوام یه زنی داشته باشم که به من و فقط به من محبت کنه و منم از عشق سیرابش کنم و همه زندگیمو به پاش بریزم
    میدونم که راهو دارم درست میرم
    حالا دو حالت پیش میاد:
    یا در آینده همون همسر خوش اخلاق و رفتار و مومن که میخوام نصیبم میشه که خدا اونوقت پاداش منو تو این دنیا داده(هرچند وظیفم بوده)
    یا اینکه خدا برای امتحان من برعکسشو برام رغم میزنه و من مجبور میشم 50-60 سال تو زندگی با اون فرد صبوری پیشه کنم و بجاش پاداشمو تو اون دنیا از خدا بگیرم

در هر دو حالت با خدا معامله کردم
    و میدونم خدا سر کسی کلاه نمیزاره

خدایا هیچ وقت رهام نکن و تنهام نزار

19. صلوات ها 27

علاقه
    همه موارد مخصوصا پاسخ گویی به شبهات . پاسخ گویی دینی و احکام
    نوشته
    82
    حضور
    1 روز 23 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    276

سلام
    نمیدونم چه تفکراتی باعث شده که خانوادتان این نظرات داشته باشند؟
    فقط یکسری به دادگاه ها بزن ببین امار کدام نوع ازدواجها بیشتر شکست خورده؟
    مطمئنا دوستی باعث میشه که تا اخر عمرت دید بدی به همسرت داشته باشی
    اینو خیلیا میگن که اهلش بودن
    این حرف که همه دخترها دوستی تجربه کردن خیلی غلطه
    اوه هزاران تا ان افراد هستن که هنوز خدا رو در نظر میگیرن

21. صلوات ها 12

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۵/۱۳, ۰۵:۵۱ : 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری