صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هدف دارم، ولی انگیزه ندارم

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

هدف دارم، ولی انگیزه ندارم

سلام.

کمک لازم دارم. هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم. یعنی دلیلی واسه زندگی وجود نداره. نمیدونم برای چی دارم نفس میکشم.

نفس میکشم که برم دانشگاه؟ خب بعدش. که برم سرکار؟ خب بعدش. که پول در بیارم؟ خب بعدش. که زن بگیرم؟ خب بعدش. که بچه دار شم؟ خب بعدش. که بعدش بمیرم؟ خب بعدش!

لطفا نگید هدف زندگی رسیدن به خداست و ... که خندم میگیره. چون اگر خودتون باورش داشتین، همین الان پا میشدین میرفتین عراقی، غزه ای یا جای دیگه ای، شهید میشدین. اون دنیاتون هم تضمین بود.

اگر مشخصات هم مهمه، پسر، هفده ساله. رفیق خوب دارم. خانواده خوب دارم. پول هم اونقدری که باید باشه، هست. ورزش هم میکنم. درسم رو هم میخونم. چیز دیگه ای لازم بود، بپرسین.

لطفا اگر میخواید کمکم کنید، چیزی بگید که خودتون قبولش داشته باشین. ممنون.

2. صلوات ها 13

3.  

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

مشکل با افکار درونی

سلام.

یه سری فکرا میاد سراغ آدم. توی هر شرایطی. وقتی با یکی صحبت میکنی. وقتی یکی رو می بینی یا اون تو رو می بینه. وقتی راه میری. وقتی نماز میخونی. وقتی کتاب میخونی. وقتی ... .
    نمیتونم تشخیص بدم کدوم فکر درسته و کدوم فکر غلطه. معیار درست و غلط بودن هم اینه که شیطان بندازه روی مخ آدم. چی جوری میشه فهمید؟ از کجا بفهمیم که الآن شیطان داره این حرف رو میزنه یا عقل سلیمه !؟
    + شادمانی همه جا پشت در است / در گشودن هنر است!

* اگر اولش به آخرش فکر نکنی, مجبور میشین آخرش به اولش فکر کنی. :)

5. صلوات ها 9

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

7. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط Hmaid نمایش پست ها
    سلام.

کمک لازم دارم. هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم. یعنی دلیلی واسه زندگی وجود نداره. نمیدونم برای چی دارم نفس میکشم.

نفس میکشم که برم دانشگاه؟ خب بعدش. که برم سرکار؟ خب بعدش. که پول در بیارم؟ خب بعدش. که زن بگیرم؟ خب بعدش. که بچه دار شم؟ خب بعدش. که بعدش بمیرم؟ خب بعدش!

لطفا نگید هدف زندگی رسیدن به خداست و ... که خندم میگیره. چون اگر خودتون باورش داشتین، همین الان پا میشدین میرفتین عراقی، غزه ای یا جای دیگه ای، شهید میشدین. اون دنیاتون هم تضمین بود.

اگر مشخصات هم مهمه، پسر، هفده ساله. رفیق خوب دارم. خانواده خوب دارم. پول هم اونقدری که باید باشه، هست. ورزش هم میکنم. درسم رو هم میخونم. چیز دیگه ای لازم بود، بپرسین.

بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی

کمالگرایی روانشناختی و سخت گیری در فرمایشات شما مشهود است! این ویژگی به گونه ای است که همواره احساس نارضایتی را به دنبال دارد و در صورتی که تداوم داشت باشد عوارض وخیم تری چون افسردگی را شاهد خواهیم بود.
    از دیگر پیامدهای کمال زدگی سست شدن انگیزه است که به دلیل بالا بودن سطح توقعات فرد از خود، محیط و اجتماع صورت می گیرد.
    ضرورت دارد تا سطح توقعات را از خود کاهش دهید. به تعبیر درست تر لازم است توقعاتی که از خود و دیگران دارید، توقعاتی منطقی و قابل دسترس باشند و نه توقعاتی آرمانی، سختگیرانه و غیر قابل دسترس.
    خود را بپذیرید و دوست داشته باشید، مواظب باشید از خطاها فاجعه سازی نکنید و برای رسیدن به اهداف گامهای کوتاه را غنیمت بشمارید.
    پیشنهاد می شود تا از نزدیک نیز با یک روانشانس گفتگو و یا با کارشناسان مرکز (09640) تماس داشته باشید

در پناه خداوند متعال موفق باشید
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

9. صلوات ها 7

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

سلام.

یه سری فکرا میاد سراغ آدم. توی هر شرایطی. وقتی با یکی صحبت میکنی. وقتی یکی رو می بینی یا اون تو رو می بینه. وقتی راه میری. وقتی نماز میخونی. وقتی کتاب میخونی. وقتی ... .
    نمیتونم تشخیص بدم کدوم فکر درسته و کدوم فکر غلطه. معیار درست و غلط بودن هم اینه که شیطان بندازه روی مخ آدم. چی جوری میشه فهمید؟ از کجا بفهمیم که الآن شیطان داره این حرف رو میزنه یا عقل سلیمه !؟

بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت

1- مستحضرید که در بسیاری از موارد تشخیص وظیفه کار چندان دشواری نیست! به این دلیل که اولا وظایفی که ما داریم منحصر به فرد نیست و با وظیفه دیگران مشترک است لذا می توانیم راه را با اعتماد کردن به افراد مورد وثوق تشخیص دهیم و ثانیا دستورالعملهای دینی و تعالیم اهل بیت راه را برای ما روشن کرده است.
    در مواردی هم که به هر دلیلی انتخاب درست مقدور نباشد می توان با مشورت با افراد خبره در آن زمینه به اطمینان لازم دست یافت.

2- انتظار نیست که ما افراد عادی مصون از خطا و اشتباه باشیم لذا خطا و اشتباه مساوی با فاجعه نیست

3- اینکه در هر کاری توجه بیش از اندازه به جزییات شود وسواس و اضطراب را به همراه خواهد داشت.

در پناه خدای متعال موفق باشید
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

11. صلوات ها 6

نوشته
    729
    حضور
    36 روز 19 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    3410

استاد پناهیان صحبتی دارند که برای شما مفید است.

چــــــــــــــــرا ما باید انقلابی باقی بمونیم ؟

برای اینکه متفــــاوت باشیم با بقیه ... بهتـــر باشیم ... و متفاوت باشیم ...
    خوبه معمولی نباشیم .. انقلابی حساب خودشو جدا میکنه .. نمیگه منم مثل بقیه ..

::. چیکار داری میکنی ؟؟
    _ درس میخونیم ..
    ::. دیپلمت تموم بشه چی ؟؟
    _ میرم سربازی .. مثل بقیه ..
    ::. نری سربازی چی ؟؟
    _ میرم دانشگاه .. مثل بقیه ..
    ::. چه رشته ای انتخاب میکنی ؟؟
    _ این رشته رو .. مثل بقیه ..
    ::. بعدش چی کاره میشی ؟؟
    _ مهندس میشم میرم تو یکی از شرکت ها .. مثل بقیه ..
    ::. بعدش چیکار میکنی ؟؟
    _ ازدواج میکنم مثل بقیه ...
    ( بقیه منظورش کلاغ ها و گربه ها اینا هم هستنااا .. چون اینا هم همه ازدواج میکنن )
    ::. خب ! دیگه چیکار میکنی ؟؟
    _ بچه دار میشیم طبیعتا دیگه .. مثل بقیه ..
    _ چی ؟؟ خب کار میکنم دیگه .. مثل بقیه ..
    ::. خب دیگه بقیه شو نگو دیگه .. بعدشم می میری مثل بقیه .. بعدشم بدنت میگنده مثل بقیه ..
    بعدشم میری اونجا معطل می مونی مثل بقیه .. بعدشم هیچ خاصیتی نداری مثل بقیه ..
    بعدشم هیچ باری بر نمیداری بلکه باری خودت .. باید برت دارن .. مثل بقیه ..
    یه عده ای باید برات بمیرن .. مثل بقیه ..
    البته این جور آدما آدمای بدی نیستن ولی مثــــل بقیــــه ن ..
    همین خودش خیـــلی مهمــــه ..
    اگـــــــــــــر جوون هاتونو دعوت نکنید به اینکه انقلابی بشن بعد جوونا رفتن یه تیپ وحشتناکی زدن و
    یه رفتار متفاوتی انجام دادن , خودتونو سرزنش کنید !
    دوست نـــــــــــداره مثل بقیه باشه .. این آدمــــــــــــه !!
    میخواد متفاوت باشه ..

ویرایش توسط مکلف : ۱۳۹۳/۰۵/۰۴ در ساعت ۰۵:۴۸

13. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعات دینی، فلسفی، ریاضی، فیزیکی ...
    نوشته
    2,628
    حضور
    73 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8025

سلام.

سلام علیکم مؤمن،
    فرض کنید هدف زندگی رسیدن به موفقیت‌هایی باشد که ازش مثال زدید ... دانشگاه و سر کار رفتن و زن گرفتن و بچه دار شدن و زندگی کردن و ... اینها هر کدامشان برای برخی‌ها به طور موضعی هدف از زندگی است! یعنی از انگیزه بالاتره ... حاضره همه‌ی زندگیش را ازش بگیرن ولی بهش مثلاً مدرک بدن ... یا همه‌ی زندگیش را بده ولی فلان دختر بشه زنش ... اینها هدف از زندگی میشه چون حاضره (ولو در تئوری) زندگیش رو با اونها عوض کنه ...
    اما حالا زندگی یک آدم دین‌باور را نگاه کنید ... بهش می‌گن هر آن ممکنه بمیری ... پس آرزوهای دور و دراز ممنوع ... از هر اتفاقی تو زندگیت استفاده کن تا توشه برای بعد از این دنیا داشته باشی ... این شخص میشینه فکر میکنه که چی کار کنه که اون طرف کارش راحت‌تر پیش بره ... می‌گه برم مدرسه بسازم ... وقتی ساخت میگه آخیش خیالم راحت شد ولی طمع ولش نمی‌کنه میگه بذار یک کار دیگر هم بکنم ... برم پنجشنبه‌هام رو صرف بازی با بچه‌های یتیم بکنم ... سعی می‌کنه تو تربیت این بچه‌ها سنگ تمام بگذاره و انسان سازی هم که از اعمال ما تقدمه و می‌تونه یک جامعه رو نجات بده ... بعد خیالش راحت میشه میگه خدایا الآن اگر بمیرم دیگه خیالم راحته که نتیجه‌ی زندگیم تو همین چند سال عمرم تموم نمیشه ... بعد میگه ولی باز بذار یک کار دیگه هم بکنم ... اگر بهش بگن شهادت تو غزه ... میگه خیلی خوبه ولی وقتی داره آماده میشه میگه حیفه بمیرم و این کار خوب دیگه رو نکرده باشم ... گاهی دوست داره بیشتر عمر کنه که قبل از مرگش کارهای خوب بیشتری رو کرده باشه (اللهم انی اسئلک ان تطیل عمری فی طاعتک) ... میگه تا وظیفه‌ی شرعیم نباشه (که ترکش گناهه) بذار تا میشه برای خودم توشه جمع کنم ... طمع روی طمع ... اعمال ماتأخر روی اعمال ما تأخر ... میگه بذار کتاب بنویسم ... میگه بذار برای مادرم یک کاری کنم که حسابی خوشحال بشه دعام کنه ... میگه بذار ... میگه بذار ...
    شما با این سبک زندگی هم مشکلتان باقی خواهد ماند یاحل خواهد شد؟ آمادگی برای مرگ لذت زیادی داره ... خوشا به حال اونهایی که همیشه‌ی آماده‌ی مرگ هستند ... اونهایی که کارهای تلنبار شده روی هم در ذهنشان جمع نکرده‌اند و کارهایشان را همه انجام داده‌اند و بارشان را بسته‌اند ... اونهایی که مثل امام خمینی موقع مرگشان بتوانند به خودشان بگویند که با قلبی آرام و مطمئن از دنیا می‌روم ... یک روز دیگر هم بهشان وقت بدهند باز طمع می‌کنند که یک کار خوب دیگر هم کرده باشند و بعد بمیرند ... از معصوم علیه‌السلام سؤال شد که چرا مدت محدودی در دنیا پاداش یا جزایش ابدی است؟ این عدل است؟ معصوم علیه‌السلام فرمود بله عدل است چون خداوند زمان مرگ را مخفی کرده است و مؤمن بنا دارد که اگر تا بی‌نهایت هم زنده بماند خدا را اطاعت و عبادت و بندگی کند و کافر بنا دارد که اگر تا ابد هم زنده بماند همان کفرش را ادامه دهد و البته می‌دانیم که «الأعمال بالنیات»

یا علی

بهترین سرمایه‌گذاری عمر در کمک به تعجیل در ظهور است،
    ... بضاعتی محدود و اثرگذاری نامحدود،
    نگران سوددهی‌اش هم نیستیم چون خدا تضمین کرده است که قیام به بار خواهد نشست
    هر که می‌خواهد نامحدود بندگی خدا را کند و در هر خیری سهیم شود بسم الله ...

بزرگواران و دوستان و هم‌مباحثه‌ای‌ها، ان شاء الله اگر جسارتی کرده‌ام ببخشید و اگر کوتاهی کرده‌ام یا رنجشی به شما رسانده‌ام حلال کنید

15. صلوات ها 4

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی

کمالگرایی روانشناختی و سخت گیری در فرمایشات شما مشهود است! این ویژگی به گونه ای است که همواره احساس نارضایتی را به دنبال دارد و در صورتی که تداوم داشت باشد عوارض وخیم تری چون افسردگی را شاهد خواهیم بود.
    از دیگر پیامدهای کمال زدگی سست شدن انگیزه است که به دلیل بالا بودن سطح توقعات فرد از خود، محیط و اجتماع صورت می گیرد.
    ضرورت دارد تا سطح توقعات را از خود کاهش دهید. به تعبیر درست تر لازم است توقعاتی که از خود و دیگران دارید، توقعاتی منطقی و قابل دسترس باشند و نه توقعاتی آرمانی، سختگیرانه و غیر قابل دسترس.
    خود را بپذیرید و دوست داشته باشید، مواظب باشید از خطاها فاجعه سازی نکنید و برای رسیدن به اهداف گامهای کوتاه را غنیمت بشمارید.
    پیشنهاد می شود تا از نزدیک نیز با یک روانشانس گفتگو و یا با کارشناسان مرکز (09640) تماس داشته باشید

در پناه خداوند متعال موفق باشید
    سلام.

یه زندگی با فایده, به افسردگیش میارزه. خیلی ها الکی خوشحالن و خوشحال خوشحال زندگی میکنن! انگار نه انگار.
    دلیلی ندارم که سطح توقعات رو کاهش بدم. اگر همین توقعات نباشه که دیگه هیچ دلیلی واسه زندگی وجود نداره.
    از دیگران هیچ توقعی ندارم. هیچ کس هم از من توقع زیادی نداره, جز خودم.

17. صلوات ها 3

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

نقل قول نوشته اصلی توسط احمد علی نمایش پست ها
    استاد پناهیان صحبتی دارند که برای شما مفید است.

چــــــــــــــــرا ما باید انقلابی باقی بمونیم ؟

برای اینکه متفــــاوت باشیم با بقیه ... بهتـــر باشیم ... و متفاوت باشیم ...
    خوبه معمولی نباشیم .. انقلابی حساب خودشو جدا میکنه .. نمیگه منم مثل بقیه ..

::. چیکار داری میکنی ؟؟
    _ درس میخونیم ..
    ::. دیپلمت تموم بشه چی ؟؟
    _ میرم سربازی .. مثل بقیه ..
    ::. نری سربازی چی ؟؟
    _ میرم دانشگاه .. مثل بقیه ..
    ::. چه رشته ای انتخاب میکنی ؟؟
    _ این رشته رو .. مثل بقیه ..
    ::. بعدش چی کاره میشی ؟؟
    _ مهندس میشم میرم تو یکی از شرکت ها .. مثل بقیه ..
    _ ازدواج میکنم مثل بقیه ...
    ( بقیه منظورش کلاغ ها و گربه ها اینا هم هستنااا .. چون اینا هم همه ازدواج میکنن )
    ::. خب ! دیگه چیکار میکنی ؟؟
    _ بچه دار میشیم طبیعتا دیگه .. مثل بقیه ..
    _ چی ؟؟ خب کار میکنم دیگه .. مثل بقیه ..
    ::. خب دیگه بقیه شو نگو دیگه .. بعدشم می میری مثل بقیه .. بعدشم بدنت میگنده مثل بقیه ..
    بعدشم میری اونجا معطل می مونی مثل بقیه .. بعدشم هیچ خاصیتی نداری مثل بقیه ..
    بعدشم هیچ باری بر نمیداری بلکه باری خودت .. باید برت دارن .. مثل بقیه ..
    یه عده ای باید برات بمیرن .. مثل بقیه ..
    البته این جور آدما آدمای بدی نیستن ولی مثــــل بقیــــه ن ..
    همین خودش خیـــلی مهمــــه ..
    اگـــــــــــــر جوون هاتونو دعوت نکنید به اینکه انقلابی بشن بعد جوونا رفتن یه تیپ وحشتناکی زدن و
    یه رفتار متفاوتی انجام دادن , خودتونو سرزنش کنید !
    دوست نـــــــــــداره مثل بقیه باشه .. این آدمــــــــــــه !!
    میخواد متفاوت باشه ..

موافقم باهاتون, شدید. :)
    بعضیا آدم رو درک میکنن!

فقط مثل اینکه لینک مشکل داره.
    ویرایش توسط Hmaid : ۱۳۹۳/۰۵/۰۴ در ساعت ۰۱:۴۳

19. صلوات ها 4

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

نقل قول نوشته اصلی توسط owari نمایش پست ها

سلام علیکم مؤمن،
    فرض کنید هدف زندگی رسیدن به موفقیت‌هایی باشد که ازش مثال زدید ... دانشگاه و سر کار رفتن و زن گرفتن و بچه دار شدن و زندگی کردن و ... اینها هر کدامشان برای برخی‌ها به طور موضعی هدف از زندگی است! یعنی از انگیزه بالاتره ... حاضره همه‌ی زندگیش را ازش بگیرن ولی بهش مثلاً مدرک بدن ... یا همه‌ی زندگیش را بده ولی فلان دختر بشه زنش ... اینها هدف از زندگی میشه چون حاضره (ولو در تئوری) زندگیش رو با اونها عوض کنه ...
    اما حالا زندگی یک آدم دین‌باور را نگاه کنید ... بهش می‌گن هر آن ممکنه بمیری ... پس آرزوهای دور و دراز ممنوع ... از هر اتفاقی تو زندگیت استفاده کن تا توشه برای بعد از این دنیا داشته باشی ... این شخص میشینه فکر میکنه که چی کار کنه که اون طرف کارش راحت‌تر پیش بره ... می‌گه برم مدرسه بسازم ... وقتی ساخت میگه آخیش خیالم راحت شد ولی طمع ولش نمی‌کنه میگه بذار یک کار دیگر هم بکنم ... برم پنجشنبه‌هام رو صرف بازی با بچه‌های یتیم بکنم ... سعی می‌کنه تو تربیت این بچه‌ها سنگ تمام بگذاره و انسان سازی هم که از اعمال ما تقدمه و می‌تونه یک جامعه رو نجات بده ... بعد خیالش راحت میشه میگه خدایا الآن اگر بمیرم دیگه خیالم راحته که نتیجه‌ی زندگیم تو همین چند سال عمرم تموم نمیشه ... بعد میگه ولی باز بذار یک کار دیگه هم بکنم ... اگر بهش بگن شهادت تو غزه ... میگه خیلی خوبه ولی وقتی داره آماده میشه میگه حیفه بمیرم و این کار خوب دیگه رو نکرده باشم ... گاهی دوست داره بیشتر عمر کنه که قبل از مرگش کارهای خوب بیشتری رو کرده باشه (اللهم انی اسئلک ان تطیل عمری فی طاعتک) ... میگه تا وظیفه‌ی شرعیم نباشه (که ترکش گناهه) بذار تا میشه برای خودم توشه جمع کنم ... طمع روی طمع ... اعمال ماتأخر روی اعمال ما تأخر ... میگه بذار کتاب بنویسم ... میگه بذار برای مادرم یک کاری کنم که حسابی خوشحال بشه دعام کنه ... میگه بذار ... میگه بذار ...
    شما با این سبک زندگی هم مشکلتان باقی خواهد ماند یاحل خواهد شد؟ آمادگی برای مرگ لذت زیادی داره ... خوشا به حال اونهایی که همیشه‌ی آماده‌ی مرگ هستند ... اونهایی که کارهای تلنبار شده روی هم در ذهنشان جمع نکرده‌اند و کارهایشان را همه انجام داده‌اند و بارشان را بسته‌اند ... اونهایی که مثل امام خمینی موقع مرگشان بتوانند به خودشان بگویند که با قلبی آرام و مطمئن از دنیا می‌روم ... یک روز دیگر هم بهشان وقت بدهند باز طمع می‌کنند که یک کار خوب دیگر هم کرده باشند و بعد بمیرند ... از معصوم علیه‌السلام سؤال شد که چرا مدت محدودی در دنیا پاداش یا جزایش ابدی است؟ این عدل است؟ معصوم علیه‌السلام فرمود بله عدل است چون خداوند زمان مرگ را مخفی کرده است و مؤمن بنا دارد که اگر تا بی‌نهایت هم زنده بماند خدا را اطاعت و عبادت و بندگی کند و کافر بنا دارد که اگر تا ابد هم زنده بماند همان کفرش را ادامه دهد و البته می‌دانیم که «الأعمال بالنیات»

یا علی
    سلام.
    اینا هدف برای زندگیه. هدف رو خودم دارم. اما انگیزه میخوام. یه چیزی که هل ام بده به سمت هدفه. هدفه من رو میکشه. ولی یه چیزی که هل ام بده رو احتیاج دارم.
    یه چیزی مثل مربی, دوست, آشنا, ... . ولی باید درونی باشه. چون اگر بیرونی باشه, کنترلش دست من نیست و هر لحظه ممکنه از بین بره.
    ویرایش توسط Hmaid : ۱۳۹۳/۰۵/۰۴ در ساعت ۰۱:۳۵

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری