صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چادر نه؛ چرا؟

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

چادر نه؛ چرا؟

سلام.

خیلی جاها خوندم و دیدم و خوندید و دیدید که دخترها و خانم ها درباره چادری شدنشون صحبت میکنن. از این میگن که چی شد چادر رو انتخاب کردن. کلی هم بهش افتخار میکنن که شخصا فکر میکنم افتخار هم داره.

ولی هیچ، هیچ جایی کسی نیومده بگه که چرا چادری نشد. چرا چادر رو انتخاب نکرده و نخواهد کرد. نشده که بیاد و دلایلش رو مطرح کنه.

شاید اتفاق خوبی باشه که بیاید و بگید.

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,516
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

چادر نه؛ چرا؟

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از بحثهای حاشیه ای و گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

5. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    697
    حضور
    5 روز 2 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    380
    صلوات
    2487

سلام وعرض ادب با آرزوی قبولی طاعات وعبادتهای شما .

تا اونجا که میدونیم اصل حجاب چادر نیست ؛ طبق گفتۀ امام راحل چادر یک پوشش ملی است ؛ و به نوعی حجاب برتر. پس با توجه به اینکه چادر اصل نیست و اصل پوششی
    است که اسلام به آن تأکید کرده خیلی ها باتوجه به اینکه چادر تا حدودی دست وپاگیره و همیشه باید با رنگ مشکی که خود در اسلام مکروهه همراه باشند ترجیح میدن از پوشش دیگری
    استفاده کنند . اما بایداینو در نظر گرفت که کسی که پوششی به غیر از چادر انتخاب میکنه باید در نوع پوشش خودش وسواس و توجه زیادی نشون بده .
    متأسفانه مانتوهایی که الآن می بینیم دیگه اسم مانتو نداره باید گفت بلوز و شلوار .
    و من کنارپنجــــــــــــره گیرماندن ورفتن هستم
    ماندنم معلوم نیست ورفتنم گیردر پنجـــــــــــــره ی بودنم
    ای پنجــــــــــــره بگشای دلت را
    با من سخن بگو

بروم یا بمانم

7. صلوات

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

به نظرم کسی چادر رو بخاطر دست و پا گیر بودنش و رنگش کنار میزاره که هنوز درکش نکرده باشه. هنوز نفهمیده باشه قضیه چیه و کی به کیه.

9. صلوات

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

بابا این تاپیک ها رو ببندید....توی این ماه اخری 5 تا تاپیک در مورد چادر باز شده
    برای چی باید هر ماه کلی تاپیک در مورد چادر باز شده...توی تاپیک "آیا با چادر گرمت نمیشه" کلی صفحه شده و همه هم دلایلشون برای انتخاب چادر رو گفتند و برام سواله چرا مدیر ارجاع سوالات این تاپیک رو نبستند.

11. صلوات

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

پول سرور رو شما میدی یا وقت بقیه اینقدر براتون مهمه؟

شاید ایشون مثل شما نبودن و سوال رو یه بار کامل و درست خوندن که اینکار رو نکردن.

13. صلوات

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,373
    حضور
    27 روز 3 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5758

چادر انتخاب نمیشه چون ادمو تو رفتار و گفتار و قیافه محدود میکنه...با چادر نمیشه رفت کوه!من رفتم چادرم پاره شد!با چادر نمیشه سنگین حرف نزد(حتی اگه شرعا هم مشکل نداشته باشه)اما من راحتم!با چادر نمیشه شیطونی کرد!با چادر نمیشه وسایلتو راحت بگیری !با چادر گرمت میشه!با چادر بدتر روسری و مقتعه آدم کشیده میشه عقب!با چادر نمیتونی عکسای زیبا بگیری!با چادر نمیتونی بدوی...با چادر نمیتونی بد خلق باشی(بعضا برعکسه)با چادر نمیتونی پذیرایی کنی ..سینی میوه رو بگیری یا چادرتو؟؟یا چادرو سفت کنی به خودت که از لباس تنگ بدتر میشه!!با چادر.....
    بازم بگم؟

ولی من چادریم و هرجا سختم بشه پوشش مناسب جایگزین چادر استفاده میکنم...

امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

15. صلوات ها 5

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

من کاملا قانع شدم!
    فقط یه چیزی که چند وقت پیش دیدم خیلی جالب بود.
    واسه من شرایط یه جوریه که روستا زیاد میرم. ادمهای اونجا هم کلا برام جالبا.
    حق با شماست. این چادری عموما میشناسیم، یه تیکه پارچه اویزون هست.
    ولی تریپ خانم های مسن اون روستاهه و کاراشون نظر من رو که عوض کرد. شیر میدوشیدن. گوسفند ها رو می بردن چرا. حجابشونم دقیقا چیزی بود که اسلام گفته. نه کمتر. نه بیشتر. اون جایی هم که زندگی میکردن، توی یه دره هست که دورتادورش کوهه.
    طرز پوششون هم یه جورایی اسپرت بود! روسری رو یه جوری میبستن که توی سقوط از فضا هم هیچ تغییر حالتی نمیداد. کلا یه وضعی بود!

این حرفم نه هیچ چیزی رو تایید میکنه، نه رد.
    ولی کلا توی دنیا هیچ چیزی وجود نداره که سود خالص باشه.

17. صلوات

نوشته
    361
    حضور
    19 روز 8 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1859

در تاریخ گذشته و اعراب لباس زن و مرد چندان تفاوتی باهم نداشت. لباس زن و مرد بلند و پوشیده بود ، مردان هم سرشان پوششش داشت. دستاشه..تحت الحنک...وقتی دستور حجاب آمد حالا باید زنان تنها مقنعه سر میکردند و لباسهای آزادتری میپوشیدند . شاید چادرهای رنگی هم بود ...
    در کشورهای شرق دور هم لباسهای هر دو جنس مرد و زن بلند و پوشیده بود . اما الآن این تفاوت زیادی به چشم میخورد ..آقایی با بلیز خنک ، رنگ روشن و آستین کوتاه بیرون میاد و البته در بعض جاها با شلوارک و این اصلا در کنار پوشش سنگینی و سختی مثل مقنعه و چادر اصلا منصفانه نیست .
    چادر با رنگ سیاهش میراث شاهان ایران بعد اسلام و البته بیشتر از همه صفویه و قاجاریه است . زمانیکه حضور زنان بسیار محدود بوده و در پوشیه هم حضور اجتماعی نداشتند. ولی این محدودیت و حجاب عاملی برای سلامت اخلاقی جامعه نبود. اگر به ادبیات آن دوران سری بزنید و کتاب شاهد بازی در ادبیات ایران اثر دکتر سیروس شمیسا را مطالعه کنید میبینید که ایران اسلام دیده با نگاه مرد سالارانه و منحرف چه قهقرایی سقوط کرده بود.

حالا هم داعشی ها دارندآبروی چادر را حسابی میبرند... دختران و زنانی از همه جای دنیا با پوششهای مختلف داوطلب میشونذ و (فریب میخورند) که بیایند و در جهاد نکاح شرکت کنند و بهشتی شوند!و آنوقت است که باید چادر سرکنند، پوشیه بزنند و بعد روزانه بین مردان دست به دست شوند تا به همه دنیا ثابت شود که حجاب ظاهری و چادر و پوشیه هیچ ربطی به عفاف و پاکدامنی یک زن ندارد...

ویرایش توسط پریزاد : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱ در ساعت ۱۴:۵۱
    دین کامل آن دینی است که از تو انسان بهتری بسازد...
    آمده ام تا بیشتر بدانم....تا مسلمان را بهتر بشناسم.

19. صلوات ها 4

نوشته
    112
    حضور
    1 روز 17 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

قضیه دقیقا طرز فکر هر کس هستش. من فکر میکنم چادر خوبه, یکی فکر میکنه به درد نمیخوره. من فکر میکنم حق با کشور ماست. یکی دیگه فکر میکنه حق با کشور خودشه. اسرائیلیه فکر میکنه به حق داره میکشه. فلسطینیه هم فکر میکنه داره به حق مقاومت میکنه. وهابیه هم فکر میکنه با کشتن شیعه میره بهشت. توی جنگ عراقی ها فکر میکردند باید ما را بکشند و ما مجوس ( معنی دقیقش رو نمیدونم! ) هستیم, ما هم فکر میکردیم که اینجا کربلاست و ما هم یاران حسین ایم.
    دو طرف جهاد نکاح هم فکر میکنند که دارند کار درست رو انجام میدهند و حق با اون هاست.

می بینید؟ برای زندگی شما, فقط مهمه که شما چی جوری فکر میکنید. چه جوری لباس می پوشید. چه جوری رفتار میکنید. بقیه خودشون عقل دارن. کمک خواستن, کمکشون میکنیم. نخواستن, به درک. ببخشید که اینجوری گفتم. ولی واقعا به درک. به من چه که اون میخواد توی زندگیش چی کار کنه؟

-----

به نظر اون چادر قدیمی دیگه به کار نمیاد. یعنی به درد این دوره نمیخوره. بعضی موقع ها از تلویزیون یه تصویرهایی از فلسطین نشون داده میشه. حجاب زنانشون عالیه. به معنای واقعیه کلمه. یعنی دقیقا احکام اسلامی رعایت شده. برای زندگی هم هیچ مشکلی نداره. فقط نمیتونم بفهمم که چرا توی ایران این اتفاق نمیافته؟ گزینه های مردم, یا چادره. یا بی حجابی! چرا؟؟

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۴/۳۱, ۱۲:۱۰ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری