آیا خواستگارم قبلا دوست دختر داشته؟

تب‌های اولیه

39 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا خواستگارم قبلا دوست دختر داشته؟

سلام. چطوری میتونم بفهمم خواستگارم قبلا دوست دختر داشته یا نه؟ دقیقا چه سوالی تو این زمینه میشه پرسید؟ که هم غیر مستقیم باشه تا لاپوشونی نکنه. و هم طوری باشه که بهش برنخوره!

من خودم تا حالا با هیچ پسری دوست نبودم. بخاطر همین دونستن این موضوع برام خیلی مهمه.

بالاخره منم دوست دارم اولین کسی باشم که با مرد زندگیم در ارتباط بوده.

البته بعضیا هستن یه زمانی اشتباهی کردن, بعد پشیمون شدن و توبه کردن. که این بحثش جداست.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام اين هم يك سؤال تقريبا مشابه ديگر

سلام

دخترم که تا به حال با هیچ پسری رابطه نداشتم و برام مهمه همراه آینده ام هم اینطوری باشهتو جلسه خواستگاری حرفمون به خیانت کشیده شد ازشون سوال کردم اگر خانمی به شما بگه همسرش بهش خیانت کرده شما چی بهش میگید؟ ایشون گفت اتفاقا یه خانمی از اطرافیان(حالا این ادم کی بوده و چرا از همه جا از این آقا نظر خواهی کرده خدا میدونه) بهم این مشکل رو گفته و منم گفتم مقصر خودت بودی که نیازهای همسرت رو براورده نکردی بهشون گفتم شما قبلا با کسی ارتباط داشتید و اون گفت نه گفتم من ادمی هستم اگر متوجه بشم همسرم با کسی ارتباط داشته نمیتونم اون زندگی رو ادامه بدم پرسید در هر سطحی از ارتباط باشه گفتم در هر سطحی باشه گفت مردها خیلی براشون سخته چون نیازهاشون قوی تره و گفت که آدم ها جایز الخطا اند این ادم برونگراست و فکر میکنم هات هم باشه سی سالشه خانوادش مذهبی اند و خودش هم اما جوابهایی که بهم داد دودلم کرد اگه باکسی نبوده چرا گفت ادم ها جایز الخطاند و اینکه میگه مرداها نیازهاشون قویه پس چطوری خودش تا سی سالگی رابطه نداشته به نظر شما جواباش مشکوک بود یا من زیاد حساس نشم.

حامی;545067 نوشت:
سلام

دخترم که تا به حال با هیچ پسری رابطه نداشتم و برام مهمه همراه آینده ام هم اینطوری باشهتو جلسه خواستگاری حرفمون به خیانت کشیده شد ازشون سوال کردم اگر خانمی به شما بگه همسرش بهش خیانت کرده شما چی بهش میگید؟ ایشون گفت اتفاقا یه خانمی از اطرافیان(حالا این ادم کی بوده و چرا از همه جا از این آقا نظر خواهی کرده خدا میدونه) بهم این مشکل رو گفته و منم گفتم مقصر خودت بودی که نیازهای همسرت رو براورده نکردی بهشون گفتم شما قبلا با کسی ارتباط داشتید و اون گفت نه گفتم من ادمی هستم اگر متوجه بشم همسرم با کسی ارتباط داشته نمیتونم اون زندگی رو ادامه بدم پرسید در هر سطحی از ارتباط باشه گفتم در هر سطحی باشه گفت مردها خیلی براشون سخته چون نیازهاشون قوی تره و گفت که آدم ها جایز الخطا اند این ادم برونگراست و فکر میکنم هات هم باشه سی سالشه خانوادش مذهبی اند و خودش هم اما جوابهایی که بهم داد دودلم کرد اگه باکسی نبوده چرا گفت ادم ها جایز الخطاند و اینکه میگه مرداها نیازهاشون قویه پس چطوری خودش تا سی سالگی رابطه نداشته به نظر شما جواباش مشکوک بود یا من زیاد حساس نشم.

سلام
خب واقعا نميشه روي جملات نظر نهايي داد ولي به قول شما سؤال برانگيز است
بنابراين لازم است نه به زودي رد كنيد و نه قبول. بلكه تحقيق جامع تر و بادقت بيشتري انجام دهيد
1. نمودار: همسرگزینی موفق
2. نمودار: علل عشق هاي بيمار گونه
3. نمودار: انگیزه های غلط در ازدواج
4. نمودار: خواستگاری و پروژه مهم تحقیق

ghasedak1;544560 نوشت:
سلام. چطوری میتونم بفهمم خواستگارم قبلا دوست دختر داشته یا نه؟ دقیقا چه سوالی تو این زمینه میشه پرسید؟ که هم غیر مستقیم باشه تا لاپوشونی نکنه. و هم طوری باشه که بهش برنخوره!

من خودم تا حالا با هیچ پسری دوست نبودم. بخاطر همین دونستن این موضوع برام خیلی مهمه.

البته بعضیا هستن یه زمانی اشتباهی کردن, بعد پشیمون شدن و توبه کردن. که این بحثش جداست.

سلام بر شما
ببينيد در خواستگاري بايد شم پليسي و سياسي داشته باشيد البته نبايد بازجويانه و پشت سرهم سؤال پشت سؤال كنيد و همه يك جهت باشد.
سؤالات طوري سودار و جهت دار نباشد تا خواستگار طبق ميل شما پاسخ دهد.
اگر خواستگاري دختري را بخواهد و گرايش ها و نگرش هاي او را بداند دقيقا پاسخي مي دهد كه او خوشش بياييد

[HL]خانمي مي گفت[/HL] به خواستگارم كه خيلي اصرار داشت كه با من ازدواج كند گفتم من دختري ديندار هستم و اخلاق برايم مهم است. او هم گفت اتفاقا من هم همين طور هست و خوشحالم كه اين قدر تفاهم و تناسب و اشتراك داريم. در ايام عقد با هم رفتيم منزل يكي از دوستانش خانم دوستش براي شربت و چايي اورد و گفت ما از اين نوشيدني ها مي خوريم آنها هم از آن زهر ماري ها.
با تعجب گفتم زهر ماري چيه؟
گفت مشروب
من حالم بد شد و ما به بيمارستان بردند چون من خواستگاراني را رد كرده بودم كه ويژگي هاي خوبي هم داشتند ولي ديندار نبودند حالا چنين فردي را انتخاب كرده ام.

پس سؤالات نبايد جهت دار باشد

سؤالات معكوس
گاهي لازم است از سؤالات معكوس سؤال شود يعني به جاي اين كه از خواستگار بپرسيد مثلا شما نماز مي خوانيد؟ بپرسيد اگر شما ازدواج كرديد بعد متوجه شديد همسرتان اهل نماز نيست يا اهل فيلم هاي مبتذل ماهواره و... است چه مي كنيد؟
البته بايد بسيار دقت كنيد و افراط هم نكنيد يعني طوري نبايد ذهن او را خراب كنيد كه واقعا برداشت هم اين باشد كه شما اين گونه هستيد و او مثبت باشد و بگويد اين به درد من نمي خورد و برود.

معدل گيري از تحقيقات جامع
در خواستگاري بايد تحقيقات جامعي انجام شود و فقط به سخنان دو نفره اكتفا نشود
برخي افراد تواضع دارند يا كم رو هستند خود را كمتر از چيزي كه هستند نشان مي دهند
برخي افراد خالي بند و خود شيفته هستند خود را بيشتر از چيزي كه هستند نشان مي دهند
بنابراين نياز به تحقيقات جامع از كانال هاي مختلف داريم
1- مذاكره ها و گفتگوهاي دونفري
2- گفتگوهاي خانوادگي- گفتگو با خواهر يا برادر و والدين
3- تحقيق درباره اصالت خانوادگي از همسايه و مسجد و قرض الحسنه و...محل
4- همكاران
5- همكلاسي ها
6- دوستان او(بسيار مهم است)
7- معرفان( از خواستگار بخواهيد چند نفر معرف معرفي كند شما از معرفان هم تحقيق كنيد البته درباره خودمعرفان نيز تحقيق كنيد ببينيد آدم حسابي اند يا نه)
8- توجه به نوع پوشش- توجه به كتاب ها و نرم افزارهاي اتاق او و لوازم تزييني و عكس هاي اتاقش
9- ديدن آلبوم عكس (روي عكس هاي گزينشي قضاوت كنيد)
از همه تحقيقات تان معدل بگيريد
به حرف يك نفر و دونفر اعتماد نكنيد طبيعي است هركسي دوستان و بدخواهاني دارد بدخواهان بد مي گويند و دوستان خوبي. بايد تحقيقات متنوع باشد و از افراد زيادي باشد به خصوص از افراد با انصاف و معتمد

تذكر: اگر در تحقيقات به اين نتيجه رسيديد كه خواستگار انسان ديندار و سالمي است هرگز درباره گذشته او مته به خشخاش نگذاريد و او را سؤال پيچ نكنيد كه آيا رابطه اي داشته است يا نه.
گاهي سؤالات سبب ويروسي شدن ذهن مي شود چه بسا كسي شوخي كند ولي ذهن حساس شما جدي برداشت كند بايد براي ساخت زندگي جديد در آينده با كمك مشاور و كتاب و نرم افزار و مشورت و همفكري برنامه اي بريزيد و معنويت زندگي تان را افزايش دهيد تا گرفتار انحرافات اخلاقي نشود و دوستان و خويشاوند مثبت را براي معاشرت گزينش كنيد.
موفق باشيد

سلام

به این پرسشگر عزیز و سایر دوستان پیشنهاد میکنم به لینک های زیر هم سری بزنید کنند.

http://www.askdin.com/thread14322.html

http://www.askdin.com/forum370.htmlhttp://www.askdin.com/forum370.html

http://www.askdin.com/forum530.html

[="DarkGreen"]البته جدای از همه اینها و در کنار همه اینها توسل و توکل فراموش نشود.[/]

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

فکر نمیکنم پی بردن به این مساله زیاد سخت باشه
لااقل با سوال
که قبلا با کسی رابطه عاطفی یا قلبی( یا هر چیزی که در اون زمان به کار میاد) داشته ...
یا ارامتر! ملاک علاقه چی بوده ایا قبلا چنین چیزی رو در وجود شخص دیگری دیده ؟؟؟ و اگر اره تا چه حد در برقراری ارتباط پیش رفته ...
اینها اگر موجب برانگیخته شدن حس منفی حسادت زنانه و لنگه کفش و امثالهم نشه
میتونه کارامد باشه

کسی که قبل از پی بردن به این مساله از میل درونی خودش حرف بزنه و از وجود دوست قبلی شاکی به نظر بیاد
ممکنه کاری کنه که طرفش به دروغ متوسل بشه ... چون این طرف زحمت کشیده و به خیلی ها زحمت داده و دستی دراز کرده و حالا نمیخواد که این دست رد بشه .

البته باید سن و وضعیت طرف هم در نظر گرفت
چون از یه سنی به بعد اون میل برقراری ارتباط با جنس مخالف به وجود میاد .
منظورم همون ارتباط سالم و شاید دوستانه باشه که اگر سالم نباشه دوستانه هم نیست
خواهر و مادر و کلا خانواده پدری تا یه سن و زمانی میتونن به نیازهای درونی ما رسیدگی کنن و با بارور شدن استعدادهای تشکیل خانواده ماحصل تعامل ما با خانواده ی پدری, شاید نصف اون چیزی باشه که قبلا دریافت و درک میکردیم و خوب میدونیم که عقلی و غریزی بیشتر ازون برای این سن و شکل ممکن و جایز نیست و لازمه که یه چیزایی رو به علاقه مندیها اضافه کنیم

حالا یکی سریع و به جا میگه زن میخوام و شاید برای ازدواج با خانمی رابطه سالم داشته و دیگری مشغول درس و یکی به هنر و فن و فلان و بهمان مشغول میشه و متاسفانه بعضی هم به سوی خودخوری و خودزنی و جرم و جنایت منحرف میشن ...[/]

حامی;545072 نوشت:
سلام
خب واقعا نميشه روي جملات نظر نهايي داد ولي به قول شما سؤال برانگيز است
بنابراين لازم است نه به زودي رد كنيد و نه قبول. بلكه تحقيق جامع تر و بادقت بيشتري انجام دهيد
1. نمودار: همسرگزینی موفق
2. نمودار: علل عشق هاي بيمار گونه
3. نمودار: انگیزه های غلط در ازدواج
4. نمودار: خواستگاری و پروژه مهم تحقیق

راستش ما تحقیقات کردیم هم از همسایگان که گفتند ما این خانواده رو نمیشناسیم رفت و امد نداریم ولی تا به حال ندیدم مثلا دعوایی داشته باشن یا سروصدایی یا نکته خاصی داشته باشن
ایشون با پدرش و شغل ازاد دارن اطراف و کسبه میگن آدم های خوبی اند هم خودش و هم پدرشون
چون ایشون سی سالشه و لیسانس هم داره چندین سال هست که از تحصیلش میگذره با این شرایط آیا دانشگاه مورد نظر میتونه اطلاعاتی به ما بده؟
کسایی که خودشون معرفی کرده بودن یکی دامادشون بود که ازشون تعریف کرد یکی خانواده عروسشون بودن که اونها گفتند اخلاقیات این پسره رو نمیدونن اما خانواده خوبی هستند یکی دوستش بود که میگفت از دوران دبیرستان باهاش بودم و وقتی راجع به مسائل غیر اخلاقی ازش سوال شده بود خندیده بود گفته بود : نه بابا این ادم در ارتباط با دخترها اصلا خنگه ..اهل این حرفها نیست
.................
این نمودارهایی که راهنمایی کردید رو یه قسمتهایش رو متوجه نشدم مثلا نمودار عشق بیمارگونه چه ارتباطی به این سوال داشت؟
و یه سوال دیگه اینکه این سوالات معکوس رو من قبلا شنیده بودم اما در ارتباط با این موضوع چه سوال معکوسی میشه پرسید؟

کاربر محترم تا ساحل ارامش لینک هایی رو معرفی کردن یه قسمتش که فکر میکنم به سوالم مرتبط هست رو کپی کردم
اینه:

11 در گفتگو باید خیلی زیرکانه سؤالات را به صورت معکوس مطرح نمایید.

نکته: اگر به او بگویید من خیلی اهل تفریحم نظر شما درباره تفریح و گردش چیست؟

امکان دارد او در پاسخ به شما بگوید: من هم همین طور. این سؤال، سؤال معکوس نیست.
نظرتان راجع به کسانی که میگویند هیچ جا خانه خود آدم نمیشود ندهد تا طبق نظر شما پاسخ دهد و حتماً جوابی که میدهد واقعاً نظر خود اوست.

یا مثلاً در مورد صداقت، مستقیماً نپرسید. نظر شما راجع به صداقت چیست؟ در این صورت او پاسخ میدهد من فردي صادق هستم، صداقت در زندگی خیلی مهم است و ... اما اگر بپرسید نظرتان راجع به دروغ مصلحتی چیست؟
او نمیتواند بفهمد واقعاً نظر شما چیست، این در حالی است که شما دروغ مصلحتی را هم جایز نمیدانید، ولی پاسخی که میدهد نظر واقعی اوست.
به عنوان مثال: دختري از این که همسرش با فرد نامحرمی گرم بگیرد و خواهرانه بر خورد کند متنفر است این را میتواند به دو گونه مطرح کند.

الف) من از این که همسرم با نامحرم (خواه غریبه یا آشنا) گرم برخورد کند، متنفرم.

ب) به نظر شما با توجه به این که آداب معاشرت حکم میکند که انسان به گونه اي با دیگران برخورد کند که او را متحجر و بی ادب نخوانند، یک مرد در روابطش با نامحرم چگونه باید باشد؟ اگر این نامحرم آشنا بود چه؟ فرقی بین نامحرم آشنا و غریبه هست؟ نظر شما چیست؟
اگر چند سؤال این چنینی در گفتگو باشد فرد مقابل مجبور است چیزي را که اعتقاد دارد بیان کند زیرا که نمیداند موضع شما چیست؟

من هر چی با خودم فکر میکنم سوال معکوس این مسئله رو نمیفهمم

مثلا من ممکنه سوال کنم : بهر حال ممکنه یک عده قبل از ازدواج یک سری روابطی با جنس مخالف داشته باشن حالا به دلیل براوردن نیازهاشون یا آشنایی که فکر میکردن ممکنه به ازدواج ختم بشه به نظر شما حد و حدود این ارتباطات چقدر باید باشه؟ یا شما این نوع ارتباطات رو قبول داریدو......
طرف ممکنه بگه نه به نظرم این نوع ارتباطات اصلا خوب نیست
اما
خودش این ارتباطات رو داشته
ینی اعتقاد یک فرد با این که خودش چه عملی رو انجام داده متفاوته
یا ممکنه من بپرسم اگر یه دختری به شما بگه این ارتباطات رو داشته شما چه نظری دارید ممکنه یک مرد این نوع ارتباطات رو برای خودش جایز بدونه اما برای دختر و طرف مقابلش نه ینی بگه نه من همچین دختری رو وجیه نمیدونم اما خودش این نوع رابطه ها رو داشته و پنهان هم میکن

اصلا من از خواستگاری یک سری ازین سوالات پرسیدم به من شک کرد
( شاید پیش خودش فکر کرد چرا این سوالات رو میپرسه نکنه خودش ارتباطاتی داشته حالا داره کم کم یه چیزهایی رو میگه یا میخواد ببینه من چقدر میتونه پذیرا باشم)
اینقدر طرف فکری شده و تو خودش رفته بود تو جلسه اصلا نمیتونست جواب بده
میگفت جواب دادن به این سوالات خیلی سخته من تا تو شرایطش قرار نگیرم نمیتونم نظر بدم

یه سوال دیگه که ذهنمو درگیر کرده اینه
اگه این پسر با دختر یا دخترای ارتباط داشته
من که بهش گفتم اگه متوجه بشم حاضر به ادامه اون زندگی نخواهم بود حتی گفتم ممکنه یه نفر ( مثلا من) تا زمانی که با خواستگار رابطه رسمی داره و وارد زندگیش نشده متوجه نشده اما همه بعد از زندگی مشترک متوجه خواهند شد
با توجه به این گفته من این ادم نباید با خودش فکر کنه این زندگی تشکیل نشه بهتره پس چرا زنگ زدن و خواستن بریم دنبال بقیه مسائل ینی پیش خودش چه فکری کرده

ghasedak1;544560 نوشت:

البته بعضیا هستن یه زمانی اشتباهی کردن, بعد پشیمون شدن و توبه کردن. که این بحثش جداست.[/
پدرم همیشه یک حرفی میزند ومن همیشه آویزه گوشم کرده ام و میگوید گذشته افراد تا حدی که زندگیت را بهم نزند به خودشان ربط دارد وبه قول پدرم اصل این است که اسب زیر پای تو نلغزد اگر قبلا لغزیده باشد گذشت کن واینکه اگر توانایی داشته باشی میتوانی طرف را با خود همسو کنی والبته همیشه توکل وامید داشته باش وبه قول آذری ها اگر همیشه بخواهی چیز بهتری را جدا کنی میبینی به علت وسواس زیاد چیز خرابی ار برداشته ای امیدوارم در زندگی کسی را که انتخاب میکنی روراست وراستگر باشد وهمین

سلام. قبل از هر چیز از مشاور محترم جناب "حامی" و همینطور "تا ساحل آرامش" و همه ی دوستانی که وقت گذاشتن و نظرشون رو نوشتن کمال تشکر رو دارم.

راستش من خودم تو زمینه ی ازدواج و بعد ازدواج ,کتاب زیاد خوندم و حتی سمینارهای مختلفی هم گوش کردم.

از جمله: کتابهای باربارا دی آنجلیس, دکتر فرهنگ, استاد دهنوی و .... (که الان حضور ذهن ندارم).

اما متاسفانه تو این یه مورد خاص نتونستم سوال مناسبی پیدا کنم. چون این چیزیه که شاید خیلی ها انکارش کنن. باید خیلی زیرکانه پرسیده بشه و به قول دکتر فرهنگ اگه

سوالا رو زنجیر وار بپرسین بالاخره یه جا خودشو لو میده. و علاوه بر اون باید یجوری باشه که حساسیت ایجاد نکنه و طرف مقابلو به ما بدبین نکنه. همونطوری که بهسا جان گفتن:

بهسا;545259 نوشت:
اصلا من از خواستگاری یک سری ازین سوالات پرسیدم به من شک کرد
( شاید پیش خودش فکر کرد چرا این سوالات رو میپرسه نکنه خودش ارتباطاتی داشته حالا داره کم کم یه چیزهایی رو میگه یا میخواد ببینه من چقدر میتونه پذیرا باشم)
اینقدر طرف فکری شده و تو خودش رفته بود تو جلسه اصلا نمیتونست جواب بده
میگفت جواب دادن به این سوالات خیلی سخته من تا تو شرایطش قرار نگیرم نمیتونم نظر بدم

و با این جمله ی ایشون کاملا موافقم:

بهسا;545256 نوشت:
ممکنه من بپرسم اگر یه دختری به شما بگه این ارتباطات رو داشته شما چه نظری دارید ممکنه یک مرد این نوع ارتباطات رو برای خودش جایز بدونه اما برای دختر و طرف مقابلش نه ینی بگه نه من همچین دختری رو وجیه نمیدونم اما خودش این نوع رابطه ها رو داشته و پنهان هم میکن

و البته تو این نوع سوال کردن (البته برای این یه مورد خاص), علاوه بر اینکه آدم به جواب درستی نمیرسه, ممکنه باعث ایجاد حساسیت بشه

و به قول بهسای عزیز طرف فکر کنه خودت این کاره ای.

حامی;545083 نوشت:
اگر خواستگاري دختري را بخواهد و گرايش ها و نگرش هاي او را بداند دقيقا پاسخي مي دهد كه او خوشش بياييد

ممکنه من یه خواستگاری داشته باشم که از قبل در موردم تحقیق کرده باشه و کاملا مطمئن باشه که اهل دوستی و این حرفا نبودم. و با این شناختی که از قبل در موردم

پیدا کرده, ممکنه بخواد سوالاتمو تو این زمینه طوری جواب بده که مطابق میل من باشه. در صورتی که اینجا من هیچ تقصیری تو جهت دادن به جوابهای طرف مقابل نداشتم.

بنظرتون تو اینجور موارد باید چیکار کرد؟

به یه نکته هم میخواستم اشاره کنم. من اصلا منکر تحقیقات مفصل قبل ازدواج نمیشم و تو این تحقیقات آدم خیلی چیزا دستش میاد. اما فرض رو بر این بذارین که یه دختر خانومی

شخص ماهر, مناسب و قابل اعتمادی رو سراغ نداره تا واسش درست و حسابی تحقیق کنه. و از طرفی پدرش هم هیچ مهارت خاصی تو این زمینه نداره و حتی حاضر نیست یاد بگیره !!!

اینجا دختر چاره ای نداره جز اینکه تو جلسات خواستگاری, خودش به یه طریقی بفهمه.

جدای از اینا, حتی اگر تحقیقات مناسبی هم صورت بگیره بالاخره خود دختر دوست داره قبلش تو این مورد از خواستگارش سوالاتی بکنه.

شاید پسر در واقعیت همیشه دنبال دوستی و روابط و ... بوده ولی تو خواستگاری خودش رو خیلی مثبت و موجه نشون داده. بعد تو تحقیق معلوم

میشه که همش تظاهر بوده. فقط واسه اینکه دخترو بدست بیاره. اینجا علاوه بر موضوع مورد بحث, دروغگویی هم به نقاط منفی اون آدم اضافه میشه.

با سلام به همه دوستان
توجه داشته باشید که ملاک زمان حال افراد هست.
هیچ تضمینی وجود نداره فردی که قبلا دوست دختر نداشته بعد ازدواج خیانت نکنه حتی شاید به نظر سخت بشه گفت احتمال اینکه نره دنبال این کار کمه
هیچ تضمینی هم وجود نداره کسی که قبلا این اینجوری بوده بعد ازدواج هم همین طوری بمونه
شاید کسی که قبلا دوست دختر داشته و الان توبه کرده و واقعا مضرات این کار رو حس کرده بهترین باشد (به نظر شانس این فرد برای ازدواج پایین هست)

ب) به نظر شما با توجه به این که آداب معاشرت حکم میکند که انسان به گونه اي با دیگران برخورد کند که او را متحجر و بی ادب نخوانند، یک مرد در روابطش با نامحرم چگونه باید باشد؟ اگر این نامحرم آشنا بود چه؟ فرقی بین نامحرم آشنا و غریبه هست؟ نظر شما چیست؟

به نظرم این سوال که در بالا آورده شده میتونه خوب باشه. وقتی نظرش رو در رابطه با برخوردش بانامحرم رو بگه تا حدی مشخص میشه

vahid.q;545489 نوشت:
با سلام به همه دوستان
هیچ تضمینی وجود نداره فردی که قبلا دوست دختر نداشته بعد ازدواج خیانت نکنه حتی شاید به نظر سخت بشه گفت احتمال اینکه نره دنبال این کار کمه
هیچ تضمینی هم وجود نداره کسی که قبلا این اینجوری بوده بعد ازدواج هم همین طوری بمونه
شاید کسی که قبلا دوست دختر داشته و الان توبه کرده و واقعا مضرات این کار رو حس کرده بهترین باشد (به نظر شانس این فرد برای ازدواج پایین هست)

این حرفتون رو اصلا قبول ندارم
من این ادم رو انتخاب کردم چون فکر میکردم اخلاقش اعتقاداتش صداقتش و پاکیش قابل اعتماده

من فقط میتونم یه همچین آدمی با این مشخصات رو دوست داشته باشم
اینها برام معیار بود نه پرسیدم خونه داری ماشین داری و ....(اینها اطلاعاتی بود که بعهد ها خودش جلسات چندم داد)
اگه قرار باشه یه ادم رو انتخاب کنم که در گذشتش روابطی داشته این ادم رو انتخاب نمیکنم
کسی رو انتخاب میکنم که از اون خوش تیپ تره تحصیل کرده تره و موقعیت بهتری داره
دارم همچین موقعیتی رو اما چون میدونستم با کسای دیگه هم هست نخواستمش
اگه قرار باشه با این خواستگار به خاطر اخلاقیات ازدواج کنم و بعد ببینم اونی نیست که نشون میداد
احساس میکنم ازدواجم حماقت محض بود

چون نمیتونم دوستش داشته باشم
میخوام بدونم اگه اینم مثل اونای دیگیه یه تصمیم دیگه ای بگیرم

جبّار;545728 نوشت:

به نظرم این سوال که در بالا آورده شده میتونه خوب باشه. وقتی نظرش رو در رابطه با برخوردش بانامحرم رو بگه تا حدی مشخص میشه

تقریبا همین سوال رو به شیوه ای دیگه پرسیدم
بهم گفت خط قرمزم در ارتباط با نامحرم به صورتی هست که اگر کسی با همون شرایط با ناموس خودم برخورد کنه ناراحت نشم
وقتی خواستم عینی تر و با مثال توضیح بده
گفت مثلا من با دختر های فامیل که صمیمی هستیم شوخی وبگو بخند داریم اما در حضور جمع و مورد دار هم نیست
این طور سوالات باز هم نمیتونه نشون بده کسی با دختری بوده یا نه
من پسری رو میشناسم که با دختر خاله هاش کلی شوخی و ... داره اما ادم سالمیه
مورد هم میشناسم طرف از اینایی که سرش پایینه و به کسی نگاه نمیکنه ولی خیانت هم داره

ahmad2012;545405 نوشت:

پدرم همیشه یک حرفی میزند ومن همیشه آویزه گوشم کرده ام و میگوید گذشته افراد تا حدی که زندگیت را بهم نزند به خودشان ربط دارد وبه قول پدرم اصل این است که اسب زیر پای تو نلغزد اگر قبلا لغزیده باشد گذشت کن واینکه اگر توانایی داشته باشی میتوانی طرف را با خود همسو کنی والبته همیشه توکل وامید داشته باش وبه قول آذری ها اگر همیشه بخواهی چیز بهتری را جدا کنی میبینی به علت وسواس زیاد چیز خرابی ار برداشته ای امیدوارم در زندگی کسی را که انتخاب میکنی روراست وراستگر باشد وهمین

انقدر نظرم شبیه حرفای ایشون بود که فقط دوباره برای تاکید نقل قولش کردم

یه چیزی خواهرانه بگم ؟

گاهی وقتا موشکافی بیش از حد به ضرر آدم تموم میشه

اگه مورد خوبیه و تفاهم دارین و با هم مچ هستین ... دیگه لازم نیس ذره بین بگیری دستت همه سوراخ سنبه های گذشته زندگیشو بگردی

توکل کن به خدا ... ایشالا خوشبخت بشی

Miss Chadoriii;545834 نوشت:
انقدر نظرم شبیه حرفای ایشون بود که فقط دوباره برای تاکید نقل قولش کردم

یه چیزی خواهرانه بگم ؟

اگه مورد خوبیه و تفاهم دارین و با هم مچ هستین ... دیگه لازم نیس ذره بین بگیری دستت همه سوراخ سنبه های گذشته زندگیشو بگردی

کاش جوابی که به یکی از کاربران داده بودم رو میدیدن تا متوجه بشید چرا می خوام بدونم:

"من این ادم رو انتخاب کردم چون فکر میکردم اخلاقش اعتقاداتش صداقتش و پاکیش قابل اعتماده

اینها برام معیار بود نه پرسیدم خونه داری ماشین داری و ....(اینها اطلاعاتی بود که بعهد ها خودش جلسات چندم داد)
اگه قرار باشه یه ادم رو انتخاب کنم که در گذشتش روابطی داشته این ادم رو انتخاب نمیکنم
اگه قرار باشه با این خواستگار به خاطر اخلاقیات ازدواج کنم و بعد ببینم اونی نیست که نشون میداد

میخوام بدونم اگه اینم مثل اونای دیگیه یه تصمیم دیگه ای بگیرم"

بهسا;545847 نوشت:
کاش جوابی که به یکی از کاربران داده بودم رو میدیدن تا متوجه بشید چرا می خوام بدونم:

"من این ادم رو انتخاب کردم چون فکر میکردم اخلاقش اعتقاداتش صداقتش و پاکیش قابل اعتماده

میخوام بدونم اگه اینم مثل اونای دیگیه یه تصمیم دیگه ای بگیرم"

من فقط تجربه شحصی خودم رو گفتم ... فقط با نیت اینکه شاید به دردتون بخوره

و یه چیز دیگه ایم هس که بهم توی زندگیم ثابت شده ... هیچی مطلق نیس و ارزش نداره که بخوای به خاطرش انتخابت رو عوض کنی

اگر بیای سرمایه گذاری کنی روی اینکه شوهری که انتخاب میکنی دوس دختر نداشته باشه

هیچ تضمینی وجود نداره که بعد از ازدواج با شما خطایی نکنه

نمیدونم منظورم رو چجور برسونم

ببین ... من فکر میکنم اینکه بیای چن تا معیار انتخاب کنی و بگی همین و بس... در آخرش انتخاب درستی بهت نمیده

بهتره یه حد وسط از تمام معیارهای ممکن در نظر بگیری

اینکه میگی یکی خوشتپ تر و با شرایط بهتر انتخاب میکردم اگه فلان معیارو نداشت به نظر من ( نظر شخصیمه ) نمیتونه درست باشه

Miss Chadoriii;545858 نوشت:

خواهرم الان 99درصد پسرا دوست دختر دارن یا داشتن...این معیارت برای انتخاب همسر خیلی معقولانه نیست...

[="Black"]

NaKayama;545865 نوشت:
خواهرم الان 99درصد پسرا دوست دختر دارن یا داشتن...این معیارت برای انتخاب همسر خیلی معقولانه نیست...

:Graphic (46)::Graphic (46):[/]

عشق فقط پسر فاطمه;545977 نوشت:

:Graphic (46)::Graphic (46):

خود فریبی..؟؟؟

[="Black"]

NaKayama;545980 نوشت:
خود فریبی..؟؟؟

اینم باز مثل همون قضیه انگشتا شد.

من منکر دوستی بعضی ها نیستم ولی بعضی ها واقعا پاکن یا بعضی ها بعد یه عمر گناه به لطف خدا پاک شدن.[/]

[="Black"]

vahid.q;545489 نوشت:
با سلام به همه دوستان

سلام.درسته تضمینی وجود نداره.ولی معمولا کسی حاظر نیست با کسی ازدواج کنه که قبلا با کسی بوده.
تازه اگرم ازدواج کنن شاید یه روزی همین دوستی رو بکوبن تو سر هم.

مثلا دختر خانم میدونه اقا قبل ایشون با کسی دوست بوده.

خب اقا سر کارن از سر کار برمیگردن خونه یه خانمی همینطور اشتباهی زنگ میزنه به این اقا و خانمشون صدای زن پشت خط و میشنون.سکوت میکنن ولی اگه یروزی دعواشون بشه سر این چیزا این خانم همین موضوع کوچیک و پوتکی میکنن و میکوبن سر شوهرشون یا برعکس.

یا اصلا دختر و پسری که باهم دوستن ازدواج میکنن.
اوایل زندگی خیلی خوبه چون دو تا معشوق به هم رسیدن دیگه.

بعد کم کم این سوال نقش میبنده تو ذهنشون مخصوصا پسر بخاطر حس غیرتی که داره

پیش خودش میگه این دختر قبل از ازدواج به من که نامحرم بودم چراغ سبز داد از کجا معلوم الان با کسی نباشه؟
این سوال گنده میشه گنده میشه تا یروز همین سوال زهر خودشو میریزه.

[/]

Miss Chadoriii;545834 نوشت:

سلام.درسته تفاهم مهمه.
ولی خب گذشته افراد هم کمی تا حدودی مهمه.
اینطور نیست که شرف یه عمر دنبال ناموس مردم باشه بعد اومد خواستگاری چون دختر و پسر تفاهم دارن ازدواج کنن.

سلام علیکم
استفاده کردیم از مطالب
اما بنده اساسا نظری نمیدم به علت نداشتن تجربه :Nishkhand:
و یه نکته هم به اون برادر عزیزمون عرض کنم که اینطور نیست که 99 درصد پسرها به این رذیله تن دادند
البته اگه درصدش به علت اغراق و مبالغه باشه اشکال نداره ...

عشق فقط پسر فاطمه;545985 نوشت:

سلام.درسته تفاهم مهمه.
ولی خب گذشته افراد هم کمی تا حدودی مهمه.
اینطور نیست که شرف یه عمر دنبال ناموس مردم باشه بعد اومد خواستگاری چون دختر و پسر تفاهم دارن ازدواج کنن.

بله معلومه که مهمه

منظور منم این نبود که با یه لات چاله میدونی ازدواج کنه فقط به صرف اینکه با هم مچ هستن:Nishkhand:

فقط به نظرم جستجو بیش از حد توی گذشته آدمو به جایی نمیرسونه

در همین حد که بدونیم طرف مقابل آدم درستیه ... و اگه دوستی هم داشته ... دوستی معقولی بوده و خط قرمزا و حدودی توش رعایت شده و تعداد دوستاش اندازه موهای سرش نیس Fool ... کافیه به نظر من ( نظر شخصیمه )

[="Black"]

Miss Chadoriii;546001 نوشت:
بله معلومه که مهمه

منظور منم این نبود که با یه لات چاله میدونی ازدواج کنه فقط به صرف اینکه با هم مچ هستن:Nishkhand:

فقط به نظرم جستجو بیش از حد توی گذشته آدمو به جایی نمیرسونه

در همین حد که بدونیم طرف مقابل آدم درستیه ... و اگه دوستی هم داشته ... دوستی معقولی بوده و خط قرمزا و حدودی توش رعایت شده و تعداد دوستاش اندازه موهای سرش نیس Fool ... کافیه به نظر من ( نظر شخصیمه )

سلام.هرکس یه نظری داره.[/]

جناب حامی ممنون میشم اگر توضیحات لازم رو بفرمائید.
منتظر جوابتون هستم.
مرسی از شما.

ghasedak1;544560 نوشت:

سلام
اینکه شما بدانی ایشان در گذشته با دختری دوست بوده یا نه دردی از شما دوا نمیکند چون آنچه مهم است گذشته ایشان نیست بلکه وضعیت فعلی ایشان است. ممکن است ایشان در گذشته شرایط ارتباط را نداشته و بعدا که شرایط جور شد وارد رابطه شود. همچنین ممکن است چنانچه خود شما هم اشاره کردید قبلا با کسی دوست بوده و بعدا پشیمان شده و توبه کرده است! بنابراین به صرف اینکه شما بدانی قبلا دوستی داشته یا نه، نمیتوان گفت ایشان خوب است یا خیر.
بنابراین آنچه باید مورد توجه شما باشد وضعیت فعلی ایشان است. حضرت امیر المومنین علیه السلام می فرمایند دو چیز مانع انسان ها از ارتکاب گناه میشود: یکی ایمان و اعتقاد به خدا است و دیگری حفظ آبرو. اگر اینها نباشد هیچ ضمانتی برای مرتکب نشدن گناه وجود ندارد. بنابراین پیشنهاد من این است که اگر میخواهید همسری داشته باشید که اهل خیانت نباشد، فردی را باید پیدا کنید که ایمان و اعتقاد او قوی بوده و از ریختن آبرویش برحذر باشد.
البته رفتار و برخورد شما هم بعد از ازدواج در وفادار بودن همسرتان نقش اساسی دارد. لذا داشتن مهارت های لازم زناشویی بعلاوۀ تقویت ایمان و اعتقاد، از ارکان مهم جلوگیری از خیانت هاست.
پیروز و سربلند

ghasedak1;544560 نوشت:

سلام اگه دوس دختر داشت به هیچ عنوان باهاش ازدواج نکن
تو بهتره با کسی ازدواج کنی که مثل خودت پاکدامن باشه

قرار نیست هر کسی یه اشتباهی کرد که ما ببخشیم
اون پسر حق نداشت با دختری دیگه دوس بشه

اگه می خوای بفهمی دوس دختر داشته قبلا یا خیر فکر کنم دستت به جایی بند نباشه

با یه زیرکی خاصی شمارشو بردار و با یه شماره ناشناس مخشو بزن ببین و فکر کنه تو یه دختر غریبه ای
اگه با دختره دوست شد قیدشو بزن

ولی اگه دوست نشد باز هم خیلی بهش اعتماد نکن

tah;560219 نوشت:
سلام اگه دوس دختر داشت به هیچ عنوان باهاش ازدواج نکن
تو بهتره با کسی ازدواج کنی که مثل خودت پاکدامن باشه

قرار نیست هر کسی یه اشتباهی کرد که ما ببخشیم
اون پسر حق نداشت با دختری دیگه دوس بشه

اگه می خوای بفهمی دوس دختر داشته قبلا یا خیر فکر کنم دستت به جایی بند نباشه

با یه زیرکی خاصی شمارشو بردار و با یه شماره ناشناس مخشو بزن ببین و فکر کنه تو یه دختر غریبه ای
اگه با دختره دوست شد قیدشو بزن

ولی اگه دوست نشد باز هم خیلی بهش اعتماد نکن

در کل پس از زیرکی کردن هم باید بنا رو بر دوست دختر داشتن بگیریم؟

mohamad313;560222 نوشت:
در کل پس از زیرکی کردن هم باید بنا رو بر دوست دختر داشتن بگیریم؟

پس چی ! می خوای ساده باور کنیم که پاکه ؟

سلام. بر و بچ مجرد توجه داشته باشن افراط و تفریط نکنین ک بنده خدا بره پشت سرشم نگاه نکنه ها :Khandidan!: مخصوصا این سوالایه برعکس یا معکوس ... درسته خوب جواب میده ولی اگه زیاد و پشت سرهم بخواین برعکس عقایدتون حرف بزنین طرف فکر میکنه اومده با لائیک اردواج کنه :khandeh!::khandeh!::khandeh!: محض شوخی گفتم ولی افراط و تفریط هردوتاش بده و اصل توکل و توسل واسه ازدواج واسه من ک خیلی خیلی جواب داد واقعا جدی اش بگیرین. خوشبخت بشین.

ب نظرم نمیشه از ی پسر تو سن بالا مثلا 28 -29 ساله انتظار داشت پاک پاک باشه...دیگه خلاف کوچیکش چت کردن با دختر بوده اونم اگه بچه خوبی باشه در کل! صرف صحبت بوده و خط قرمز ها رو رد نکرده مطمئن باش
که البته در این نمیشه گفت پاک نبوده....وقتی حدود رعایت شده پاکه دیگه:ok:جوونی کرده دیگه

موضوع قفل شده است