صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا خواستگارم قبلا دوست دختر داشته؟

نوشته
    11
    حضور
    2 روز 11 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    34

آیا خواستگارم قبلا دوست دختر داشته؟

سلام. چطوری میتونم بفهمم خواستگارم قبلا دوست دختر داشته یا نه؟ دقیقا چه سوالی تو این زمینه میشه پرسید؟ که هم غیر مستقیم باشه تا لاپوشونی نکنه. و هم طوری باشه که بهش برنخوره!

من خودم تا حالا با هیچ پسری دوست نبودم. بخاطر همین دونستن این موضوع برام خیلی مهمه.

بالاخره منم دوست دارم اولین کسی باشم که با مرد زندگیم در ارتباط بوده.

البته بعضیا هستن یه زمانی اشتباهی کردن, بعد پشیمون شدن و توبه کردن. که این بحثش جداست.

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 48 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام اين هم يك سؤال تقريبا مشابه ديگر

سلام

دخترم که تا به حال با هیچ پسری رابطه نداشتم و برام مهمه همراه آینده ام هم اینطوری باشهتو جلسه خواستگاری حرفمون به خیانت کشیده شد ازشون سوال کردم اگر خانمی به شما بگه همسرش بهش خیانت کرده شما چی بهش میگید؟ ایشون گفت اتفاقا یه خانمی از اطرافیان(حالا این ادم کی بوده و چرا از همه جا از این آقا نظر خواهی کرده خدا میدونه) بهم این مشکل رو گفته و منم گفتم مقصر خودت بودی که نیازهای همسرت رو براورده نکردی بهشون گفتم شما قبلا با کسی ارتباط داشتید و اون گفت نه گفتم من ادمی هستم اگر متوجه بشم همسرم با کسی ارتباط داشته نمیتونم اون زندگی رو ادامه بدم پرسید در هر سطحی از ارتباط باشه گفتم در هر سطحی باشه گفت مردها خیلی براشون سخته چون نیازهاشون قوی تره و گفت که آدم ها جایز الخطا اند این ادم برونگراست و فکر میکنم هات هم باشه سی سالشه خانوادش مذهبی اند و خودش هم اما جوابهایی که بهم داد دودلم کرد اگه باکسی نبوده چرا گفت ادم ها جایز الخطاند و اینکه میگه مرداها نیازهاشون قویه پس چطوری خودش تا سی سالگی رابطه نداشته به نظر شما جواباش مشکوک بود یا من زیاد حساس نشم.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱ در ساعت ۱۷:۳۹
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 13

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 48 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    سلام

دخترم که تا به حال با هیچ پسری رابطه نداشتم و برام مهمه همراه آینده ام هم اینطوری باشهتو جلسه خواستگاری حرفمون به خیانت کشیده شد ازشون سوال کردم اگر خانمی به شما بگه همسرش بهش خیانت کرده شما چی بهش میگید؟ ایشون گفت اتفاقا یه خانمی از اطرافیان(حالا این ادم کی بوده و چرا از همه جا از این آقا نظر خواهی کرده خدا میدونه) بهم این مشکل رو گفته و منم گفتم مقصر خودت بودی که نیازهای همسرت رو براورده نکردی بهشون گفتم شما قبلا با کسی ارتباط داشتید و اون گفت نه گفتم من ادمی هستم اگر متوجه بشم همسرم با کسی ارتباط داشته نمیتونم اون زندگی رو ادامه بدم پرسید در هر سطحی از ارتباط باشه گفتم در هر سطحی باشه گفت مردها خیلی براشون سخته چون نیازهاشون قوی تره و گفت که آدم ها جایز الخطا اند این ادم برونگراست و فکر میکنم هات هم باشه سی سالشه خانوادش مذهبی اند و خودش هم اما جوابهایی که بهم داد دودلم کرد اگه باکسی نبوده چرا گفت ادم ها جایز الخطاند و اینکه میگه مرداها نیازهاشون قویه پس چطوری خودش تا سی سالگی رابطه نداشته به نظر شما جواباش مشکوک بود یا من زیاد حساس نشم.
    سلام
    خب واقعا نميشه روي جملات نظر نهايي داد ولي به قول شما سؤال برانگيز است
    بنابراين لازم است نه به زودي رد كنيد و نه قبول. بلكه تحقيق جامع تر و بادقت بيشتري انجام دهيد
    1. نمودار: همسرگزینی موفق
    2. نمودار: علل عشق هاي بيمار گونه
    3. نمودار: انگیزه های غلط در ازدواج
    4. نمودار: خواستگاری و پروژه مهم تحقیق

9. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 48 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasedak1 نمایش پست ها
    سلام. چطوری میتونم بفهمم خواستگارم قبلا دوست دختر داشته یا نه؟ دقیقا چه سوالی تو این زمینه میشه پرسید؟ که هم غیر مستقیم باشه تا لاپوشونی نکنه. و هم طوری باشه که بهش برنخوره!

من خودم تا حالا با هیچ پسری دوست نبودم. بخاطر همین دونستن این موضوع برام خیلی مهمه.

بالاخره منم دوست دارم اولین کسی باشم که با مرد زندگیم در ارتباط بوده.

البته بعضیا هستن یه زمانی اشتباهی کردن, بعد پشیمون شدن و توبه کردن. که این بحثش جداست.
    سلام بر شما
    ببينيد در خواستگاري بايد شم پليسي و سياسي داشته باشيد البته نبايد بازجويانه و پشت سرهم سؤال پشت سؤال كنيد و همه يك جهت باشد.
    سؤالات طوري سودار و جهت دار نباشد تا خواستگار طبق ميل شما پاسخ دهد.
    اگر خواستگاري دختري را بخواهد و گرايش ها و نگرش هاي او را بداند دقيقا پاسخي مي دهد كه او خوشش بياييد

خانمي مي گفت به خواستگارم كه خيلي اصرار داشت كه با من ازدواج كند گفتم من دختري ديندار هستم و اخلاق برايم مهم است. او هم گفت اتفاقا من هم همين طور هست و خوشحالم كه اين قدر تفاهم و تناسب و اشتراك داريم. در ايام عقد با هم رفتيم منزل يكي از دوستانش خانم دوستش براي شربت و چايي اورد و گفت ما از اين نوشيدني ها مي خوريم آنها هم از آن زهر ماري ها.
    با تعجب گفتم زهر ماري چيه؟
    گفت مشروب
    من حالم بد شد و ما به بيمارستان بردند چون من خواستگاراني را رد كرده بودم كه ويژگي هاي خوبي هم داشتند ولي ديندار نبودند حالا چنين فردي را انتخاب كرده ام.

پس سؤالات نبايد جهت دار باشد

سؤالات معكوس
    گاهي لازم است از سؤالات معكوس سؤال شود يعني به جاي اين كه از خواستگار بپرسيد مثلا شما نماز مي خوانيد؟ بپرسيد اگر شما ازدواج كرديد بعد متوجه شديد همسرتان اهل نماز نيست يا اهل فيلم هاي مبتذل ماهواره و... است چه مي كنيد؟
    البته بايد بسيار دقت كنيد و افراط هم نكنيد يعني طوري نبايد ذهن او را خراب كنيد كه واقعا برداشت هم اين باشد كه شما اين گونه هستيد و او مثبت باشد و بگويد اين به درد من نمي خورد و برود.

معدل گيري از تحقيقات جامع
    در خواستگاري بايد تحقيقات جامعي انجام شود و فقط به سخنان دو نفره اكتفا نشود
    برخي افراد تواضع دارند يا كم رو هستند خود را كمتر از چيزي كه هستند نشان مي دهند
    برخي افراد خالي بند و خود شيفته هستند خود را بيشتر از چيزي كه هستند نشان مي دهند
    بنابراين نياز به تحقيقات جامع از كانال هاي مختلف داريم
    1- مذاكره ها و گفتگوهاي دونفري
    2- گفتگوهاي خانوادگي- گفتگو با خواهر يا برادر و والدين
    3- تحقيق درباره اصالت خانوادگي از همسايه و مسجد و قرض الحسنه و...محل
    4- همكاران
    5- همكلاسي ها
    6- دوستان او(بسيار مهم است)
    7- معرفان( از خواستگار بخواهيد چند نفر معرف معرفي كند شما از معرفان هم تحقيق كنيد البته درباره خودمعرفان نيز تحقيق كنيد ببينيد آدم حسابي اند يا نه)
    8- توجه به نوع پوشش- توجه به كتاب ها و نرم افزارهاي اتاق او و لوازم تزييني و عكس هاي اتاقش
    9- ديدن آلبوم عكس (روي عكس هاي گزينشي قضاوت كنيد)
    از همه تحقيقات تان معدل بگيريد
    به حرف يك نفر و دونفر اعتماد نكنيد طبيعي است هركسي دوستان و بدخواهاني دارد بدخواهان بد مي گويند و دوستان خوبي. بايد تحقيقات متنوع باشد و از افراد زيادي باشد به خصوص از افراد با انصاف و معتمد

تذكر: اگر در تحقيقات به اين نتيجه رسيديد كه خواستگار انسان ديندار و سالمي است هرگز درباره گذشته او مته به خشخاش نگذاريد و او را سؤال پيچ نكنيد كه آيا رابطه اي داشته است يا نه.
    گاهي سؤالات سبب ويروسي شدن ذهن مي شود چه بسا كسي شوخي كند ولي ذهن حساس شما جدي برداشت كند بايد براي ساخت زندگي جديد در آينده با كمك مشاور و كتاب و نرم افزار و مشورت و همفكري برنامه اي بريزيد و معنويت زندگي تان را افزايش دهيد تا گرفتار انحرافات اخلاقي نشود و دوستان و خويشاوند مثبت را براي معاشرت گزينش كنيد.
    موفق باشيد

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱ در ساعت ۱۸:۴۴

11. صلوات ها 12

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 48 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

13. صلوات ها 11

علاقه
    گل ، صدای رود خونه ، آبی فیروزه ای، صدای اذان مرحوم مؤذن زاده اردبیلی
    نوشته
    754
    حضور
    31 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    53
    گالری
    116
    صلوات
    5874

سلام

به این پرسشگر عزیز و سایر دوستان پیشنهاد میکنم به لینک های زیر هم سری بزنید کنند.

http://www.askdin.com/thread14322.html

http://www.askdin.com/forum370.htmlh.../forum370.html

http://www.askdin.com/forum530.html

ویرایش توسط تا ساحل آرامش : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱ در ساعت ۱۸:۲۱

15. صلوات ها 7

علاقه
    گل ، صدای رود خونه ، آبی فیروزه ای، صدای اذان مرحوم مؤذن زاده اردبیلی
    نوشته
    754
    حضور
    31 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    53
    گالری
    116
    صلوات
    5874

البته جدای از همه اینها و در کنار همه اینها توسل و توکل فراموش نشود.

17. صلوات ها 8

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

فکر نمیکنم پی بردن به این مساله زیاد سخت باشه
    لااقل با سوال
    که قبلا با کسی رابطه عاطفی یا قلبی( یا هر چیزی که در اون زمان به کار میاد) داشته ...
    یا ارامتر! ملاک علاقه چی بوده ایا قبلا چنین چیزی رو در وجود شخص دیگری دیده ؟؟؟ و اگر اره تا چه حد در برقراری ارتباط پیش رفته ...
    اینها اگر موجب برانگیخته شدن حس منفی حسادت زنانه و لنگه کفش و امثالهم نشه
    میتونه کارامد باشه

کسی که قبل از پی بردن به این مساله از میل درونی خودش حرف بزنه و از وجود دوست قبلی شاکی به نظر بیاد
    ممکنه کاری کنه که طرفش به دروغ متوسل بشه ... چون این طرف زحمت کشیده و به خیلی ها زحمت داده و دستی دراز کرده و حالا نمیخواد که این دست رد بشه .

البته باید سن و وضعیت طرف هم در نظر گرفت
    چون از یه سنی به بعد اون میل برقراری ارتباط با جنس مخالف به وجود میاد .
    منظورم همون ارتباط سالم و شاید دوستانه باشه که اگر سالم نباشه دوستانه هم نیست
    خواهر و مادر و کلا خانواده پدری تا یه سن و زمانی میتونن به نیازهای درونی ما رسیدگی کنن و با بارور شدن استعدادهای تشکیل خانواده ماحصل تعامل ما با خانواده ی پدری, شاید نصف اون چیزی باشه که قبلا دریافت و درک میکردیم و خوب میدونیم که عقلی و غریزی بیشتر ازون برای این سن و شکل ممکن و جایز نیست و لازمه که یه چیزایی رو به علاقه مندیها اضافه کنیم

حالا یکی سریع و به جا میگه زن میخوام و شاید برای ازدواج با خانمی رابطه سالم داشته و دیگری مشغول درس و یکی به هنر و فن و فلان و بهمان مشغول میشه و متاسفانه بعضی هم به سوی خودخوری و خودزنی و جرم و جنایت منحرف میشن ...

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

19. صلوات ها 3

نوشته
    55
    حضور
    20 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    سلام
    خب واقعا نميشه روي جملات نظر نهايي داد ولي به قول شما سؤال برانگيز است
    بنابراين لازم است نه به زودي رد كنيد و نه قبول. بلكه تحقيق جامع تر و بادقت بيشتري انجام دهيد
    1. نمودار: همسرگزینی موفق
    2. نمودار: علل عشق هاي بيمار گونه
    3. نمودار: انگیزه های غلط در ازدواج
    4. نمودار: خواستگاری و پروژه مهم تحقیق
    راستش ما تحقیقات کردیم هم از همسایگان که گفتند ما این خانواده رو نمیشناسیم رفت و امد نداریم ولی تا به حال ندیدم مثلا دعوایی داشته باشن یا سروصدایی یا نکته خاصی داشته باشن
    ایشون با پدرش و شغل ازاد دارن اطراف و کسبه میگن آدم های خوبی اند هم خودش و هم پدرشون
    چون ایشون سی سالشه و لیسانس هم داره چندین سال هست که از تحصیلش میگذره با این شرایط آیا دانشگاه مورد نظر میتونه اطلاعاتی به ما بده؟
    کسایی که خودشون معرفی کرده بودن یکی دامادشون بود که ازشون تعریف کرد یکی خانواده عروسشون بودن که اونها گفتند اخلاقیات این پسره رو نمیدونن اما خانواده خوبی هستند یکی دوستش بود که میگفت از دوران دبیرستان باهاش بودم و وقتی راجع به مسائل غیر اخلاقی ازش سوال شده بود خندیده بود گفته بود : نه بابا این ادم در ارتباط با دخترها اصلا خنگه ..اهل این حرفها نیست
    .................
    این نمودارهایی که راهنمایی کردید رو یه قسمتهایش رو متوجه نشدم مثلا نمودار عشق بیمارگونه چه ارتباطی به این سوال داشت؟
    و یه سوال دیگه اینکه این سوالات معکوس رو من قبلا شنیده بودم اما در ارتباط با این موضوع چه سوال معکوسی میشه پرسید؟

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری