سوال در مورد جنب شدن

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد جنب شدن

سلام خسته نباشید
جوانی هستم 16 سالمه متاسفانه چهار پنج ساله خودارضایی میکنم
اواخر حتی دو ماه هم ترک کردم اما ...
الان 21 روز هست گذاشتم کنار اما یک مشکلی برام پیش اومده
من چند وقته با یه نفر ( دختر ) چت معمولی میکنم بدون هیچ شهوت ...
اما همون لحظه میرم دستشویی میبینم بعد از ادرار یک مایع شفاف ازم خارج میشه واین اعصابمو بهم میریزه
نمیدونم چیکار کنم ....
لطفا بفرمایید آیا این مایع جنب میکند؟
لطفا سریع ج بدید

[=arial]

با نام الله

[=arial]

[=arial] کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

sina2014;543896 نوشت:
سلام خسته نباشید
اما همون لحظه میرم دستشویی میبینم بعد از ادرار یک مایع شفاف ازم خارج میشه واین اعصابمو بهم میریزه
نمیدونم چیکار کنم ....
لطفا سریع ج بدید

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال خروج مایع یاد شده موجب جنابت نیست مگر نشانه های منی را داشته باشد .

البته توصیه این است که از چت کردن با نامحرم پرهیز شود گر چه به نظر بدون شهوت باشد !

موفق و مؤید باشید

پی نوشت:
توضیح المسائل مراجع ، احکام جنابت[/]

من سه حالت برای غسل که میگن رو میدونم ولی تو یه چیزی شک دارم
مثلا میگن سست شدن بدن
بیشتر کدوم اعضای بدن رو این قضیه صدق میکنه؟
و منظور از سستی بدن دقیقا همون حالتی است که بعد از ارضای جنسی به بدن دست میده؟
sina2014;543896 نوشت:
نمیدونم چیکار کنم ....

[=arial narrow]خیر

ا[=microsoft sans serif]گر نشانه های جنب شدن به شما دست دهد و به اوج لذت جنسی برسید؛ آنگاه آب خارج شدن منی بوده و نجس است و نیاز به غسل دارد.

[=microsoft sans serif]اما مایعی که در اثر تحریکات لمسی؛ دیدن فیلم،عکس؛ یا فرستادن پیام و....... از آلت مرد خارج میشود؛ و بدن سست نشده و به اوج لذت نمیرسد؛ آن مایع مذی نام دارد و پاک بوده و غسل ندارد.

جهت اطلاعات بیشتر به رساله ی مرجع تقلید خود مراجعه کنید...

در ضمن بزار یه نکته دوستانه بهت بگم:
چت نکن...

اوج لذت جنسی فقط در یک حالت رخ میده؟همون رابطه خاص زناشویی هست؟بقیه اش میشه مذی؟گناهه ادم کاری کنه که مذی خروج کنه؟کسانی که خود اضایی میکنند جنب میشن یا همون مذی هست؟:Gig::Gig:

sina2014;543896 نوشت:
نمیدونم چیکار کنم ....

[=arial narrow]خیر

ا[=microsoft sans serif]گر نشانه های جنب شدن به شما دست دهد و به اوج لذت جنسی برسید؛ آنگاه آب خارج شدن منی بوده و نجس است و نیاز به غسل دارد.

[=microsoft sans serif]اما مایعی که در اثر تحریکات لمسی؛ دیدن فیلم،عکس؛ یا فرستادن پیام و....... از آلت مرد خارج میشود؛ و بدن سست نشده و به اوج لذت نمیرسد؛ آن مایع مذی نام دارد و پاک بوده و غسل ندارد.

جهت اطلاعات بیشتر به رساله ی مرجع تقلید خود مراجعه کنید...

در ضمن بزار یه نکته دوستانه بهت بگم:
چت نکن...

یاس...;545504 نوشت:
وج لذت جنسی فقط در یک حالت رخ میده؟همون رابطه خاص زناشویی هست؟بقیه اش میشه مذی؟گناهه ادم کاری کنه که مذی خروج کنه؟کسانی که خود اضایی میکنند جنب میشن یا همون مذی هست؟

سلام علیکم
با ارزوی قبولی طاعات و عبادات شما به درگاه حق انشاالله
اوج لذت جنسی مخصوص رابطه زناشویی نیست و ممکن است در عیر از رابطه زناشویی هم رخ بدهد که اگر همراه آن آبی خارج شود منی است و غیر از منی سه آب است که پاک است ،کسانی که خود ارضایی می کنند اگر منی باشرایطش از آنها خارج شود جنب بوده و غسل دارد البته استمنا از نظر شرعی و اخلاقی حرام و گناه محسوب می شود و آثار و ضررهاي فراواني بر جسم و روان آدمي دارد که به شدت از انجام آن نهی شده است

(( سه نوع آب است که بعد از خارج شدن از بدن نیاز به هیچ گونه طهارت، وضو و غسل نداریم:
1-مذی یا همون پیش آب: آبی است که بعد از بازی کردن با همسر از انسان خارج می شود، که همان طور که گفتم این آب پاک است و حکم منی بر آن مترتب نیست که، نیاز به غسل داشته باشد و حتی اگر این آب به لباس برخورد کند، لباس هم نیازی به طهارت ندارد.

2-وذی: آبی که گاهی بعد از منی از انسان خارج می شود را وذی می گویند؛ که این آب نیز پاک است و نیاز به طهارت ندارد، ممکن است فکر کنید که انسان بعد از خارج شدن منی باید غسل کند پس پاک بودن یا نبودن این آب برای آن فرد فرقی ندارد، در جواب این سوال باید بگویم که ممکن است حتی بعد از اینکه غسل انجام دادید این آب از شما خارج شود که در این صورت حکم به طهارت این آب می شود.

3-ودی: آب دیگری که ممکن است از شما خارج شود، آبی است که بعد از بول (ادرار) از انسان خارج می شود، این آب نیز اگر مخلوط به ادرار نشود پاک است و حتی اگر رطوبت آن به لباس نیز رسیده باشد نیاز به طهارت ندارد.

- حکم این آب در جایی که انسان بعد ادرار استبراء نکرده باشد فرق می کند و در این صورت علما حکم به نجاست این آب داده اند، چون استبراء باعث می شود بول داخل مجرای ادرار از انسان خارج شود، و وقتی ما این کار را انجام ندهیم ممکن است مقداری ادرار در آن باقی باشد که با آب ودی مخلوط می شود و باعث نجاست این آب نیز می شود.

سوال :فکر گناه و تخیل شهوت اگر منجر به انزال و خروج منی نشود اشکال دارد ؟

آیت الله خامنه ای(روحی فداه) : احتیاط در ترک تخیّل نامحرم به قصد بر انگیختن شهوت است.

آیت الله وحید خراسانی(مد ظله العالى) : حرام است

آیت الله سیستانی(مد ظله العالى) : اگر موجب گناه نشود حرام نیست و احتیاط نمودن بهتر است.

یت الله مکارم شیرازی(مد ظله العالى) : هر کاری که موجب تحریک جنسی شود جایز نیست و چنانچه موجب خروج منی شود در حکم استمناء است

سوال :تحریک شهوت از راه بدن خود بدون اینکه به ارضا و خود اراضایی کشیده بشه گناه دارد؟

آیت الله خامنه ای(روحی فداه) : گناه محسوب مى‌شود هر چند در فرض سؤال باشد.

آیت الله مکارم شیرازی(مد ظله العالى) :باید از این کار به عنوان مقدمه ی حرام اجتناب کرد.

آیت الله وحید خراسانی (مد ظله العالى): در فرض سوال گناه دارد.

ایت الله نوری همدانی(مد ظله العالى) : هر نوع عملی که موجب تحریک شهوت با غیر همسر باشد جائز نیست {به نقل از سایت طلبه پاسخگو))

sina2014;543896 نوشت:
سلام خسته نباشید
نمیدونم چیکار کنم ....
لطفا سریع ج بدید

عزیزم شما نمیتونی خود ارضایی رو ترک کنی...حتی اگه اراده خیلی قوی داشته باشی باز چون این یه چیز عادی تو بدنته و همیشه داره تولید میشه (از این نظر مثل ادرار میمونه) اگه جلوشو بگیری برای اینکه به بدنت آسیب نزنه به روشهای مختلف از بدنت خارج میشه...
ضمنا شما نمیتونی کل عمرت از جنس مخالف دوری کنی که...تو عصر پارینه سنگی زندگی نمیکنیم, فردا تو دانشگاه یا تو فامیل یکیو دیدی چطور..!!!
به نظر خود من نباید کاری کنیم که به بدنمون از لحاظ جسمیو روحی آسیب وارد شه, چون ما اینطوری خلق شدیم و حکمتی داشته که این حس در ما به وجود اومده و راه های برطرف شدنشم دین ما به ما گفته...اگه راه های برطرف کردن میل جنسیو میخوای بدونی از کارشناسای عزیز بپرس تا بهت کاربردی تریناشو بگن...
اما در کل: صلاح مملکت خویش! خسروان دانند...

NaKayama;545543 نوشت:
عزیزم شما نمیتونی خود ارضایی رو ترک کنی...حتی اگه اراده خیلی قوی داشته باشی باز چون این یه چیز عادی تو بدنته و همیشه داره تولید میشه (از این نظر مثل ادرار میمونه) اگه جلوشو بگیری برای اینکه به بدنت آسیب نزنه به روشهای مختلف از بدنت خارج میشه...
ضمنا شما نمیتونی کل عمرت از جنس مخالف دوری کنی که...تو عصر پارینه سنگی زندگی نمیکنیم, فردا تو دانشگاه یا تو فامیل یکیو دیدی چطور..!!!
به نظر خود من نباید کاری کنیم که به بدنمون از لحاظ جسمیو روحی آسیب وارد شه, چون ما اینطوری خلق شدیم و حکمتی داشته که این حس در ما به وجود اومده و راه های برطرف شدنشم دین ما به ما گفته...اگه راه های برطرف کردن میل جنسیو میخوای بدونی از کارشناسای عزیز بپرس تا بهت کاربردی تریناشو بگن...

سلام علیکم
کاربر محترم ، از خواندن مطالب شما متاسف شدم ، بنده نمی دانم شما بر چه اساسی چنین مطالبی را به این نوجوان محترم میگویید ، ایشان نوجوان است با انگیزه و اراده ای قوی که کافیست با توکل بر خداوند اراده کند آنوقت ببنید نه تنها می تواند این گتاه را برای همیشه ترک کند بلکه می تواند با توبه و تلاش در مسیر الهی به بهترین مراتب الهی برسد! خداوند در قرآن می فرمایدوَ لْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يجَِدُونَ نِكاَحًا حَتىَ‏ يُغْنِيهَُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ …یعنی كسانى كه امكانى براى ازدواج نمى‏يابند، بايد پاكدامنى پيشه كنند تا خداوند از فضل خود آنان را بی نياز گرداند! اگر به آیات الهی ایمان داشته باشیم باید بدون تردید یقین داشته باشیم اگر عفت پیشه کنیم خداوند مارا بی نیاز می سازد! لطفا مراقب باشید این نوع صحبت شما ممکن است نوجوانان را از فضل و رحمت الهی ناامید سازد در حالی که خداوند عاشق بندگانش خصوصان نوجوانان است و همیشه درهای فضل و رحمت و توبه اش به روی بندگانش باز است
خداوند به من حقیر توفیق داده با نوجوانان زیادی سر و کار داشتم واین مشکل را درنوجوانان دیگری هم دیدم که با ایمان و اراده برای همیشه ترک کردند و چند سال است دیگر به آن برنگشتند ،هر مشکلی راه حلی دارد ، این مشکل نیز مانند مشکلات دیگر راه حل خودش را دارد و ابدا ترکش غیر ممکن نیست!
امیدوارم در پاسخهایتان دقت بیشتری بفرمایید ، باتشکر التماس دعا

یارب;545611 نوشت:
سلام علیکم
کاربر محترم ، از خواندن مطالب شما متاسف شدم ، بنده نمی دانم شما بر چه اساسی چنین مطالبی را به این نوجوان محترم میگویید ، ایشان نوجوان است با انگیزه و اراده ای قوی که کافیست با توکل بر خداوند اراده کند آنوقت ببنید نه تنها می تواند این گتاه را برای همیشه ترک کند بلکه می تواند با توبه و تلاش در مسیر الهی به بهترین مراتب الهی برسد! خداوند در قرآن می فرمایدوَ لْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يجَِدُونَ نِكاَحًا حَتىَ‏ يُغْنِيهَُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ …یعنی كسانى كه امكانى براى ازدواج نمى‏يابند، بايد پاكدامنى پيشه كنند تا خداوند از فضل خود آنان را بی نياز گرداند! اگر به آیات الهی ایمان داشته باشیم باید بدون تردید یقین داشته باشیم اگر عفت پیشه کنیم خداوند مارا بی نیاز می سازد! لطفا مراقب باشید این نوع صحبت شما ممکن است نوجوانان را از فضل و رحمت الهی ناامید سازد در حالی که خداوند عاشق بندگانش خصوصان نوجوانان است و همیشه درهای فضل و رحمت و توبه اش به روی بندگانش باز است
خداوند به من حقیر توفیق داده با نوجوانان زیادی سر و کار داشتم واین مشکل را درنوجوانان دیگری هم دیدم که با ایمان و اراده برای همیشه ترک کردند و چند سال است دیگر به آن برنگشتند ،هر مشکلی راه حلی دارد ، این مشکل نیز مانند مشکلات دیگر راه حل خودش را دارد و ابدا ترکش غیر ممکن نیست!
امیدوارم در پاسخهایتان دقت بیشتری بفرمایید ، باتشکر التماس دعا

من بر اساس علم حرف میزنم برادر...هیشکی نمیتونه هیچ کدوم از حرفای منو از نظر علمی رد کنه...اگه میتونه بسم الله...
اولین نفرم خود شما برادرم...برو یکم در این زمینه مطالعه کن بیا اینجا سوالتو بپرس تا من قانعت کنم...

NaKayama;545543 نوشت:

سلام علیکم
کاربر محترم ، مگر دلیلی محکم تر از آیات الهی هم وجود دارد! به شما پیشنهاد میکنم از اساتید قرآن و حدیث در همین مجموعه بخواهید تا آیات توبه را برایتان بیان کنند، زیرا اگر ترک گناه غیر ممکن بود خدواند هرگز از بندگان گنه کار نمی خواست توبه کنند و برگردند ! در آیه ای هم که خدمتتان عرض کردم خداوندقادر دارد میفرماید از فضل خودش آنها را بی نیاز میکند ، آنوقت شما می فرمائید نمی شود !! نکند نعوذ باالله شما بهتر از خدا میفهمید؟!! یا اینکه نعوذ بالله خداوند دارد دروغ میگوید؟!! بنده منکر نیازهای غریزی نمیشوم ، این نیازهم مثل هر نیاز دیگریست که خداوند حکیم در وجود انسان قرار داده وبرای برآوردن ان هم راه و مسیر شرعیش را نشان داده است عقد دائم و عقد موقت ،اما بنده از شما این سوال را دارم ، حالا به نظر شما اگر کسی برایش شرایط عقد دائم و موقت موجو د نبود یعنی مجاز است که گناه کند؟ یا زجر بکشد و بیمرد؟! مگر خدایی نکرده خدا ظالم است !! خداوند به جز عقد موقت و دائم راه سومی به بندگانش نشان داده و آن کسب تقوا و عفت پیشه کردن است تا انشاالله زمینه ازدواج فراهم شود!! و می فرمایدكسانى كه امكانى براى ازدواج نمى‏يابند، بايد پاكدامنى پيشه كنند تا خداوند از فضل خود آنان را بی نياز گرداند! بنده متعجبم شما چگونه با یقیین نوشته اید نمیتونی خود ارضایی رو ترک کنی...حتی اگه اراده خیلی قوی داشته باشی ! اگر این چنین باشد پس نعوذ بالله خداوند بندگانش را سرکار گذاشته یا نعوذبالله به سخره گرفته که این آیه و آیات مربوطه دیگر و آیات توبه را نازل نموده و تاکید دارد برگردید خداوند توبه پذیر و مهربان است ! کاربر گرامی بنده حقیر به لطف الهی با نوجوانان و جوانان زیادی سرو کار داشتم و دارم و موارد متعددی را میشناسم که توانسته اند بر این گناه غلبه کنند،زیرا به خدای خودشان با تمام وجود ایمان قلبی داشتند و دارند! آیا شما شک دارید که حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر؟
بنده احساس می کنم اگر در آیات الهی کمی تامل نمایید حتما نظرتان تغییر خواهد کرد و اگر با تامل در آیات نظر شما تغییر نکرد دیگر قرار نیست بنده بتوانم نظر شما را تغییر دهم!
در پناه خداوند موفق و سربلند باشید التماس دعا، یا زهرا(س)

یارب;545755 نوشت:
بنده احساس می کنم اگر در آیات الهی کمی تامل نمایید حتما نظرتان تغییر خواهد کرد و اگر با تامل در آیات نظر شما تغییر نکرد دیگر قرار نیست بنده بتوانم نظر شما را تغییر دهم!
در پناه خداوند موفق و سربلند باشید التماس دعا، یا زهرا(س)

خیلی بحثو به حاشیه نکشونید...من یه حرف خیلی ساده زدم...در واقع از منظر علمی این قضیر بررسی کردم...از شما هم خواستم از نظر علمی من رو قانع کنید نه اینکه مثل وهابیون(این مثال محال هست, منظورم شما نیستی) بیاید بگید بر طبق این حدیث و این روایت زمین صافه و خورشید دور زمین میچرخه..!
نسل الان دلیل علمی میخواد...دلیل علمی بیارید تا قانع شن...من خودم در این مورد هیچ دلیل علمی ای پیدا نکردم و اگر کسی پیدا کرده میخوام که بیاد اینجا مطرح کنه تا ما هم بدونیم...:Gol:

یارب;545535 نوشت:
تحریک شهوت از راه بدن خود ؛ بدون خروج منی اشکال دارد ؟
آیت الله خامنه ای (روحی فداه): اگر به حدّ انزال نرسد، فى نفسه اشکال ندارد.

یارب;545535 نوشت:
سوال :تحریک شهوت از راه بدن خود بدون اینکه به ارضا و خود اراضایی کشیده بشه گناه دارد؟
آیت الله خامنه ای(روحی فداه) : گناه محسوب مى‌شود هر چند در فرض سؤال باشد.

:Gig:فرقشون اون وقت؟

NaKayama;545543 نوشت:
عزیزم شما نمیتونی خود ارضایی رو ترک کنی...حتی اگه اراده خیلی قوی داشته باشی

سلام علیکم
کاربران گرامی، مطلبی که میگذرام پاسخی است که استاد بزرگوار حجت الاسلام والمسلمین بنی هاشمی مدیر پورتال انهار در پاسخ به یکی از سوالات جهت ترک خود ارضایی فرمودند انشااله برای کاربران محترم قابل استفاده باشد- التماس دعا ، یا زهرا (س)

سلام
[=times new roman] چگونه خود ارضایی و شهوت راکنار بگذارم. اینها خیلی مرا اذیت کرده و باعث شده تا من از خدا دور شوم. من را در این امر راهنمایی بفرمایید.

[=times new roman]
جواب:
پسرم؛ يکی از نيرومندترين غرايز بشر، نيروي شهوت و غريزه جنسی است. نيروی شهوت هنگام شکفتن دوره نوجواني شکفته مي شود و نوجوان را با مشکلاتی مواجه می کند.
راههای کنترل شهوت به این قرار است:
1.. برنامه ريزي کاری:
کار و تلاش مداوم نيرو و توان جوان را تا حدودی از هیجانات شهوت و غريزه جنسی باز میدارد و موجب میشود جسم و روانش متعادل شود. زیرا کار نيرو و انرژی جوان را قبل از آن که به چربی های اضافی مخرب تبديل گردد از طريق سوخت و ساز مفيد و سالم به مصرف میرساند.
2. تنظيم دقیق زمان خواب:
سعی کنید زمانی به رختخواب برويد که کاملاً خسته باشید تا بلافاصله به خواب روید. لازمه اين کار اين است که در طول روز با کار و تلاش کافي خسته شده باشید زیرا اگر با خستگی به رختخواب نروید، در بستر بيدار میمانید و افکار شهوانی و تحريک آميز شما را وسوسه و کلافه میکند.
3. دور شدن از محيط هاي آلوده:
برخی از عناصر محیط (مانند: بدحجابی، اختلاط دختران و پسران، برخي از فیلمها و سريال های تلويزيونی، دوستهای آلوده خصوصاً اينترنت و...) مهیّج شهوت و غریزه جنسی است!!! و کسانی که در فکر سلامت خويش و رعایت مسايل اخلاقی و دينی میباشند و روحيه مذهبی دارند لازم است برای سلامت خود از چنین محیطهای حقیقی و مجازی دوری کنند.
4. استفاده درست از اوقات فراغت: با تعطیلی مراکز آموزشی و علمی مانند مدارس و دانشگاهها و حتی کار و تلاش و فراهم شدن اوقات فراغت طولانی جوانان را سرگردان می کند که اگر جوانان در فکر استفاده درست از این اوقات نباشد موجب میشود کم کم به سمت و سوی درون خويش و شهوت و غریزه جنسی پناه ببرد و..
5. کسب تقوا و پرواپیشگی:
آن چه موجب ساخته شدن شخصيت و رفتار سالم جوان میشود کسب تقوا و تقويت ايمان است. بنابراین اگر جوان از ته دل باور کند اعمال و رفتارش را خدا می بيند به احتمال قوی کمتر مرتکب گناه میشود و یا شاید اصلاً مرتکب گناه نشود. بنابراین: سعي کنيد نيروی ايمان و تقوا را در وجود خود بارور کنيد و دائم متوجه خدا باشد و نمازتان را اول وقت انجام دهيد تا خداوند متعال به وسیله نماز شما را ياري کند تا از هر گناهی مصون بمانيد و تحت تأثير شهوت و غريزه جنسی قرار نگيريد. در قرآن سوره عنکبوت آیه 45 آمده: «إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ َالْمُنكَرِ؛ به درستی كه نماز انسان را از هرگونه آلودگی و عمل زشت و گناه دور باز می‎دارد».
عزیزم چند توصیه دیگر؛
1-. مراقب نگاه تان باشيد.
2- از خلوت با نامحرم، سخن گفتن و شوخی کردن با آن ها جداً خودداري کنيد.
3- از فکر کردن، تصور و تخيل جنس مخالف و مسايل جنسی خودداري کنيد.
4- از نگاه کردن به تصاوير و فيلم های تحريک کنند جداً خودداري کنيد.
5- از شوخي های جنسی و محرک پرهيز کنيد.
6- در صورت شدت شهوت، خوردن غذاهای محرک و داراي کالري زياد مانند خرما، پياز، فلفل و... را به حداقل برسانيد.
7- براي تعديل نيروی جنسی خود حتماً ورزش و تحرک جسمانی و کار فيزيکی و بدني را در زندگي روزمره خود لحاظ کنيد.
8- از دعا و توسل براي نگهداری ايمان و رفع مشکلات بهره مند شوید.
9- روزه گرفتن موجب کاهش نيروی جنسی می شود.
10- سعي کنيد در طول روز با وضو باشيد و از نورانيت آن استفاده کنيد. مواظب خودت باش.
پسر خوبم؛ استمناء و خود ارضايي یعنی بازی کردن با خود به قصد بیرون آمدن منی!
استمناء (خود ارضايي) يک انحراف عملي است و بايد با عمل و رفتار با آن مقابله کرد و راه درمان آن جز با رعايت دقيق دستورالعملها محقق نمي شود, ولي چون هر عملي نياز به دانش و اطلاعات خاص خود دارد, بنابراين راه کنترل و درمان اين بيماري و عادت زشت نيز بدون کسب آگاهي ميسر نيست . آگاهي, ازطريق مطالعه در آثار و اطلاعاتي كه در اين زمينه وجود دارد، بدست مي آيد. بنابراین به سه نکته باید توجّه داشت:
1- آگاهی از حرمت شرعی و اخلاقی آن؛ (و اينكه اين کار و عمل یکی از رذائل اخلاق جنسی و انجام آن طبق روایات، موجب دورشدن از رحمت خدا واهل بیت (علیهم السلام) و زایل شدن عقل میشود و از لحاظ شرعي حرام و گناه محسوب مي شود و هر گناهي نور ايمان را تضعيف مي كند و باعث تاريكي و آلودگي روح انسان مي شود. نوري كه انسان بدان نياز فراوان دارد و در اثر فقدان آن، در دنیا دچار خسران و در آخرت دچار عذاب و حسرت خواهد شد).
2- آگاهی از عواقب سوء آن.
3- آگاهی از روش پيشگيري و درمان.
1). حرمت شرعی و اخلاقی استمناء:
رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) می‌فرماید: «هر كس، كه با دست شهوتش را بیرون كند ملعون است.
آقا امام صادق (علیه السّلام) می‌فرماید: «سه دسته‌اند كه خداوند با ایشان سخن نمی‌گوید و به نظر رحمت به آنها نگاه نکند و پاكشان نفرماید و برایشان عذاب دردناكی است:
1.. كسی كه موی سفیدش را بكند (تا خود را جوان نمایش دهد)؛
2. كسی كه به وسیله عضو خودش شهوتش را خارج كند (استمناء کند)؛
3. كسی لواط دهد.
از امام صادق (علیه السّلام) ...از حکم کسی که با حیوانی جمع شود، یا با مالیدن (استمناء) شهوتش را دفع کند، پرسیدند، فرمود: «هر کس شهود خود را به این وسیله و مانند آن دفع کند در حکم زنا کردن است. یعنی با گناه زنا برابر می‌باشد».
از امام صادق (علیه السّلام) راجع به حكم استمناء سؤال شد؟
حضرت (علیه السّلام) فرمود: گناه بزرگی است كه خداوند در قرآن مجید از آن نهی فرموده است و استمناء كننده مثل این است كه به خودش نكاح كرده و اگر كسی را بشناسم كه چنین كاری را انجام دهد با او هم غذا نشوم.
در حدیث آمد: ...هفت گروه هستند كه خداي عزوجل در روز قيامت به آنان نظر نمي كند كه يك گروه از آنها كساني هستند كه با دست خويش ازدواج كنند.(یعنی استمناء میکنند)
2). آگاهی از عواقب سوء آن:
از نظر علمی هیچ پزشک فهیم استمناء را تجویز نمیکند و خوب و پسندیده نمی داند و مضراتی را برای آن معرفی میکنند که برخی از آنها عبارتند از:
1.. مبتلا شدن به کشمکش های روحی و اضطراب؛ (زیان عقلی و روانی)
2. حساسیت و ضعیف شدن مراكز عصبی؛ (زیان عقلی و روانی)
3. به هم خوردن نظم وآرامش روحی؛ (زیان عقلی و روانی)
4. دچار شدن به افسردگی و اضطراب؛ (زیان عقلی و روانی)
5. سر گیجه داشتن؛ (زیان عقلی و روانی)
6. فراموشی؛ (زیان عقلی و روانی)
7. سستی اراده؛ (زیان عقلی و روانی)
8. ضعف حافظه؛ (زیان عقلی و روانی)
9. لذّت نبردن از آمیزش با همسرانشان؛ (زیان جنسی)
10. احتلام مكرر؛ (زیان جنسی)
11. مبتلا شدن به انزال زود رس؛ (زیان جنسی)
12. دچار شدن به لاغری، لرزش؛ (زیان جسمی)
13. ضعیف شدن قوّه بینایی و شنوایی؛ (زیان جسمی)
استمناء شرعاً، عرفاً و هم از نظر طبّ و علم؛ حرام و ناپسند است.
3). آگاهی از روش پيشگيري و درمان: (برای درمان استمناء و ريشه كن نمودن آن چند راه حل توصیه شده است):
1-. زود ازدواج كردن؛ (زيرا ازدواج موجب سلامت روحي و جسمي و كنترل کننده این گناه است).
2- روزه گرفتن؛ (زیرا روزه موجب تخفيف شهوت جنسي میگردد، در حديث نبوي پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) میفرماید: «يَا مَعْشَرَ الشَّبَابِ، مَنِ اسْتَطَاعَ مِنْكُمُ البَاءَةَ فَلْيَتَزَوَّجْ، فَإِنَّهُ أَغَضُّ لِلْبَصَرِ وَأَحْصَنُ لِلْفَرْجِ، وَمَنْ لَمْ يَسْتَطِعْ فَعَلَيْهِ بِالصَّوْمِ، فَإِنَّهُ لَهُ وِجَاءٌ». اي جوانان اگر مي توانيد، از دواج كنيد كه موجب قدرت حفظ چشم از نگاه به نامحرم و محافظت آلت تناسلي ار فعل حرام مي باشد و كسي كه نمي تواند ازدواج كند، روزه بگيرد زيرا روزه شهوت را سركوب مي كند.
3- پرهيز کردن از محرك هاي جنسي؛ (زیرا نگاه كردن به زنان و دختران بزك كرده و خواندن مطالب عاشغانه وديدن تصاوير سكسي كه از جانب تاجران شرف و غريزه ترويج مي شود و گوش دادن به آهنگ هاي مبتذلي كه با امواج هوا در فضا سير مي كند و محيط را آلوده مي سازد، عفت را لكه دار و اخلاق را فاسد و شخصیّت را لگد مال ادراك و فهم را كند و حافظه را ضعيف و آتش غريزه را شعله ور مي سازد و جوان را در حقارت پست شهوت مدفون مي سازد).
4- پركردن اوقات فراغت با برنامه هاي مفيد؛ (روانشناسان مي گويند: فردي كه با خود خلوت مي كند انديشه هاي رويايي و افكار پريشان و تخيلات جنسي شهوت انگيز به او هجوم مي آورند، خصوصاً در افراد نوجوان اين تفكرات و حالات شديد تر است). در اين هنگام جوان يا نو جوان به گناه استمناء رو میآورد تا طغيان شهوت را فرونشاند يا از فشار آن بكاهد.
5- پیدا کردن دوستان خوب؛ (دوستانی که در سيمايشان اثر سجده و راهشان درست و اخلاق خوبشان آنها را از سايرين ممتاز ميكند) چه خوب است كه جوانان و نوجوان به دنبال چنين دوستاني باشند تا آنها را در سختي ها و نا ملايمات زندگي تكيه گاه باشند و در جوارشان آرامش روحي يابند.
6- اجرا کردن دستورات طبي؛ (مانند: 1- حمام با آب سرد در فصول گرم، 2- انجام تمرينات ورزشي، 3- مصرف نکردن زياد گوشت و غذا هاي مقوي، 4- نخوابيدن بر شكم يا پشت، سنت آن است كه بر پهلوي راست و روبروي قبله بخوابد).
7- ترس از خدا داشتن؛ (جواني كه احساس كند كه خدايش او را مي بيند و مراقب اوست، نهان و آشكارش را بخوبي مي داند و خيانت چشم و اسرار درون او را مييند و اگر در انجام وظايف كوتاهي كند بزودي به حساب كار هايش مي رسد و اگر بلغرد يا منحرف شود او را مجازات خواهد كرد، ديگر به جانب اعمال قبح و عوامل مهلك نخواهد رفت و از ارتكاب فحشا و منكر نيز خود داري مي كند؛ حضور در مجالس علمی و خواندن نماز هاي واجب، تلاوت قرآن، خواندن نماز شب انجام روزه و شنيدن شرح حال و زندگي ياران پيامبر و بزرگان دين و همراهي با جماعت مؤمن و نيكوكار و ياد مرگ و زندگي پس از مرگ، ترس از خداي عزوجل را در دل مؤمن رشد مي دهد. آنگاه عظمت و اقتدار پروردگارش را در دل احساس مي كند و حس مراقبت و نظارت الهي در درونش رشد مي کند). یاحقّ.

یاس...;545879 نوشت:
رقشون اون وقت؟

سلام علیکم
از تذکر و دقت نظر شما پسیار سپاسگذارم،بنده از سایت طلبه پاسخگو نقل قول کردم الن که فرمودید رفتم برسی کردم در آنجا هردو عنوان یکی چاپ شده بوده است در حالی که در مورد اول فکر گناه و تخیل شهوت بوده است که تصحیح مینمایم

یارب;545880 نوشت:
سلام علیکم
کاربران گرامی، مطلبی که میگذرام پاسخی است که استاد بزرگوار حجت الاسلام والمسلمین بنی هاشمی مدیر پورتال انهار در پاسخ به یکی از سوالات جهت ترک خود ارضایی فرمودند انشااله برای کاربران محترم قابل استفاده باشد- التماس دعا ، یا زهرا (س)

من خیلی از شما ممنونم که اینقدر تلاش میکنید و واقعا نمیخوام این بحثو در جبهه مخالف کشش بدم چون 2تا مطلب از ژورنال های بین المللی سکسولوژی یا دوتا جمله از کتب سکسولوژیستها همه نوشته های شمارو زیر سوال میبره...
به نظرم هر دو حرفامونو زدیم...قضاوت با خواننده ها...:Gol:

[="Tahoma"][="Black"]

sina2014;545490 نوشت:
من سه حالت برای غسل که میگن رو میدونم ولی تو یه چیزی شک دارم
مثلا میگن سست شدن بدن
بیشتر کدوم اعضای بدن رو این قضیه صدق میکنه؟
و منظور از سستی بدن دقیقا همون حالتی است که بعد از ارضای جنسی به بدن دست میده؟
با تشکر از سؤال مجددتان

بله منظور از سستی بدن مانند همان سستی بعد از ارضای جنسی است.

موفق باشید[/]

[="Tahoma"][="Black"]

یاس...;545504 نوشت:
اوج لذت جنسی فقط در یک حالت رخ میده؟همون رابطه خاص زناشویی هست؟بقیه اش میشه مذی؟گناهه ادم کاری کنه که مذی خروج کنه؟کسانی که خود اضایی میکنند جنب میشن یا همون مذی هست؟

با تشکر از سؤال شما

خیر اوج حالت جنسی در غیر رابطه خاص زناشویی هم رخ می دهد و وقوع این حالت در مثل خودارضایی یا حتی تحریک جنسی هم ممکن است .

موفق باشید[/]

NaKayama;545543 نوشت:

[=palatino linotype]
چه طور میتونی این حرفا بزنی وقتی هیچ اطلاعی از فردی که میخواد ترک کنه نداری.
این حرفت کاملا غلطه که کسی قادر به ترک خودارضایی نیست. چرا نتونن!!!! ها؟؟؟

.
.
.
.
[=microsoft sans serif]برای اینکار اراده و صبر و ایمان لازمه...

باید به ضررهاش ایمان داشته باشی و مطمئن باشی با انجام این کار هم ضرر روحی میبینی هم ضرر جسمی.

صبر و اراده هم خیلی مهمه..
ممکنه چندین بار شکست بخورید اما ناامید نشید چون در رحمت خدا همیشه بازه...

خودارضایی هم به جسم ضرر میزنه (ضعیفی چشم/گوش؛ گودی کمر؛ پیری زودرس؛ ووووو عقیم شدن که همه ی اینا از نظر علمی ثابت شدند)
و هم ضرر های روحی داره(تنهایی/ افسردگی/احساس گناه/ حس تباهی/ نا امیدی و....)

اینا همه ضرر در قبال لحظه ای لذت....

خوب به این جمله فکر کنید....

دیگه خود دانید...

[=microsoft sans serif]هیچ وقت برای ترک این عمل حرام؛ زشت و پست دیر نیست....
پس با ایمان به خودتون یاعلی بگید و شروع کنید.

موضوع قفل شده است