صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواهرم دوست پسر داره؛ چی کار کنم؟

نوشته
    1
    حضور
    39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10

تعجب خواهرم دوست پسر داره؛ چی کار کنم؟

سلام. خواهر من 17 سالشه خیلی یه دنده و لجبازه. فکر میکنه ما باهاش دشمنیم. هر چی دوستاش بگن درست تره. من 19 سالمه. من حدس می زدم خواهرم با یکی رابطه داشته باشه. ولی جدیدا فهمیدم این پسره که باهاشه، اختلاف سنه 5 یا 6 سال داره. بدتر از اون خواهرم اونو میاره خونه و بدتر از اون کارایی میکنن که اصلا در حده سن پایین نیست. یعنی اصلا باورم نمیشه. خونواده ما هم از اون خونواده ها نیست. بابای من نمازش ترک نمیشه.مادرم هم معتقده ولی خوب کمتر. خودمم با کسی قبلا بودم خونشم میرفتم ولی میدونستم کارای جنسی مناسب نیس. ولی این خواهره ما جنسش جور نیست. پدر و مادر منم مشکل قلبی دارن. واسه همین میترسم بهشون بگم بیفتن سکته کنن.
    به نظر شما من چیکار کنم ؟

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

خواهرم دوست پسر داره؛ چی کار کنم؟

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty2223 نمایش پست ها
    سلام. خواهر من 17 سالشه خیلی یه دنده و لجبازه. فکر میکنه ما باهاش دشمنیم. هر چی دوستاش بگن درست تره. من 19 سالمه. من حدس می زدم خواهرم با یکی رابطه داشته باشه. ولی جدیدا فهمیدم این پسره که باهاشه، اختلاف سنه 5 یا 6 سال داره. بدتر از اون خواهرم اونو میاره خونه و بدتر از اون کارایی میکنن که اصلا در حده سن پایین نیست. یعنی اصلا باورم نمیشه. خونواده ما هم از اون خونواده ها نیست. بابای من نمازش ترک نمیشه.مادرم هم معتقده ولی خوب کمتر. خودمم با کسی قبلا بودم خونشم میرفتم ولی میدونستم کارای جنسی مناسب نیس. ولی این خواهره ما جنسش جور نیست. پدر و مادر منم مشکل قلبی دارن. واسه همین میترسم بهشون بگم بیفتن سکته کنن.
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی
    لازم است در گام نخست با بیانی نرم و خیرخواهانه با ایشان گفتگو کنید و خطرات و پیامدها را به وی گوشزد کنید، چرایی رفتارش را جویا شوید و در برطرف کردن نیازها و خلاء های عاطفی وی تلاش کنید.
    در گام بعدی لازم است جدیت بیشتری از خود نشان دهید و قاطعانه با وی برخورد کنید. موضوع را سربسته با والدین در میان بگذارید و آنها را ترغیب به فراهم کردن مقدمات ازدواج وی کنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید
    خواهرم دوست پسر داره؛ چی کار کنم؟
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 17

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

سلام ...
    امیدوارم که خوب و سلامت باشی ...
    دیروز وقتی در درون ماشین نشسته بودم و به رادیو گوش میدادم یه روانشناس داشت در مورد نورون های مغزی صحبت میکرد ... ایشون عنوان میکرد که دین و مذهب میتونه به صورته شیمیایی و فیزیکال تاثیر عمیقی بر رویه نورون های مغزی بزاره .... ایشون عنوان میکردن اگر کسی یک بار رابطه عاشقانه با خدا داشته باشه ... خداوند رو از عمق وجودش عبادت کنه ... تاثیری بر رویه نورون های مغزیش میزاره که تا آخر عمر اون رو فراموش نمیکنه .... ( به نظره من هم درست میگفت )

یه پیشنهاد بهت میدم ...
    یه کتاب هست با عنوان عطش .... این کتاب برای یه روحانی بسیار بزرگی هست به نام آیت الله قاضی .... این کتاب رو تهیه کن ... و خودت شروع کن به خوندن .... و جایی براز که کنجکاوی خواهرت هم تحریک بشه ... به طوری که حداقل یک بار از روش بخونه .... میتونم بهت قول بدم که اگر این کتاب رو یک بار بخونه آنچنان ذائقه اش رو تحریک میکنه که بعد جدیدی در درون زندگیش بوجود میاد و در درون تصمیم گیری هاش به اون بعد هم توجه میکنه ....

این کتاب دربهایی رو برای انسان باز میکنه که از درونش سو سویه نوری بیرون میزنه .... و دنبال کردن هر کدوم از اون درب ها ... دربی جدید رو برای آدم باز میکنه ....
    ویرایش توسط نفرنفر : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱ در ساعت ۲۳:۰۵
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

9. صلوات ها 15

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    سلام ...
    امیدوارم که خوب و سلامت باشی ...
    دیروز وقتی در درون ماشین نشسته بودم و به رادیو گوش میدادم یه روانشناس داشت در مورد نورون های مغزی صحبت میکرد ... ایشون عنوان میکرد که دین و مذهب میتونه به صورته شیمیایی و فیزیکال تاثیر عمیقی بر رویه نورون های مغزی بزاره .... ایشون عنوان میکردن اگر کسی یک بار رابطه عاشقانه با خدا داشته باشه ... خداوند رو از عمق وجودش عبادت کنه ... تاثیری بر رویه نورون های مغزیش میزاره که تا آخر عمر اون رو فراموش نمیکنه .... ( به نظره من هم درست میگفت )

یه پیشنهاد بهت میدم ...
    یه کتاب هست با عنوان عطش .... این کتاب برای یه روحانی بسیار بزرگی هست به نام آیت الله قاضی .... این کتاب رو تهیه کن ... و خودت شروع کن به خوندن .... و جایی براز که کنجکاوی خواهرت هم تحریک بشه ... به طوری که حداقل یک بار از روش بخونه .... میتونم بهت قول بدم که اگر این کتاب رو یک بار بخونه آنچنان ذائقه اش رو تحریک میکنه که بعد جدیدی در درون زندگیش بوجود میاد و در درون تصمیم گیری هاش به اون بعد هم توجه میکنه ....

این کتاب دربهایی رو برای انسان باز میکنه که از درونش سو سویه نوری بیرون میزنه .... و دنبال کردن هر کدوم از اون درب ها ... دربی جدید رو برای آدم باز میکنه ....
    البته اون جناب نورولوژیست تا زمانی که حرفهاش رو ثابت نکنه قطعا داره اشتباه میگه و این به نظر من یه ادعایی بیش نیست(عذر میخوام ، هدف منحرف کردن بحث تاپیک نیست ، فقط برام سوال بود چرا اول پستتون این مطلب رو نوشتید و هدف چی بوده؟)

11. صلوات ها 4

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    البته اون جناب نورولوژیست تا زمانی که حرفهاش رو ثابت نکنه قطعا داره اشتباه میگه و این به نظر من یه ادعایی بیش نیست(عذر میخوام ، هدف منحرف کردن بحث تاپیک نیست ، فقط برام سوال بود چرا اول پستتون این مطلب رو نوشتید و هدف چی بوده؟)

سلام ...
    ولی به نظره من درست میگفت ... کسی که عشق به خدا رو تجربه کنه .... نمیتونه اون احساس رو فراموش کنه ... به نظره من کسی اگر 2 رکعت نماز با تمام وجودش بخونه اون احساس رو نمیتونه فراموش کنه ...

منظورم از اینکه چنین مطلبی رو نوشتم این بود که اگر کسی یک بار این کتاب رو بخونه ... صحبتها و مطالب کتاب در درون ذهنش باقی میمونه و فراموششون نمیکنه .... و در درون تصمیم گیریهاش به این مساله نیز توجه میکنه .
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

13. صلوات ها 6

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب

متاسفانه من هم مراجعی داشتم با این ویژگی ها! دختر کم سنی که................!

و متاسفانه نمی دونن اون پسر که بهره و لذت رو برد دیگه اون دختر رو رها می کنه.

همونطور که استاد گفتن سعی کنید بهش با مهربونی زیاد نزدیک بشید ولی قبح مسئله نباید ریخته بشه. یعنی اجازه ندید تا انتهای مطلب رو بازگو کنه ،

گفت و گو کنید تا با هم به نتیجه برسید؛ نه اینکه شما تصمیم بگیرید و انتظار حرف گوش کنی از اون داشته باشید! سعی کنید به این سمت گفت و گو رو سوق بدید که انگار بهتره

برای آینده اش و اینکه چطور با اون شخصی که شما مثلا نمیدونید رابطه ای باهاش داره و فقط در حد علاقه هست ، چطور ادامه بده!

و حتما یه روانشناس مذهبی و مورد تایید پیدا کنید که ترجیحا بخاطر شرایط خواهرتون آقا باشه ، و تشویقش کنید برای ادامه راه با اون مشاور مشورتی داشته باشه. میتونید

قبلش خودتون پیشش برید و شرایط خواهرتون رو بگید.

این تاپیک هم فکر می کنم بدردتون بخوره ان شاءالله:

http://www.askdin.com/thread38445.html
    افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

15. صلوات ها 7

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    آنها را ترغیب به فراهم کردن مقدمات ازدواج وی کنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید
    سلام اقای امیدوار.
    خسته نباشید.
    بنظر شما این پیشنهادی که دادی نامردی نیست؟
    منظورم اینه این دختر با یکی دیگه دوسته و قراره با یی دیگه ازدواج کنه که این خواستگار خبر نداره از دوستیشون و بنظر من این خواستگار داره بازیچه میشه.
    نظر شما چیه؟

شبهای درازِ بی عبادت چه کنم؟
    قلبم به گناه کرده عادت چه کنم؟
    گویند کریم است و گنه میبخشد
    گیرم که ببخشید،ز خجالت چه کنم؟

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

اول باید ببینم دلیل انحراف این دختر خانم چیه؟
    یجای کار میلنگه که ایشون اینکارو انجام میدن.
    باید از راه درست وارد شن!

ویرایش توسط مدیر سایت : ۱۳۹۳/۰۵/۰۱ در ساعت ۱۱:۴۹
    شبهای درازِ بی عبادت چه کنم؟
    قلبم به گناه کرده عادت چه کنم؟
    گویند کریم است و گنه میبخشد
    گیرم که ببخشید،ز خجالت چه کنم؟

18. صلوات ها 2

علاقه
    زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

نقل قول نوشته اصلی توسط عشق فقط پسر فاطمه نمایش پست ها

اول باید ببینم دلیل انحراف این دختر خانم چیه؟
    یجای کار میلنگه که ایشون اینکارو انجام میدن.
    باید از راه درست وارد شن!
    ظاهرا خونواده ایشون کنترل مناسبی روی دخترشون نداشتن و الا باید می فهمیدن که دخترشون با کی رفت و آمد داره و حتی میاردش خونه...
    نکته جالبش اینجاست که میگه خواهرش اونو میاره خونه ولی پدر مادره هنوز متوجه نشدند!!!!!

20. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۲/۲۷, ۰۶:۳۸ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری