خرافات یا واقعیت!؟

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خرافات یا واقعیت!؟

سلام به همگی... واقعا مونده بودم سوالم رو از کی بپرسم که نه مسخرم کنه و نه اینکه جواب الکی بده بهم
حقیقتش اینه که من حدود یک سال و هفت هشت ماهه که عقد کردم و هنوز سر خونه زندگیم نیستم تو این مدت عقد مشکلات زیادی داشتیم که تا حدیش حل شد ولی خوب هنوز هم مشکلات هست.
مساله ای که ذهنم رو مشغول کرده شاید به نظر مسخره بیاد ولی خوب واقعا بعضی وقتا ناراحت و افسردم میکنه. نمیدونم شما به خواب چقدر اهمیت میدین من که تا قبل ازدواج خیلی برام مهم نبود خواب دیدن ... ولی راستش چند وقت پیش مامانم خوابی دید که خودش تعبیر بر این کرد که خانمت ازت جدا میشه و با یکی دیگه ازدواج میکنه.
چند وقت پیش هم خودم خوابی دیدم که تعبیرش جدایی از همسر میشد البته از کتاب تعبیر خواب پیدا کردم و به کسی هم نگفتم برا همین اینجا هم مطرح نمیکنم.
میخوام بدونم من باید چکار کنم که این افکار ازم دور بشه و ایا واقعا این خواب ها میتونه درست بشه؟
ممنون میشم جواب تخصصی بدین

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

mohammad2015;542984 نوشت:
سلام به همگی... واقعا مونده بودم سوالم رو از کی بپرسم که نه مسخرم کنه و نه اینکه جواب الکی بده بهم
حقیقتش اینه که من حدود یک سال و هفت هشت ماهه که عقد کردم و هنوز سر خونه زندگیم نیستم تو این مدت عقد مشکلات زیادی داشتیم که تا حدیش حل شد ولی خوب هنوز هم مشکلات هست.
مساله ای که ذهنم رو مشغول کرده شاید به نظر مسخره بیاد ولی خوب واقعا بعضی وقتا ناراحت و افسردم میکنه. نمیدونم شما به خواب چقدر اهمیت میدین من که تا قبل ازدواج خیلی برام مهم نبود خواب دیدن ... ولی راستش چند وقت پیش مامانم خوابی دید که خودش تعبیر بر این کرد که خانمت ازت جدا میشه و با یکی دیگه ازدواج میکنه.
چند وقت پیش هم خودم خوابی دیدم که تعبیرش جدایی از همسر میشد البته از کتاب تعبیر خواب پیدا کردم و به کسی هم نگفتم برا همین اینجا هم مطرح نمیکنم.
میخوام بدونم من باید چکار کنم که این افکار ازم دور بشه و ایا واقعا این خواب ها میتونه درست بشه؟

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت محضر جنابعالی
بر پایه روایات رویا چند قسم است که تنها یک قسم آن رویای صادقه است و این گونه نیست که هر خوابی دارای تعبیر باشد زیرا بیشتر رویاها بازخورد تجارب روزانه و یا خوابهای پریشان و آشفته هستند.
ضمن اینکه اینطور نیست که هر کسی صلاحیت تعبیر خواب را داشته باشد. کتب تعبیر خواب هم چندان قابل اتکاء نیستند! چون بر فرض صحت سند، قابل تعمیم به همه افراد نیستند. چرا که ممکن است دو نفر خواب واحدی ببیند، اما برای هر یک تعبیر جداگانه ای داشته باشد.
چیزی که ممکن است سبب طلاق و جدایی زوجین شود، فقدان اشتراکات لازم و وجود اختلافات اساسی است و نه رویا و خواب! بنابراین بی جهت خود را نگران و آشفته نکنید، به خدا توکل کنید و با ابزار تدبیر و مشورت با متخصصین، به حل اختلافات باقی مانده اقدام کنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

[="Black"]من به تعبیر خواب اعتقادی ندارم.البته نظر شخصیه[/]

ممنون از پاسختون...
مختصر ولی مفید بود.
:Nishkhand:

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

علاوه بر اینها
به هر حال عواملی شرایط هر رویایی رو بوجود میاره که با نظر به اونها باید خواب رو رد یا قبول کرد .
هر چند حتی در حد رویای صادقه این میتونه فقط یک نشانه یا هشدار باشه تا در پی دلیل این امر باشید یا برای عبور ازین مانع خود رو اماده کنید ...

متاسفانه توی این امور احتمال وجود پای حسود و عاشق دوم یا اول و تظاهر به دوست داشتن زیاده و
یکی دو تا ازین موارد که دست به دست هم میدن کلی مشکل به وجود میاد و متاسفانه زمان حل مشکلات ما سرگرم زندگی ساخته نشده ایم و برای همین رکب میخوریم .

خوبه که یه دو دو تا چهار تای خداپسندانه داشته باشیم و ببینیم ایا این عشق و علاقه واقعی بوده
و اگر واقعی ست ایا رضایت خانواده دو طرف مخصوصا دختر برای ازدواج جلب شده ؟

رضایت اولیا یا میل قلبی اونها به این وصلت میتونه استارت حمایت و هدایت اونها و سعادت برای زوج باشه

محبت واقعی همیشه بعد از رضایت باطنی به وجود میاد و اعجاز میکنه
همین محبتی که در موردش گفتن از محبت خارها گل می شود ...[/]

------------------
میدونم ربط چندانی به بحث نداره اما با اجازه دوستان برای دیگران مینویسم
بلا تشبیه جمع خیلی از دختر پسرهای جوون که عشق و زندگی و سعادت خودشون رو در خانه دعانویس و جادوگر و رمال میبینند و با زور و مسموم کردن دیگران تلاش میکنن به هر چیزی که میخوان برسن و متاسفانه 5 سال بعد به سیاه بختی که ازون توکل به غیر خدا نصیت شده هیچ توجهی نمیکنند .چون یا بقدری از نظر ایمان ضعیف شدن که به خواب شیطانی و غفلت (مثل خواب مغناطیسی اجباری) رفتن و هوشیار نیستن یا از اون شخص ترس دارن و یا .............

مشکل اکثر جماعت گرفتار فقط به دست و نفس دعاگو حل میشه و این دعاگو میتونه مادر ادم باشه
میتونه پدر و مردم اطراف ما باشند ...

البته اسم دعا و عشق دعانویسی از قران حرمت داره و اون کیفیتی که در دعای صادقانه و عاشقانه دعاگو جماعت وجود داره در خانه دعانویسی با هزار و یک مشکل اخلاقی و اعتقادی وجود نداره و متاسفانه با مراجعه به این افرادی که شاید خودشون در خواب غفلت و در بند شیطان باشن یک شبه راه صد ساله رو نمیشه طی کرد و نباید خودمون رو گول بزنیم .

[="Navy"]سلام
در حديث معتبر ديگر فرمود كه زنى در زمان حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم شوهرش در سفر بود خواب ديد كه ستون خانه اش ‍ شكست ، بحضرت عرض كرد حضرت فرمود، كه شوهر ميآيد بسلامت پس چنان شد، بار ديگر شوهرش بسفر رفت و او چون خوابى ديد حضرت چنين تعبير فرمود، و شوهرش آمد، باز مرتبه ديگر شوهرش بسفر رفت او چنين خوابى ديد، بمرد شومى برخورد و اين خواب را نقل كرد، و او گفت كه شوهرت ميميرد چنان شد اين خبر بآن حضرت رسيد فرمود كه چرا تعبير خوب براى او نكرد.
حلیه المتقین ، ص 186
[/]

سلام علیکم

ملاصدرا;545164 نوشت:
سلام
در حديث معتبر ديگر فرمود كه زنى در زمان حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم شوهرش در سفر بود خواب ديد كه ستون خانه اش ‍ شكست ، بحضرت عرض كرد حضرت فرمود، كه شوهر ميآيد بسلامت پس چنان شد، بار ديگر شوهرش بسفر رفت و او چون خوابى ديد حضرت چنين تعبير فرمود، و شوهرش آمد، باز مرتبه ديگر شوهرش بسفر رفت او چنين خوابى ديد، بمرد شومى برخورد و اين خواب را نقل كرد، و او گفت كه شوهرت ميميرد چنان شد اين خبر بآن حضرت رسيد فرمود كه چرا تعبير خوب براى او نكرد.
حلیه المتقین ، ص 186

یعنی خواب یک حقیقت مشخص ندارد و هر تعبیری بشود همان اتفاق می افتد؟

عشق فقط پسر فاطمه;544722 نوشت:
من به تعبیر خواب اعتقادی ندارم.البته نظر شخصیه

دوست گرامی پس ماجرای حضرت یوسف و آن دو نفر در زندان رو کلاً بردید زیر سوال؟؟ داستانی که خدا به اون احسن القصص اطلاق میکنه؟

کارشناس گرامی درست فرمودند. خواب باید حتما رویای صادقه باشه تا تعبیرش به حقیقت بپیونده. خواب های ما بیشتر اصغاص احلام است ( یعنی خواب های آشفته )

ملاصدرا;545164 نوشت:
[="Navy"]سلام
حلیه المتقین ، ص 186
[/]

آیا نتیجه باید گرفت تعبیر خواب را هرچه گویند همان شود؟با عقل جور در نمیاد
آیا این نتیجه من ، اثبات دینی داره؟

با سلام
نمیتونم بگم به تعبیر خواب اعتقاد ندارم
اما خودتونم خوب میدونید که زمان خواب .حالت خوابیدن ...غذا و خیلی چیزای دیگه مهمه که ایا این خواب تعبیر داره یا جز خواب های پریشان مجسوب میشه
گاهی قبل از خواب به یه موضع خاص فکر میکنیم و ذهنمون و درگیرش هست
خب طبیعیه که شب خوابی با همون موضوع ببینینم
مثلا شما فیلم ترسناک تماشا کنید ....حتما شب خواب های اشفته میبینید
:ok:
جای نگرانی نیست

خوابی ک قابل تعبیر باشه شرایط داره والبته کسی هم که بتونه تعبیر کنه شرایط داره...تعبیر خواب یه علمه!ولی چیزی که واسه خوابهای ما بدون علم تعبیر خواب وجود داره فکر خودمونه به خوب فکر کنید و از خدا طلب خیر و خوبی کنید.خوشبخت باشید

خداوند بر آینده آگاهه و تعبیر خواب فقط برای کسانی ممکنه که خداوند بر اونها این نعمت رو بصورت مشخص برای این افراد معلوم کرده باشه.
گاهی بخاطر افکار بهم ریخته و پریشان حالی خوابهایی میبینیم که دنبال تعبیرش میریم ولی یادمون میره همه چیز دست خداست.
به فرض این خواب صحیح باشه ولی از این سخن خداوند صحیحتر نیست که گفته بخوان مرا تا اجابت کنم.
شما مراقب زندگیت باش به همسرت محبت کن پروردگارت رو شکر کن و در راه خیر قدم بردار مطمئن باش خداوند اونقدر بزرگه که برای یک خواب زندگی کسی رو بهم نمیزنه.
حتی خوابی مثل خواب حضرت ابراهیم که درش قربانی کردن فرزندشون بود خدا تعبیر کرد؟نخیر خداوند فقط خواست بسنجه چقدر در این شرایط هم خدا رو ترجیح میده واگرنه تهش نخواست
شما فکرت رو مشغول نکن فوقش هم تعبیر الانش این باشه ولی این رو یک هشدار بدون برای تصحیح بعضی اخلاقو رفتارهاتون یا محکم کردن جاهایی از ایمانتون که فکر میکنید درش سستی دیده میشه.
حتی این خوابها گفته شده از طرف شیطان هم هست که ذهن فرد رو به حالت پریشانیو افسردگی ببره و بهم بریزدش.
بر مصلحت خدا شک نکنید و همه کارهاتون با توکل به خودش باشه.خداوند اونقدر بزرگه که به بهم ریختن یک زندگی راضی نیست و جدایی رو تلخترین حلالش نامیده پس چطور از یک خواب میادو این رو بهتون میگه که از الان بر زندگی که شروع کردید به حلالی که شروع کردید ناامید بشید؟
این شاید هشداری باشه بر اینکه شما هر دو بعضی از اخلاقو رفتارتون رو در مقابل هم تصحیح کنید ولی بر قطعیت جدایی نزارید چون خداوند بر جدایی زنو شوهر رضا نیست.

mohammad2015;542984 نوشت:

اگه قبلنم خوابی دیدین که تعبیر شده باشه باز یه چیزی

وگرنه که اصلا دلتونو بد نکنین

ایشالا خیره

موضوع قفل شده است